Materiály na oblečení

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Materiály na oblečení, které vás zahřejí i v zimě

Materiály na oblečení
Zdroj: Degimages / Shutterstock.com

V chladných podzimních a zimních dnech je důležité zůstat v teple. V domě se o to postará ústřední topení, když vyjdeme ven, musíme se spolehnout na své oblečení. Existují materiály, které nám pomohou udržet teplo – stejně jako existují materiály, které nás chladí. Proto je důležité se při nákupu zimního oblečení zaměřit na ty nejteplejší materiály. Zde jsou ty nejlepší.

Obsah článku

Vlna

Kdo by nevlastnil aspoň jeden svetr? Všichni víme, že nic nezahřeje tak, jako pěkně huňatý svetr. Vlna má ale jednu nevýhodu – vítr ji snadno profoukne, a proto je zapotřebí si přes ni přehodit alespoň lehkou bundu. Vlnu získáváme z ovčí vlny (někdy i z jiných zvířat). Tento materiál se může pochlubit dobrými izolačními vlastnostmi, stejně jako tím, že dobře odvádí vlhkost.

Hedvábí

Považovali jste tento materiál za letní? Mýlíte se! Hedvábí skvěle izoluje teplo, které tak ponechává u našeho těla. Nosit bychom jej ale neměli jako vnější vrstvu, protože podobně jako vlna jej vítr snadno profoukne. Nejlépe funguje pod jiným oblečením.

Softshell

S tímto materiálem se můžeme setkat zejména na outdoorovém oblečení. Jeho výhody jsou značné: je odolný proti vodě, větru a izoluje teplo. Softshell funguje dobře sám o sobě, velmi často se ale používá v kombinaci s jinými materiály. Jedná se o tenkou tkaninu, kterou upotřebíte zejména jako vnější vrstvu.

Fleece

Měkkoučký fleece je vyroben ze syntetického materiálu, kterým je polyester. Jeho hlavním úkolem je získat vlastnosti, které nabízí vlna. To znamená, že by měl být schopen nás udržet v teple a přitom být lehoučký. Tento úkol se mu velmi dobře daří, takže pořídit si na zimu fleecové oblečení je rozhodně dobrý nápad. Je vhodný také do vlhkého počasí, protože velmi rychle schne. Velkou nabídku nejenom fleecu, ale také dalších materiálů, můžete najít na Bubulákovo.

Přidat hodnocení


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..