Pračka se sušičkou

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Těchto 14 rad vám pomůže s výběrem pračky

S nástupem automatických praček se praní stalo méně náročné na čas i energii. Technologie se ale stále vyvíjí a my tak dnes máme k dispozici pračky, které toho zvládnou daleko více. Jak se v tom množství různých informací a názvů ale vyznat? Připravili jsme pro vás malého průvodce výběrem pračky, ve kterém vám představíme základní parametry, z kterých si můžete vybírat, a hlavní výhody a nevýhody všech možností. Dále vás seznámíme s různými doplňky a funkcemi, které může pračka mít a které vám práci s ní usnadní. Na konci článku pak pro vás máme připraveno několik konkrétních praček, které nás uchvátily – jak se líbí vám?

Obsah článku

TOP 5 praček s předním plněním (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Pračka s předním plněním Whirlpool Ffb 8458 Bv Ee SmallWhirlpool FFB 8458 BV EE
Pračka s předním plněním Lg F4turbo9e SmallLG F4TURBO9E
Pračka s předním plněním Samsung Ww90t986ash S7 SmallSamsung WW90T986ASH/S7
Pračka s předním plněním Candy Ro 1284dwme SmallCandy RO 1284DWME
Pračka s předním plněním Hoover Hw4 37ambs SmallHoover HW4 37AMBS

TOP 5 praček s horním plněním (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Pračka s horním plněním Aeg Prosteam Ltn7e273c SmallAEG ProSteam LTN7E273C
Pračka s horním plněním Hoover H3tsm47tamce S SmallHoover H3TSM47TAMCE-S
Pračka s horním plněním Whirlpool Tdlrb 65242bs SmallWhirlpool TDLRB 65242BS
Pračka s horním plněním Indesit Btw L50300 SmallIndesit BTW L50300
Pračka s horním plněním Candy Cstg 28tvre SmallCandy CSTG 28TVRE

TOP 5 praček se sušičkou (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Pračka se sušičkou Bosch Wdu8h541eu SmallBosch WDU8H541EU
Pračka se sušičkou Haier Hwd100bd1499un SmallHaier HWD100BD1499UN
Pračka se sušičkou Hoover Hdp 696ambc SmallHoover HDP 696AMBC
Pračka se sušičkou Samsung Wd80t4046ce Le SmallSamsung WD80T4046CE/LE
Pračka se sušičkou Hisense Wdqy1014evjm SmallHisense WDQY1014EVJM

1) Předem si ujasněte, kde by měla pračka stát

Pračku můžete umístit do koupelny, kuchyně či do samostatné místnosti. Místo, kde bude pračka stát, pečlivě změřte a berte v potaz, kolik prostoru je nad nebo kolem ní. Pračka vždy musí stát v rovné poloze, jinak bude během praní (zejména při máchání a ždímání) poskakovat po celé místnosti. Pokud stojí pračka nakřivo, vyrovnejte ji pomocí nastavitelných nožiček. Ty mohou mít také tlumící účinky, ale pozor – ne každá pračka je jimi vybavena. Pro pračku používejte samostatnou elektrickou zásuvku a jistič 16A. Použitím rozdvojky či prodlužovačky riskujete vyhození pojistek či vznik požáru. K zapojení pračky je nutné, aby byl v dosahu přívod vody, hadice pro napouštění vody bývá součástí balení. Odtok vody z pračky nejlépe vyřeší přímé napojení na odtokové potrubí. Řešením může být také položení odtokové hadice do vany, ujistěte se však, že hadice drží pevně a že voda opravdu odtéká tam, kam má.

TIP: Raději byste si pračku sami zapojili? Podívejte se na tento návod, pomocí kterého to hravě a rychle zvládnete.

2) Jaké má výhody pračka plněná předem?

Pračky plněné předem jsou náročnější na prostor než pračky, které lze plnit horem. Pro otevírání dvířek a plnění pračky či vyndávání prádla potřebujete dostatečný prostor okolo pračky. Jejich výhodou však je, že není zabírán prostor nad pračkou, lze na ni tedy umístit například i sušičku, případně ji zabudovat do kuchyňské linky. Pračky plněné předem mají průhledné víko, pomocí kterého můžete kontrolovat stav praní a častěji mají také buben s vyšší kapacitou než pračky s horním plněním. Praček s předním plněním najdete na trhu mnohem více a jsou často také vybaveny více funkcemi a doplňky.

3) V čem je výhodná pračka s horním plněním?

Pračky plněné horem jsou méně náročné na prostor a často se vyrábí také ve speciálních, tzv. slim variantách. Ty se hodí do opravdu malých místností. K pračkám s tímto typem plnění se nepotřebujete dostat ze předu (z boku), ale pouze shora. Kvůli tomu však na tyto pračky nelze nic umisťovat a je nutné počítat s místem nad pračkou pro snadné odklápění víka. Výhodou praček s horním plněním může být také to, že při jejich plnění či vyndávání prádla z nich nemusíte být ohnutí, jsou tedy vhodnější i pro starší lidi. Pračky plněné vrchem bývají často menší a mají také menší kapacitu bubnu.

Pračka s předním plněním

4) Všímejte si energetických tříd

Energetická třída, která se vyjadřuje písmeny A až G (případně znaménkem + za nimi), označuje, kolik energie výrobek spotřebuje, nejčastěji za rok. U praček konkrétně (všech, které jsou prodávány v EU) se tato hodnota vypočítává za 220 vyprání za rok, a to střídavě s plným a poloprázdným bubnem a při teplotě 60 °C. Informaci o energetické třídě (a dalších) najdete na energetickém štítku, kterým musí být každá pračka opatřena. Zatímco u jiných spotřebičů jsou ty nejméně úsporné označeny energetickou třídou G, u praček platí trochu jiná pravidla. V zemích Evropské unie se smí prodávat pouze pračky s energetickou třídou A+ a vyšší (tedy A++ a A+++). Pračky s nižší energetickou třídou jsou považovány za zcela neúsporné. Rozdíl mezi jednotlivými třídami může být až 25 % úspory. Od roku 2021 bude ale vše opět jinak. Pluska za písmeny zmizí a nejúspornějším spotřebičem na trhu bude ten s písmenem A.

TIP: Některé pračky disponují tzv. zkrácenými programy, které šetří čas i energii. Pozor si však dejte na to, že někdy nemusí zkrácený program stačit k dostatečnému odstranění všech skvrn.

5) Pračka by měla být dostatečně účinná

Kromě energetické třídy se u praček uvádí také 2 účinnosti – účinnost praní a účinnost odstřeďování. Ty jsou označovány písmeny A až G, přičemž písmeno A označuje nejvyšší účinnost, písmeno G nejnižší. Třída účinnosti praní vypovídá o schopnosti pračky odstranit i odolnější skvrny. Čím nižší třída praní, tím hůře si pračka se skvrnami poradí. Třída účinnosti odstřeďovaní zase vypovídá o tom, kolik vody zůstane v pračce po ždímání (odstřeďování). Díky tomu budete tedy mít jasno také v tom, jak mokré prádlo z pračky vyndáte a kolik času budete potřebovat na jeho sušení. Na účinnost odstřeďování má vliv také počet otáček – čím vyšší, tím méně vody v pračce zůstane. Někdy však může praní s příliš vysokým počtem otáček prádlo zmačkat. V obou případech doporučujeme zvolit pračky s třídami A nebo B. Nižší účinnosti vám totiž mohou ve výsledku práci spíše přidělat, než vám ji ulehčit.

6) Hlučná pračka může rušit nejen v panelácích

Velmi důležitým kritériem, na které byste při výběru pračky neměli zapomínat, je její hlučnost. Hluk se většinou udává ve dvou variantách, a to při praní a při ždímání s tím, že při ždímání bývá pračka vždy nejhlučnější. Hlučnost se udává v decibelech a je dobré vědět, že měření hlučnosti pračky se zpravidla měří při použití běžného programu (Bavlna) při praní na 60 °C, tyto parametry jsou tedy orientační. Hlučnost praček se běžně pohybuje od 50 dB (při praní) až po 80 dB (při ždímání). Ke snížení hlučnosti pračky mohou pomoci také gumové nožičky, které tlumí vibrace a tedy i hluk pračky. Některé pračky jsou navíc vybaveny speciálním tichým programem. Ten ocení jistě nejen majitelé bytů v panelákových domech, kde je slyšet i tlumený hovor, ale také rodiny s malými dětmi nebo ti, kteří potřebují prát v hodinách nočního klidu.

7) Kolik prádla potřebujete vyprat najednou?

Od odpovědi na tuto otázku se odvíjí objem bubnu a také maximální náplň. Objem bubnu se udává v litrech, někdy se u něj ale můžeme setkat i s kilogramy, což odpovídá spíše parametru maximální náplně. Kilogramy vám pomohou určit, jaké množství prádla můžete do pračky vložit. Litry vám zase napoví, jak velké prádlo se do pračky vejde. Bubny s větším objemem oceníte ve chvíli, kdy budete chtít prát například peřiny, polštáře nebo třeba péřové bundy. Co se náplně týče, udává se, že pro jedno a dvoučlennou domácnost je dostačující pračka s maximální náplní 4 kg. Náplň od 6 kilogramů výše je pak vhodná pro rodinu s 5 a více členy. Buben pračky by měl být naplněn co nejvíce, především z ohledu na úsporu elektrické energie. Nenaplňujte jej však úplně, protože prádlo potřebuje zejména při máchání prostor navíc. Ideálně tak, aby se vám do pračky k prádlu vešla zaťatá pěst.

TIP: Perete jen z poloviny naplněnou pračku? Zbytečně tím utrácíte za elektřinu! Podívejte se i na další způsoby, jak ušetřit na elektrické energii.

Buben pračky

8) Na bubnu pračky záleží

Kromě jeho objemu záleží i na dalších vlastnostech bubnu pračky, které ovlivňují kvalitu vyprání. Pračky s předním plněním by neměly mít příliš mělký buben, jinak z něj bude prádlo vypadávat. Všímejte si také otvorů pro průchod vody. Jsou-li příliš velké, může se do nich prádlo při ždímání vtlačovat a tím na něm budou vznikat žmolky. Bubny bývají vybaveny tzv. unašeči prádla, které ovlivňují pohyb prádla uvnitř bubnu. Ideální je, pokud jsou umístěny asymetricky, prádlo se pak v bubnu lépe pohybuje a je vypráno nejen efektivněji, ale také šetrněji. Některé bubny pračky mohou být také osvětlené, a vy tak máte snadnější přehled o tom, co se s prádlem během praní děje. V neposlední řadě záleží také na materiálu, z kterého je buben vyroben. Nejčastěji se jedná o nerez, plast nebo litinu, tyto materiály nejsou poškozovány vodou a vodní kámen se na nich tvoří nejméně.

9) Čím více otáček pračka má, tím lépe?

Počet otáček souvisí se ždímáním. Čím více otáček, tím víc bude prádlo vyždímané a tedy suché. V současnosti narazíte na pračky s počtem otáček 1 000, 1 200, 1 400 a 1 600 a některé pračky nabízí možnost zvolit si počet otáček podle sebe. Ten volíme s ohledem na materiál prádla, některé druhy se totiž při vyšším ždímání snadněji zmačkají, jiné se mohou dokonce roztrhnout. Počet otáček je také důležitý, pokud používáte sušičku, kam je vhodné vkládat prádlo, které bylo ždímáno alespoň při 1 200 otáčkách za minutu, ideálně při 1 600. Tím se výrazně zkrátí doba nutná pro vysušení prádla a s ní i potřebná elektrická energie. Sušíte-li prádlo venku nebo na sušáku doma a nepotřebuje je mít suché během pár chvil, pak vám stačí i nižší počet otáček. Ne vždy závisí míra suchosti prádla jen na počtu otáček. I od něj se ale téměř vždy odvíjí cena pračky – čím nižší počet, tím nižší cena.

10) Obsluha pračky by měla být co nejjednodušší

Čím více programů bude vaše pračka mít, tím náročnější bude její obsluha. Důležité tedy je, abyste k pračce měli návod, ideálně v českém jazyce, je-li pro vás jiný jazyk problém. V návodech bývá také často popis jednotlivých programů a informace o tom, pro jaký typ prádla je který program vhodný. Pozornost věnujte také tlačítkům na pračce a jejich popiskům. Ty totiž někdy bývají v anglickém (či jiném) jazyce nebo úplně chybí a ovládání takové pračky může být velmi komplikované. Vybírejte pračku tedy také s ohledem na to, kdo ji bude obsluhovat. Lidé se zhoršeným zrakem jistě ocení jasně viditelné popisky. Některé pračky jsou vybaveny také displejem a opět si dopředu zjistěte, v jakém jazyce jsou informace na něm uváděny. Kromě toho je také důležité, aby se vám pračka pohodlně otevírala a plnila. Především u té plněné horem si dejte pozor na to, aby byl úhel otevírání dvířek alespoň 120 stupňů.

11) Jaké programy budete potřebovat?

Automatické pračky jsou v současnosti nabízeny s celou řadou užitečných programů. Jak už je patrné z názvů většiny z nich, jsou tyto programy určeny pro praní různých typů prádla – barevné, bílé, z umělých materiálů, z bavlny apod. Narazit ale můžeme také na pračky, které jsou vybaveny speciálními programy určenými pro praní lůžkovin, sportovního oblečení, džínových výrobků či oblečení pro děti a lidi s citlivější pokožkou. Program má navolenou teplotu vody, dobu praní a někdy také množství otáček, vše je zvoleno s ohledem na typ prádla. Zejména teplota vody se často mění. U většiny novějších praček už nenarazíte na praní při teplotě vyšší než 60 °C. Soudobé prací prostředky totiž velmi často obsahují speciální enzymy, které napomáhají odstraňovat i odolnější skvrny, a vyšší teplota vody tak není potřebná. U moderních praček bývají také samozřejmostí různé ekologické i úspornější programy, které prádlo vyperou za kratší dobu než ty běžné.

Ovládání pračky

12) Šikovné funkce vám mohou praní výrazně usnadnit

  • Odložený start – umožňuje nastavit přesný čas, ve kterém pračka začne prát. Některé pračky mívají odložený konec, tato funkce funguje stejně, jen kromě začátku praní plánujete dobu jeho ukončení.
  • Dětská pojistka – některé pračky dokáží „pouze“ zablokovat dvířka pračky během praní, jiné dokáží zamknout ovládání, aby nemohlo dojít k nechtěnému předčasnému ukončení cyklu praní.
  • Silent system – tichý režim praní, umožňuje prát v noci nebo v čase, kdy nechcete rušit vyšším hlukem.
  • Aqua Stop – tato funkce v případě poruchy pračky či poškození hadice přeruší praní, uzavře přívod vody a zabrání tak jejímu úniku a případnému vytopení.
  • Fuzzy logic – takto je nejčastěji pojmenována funkce „šestého smyslu“, pomocí kterého si pračka zváží množství vloženého prádla a přizpůsobí mu množství energie i vody, stejně jako její teplotu či dobu praní.
  • EcoBubble – před začátkem samotného praní dojde ke smíchání pracího prostředku s vodou a vzduchem, čímž se vytvoří směs, která je k prádlu šetrnější a je velmi účinná i při nízkých teplotách.

13) Typ motoru vám o pračce mnohé napoví

Na uhlíkový motor, tedy takový, ve kterém dochází k přenášení elektrické energie pomocí uhlíků, dnes v pračkách téměř nenarazíte. Uhlíky způsobovaly vyšší hlučnost a zvyšovaly také spotřebu, navíc bylo nutné je jednou za čas vyměnit. Tento typ motoru se umisťoval mimo osu bubnu, což snižovalo efektivitu praní. Mimo osu bubnu se ukládá také inventorový motor, na který dnes narazíte častěji. Ten je řízen elektronicky, a tak je regulace elektřiny mnohem plynulejší. Pračka s tímto motorem má nižší spotřebu i hlučnost. Dalším typem je Direct drive motor, který se umisťuje v ose bubnu, takže k jeho provozu není nutný řemen a řemenice jako u předchozích. Tento motor je nejlépe ovladatelný, je mnohem stabilnější a tedy i tižší. Zároveň je považován za momentálně nejvíce efektivní, z toho důvodu jej ale pořídíte spíše u dražších typů praček.

14) Pračka a sušička zvlášť, nebo dohromady?

Sušička prádla je skvělým vynálezem, který urychluje proces praní a následného sušení prádla, a často díky nim odpadá také nutnost žehlení. Pračky se zabudovanou sušičkou jsou výhodné především tehdy, pokud nemáte dostatek prostoru pro další větší spotřebič. Sušička kombinovaná s pračkou ale ne vždy vysuší prádlo stejně dobře jako sušička samostatná. Sušení v sušičce a pračce v jednom trvá často déle než v samostatné sušičce a spotřeba energie na sušení bývá také často vyšší. Výhodou však bývá také to, že nemusíte prádlo vyndávat z jednoho spotřebiče do druhého a při použití funkce odložený start tak můžete z pračky vyndat nejen vyprané, ale i vysušené prádlo. Ideální je, pokud má pračka se sušičkou tzv. kontinuální program, který začne sušit prádlo ihned po vyždímání. Výhodou samostatné sušičky je pak také to, že můžete první várku prádla sušit, a mezitím dát prát druhou, což ocení zejména početnější rodiny s větším množstvím prádla k vyprání.

TIP: Pokud se rozhodujete, jakou sušičku prádla si pořídit, podívejte se na náš recenzní článek, ve kterém jsme pro vás srovnali 5 skvělých sušiček prádla.


TOP 5 praček s předním plněním

Pračky plněné předem bývají prostornější, výkonnější a mívají větší kapacitu bubnu. Přední plnění vyžaduje, aby byl prostor před a okolo pračky volnější, velkou výhodou ovšem je, že prostor nad pračkou zůstává volný. Pračky s předním plněním tedy využijete i například v kuchyni, kde je můžete zabudovat do kuchyňské linky, případně na ně v koupelně můžete cokoliv odložit, včetně sušičky prádla.

Whirlpool FFB 8458 BV EE

Pračka s předním plněním Whirlpool Ffb 8458 Bv Ee
Zdroj: Alza.cz

Pračka s předním plněním Whirlpool FFB 8458 BV EE má klasické rozměry a energetickou třídu B. Prostorný buben nabízí kapacitu pro až 8 kilogramů prádla a při odstřeďování dosahuje pračka síly až 1 400 otáček za minutu. Pračka s předním plněním Whirlpool FFB 8458 BV EE se velmi snadno ovládá díky zabudovanému displeji nacházejícímu se na přední straně pračky. Na displeji vidíte průběh praní a všechna nastavení. Tato pračka je vybavená invertorovým motorem, který zajišťuje dostatečný výkon a především tichý chod bez vibrací. Pračka s předním plněním Whirlpool FFB 8458 BV EE disponuje několika šikovnými funkcemi jako jsou odložený start, díky které si můžete praní naplánovat, šestý smysl, který odhadne délku trvání a spotřebu vody podle náplně, program pro výrazně špinavé prádlo či program parní praní, díky kterému nemusíte vyprané prádlo žehlit. Pro větší bezpečnost je pračka s předním plněním Whirlpool FFB 8458 BV EE vybavený dětskou pojistkou.

Technické parametry produktu Whirlpool FFB 8458 BV EE

VlastnostSpecifikace

Způsob plnění

přední

Energetická třída 

B

Třída účinnosti pracího výkonu 

A

Třída účinnosti odstřeďování 

B

Počet otáček 

1 400 ot./min

Počet programů 

14

Motor 

invertorový

Hlučnost při praní 

78 dB

Hlučnost při odstřeďování 

78 dB

Objem bubnu 

54 l

Spotřeba vody 

48 l

Maximální náplň pračky 

8 kg

Rozměry (v, š, h) 

84,5 × 59,5 × 63 cm

Hmotnost 

67 kg

Barva 

bílá

Klady a zápory produktu Whirlpool FFB 8458 BV EE

Klady (+)Zápory (-)

+ odložený start

– bez funkce Aqua Stop

+ parní praní

+ program pro vlnu

+ displej

+ dětská pojistka

Obchody, kde koupíte produkt Whirlpool FFB 8458 BV EE


LG F4TURBO9E

Pračka s předním plněním Lg F4turbo9e
Zdroj: Expert.cz

Pračka s předním plněním LG F4TURBO9E disponuje šestým smyslem, se kterým dokáže podle hmotnosti náplně a navolenému typu vláken nastavit ideální množství použité vody i sílu odstřeďování. Na svém maximu dosahuje tato pračka až 1 400 otáček za minutu. Pračka je vybavená invertorovým motorem, který je připojený přímo k bubnu pračky a který zajišťuje její tichý chod bez vibrací a prodlužuje také její životnost. Pračka s předním plněním LG F4TURBO9E umožňuje přidávat další prádlo i v průběhu pracího cyklu. Nechybí ani funkce odložený start či automatické čištění bubnu, která výrazně šetří čas nutný na údržbu pračky. Parní program vás zbaví nutnosti vyprané prádlo žehlit a navíc je úspěšně zbaví všech bakterií, roztočů, virů, pylů a dalších alergenů.

Technické parametry produktu LG F4TURBO9E

VlastnostSpecifikace

Způsob plnění

přední

Energetická třída 

B

Třída emise hluku 

B

Třída účinnosti odstřeďování 

B

Počet otáček 

1 400 ot./min

Počet programů 

14

Motor 

invertorový

Hlučnost při odstřeďování 

73 dB

Objem bubnu 

68 l

Spotřeba vody 

50 l

Maximální náplň pračky 

9 kg

Doba trvání programu Eco 

228 min

Kapacita pro program Eco 

9 kg

Spotřeba energie pracího cyklu na 100 cyklů 

58 kWh

Rozměry (v, š, h) 

85 × 60 × 56, 5 cm

Hmotnost 

65 kg

Barva 

bílá

Klady a zápory produktu LG F4TURBO9E

Klady (+)Zápory (-)

+ možnost dodatečného přidání prádla

– bez funkce Aqua Stop

+ Direct Drive motor

+ panel v češtině

+ parní praní

+ program pro alergiky

Obchody, kde koupíte produkt LG F4TURBO9E


Samsung WW90T986ASH/S7

Pračka s předním plněním Samsung Ww90t986ash S7
Zdroj: MALL.cz

Pračka s předním plněním Samsung WW90T986ASH/S7 využívá k praní technologii Eco Bubble, která prádlo dokonale vypere za použití nižších teplot. Tato technologie mění prací prostředek na tzv. aktivní pěnu, která proniká mnohem hlouběji do vláken textilií a odstraňuje zde veškeré nečistoty. Nižší teploty šetří nejen spotřebu energie, ale také životní prostředí. Pračka s předním plněním Samsung WW90T986ASH/S7 disponuje také funkcí QuickDrive, která prádlo důkladně vypere za dvojnásobně kratší čas a s výraznou úsporou energie. Inteligentní ovládání pračky se dokáže naučit vaše prací návyky a nastavovat prací cykly automaticky. Pračka s předním plněním Samsung WW90T986ASH/S7 je vybavená speciálními dvířky Add Wash, které umožňují přidání prádla již v průběhu praní. Parní praní, které pračka nabízí, je ideální pro zbavení prádla alergenů, bakterií a virů, a program Bubble Soak vás zase zbaví i těch nejodolnějších skvrn.

Technické parametry produktu Samsung WW90T986ASH/S7

VlastnostSpecifikace

Způsob plnění

přední

Energetická třída 

A

Třída emise hluku 

A

Třída účinnosti pracího výkonu

A

Třída účinnosti odstřeďování 

A

Počet otáček 

1 600 ot./min

Počet programů 

23

Hlučnost při praní 

52 dB

Motor 

invertorový

Hlučnost při odstřeďování 

72 dB

Spotřeba vody 

50 l

Maximální náplň pračky 

9 kg

Kapacita pro program Eco 

9 kg

Spotřeba energie pracího cyklu na 100 cyklů 

49 kWh

Rozměry (v, š, h) 

85 × 60 × 60 cm

Hmotnost 

81 kg

Barva 

bílá

Klady a zápory produktu Samsung WW90T986ASH/S7

Klady (+)Zápory (-)

+ funkce Aqua Stop

+ odložený start

+ parní praní

+ možnost dodatečného přidání prádla

+ panel v češtině

Obchody, kde koupíte produkt Samsung WW90T986ASH/S7


Candy RO 1284DWME

Pračka s předním plněním Candy Ro 1284dwme
Zdroj: Okay.cz

Pračka s předním plněním Candy RO 1284DWME se velmi snadno nastavuje i ovládá díky přehlednému digitálnímu displeji, na kterém vidíte veškeré nastavení, a praktickému knoflíku pro jednoduché navolení potřebných hodnot. Velkou výhodou pračky s předním plněním Candy RO 1284DWME je také možnost jejího propojení s mobilním zařízením, přes které ji můžete ovládat či kontrolovat průběh praní. A pračku lze ovládat i hlasově. Pračka s předním plněním Candy RO 1284DWME nabízí až 16 pracích programů včetně extra krátkého, při kterém je maximálně snížená spotřeba vody i energie a také času. Nechybí samozřejmě ani funkce odloženého startu, která vám umožňuje si praní naplánovat přesně podle svých potřeb.

Technické parametry produktu Candy RO 1284DWME

VlastnostSpecifikace

Způsob plnění

přední

Energetická třída 

A

Třída emise hluku 

B

Třída účinnosti odstřeďování 

B

Počet otáček 

1 200 ot./min

Počet programů 

16

Motor 

invertorový

Hlučnost při praní 

51 dB

Hlučnost při odstřeďování 

74 dB

Objem bubnu 

58 l

Spotřeba vody 

44 l

Maximální náplň pračky 

8 kg

Kapacita pro program Eco 

8 kg

Spotřeba energie pracího cyklu na 100 cyklů 

47 kWh

Rozměry (v, š, h) 

85 × 60 × 53 cm

Hmotnost 

63 kg

Barva 

bílá

Klady a zápory produktu Candy RO 1284DWME

Klady (+)Zápory (-)

+ odložený start

– bez panelu v češtině

+ dětská pojistka

– bez programu pro alergiky

+ program pro vlnu

– bez funkce Aqua Stop

+ parní praní

– bez sprchování prádla

+ funkce Fuzzy Logic

Obchody, kde koupíte produkt Candy RO 1284DWME


Hoover HW4 37AMBS

Pračka s předním plněním Hoover Hw4 37ambs
Zdroj: Alza.cz

Pračka s předním plněním Hoover HW4 37AMBS disponuje speciálním invertorovým motorem Eco-Power, který spotřebiči zajišťuje opravdu dlouhou životnost, výkonnost a tichý chod bez vibrací. Největší výhodou této pračky je možnost jejího nastavování i ovládání prostřednictvím mobilní aplikace hOn. Díky ní můžete získat celou řadu pracích programů či funkcí navíc. Funkce Scan to Care vám umožňuje vytvořit si virtuální šatník a pračka si u každého kousku oblečení zapamatuje, jak se má prát. V aplikaci vidíte veškeré údaje o praní a můžete se tak naučit, jak ještě více šetřit vodu či energii. Pračka s předním plněním Hoover HW4 37AMBS přizpůsobuje prací cyklus také aktuální hmotnosti náplně, umožňuje odložit začátek praní na vybranou dobu a nabízí 9 pečujících pracích programů. Pračka využívá technologii Active Balance, která optimalizuje odstřeďovací proces tak, aby dosáhla nejlepších výsledků máchání za mnohem kratší dobu.

Technické parametry produktu Hoover HW4 37AMBS

VlastnostSpecifikace

Způsob plnění

přední

Energetická třída 

A

Třída emise hluku 

B

Třída účinnosti odstřeďování 

B

Počet otáček 

1 300 ot./min

Počet programů 

16

Motor 

invertorový

Hlučnost při praní 

51 dB

Hlučnost při odstřeďování 

76 dB

Spotřeba vody 

41 l

Maximální náplň pračky 

7 kg

Kapacita pro program Eco 

7 kg

Spotřeba energie pracího cyklu na 100 cyklů 

45 kWh

Rozměry (v, š, h) 

85 × 60 × 46 cm

Hmotnost 

62 kg

Barva 

bílá

Klady a zápory produktu Hoover HW4 37AMBS

Klady (+)Zápory (-)

+ panel v češtině

– bez funkce Aqua Stop

+ program pro alergiky

+ parní praní

+ regulace spotřeby vody

+ odložený start

Obchody, kde koupíte produkt Hoover HW4 37AMBS


TOP 5 praček s horním plněním

Pračky plněné horem bývají užší a jsou méně náročné na prostor, proto se často pořizují do menších koupelen. Prostor okolo pračky může být zastaven, aniž by bylo narušeno pohodlné plnění pračky či vyndávání prádla z ní. Ovšem je potřeba, aby zůstal volný prostor přímo nad pračkou, není tedy možné na ni pokládat další velké a těžké spotřebiče jako třeba sušičku prádla, nebo pračku plněnou horem zastavit do kuchyňské linky. Pračka s horním plněním je oproti modelům plněným předem většinou nejen menší, ale má také menší kapacitu bubnu či výkon.

AEG ProSteam LTN7E273C

Pračka s horním plněním Aeg Prosteam Ltn7e273c
Zdroj: Alza.cz

Pračka s horním plněním AEG ProSteam LTN7E273C disponuje inovativní technologií ProSteam®, která při praní využívá páru a snižuje tak pomačkání prádla. Technologie ProSense® zase dokáže automaticky upravit délku praní a množství spotřebované vody podle hmotnosti aktuální náplně. Tím šetří nejen spotřebu vody, ale také energie i čas potřebný k vyprání. Pračka s horním plněním AEG ProSteam LTN7E273C je vybavená funkcí SoftPlus, které rovnoměrně distribuuje aviváž a lépe tak chrání textilie. Dvířka bubnu mají systém SoftOpening, díky kterému na ně stačí jen lehce zatlačit pro bezpečné otevření. Pračka disponuje invertorovým motorem zajišťujícím dostatečný výkon, nízkou spotřebu, tichý chod i maximální životnost. Pračka s horním plněním AEG ProSteam LTN7E273C se snadno ovládá díky velkému přehlednému LCD displeji a disponuje několika speciálními programy včetně programu pro hedvábí, eco programu, antialergickému programu a mnoha dalšími. Buben se po dokončení pracího cyklu automaticky nastavuje do horní pozice.

Technické parametry produktu AEG ProSteam LTN7E273C

VlastnostSpecifikace

Způsob plnění

horní

Příkon 

2 200 W

Energetická třída 

C

Třída účinnosti pracího výkonu 

A

Třída emise hluku 

C

Třída účinnosti odstřeďování 

B

Počet otáček 

1 200 ot./min

Počet programů 

11

Motor 

invertorový

Hlučnost při odstřeďování 

78 dB

Objem bubnu 

42 l

Spotřeba vody 

45 l

Maximální náplň pračky 

7 kg

Doba trvání programu Eco 

205 min

Spotřeba energie pracího cyklu na 100 cyklů 

59 kWh

Délka přívodního kabelu 

1,61 m

Rozměry (v, š, h) 

89 × 40 × 60 cm

Hmotnost 

63 kg

Barva 

bílá

Klady a zápory produktu AEG ProSteam LTN7E273C

Klady (+)Zápory (-)

+ panel v češtině

+ regulace spotřeby vody

+ funkce Aqua Stop

+ funkce Fuzzy Logic

+ parní praní

Obchody, kde koupíte produkt AEG ProSteam LTN7E273C


Hoover H3TSM47TAMCE-S

Pračka s horním plněním Hoover H3tsm47tamce S
Zdroj: Expert.cz

Pračka s horním plněním Hoover H3TSM47TAMCE-S je vybavená technologií One Fi Extra, díky které je možné ji propojit s vaším mobilním zařízením. Pračka disponuje hned 16 programy včetně několika extra rychlých programů, programu pro dětské oblečení, programu pro praní sportovního či zvláště jemného prádla či eco programu, který šetří nejen čas, ale především spotřebu vody a energie. Pračka s horním plněním Hoover H3TSM47TAMCE-S umožňuje individuální nastavení otáček odstřeďování a také teploty praní. Disponuje funkcí parní praní, která zajišťuje, že je prádlo po vyprání nezmuchlané a není tedy nutné je žehlit. Nechybí ani funkce odložený start či bezpečnostní pojistka bránící změně nastavení v průběhu praní. Pračka s horním plněním Hoover H3TSM47TAMCE-S disponuje speciální komorou, ve které se z pracího prostředku a vody stává aktivní pěna zajišťující ještě důkladnější vyprání a následné kropení prádla. Prací proces je tak výrazně snížen, aniž by došlo ke snížení jeho účinnosti.

Technické parametry produktu Hoover H3TSM47TAMCE-S

VlastnostSpecifikace

Způsob plnění

horní

Energetická třída 

B

Třída účinnosti odstřeďování 

B

Počet programů 

16

Motor 

invertorový

Hlučnost při praní 

79 dB

Hlučnost při odstřeďování 

79 dB

Objem bubnu 

46 l

Spotřeba vody 

42 l

Maximální náplň pračky 

7 kg

Rozměry (v, š, h) 

86 × 41 × 60 cm

Hmotnost 

59 kg

Barva 

bílá

Klady a zápory produktu Hoover H3TSM47TAMCE-S

Klady (+)Zápory (-)

+ odložený start

– bez funkce Aqua Stop

+ displej

+ dětská pojistka

+ parní praní

+ lze propojit s mobilním telefonem

Obchody, kde koupíte produkt Hoover H3TSM47TAMCE-S


Whirlpool TDLRB 65242BS

Pračka s horním plněním Whirlpool Tdlrb 65242bs
Zdroj: MALL.cz

Pračka s horním plněním Whirlpool TDLRB 65242BS disponuje šestým smyslem, technologií, která dokáže automaticky zvolit nejlepší nastavení pracího cyklu pro zvolený typ látky, a tím výrazně ušetřit spotřebu energie, vody i času. Pračka se snadno ovládá díky velkému digitálnímu displeji, na kterém vidíte veškeré nastavení. Nechybí ani funkce odloženého startu, která umožňuje naplánovat si praní přesně podle svých potřeb. Pračka s horním plněním Whirlpool TDLRB 65242BS je vybavená také funkcí FreshCare, která udržuje prádlo v bubnu svěží až po dobu 6 hodin od vyprání. ZEN technologie snižuje hlučnost během praní až na úplné minimum a snižuje také vibrace, takže je možné prát i v noci. Pračka s horním plněním Whirlpool TDLRB 65242BS nabízí hned několik speciálních pracích programů, například program pro praní džínového oblečení či různobarevného prádla nebo program určený pro praní velmi malého množství prádla. Po skončení cyklu je buben pračky automaticky otočen otevíráním nahoru.

Technické parametry produktu Whirlpool TDLRB 65242BS

VlastnostSpecifikace

Způsob plnění

horní

Energetická třída 

C

Třída emise hluku 

B

Třída účinnosti pracího výkonu 

A

Třída účinnosti odstřeďování 

B

Počet otáček 

1 200 ot./min

Počet programů 

14

Motor 

ZEN DirectDrive

Hlučnost při odstřeďování 

74 dB

Objem bubnu 

42 l

Spotřeba vody 

44 l

Maximální náplň pračky 

6,5 kg

Kapacita pro program Eco 

6,5 kg

Spotřeba energie pracího cyklu na 100 cyklů 

57 kWh

Rozměry (v, š, h) 

90 × 40 × 60 cm

Hmotnost 

57 kg

Barva 

bílá

Klady a zápory produktu Whirlpool TDLRB 65242BS

Klady (+)Zápory (-)

+ Direct drive motor

+ odložený start

+ displej

+ dětská pojistka

+ program pro malé množství prádla

Obchody, kde koupíte produkt Whirlpool TDLRB 65242BS


Indesit BTW L50300

Pračka s horním plněním Indesit Btw L50300
Zdroj: Okay.cz

Pračka s horním plněním Indesit BTW L50300 je vybavená funkcí Turn&Go, která umožňuje snadné a rychlé vyprání prádla již za 45 minut. LED kontrolky usnadňují intuitivní nastavování potřebných parametrů pracího cyklu. Díky funkci odložený start si můžete naplánovat praní až 24 hodin dopředu. Pračka s horním plněním Indesit BTW L50300 má pro každý prací cyklus automaticky předdefinované otáčky odstřeďování. Toto nastavení lze ale snadno změnit a upravit podle aktuální potřeby. Kdykoliv také můžete zvýšit účinnost máchání. Pračka disponuje mnoha pracími programy včetně extra rychlého, který šetří spotřebu vody a energie, programu pro silně znečištěné prádlo či antialergenního programu, který z prádla odstraňuje nejen nečistoty, ale také alergeny, roztoče, pyly, viry či bakterie. Pračka s horním plněním Indesit BTW L50300 umožňuje také pouhé vymáchání a vyždímání prádla, k čemuž slouží samostatný program máchání, který zajistí intenzivní odstředění i při maximálně naplněné pračce.

Technické parametry produktu Indesit BTW L50300

VlastnostSpecifikace

Způsob plnění

horní

Energetická třída 

D

Třída emise hluku 

B

Třída účinnosti pracího výkonu 

A

Třída účinnosti odstřeďování 

C

Počet otáček 

1 000 ot./min

Počet programů 

13

Motor 

univerzální

Hlučnost při odstřeďování 

76 dB

Objem bubnu 

42 l

Spotřeba vody 

41 l

Maximální náplň pračky 

5 kg

Kapacita pro program Eco 

5 kg

Spotřeba energie pracího cyklu na 100 cyklů 

60 kWh

Rozměry (v, š, h) 

90 × 40 × 60 cm

Hmotnost 

53 kg

Barva 

bílá

Klady a zápory produktu Indesit BTW L50300

Klady (+)Zápory (-)

+ funkce Fuzzy Logic

– bez panelu v češtině

+ odložený start

+ úsporný a ekologický program

+ intenzivní odstřeďování

+ funkce Turn&Go

Obchody, kde koupíte produkt Indesit BTW L50300


Candy CSTG 28TVRE

Pračka s horním plněním Candy Cstg 28tvre
Zdroj: Alza.cz

Pračka s horním plněním Candy CSTG 28TVRE využívá technologii Smart Touch pro bezkontaktní připojení pomocí funkce NFC – stačí pouze přiložit mobilní telefon k ovládacímu panelu. Poté už si můžete stáhnout celou řadu šikovných funkcí a nejnovějších pracích programů. V základní sadě nabízí tato pračka hned devět rychlých programů, s kterými můžete mít prádlo dokonale čisté a voňavé již za 14 minut. Pračka s horním plněním Candy CSTG 28TVRE disponuje funkcí Check-Up, která vás informuje o aktuálním stavu pračky a dojde-li k poruše, poradí vám, jak dále postupovat. Pračka má také citlivé senzory, které automaticky detekují hmotnost prádla uvnitř a podle toho upraví množství potřebné vody a elektřiny. Nechybí ani funkce odloženého startu, která umožňuje praní odložit až o 24 hodin. Pračka s horním plněním Candy CSTG 28TVRE disponuje inovativním systém otevírání dvířek bubnu a hned třemi bezpečnostními prvky v podobě bezpečnostního zámku dveří a ochran před únikem vody a přepěněním.

Technické parametry produktu Candy CSTG 28TVRE

VlastnostSpecifikace

Způsob plnění

horní

Energetická třída 

F

Třída emise hluku 

C

Třída účinnosti odstřeďování 

B

Počet otáček 

1 200 ot./min

Počet programů 

16

Motor 

invertorový

Hlučnost při praní 

61 dB

Hlučnost při odstřeďování 

79 dB

Spotřeba vody 

44 l

Maximální náplň pračky 

8 kg

Kapacita pro program Eco 

8 kg

Spotřeba energie pracího cyklu na 100 cyklů 

91 kWh

Rozměry (v, š, h) 

85 × 40 × 60 cm

Hmotnost 

57,5 kg

Barva 

šedá

Klady a zápory produktu Candy CSTG 28TVRE

Klady (+)Zápory (-)

+ regulace spotřeby vody

– bez programu pro alergiky

+ displej

– bez funkce Aqua Stop

+ odložený start

– bez panelu v češtině

+ dětská pojistka

+ inovativní systém otevírání dvířek

Obchody, kde koupíte produkt Candy CSTG 28TVRE


TOP 5 praček se sušičkou

Pračka se sušičkou je skvělým řešením do domácností s menší koupelnou, které přitom využijí funkce obou těchto spotřebičů. Často je problém najít dostatek prostoru pro umístění dvou objemných spotřebičů, kterými pračka i sušička jsou. Pračka se sušičkou nabízí základní funkce, které jednotlivé spotřebiče mají, a disponuje dostatečným výkonem i kapacitou. Díky kombinované pračce se sušičkou už si nemusíte dělat starosti s vyndáváním prádla z pračky a jeho přendáváním do sušičky.

Bosch WDU8H541EU

Pračka se sušičkou Bosch Wdu8h541eu
Zdroj: MALL.cz

Pračka se sušičkou Bosch WDU8H541EU využívá technologii ActiveWater, která zajišťuje optimální využití vody během praní, a také speciálně upraveného bubnu, který brání plýtvání vodou. Tento systém automaticky rozpozná, kolik množství vody je pro danou hmotnost náplně potřeba. Pračka se sušičkou Bosch WDU8H541EU nabízí také funkci odloženého startu a možnost ovládat spotřebič dálkově díky mobilní aplikaci Home Connect. V ní si můžete upravovat veškerá nastavení, vidíte zde průběh pracího nebo sušicího cyklu a pračku se sušičkou zde můžete také ovládat. Pračka se sušičkou Bosch WDU8H541EU disponuje programem pro čištění bubnu, který vás navíc automaticky upozorní, kdy je nutné ho použít. Technologie AutoDry měří vlhkost prádla a podle naměřených hodnot navolí nejideálnější program pro vysušení prádla. Pračka se sušičkou Bosch WDU8H541EU disponuje také funkcí Reload, který umožňuje přidat další prádlo i při již započatém praní.

Technické parametry produktu Bosch WDU8H541EU

VlastnostSpecifikace

Způsob plnění

přední

Příkon 

2 050 W

Energetická třída účinnosti praní a sušení 

E

Energetická třída 

E

Třída emise hluku 

A

Třída účinnosti pracího výkonu 

C

Třída účinnosti odstřeďování 

E

Počet otáček 

1 400 ot./min

Počet programů 

14

Hlučnost při odstřeďování 

70 dB

Objem bubnu 

70 l

Maximální náplň pračky 

10 kg

Maximální náplň sušičky 

6 kg

Kapacita pro program Eco 

10 kg

Délka přívodního kabelu 

2,10 m

Rozměry (v, š, h) 

84,8 × 59,8 × 61,6 cm

Hmotnost 

84,7 kg

Barva 

bílá

Klady a zápory produktu Bosch WDU8H541EU

Klady (+)Zápory (-)

+ přidání prádla

– bez panelu v češtině

+ odložený start

– bez parního praní

+ displej

+ Aqua Stop

+ program pro vlnu i hedvábí

Obchody, kde koupíte produkt Bosch WDU8H541EU


Haier HWD100BD1499UN

Pračka se sušičkou Haier Hwd100bd1499un
Zdroj: Alza.cz

Pračka se sušičkou Haier HWD100BD1499UN využívá inovativní technologii I-Refresh, která při praní z prádla odstraňuje nejen nečistoty, ale také nepříjemné pachy, alergeny či jemný prach. Tato technologie navíc zajišťuje co nejvyšší účinnost praní i při velmi šetrném programu. Prádlo je čisté a voňavé, ale nepomačkané. Pračka se sušičkou Haier HWD100BD1499UN se na konči každého cyklu automaticky sama vyčistí a speciální antibakteriální ABT ochrana udržuje v dokonalé čistotě také přihrádku na prací prostředek a těsnění okolo dveří. Buben pračky je na svém povrchu vybavený speciálními polštářky, které brání zachycení prádla v otvorech bubnu a chrání tak i ty nejjemnější textilie. Pračka se sušičkou Haier HWD100BD1499UN je vybavená interním LED osvětlením, které zajišťuje dokonalou viditelnost a pohodlné vyndávání prádla ze spotřebiče. Pračka se sušičkou disponuje také funkcí odložený start, u které si můžete navolit, kdy chcete, aby cykly skončily, a spotřebič automaticky vypočítá dobu zahájení.

Technické parametry produktu Haier HWD100BD1499UN

VlastnostSpecifikace

Způsob plnění

přední

Energetická třída účinnosti praní a sušení 

A

Třída účinnosti odstřeďování 

B

Počet programů 

13

Hlučnost při odstřeďování 

69 dB

Objem bubnu 

66 l

Spotřeba vody 

50 l

Maximální náplň pračky 

10 kg

Maximální náplň sušičky 

6 kg

Rozměry (v, š, h) 

99 × 70 × 46 cm

Hmotnost 

97 kg

Barva 

bílá

Klady a zápory produktu Haier HWD100BD1499UN

Klady (+)Zápory (-)

+ odložený start

– bez funkce Aqua Stop

+ displej

– bez programu pro pro alergiky

+ parní praní

– bez panelu v češtině

+ Direct Motion motor

+ dětská pojistka

Obchody, kde koupíte produkt Haier HWD100BD1499UN


Hoover HDP 696AMBC

Pračka se sušičkou Hoover Hdp 696ambc
Zdroj: Expert.cz

Pračka se sušičkou Hoover HDP 696AMBC je vybavená speciálním motorem Eco-Power, který je vysoce výkonný, ale také šetrný k prádlu, životnímu prostředí i vaší peněžence. Díky systému Power Care dochází při praní k vytvoření speciální emulze z vody a pracího prostředku, která je schopná pronikat mnohem hlouběji do vláken textilií a účinně odstranit i velmi odolné skvrny. Pračka se sušičkou Hoover HDP 696AMBC disponuje inteligentním algoritmem, který automaticky upraví spotřebu energie, vody i času podle hmotnosti náplně. Pračka se sušičkou nabízí kompletní sadu 9 pečujících cyklů, které zajistí vašemu prádlu tu nejlepší péči. Nainstalujte si do svého mobilního zařízení aplikaci hOn a ovládejte i sledujte svou pračku se sušičkou Hoover HDP 696AMBC kdykoliv a kdekoliv. V aplikaci si můžete vytvořit virtuální šatník a nastavit potřebné parametry praní i sušení u každého oděvu zvlášť. Aplikace navíc nabízí nové exkluzivní funkce a prací programy.

Technické parametry produktu Hoover HDP 696AMBC

VlastnostSpecifikace

Způsob plnění

přední

Energetická třída účinnosti praní a sušení 

D

Energetická třída 

D

Třída emise hluku 

C

Třída účinnosti pracího výkonu 

A

Třída účinnosti odstřeďování 

B

Počet otáček 

1 551 ot./min

Počet programů 

16

Motor 

invertorový

Hlučnost při praní 

51 dB

Hlučnost při odstřeďování 

80 dB

Spotřeba vody 

49 l

Maximální náplň pračky 

9 kg

Maximální náplň sušičky 

6 kg

Doba trvání cyklu při jmenovité prací kapacitě 

228 min

Doba trvání cyklu při jmenovité prací a sušící kapacitě 

570 min

Kapacita pracího cyklu 

9 kg

Kapacita pro cyklus praní a sušení 

6 kg

Spotřeba energie pracího cyklu na 100 cyklů 

49 kWh

Spotřeba energie pracího a sušícího cyklu na 100 cyklů 

308 kWh

Spotřeba vody na prací a sušící cyklus 

86 l

Rozměry (v, š, h) 

85 × 59,5 × 58 cm

Hmotnost 

64 kg

Barva 

bílá

Klady a zápory produktu Hoover HDP 696AMBC

Klady (+)Zápory (-)

+ displej

– bez programu pro alergiky

+ odložený start

– bez panelu v češtině

+ dětská pojistka

– bez funkce Aqua Stop

+ parní praní

+ možnost ovládání přes mobilní aplikaci

Obchody, kde koupíte produkt Hoover HDP 696AMBC


Samsung WD80T4046CE/LE

Pračka se sušičkou Samsung Wd80t4046ce Le
Zdroj: Alza.cz

Pračka se sušičkou Samsung WD80T4046CE/LE využívá systémy Drum Clean a StayClean Drawer, které automaticky čistí jak buben tak přihrádku na prací prostředek, což výrazně usnadňuje její údržbu. Technologie Air Wash využívající horký vzduch odstraňuje z prádla nepříjemné pachy a prádlo dezinfikuje a technologie Eco Bubble se systémem aktivních bublin, které přeměňují prací prostředek na aktivní pěnu, účinně zajišťuje odstranění skvrn ze všech vláken. Pračka se sušičkou Samsung WD80T4046CE/LE disponuje digitálním invertorem se silnými magnety, který zvyšuje výkon pračky, ale zároveň zajišťuje tichý chod s využitím co nejnižšího množství energie. Parní praní zbavuje prádlo alergenů, bakterií, virů a pylů a prací program Bubble Soak je určený pro odstranění i těch nejodolnějších nečistot.

Technické parametry produktu Samsung WD80T4046CE/LE

VlastnostSpecifikace

Způsob plnění

přední

Energetická třída účinnosti praní a sušení 

C

Energetická třída 

E

Třída emise hluku 

A

Třída účinnosti pracího výkonu 

A

Třída účinnosti odstřeďování 

B

Počet otáček 

1 400 ot./min

Počet programů 

12

Motor 

invertorový

Hlučnost při praní 

54 dB

Hlučnost při odstřeďování 

72 dB

Objem bubnu 

54 l

Spotřeba vody 

48 l

Maximální náplň pračky 

8 kg

Maximální náplň sušičky 

5 kg

Doba trvání cyklu při jmenovité prací kapacitě 

206 min

Doba trvání cyklu při jmenovité prací a sušící kapacitě 

407 min

Kapacita pracího cyklu 

8 kg

Kapacita pro cyklus praní a sušení 

5 kg

Spotřeba energie pracího cyklu na 100 cyklů 

63 kWh

Spotřeba energie pracího a sušícího cyklu na 100 cyklů 

326 kWh

Spotřeba vody na prací a sušící cyklus 

80 l

Rozměry (v, š, h) 

85 × 60 × 60 cm

Hmotnost 

68 kg

Barva 

bílá

Klady a zápory produktu Samsung WD80T4046CE/LE

Klady (+)Zápory (-)

+ odložený start

– bez panelu v češtině

+ displej

– bez funkce Aqua Stop

+ dětská pojistka

+ program pro alergiky

+ parní praní

Obchody, kde koupíte produkt Samsung WD80T4046CE/LE


Hisense WDQY1014EVJM

Pračka se sušičkou Hisense Wdqy1014evjm
Zdroj: Alza.cz

Pračka se sušičkou Hisense WDQY1014EVJM nabízí 15 pracích a 4 sušicí programy, které poskytnou vašemu prádlu tu nejlepší možnou péči. Rychlá funkce dokáže prádlo vyprat i vyčistit už za hodinu, čímž vám šetří nejen čas, ale také spotřebu energie a vody a tedy i vaše finance. Díky funkci odloženého startu si můžete praní i sušení prádla naplánovat přesně podle svých potřeb. Nastavit si můžete nejen požadovaný začátek praní, ale také ukončení celého cyklu a spotřebič si sám spočítá, kdy má s praním začít. Pračka se sušičkou Hisense WDQY1014EVJM se jednoduše ovládá díky velkému a přehlednému LED displeji, na kterém vidíte veškeré nastavené hodnoty. Nechybí ani dětská pojistka bránící nechtěnému zapnutí, vypnutí či změnám nastavení.

Technické parametry produktu Hisense WDQY1014EVJM

VlastnostSpecifikace

Způsob plnění

přední

Energetická třída účinnosti praní a sušení 

B

Energetická třída 

B

Třída emise hluku 

A

Třída účinnosti pracího výkonu 

E

Třída účinnosti odstřeďování 

B

Počet otáček 

1 400 ot./min

Počet programů 

15

Motor 

invertorový

Hlučnost při praní 

56 dB

Hlučnost při odstřeďování 

71 dB

Objem bubnu 

68 l

Spotřeba vody 

43 l

Maximální náplň pračky 

10 kg

Maximální náplň sušičky 

6 kg

Doba trvání cyklu při jmenovité prací kapacitě 

227 min

Doba trvání cyklu při jmenovité prací a sušící kapacitě 

460 min

Kapacita pracího cyklu 

10 kg

Kapacita pro cyklus praní a sušení 

6 kg

Spotřeba energie pracího cyklu na 100 cyklů 

59 kWh

Spotřeba energie pracího a sušícího cyklu na 100 cyklů 

376 kWh

Spotřeba vody na prací a sušící cyklus 

90 l

Rozměry (v, š, h) 

84,5 × 59,5 × 61 cm

Hmotnost 

63 kg

Barva 

bílá

Klady a zápory produktu Hisense WDQY1014EVJM

Klady (+)Zápory (-)

+ parní praní

– bez funkce Aqua Stop

+ odložený start

+ možnost dodatečného přidání prádla

+ displej

+ program pro alergiky

Obchody, kde koupíte produkt Hisense WDQY1014EVJM

5/5 - (1 vote)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..