Bambusové houpací křeslo

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Houpete se rádi? Zkuste houpací křeslo!

Houpací křesla jsou stále v módě – a není se čemu divit! Je to ideální místo k relaxaci, kdy si můžeme odpočinout při sledování televize, poslechu hudby či čtení knížky. Ať už máme houpací křeslo doma nebo venku na zahradě či balkoně, vždy je to něco, na co se můžeme celý den těšit. Houpacích křesel ale existuje mnoho, a tak se v dnešním článku blíže podíváme, jaké jsou mezi nimi rozdíly a jak si vybrat to nejlepší.

Houpací křeslo z bambusu

Houpací křeslo – originální doplněk

Využití má houpací křeslo samozřejmě hned několik. Jedná se o prostor navíc k sezení, o místo vhodné k odpočinku či krátkému šlofíku. Zároveň by však tento prvek měl dokonale zapadnout všude tam, kam jej postavíme. Nabídka houpacích křesel je opravdu bohatá a můžeme si tak vybrat z široké škály nejen materiálů, ale také tvarů a barevných provedení. Vyberete si, ať už si potrpíte na originální kousky nebo byste raději měli klasické houpací křeslo, které znáte z domu svých prarodičů.

Nosnost houpacího křesla

Nosnost křesel je přizpůsobena průměrné hmotnosti, tedy nějakým 80 kilům. Můžeme ale samozřejmě najít i křesla s vyšší nosností. Taková jsou ideální i pro případ, že by se s námi chtěly pohoupat i malé děti. Zajímavá jsou také houpací křesla pro více lidí, jejichž nosnost je vyššímu počtu uživatelů přizpůsobena. A vyzkoušet můžete samozřejmě také houpací sítě, které představují originální řešení a jejichž nosnost je průměrně vyšší.

Materiál houpacího křesla

Při výběru materiálu je nejdůležitějším rozhodovacím kritériem umístění houpacího křesla. Nároky na materiály se liší, pokud je budeme užívat v exteriéru, kde budou vystaveny teplotním výkyvům, dešti nebo slunečnímu záření. Dbejte také na odolnost použitých textilií. Pokud víte, že budete s houpacím křeslem hýbat, vybírejte lehčí materiály. Houpací křesla s hmotností do 15 kg velmi snadno přenesete. A jednotlivé materiály se liší samozřejmě také svou cenou nebo mírou nutné údržby.


Doporučujeme

designpropaganda.cz logo

V e-shopu Designpropaganda.cz pořídíte jedinečný designový nábytek. Pokud jste rádi originální, dáváte přednost vysoké kvalitě a nadčasovému vzhledu, jsou tato neotřelá designová houpací křesla to pravé pro vás!


Ideální volba na ven – umělý ratan

Do venkovních prostorů se nejvíce hodí houpací křeslo z umělého ratanu. Jedná se o velmi pevný materiál, který je odolný vůči vlhku a vysokým teplotám. Jeho velkou výhodou je také snadná údržba, umělý ratan stačí přetřít navlhčeným hadříkem. Pokud jej budete chtít schovat nebo přemístit, jistě oceníte lehkost tohoto materiálu. Navíc vypadá opravdu dobře a svým vzhledem připomínajícím přírodní ratan krásně zapadne kamkoliv.

TIP: Houpání si můžete užít i na zahradě! Přečtěte si náš článek Na co se zaměřit při výběru zahradní houpačky.

Interiéru nejvíce sluší dřevo

Houpací křesla pro interiér jsou nejčastěji vyráběna ze dřeva. To je jednak velmi stabilní a odolné, navíc krásně vypadá a ani jeho údržba není z nejnáročnějších. Dřevo je také velmi oblíbeným materiálem designérů, neboť je krásně tvárné a dají se z něj vytvářet opravdu originální kousky. Houpací křeslo ze dřeva skvěle ladí nejen s klasicky zařízeným pokojem, ale dodá prvek jednoduchosti extravagantnějšímu interiéru. Zvýšenou pozornost věnujte zejména hmotnosti houpacího křesla, aby se vám snadno přenášelo v případě potřeby.

Bambusové houpací křeslo

Materiál budoucnosti – bambus

O bambusu už se toho namluvilo spoustu. Vypadá to, že se jedná o jeden z nejoblíbenějších materiálů poslední doby. Vede k tomu řada důvodů. Bambus je pevný a odolný materiál, který je zároveň také velmi ohebný, takže je možné jej libovolně tvarovat. Jeho údržba je absolutně nenáročná a i bez větší péče vydrží nábytek z něj dlouhé roky. Navíc je pěstování bambusu velmi ekologické, takže pořízením houpacího křesla z bambusu pomáháte přírodě. Jeho ryze přírodní původ má také za následek jeho absolutní zdravotní nezávadnost – naopak, vašemu zdraví jen prospěje.

Klasika, nebo závěs?

Houpací křesla můžeme rozdělit na klasická a závěsná. Zejména ta druhá se v současné době těší veliké oblibě. Hlavní rozdíl mezi těmito křesly je zřejmý, oba typy se ale liší ve více parametrech. Pokud vám ve více ohledech vyhovuje závěsné křeslo, nejste si ale jistí jeho stabilitou a pevností úchytu, můžete zvolit zlatou střední cestu – houpací křeslo se samonosnou konstrukcí. Jedná se o křeslo, které je zavěšeno na vlastní konstrukci, která sedí pevně na zemi. Můžete si tak užívat stability a všech výhod závěsného houpacího křesla najednou.

Klasické houpací křeslo

Pod pojmem klasické houpací křeslo si každý představí něco jiného. Současný bohatý sortiment totiž nabízí opravdu pestrou škálu tvarů a barev. Jako klasické označujeme v tomto případě ta houpací křesla, která stojí nohami pevně na zemi. Nejčastěji bývají tato houpací křesla ze dřeva a jiných přírodních materiálů. Pořídit si však můžeme také kovové houpací křeslo, které nabízí atraktivní vzhled a stabilitu. Plastová houpací křesla se vzhledem k tvárnosti plastu nalézají v roztodivných tvarech a uspokojí tak i tu nejbujnější fantazii.

Dřevěné houpací křeslo

Závěsné houpací křeslo

Závěsné houpací křeslo je nejen originální alternativou ke klasickému. Způsob houpání v takovém křesle je totiž diametrálně odlišný, takže potěší každého, kdo chce zkusit něco nového. Závěsná křesla mohou být uchycena do stojanu, častěji se však přichytávají ke stropu. Je důležité si dopředu zjistit, zda je váš strop, případně konstrukce, na kterou chcete houpací křeslo zavěsit, dostatečně pevná. Závěsné houpací křeslo je nejčastěji vyráběno ze dřeva nebo kovu a doplněno o polštáře a sedáky, které vám houpání co nejvíce zpříjemní.

Houpací síť, nebo látkové křeslo?

Samostatnou kapitolu tvoří houpací sítě a jiná houpací posezení. Ačkoliv je možné zavěsit houpací síť i do interiéru, její užití je ideální venku. Houpací sítě jsou opravdu nosné a velmi pohodlné. Navíc je stačí zavěsit na dvě silnější větve a o nic víc se nemusíte starat. Zajímavou alternativou je také houpací látkové křeslo. Jedná se v podstatě o odolnou a pevnou látku, do které se dá pohodlně usadit a udělat si z ní křeslo. Jeho největší výhodou je skladnost, lehkost a také vhodnost do interiéru i exteriéru.


Obchody, kde koupíte TOP houpací křeslo

5/5 - (1 vote)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..