dřevěný domek na nářadí

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.Jak vybrat zahradní domek na nářadí?

záhradní domek na nářadí

Dřevěný zahradní domek na nářadí by neměl chybět na žádné zahradě. Můžete ho použít na skladování zahradního nářadí i sekačky na trávu, sportovní výbavy, bazénového příslušenství, sezónních věcí, zahradních lehátek i grilu.

Dřevěný domek na nářadí sluší každé zahradě. Kromě skladovacích prostor jej můžete využít i k trávení volného času na čerstvém vzduchu. Ze zahrady vás pak nevyžene déšť, náhlé ochlazení ani pozdní večer. Záleží na velikosti domku. Při výběru zvažte i sněhovou zátěž na střechu, kterou bude muset domek vydržet.

Zahradní domek na nářadí ze dřeva

Dřevo je stále nejoblíbenější. Zapadá do zahrady a dobře vypadá v jakémkoli jejím stylu. Dřevo nezatěžuje životní prostředí, skvěle zvládá výkyvy teplot a změny počasí, i když pro jeho vyšší životnost občas potřebuje impregnaci a obnovu nátěru. Dřevěné domky navíc nabízí velkou variabilitu různých modelů a řešení. Můžete si vybírat z mnoha velikostí a tvarů, variant a typů oken a dveří i sklonu střechy. Zvažte využití přístřešku a zastřešené terasy proti sluníčku i dešti. 

Česká kvalita

Pokud dáváte přednost kvalitním českým výrobkům, pak je skvělou volbou výrobce dřevěných domků značky Delta. Kromě domků na nářadí ze dřeva si můžete vybrat i pergoly, altány, přístřešky na auta, dřevěné chatky a domky. Velkou předností těchto dřevených domků je pestrý výběr komponentů od oken přes dveře až po střešní krytinu a sestavení domku na míru. Zahradní domek na nářadí se prodává jako stavebnice. Můžete si ho sestavit sami nebo nechat i smontovat

Velikost domku 

Jakmile vyberete dostupné místo na zahradě, zaměřte se na rozměry. Zajímat vás bude zastavěná plocha v m2, výška boční stěny, tloušťka podlahy, sklon a zatížení střechy i váha balení kvůli přepravě. Základem by měla být betonová deska 15 cm s vnitřní ocelovou výztuží na štěrkovém podkladu v nezámrzné hloubce. U menších staveb stačí i zámková dlažba. Nejpraktičtější je samonosný rošt ukotvený na zemní vruty zavrtané do země. Volte zahradní domky s podlahou

dřevěný domek na nářadí

Šířka dveří a okna

Důležitá je i šířka dveří, aby se vám dovnitř vešla sekačka nebo zahradní nábytek. Vybírat si můžete i různé typy oken. U zahradních domků se využívají otočná okna s vyklápěcí funkcí nebo pevně namontovaná okna, která nelze otevřít či vyklopit. Mohou být z plexiskla, jednoskla nebo dvojskla pro izolační zasklení. 

Střecha a střešní krytina

U zahradních domků s plochou či pultovou střechou je dešťová voda na střeše déle než na sedlových střechách. Doporučuje pokrytí střechy fólií. U sedlových střech bývá střešní lepenka, na kterou se dává šindel. Vhodné je doplnit i okapový systém. Domek chraňte impregnací a doporučenými lazurovacími laky. Na zahradní domky není nutné stavební povolení ani ohlášení. Podmínkou je dodržet vzdálenost 2 m od hranice sousedního pozemku. 

5/5 - (3 votes)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..