Welness Virivka

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.



7 hlavních zásad koupání ve vířivce

Welness Virivka
Zdroj: Pexels.com / Sergey Torbik

Koupání ve vířivce vás dostane do fyzické i psychické pohody. Zároveň podpoří vaše zdraví, a to v mnoha ohledech. Jsou ale i určité zásady, na které byste měli myslet, než do vířivky vkročíte. 

1. Před každou koupelí proveďte hygienu

Tím není myšleno, že se musíte drhnout od hlavy až k patě. Je to stejné jako před vstupem do bazénu. Měli byste se alespoň rychle osprchovat. A pokud jdete do vířivé vany po celém namáhavém dni, platí to dvojnásob. Jednoduše tak ze sebe smyjete pot a různé kosmetické přípravky. To se pak nedostane do vody, ani se tím zbytečně nezanese filtr. 

2. Obstarejte bezpečný vstup do vířivky

Bezpečné využívání vířivky zajistěte po všech stránkách. Důležitý je i snadnější přístup. Například kvalitní schůdky určitě ocení třeba děti nebo starší osoby ve vaší domácnosti. Rozhodně tím eliminujete případné úrazy spojené s nevhodným vstupem a výstupem ven z vany. 

3. Myslete i na to, jak dlouho být ve vířivce 

Ve vířivce můžete být klidně každý den. Pravidelné využívání kvalitní hydromasáže dokonce přispívá ke zlepšení zdravotního stavu. Výhodou je, že čas strávený ve vířivce si hlídat nemusíte, protože každý cyklus je nastavený a většinou se po 15 minutách vypne. Pokud vám to přijde krátké, po jeho ukončení si přidejte další. 

Myslete ale na to, že jste v teplé vodě. Ta má pozitivní vliv na tělo, ale není dobré to s ní přehánět a zbytečně přehřívat organismus

4. Regulujte si podmínky ve vířivce 

I vířivky dnes patří mezi chytrá zařízení, která poskytují snadná nastavení. Ony už ale nepoznají, zda je to pro vás příjemné. Teplotu vody ve vířivce si proto kdykoliv snadno upravíte. Řiďte se vždy tím, jak se v průběhu koupele cítíte a regulujte si teplotu kdykoliv máte pocit, že se začínáte přehřívat.

Například na Welldo.cz najdete různé druhy kvalitních vířivek. Je důležité, abyste si vybrali takovou, která vám bude vyhovovat ve všech směrech. 

5. Vyhněte se konzumaci alkoholu

Možná i vy patříte mezi ty, kteří mají pobyt ve vířivce spojený s pitím šampaňského nebo jiného omamného nápoje. Co už ale nejspíše netušíte je, že člověk se při požití alkoholu stává citlivější na podněty. To znamená, že má problém s vnímáním vysoké teploty vody

6. Po každé koupeli si dopřejte odpočinek

I když se rozhodnete pro krátký cyklus a rychlou koupel, tělo se v teplé vodě rychleji unaví. Jakmile opustíte vanu, dopřejte si alespoň pár klidných minut pro odpočinek na lehátku. Rozhodně se poté nevrhejte do žádné namáhavé aktivity.  

Virivka
Zdroj: Pexels.com / Andrea Piacquadio

7. Myslete na případná zdravotní rizika

Pobyt ve vířivce má bezpochyby pozitivní účinky na tělo i mysl, nedoporučuje se ale všem bez rozdílu. U některých osob jsou i možné kontraindikace.

Zvážení využití vířivky je vhodné hlavně pro těhotné ženy, ale i pro osoby, kterým nedělá dobře pobyt v teplé vodě. Mezi takové patří například osoby, které se léčí s cukrovkou, se srdcem nebo s vysokým tlakem.

Jestliže si nechcete odpírat masážní koupel, ale nejste si jistí s ohledem na váš zdravotní stav, poraďte se s lékařem

Přidat hodnocení


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..