Forma na muffiny

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Nejlepší formy na koláče a dezerty pro profesionální užitek

Cukrářství je skutečné umění, které kombinuje schopnost vytvářet chutné cukroviny, ale také schopnost vytvářet okouzlující dekorace. Pečení vyžaduje nejen kvalifikaci, ale také správné nástroje. Jaké formy na koláče a dezerty jsou nezbytné pro profesionála?

Forma na muffiny
Zdroj: Pixabay.com

Formy na dorty – nutnost

V kuchyni každého milovníka pečení by se mělo nacházet několik typů forem, které budou pevným základem pro vytváření různých typů dezertů. Souprava nejen pro profesionály, ale i amatéry musí zahrnovat formy na koláče různých velikosti, hloubky a tvaru. Různorodost forem Vám umožní vyrobit jakýkoli typ dortu, který Vám v určité chvíli přijde na mysl. Nedostatek správného náčiní může zničit plány i největšího cukrářského mistra. Co byste měli mít v kuchyni, abyste se vyhnuli výpadkům a chybám?

Silikonová forma na bábovku

Drožďová nebo písková bábovka není cukrovinou, která se často objevuje ve stálé nabídce kaváren a cukráren. Tento typ pochoutky je často spojován s Velikonocemi, ale je to dezert tak populární a oblíbený, že stojí za to mít tuto vlastní formu ve svém podniku. Při hledání ideálního náčiní se vyplatí zaměřit se na jeho kapacitu a materiál, ze kterého je vyroben. V současné době jsou nejoblíbenější silikonové formy, protože výrazně usnadňují a urychlují práci. Kromě toho jsou lehké, snadno se skladují a snadno se čistí. Pokud jde o velikost tohoto typu formy, je nejlepší vsadit na střední, nejuniverzálnější velikost, tj. s průměrem 22 cm a výškou 11 cm.

Forma na bábovku
Zdroj: Pixabay.com

Mělká kulatá forma

Mělké kulaté formy různých velikostí jsou ideální pro pečení korpusů, které jsou obvykle nezbytné pro výrobu dortů. Se základním vybavením pro cukráře můžete investovat do jedné takové formy o průměru 28 cm a výšce 4,7 cm. Menších rozměrů těsta lze dosáhnout bez formy správné velikosti, snad jen vykrojením požadované velikosti pomocí nože. Pokud však plánujete péct dorty často, tento úkol určitě usnadní několik rozměrů mělkých forem.

Hluboká forma na těsto 

V každé správné kuchyni byste měli mít pořádný plech na pečení vyrobený z plastu, který minimalizuje přilepení. Toto náčiní je ideální pro pečení klasických dezertů, jako jsou tvarohové koláče, kvasnicové koláče, brownies a podobně. Hluboká ocelová forma je univerzální nástroj, který funguje nejen jako forma pro dezerty, ale také jako náčiní na paštiky a jiná jídla. 

Dortová forma

Ocelová dortová forma je jedním z nejvšestrannějších doplňků v arzenálu cukráře. Je vhodná jak pro pečení korpusů a piškotů, tak i pro pečení klasických dezertů. Nejlepší je vybrat si takovou, která má nepřilnavý povlak (non-stick) a jejíž úchyty jsou vyrobeny z nerezové oceli. To zajistí vysoký komfort používání a dlouhou životnost produktu.

Formy na cukroví a muffiny

Dezerty nejsou jen dorty a koláče, ale také různé druhy cukroví, čokolády nebo muffiny. Je proto dobré mít ve Vaší kuchyni několik forem, které Vám umožní tyto sladkosti vyrobit. Silikonová forma pro muffiny bude určitě užitečná, protože její rozměry a tvar jsou zcela univerzální a bude se hodit nejen pro účel pečení muffinů. Silikonová podložka značky Hendi může být také užitečná, používá se často pro pečení cukrovin, ale také dobře funguje jako nepřilnavá podložka na hnětení těsta. Pokud jde o tuto kategorii příslušenství, výběr je opravdu velký. Vše záleží na preferencích dané osoby.

Kompletaci forem na pečení a doplňků je vhodné začít tím, že se seznámíte se značkami, jako jsou Hendi nebo Siliomart. Díky tomu můžete vytvořit pevný základ pro vytváření různých druhů pečiva a dezertů. Všechny nástroje na pečení a zdobení najdete na stránkách Gastromania.cz.

5/5 - (1 vote)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..