Fototapeta otevřené okno s výhledem na Toskánsko

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Přírody není nikdy dost – jak jí vnést do bytu co nejvíce?

Fototapeta otevřené okno s výhledem na Toskánsko
Fototapeta otevřené okno s výhledem na Toskánsko

Něžná estetika přírody udělá v interiéru vždycky ten nejlepší dojem. Na to se můžete spolehnout za všech okolností. Dokáže nás uklidnit, dovolí odpočinout našim očím a pohled na ni vnese do místnosti perfektní atmosféru.

Ne vždy si ji však můžeme dopřát v takové míře, v jaké bychom chtěli. Co si počít za deštivých nebo mrazivých dní, kdy je pohled z okna spíše depresivní než skutečně povzbuzující? Buďte chytří a myslete na to předem – ta správná fototapeta okno dokáže zcela s přehledem nahradit, a navíc si můžete vybrat, kam se jejím prostřednictvím budete dívat. Zajímá vás, kam je možné jednotlivé motivy umístit a pro jaké účely se konkrétní pohledy hodí? Máme pro vás tipy na pravdu nevšední místa, která by vás možná doteď ani nenapadla.

Pokud si nejste jistí, začněte s něčím jednoduchým

Dekorace, simulující efektní výhled do zahrady, na moře, do parku nebo kamkoliv jinam, zabere bez pochyb v interiéru značné množství prostoru – a jako bonus na sebe dokáže trhnout pozornost. Což je jednoznačně dobře, ale jen v případě, že ji dokážeme vybrat správně. Jestliže si tedy nedovedete zvolit kupříkladu mezi pohledem do podzimní aleje, kvetoucí ulicí v Tokiu nebo uklidňujícím výhledem na horské jezero, netlačte se do ničeho tzv. na sílu. 

Nejdříve si vyberte menší doplňky a dekorace s motivem, o kterém si myslíte, že by vás zaujal. Může jít o menší samolepky třeba na nábytek, obrazy, vystavené pohlednice… Možností je zkrátka hodně. A sami sebe se po nějaké době zeptejte, zda vás tyto drobnosti těší. Pokud ano, pak bez obav sáhněte po velké fototapetě s vybraným výhledem. Jestliže však máte pochybnosti, pak celou koláž vyměňte a začněte znovu. 

Fototapeta okno s výhledem do zahrady

Když vašemu výhledu do přírody dominují květiny

Možností je v tomto ohledu celá řada. Může jít o rozkvetlou louku, pak, pohled do sadu s kvetoucími jabloněmi, apod. Vsadíte-li na květiny, pak je umísťujte všude tam, kde potřebujete navodit pocit harmonie, spokojenosti a štěstí. K tomu jsou totiž doslova jako stvořené. Jde-li o prostor spíše pro ženy, pak budou perfektními barvami bílá a růžová, ve společně sdílené místnosti pak oceníte spíše důraz na žlutou a oranžovou.

Fototapeta okno pohled na les v obývacím pokoji

Pohled z okna do vln moře

Často se také rádi díváme do přírodních scenérií, které jednoduše běžně nemůžeme mít – azurově modré mořské vlny jsou toho zářným příkladem. Láká nás na nich právě ta exotika a pohled na něco nového a neokoukaného. A kam se hodí? Nejlépe do ložnice, ovšem je-li na nich jistá dynamika (bouře, pohled z netradiční perspektivy, kousek pláže apod.), pak se uplatní i jako inspirativní prvek kupříkladu v pracovně nebo v obývacím pokoji. Tato a další témata najdete na https://myloview.cz/  

Výhled do rustikálního venkova

Dopřát si samozřejmě můžete i uklidňující pohled na vesnickou chalupu, dvůr s drůbeží, pole obilí či lány levandule. Všechny tyto možnosti působí nenásilně a ve všech ohledech opravdu čistě. Umí navodit pocit domova, k němuž se budete opravdu rádi a často vracet. Kromě obývacího pokoje se tak hodí třeba i do předsíně. Budou vás provázet při vaší cestě do práce a poté vás opět uvítají doma. Budete se tak mít vždy na co těšit. 

Fototapeta okno s výhledem na barevné domy

Jak sladit vaši novou dekoraci se zbytkem interiéru

Nezáleží na tom, jestli vám padla do oka fototapeta okno do zahrady nebo třeba ta s výhledem na maják. Aby se dokonale zasnoubila s již přítomným nábytkem, textiliemi a dalšími doplňky, měli byste ji do prostoru cíleně zasadit. A když říkáme cíleně, myslíme tím s důrazem na detail. A jak toho docílit? Je to vlastně docela jednoduché.

Najděte si na fototapetě prvek, který se vám líbí, a který byste rádi zopakovali v prostoru. Může jít třeba o dominantní barvu, v jejímž odstínu pořídíte ještě vázičku, dekorační polštářek nebo jinou drobnost, kterou umístíte někde v místnosti. Stejně tak však může jít i o ústřední motiv nebo třeba o zajímavý vzor. A pamatujte si, že by se tento prvek měl zopakovat v prostoru 1-2x, větší počet by naopak celek zahltil a celková kompozice by nevypadala dobře. A to by byla rozhodně škoda. Věnujte proto vždy pozornost řádnému plánování – vyplatí se to.

5/5 - (1 vote)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..