dřevěný domek na nářadí

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Jak vybrat zahradní domek na nářadí?

záhradní domek na nářadí

Dřevěný zahradní domek na nářadí by neměl chybět na žádné zahradě. Můžete ho použít na skladování zahradního nářadí i sekačky na trávu, sportovní výbavy, bazénového příslušenství, sezónních věcí, zahradních lehátek i grilu.

Dřevěný domek na nářadí sluší každé zahradě. Kromě skladovacích prostor jej můžete využít i k trávení volného času na čerstvém vzduchu. Ze zahrady vás pak nevyžene déšť, náhlé ochlazení ani pozdní večer. Záleží na velikosti domku. Při výběru zvažte i sněhovou zátěž na střechu, kterou bude muset domek vydržet.

Zahradní domek na nářadí ze dřeva

Dřevo je stále nejoblíbenější. Zapadá do zahrady a dobře vypadá v jakémkoli jejím stylu. Dřevo nezatěžuje životní prostředí, skvěle zvládá výkyvy teplot a změny počasí, i když pro jeho vyšší životnost občas potřebuje impregnaci a obnovu nátěru. Dřevěné domky navíc nabízí velkou variabilitu různých modelů a řešení. Můžete si vybírat z mnoha velikostí a tvarů, variant a typů oken a dveří i sklonu střechy. Zvažte využití přístřešku a zastřešené terasy proti sluníčku i dešti. 

Česká kvalita

Pokud dáváte přednost kvalitním českým výrobkům, pak je skvělou volbou výrobce dřevěných domků značky Delta. Kromě domků na nářadí ze dřeva si můžete vybrat i pergoly, altány, přístřešky na auta, dřevěné chatky a domky. Velkou předností těchto dřevených domků je pestrý výběr komponentů od oken přes dveře až po střešní krytinu a sestavení domku na míru. Zahradní domek na nářadí se prodává jako stavebnice. Můžete si ho sestavit sami nebo nechat i smontovat

Velikost domku 

Jakmile vyberete dostupné místo na zahradě, zaměřte se na rozměry. Zajímat vás bude zastavěná plocha v m2, výška boční stěny, tloušťka podlahy, sklon a zatížení střechy i váha balení kvůli přepravě. Základem by měla být betonová deska 15 cm s vnitřní ocelovou výztuží na štěrkovém podkladu v nezámrzné hloubce. U menších staveb stačí i zámková dlažba. Nejpraktičtější je samonosný rošt ukotvený na zemní vruty zavrtané do země. Volte zahradní domky s podlahou

dřevěný domek na nářadí

Šířka dveří a okna

Důležitá je i šířka dveří, aby se vám dovnitř vešla sekačka nebo zahradní nábytek. Vybírat si můžete i různé typy oken. U zahradních domků se využívají otočná okna s vyklápěcí funkcí nebo pevně namontovaná okna, která nelze otevřít či vyklopit. Mohou být z plexiskla, jednoskla nebo dvojskla pro izolační zasklení. 

Střecha a střešní krytina

U zahradních domků s plochou či pultovou střechou je dešťová voda na střeše déle než na sedlových střechách. Doporučuje pokrytí střechy fólií. U sedlových střech bývá střešní lepenka, na kterou se dává šindel. Vhodné je doplnit i okapový systém. Domek chraňte impregnací a doporučenými lazurovacími laky. Na zahradní domky není nutné stavební povolení ani ohlášení. Podmínkou je dodržet vzdálenost 2 m od hranice sousedního pozemku. 

5/5 - (3 votes)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..