Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.



Zařizujete svůj první byt? Poradíme vám, jak na to!

Zařídit první byt může být náročnější, než se na první pohled zdá. Začínáte totiž úplně od nuly. Abyste mohli alespoň do začátku normálně fungovat, je potřeba nakoupit pár základních věcí, bez kterých bydlet zkrátka nemůžete. Ty další lze dokoupit časem.

Predsin
Zdroj: istockphoto.com

Stěhování od rodičů je vždycky velká událost. Mít svůj vlastní prostor a svoje vlastní pravidla zní lákavě a svobodně. Také se s novým bytem ale pojí spousta povinností a zařizování, aby se vám v něm žilo opravdu pohodlně a nic vám nechybělo. Je to zkrátka životní milník, tak si ho pojďte udělat hezký. Na první byt se nezapomíná.

Vesak
Zdroj: istockphoto.com

Zařídit první byt může být náročnější, než se na první pohled zdá. Začínáte totiž úplně od nuly. Abyste mohli alespoň do začátku normálně fungovat, je potřeba nakoupit pár základních věcí, bez kterých bydlet zkrátka nemůžete. Ty další lze dokoupit časem. 

První byt: Od čeho se odpíchnout? 

  • Jednotlivé kousky nábytku prioritizujte podle důležitosti. Nejspíš si nebudete moci dovolit pořídit všechno najednou a je to v pořádku. Potřebujete se vyspat, vykoupat a uvařit. Méně důležité věci dokoupíte zkrátka časem.
  • Vsaďte na kompromis, co se týče ceny i kvality. Nevyplácí se pořizovat základní vybavení, jako je matrace nebo gauč, za pár korun, protože vám pravděpodobně dlouho nevydrží. 
  • Respektujte velikost bytu. Podle toho vybírejte jednotlivé vybavení. Větší místnosti nabízí více možností, u menších bytů budete muset nad rozmístěním nábytku více přemýšlet. Naštěstí existuje celá řada vychytávek, jako jsou rozkládací gauče a stoly, nástěnné věšáky, sklápěcí postele či závěsné psací stoly nebo stohovatelné židle.
  • Ušetřit naopak můžete na dekoracích, květinách i doplňcích. Tady můžete využít věci z druhé ruky, vsadit na vlastní výrobu nebo zapojit kreativitu a ze starého nepotřebného produktu vytvořit zbrusu nový. 
  • Než se do celé vybavovací záležitosti pustíte, sepište si seznam toho, co je potřeba pořídit a zařídit. Od toho se odpíchnete dál. 
  • Už před pořízením první věci do bytu myslete i na celkový koncept a styl, v jakém chcete domácnost mít. Pokud bude prostor harmonický a bude se skvěle doplňovat, i vy sami se v něm budete cítit dobře. 
Moderni Vesak
Zdroj: istockphoto.com

Základní kousky aneb bez toho se nestěhujete 

Jako první určitě myslete na základní trio, bez kterého prostě nebydlíte. Nebo minimálně ne pohodlně. Je jím matrace, sedačka a základní kuchyňské vybavení. Další kousky můžete postupně dokupovat. 

Vyplatí se investovat do kvalitní matrace, s tou tedy začněte. A nezapomeňte na lůžkoviny. Bytelný rošt a postel můžete dokoupit později. Sedačku využijete pro chvíle relaxace. Nechcete přece vždycky jen ležet v posteli. Pokud zvolíte rozkládací variantu, budete mít rázem i další lůžko pro občasné návštěvy. 

Kuchyň můžete vybavovat roky. Pro začátek se spokojíte s tím úplně základním: Pár příborů, skleniček, talířů, hrnců, prkénko a kuchyňský nůž vám na vaše kulinářské pokusy zatím budou stačit.

TIP: Chcete-li do začátku i základní úložné prostory, můžete volit jednoduché stojany na oblečení, u kterých vám stačí dokoupit ramínka. A provizorní skříň je na světě! Na chodbu zase využijete věšáky na bundy a věšáky na zeď, které nezaberou skoro žádný prostor, nestojí mnoho a efekt udělají veliký. Věšáky do předsíně můžete vybírat v různých provedeních tak, aby vám velikostně i stylově vyhovovaly. 

Loznice
Zdroj: istockphoto.com

Pohodlí nejen do ložnice

Postupně můžete vybavovat dál. Zaměřte se na materiály a textilie, které vám budou do celkového konceptu pasovat a budou vám příjemné. 

Chcete-li byt ladit celkově do přírodního stylu, vsaďte na dřevo a přírodní doplňky. Doplnit jej můžete i kvalitním bavlněným povlečením. Právě povlečení z bavlny je velmi univerzální, příjemné a dá se užívat jak v zimě, tak v létě. Přírodní je ale také saténové povlečení. Je vhodné pro alergiky, neklouže a nestudí a uchovává si svůj tvar i po mnoha vypráních.

Záleží ale také na dalších textiliích. Pokud už všechno potřebné máte, pusťte se směle do vytoužených detailů a dekorací: Koberců, závěsů, dekoračních polštářků, obrazů, dekoračního osvětlení a dalších. 

5/5 - (1 vote)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..