Pračka se sušičkou

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.Těchto 14 rad vám pomůže s výběrem pračky

S nástupem automatických praček se praní stalo méně náročné na čas i energii. Technologie se ale stále vyvíjí a my tak dnes máme k dispozici pračky, které toho zvládnou daleko více. Jak se v tom množství různých informací a názvů ale vyznat? Připravili jsme pro vás malého průvodce výběrem pračky, ve kterém vám představíme základní parametry, z kterých si můžete vybírat, a hlavní výhody a nevýhody všech možností. Dále vás seznámíme s různými doplňky a funkcemi, které může pračka mít a které vám práci s ní usnadní. Na konci článku pak pro vás máme připraveno několik konkrétních praček, které nás uchvátily – jak se líbí vám?

Pračka se sušičkou

Obsah článku

TOP 5 praček s předním plněním (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Whirlpool FWF71253WWhirlpool FWF71253W
Indesit IWSC 51051 C ECOIndesit IWSC 51051 C ECO
LG F4TURBO9SLG F4TURBO9S
Samsung WW70J5446DWSamsung WW70J5446DW
AEG ProSteam L7FBE48SCAEG ProSteam L7FBE48SC

TOP 5 praček s horním plněním (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
WHIRLPOOL AWE 50510Whirlpool AWE 50510
Zanussi ZWY61025CIZanussi ZWY61025CI
CANDY CST 370L-SCandy CST 370L-S
ELECTROLUX EWT1266ELWElectrolux EWT 1266 ELW
AEG ProSteam LTX7C562CAEG ProSteam LTX7C562C

TOP 5 praček se sušičkou (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Pračka plněná předem Candy CSWS40 364D/2-SCandy CSWS40 364D/2-S
Beko HTV 8633 XS0Beko HTV 8633 XS0
Electrolux PerfectCare 700 EW7W447WElectrolux PerfectCare 700 EW7W447W
LG F94J6VG0WLG F94J6VG0W
AEG Dualsense L7WBG47WAEG Dualsense L7WBG47W

1) Předem si ujasněte, kde by měla pračka stát

Pračku můžete umístit do koupelny, kuchyně či do samostatné místnosti. Místo, kde bude pračka stát, pečlivě změřte a berte v potaz, kolik prostoru je nad nebo kolem ní. Pračka vždy musí stát v rovné poloze, jinak bude během praní (zejména při máchání a ždímání) poskakovat po celé místnosti. Pokud stojí pračka nakřivo, vyrovnejte ji pomocí nastavitelných nožiček. Ty mohou mít také tlumící účinky, ale pozor – ne každá pračka je jimi vybavena. Pro pračku používejte samostatnou elektrickou zásuvku a jistič 16A. Použitím rozdvojky či prodlužovačky riskujete vyhození pojistek či vznik požáru. K zapojení pračky je nutné, aby byl v dosahu přívod vody, hadice pro napouštění vody bývá součástí balení. Odtok vody z pračky nejlépe vyřeší přímé napojení na odtokové potrubí. Řešením může být také položení odtokové hadice do vany, ujistěte se však, že hadice drží pevně a že voda opravdu odtéká tam, kam má.

TIP: Raději byste si pračku sami zapojili? Podívejte se na tento návod, pomocí kterého to hravě a rychle zvládnete.

2) Jaké má výhody pračka plněná předem?

Pračky plněné předem jsou náročnější na prostor než pračky, které lze plnit horem. Pro otevírání dvířek a plnění pračky či vyndávání prádla potřebujete dostatečný prostor okolo pračky. Jejich výhodou však je, že není zabírán prostor nad pračkou, lze na ni tedy umístit například i sušičku, případně ji zabudovat do kuchyňské linky. Pračky plněné předem mají průhledné víko, pomocí kterého můžete kontrolovat stav praní a častěji mají také buben s vyšší kapacitou než pračky s horním plněním. Praček s předním plněním najdete na trhu mnohem více a jsou často také vybaveny více funkcemi a doplňky.

3) V čem je výhodná pračka s horním plněním?

Pračky plněné horem jsou méně náročné na prostor a často se vyrábí také ve speciálních, tzv. slim variantách. Ty se hodí do opravdu malých místností. K pračkám s tímto typem plnění se nepotřebujete dostat ze předu (z boku), ale pouze shora. Kvůli tomu však na tyto pračky nelze nic umisťovat a je nutné počítat s místem nad pračkou pro snadné odklápění víka. Výhodou praček s horním plněním může být také to, že při jejich plnění či vyndávání prádla z nich nemusíte být ohnutí, jsou tedy vhodnější i pro starší lidi. Pračky plněné vrchem bývají často menší a mají také menší kapacitu bubnu.

Pračka s předním plněním

4) Všímejte si energetických tříd

Energetická třída, která se vyjadřuje písmeny A až G (případně znaménkem + za nimi), označuje, kolik energie výrobek spotřebuje, nejčastěji za rok. U praček konkrétně (všech, které jsou prodávány v EU) se tato hodnota vypočítává za 220 vyprání za rok, a to střídavě s plným a poloprázdným bubnem a při teplotě 60 °C. Informaci o energetické třídě (a dalších) najdete na energetickém štítku, kterým musí být každá pračka opatřena. Zatímco u jiných spotřebičů jsou ty nejméně úsporné označeny energetickou třídou G, u praček platí trochu jiná pravidla. V zemích Evropské unie se smí prodávat pouze pračky s energetickou třídou A+ a vyšší (tedy A++ a A+++). Pračky s nižší energetickou třídou jsou považovány za zcela neúsporné. Rozdíl mezi jednotlivými třídami může být až 25 % úspory. Od roku 2021 bude ale vše opět jinak. Pluska za písmeny zmizí a nejúspornějším spotřebičem na trhu bude ten s písmenem A.

TIP: Některé pračky disponují tzv. zkrácenými programy, které šetří čas i energii. Pozor si však dejte na to, že někdy nemusí zkrácený program stačit k dostatečnému odstranění všech skvrn.

5) Pračka by měla být dostatečně účinná

Kromě energetické třídy se u praček uvádí také 2 účinnosti – účinnost praní a účinnost odstřeďování. Ty jsou označovány písmeny A až G, přičemž písmeno A označuje nejvyšší účinnost, písmeno G nejnižší. Třída účinnosti praní vypovídá o schopnosti pračky odstranit i odolnější skvrny. Čím nižší třída praní, tím hůře si pračka se skvrnami poradí. Třída účinnosti odstřeďovaní zase vypovídá o tom, kolik vody zůstane v pračce po ždímání (odstřeďování). Díky tomu budete tedy mít jasno také v tom, jak mokré prádlo z pračky vyndáte a kolik času budete potřebovat na jeho sušení. Na účinnost odstřeďování má vliv také počet otáček – čím vyšší, tím méně vody v pračce zůstane. Někdy však může praní s příliš vysokým počtem otáček prádlo zmačkat. V obou případech doporučujeme zvolit pračky s třídami A nebo B. Nižší účinnosti vám totiž mohou ve výsledku práci spíše přidělat, než vám ji ulehčit.

6) Hlučná pračka může rušit nejen v panelácích

Velmi důležitým kritériem, na které byste při výběru pračky neměli zapomínat, je její hlučnost. Hluk se většinou udává ve dvou variantách, a to při praní a při ždímání s tím, že při ždímání bývá pračka vždy nejhlučnější. Hlučnost se udává v decibelech a je dobré vědět, že měření hlučnosti pračky se zpravidla měří při použití běžného programu (Bavlna) při praní na 60 °C, tyto parametry jsou tedy orientační. Hlučnost praček se běžně pohybuje od 50 dB (při praní) až po 80 dB (při ždímání). Ke snížení hlučnosti pračky mohou pomoci také gumové nožičky, které tlumí vibrace a tedy i hluk pračky. Některé pračky jsou navíc vybaveny speciálním tichým programem. Ten ocení jistě nejen majitelé bytů v panelákových domech, kde je slyšet i tlumený hovor, ale také rodiny s malými dětmi nebo ti, kteří potřebují prát v hodinách nočního klidu.

7) Kolik prádla potřebujete vyprat najednou?

Od odpovědi na tuto otázku se odvíjí objem bubnu a také maximální náplň. Objem bubnu se udává v litrech, někdy se u něj ale můžeme setkat i s kilogramy, což odpovídá spíše parametru maximální náplně. Kilogramy vám pomohou určit, jaké množství prádla můžete do pračky vložit. Litry vám zase napoví, jak velké prádlo se do pračky vejde. Bubny s větším objemem oceníte ve chvíli, kdy budete chtít prát například peřiny, polštáře nebo třeba péřové bundy. Co se náplně týče, udává se, že pro jedno a dvoučlennou domácnost je dostačující pračka s maximální náplní 4 kg. Náplň od 6 kilogramů výše je pak vhodná pro rodinu s 5 a více členy. Buben pračky by měl být naplněn co nejvíce, především z ohledu na úsporu elektrické energie. Nenaplňujte jej však úplně, protože prádlo potřebuje zejména při máchání prostor navíc. Ideálně tak, aby se vám do pračky k prádlu vešla zaťatá pěst.

TIP: Perete jen z poloviny naplněnou pračku? Zbytečně tím utrácíte za elektřinu! Podívejte se i na další způsoby, jak ušetřit na elektrické energii.

Buben pračky

8) Na bubnu pračky záleží

Kromě jeho objemu záleží i na dalších vlastnostech bubnu pračky, které ovlivňují kvalitu vyprání. Pračky s předním plněním by neměly mít příliš mělký buben, jinak z něj bude prádlo vypadávat. Všímejte si také otvorů pro průchod vody. Jsou-li příliš velké, může se do nich prádlo při ždímání vtlačovat a tím na něm budou vznikat žmolky. Bubny bývají vybaveny tzv. unašeči prádla, které ovlivňují pohyb prádla uvnitř bubnu. Ideální je, pokud jsou umístěny asymetricky, prádlo se pak v bubnu lépe pohybuje a je vypráno nejen efektivněji, ale také šetrněji. Některé bubny pračky mohou být také osvětlené, a vy tak máte snadnější přehled o tom, co se s prádlem během praní děje. V neposlední řadě záleží také na materiálu, z kterého je buben vyroben. Nejčastěji se jedná o nerez, plast nebo litinu, tyto materiály nejsou poškozovány vodou a vodní kámen se na nich tvoří nejméně.

9) Čím více otáček pračka má, tím lépe?

Počet otáček souvisí se ždímáním. Čím více otáček, tím víc bude prádlo vyždímané a tedy suché. V současnosti narazíte na pračky s počtem otáček 1 000, 1 200, 1 400 a 1 600 a některé pračky nabízí možnost zvolit si počet otáček podle sebe. Ten volíme s ohledem na materiál prádla, některé druhy se totiž při vyšším ždímání snadněji zmačkají, jiné se mohou dokonce roztrhnout. Počet otáček je také důležitý, pokud používáte sušičku, kam je vhodné vkládat prádlo, které bylo ždímáno alespoň při 1 200 otáčkách za minutu, ideálně při 1 600. Tím se výrazně zkrátí doba nutná pro vysušení prádla a s ní i potřebná elektrická energie. Sušíte-li prádlo venku nebo na sušáku doma a nepotřebuje je mít suché během pár chvil, pak vám stačí i nižší počet otáček. Ne vždy závisí míra suchosti prádla jen na počtu otáček. I od něj se ale téměř vždy odvíjí cena pračky – čím nižší počet, tím nižší cena.

10) Obsluha pračky by měla být co nejjednodušší

Čím více programů bude vaše pračka mít, tím náročnější bude její obsluha. Důležité tedy je, abyste k pračce měli návod, ideálně v českém jazyce, je-li pro vás jiný jazyk problém. V návodech bývá také často popis jednotlivých programů a informace o tom, pro jaký typ prádla je který program vhodný. Pozornost věnujte také tlačítkům na pračce a jejich popiskům. Ty totiž někdy bývají v anglickém (či jiném) jazyce nebo úplně chybí a ovládání takové pračky může být velmi komplikované. Vybírejte pračku tedy také s ohledem na to, kdo ji bude obsluhovat. Lidé se zhoršeným zrakem jistě ocení jasně viditelné popisky. Některé pračky jsou vybaveny také displejem a opět si dopředu zjistěte, v jakém jazyce jsou informace na něm uváděny. Kromě toho je také důležité, aby se vám pračka pohodlně otevírala a plnila. Především u té plněné horem si dejte pozor na to, aby byl úhel otevírání dvířek alespoň 120 stupňů.

11) Jaké programy budete potřebovat?

Automatické pračky jsou v současnosti nabízeny s celou řadou užitečných programů. Jak už je patrné z názvů většiny z nich, jsou tyto programy určeny pro praní různých typů prádla – barevné, bílé, z umělých materiálů, z bavlny apod. Narazit ale můžeme také na pračky, které jsou vybaveny speciálními programy určenými pro praní lůžkovin, sportovního oblečení, džínových výrobků či oblečení pro děti a lidi s citlivější pokožkou. Program má navolenou teplotu vody, dobu praní a někdy také množství otáček, vše je zvoleno s ohledem na typ prádla. Zejména teplota vody se často mění. U většiny novějších praček už nenarazíte na praní při teplotě vyšší než 60 °C. Soudobé prací prostředky totiž velmi často obsahují speciální enzymy, které napomáhají odstraňovat i odolnější skvrny, a vyšší teplota vody tak není potřebná. U moderních praček bývají také samozřejmostí různé ekologické i úspornější programy, které prádlo vyperou za kratší dobu než ty běžné.

Ovládání pračky

12) Šikovné funkce vám mohou praní výrazně usnadnit

  • Odložený start – umožňuje nastavit přesný čas, ve kterém pračka začne prát. Některé pračky mívají odložený konec, tato funkce funguje stejně, jen kromě začátku praní plánujete dobu jeho ukončení.
  • Dětská pojistka – některé pračky dokáží „pouze“ zablokovat dvířka pračky během praní, jiné dokáží zamknout ovládání, aby nemohlo dojít k nechtěnému předčasnému ukončení cyklu praní.
  • Silent system – tichý režim praní, umožňuje prát v noci nebo v čase, kdy nechcete rušit vyšším hlukem.
  • Aqua Stop – tato funkce v případě poruchy pračky či poškození hadice přeruší praní, uzavře přívod vody a zabrání tak jejímu úniku a případnému vytopení.
  • Fuzzy logic – takto je nejčastěji pojmenována funkce „šestého smyslu“, pomocí kterého si pračka zváží množství vloženého prádla a přizpůsobí mu množství energie i vody, stejně jako její teplotu či dobu praní.
  • EcoBubble – před začátkem samotného praní dojde ke smíchání pracího prostředku s vodou a vzduchem, čímž se vytvoří směs, která je k prádlu šetrnější a je velmi účinná i při nízkých teplotách.

13) Typ motoru vám o pračce mnohé napoví

Na uhlíkový motor, tedy takový, ve kterém dochází k přenášení elektrické energie pomocí uhlíků, dnes v pračkách téměř nenarazíte. Uhlíky způsobovaly vyšší hlučnost a zvyšovaly také spotřebu, navíc bylo nutné je jednou za čas vyměnit. Tento typ motoru se umisťoval mimo osu bubnu, což snižovalo efektivitu praní. Mimo osu bubnu se ukládá také inventorový motor, na který dnes narazíte častěji. Ten je řízen elektronicky, a tak je regulace elektřiny mnohem plynulejší. Pračka s tímto motorem má nižší spotřebu i hlučnost. Dalším typem je Direct drive motor, který se umisťuje v ose bubnu, takže k jeho provozu není nutný řemen a řemenice jako u předchozích. Tento motor je nejlépe ovladatelný, je mnohem stabilnější a tedy i tižší. Zároveň je považován za momentálně nejvíce efektivní, z toho důvodu jej ale pořídíte spíše u dražších typů praček.

14) Pračka a sušička zvlášť, nebo dohromady?

Sušička prádla je skvělým vynálezem, který urychluje proces praní a následného sušení prádla, a často díky nim odpadá také nutnost žehlení. Pračky se zabudovanou sušičkou jsou výhodné především tehdy, pokud nemáte dostatek prostoru pro další větší spotřebič. Sušička kombinovaná s pračkou ale ne vždy vysuší prádlo stejně dobře jako sušička samostatná. Sušení v sušičce a pračce v jednom trvá často déle než v samostatné sušičce a spotřeba energie na sušení bývá také často vyšší. Výhodou však bývá také to, že nemusíte prádlo vyndávat z jednoho spotřebiče do druhého a při použití funkce odložený start tak můžete z pračky vyndat nejen vyprané, ale i vysušené prádlo. Ideální je, pokud má pračka se sušičkou tzv. kontinuální program, který začne sušit prádlo ihned po vyždímání. Výhodou samostatné sušičky je pak také to, že můžete první várku prádla sušit, a mezitím dát prát druhou, což ocení zejména početnější rodiny s větším množstvím prádla k vyprání.

TIP: Pokud se rozhodujete, jakou sušičku prádla si pořídit, podívejte se na náš recenzní článek, ve kterém jsme pro vás srovnali 5 skvělých sušiček prádla.


TOP 5 praček s předním plněním (2019)

Bez pračky se téměř žádná domácnost neobejde, ať už je jedno nebo vícečlenná. Právě počet uživatelů je jedním z parametrů, kterým se bude náš výběr řídit, celkově jich je ale mnohem více. Připravili jsme proto pro vás přehled 5 praček s předním plněním s podrobnými informacemi, které vám výběr usnadní.

Whirlpool FWF71253W

Pračka plněná předem Whirlpool FWF71253W
Zdroj: Mall.cz

Volně stojící a předem plněná pračka Whirlpool FWF71253W EU pochází z nové řady FreshCare+. Její energetická třída je A+++, objem bubnu 52 litrů a vejde se do ní až 7 kg prádla. Prostřednictvím LCD displeje si lze vybírat mezi 12 programy, včetně šetrného a úsporného praní barevného i bílého prádla, praní přikrývek či jiných velkých kusů prádla, praní sportovního nebo džínového oblečení a samozřejmostí je i rychlé 30minutové praní. S funkcí FreshCare+ lze navíc prádlo až 6 hodin po vyprání provětrat pomocí páry. Pračka Whirlpool FWF71253W EU přizpůsobuje dobu praní množství vloženého prádla a tím šetří čas i energii.

Technické parametry produktu Whirlpool FWF71253W

VlastnostSpecifikace

Energetická třída

A+++

Účinnost praní

A

Účinnost odstřeďování

B

Počet programů

12

Počet otáček

1200

Maximální náplň

7 kg

Objem bubnu

52 l

Hlučnost

63–79 dB

Hmotnost

66 kg

Rozměry (v, š, h)

84,5 x 59, 5 x 57,5 cm

Klady a zápory produktu Whirlpool FWF71253W

Klady (+)Zápory (-)

+ odložený start

– bez Aqua Stop

+ regulace spotřeby vody

– dlouhá doba praní

+ dětská pojistka

– hlučnější provoz

+ parní praní

– bez zvukového signálu

Obchody, kde koupíte produkt Whirlpool FWF71253W

ObchodCena
Mall.cz6 389 Kč
Alza.cz6 490 Kč

Indesit IWSC 51051 C ECO

Pračka plněná předem Indesit IWSC 51051 C ECO
Zdroj: Kasa.cz

Volně stojící a předem plněná pračka Indesit IWSC 51051 C ECO disponuje malými rozměry a skvěle se tak hodí do menších koupelen. Je vybavena kolektorovým motorem, který zaručuje téměř bezhlučný provoz. K dispozici je 14 pracích programů včetně praní sportovního oblečení nebo obuvi, záclon nebo džínového či syntetického oblečení. Dětský program je určený i pro tu nejcitlivější pokožku, vypere a vymáchá prádlo beze zbytku pracího prášku. Pračka Indesit IWSC 51051 C ECO je také vybavena úspornými programy šetřícími čas, energii i vodu. Pračka má navíc k dispozici množstevní automatiku, která zváží hmotnost vloženého prádla a podle toho automaticky doplní vodu.

Technické parametry produktu Indesit IWSC 51051 C ECO

VlastnostSpecifikace

Energetická třída

A+

Účinnost praní

A

Účinnost odstřeďování

C

Počet programů

14

Počet otáček

1000

Maximální náplň

5 kg

Objem bubnu

40 l

Hlučnost

60–76 dB

Hmotnost

60,8 kg

Rozměry (v, š, h)

85 x 59, 5 x 42 cm

Klady a zápory produktu Indesit IWSC 51051 C ECO

Klady (+)Zápory (-)

+ odložený start

– dlouhá doba praní

+ regulace spotřeby vody

– nižší třída účinnosti odstřeďování

+ Aqua Stop

– bez displeje

+ tichý provoz

– bez dětské pojistky

Obchody, kde koupíte produkt Indesit IWSC 51051 C ECO


LG F4TURBO9S

LG F4TURBO9S
Zdroj: Datart.cz

Volně stojící a předem plněná pračka LG F4TURBO9S dokáže pomocí jednoho stisknutí tlačítka přizpůsobit pohyby bubnu tkanině náplně. Speciální trysky navíc z prádla dostanou veškeré nečistoty včetně zbytků pracího prostředku. Prádlo je také možné vydezinfikovat s pomocí páry a odstranit tím až 99,9 % alergenů, což ocení zejména alergici a domácnosti s malými dětmi. Invertorový motor zajišťuje tichý chod, minimum vibrací během praní a také dlouhou životnost spotřebiče. Prádlo lze do pračky přidávat během již rozběhnutého pracího cyklu. Volně stojící a předem plněná pračka LG F4TURBO9S je vybavena technologií TurboWash, která náplň vypere za výrazně méně času. Pračku lze navíc ovládat pomocí chytrého telefonu i na dálku, stahovat nové programy a také okamžitě diagnostikovat případné závady. Chybět nesmí ani dětská pojistka, dotykový displej či zvukový signál upozorňující na dokončení pracího cyklu.

Technické parametry produktu LG F4TURBO9S

VlastnostSpecifikace

Energetická třída

A+++

Účinnost praní

A

Účinnost odstřeďování

A

Počet programů

14

Počet otáček

1400

Maximální náplň pračky

9 kg

Hlučnost

53–74 dB

Hmotnost

63 kg

Rozměry (v, š, h)

85 × 59,5 × 56 cm

Klady a zápory produktu LG F4TURBO9S

Klady (+)Zápory (-)

+ odložený start

– displej bez podsvícení

+ sprchování prádla

+ parní praní

+ dotykový displej

+ lze propojit s chytrým telefonem

Obchody, kde koupíte produkt LG F4TURBO9S


Samsung WW70J5446DW

Pračka plněná předem Samsung WW70J5446DW
Zdroj: Kasa.cz

Volně stojící a předem plněná pračka Samsung WW70J5446DW disponuje objemným bubnem pro 7 kg prádla a její energetická třída je A+++. Technologie Eco Bubble přeměňuje během praní prací prostředek na aktivní pěnu. Funkce Bubble Soak kontroluje, zda je prádlo po celou dobu v této aktivní pěně ponořeno. Technologie StayClean Drawer důkladně vyplachuje zásuvku na prací prostředek a tím zajišťuje jeho maximální využití a zároveň snižuje náročnost údržby zásuvky. Pračka Samsung WW70J5446DW je minimálně hlučná díky digitálnímu invertorovému motoru. Pračku lze propojit s chytrým telefonem a díky systému Smart Check tak odhalit jakýkoliv problém a najít jeho nejvhodnější řešení.

Technické parametry produktu Samsung WW70J5446DW

VlastnostSpecifikace

Energetická třída

A+++

Účinnost praní

A

Účinnost odstřeďování

B

Počet programů

14

Počet otáček

1400

Maximální náplň

7 kg

Hlučnost

51–74 dB

Hmotnost

63 kg

Rozměry (v, š, h)

85 x 60 x 55 cm

Klady a zápory produktu Samsung WW70J5446DW

Klady (+)Zápory (-)

+ tichý provoz

– vyšší cena

+ vysoká úspornost

– bez ochrany před přetečením

+ dětská pojistka

– při vyšších otáčkách se prádlo mačká

+ regulace spotřeby vody

– při menším množství prádla vibruje

Obchody, kde koupíte produkt Samsung WW70J5446DW


AEG ProSteam L7FBE48SC

Pračka plněná předem AEG ProSteam L7FBE48SC
Zdroj: Kasa.cz

Volně stojící a předem plněná pračka AEG ProSteam L7FBE48SC má energetickou třídu A+++ a kapacitu pro 8 kg prádla. Pomocí chytré technologie ProSense zváží hmotnost náplně a podle ní automaticky zvolí nejvhodnější, tedy nejšetrnější a nejúspornější program. Na konci každého programu je do bubnu vpouštěna pára, která omezí zmačkání prádla a navíc z něj odstraní všechny bakterie. Pomocí funkce SoftPlus se aviváž dostane do hloubky každé tkaniny, což zajistí větší ochranu vláken a delší životnost prádla. Motor ÖKOInvertor nabízí jedinečný výkon a zároveň nízkou hlučnost, navíc je na něj doživotní záruka. Nechybí rychlé prací programy, programy pro citlivou pokožku nebo pro sportovní či extra jemné prádlo.

Technické parametry produktu AEG ProSteam L7FBE48SC

VlastnostSpecifikace

Energetická třída

A+++

Účinnost praní

A

Účinnost odstřeďování

B

Počet programů

10

Počet otáček

1400

Maximální náplň

8 kg

Hlučnost

51–72 dB

Hmotnost

72 kg

Rozměry (v, š, h)

85 x 60 x 60 cm

Klady a zápory produktu AEG ProSteam L7FBE48SC

Klady (+)Zápory (-)

+ odložený start

– nízký počet programů

+ dětská pojistka

– vyšší cena

+ parní praní

– méně odolné pouzdro ložisek

Obchody, kde koupíte produkt AEG ProSteam L7FBE48SC


TOP 5 praček s horním plněním (2019)

Pračka tvoří velmi důležitou součást domácnosti, ale s jejím pořízením mohou mít problém ti, kteří nedisponují příliš prostornou koupelnou a nemají jinou možnost, kam pračku dát. Řešením je pračka s horním plněním, která má menší rozměry (zejména šířku a hloubku) než pračka s plněním předem. Díky hornímu plnění navíc nemusíte řešit prostor před pračkou a odpadají také obavy z vytopení celého bytu v případě úniku vody. My jsme pro vás připravili seznam 5 nejlepších praček s horním plněním, které by vám mohly udělat radost.

Whirlpool AWE 50510

Pračka s horním plněním Whirlpool AWE 50510
Zdroj: Mall.cz

Efektivní praní s úsporou vody i energie – to je pračka s horním plněním Whirlpool AWE 50510. O průběhu praní máte přehled díky LED ukazateli, na výběr je z 18 pracích programů, včetně rychlého 15minutového nebo šetrného programu. Senzorová technologie Fuzzy Logic rozpozná množství prádla, podle kterého nastaví potřebné množství a teplotu vody, množství pracího prostředku a také délku praní. Program Intenzivní máchání zajistí, že po doprání nezůstane na oblečení žádný prací prášek, což je vhodné pro lidi s citlivou pokožkou nebo alergiky. Úniku pracího prášku zabraňuje Eco kulička, ta se po doprání odsune a nechá odtéct zbytkovou vodu. Pračka s horním plněním Whirlpool AWE 50510 disponuje také snímačem, který se aktivuje při nadměrném pěnění pracího prostředku a zajistí, že je prádlo důkladně vymácháno.

Technické parametry produktu Whirlpool AWE 50510

VlastnostSpecifikace

Energetická třída

A++

Účinnost praní

A

Účinnost odstřeďování

C

Počet programů

18

Počet otáček

1000

Maximální náplň

5 kg

Objem bubnu

42 l

Hlučnost

59-76 dB

Hmotnost

60 kg

Rozměry (v, š, h)

90 x 40 x 60 cm

Klady a zápory produktu Whirlpool AWE 50510

Klady (+)Zápory (-)

+ regulace vody a pracího prostředku

– krátký kabel

+ program vhodný pro alergiky

– prádlo je po vyprání vlhké

+ ochrana před nadměrným pěněním

– těžší ovladatelnost

+ ochrana před únikem pracího prostředku

– hlučnější provoz

Obchody, kde koupíte produkt Whirlpool AWE 50510


Zanussi ZWY61025CI

Pračka s horním plněním Zanussi ZWY61025CI
Zdroj: Okay.cz

Čistě vonící buben bez plísní má pračka s horním plněním Zanussi ZWY61025CI díky technologii Airflow, která buben vyvětrá a odstraní všechny nepříjemné pachy. Průběh praní můžete sledovat na přehledném LCD displeji. Do pračky se vejde 6 kg prádla, lze si zvolit odložený start, teplotu, rychlost odstřeďování a nebo jeden z 8 programů. Pračka disponuje tlačítkem pro extra rychlé vyprání (30 minut) a je vybavena také programem, který cyklus praní zkrátí o polovinu a ušetří tím vodu, energii i prací prostředek. Technologie Fuzzy Logic pomocí senzoru odhadne množství prádla a přizpůsobí mu množství i teplotu vody, množství pracího prostředku i délku trvání praní. Zásobník na prací prostředek je čištěn pomocí vysokotlakých trysek.

Technické parametry produktu Zanussi ZWY61025CI

VlastnostSpecifikace

Energetická třída

A++

Účinnost praní

A

Účinnost odstřeďování

C

Počet programů

8

Počet otáček

1000

Maximální náplň

6 kg

Objem bubnu

42 l

Hlučnost

57-74 dB

Hmotnost

58 kg

Rozměry (v, š, h)

89 x 40 x 60 cm

Klady a zápory produktu Zanussi ZWY61025CI

Klady (+)Zápory (-)

+ regulace vody a pracího prostředku

– hlučnější provoz

+ samočištění zásobníku na prací prostředek

– bez dětské pojistky

+ úsporný prací program

– při zkráceném programu se upraví i teplota

Obchody, kde koupíte produkt Zanussi ZWY61025CI


Candy CST 370L-S

Pračka s horním plněním CANDY CST 370L-S
Zdroj: Alza.cz

Pomocí technologie Smart Touch se pračka s horním plněním Candy CST 370L-S propojí s chytrým telefonem, z kterého je možné ji ovládat i pomocí hlasu nebo stahovat nové funkce a prací programy. Dále můžete na chytrém telefonu sledovat statistiky o praní a spotřebě energie a vody či hledat nápovědu v případě poruchy. Pračka disponuje detektorem, který zváží prádlo a podle jeho hmotnosti zvolí vhodný prací program. Základní výbavu 14 programů lze doplnit až o 40 dodatečných. K dispozici jsou programy pro všechny druhy textilií, rychlý 30minutový program či ekologický program. Start praní lze odložit a pračka s horním plněním Candy CST 370L-S je vybavena také bezpečnostním zámkem dveří, ochranou proti úniku vody, ochranou proti přepěnění a masážními body na povrchu bubnu pro šetrnou péči o textilie.

Technické parametry produktu Candy CST 370L-S

VlastnostSpecifikace

Energetická třída

A+++

Účinnost praní

A

Účinnost odstřeďování

C

Počet programů

14 (+ 40)

Počet otáček

1000

Maximální náplň

7 kg

Hlučnost

61-78 dB

Hmotnost

55,5 kg

Rozměry (v, š, h)

85 x 40 x 60 cm

Klady a zápory produktu Candy CST 370L-S

Klady (+)Zápory (-)

+ propojení s chytrým telefonem

– hlučnější provoz

+ ochrana před únikem vody a přepěněním

– bez zobrazení průběhu praní

+ buben s masážními body

Obchody, kde koupíte produkt Candy CST 370L-S


Electrolux EWT 1266 ELW

Pračka s horním plněním Electrolux EWT 1266 ELW šetří váš čas i peníze. Díky funkci TimeManager si můžete nastavit, jak dlouho má prací cyklus trvat a samozřejmostí je také možnost odloženého startu. Pračka je vybavena speciálními dávkovači pracích prostředků FlexiDose Plus, které prostředky dávkují v přiměřené míře a ve vhodnou dobu praní. Na výběr máte z 14 pracích programů, včetně šetrného praní či speciálního programu pro snadné žehlení. Pračka s horním plněním Electrolux EWT 1266 ELW má dvířka zajištěna před únikem vody, je velmi úsporná (en. třída A+++) a je držitelem certifikátu Woolmark, který zaručuje její šetrnou péči o vlněné prádlo.

Technické parametry produktu Electrolux EWT 1266 ELW

VlastnostSpecifikace

Energetická třída

A+++

Účinnost praní

A

Účinnost odstřeďování

B

Počet programů

14

Počet otáček

1200

Maximální náplň

6 kg

Objem bubnu

42 l

Hlučnost

57-76 dB

Hmotnost

60 kg

Rozměry (v, š, h)

89 x 40 x 60 cm

Klady a zápory produktu Electrolux EWT 1266 ELW

Klady (+)Zápory (-)

+ ochrana před únikem vody

– krátký kabel

+ vysoká úspornost

– popis tlačítek v angličtině

+ jednoduché ovládání

– nedostatečné vymytí zásobníku na prací prostředek

Obchody, kde koupíte produkt Electrolux EWT 1266 ELW


AEG ProSteam LTX7C562C

Pračka s horním plněním AEG ProSteam LTX7C562C
Zdroj: Kasa.cz

Invertní motor zajišťuje, že je pračka s horním plněním AEG ProSteam LTX7C562C odolná, spolehlivá a tichá. Detektor hmotnosti prádla ProSense dokáže automaticky nastavit potřebnou teplotu a množství vody, stejně jako energii, prací prostředek či délku trvání pracího cyklu. Díky funkci SoftPlus se aviváž dostane ke každé části textilie, je možné také nastavit parní program pro snadnější žehlení prádla. Pračka s horním plněním AEG ProSteam LTX7C562C je vybavena 10 pracími programy, ochranou před únikem vody a má antibakteriální úpravu.

Technické parametry produktu AEG ProSteam LTX7C562C

VlastnostSpecifikace

Energetická třída

A+++

Účinnost praní

A

Účinnost odstřeďování

A

Počet programů

10

Počet otáček

1500

Maximální náplň

6 kg

Objem bubnu

42 l

Hlučnost

47-77 dB

Hmotnost

65 kg

Rozměry (v, š, h)

89 x 40 x 60 cm

Klady a zápory produktu AEG ProSteam LTX7C562C

Klady (+)Zápory (-)

+ regulace vody a pracího prostředku

– vyšší hlučnost při máchání

+ odložený start

– vyšší cena

+ ochrana před únikem vody

+ vysoká úspornost

+ parní praní

Obchody, kde koupíte produkt AEG ProSteam LTX7C562C


TOP 5 praček se sušičkou (2019)

Kombinovaná pračka se sušičkou v sobě spojuje výhody obou těchto spotřebičů, prostor ale zabere pouze jako jeden. Nemáte-li doma dostatek místa pro samostatnou sušičku, ale bez ní se zkrátka neobejdete, je toto řešení pro vás ideální. Velkou výhodou je, že jednu várku prádla najednou vyperete i usušíte a z pračky vyndáte voňavou, čistou a suchou náplň. Připravili jsme pro vás přehled 5 krásných praček se sušičkou – vyberete si z nich tu svou?

Candy CSWS40 364D/2-S

Pračka plněná předem Candy CSWS40 364D/2-S
Zdroj: Mall.cz

Pračka se sušičkou Candy CSWS40 364D/2-S je vybavena LCD displejem a lze ji pomocí technologie Smart Touch propojit s chytrým telefonem. Přes něj je možné pračku nejen ovládat, ale také stahovat nové programy a funkce. Pračku lze navíc ovládat i pomocí hlasu. K dispozici je 16 programů včetně tří rychlých programů, programu vhodného pro každodenní praní či pro různé druhy oblečení. Lze také nastavit teplotu sušení nebo odložit start či konec praní. Speciální buben s masážními body zajistí opravdu šetrné praní a AC motor zase opravdu tichý chod. Pračka se sušičkou Candy CSWS40 364D/2-S je opatřena bezpečnostním zámkem u dveří, dětskou pojistkou a také ochranou před únikem vody nebo pěny.

Technické parametry produktu Candy CSWS40 364D/2-S

VlastnostSpecifikace

Energetická třída

B

Účinnost praní

A

Účinnost odstřeďování

B

Počet programů

16

Počet otáček

1300

Maximální náplň pračky

6 kg

Maximální náplň sušičky

4 kg

Hlučnost při praní

60 dB

Hlučnost při odstřeďování

78 dB

Hmotnost

63 kg

Rozměry (v, š, h)

85 x 60 x 40 cm

Klady a zápory produktu Candy CSWS40 364D/2-S

Klady (+)Zápory (-)

+ lze nastavit teplotu sušení

– dlouhá doba sušení

+ odložený start

– bez parního praní

+ lze propojit s chytrým telefonem

+ lze ovládat hlasem

Obchody, kde koupíte produkt Candy CSWS40 364D/2-S


Beko HTV 8633 XS0

Beko HTV 8633 XS0
Zdroj: Mall.cz

Pračka se sušičkou Beko HTV 8633 XS0 nabízí 16 pracích programů včetně programu pro ruční praní, Hygiene+ pro alergiky, Denní Express a další. Technologie AquaFusion zajišťuje 100% využití pracího prostředku, technologie SilentTech zase garantuje tichý chod pračky. Chybět nesmí ani ochrana před únikem vody WaterSafe+. Díky Hi-tech topení, které je speciální poniklovanou vrstvou chráněno před korozí a vodnímu kameni, je pračka spolehlivá a má dlouhou životnost, moderní buben AquaWave zase pere důkladně a šetrně. Pračka dále disponuje XL dveřmi pro snadné vkládání nadměrnějšího oblečení a dalších textilií a chytrými senzory OptiSense, které přizpůsobují množství vody a energie náplni uvnitř pračky. Pračka se sušičkou Beko HTV 8633 XS0 je vybavena funkcí Fast+, pomocí které výrazně zkrátíte dobu praní. V případě, že během praní či sušení dojde k výpadku proudu, pračka díky zabudované paměti a funkci automatický restart naváže s praním tam, kde přestala.

Technické parametry produktu Beko HTV 8633 XS0

VlastnostSpecifikace

Energetická třída

B

Účinnost praní

A

Účinnost odstřeďování

B

Počet programů

16

Počet otáček

1200

Maximální náplň pračky

8 kg

Maximální náplň sušičky

5 kg

Hlučnost při praní

57 dB

Hlučnost při odstřeďování

74 dB

Hmotnost

66 kg

Rozměry (v, š, h)

84 × 60 × 54 cm

Klady a zápory produktu Beko HTV 8633 XS0

Klady (+)Zápory (-)

+ XL dveře

– bez parního praní

+ program pro extra rychlé i ruční praní

– menší počet otáček

+ ochrana před únikem vody

+ tichý chod

+ chytré senzory

Obchody, kde koupíte produkt Beko HTV 8633 XS0

ObchodCena
Mall.cz9 837 Kč
Alza.cz9 999 Kč
Patro.cz logo9 800 Kč
2jakost.cz logo8 736 Kč (poškozený obal)
e-beko.cz logo10 502 Kč

Electrolux PerfectCare 700 EW7W447W

Electrolux PerfectCare 700 EW7W447W
Zdroj: Kasa.cz

Pračka se sušičkou Electrolux PerfectCare 700 EW7W447W dokáže díky systému DualCare identifikovat druh tkaniny a hmotnost náplně a uzpůsobit tomu teplotu i pohyby bubnu. Pračka náplni přizpůsobí také program i jeho délku. Systém SteamCare se zase stará o svěžest prádla, a to za pomoci páry, která také eliminuje vznik přehybů a minimalizuje následné žehlení. Pračka se sušičkou Electrolux PerfectCare 700 EW7W447W je dále vybavena programem Non-stop 60 minut, který zvládne menší náplň vyprat i usušit už za jednu hodinu. Program Wash&Dry zase zajišťuje náplni komplexní péči a v rámci jednoho cyklu ji vyperete i usušíte.

Technické parametry produktu Electrolux PerfectCare 700 EW7W447W

VlastnostSpecifikace

Energetická třída

A

Účinnost praní

A

Počet otáček

1400

Maximální náplň pračky

7 kg

Maximální náplň sušičky

4 kg

Hlučnost při praní

51 dB

Hlučnost při odstřeďování

76 dB

Hmotnost

65,5 kg

Rozměry (v, š, h)

85 × 60 × 57,2 cm

Klady a zápory produktu Electrolux PerfectCare 700 EW7W447W

Klady (+)Zápory (-)

+ šetří vodu i energii

– kratší hadice pro přívod vody

+ jednoduché a intuitivní ovládání

+ systémy pro přizpůsobení náplni

+ parní praní

+ program pro extra rychlé i ruční praní

Obchody, kde koupíte produkt Electrolux PerfectCare 700 EW7W447W


LG F94J6VG0W

LG F94J6VG0W
Zdroj: Datart.cz

Pračka se sušičkou LG F94J6VG0W je vybavena šestým smyslem, pomocí kterého přizpůsobí pohyby bubnu vložené náplni i zvolenému programu a prádlo tak vypere co nejefektivněji. Můžete si také zvolit, zda je pro vás důležitější program šetřící vodu, nebo elektrickou energii. Invertorový motor, který je připojený přímo k bubnu, je velmi tichý a má dlouhou životnost. Do bubnu lze prádlo přidávat i během již započatého pracího cyklu. Pračka se sušičkou LG F94J6VG0W disponuje chytrou funkcí Smart Diagnosis, lze ji propojit s chytrým telefonem, stáhnout si nové šikovné programy a nebo diagnostikovat závadu a rychle najít její řešení. Pračka má také funkce odložený start, speciální antibakteriální program a chybět nesmí ani dětská pojistka.

Technické parametry produktu LG F94J6VG0W

VlastnostSpecifikace

Energetická třída

A

Účinnost praní

A

Počet otáček

1400

Maximální náplň pračky

9 kg

Maximální náplň sušičky

5 kg

Hlučnost při praní

53 dB

Hlučnost při odstřeďování

74 dB

Hmotnost

68 kg

Rozměry (v, š, h)

85 × 60 × 56 cm

Klady a zápory produktu LG F94J6VG0W

Klady (+)Zápory (-)

+ funkce Šestý smysl

– bez parního praní

+ buben lze otevřít i během praní

– bez ochrany před únikem vody

+ lze propojit s chytrým telefonem

+ funkce EcoHybrid šetří vodu, nebo energii

Obchody, kde koupíte produkt LG F94J6VG0W


AEG Dualsense L7WBG47W

AEG Dualsense L7WBG47W
Zdroj: Okay.cz

Pračka se sušičkou AEG Dualsense L7WBG47W disponuje chytrými technologiemi, které detekují náplň a přizpůsobí jí program. DualSense identifikuje druh tkaniny a postará se, aby byl zvolen program zajišťující dostatečnou péči, a to přizpůsobením teploty i pohybu bubnu. Díky automatické detekci plnosti pračky a sušičky vám tento spotřebič ušetří náklady na provoz a také váš čas. Funkce ProSense zase upraví dobu praní i sušení podle hmotnosti náplně. Šikovný je také expresní program NonStop 60 Minute, který prádlo vypere i usuší již za 60 minut. Pračka se sušičkou AEG Dualsense L7WBG47W zvládne prát i sušit dohromady, ale také zvlášť. Disponuje navíc parním programem, který se postará o zmačkané prádlo a tím usnadní následné žehlení, případně dokonce úplně odstraní jeho nutnost. Pračka je dále vybavena funkcí odložený start, dětskou pojistkou, programem, který vyčistí buben od nečistot, ochranou proti přetečení vody a vše je jednoduše řízeno pomocí čitelného displeje.

Technické parametry produktu AEG Dualsense L7WBG47W

VlastnostSpecifikace

Energetická třída

A

Účinnost praní

A

Účinnost odstřeďování

A

Počet programů

10

Počet otáček

1400

Maximální náplň pračky

7 kg

Maximální náplň sušičky

4 kg

Hlučnost při praní

51 dB

Hlučnost při odstřeďování

76 dB

Hmotnost

64,6 kg

Rozměry (v, š, h)

84,8 × 59,7 × 57,6 cm

Klady a zápory produktu AEG Dualsense L7WBG47W

Klady (+)Zápory (-)

+ vysoce účinná

– během sušení se na dveřích usazují nečistoty

+ možnost prát či sušit samostatně

– větší spotřeba vody při sušení

+ jednoduchá obsluha

+ kombinovatelné a nastavitelné programy

+ program pro vyčištění bubnu

Obchody, kde koupíte produkt AEG Dualsense L7WBG47W

Přidat hodnocení


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..