Vysavač koberců

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.16 triků, jak vybrat vysavač

Vysavač je nedílnou součástí úklidové výbavy každé domácnosti. Vysaje tvrdé podlahy i koberce, dá se využít pro pohotovostní úklid v případě, že se nám něco vysype, dají se s ním čistit sedací soupravy, vysávat pavučiny a může také přispívat k pročištění vzduchu. Úklid domácnosti se bez vysavače zkrátka neobejde. Jaký typ vysavače si ale vybrat a na jaké parametry se u něj zaměřit?

Vysavač koberců

Obsah článku

TOP 5 klasických vysavačů (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Sencor SVC 510GR-EUE2Sencor SVC 510GR-EUE2
ETA Andare Animal 1493 90020ETA Andare Animal 1493 90020
Hoover TE70 TE75011Hoover TE70 TE75011
Electrolux SilentPerformer ESP73RRElectrolux SilentPerformer ESP73RR
Rowenta RO6963EARowenta RO6963EA

TOP 5 robotických vysavačů (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Evolveo RoboTrex H6Evolveo RoboTrex H6
Tesla RoboStar T30Tesla RoboStar T30
iRobot Roomba 605iRobot Roomba 605
Klarstein CleanheroKlarstein Cleanhero
Xiaomi Mi Robot VacuumXiaomi Mi Robot Vacuum

TOP 5 tyčových vysavačů (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Tyčový vysavač ETA Moneto 0449 90000ETA Moneto 0449 90000
Tyčový vysavač Sencor SVC 8621TISencor SVC 8621TI
Tyčový vysavač Rowenta RH 6751 WORowenta RH 6751 WO
Tyčový vysavač Philips PowerPro Duo FC6168/01Philips PowerPro Duo FC6168 01
Tyčový vysavač Miele Swing H1Miele Swing H1

TOP 5 ručních vysavačů (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Sencor SVC 190Sencor SVC 190
Orava VY-224 BOrava VY-224 B
Bosch BHN 20110Bosch BHN 20110
Black&Decker DVJ 315 JBlack&Decker DVJ 315 J
ETA Carsha 1424ETA Carsha 1424

1) Účinnost sání nezávisí jen na výkonu vysavače

Je důležité si uvědomit, že vysoký výkon vysavače nemusí nutně znamenat vysokou účinnost vysávání. Ta se totiž odvíjí i od jiných parametrů, jakými jsou např. konstrukce těla nebo hubice vysavače. Výkon sání je totiž jiný na hadici a na jejím spoji s vysavačem. Mnozí výrobci však neudávají, v jakém místě byl výkon měřen, případně se jedná o výkon motoru a tato hodnota je proto často nejednoznačná. Uvádí se ale, že sací výkon odpovídá přibližně 20-30 % příkonu. Sací výkon je také snižován ucpanými sacími otvory nebo zanesenými filtry. Většina vysavačů je vybavena regulátorem, pomocí kterého lze výkon elektronicky nebo manuálně nastavovat.

2) 4 základní účinnosti vysavače

Na energetickém štítku se u každého vysavače udávají 4 typy účinností. Prvním z nich je energetická účinnost, tedy poměr spotřeby vysavače a jeho účinnosti sání. Další je účinnost filtrace, tedy množství prachu vyfukovaného zpět do vzduchu, a účinnost sání koberců a účinnost sání tvrdých podlah (měřené při pěti tazích vysavačem tam a zpátky). Všechny tyto účinnosti se označují písmeny od A po G, přičemž A je nejvyšší účinnost. Ty nejlepší vysavače se mohou pyšnit účinností 4A.

3) Všímejte si také spotřeby energie a hlučnosti

Tyto údaje naleznete na energetickém štítku vysavače. Spotřeba se udává v kilowatthodinách (kWh) a za rok. Roční spotřeba energie u vysavačů je definována pro 50 vysátí plochy, která má rozlohu 87 m². Hlučnost vysavačů se udává v decibelech (dB) a pohybuje se mezi 60 až 85. Mezi nejtišší vysavače patří tyčové, k těm hlučnějším by se daly zařadit vodní vysavače. Některé vysavače disponují funkcí SoftStart, kdy se vysavač rozjíždí pozvolna a postupně se také zvyšuje jeho hlučnost.

Bezsáčkový vysavač

4) Na nečistoty raději sáček, nebo nádobu?

Jedním ze základních rozdělení vysavačů je na sáčkové a bezsáčkové. Sáčkové vysavače shromažďují vysáté nečistoty do sáčků, které mohou být na jedno i více použití. Vždy pořizujte sáčky určené pro daný vysavač. U bezsáčkových vysavačů tuto funkci zastávají nádoby, které se jednou za čas vyprazdňují. Je dobré, pokud si můžete vyzkoušet, jak dobře se vám nádoba na nečistoty z vysavače vyndává. Speciálním typem vysavače je vodní vysavač, který je vybaven nádrží s vodou, přes kterou jsou nečistoty proháněny. Tyto vysavače vrací nejméně prachových částic do vzduchu, mají ale poměrně nižší výkon, aby nevzniklo riziko proniknutí vody k motoru.

5) Objem nádoby na nečistoty

To, jak velkou nádobu nebo sáček budete potřebovat, záleží na prostoru, který vysáváte, na četnosti vysávání a také na tom, jak často se vám bude chtít nádoby vyprazdňovat a sáčky vyměňovat. Objem se pohybuje od 2 až po desítky litrů. Na plochu o rozměru 50 m² vám bohatě vystačí ty do 2,5 l, do 150 m² si vystačíte se 4 litry. V současné době je mnoho vysavačů vybaveno indikátorem plnosti sáčku či nádoby, který vás včas informuje, že je třeba nádobu vysypat či vyměnit sáček. Pokud vlastníte vysavač bez indikátoru, je vhodné obsah průběžně kontrolovat a vysypávat či měnit už při naplnění zhruba do ¾. Jinak dochází k omezení sacího výkonu vysavače a riskujete vážnější zanesení filtrů.

6) Filtry – papírové, EPA, HEPA

Jako první filtr bývá ve vysavači papírový, který má za úkol zadržet hrubé nečistoty a jemnější prachové částice. Tyto filtry mají několik vrstev a každá vrstva je pak v parametrech vysavače často označována jako jeden filtr. To znamená, že v případě 3vrstvého filtru bude u počtu filtrů uvedeno minimálně číslo 3. Dále jsou filtry ve vysavači usazeny před a/nebo za motorem, díky nim se nedostávají nečistoty zpět do místnosti. Aby byly filtry opravdu účinné, musí dokonale těsnit. U filtrů se můžete setkat s označením EPA nebo HEPA a číselným údajem. Jedná se o filtry s vysokou mírou filtrace, která se pohybuje od 10 do 17. Do hodnoty 13 se filtry označují jako EPA, filtry s vyšší filtrací se označují jako HEPA. Filtry mohou být také omyvatelné a udává se, že je dobré filtry jednou za rok vyměnit (u bezsáčkových vysavačů dokonce jednou za půl roku).

Vysavač na mokré vysávání

7) S kabelem, nebo bez?

Vysavače se liší také způsobem napájení. Nejčastěji se setkáte s vysavačem, který je napájen ze zásuvky pomocí kabelu. U něj je dobré pohlídat si délku přívodního kabelu. Můžete se také setkat s údajem o akčním rádiu, který souvisí s dosahem vysavače. Ten se neodvíjí pouze od délky kabelu, ale započítává se do něj i délka trubice či samotného vysavače. Akumulátorové typy vysavačů jsou vybaveny baterií, kterou je nutné jednou za čas nabít. Pohotovostní doba vysavače se liší a stejně tak doba za jakou je vysavač nabitý a je dobré se na tyto parametry zaměřit. Akumulátorové vysavače také obvykle mívají menší výkon než ty napájené ze sítě.

8) Nezbytné součásti vysavače

Jednou ze základních částí je trubice vysavače, která bývá kovová, z nerezu a nebo plastu. Ideální jsou teleskopické, tedy výsuvné trubice, jejichž délku si můžete nastavit podle potřeby. V takovém případě je však důležité, aby měla trubice aretace, pomocí kterých ji v dané poloze „zamknete“. Klasické i jiné vysavače bývají běžně vybavené madlem, které usnadňuje jejich přenášení. Umístění a způsob ohýbání madla ovlivňuje to, v jaké poloze lze s vysavačem manipulovat. A nesmíme zapomínat také na kolečka. Ta je vhodná kupovat pogumovaná nebo aspoň měkčená, abyste ochránili podlahy před poškozením způsobeným popojížděním vysavače.

9) Bohaté příslušenství pro ještě snadnější vysávání

Mnoho vysavačů je dodáváno spolu s bohatou výbavou. Najdete v ní hubice a nástavce určené na různé typy podlah – univerzální, parketové či rotační určené na koberce. Pokud máte doma chlupaté mazlíčky, oceníte turbokartáče, které si hravě poradí se zvířecími chlupy. Užitečné jsou také úzké hubice pro obtížněji dostupná místa. Dalším příslušenstvím k vysavačům jsou náhradní filtry či sáčky. Nezapomeňte si ale vždy pohlídat, že kupujete výrobky stejné značky a ideálně speciálně určené pro váš konkrétní vysavač. V současnosti můžete narazit také na vůně do vysavače.

10) Typ sání – suché a mokré

Běžnějším typem je suché sání, tedy vysání drobných nečistot a prachu. Mokré sání umožňuje čištění textilií pomocí vody a čisticího přípravku a je možné pomocí něj zvládnout také vysát rozlitou tekutinu. Můžete je tak využít nejen při vysávání, ale i při vytírání. Vysavače jen pro mokré sání jsou méně běžné, spíše se setkáte s multifunkčními vysavači, které umožňují oba typy sání. Ty jsou ale většinou určené pro průmyslové sání, takže jsou opravdu objemné a těžké – a samozřejmě také dražší.

Robotický vysavač

11) Klasický vysavač je stále nejoblíbenější

Klasický vysavač je prostě klasika. Je vhodný jak na tvrdé podlahy, tak na koberce, je výkonný a dá se pořídit i za velmi příznivou cenu. Výkon klasického vysavače je možné regulovat, ať už elektronicky nebo pomocí posuvníku na rukojeti hadice. Regulací výkonu si můžete usnadnit vysávání v případě, že se vám vysavač „přicucnul“ ke koberci a nemůžete s ním hnout. Snížený výkon sání navíc neznamená, že vysavač saje výrazně nekvalitněji. Klasické vysavače bývají vybaveny různými typy násad a kartáčů, které mohou sloužit pro vysání hůře dostupných míst, nebo pro lepší vysání zvířecích chlupů a jiných nečistot.

12) Tyčové vysavače pro snadnější přenášení

Vysavače tyčové bývají lehčí a skladnější než ty klasické. Manipulace s nimi je tak jednodušší, snáze vysavač přenesete z jedné místnosti do druhé. Tyčový vysavač se také skvěle hodí pro vysávání např. schodů. Zatímco klasický vysavač má ale tělo položené na zemi, u tyčového vysavače jej nosíte vy, takže je důležité se u něj zaměřit na jeho hmotnost. Můžete si vybrat mezi tyčovým vysavačem napájeným ze sítě pomocí kabelu nebo si pořídit akumulátorový. Ten stačí nabít a v pohybu s vysavačem nejste nijak omezeni.

13) Okamžitá pomoc v podobě ručního vysavače

Malý a velmi lehký typ vysavače je ruční vysavač. Hodí se na úklid pavučin z rohů u stropu či na vysávání vysoko položených ploch. Jelikož je malý, nezabere příliš prostoru a můžete jej tak mít po ruce např. v kuchyni, kde jej skvěle využijete v případě, že se něco vysype. Pro vysátí větších ploch už je ale jeho výkon nedostačující, a tak by se měl pořizovat pouze jako doplněk k jinému typu vysavači, nikoliv jako jeho náhrada. Existují tyčové vysavače 2v1, kdy jednoduše z velkého tyčového vysavače oddělíte menší ruční.

Vysavač na tvrdé podlahy

14) Robotický vysavač – malý, ale šikovný pomocník

Tyto miniaturní vysavače bývají nejčastěji kulaté, můžeme se ale setkat i s půlměsícovými typy, které se lépe dostanou i do koutů místností. Robotické vysavače jsou u dna opatřeny rotačními kartáči, které zametají nečistoty směrem k sacímu otvoru umístěnému rovněž na spodní straně. Jsou vhodné pouze pro čištění tvrdých podlah, s koberci s vysokým chlupem si jen stěží poradí. Některé mají navíc problém s jakoukoliv překážkou, dražší typy jsou schopné se jí vyhnout. Robotické vysavače mohou být uzpůsobeny nejen pro suché, ale i pro mokré vysávání, a některé zvládnou dokonce i odstraňování mastných fleků z podlah.

15) Moderní a praktické řešení – centrální vysavač

Tento typ vysavače je určený několikapatrovým budovám a své využití najde i v menších rodinných domech. Vysavač je umístěn v technické místnosti nebo třeba garáži a do místností je připojen pomocí potrubí. Ve stěnách jsou umístěny speciální otvory, ke kterým jen připojíte hadici a můžete vysávat. Existuje jich mnoho typů a mezi jejich největší výhody patří absence rozvířeného prachu a téměř nulový hluk. Vysavač máte navíc vždy po ruce a při vysávání nosíte pouze hadici.

16) Speciální vysavače

Existuje několik typů vysavače, které vám pomohou s konkrétními domácími pracemi. Můžete si pořídit vysavač na mytí oken, který je schopen odsávat vodu a nezanechává na skle skvrny. Ke stejnému účelu může posloužit také parní vysavač, ten navíc využijete i k čištění koberců, čalounění nebo matrací. Vysavače popela slouží k vysátí popela z krbu a může jít buď o speciální nádobu, která se přidělá ke klasickému vysavači, nebo o samostatný vysavač. Se spadaným listím vám pomohou vysavače na listí, ty lze také využít na odklizení sněhu či úklid venkovních prostor. Bazénové vysavače jsou téměř nezbytností každého majitele bazénu a existují v menší ruční i větší klasické podobě.


TOP 5 klasických vysavačů (2019)

Vysavač patří mezi nejzákladnější a nejdůležitější pomocníky při úklidu. Jen málokdo si asi umí představit uklízení bez něj. Ale není vysavač jako vysavač a my vám nyní představíme rovnou 5 kousků, s kterými stojí za to se seznámit. Jsou opravdu výkonné, s mnoha dodatečnými nástavci a za příznivé ceny. Vyberete si?


Sencor SVC 510GR-EUE2

Klasický vysavač Sencor SVC 510GR-EUE2
Zdroj: Alza.cz

Vysavač Sencor SVC 510GR-EUE2 je velmi lehký, bezsáčkový a vysoce výkonný. Jeho účinnost zajišťuje 890W motor ECO, díky němu je možné vysávat jak měkké koberce, tak tvrdé podlahy. Nádoba na prach a nečistoty má objem 1,5 litru a po jejím naplnění ji stačí jednoduše vyjmout, její obsah vysypat, lehce omýt a opět nasadit. Díky systému 4th Generation Cyclone dokáže vysavač Sencor SVC 510GR-EUE2 oddělit prach od vzduchu a tím zachytit daleko více prachových částic. Součástí balení je také 2dílná plastová trubice a několik speciálních hubic. Vysavač je vybaven měkkými kolečky, které chrání podlahy před poškozením.

Technické parametry produktu Sencor SVC 510GR-EUE2

VlastnostSpecifikace

Typ vysavače

bezsáčkový

Energetická třída

B

Objem nádoby

1,5 l

Příkon

890 W

Typ filtru

HEPA

Trubice

plastová

Délka kabelu (dosah)

5 m (7,5 m)

Hlučnost

76 dB

Hmotnost

3,5 kg

Barva

fialová, zelená, modrá

Klady a zápory produktu Sencor SVC 510GR-EUE2

Klady (+)Zápory (-)

+ lehký

– bez indikátoru plnosti nádoby

+ kompaktní

– krátký kabel

+ bez nutnosti výměny sáčků

– hadice z plastu

kartáč na čalounění

– bez turbokartáče

Obchody, kde koupíte produkt Sencor SVC 510GR-EUE2

ObchodCena

Alza.cz

1 138 Kč

Mall.cz

1 138 Kč


ETA Andare Animal 1493 90020

Klasický vysavač ETA Andare Animal 1493 90020
Zdroj: Mall.cz

Vysavač ETA Andare Animal 1493 90020 je dokonalým pomocníkem do všech domácností s domácími mazlíčky. K jeho výbavě patří malý a velký turbokartáč, který si hravě poradí se zvířecími chlupy. Speciální nástavec DermoPet můžete zase využívat na kartáčování zvířat, je vhodný na kůži i srst a zbavuje je nečistot i alergenů. Vysavač je lehký a snadno se s ním manipuluje, je vybaven měkkými koly, které chrání vaši podlahu, a lze jej uskladnit ve dvou polohách. Vysavač ETA Andare Animal 1493 90020 je bezsáčkový a disponuje signalizací plnosti nádoby, ochranou před spálením motoru a možností regulovat výkon.

Technické parametry produktu ETA Andare Animal 1493 90020

VlastnostSpecifikace

Typ vysavače

bezsáčkový

Energetická třída

A

Objem nádoby

2,2 l

Příkon

800 W

Typ filtru

HEPA

Trubice

teleskopická, kovová

Délka kabelu (dosah)

6 m (9 m)

Hlučnost

77 dB

Hmotnost

7,7 kg

Barva

červená

Klady a zápory produktu ETA Andare Animal 1493 90020

Klady (+)Zápory (-)

+ do domácnosti se zvířaty

– bez hubice na tvrdé podlahy

+ indikátor plnosti nádoby

– bez madla ve svislé poloze

+ bez nutnosti výměny sáčků

– nutné častější čištění filtrů

+ turbokartáč

– vyšší hlučnost

Obchody, kde koupíte produkt ETA Andare Animal 1493 90020

ObchodCena

Alza.cz

2 499 Kč

Mall.cz

2 499 Kč


Hoover TE70_TE75011

Klasický vysavač Hoover TE70_TE75011
Zdroj: Kasa.cz

Vysavač Hoover TE70_TE75011 se pyšní nízkými prachovými emisemi, minimální energetickou náročností a velmi nízkou hlučností. Sáčky mají kapacitu 3,5 litru a jejich výměna je velmi jednoduchá. Spodní kolečka vysavače se otáčejí o 360°, což usnadňuje manipulaci s ním a jeho jednoduché přenášení. K tomu dopomáhá také vestavěné madlo. Ve výbavě má vysavač Hoover TE70_TE75011 prachový kartáč, hubice na tvrdé podlahy nebo určené na čistění koberců a také turbokartáč vhodný na zvířecí chlupy.

Technické parametry produktu Hoover TE70_TE75011

VlastnostSpecifikace

Typ vysavače

sáčkový

Energetická třída

A

Objem nádoby

3,5 l

Příkon

700 W

Typ filtru

EPA

Trubice

teleskopická, z nerezu

Délka kabelu (dosah)

6 m (9 m)

Hlučnost

66 dB

Hmotnost

4,2 kg

Barva

červená

Klady a zápory produktu Hoover TE70_TE75011

Klady (+)Zápory (-)

+ velmi tichý

– s nutností vyměňovat sáčky

+ hubice na tvrdé podlahy

– bez madla ve vodorovné poloze

+ indikátor plnosti sáčků

– trubice se do sebe zasunují, nedrží pevně

+ turbokartáč

– krátký kabel

Obchody, kde koupíte produkt Hoover TE70_TE75011

ObchodCena

Kasa.cz

3 490 Kč

Mall.cz

3 490 Kč


Electrolux SilentPerformer ESP73RR

Klasický vysavač Electrolux SilentPerformer ESP73RR
Zdroj: Mall.cz

Vysavač Electrolux SilentPerformer ESP73RR je velmi tichý a zároveň vysoce výkonný. Speciálně uzpůsobený motor, trubice i nádobky zajišťují téměř bezhlučnost jeho provozu, výkon je možné regulovat. Vysavač má díky 9m kabelu opravdu vysoký dosah a díky malým kolečkům se snadno dostanete i do hůře dostupných míst. Vysavač Electrolux SilentPerformer ESP73RR je sáčkový, sáčky se snadno vyměňují a vysavač je navíc vybaven indikátorem jejich naplnění. Vysavač také disponuje speciálními úchyty pro zajištění trubek, ty mají navíc zámky spojů, takže nevypadávají.

Technické parametry produktu Electrolux ESP73RR

VlastnostSpecifikace

Typ vysavače

sáčkový

Energetická třída

A+

Objem nádoby

3,5 l

Příkon

650 W

Typ filtru

HEPA

Trubice

teleskopická, kovová

Délka kabelu (dosah)

9 m (12 m)

Hlučnost

66 dB

Hmotnost

4,47 kg

Barva

červená

Klady a zápory produktu Electrolux ESP73RR

Klady (+)Zápory (-)

+ indikátor plnosti sáčků

– s nutností vyměňovat sáčky

+ hubice na tvrdé podlahy

– slabší vysávání koberců

+ kartáč na čalounění

– bez turbokartáče

Obchody, kde koupíte produkt Electrolux ESP73RR


Rowenta RO6963EA

Vysavač Rowenta RO6963EA se může pyšnit velmi vysokou účinností (4A), objemnou nádobou (2,5 l) a také speciální monocyklónovou technologií, která zajišťuje zachytávání veškerého prachu ze vzduchu. Díky bohatému příslušenství je tento vysavač vhodný jak na koberce, tak tvrdé podlahy a dobře poslouží i při úklidu vašeho auta. Vysavač Rowenta RO6963EA má motor s technologií EffiTech, která zaručuje nejen jeho účinnost, ale také jeho energetickou úspornost.

Technické parametry produktu Rowenta RO6963EA

VlastnostSpecifikace

Typ vysavače

bezsáčkový

Energetická třída

A

Objem nádoby

2,5 l

Příkon

750 W

Typ filtru

HEPA

Trubice

teleskopická, kovová

Délka kabelu (dosah)

6,2 m (8,8 m)

Hlučnost

79 dB

Hmotnost

5,1 kg

Barva

černá/červená

Klady a zápory produktu Rowenta RO6963EA

Klady (+)Zápory (-)

+ bez nutnosti výměny sáčků

– bez indikátoru plnosti nádoby

+ turbokartáč

– vyšší hlučnost

+ hubice na tvrdé podlahy

+ kartáč na čalounění

Obchody, kde koupíte produkt Rowenta RO6963EA


TOP 5 robotických vysavačů (2019)

Robotické vysavače stačí zapnout a nechat uklízení na nich. Jsou tak velmi šikovnými a užitečnými pomocníky při domácím úklidu. Robotické vysavače jsou vhodné především pro čištění tvrdých podlah, některé ale zvládnou i další typy. Pojďme se teď blíže podívat na 5 nejlepších robotických vysavačů pro rok 2019. Podrobně vás seznámíme s jejich parametry a také funkcemi, které vám úklid co nejvíce usnadní.

Evolveo RoboTrex H6

Evolveo RoboTrex H6
Zdroj: Datart.cz

Robotický vysavač Evolveo RoboTrex H6 je vhodný pro všechny typy podlah a zvládne uklidit i koberec s nízkým vlasem. Vybrat si můžete suché i mokré čištění podlah, pro které je vysavač vybaven 250ml zásobníkem na vodu a speciálním mopem z mikrovláken. Díky bočnímu kartáči zvládne vyčistit i těžko dostupná místa a zásobník na prach pojme až 300 ml nečistot. Infračervené senzory brání vysavači narazit do překážky a chrání jej také před pádem ze schodů. Kola vysavače jsou odpružená a díky nim překoná i větší nerovnosti. Robotický vysavač Evolveo RoboTrex H6 má 4 úklidové programy, 2 režimy sacího výkonu a je možné naplánovat dobu uklízení. Ovládat jej můžete pomocí tlačítek na vysavači nebo dálkovým ovladačem s LED displejem. Vysavač má motor BLDC s dlouhou životností, tichým chodem a úsporným provozem. Baterie vydrží až 110 minut na jedno nabití a po dokončení úklidu se vysavač sám vrátí do nabíjecí stanice. Vysavač má HEPA filtr.

Technické parametry produktu Evolveo RoboTrex H6

VlastnostSpecifikace

Objem nádoby na nečistoty

0,3 l

Typ filtru

HEPA

Výdrž baterie

110 min

Hlučnost

62 dB

Hmotnost

2 kg

Barva

bílá

Klady a zápory produktu Evolveo RoboTrex H6

Klady (+)Zápory (-)

+ suché i mokré vysávání

– bez funkce Virtuální zeď

+ plánovač úklidu

– bez indikátoru plnosti nádoby

+ úklid těžce dostupných míst

– bez turbokartáče

+ detekce překážek a schodů

– malý objem nádoby na nečistoty

+ dálkové ovládání

Obchody, kde koupíte produkt Evolveo RoboTrex H6


Tesla RoboStar T30

Tesla RoboStar T30
Zdroj: Mall.cz

Robotický vysavač Tesla RoboStar T30 je určen pro více druhů podlah a zvládne uklidit i hůře dostupná místa díky dvěma antistatickým štětinovým bočním kartáčům. Vysoký sací výkon vysavače zajistí i účinné vysátí zvířecích chlupů. Vysavač je vhodný pro suché i mokré vysávání a je opatřen senzory, které brání jeho nárazům do nábytku, pádu ze schodů a pomáhají mu překonávat menší překážky. Vysokokapacitní 2 600mAh baterie Li-Ion zaručuje téměř dvouhodinový úklid a po ukončení práce se vysavač sám vrátí do nabíjecí stanice. Robotický vysavač Tesla RoboStar T30 má k dispozici dotykový panel, je bezsáčkový a využívá účinný HEPA filtr, který zachytí až 99,95 % částic, včetně roztočů a plísní.

Technické parametry produktu Tesla RoboStar T30

VlastnostSpecifikace

Objem nádoby na nečistoty

0,3 l

Typ filtru

HEPA

Výdrž baterie

110 min

Hlučnost

65 dB

Hmotnost

2,2 kg

Barva

bílá

Klady a zápory produktu Tesla RoboStar T30

Klady (+)Zápory (-)

+ suché i mokré vysávání

– bez funkce Virtuální zeď

+ zvládne vysát i zvířecí chlupy

– bez indikátoru plnosti nádoby

+ úklid těžce dostupných míst

– nesystematické uklízení

+ detekce překážek a schodů

– vyšší hlučnost

+ dotykový panel a dálkové ovládání

– nevhodný na koberce

Obchody, kde koupíte produkt Tesla RoboStar T30


iRobot Roomba 605

iRobot Roomba 605
Zdroj: Okay.cz

Robotický vysavač iRobot Roomba 605 je vybaven několika senzory, díky kterým se dokáže vyhýbat překážkám a nehrozí ani jeho pád ze schodů. Nárazník se zpomaleným dotykem a systém proti zamotávání kabelů jsou další skvělé pomůcky pro ochranu nejen vašeho vysavače, ale i vaší domácnosti. Vysavač má k dispozici také navigaci, která změří velikost i tvar místnosti a přizpůsobí jí plán úklidu. Skvělou funkcí je Virtuální zeď, pomocí které můžete vymezit vysavači určitý prostor, ve kterém má uklízet. Pokud použijete program SPOT, bude vysavač uklízet pouze v oblasti velké 1 m2. Robotický vysavač iRobot Roomba 605 má třístupňový čistící systém a zvládne jak tvrdé podlahy, tak i koberce s nízkým chlupem. Rotující boční kartáček vyčistí i těžko dostupná místa. Po dokončení úklidu se vysavač sám vrátí do dobíjecí stanice, v provozu vydrží na jedno nabití 90 minut.

Technické parametry produktu iRobot Roomba 605

VlastnostSpecifikace

Objem nádoby na nečistoty

0,5 l

Typ filtru

AeroVac

Výdrž baterie

90 min

Hlučnost

61 dB

Hmotnost

3,6 kg

Barva

bílá, černá

Klady a zápory produktu iRobot Roomba 605

Klady (+)Zápory (-)

+ funkce Virtuální zeď

– nižší kapacita baterie

+ navigace

– pouze suché vysávání

+ vhodný i na koberce

– nesystematické uklízení

+ úklid těžce dostupných míst

– bez dálkového ovládání

+ detekce překážek a schodů

– bez indikace nabíjení

Obchody, kde koupíte produkt iRobot Roomba 605


Klarstein Cleanhero

Robotický vysavač Klarstein Cleanhero je vhodný na všechny typy podlah včetně koberců s krátkým vlasem. Zvládne suché i mokré čištění a díky bočnímu kartáči se dostane i do hůře dostupných míst. Je vybaven senzory, které brání jeho nárazům do překážek či pádu ze schodů. Gumová kolečka jsou nastavitelná a umožňují vysavači překonávat nerovnosti. Vysavač je také vybaven funkcí Virtuální zeď, díky které uklízí pouze v ohraničené oblasti. Bodové čištění zase umožní čistit pouze na vybraném místě a pomocí spirálovitého pohybu dokáže odstranit i silnější nečistoty. Robotický vysavač Klarstein Cleanhero lze ovládat pomocí tlačítek přímo na vysavači či dálkovým ovladačem. Jakmile ukončí uklízení či v případě vybití baterie se vysavač sám vrátí do nabíjecí stanice. Pomocí časovače je možné nastavit konkrétní časy úklidu.

Technické parametry produktu Klarstein Cleanhero

VlastnostSpecifikace

Objem nádoby na nečistoty

0,37 l

Typ filtru

HEPA

Výdrž baterie

120 min

Hlučnost

55 dB

Hmotnost

3,1 kg

Barva

bílá, černá, zelená

Klady a zápory produktu Klarstein Cleanhero

Klady (+)Zápory (-)

+ funkce Virtuální zeď a časovač

– horší detekce překážek

+ suché i mokré vysávání

– nesleduje hrany nábytku

+ dlouhá výdrž

– náročnější výměna nádoby na nečistoty

+ úklid těžce dostupných míst

– koberce zvládá s obtížemi

+ dálkové ovládání

– horší čištění rohů

Obchody, kde koupíte produkt Klarstein Cleanhero

ObchodCena
Electronic-star.cz6 199 Kč

Xiaomi Mi Robot Vacuum

Xiaomi Mi Robot Vacuum
Zdroj: Alza.cz

Robotický vysavač Xiaomi Mi Robot Vacuum je vybaven vysoce výkonným motorem NIDEC a velkokapacitní baterií, díky které se může pyšnit vysokou výdrží (2,5 hodiny). Zvládne suché i mokré čištění a je vhodný na různé typy podlah, i koberce s vysokým chlupem. 12 senzorů zaznamenává okolí a umožní vysavači překonat i 2cm překážku. Laserový senzor skenuje okolí a mapuje terén. Tři procesory pomocí vyspělé technologie poté vypočítají nejefektivnější způsob úklidu. Robotický vysavač Xiaomi Mi Robot Vacuum automaticky přizpůsobuje rychlost i intenzitu čištění povrchu. Hlavní kartáč je navíc umístěn volně a může se tedy pohybovat i ve svislé osle. Vysavač lze ovládat i pomocí chytrého telefonu, lze jím změnit také režim úklidu či nastavit konkrétní časy pro úklid. Vysavač se při vybití nebo po skončení úklidu vrátí do nabíjecí stanice a upozorní vás také na plnou nádobu na nečistoty.

Technické parametry produktu Xiaomi Mi Robot Vacuum

VlastnostSpecifikace

Objem nádoby na nečistoty

0,42 l

Typ filtru

HEPA

Výdrž baterie

150 min

Hlučnost

72 dB

Hmotnost

3,5 kg

Barva

bílá

Klady a zápory produktu Xiaomi Mi Robot Vacuum

Klady (+)Zápory (-)

+ časovač

– vyšší hlučnost

+ suché i mokré vysávání

– bez funkce Virtuální zeď

+ dlouhá výdrž

– pro návrat nutná krátká vzdálenost od nabíjecí stanice

+ ovládání dálkové i přes aplikaci

– aplikace není v češtině

+ indikátor plnosti sáčků

Obchody, kde koupíte produkt Xiaomi Mi Robot Vacuum


TOP 5 tyčových vysavačů (2019)

Tyčové vysavače jsou lehké a velmi snadno se s nimi manipuluje. Díky tomu se skvěle hodí pro rychlý úklid, např. v případě, že se něco rozsype nebo když potřebujete jen trochu uklidit před příchodem návštěvy. K náročnějšímu úklidu nejsou tyčové vysavače uzpůsobené. Můžete si pořídit variantu s napájením ze sítě pomocí kabelu, nebo akumulátorovou, která se nabízí ve stanici a poté vám při vysávání nic nepřekáží.

ETA Moneto 0449 90000

Tyčový vysavač ETA Moneto 0449 90000
Zdroj: Patro.cz

Tyčový vysavač ETA Moneto 0449 90000 je bezdrátový, variabilní, velmi lehký a skladný. Manipulace s ním je opravdu jednoduchá, rukojeť je pogumovaná a ergonomicky tvarovaná. Velkou výhodou je také možnost použít jej jako samostatný ruční vysavač a díky sklopnému ramenu jej snadno uklidíte kamkoliv. Vysavač se pyšní vysokým výkonem a na jedno nabití vydrží až 20 minut. O stavu nabití vás informují zabudovaná světla a výkon vysavače lze manuálně regulovat. Filtrační systém tyčového vysavače ETA Moneto 0449 90000 je cyklónový doplněný vysoce kvalitním HEPA filtrem. V přední části hubice je vysavač vybaven LED diodami, které vám osvětlí prostor před ní. K hubici je dodáván také rotační kartáč vhodný na koberce s nízkým vlasem či hladké podlahy. Štěrbinovou hubici lze zase využít pro vyčištění těžko dostupných míst, kartáčem s jemnými štětinami můžete očistit nábytek či křehké předměty.

Technické parametry produktu ETA Moneto 0449 90000

VlastnostSpecifikace

Typ vysavače

bezsáčkový, akumulátorový, 2v1

Objem nádoby

0,55 l

Příkon

95 W

Hlučnost

80 dB

Typ filtru/filtračního systému

HEPA/cyklónový

Doba nabíjení

5 h

Doba provozu

20 min

Hmotnost

3,1 kg

Barva

bílá

Klady a zápory produktu ETA Moneto 0449 90000

Klady (+)Zápory (-)

+ snadná manipulace

– bez indikátoru plné nádoby

+ vysaje i zvířecí chlupy

– bez indikátoru zanesení filtru

+ indikátor nabití baterie

– bez turbokartáče

+ osvětlení prostoru před vysavačem

– náročnější čištění filtru

+ štěrbinová hubice

Obchody, kde koupíte produkt ETA Moneto 0449 90000


Sencor SVC 8621TI

Tyčový vysavač Sencor SVC 8621TI
Zdroj: Kasa.cz

Tyčový vysavač Sencor SVC 8621TI disponuje odnímatelnou částí pro ruční sání a hubicí otočnou v rozsahu 180°. Díky tomu se s ním snadno manipuluje a vysajete i hůře dostupná místa. Při vysávání vám může pomoci také zabudované LED osvětlení umístěné na hubici. Spolu s vysavačem dostanete také štěrbinovou hubici pro opravdu úzká místa či prachový kartáček. Tyčový vysavač Sencor SVC 8621TI má cyklónový filtrační systém a kvalitní HEPA filtr, je bezsáčkový a akumulátorový, takže vás při vysávání nijak neomezuje přívodní kabel. Nabíjecí základna vysavače má zabudovaný držák na příslušenství. Doba provozu vysavače je 22-50 minut, v závislosti na výkonu, který je regulovatelný. LED indikátor na nabíjecí stanici vás upozorní na plné nabití vysavače.

Technické parametry produktu Sencor SVC 8621TI

VlastnostSpecifikace

Typ vysavače

bezsáčkový, akumulátorový, 2v1

Objem nádoby

0,5 l

Příkon

110 W

Hlučnost

78 dB

Typ filtru/filtračního systému

HEPA/cyklónový

Doba nabíjení

6 h

Doba provozu

50 min

Hmotnost

2,4 kg

Barva

šedá

Klady a zápory produktu Sencor SVC 8621TI

Klady (+)Zápory (-)

+ turbokartáč a kartáč na čalounění

– bez indikátoru plné nádoby

+ hubice na tvrdé podlahy a štěrbinová hubice

– bez indikátoru zanesení filtru

+ indikátor nabití baterie

– náročnější vyprazdňování nádoby

+ osvětlení prostoru před vysavačem

– náročnější odejmutí ručního vysavače

Obchody, kde koupíte produkt Sencor SVC 8621TI


Rowenta RH 6751 WO

Tyčový vysavač Rowenta RH 6751 WO
Zdroj: Datart.cz

Tyčový vysavač Rowenta RH 6751 WO je bezdrátový a s odnímatelným menším ručním vysavačem pro ještě snadnější vysávání. Díky LED osvětlení zabudovaném na hubici vidíte na prostor před vysavačem, což využijete zejména při úklidu pod nábytkem či za menšího světla. Rukojeť vysavače je skládací, takže vysavač nezabere příliš místa. Je navíc možné uložit jej také ve vzpřímené poloze. Tyčový vysavač Rowenta RH 6751 WO zvládne bez problémů vysát jakýkoliv typ podlahy. Doba provozu je až 45 minut, podle zvoleného typu výkonu. Lithium iontový akumulátor s technologií 21,6V nabízí báječný výkon. Díky cyklónovému filtračnímu systému je vysavač schopný dokonale oddělit prach ze vzduchu.

Technické parametry produktu Rowenta RH 6751 WO

VlastnostSpecifikace

Typ vysavače

bezsáčkový, akumulátorový, 2v1

Objem nádoby

0,6 l

Hlučnost

79 dB

Typ filtračního systému

cyklónový

Doba nabíjení

5 h

Doba provozu

45 min

Hmotnost

2,5 kg

Barva

modrá

Klady a zápory produktu Rowenta RH 6751 WO

Klady (+)Zápory (-)

+ indikátor zanesení filtru

– bez indikátoru plné nádoby

+ možnost uložení i ve vzpřímené poloze

– ruční vysavač bez nástavců

+ snadná manipulace i údržba

– menší sací výkon

+ osvětlení prostoru před vysavačem

Obchody, kde koupíte produkt Rowenta RH 6751 WO


Philips PowerPro Duo FC6168 01

Tyčový vysavač Philips PowerPro Duo FC6168/01 je vysoce účinný a zároveň lehký a skladný. O výkonné vysátí se stará technologie PowerCyclone, která vhání vzduch vysokou rychlostí do cyklónové komory a tím dochází k účinnému oddělení nečistot a prachu. Hubice TriActive Turbo nasává špínu spolu s prachem i zvířecími chlupy. Díky motorizovanému kartáči lze vysavač použít na všechny typy podlah i k vyčištění koberců. Tyčový vysavač Philips PowerPro Duo FC6168/01 vydrží díky lithiovému akumulátoru v provozu až 40 minut. V případě potřeby lze oddělit menší ruční vysavač. Nádoba na prach je snadno odnímatelná a vysavač je navíc vybaven 3vrstvým omyvatelným filtrem, který zachytí i více než 90 % alergenů.

Technické parametry produktu Philips PowerPro Duo FC6168/01

VlastnostSpecifikace

Typ vysavače

bezsáčkový, akumulátorový, 2v1

Objem nádoby

0,6 l

Hlučnost

83 dB

Typ filtru/filtračního systému

třívrstvý/cyklónový

Doba nabíjení

5 h

Doba provozu

40 min

Hmotnost

3,2 kg

Barva

titanová

Klady a zápory produktu Philips PowerPro Duo FC6168/01

Klady (+)Zápory (-)

+ turbokartáč

– náročnější údržba

+ hubice na tvrdé podlahy

– hlasitější provoz

+ zachytí až 90 % alergenů

– bez osvětlení prostoru před vysavačem

+ vysaje i zvířecí chlupy

+ indikátor nabití baterie

Obchody, kde koupíte produkt Philips PowerPro Duo FC6168/01


Miele Swing H1

Tyčový vysavač Miele Swing H1
Zdroj: Mall.cz

Tyčový vysavač Miele Swing H1 je mimořádně výkoný a zároveň energeticky úsporný. Skvělý výkon sání zajišťuje hubice EcoTeQ Plus, která je teleskopická a z nerezu a má ergonomicky tvarovanou rukojeť s protiskluzovým povrchem. Tělo vysavače je dokonale utěsněno a všechny součástky svým tvarem umožňují co nejefektivnější proudění vzduchu, což vede ke zvýšení sací síly. K dispozici je také odnímatelný ruční vysavač a řada příslušenství, které je možné upevnit přímo na vysavač. Tyčový vysavač Miele Swing H1 je nabíjen ze sítě pomocí kabelu, takže odpadá starost s vybitou baterií uprostřed úklidu. Na krytu vysavače jsou speciální háčky, na které je možné přívodní kabel upevnit. Vysavač je vybaven vícestupňovým filtračním systémem AirClean, který odfiltruje až 99,9 % jemného prachu. Vysavač je navíc chráněn před přehřátím a v případě ucpání vzduchových cest se automaticky vypne. Disponuje také funkcí SoftStart, nabíhá pozvolna a tím chrání elektrickou síť před přetížením.

Technické parametry produktu Miele Swing H1

VlastnostSpecifikace

Typ vysavače

sáčkový, 2v1

Energetická třída

A

Objem sáčku

2,5 l

Příkon

550 W

Hlučnost 

83 dB

Délka kabelu (dosah) 

9 m (8 m)

Hmotnost

5,02 kg

Barva

červená, šedá

Klady a zápory produktu Miele Swing H1

Klady (+)Zápory (-)

+ hubice na čalouněný nábytek a štěrbinová hubice

– nutno napájet kabelem ze sítě

+ ochrana před přehřátím

– nutno dokupovat sáčky

+ SoftStart (ochrana el. sítě)

– vyšší hmotnost

+ indikátor plné nádoby

– nelze uložit ve vzpřímené poloze

+ snadná manipulace

– háček na zavěšení vysavače není součástí balení

Obchody, kde koupíte produkt Miele Swing H1


TOP 5 ručních vysavačů (2019)

Ruční vysavač je velmi užitečný pomocník pro rychlý a snadný úklid. Je opravdu malý, lehký a skladný. Skvěle se proto hodí pro úklid vysoce položených prostorů či pavučin v horních rozích místnosti. Pokud se vám vysypaly drobnosti, ať už v kuchyni či jinde, ruční vysavač můžete mít vždy po ruce a zbavíte se jich opravdu snadno. Připravili jsme si pro vás přehled 5 krásných a šikovných kousků, s kterými bude uklízení radost.

Sencor SVC 190

Sencor SVC 190
Zdroj: Datart.cz

Ruční vysavač Sencor SVC 190 je určen pro suché i mokré vysávání. V jeho příslušenství najdete klasickou kartáčovou hubici, ale také speciální štěrbinovou pro uklizení hůře dostupných prostorů a nástavec pro vysávání mokrých nečistot. Vysavač je vybaven permanentním filtrem, který zachytává nečistoty ze vzduchu. Filtr je vyjímatelný a lze jej jednoduše opláchnout pod vodou. Ruční vysavač Sencor SVC 190 je akumulátorový a součástí balení je také dobíjecí základna. Tu je možné umístit na zem, nebo ji připevnit na stěnu. Na jedno nabití vydrží vysavač v provozu až 15 minut.

Technické parametry produktu Sencor SVC 190

VlastnostSpecifikace

Typ vysavače

bezsáčkový, akumulátorový

Objem nádoby

0,5 l

Příkon

45 W

Typ filtru

omývatelný

Počet akumulátorů

6

Doba provozu

15 min

Doba nabíjení

12 hod

Hlučnost

80 dB

Hmotnost

1,5 kg

Barva

černá, červená, bílá

Klady a zápory produktu Sencor SVC 190

Klady (+)Zápory (-)

+ suché i mokré vysávání

– kratší doba provozu

+ snadná manipulace

– vyšší hlučnost

+ jednoduchá údržba

– slabší sací výkon

+ nízká hmotnost

+ nabíjecí stanici lze umístit na stěnu

Obchody, kde koupíte produkt Sencor SVC 190


Orava VY-224 B

Ruční vysavač Orava VY-224 B je určen pro suché i mokré vysávání a využijete jej při úklidu domácnosti i automobilu. Je velmi kompaktní a lehký, takže se s ním opravdu snadno manipuluje. Také údržba tohoto vysavače je jednoduchá. Je totiž vybaven permanentním filtrem, který je možné vyjmout a opláchnout pod vodou. Díky Li-Ion baterii disponuje ruční vysavač Orava VY-224 B poměrně dlouhou dobou provozu (až 20 minut). O stavu baterie vás informuje světelný indikátor. Dobíjecí základnu, která je součástí balení, je možné připevnit i na stěnu. Nádoba na nečistoty je průhledná, takže máte vždy přehled o míře jejího zaplnění.

Technické parametry produktu Orava VY-224 B

VlastnostSpecifikace

Typ vysavače

bezsáčkový, akumulátorový

Objem nádoby

0,5 l

Příkon

100 W

Typ filtru

omývatelný

Doba provozu

20 min

Hlučnost

72 dB

Hmotnost

0,93 kg

Barva

modrá

Klady a zápory produktu Orava VY-224 B

Klady (+)Zápory (-)

+ vysoký sací výkon

+ indikátor stavu baterie

+ průhledná nádoba na nečistoty

+ suché i mokré vysávání

+ nabíjecí stanici lze umístit na stěnu

Obchody, kde koupíte produkt Orava VY-224 B


Bosch BHN 20110

Bosch BHN 20110
Zdroj: Kasa.cz

Ruční vysavač Bosch BHN 20110 vyniká nízkou hmotností a díky bezdrátovému nabíjení také snadnou manipulací. Hubice jsou lehce ovladatelné a slouží k vysávání i okolo nábytku, rohů či hůře dostupných míst. Díky systému High Airflow nabízí tento vysavač dlouhotrvající vysoký sací výkon. Tento systém také zajišťuje vysoce účinnou separaci prachu. Ruční vysavač Bosch BHN 20110 s NiMH baterií, která je šetrná k životnímu prostředí, vydrží v provozu při plném nabití až 16 minut. Filtr je vyjímatelný a omyvatelný, snadno odejmete také nádobu na prach a drobné nečistoty. Vysavač je vybaven indikátorem stavu připojení k síti.

Technické parametry produktu Bosch BHN 20110

VlastnostSpecifikace

Typ vysavače

bezsáčkový, akumulátorový

Objem nádoby

0,4 l

Typ filtru

omývatelný

Doba provozu

16 min

Doba nabíjení

12 - 16 hod

Hmotnost

1,4 kg

Barva

šedostříbrná, stříbrná

Klady a zápory produktu Bosch BHN 20110

Klady (+)Zápory (-)

+ indikátor stavu připojení k síti

– pouze pro suché sání

+ NiMH baterie

+ separace prachu

Obchody, kde koupíte produkt Bosch BHN 20110


Black&Decker DVJ 315 J

Black&Decker DVJ 315 J
Zdroj: Kasa.cz

Ruční vysavač Black&Decker DVJ 315 J pro suché vysávání s Li-ion baterií vydrží v provozu až 15 minut. Nabíjecí stanice je vybavena inteligentní technologií a po plném dobití vysavače se sama vypne. Tím je schopná ušetřit až 70 % spotřebovávané energie. Regulace sání umožňuje vybrat si mezi dvěma stupni. Hubice vysavače je tenká a spolu s ergonomickým tvarováním vysavače zajišťuje lepší dostupnost a pohodlnost při manipulaci. Součástí hubice je také integrovaný kartáč na jejím konci. Ruční vysavač Black&Decker DVJ 315 J disponuje cyklónovým vířením prachu a nečistot od filtru. Ten je snadno vyjímatelný a omyvatelný a je navíc vybaven vonnými esencemi.

Technické parametry produktu Black&Decker DVJ 315 J

VlastnostSpecifikace

Typ vysavače

bezsáčkový, akumulátorový

Objem nádoby

0,5 l

Typ filtru

omývatelný

Doba provozu

10 - 15 min

Hmotnost

1,2 kg

Barva

červená

Klady a zápory produktu Black&Decker DVJ 315 J

Klady (+)Zápory (-)

+ cyklónové víření prachu

– pouze pro suché sání

+ filtr vybaven vonnými esencemi

– kratší doba provozu

+ nabíjení pomocí inteligentní technologie

– horší čištění filtru

+ ergonomické tvarování

– nabíjecí stanici nelze umístit na stěnu

+ vysoký sací výkon (regulovatelný)

Obchody, kde koupíte produkt Black&Decker DVJ 315 J


ETA Carsha 1424

ETA Carsha 1424
Zdroj: Datart.cz

Ruční vysavač ETA Carsha 1424 má chromovou povrchovou úpravu, je určen pouze pro suché vysávání a nabízí dobu provozu až 20 minut. Jeho rukojeť je měkčená, ergonomicky tvarovaná a protiskluzová, což zajišťuje dostatečně pohodlné používání. Tento vysavač je velmi jednoduchý, snadno se ovládá i udržuje a navíc je také velmi tichý. Zároveň však nabízí vysoký výkon. Díky světelné signalizaci máte přehled o stavu jeho baterie. Součástí příslušenství je také štěrbinová hubice pro hůře přístupné prostory a také kartáček s jemnými štětinkami pro šetrné odstranění opravdu drobných nečistot, pavučin či prachu. Ruční vysavač ETA Carsha 1424 je vybaven třetí generací cyklónového vysávání, omyvatelným HEPA filtrem a také nástěnným držák pro umístění nabíjecí stanice na stěnu.

Technické parametry produktu ETA Carsha 1424

VlastnostSpecifikace

Typ vysavače

bezsáčkový, akumulátorový

Objem nádoby

0,4 l

Typ filtru

omývatelný

Počet akumulátorů

12

Doba provozu

20 min

Doba nabíjení

12 hod

Hlučnost

78 dB

Hmotnost

1,46 kg

Barva

chrom

Klady a zápory produktu ETA Carsha 1424

Klady (+)Zápory (-)

+ měkčená, protiskluzová a ergonomická rukojeť

– při vysávání nutné držet tlačítko zapínání

+ chromová povrchová úprava

– bez indikátoru plného nabití

+ nabíjecí stanici lze umístit na stěnu

+ dlouhá doba provozu

+ vysává i zvířecí chlupy

Obchody, kde koupíte produkt ETA Carsha 1424

Přidat hodnocení


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..