Pes

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Co hrozí vašemu psovi z nekvalitních granulí?

Pokud si pořizujete pejska, pravděpodobně jste si již položili otázku, čím ho budete krmit. Převážně se lidé rozhodnou pro granule, jelikož se jedná o vyváženou stravu, která by měla mít vše, co pes potřebuje. Jenže stejně jako u lidského jídla, i zde se setkáme s méně kvalitními a dokonce nevyhovujícími produkty.

Nešetřete na kvalitě

Hlavně na samotném začátku nešetřete na kvalitě, tedy granule pro štěňata by měly být co nejlepší. Pes roste a stává se postupem času dospělým. K tomu, aby z něj vyrostl zdravý a silný jedinec, potřebuje kvalitní stravu. Pokud mu ji nedáte, riskujete, že bude mít později menší nebo i větší problémy se zdravím nebo srstí. 

Pokud si nejste jisti, zda jsou vámi vybrané granule kvalitní, pak v dnešní době není nic jednoduššího než navštívit veterináře, nebo specializované webové stránky, kde vám poradí. Zjednodušeně by vhodné granule měly obsahovat co nejvíce masa, ovoce, zeleniny a minerálů. Ideální je hledat takové, které obsahují přírodní konzervanty. 

Čeho by mělo být ve složení krmiva pro psy naopak nejméně jsou rozhodně přidaná barviva, umělá dochucovadla a nadbytek konzervačních látek.

Co může nekvalitní strava způsobit

Koupit ty nejlevnější granule rozhodně není žádná výhra. V obrovské většině případů se jedná právě o nekvalitní krmivo, které jim nijak neprospívá.Granule, které jsou složeny převážně z obilovin jsou obzvláště nebezpečné.Mají v sobě minimum bílkovin a živin, což může u psa způsobit dokonce podvýživu nebo nesprávnou funkci svalů. Nemluvě o absenci vitamínů a minerálů, která vede k problémům se zuby a kostmi.

Dalším problémem může být přílišné množství sacharidů, což nevede nikam jinam, než k problémům s váhou a v těch nejhorších případech až k cukrovce, problémům s klouby nebo srdcem. Poslední a asi nejzávažnější u nekvalitních granulí je velké množství chemikálií, ba přímo toxických látek, které mohou po delší době užívání způsobit otravu nebo infekci.

5/5 - (1 vote)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..