Sici Stroje 3

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Na co dbát při výběru šicího stroje?

Šicí stroje zažívají v poslední době skutečný boom, neboť domácí šití se stává čím dál rozšířenějším koníčkem. Nejsme totiž závislí na nabídce obchodů, co se týče oblečení, bytového vybavení a textilií. Nechybí-li nám tvořivý duch a patřičná zručnost, dokážeme si svépomocí vyrobit originální kousky za zlomek ceny.

Cena by neměla být rozhodující

Pokud patříte mezi začínající švadlenky, jistě se hned nevyplatí investovat do propracovaného modelu s množstvím funkcí. Pro začátek si vystačíte s šicím strojem základní verze, neboť i tento typ vám toho má spoustu co nabídnout. Zpravidla je vybaven těmi nejpoužívanějšími stehy, intuitivním ovládáním a řadou bezpečnostních prvků. Ale i tak počítejte s prvotní investicí min. 3000 Kč. Úspora se v tomto případě nevyplácí, neboť za nižší peníze byste si pořídili levnou plastovou hračku, která toho moc nevydrží.

Sici Stroje 1
Zdroj: sici-stroje-overlocky.cz

Čemu věnovat pozornost?

Říká se, že čím víc kovu, tím větší výdrž. A to se samozřejmě odráží na ceně, jak jsme si vysvětlili výše. Plast nemůže kovu konkurovat, protože se velmi záhy opotřebuje. Indikátorem kvality je hmotnost šicího stroje. Čím je těžší, tím je kvalitnější, neboť má bytelný kovový vnitřek. Spolehlivé šicí stroje Haišman vám nabídnou přesně to, co potřebujete. Nechybí jim volné rameno pro lepší manipulaci během drobnějších úprav, navlékač nitě, kyvný či rotační chapač, nastavitelná síla jehly, regulace přítlaku patky a pružné stehy.

Sici Stroje 2
Zdroj: sici-stroje-overlocky.cz

Abychom si to shrnuli

Výše jsme si uvedli, jaký základ byste měli od jakéhokoliv typu šicího stroje očekávat. Abyste se pro konečný typ vašeho nového mazlíčka rozhodli správně, je třeba si v prvé řadě ujasnit, co, z čeho a jak často budete šít. Dle odpovědi volte modelovou řadu. Účelem šicího stroje je šít hlavně pro radost, a ne být zbytečně přehlcen funkcemi, které nevyužijete.

Přidat hodnocení


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..