Jaké vlastnosti by měl mít kočárek?

Bez kočárku se neobejde žádný rodič. Vybíráme jej především s ohledem na potřeby dítěte, ale zapomínat bychom neměli ani na sebe. Jaký by měl být ideální kočárek, který vám bude vyhovovat za všech okolností a těšit se z něj bude i váš potomek? Na co si dát při výběru pozor? Jaké parametry jsou rozhodující pro pohodlnost, odolnost a především bezpečnost kočárku?

Jak vybrat kočárek

Obsah článku

TOP 5 kombinovaných kočárků (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
G-mini GrandG-mini Grand
KinderKraft 3v1 MoovKinderKraft 3v1 Moov
Bomimi Amadeo 2v1Bomimi Amadeo 2v1
Baby Jogger City Mini GTBaby Jogger City Mini GT
Espiro Next Avenue 119Espiro Next Avenue 119

TOP 5 sportovních kočárků (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Kinderkraft Sport Grande 2020Kinderkraft Sport Grande 2020
Lionelo JulieLionelo Julie
Chicco Lite Way 3 Top Special EditionChicco Lite Way 3 Top Special Edition
Britax Römer B-Motion 4Britax Römer B-Motion 4
Valco Snap 4 Tailor Made SportValco Snap 4 Tailor Made Sport

Základní kritéria pro výběr

Výběr kočárku rozhodně nepodceňujte a věnujte mu dostatek času. Zkuste si dopředu promyslet, jak a při jakých příležitostech jej budete nejčastěji používat. Jen na procházky po městě, či jej využijete i na výletech do přírody? Budete s dítětem často cestovat a potřebovat tedy takový kočárek, který půjde snadno složit? Jak často budete kočárek muset přenášet? Je pro vás důležitý také vzhled kočárku? Zaměřte se rovněž na to, aby byl kočárek dostatečně pohodlný nejen pro dítě, ale i pro vás, to znamená, aby měl ergonomickou rukojeť, dostatek úložného prostoru pro případné nákupy nebo aby se s ním snadno manipulovalo. U některých kočárků je možné přesunovat rukojeť a měnit tím směr, jakým bude dítě při cestě v kočárku otočeno. Poptejte se také svých známých na zkušenosti, případně si kočárek půjčte, je-li to možné, a sami vyzkoušejte. Přečtěte si také recenze na internetu a zkušenosti jiných rodičů.

Typ konstrukce kočárku

Kočárek je nabízen v několika typech, které se liší svou konstrukcí. Ta ovlivňuje zejména to, jakým způsobem dítě v kočárku leží či sedí, pro kolik dětí je určen či k jakým aktivitám/způsobům přepravy takový kočárek slouží. Přečtěte si následující charakteristiky jednotlivých typů kočárků, abyste si udělali jasnou představu o tom, který je pro vás a vaše dítě nejvhodnější.

Hluboký kočárek

Kočárek s hlubokou konstrukcí využijete pouze do přibližně 6-8 měsíců dítěte. Korba hlubokého kočárku je totiž určena pouze dětem, které ještě neumí sedět. Je hluboká a dostatečně prostorná, takže má miminko kolem sebe hodně místa. Hluboké kočárky jsou navíc často odpružené, takže můžete miminko i pohoupat. Odpružení je také výhoda při cestě po terénu s nerovnostmi, které díky němu miminko nijak nepocítí. Hluboký kočárek je ale poměrně těžký, hůř se s ním manipuluje a těžko se skladuje. Jakmile umí dítě sedět, je už pro ně tento typ kočárku zcela nevhodný.

Sportovní kočárek

Sportovní kočárek je určen dětem, které se umí posadit, ale které ještě nechodí. Při jeho výběru věnujte pozornost zejména kolům, která ovlivňují to, jak snadno se vám bude kočárek vodit. Velká nafukovací kola jsou vhodná do náročnějších terénů a na nerovný povrch. Kočárky s menšími koly se snadněji ovládají a jsou vhodná tam, kde je povrch rovný. Manipulaci s kočárkem vám usnadní také otáčecí kola. Všímejte si, jakým směrem je namířena sedačka kočárku. Ideální je, pokud je rukojeť kočárku umístěna v zadní části a dítě sedí otočené zády k vám. V tomto případě má totiž dokonalý výhled na okolí. Sedačka sportovního kočárku by měla být polohovatelná pro případ, že dítě v kočárku usne. Poloha v sedě se během spaní nedoporučuje kvůli zdraví páteře, polohovatelnou sedačku je ale možné v případě potřeby sklopit do vodorovné polohy. Sportovní kočárek musí být také vybaven bezpečnostními pásy, ideálně více bodovými. Tento typ kočárku je lehčí a skladnější než hluboký kočárek.

Golfový kočárek

Golfový kočárek vypadá podobně jako sportovní, je však výrazně lehčí a skladnější. Používá se zhruba od dvou let dítěte, které již umí chodit, ale nevydrží ještě delší procházky. Golfový kočárek je ideální na výlety, díky jednoduché manipulaci a skladnosti se vleze do kufru auta a snadno jej kamkoliv přenesete. Tento typ kočárku není tak pohodlný jako sportovní kočárek, což ale tolik nevadí vzhledem k tomu, že v něm dítě netráví mnoho času.

Bezpečný a pohodlný kočárek

Kombinovaný kočárek

Tento typ kočárku je nejoblíbenější, protože v sobě spojuje hned několik výše zmíněných typů. Může se jednat o dvojkombinaci, nebo trojkombinaci. V případě dvojkombinace získáte konstrukci, na kterou je možné uložit hlubokou korbu i sportovní sedačku. Trojkombinace nabízí navíc ještě autosedačku určenou pro děti od 0 do 13 kilo. Kombinovaný kočárek je dražší než jednoduché varianty, jeho pořízením však můžete celkově dost ušetřit. Hluboká korba se v případě kombinovaného kočárku umisťuje vždy směrem k rukojeti, tedy k vám. Korba je o něco menší než u klasického hlubokého kočárku a kombinované kočárky většinou nabízí také méně úložného prostoru. Kombinovaný kočárek se skládá z konstrukce a odnímatelných částí, je tedy poměrně skladný. Při výběru si všímejte zejména toho, co konkrétně vám výrobce nabízí. Někdy se totiž jednotlivé části neprodávají v sadě, ale zvlášť. Je také dobré pořídit kvalitní fusak, který dítě zahřeje v případě chladnějšího počasí.

TIP: Sháníte autosedačku? V článku Dětská autosedačka pro bezpečnou cestu s dětmi vám poradíme s jejím výběrem a nabídneme TOP modely pro inspiraci.

Sourozenecký kočárek

Kočárek určený pro více dětí se nejčastěji pořizuje pro dvojčata, případně trojčata. Na trhu však můžete narazit i na variantu pro různě staré děti. Při výběru je důležité především rozhodnutí, jak budou děti sedět. Nejběžnějšími variantami jsou sezení vedle sebe, či za sebou. Kočárky s korbičkami či sedačkami řazenými za sebou jsou skladnější, ty, které mají sedačky vedle sebe nabízí dětem více pohodlí. Tyto modely nejsou nijak zvlášť široké, často se vejdou do 80 cm a manipulace s nimi je velmi jednoduchá. Novým trendem, který se u nás objevil, je pak kočárek umožňující dětem sedět nad sebou, a to i čelem k sobě. Při výběru si zkuste nabízené kočárky co nejlépe prohlédnout a představte si, jak pohodlné pro děti asi budou.

Speciální kočárky

Pokud rádi běháte nebo jezdíte na kole, můžete se těmto aktivitám klidně věnovat i když máte malé dítě. Běhat se dá s téměř jakýmkoliv kočárkem, je však důležité si pohlídat potřebné parametry. Kočárek se musí snadno ovládat a musí být dostatečně lehký, stabilní a především bezpečný. Kolečka by měla být spíše větší a ideální také je, aby bylo možné ta přední aretovat a tím zabránit jejich nechtěným pohybům. Existují také speciální „běžecké“ kočárky, které jsou pro tuto aktivitu zvláště upravené. Dalším speciálním typem kočárku je kočárek nebo také vozík za kolo. Ty se ke kolu připojí speciální tyčí, jsou lehké, vybavené brzdami a dalším potřebným příslušenstvím. Tyč se dá navíc odejmout a kočárek můžete používat i normálně, zejména při procházkách po náročnějším terénu. Kočárek za kolo navíc pořídíte i ve variantě pro více dětí a jeho nosnost se pohybuje až do 35 kg.

Jaké vlastnosti by měl mít kočárek

Jaká by měl mít kočárek kolečka?

V případě koleček se můžete rozhodnout mezi různými průměry, použitým materiálem, způsobem uchycení či počtem. Čím větší mají kolečka kočárku průměr, tím snadněji si poradí s nerovnostmi a náročnějším terénem. Z materiálů je na výběr mezi gumou a plastem. Gumová kolečka jsou nafukovací a lépe se vyrovnávají s nerovnostmi. Plastová kolečka jsou oproti tomu sice náročnější na manipulaci, jsou však odolnější a hrozí u nich menší riziko poškození. Kolečka mohou být dále pevně ukotvená, což znamená, že se pohybují pouze v jednom směru. Přední kolečka by ale měla být otočná, aby se s kočárkem snadněji zatáčelo a celkově manipulovalo. Ideální je však možnost jejich aretace, tedy zamezení otáčivému pohybu. U počtu máte na výběr mezi třemi a čtyřmi kolečky. Kočárek se třemi kolečky je lehčí a snadněji se s ním manipuluje, je vhodný zejména při různých sportovních aktivitách či do náročnějšího terénu. Kvalitní a stabilní jsou ale oba typy stejně.

Ideální rozměry a hmotnost kočárku

Výška hlubokého kočárku by měla být taková, aby bylo dítě umístěno alespoň 60 cm od země, a to kvůli zplodinám. Standardní délka je 80 cm, což nabízí dítěti v korbičce dostatek prostoru. Šířka se pak pohybuje zhruba okolo 35 cm, což platí i pro sportovní kočárky. U těch by mela být výška sedačky přibližně mezi 40 a 50 cm. U kočárku si všímejte také výšky rukojeti, která by měla odpovídat výšce postavy toho, kdo bude s kočárkem nejčastěji manipulovat. Hmotnost kočárků začíná zhruba na 8 kg, což platí pro odlehčené varianty. Standardní hmotnost je pak mezi 10 a 13 kg. Tento parametr je důležitý zejména tehdy, pokud budete kočárek často přenášet. Připočítejte navíc hmotnost dítěte pro případy, že budete muset kočárek přenášet i s ním. Čím lehčí kočárek je, tím snadněji se vám s ním bude manipulovat. Kočárek by ale měl být především dostatečně stabilní a bezpečný.

Materiál a vzhled kočárku

V případě, že vás při procházce s kočárkem překvapí déšť, oceníte, pokud má kočárek vrchní materiál nepromokavý. Pokud tomu tak není, je možné k většině kočárků pořídit speciální pláštěnku. Materiál kočárku by měl být také omyvatelný, některé modely disponují odnímatelným obalem, který lze vyprat v pračce. Textilie použité zejména ve vnitřní části kočárku musí být netoxické a zdravotně nezávadné. Je-li sportovní kočárek vybaven madlem, mělo by být rovněž z omyvatelného materiálu a rovněž s odolným a zároveň měkkým polstrováním. Informujte se také o stálosti použitých barev. To, že časem vyblednou, je sice pouhá vada na kráse kočárku, pokud se jej však chystáte v budoucnu prodávat, může to výrazně snížit jeho cenu. Co se vzhledu kočárku týče, v dnešní době můžete pořídit moderní kousky, ale také retro kočárky s kapkou nostalgie. Vzhled nemá na kvalitu vliv a při jeho výběru záleží samozřejmě pouze na vašem vkusu.

Jednoduchý a skladný kočárek

Další důležité parametry kočárku

Každý kočárek je vybaven alespoň nějakým systémem tlumení nárazů. Čím lepší odpružení kočárek má, tím méně dítě v něm ucítí případné nerovnosti. Dobré odpružení navíc využijete, pokud budete chtít dítě v kočárku pohoupat. U kočárku jsou dále velmi důležité brzdy. Každý model je vybaven brzdou, kterou má rodič na úrovni svých nohou. Některé však mohou mít ještě dodatečnou ruční brzdu umístěnou na rukojeti kočárku. U koreb hlubokých kočárků věnujte pozornost také podložce. Výrobce by měl vždy uvádět její tloušťku a pořídit si můžete také kočárek se speciální nepromokavou či termoregulační matrací. Ta zajišťuje miminku dostatečné pohodlí během teplých letních, nebo chladnějších zimních dní. Ideální je, pokud si můžete kočárek vyzkoušet. Tím si totiž nejlépe ověříte jeho stabilitu, která je velmi důležitá. Zároveň si zkusíte, jak snadno se vám kočárek ovládá. Budete-li kočárek potřebovat složit, prozkoumejte systém složení, ten by měl být co nejjednodušší, ideálně zacvakávací.

Šikovná příslušenství pro větší pohodlnost

Každý kočárek je vybaven rukojetí, ta by měla být především ergonomická. Dobré také je, je-li výškově nastavitelná, aby si ji každý „řidič“ mohl upravit podle sebe. U některých modelů je navíc možné rukojeť umístit na obě strany kočárku a měnit tak směr, kterým je dítě otočeno. Většina kočárků je dále vybavena úložným prostorem, nejčastěji v podobě koše umístěného pod kočárkem či taškou, která se připíná k rukojeti kočárku. Rozmyslete si, jak moc úložný prostor budete využívat a kolik ho přibližně potřebujete. Ke kočárku můžete dále pořídit celou řadu příslušenství. Velmi užitečná je například stříška nebo slunečník, síťka proti hmyzu či pláštěnka. Některé kočárky mají ve výbavě také nánožník, který zajistí dostatek tepla pro nohy dítěte, nebo rukávník, který je určen pro rodiče. K některým modelům kočárku je také možné připevnit stupátko, které ocení starší sourozenci. Odnímatelná kolečka zase usnadňují skladnost i manipulaci s kočárkem.

Jak kočárek udržovat?

Předem si zjistěte, zda je materiál použitý na všech vnějších částech nepromokavý a omyvatelný. V případě, že se kočárek promočí nebo navlhne, usušte jej. Vyhněte se ale raději schnutí na přímém slunci, které by mohlo způsobit vyblednutí barev, a nesušte promoklou látku ani pomocí zdrojů vysokého tepla, které by mohly materiál výrazně poškodit. Má-li kočárek snímatelné potahy, perte je na 30 °C a používejte šetrné mycí prostředky, ideálně určené pro textilie malých dětí. Jakoukoliv nečistotu vyčistěte ihned, během čištění příliš netlačte, abyste materiál neponičili. Většinou vám postačí jen navlhčený hadřík. Nutné je také udržovat všechny namáhanější části kočárku. Kovové části jednou za čas promažte a u koleček pravidelně kontrolujte jejich ukotvení, ložiska či osy. Nafukovací kolečka by měla mít tlak mezi 0,8 a 1 barem. Údržba pohyblivých částí kočárku je důležitá a neměli byste ji za žádnou cenu podceňovat.

Krásný retro kočárek

Ujistěte se, že je kočárek dostatečně bezpečný!

Bezpečnost je ze všech vlastností kočárku ta nejdůležitější. U každého kočárku musí být označení o dodržování potřebných norem. Tou nejzákladnější je evropská norma ČSN EN 1888, v případě, že je součástí kočárku autosedačka, musí se na ní nacházet označení normy ECE 44/03, která vypovídá o možnosti použití pro přepravu dítěte v autě. Dále si pečlivě všímejte těchto parametrů:

 • všechny kovové části musí být odolné proti korozi
 • všechny použité barvy musí být netoxické a odolné proti poškrábání
 • všechny ostré části musí být zakryté nebo zaoblené
 • všechny volné úzké textilie (šňůrky apod.) nesmí být delší než 22 cm
 • všechny malé části nesmí jít uvolnit pomocí zubů či prstů dítěte
 • v dosahu dítěte (15 cm okolo a 55 cm nad matrací) nesmí být žádné otvory velké 0,5-1,2 cm
 • opěrka na nohy nesmí mít žádné otvory velké 2,5-4,5 cm
 • lůžko s vnitřní délkou do 80 cm musí mít ve všech směrech a ve vzdálenosti 17 cm od středové osy výšku alespoň 15 cm, na bocích a čelech pak alespoň 10 cm
 • lůžko s vnitřní délkou větší než 80 cm musí mít ve všech směrech a ve vzdálenosti 18 cm od středové osy výšku alespoň 18 cm, na bocích a čelech pak alespoň 13 cm
 • kočárek pro dítě mladší než 6 měsíců musí mít nastavitelnou opěrku zad se sklonem 150 ° a více
 • u starších dětí musí být úhel mezi sedadlem a opěrkou minimálně 100 ° a výška opěradla 38 cm
 • bezpečnostní pásy musí mít popruhy široké alespoň 2 cm
 • bezpečnostní pás sportovních kočárků by měl být pětibodový a dítě nesmí nikde škrtit ani tlačit
 • textilní vnitřní potah korby hlubokých kočárků musí být napnutý, aby nehrozilo udušení dítěte
 • nastavitelnou rukojeť kočárku musí být možné zablokovat v požadované poloze

TOP 5 kombinovaných kočárků (2020)

Kombinovaný kočárek patří mezi vůbec nejoblíbenější typy. Skládá se z konstrukce a dodatečných částí, které je možné odejmout a vyměnit. Je nabízen buď jako dvojkombinace, kdy ke konstrukci získáte hlubokou korbu určenou pro děti do 6 měsíců a sportovní sedačku pro děti zhruba do 2 let. Druhou možností je trojkombinace, jejíž součástí je kromě předešlých dvou částí ještě autosedačka pro děti do 13 kg. Kombinovaný kočárek lze snadno složit a většinou se vejde do kufru auta.

G-mini Grand

G-mini Grand
Zdroj: Mall.cz

Kombinovaný kočárek G-mini Grand nabízí prostornou hlubokou korbu a sportovní sedačku určenou dětem do 15 kg. Sedačka je polohovatelná (3 pozice) a je možné ji otočit po i proti směru jízdy. Kočárek má dále polohovatelnou nožní opěrku a 4 odpružená kola (zadní nafukovací, přední z polyuretanu). Přední kola jsou navíc vybavena aretací pro zajištění polohy a nechybí ani nožní brzda. Kočárek také disponuje spojenou zadní brzdou. Kombinovaný kočárek G-mini Grand má dále odnímatelné ochranné madlo a je vybaven sklápěcí boudičkou. Bezpečnostní pás sportovní sedačky je 5bodový, pod kočárkem se nachází objemný odkládací prostor. Kombinovaný kočárek G-mini Grand je kompaktní a velmi jednoduše se skládá. Výrobky G-mini vytváří české designérky a návrhářky a všechny produkty jsou testovány ve Strojírenském zkušebním ústavu, s.p.

Technické parametry produktu G-mini Grand

VlastnostSpecifikace

Typ kol

nafukovací gumová

Počet kol

4

Vnitřní rozměry korby

78 × 34 cm

Nosnost

15 kg

Rozměry (v, š, d)

110 × 65 × 90 cm

Hmotnost

12,3 kg

Barva

stříbrná, modrá, hnědá, vínová

Klady a zápory produktu G-mini Grand

Klady (+)Zápory (-)

+ polohovatelná a otáčecí sedačka

– bez tašky

+ polohovatelná nožní opěrka

– bez ruční brzdy

+ 5bodový bezpečnostní pás

– bez síťovaného průzoru v boudičce

+ ochranné madlo

– bez výškově nastavitelné rukojeti

+ odpružená nafukovací kola

Obchody, kde koupíte produkt G-mini Grand

ObchodCena
Mall.cz5 999 Kč
5 199 Kč
Feedo logo4 599 Kč

KinderKraft 3v1 Moov

KinderKraft 3v1 Moov
Zdroj: Feedo.cz

Kombinovaný kočárek KinderKraft 3v1 Moov lze používat jako hluboký, nebo sportovní kočárek a také jako autosedačku. Sedátko je polohovatelné a nabízí hned 3 pozice, je navíc možné je otočit po nebo proti směru jízdy. Rám kočárku je vysoce stabilní a odolný, kola jsou nafukovací a přední otočná kolečka mají funkci aretace. Kombinovaný kočárek KinderKraft 3v1 Moov má integrovanou brzdu, bezpečností pás je polstrovaný a 5bodový, rukojeť kočárku je výškově nastavitelná (5 pozic) s povrchovou úpravou z eko kůže. Autosedačka je určená pro děti od narození do 13 kg, má 3bodové bezpečností pásy s měkkým polstrováním a nastavitelnou délkou. Uvnitř je novorozenecká vložka, celá autosedačka je velmi lehká a z kvalitního materiálu. Do auta se instaluje pomocí 3bodového bezpečnostního pásu auta a tato autosedačka byla testována a schválena v souladu s bezpečnostními předpisy ECE R 44/04. Pod kočárkem je umístěn velký odkládací prostor, kombinovaný kočárek KinderKraft 3v1 Moov má dvojité zabezpečení před nechtěným rozložením či složením a součástí je také rozsáhlé příslušenství (pláštěnka, taška, nánožník, moskytiéra či adaptéry typu Maxi Cosi).

Technické parametry produktu KinderKraft 3v1 Moov

VlastnostSpecifikace

Typ kol

nafukovací gumová

Počet kol

4

Rozměry autosedačky (v, š, d)

46 × 45 × 70 cm

Hmotnost autosedačky

3,3 kg

Rozměry (v, š, d)

105 × 61 × 91 cm

Hmotnost

17,5 kg

Barva

černá, modrá, šedá

Klady a zápory produktu KinderKraft 3v1 Moov

Klady (+)Zápory (-)

+ bohaté příslušenství

– bez síťovaného průzoru v boudičce

+ výškově nastavitelná rukojeť

– bez ruční brzdy

+ přední otočná kolečka s aretací

+ polohovatelná a otáčecí sedačka

+ 5bodový polstrovaný bezpečnostní pás

Obchody, kde koupíte produkt KinderKraft 3v1 Moov

ObchodCena
Mall.cz5 999 Kč
Feedo logo6 399 Kč

Bomimi Amadeo 2v1

Bomimi Amadeo 2v1
Zdroj: Feedo.cz

Kombinovaný kočárek Bomimi Amadeo 2v1 disponuje hlubokou korbou a sportovní sedačkou. Tu je možné instalovat po i proti směru jízdy, polohovat do 3 pozic a je vybavená nelimitní polohovací opěrkou zad. K dispozici je také nožní opěrka, která je samostatně polohovatelná. Rukojeť kočárku lze výškově nastavit v 5 pozicích od 90 do 108,5 cm. 4 gelová kola lze snadno odejmout, což usnadňuje skladnost kočárku. Přední kola jsou otočná a vybavená aretací. Kombinovaný kočárek Bomimi Amadeo 2v1 má zadní spojenou kolébkovou brzdu, která se snadno ovládá, 3dílnou boudičku vybavenou stínítkem proti slunci a síťovaným průzorem, díky kterému můžete dítě uvnitř kontrolovat. Sedačka je prostorná, polstrovaná a s 5bodovým bezpečnostním pásem. Ramenní polstrované pásy je navíc možné nastavit do 2 výškových pozic. Kombinovaný kočárek Bomimi Amadeo 2v1 má sportovní sedačku opatřenou ochranným madlem, které je možné otevřít na jedné straně, případně celé odejmout. Kočárek je také vybaven dvojí pojistkou zabraňující náhodnému složení. Na opěrce zad je umístěna úložná síťovaná kapsička, na koši, krytech ramenních pásech a nánožníku jsou reflexní prvky. Nožní opěrka je potažena látkou odolnou proti zašpinění, madlo i ochranný oblouk mají vrchní vrstvu z eko kůže, která chrání pěnovou výplň. Součástí kočárku je také nánožník.

Technické parametry produktu Bomimi Amadeo 2v1

VlastnostSpecifikace

Typ kol

gelová

Počet kol

4

Nosnost

15 kg

Rozměry (š, d)

64 × 81,5 cm

Hmotnost

13,2 kg

Barva

antracitová, šedá

Klady a zápory produktu Bomimi Amadeo 2v1

Klady (+)Zápory (-)

+ výškově nastavitelná rukojeť

– bez tašky

+ stínítko proti slunci

– bez ruční brzdy

+ boudička se síťovaným průzorem

+ reflexní prvky

+ gelová kola

Obchody, kde koupíte produkt Bomimi Amadeo 2v1

ObchodCena
Mall.cz7 999 Kč
6 899 Kč
Feedo logo6 399 Kč

Baby Jogger City Mini GT

Baby Jogger City Mini GT
Zdroj: Mall.cz

Kombinovaný kočárek Baby Jogger City Mini GT je sportovní verzí předchozího modelu. V základní výbavě se nachází pouze odlehčený sportovní kočárek s hliníkovým rámem, který je ideální pro aktivity jako běh či in-line bruslení. Tento kočárek se také velmi snadno ovládá, je vybaven 3 nafukovacími koly na kuličkových ložiscích a plněnými lehčenou pěnou se systémem Forever-Air, který zamezuje jejich vypuštění. Přední kola jsou odpružená a s možností aretace. Kombinovaný kočárek Baby Jogger City Mini GT má dále polohovatelnou rukojeť, na které je umístěna také ruční brzda. Sportovní sedačka je polstrovaná, polohovatelná a vybavená 5bodovými bezpečnostními pásy. Boudička je vybavena stříškou proti slunci či dešti, lze ji rozložit do dvou poloh a uprostřed je také síťovaný průzor pro snadnou kontrolu dítěte. Kombinovaný kočárek Baby Jogger City Mini GT je obzvláště lehký a velmi snadno se s ním manipuluje. Díky technologii Quick Fold Technology jej složíte jen jednou rukou. Ve složeném stavu jej můžete zajistit páskem, který zabrání náhodnému rozložení. Pod kočárkem je umístěn prostorný košík a ke kočárku lze dokoupit celou řadu příslušenství včetně hluboké korby pro novorozence, adaptéru pro autosedačku, moskytiéry, ochranného madla, pláštěnky, stupátka za kočárek, tácu či držáku hrníčku.

Technické parametry produktu Baby Jogger City Mini GT

VlastnostSpecifikace

Typ kol

nafukovací gumová

Počet kol

3

Nosnost

15 kg

Rozměry (v, š, d)

110 × 62 × 112 cm

Hmotnost

9,5 kg

Barva

černá

Klady a zápory produktu Baby Jogger City Mini GT

Klady (+)Zápory (-)

+ ruční brzda

– v základním vybavení jen sportovní sedačka

+ odlehčená konstrukce

– bez ochranného madla

+ lze složit jednou rukou

– bez tašky

+ kola se systémem Forever-Air

+ boudička se síťovaným průzorem

Obchody, kde koupíte produkt Baby Jogger City Mini GT

ObchodCena
Mall.cz11 390 Kč
k24.cz logo7 759 Kč

Espiro Next Avenue 119

Espiro Next Avenue 119
Zdroj: Feedo.cz

Kombinovaný kočárek Espiro Next Avenue 119 s odlehčenou hliníkovou konstrukcí lze využít jako hluboký i sportovní kočárek. Ke konstrukci lze připojit také autosedačku, je však nutné dokoupit vhodný adaptér. Hluboká korba má větrání a zvedací opěrku, kterou je možné nastavit i zvenku. Sportovní sedačka je z 3D textilie se systémem Airflow, který podporuje cirkulaci vzduchu. Sedačka je ergonomicky profilovaná, je možné ji umístit po i proti směru jízdy a má polohovatelnou zádovou i nožní opěrku. Dále je vybavena termoregulačním nánožníkem, který lze použít také jako fusak, zvětšenou stříškou proti slunci se síťovaným průzorem a reflexními prvky. Kombinovaný kočárek Espiro Next Avenue 119 má výškově nastavitelnou rukojeť s povrchovou úpravou z eko kůže, nafukovací kola s tlumením a velký nákupní košík na zip. Součástí balení je také pláštěnka, moskytiéra či nákupní taška. Kombinovaný kočárek Espiro Next Avenue 119 je velmi kompaktní, snadno a rychle se skládá a jednoduchá je také manipulace s ním.

Technické parametry produktu Espiro Next Avenue 119

VlastnostSpecifikace

Typ kol

nafukovací gumová

Počet kol

4

Rozměry hluboké korby (š, d)

37 × 76 cm

Rozměry sportovní sedačky (v, š, d)

76-107 × 61 × 78 cm

Hmotnost

9,8 kg

Barva

béžová, modrá, fialová, šedá, tmavě šedá

Klady a zápory produktu Espiro Next Avenue 119

Klady (+)Zápory (-)

+ bohaté příslušenství

– bez ruční brzdy

+ zvětšená stříška se síťovaným průzorem

+ termoregulační nánožník

+ odlehčená hliníková konstrukce

+ reflexní prvky

Obchody, kde koupíte produkt Espiro Next Avenue 119

ObchodCena
Mall.cz14 599 Kč
Feedo logo14 599 Kč

TOP 5 sportovních kočárků (2020)

Sportovní kočárky jsou určeny pro starší děti, které již umí sedět, ale které ještě nezvládnou chodit. V sedačce sportovního kočárku dítě už neleží, ale sedí. Sedačku by však mělo být možné sklopit i do úplně vodorovné polohy pro případ, že dítě v kočárku usne. Poloha v sedě se pro spaní u takto malých dětí zcela nedoporučuje, jejich páteř ještě není dostatečně vyvinutá. Sportovní kočárek je lehčí a skladnější než hluboký typ, často je vybaven otočnými kolečky a dalšími šikovnými funkcemi pro snadnější manipulaci s ním.

Kinderkraft Sport Grande 2020

Kinderkraft Sport Grande 2020
Zdroj: Feedo.cz

Sportovní kočárek Kinderkraft Sport Grande 2020 má zadní odpružená kola z gumy, kola tlumí otřesy a zvládají jízdu i po nezpevněném terénu. Jsou odolná proti propíchnutí, lehká a k cestě skvěle přilnou, což usnadňuje manipulaci s kočárkem. Přední kola jsou z pěny EVA. Sedačka je široká a její součástí je hluboká stříška, kterou je možné prodloužit. V rukojeti je mechanismus pro jednoduché složení či rozložení kočárku. Jeho bezpečnost zajišťuje automatická blokáda proti nechtěnému složení a centrální brzda Stop&Go, díky které je možné kočárek ihned zastavit. Její ovládání je jednoduché, brzda se stlačuje shora. Sportovní kočárek Kinderkraft Sport Grande 2020 je dále vybaven 5bodovými bezpečnostními pásy, madlem z ekokůže, které je odnímatelné buď z jedné, nebo obou stran, nánožníkem, pláštěnkou, držákem na láhev, kapsou na doplňky a objemným košem pod kočárkem. Opěrka nohou je polohovatelná a lze ji přizpůsobit věku a výšce dítěte. Textil kočárku je omyvatelný a příjemný na dotek.

Technické parametry produktu Kinderkraft Sport Grande 2020

VlastnostSpecifikace

Typ kol

gumová, pěnová

Počet kol

4

Nosnost

15 kg

Rozměry (v, š, d)

100 × 57 × 95 cm

Hmotnost

11,5 kg

Barva

černá, šedá, vínová

Klady a zápory produktu Kinderkraft Sport Grande 2020

Klady (+)Zápory (-)

+ odpružená kola

– stříška bez síťky

+ omyvatelný

– bez výškově nastavitelné rukojeti

+ držák na láhev

+ ochranné madlo z ekokůže

+ centrální brzda Stop&Go

Obchody, kde koupíte produkt Kinderkraft Sport Grande 2020

ObchodCena
Mall.cz3 499 Kč
Alza.cz3 599 Kč
Feedo logo3 499 Kč

Lionelo Julie

Lionelo Julie
Zdroj: Mall.cz

Sportovní kočárek Lionelo Julie je vybaven gumovými koly se systémem Shock Absorber, který skvěle tlumí nárazy a kočárek tak lze používat i v náročnějších terénech. O bezpečnost dítěte se starají 5bodové bezpečnostní pásy, kočárek má navíc pojistku v podobě blokace proti nechtěnému složení. Přední kola jsou vybavena aretací, nánožník i zádovou opěrku je možné polohovat a přizpůsobit tak potřebám dítěte. Sportovní kočárek Lionelo Julie se jednoduše skládá i rozkládá a díky své nízké hmotnosti je manipulace s ním obzvláště jednoduchá. Jeho přenášení usnadňuje speciální pásek. Kočárek je vybaven kapsou na zip v zadní části zádové opěrky a velkým košem pod kočárkem. Součástí kočárku je také držák na pití, nánožník a pláštěnka. Ochranné madlo lze odejmout z obou stran.

Technické parametry produktu Lionelo Julie

VlastnostSpecifikace

Typ kol

gumová

Počet kol

4

Nosnost

15 kg

Rozměry (v, š, d)

101 × 52 × 84,5 cm

Hmotnost

5,8 kg

Barva

černá, šedá, černá/šedá

Klady a zápory produktu Lionelo Julie

Klady (+)Zápory (-)

+ kola se systémem Shock Absorber

– stříška bez síťky

+ držák na pití

– bez výškově nastavitelné rukojeti

+ nízká hmotnost

+ pásek pro přenášení

+ polohovatelná opěrka nohou a zad

Obchody, kde koupíte produkt Lionelo Julie

ObchodCena
Mall.cz4 599 Kč
k24.cz logo2 680 Kč
Babynabytek.cz logo3 899 Kč

Chicco Lite Way 3 Top Special Edition

Sportovní kočárek Chicco Lite Way 3 Top Special Edition je velmi skladný a lehký, nosnost má však až do 22 kilogramů. Kočárek má odolnou a pevnou konstrukci z kovu, přední kola jsou otočná a je možné je aretovat. Opěrka nohou i zad je polohovatelná, zadní opěrku lze nastavit do pěti poloh včetně lehu. Rukojeti tohoto sportovního kočárku jsou z protiskluzového materiálu, který je také velmi měkký a příjemný na dotek. Sportovní kočárek Chicco Lite Way 3 Top Special Edition má 5bodové bezpečnostní pásy, jeho potah lze odejmout a vyprat v pračce. Chybět nesmí ani stříška, kterou je možné sklopit, a kočárek je také vybaven ochranným madlem, pláštěnkou a velkým košem.

Technické parametry produktu Chicco Lite Way 3 Top Special Edition

VlastnostSpecifikace

Typ kol

gumová

Počet kol

4

Nosnost

22 kg

Rozměry (v, š, d)

102 × 50 × 85 cm

Hmotnost

7,1 kg

Barva

černá, šedá, tmavě šedá, červená, modrá, béžová, hnědá

Klady a zápory produktu Chicco Lite Way 3 Top Special Edition

Klady (+)Zápory (-)

+ otočná přední kola s aretací

– kola nejsou odpružená

+ vysoká nosnost

– bez výškově nastavitelné rukojeti

+ protiskluzová rukojeť

– stříška bez síťky

+ polohovatelná opěrka nohou i zad

+ odnímatelný potah

Obchody, kde koupíte produkt Chicco Lite Way 3 Top Special Edition

ObchodCena
Mall.cz4 190 Kč
Feedo logo4 190 Kč
3 949 Kč

Britax Römer B-Motion 4

Britax Römer B-Motion 4
Zdroj: Funbaby.cz

Sportovní kočárek Britax Römer B-Motion 4 je díky speciálnímu mechanismu možné velmi snadno složit i s pomocí jen jedné ruky. Po složení stojí samostatně, což zlepšuje jeho skladnost a chrání sedačku před znečištěním. Gumová kolečka jsou plněná vzduchem a zadní kola jsou odpružená, takže je manipulace s kočárkem velmi jednoduchá a kočárek zvládne jízdu i po náročnějším terénu. Zádová opěrka kočárku je nastavitelná v několika polohách včetně polohy zcela vleže. Ke kočárku je možné přidělat hlubokou korbu či autosedačku značky Britax Römer a využívat kočárek pro děti již od narození. Je však nutné dokoupit speciální adaptéry Click & Go®. Sportovní kočárek Britax Römer B-Motion 4 má výškově nastavitelnou rukojeť, která je navíc měkce polstrovaná a velmi příjemná na dotek. Snímatelnou stříšku lze polohovat, je navíc nepromokavá a vybavená síťkou poskytující ochranu před sluncem (UPF 50+). V zadní části zádové opěrky je drobná kapsa, pod kočárkem je objemnější koš.

Technické parametry produktu Britax Römer B-Motion 4

VlastnostSpecifikace

Typ kol

gumová

Počet kol

4

Nosnost

17 kg

Rozměry (v, š, d)

105 × 58 × 100 cm

Hmotnost

10,5 kg

Barva

černá, modrá, vínová

Klady a zápory produktu Britax Römer B-Motion 4

Klady (+)Zápory (-)

+ výškově nastavitelná rukojeť

– náročná výměna koleček

+ odpružení kol

– nelze vyměnit plášť koleček

+ jednoduché složení (jednou rukou)

+ lze přidělat hlubokou korbu či autosedačku

+ snímatelná stříška se síťkou a ochranou před sluncem

Obchody, kde koupíte produkt Britax Römer B-Motion 4


Valco Snap 4 Tailor Made Sport

Valco Snap 4 Tailor Made Sport
Zdroj: Feedo.cz

Sportovní kočárek Valco Snap 4 Tailor Made Sport je vybaven nafukovacími terénními koly. Je velmi lehký a skladný a jeho nosnost je 20 kg. Manipulace s kočárkem je také velmi jednoduchá, kočárek je navíc stabilní a lze jej složit pomocí jednoho jediného tlačítka. Kočárek se navíc skládá směrem dovnitř, takže během skládání nedojde k poškození sedačky. Nechybí ani pojistka proti nechtěnému rozložení kočárku. Sedačka je extra široká a pohodlná i pro starší děti, zádová opěrka je polohovatelná a lze ji složit až do polohy úplně vleže. Polohovatelná je také opěrka na nohy. Sportovní kočárek Valco Snap 4 Tailor Made Sport je dále vybaven stříškou se síťkou pro lepší cirkulaci vzduchu, stříšku je také možné prodloužit, případně vyměnit za stříšku v jiné barvě. Bezpečnost kočárku zajišťuje zadní brzda, ochranné madlo a 5bodový bezpečností pás. Přední ložisková kola jsou otočná s aretací. Součástí kočárku je také prostorný nákupní koš pod ním.

Technické parametry produktu Valco Snap 4 Tailor Made Sport

VlastnostSpecifikace

Typ kol

gumová

Počet kol

4

Nosnost

20 kg

Rozměry (v, š, d)

104 × 52,5 × 79 cm

Hmotnost

8,8 kg

Barva

tmavě šedá, světle šedá, béžová

Klady a zápory produktu Valco Snap 4 Tailor Made Sport

Klady (+)Zápory (-)

+ terénní kola

– bez výškově nastavitelné rukojeti

+ složení s pomocí jednoho tlačítka

+ skládání směrem dovnitř

+ stříška se síťkou

+ přední kola s aretací

Obchody, kde koupíte produkt Valco Snap 4 Tailor Made SportCategories

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..