Digestoř s osvětlením

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Při výběru digestoře se zaměřte na těchto 9 věcí

Před pořízením digestoře je důležité si zodpovědět několik otázek: Kde bude digestoř umístěna? Jaký prostor pro ni mám k dispozici? Potřebuji, aby byla nenápadná, nebo z ní chci mít originální prvek kuchyně? Mám malou, střední, nebo velkou kuchyni? … Otázek je samozřejmě více a my se vám je v tomto průvodci pokusíme všechny představit. Díky svým odpovědím pak budete mít jasnou představu o tom, jaká digestoř je pro vás a vaši kuchyni tou nejlepší.

Digestoř s osvětlením

Obsah článku

TOP 5 komínových digestoří (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Komínová digestoř Gorenje WHC 623E14XGorenje WHC 623E14X
Komínová digestoř Mora OK 613 XMora OK 613 X
Komínová digestoř Amica OKC 613RWAmica OKC 613RW
Komínová digestoř Cata V 600Cata V 600
Komínová digestoř Klarstein Zola 90Klarstein Zola 90

TOP vestavěných digestoří (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Digestoř Gorenje BHP 623E10XGorenje BHP 623E10X
Digestoř Faber 741 PB X A60Faber 741 PB X A60
Digestoř Mora OT 611 XMora OT 611 X
Digestoř Cata TF 5060Cata TF 5060
Digestoř Bosch DFR 067A50Bosch DFR 067A50

TOP 5 ostrůvkových digestoří (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Klarstein Kronleuchter LKlarstein Kronleuchter L
Candy CMBI970LXCandy CMBI970LX
Guzzanti GZ ORWGuzzanti GZ ORW
Amica OWC IN 900 BIAmica OWC IN 900 BI
AEG DIE5960HGAEG DIE5960HG

TOP 5 výsuvných digestoří (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Beko CTB 6407 XBeko CTB 6407 X
Electrolux LFP216SElectrolux LFP216S
Zanussi ZHP60260SAZanussi ZHP60260SA
Bosch DFT 63AC50Bosch DFT 63AC50
Whirlpool AKR 749/1 IXWhirlpool AKR 749/1 IX

1) Umístění

Digestoř se zpravidla umisťuje nad varnou desku, ideálně ve výšce 80-100 cm. Nejběžněji je toto místo součástí kuchyňské linky, vařit lze však také na speciálním ostrůvku. V tomto případě bude digestoř umístěna jiným způsobem než je běžný. Od umístění digestoře a prostoru, který pro ni máte k dispozici, se odvíjí nejen výběr vhodných parametrů digestoře, ale zejména její typ. Těch existuje několik a liší se především svým vzhledem a způsobem zabudování. Při rekonstruování či stavbě nové kuchyně si proto pečlivě rozmyslete, kde a jakým způsobem budete vařit. Digestoř má sloužit k odsávání par vzniklých při vaření a k minimalizaci rozšíření případného zápachu. Jen dobře umístěna digestoř vám bude odvádět takovou službu, jakou od ní vyžadujete.

2) Rozměry

Digestoř by měla být dostatečně široká, aby mohla odsávat páry vzniklé na varné desce, a to po celé její ploše. Běžnou šířkou digestoří je 40-100 cm a před jejím výběrem doporučujeme pečlivě přeměřit varnou desku. Pokud by byla digestoř užší, riskujete, že páru v dostatečné míře neodsaje, což může vést k jejímu rozšíření i do dalších místností. To samé se týká případných zápachů a nelibých vůní. Pokud digestoř varnou desku mírně přesahuje, ničemu to nevadí. Příliš široká digestoř je však zbytečná a pojí se především s vyššími pořizovacími i provozními náklady.

3) Výkon

V případě zjišťování, jaký výkon pro svou kuchyni potřebujete, se řiďte několika základními pravidly. Platí zde přímá úměra: čím větší kuchyň, tím větší výkon budete potřebovat. Nezapomeňte počítat jako kuchyň celou místnost, která je oddělená od jiných uzavíratelnými dveřmi. Pokud tedy máte kuchyň propojenou s obývacím pokojem, musíte je počítat dohromady jako jednu místnost. Dále si můžete pomoci jednoduchým vzorečkem, kdy mezi sebou vynásobíte všechny rozměry této místnosti, tedy výšku, délku a šířku. Tím získáte celkový objem vzduchu v místnosti. Toto číslo dále vynásobte třemi, protože ideální digestoř by měla být schopná vyměnit vzduch v místnosti alespoň třikrát za hodinu. Konečný výsledek je pak minimální výkon, který pro svou kuchyň potřebujete. Jedná se ale opravdu o minimální výkon, doporučuje se sáhnout po digestoři, která má tento výkon alespoň 2x či dokonce 3x vyšší. Tím budete mít 100% jistotu, že digestoř zvládne odsát vše, co bude potřeba.

TIP: Pozor si dejte nejen na příliš malý, ale také příliš vysoký výkon. Ten vás může stát zbytečné výdaje i v podobě tepla, protože spolu s párami bude odsávat z místnosti také teplý vzduch.

Ostrůvková digestoř

4) Odtah

Digestoře se mezi sebou liší také tím, jakým způsobem odvádí páru ven z místnosti. K dispozici máme v podstatě jen dva typy: odtahové nebo recirkulační digestoře. Můžeme však narazit ještě na kombinované digestoře, u kterých můžeme tyto dva způsoby měnit podle libosti. Odtahová digestoř nasaje páry přímo do potrubí, u kterého je nainstalovaná a se kterým je propojená, a skrze ně je pak vyvede ven z domu. Ideální je, pokud je toto potrubí co nejkratší, udává se maximálně 3 metry. V případě delších cest je potřeba umístit k digestoři přídavný motor, který se postará o to, aby pára odešla ven beze zbytku. Je také vhodné, aby toto potrubí bylo co nejrovnější, tedy bez zbytečných zákrutů a jakýchkoliv překážek. Recirkulační digestoř je vhodná do těch domácností, kde možnost vyvádět odtah ven z domu není. Tyto digestoře nasají páru, vyčistí ji a vzduch opět vypustí do místnosti.

5) Hlučnost

Digestoře se liší také množstvím hluku, který vydávají. Čím vyšší výkon digestoř má, tím hlučnější také bude. Hlučnějším typem digestoří jsou bezesporu digestoře recirkulační, u kterých je vyšší hlučnost způsobená množstvím filtrů. Úroveň hluku, jaký digestoř vydává, by měla být u výrobku vždy uvedena. Většina typů digestoří má navíc možnost nastavit výkon hned v několika úrovních, proto si pohlídejte hlučnost při té nejvyšší. Hlučnost digestoře nemusí být způsobena pouze běžným provozem. Jakékoliv nedostatky během montáže či překážky v odtahu mohou její hlučnost zvyšovat. Pokud si všimnete, že je digestoř hlučnější, než jak jste zvyklí, doporučujeme zkontrolovat, zda je vše v pořádku, případně vyčistit všechny filtry.

6) Údržba

Vzhledem k tomu, že digestoř je vystavena párám vzniklým při vaření, je nutné u ní počítat s větším a častějším znečištěním. Problémem jsou pak zejména tukové částečky, které se usazují nejen uvnitř, ale také zvenčí. Z estetických i hygienických důvodů je proto dobré digestoř umýt alespoň jednou za měsíc a to i s použitím čisticích prostředků proti mastnotě. Náročnější na údržbu jsou pak digestoře recirkulační, u kterých je nutné věnovat péči také vnitřním filtrům. Zjistěte si, zda je možné je umývat i v myčce nádobí, ne všechny filtry jsou pro tento druh mytí vhodné. Umyté filtry vkládejte zpět do myčky pouze zcela suché a při jejich umývání buďte maximálně opatrní. Jakékoliv poškození snižuje výkon jejich filtrace a samozřejmě také jejich životnost.

Vestavěná digestoř

7) Filtry

Bez filtrů se neobejdou digestoře recirkulační, u odtahových, kdy jde vzduch ven z budovy, nejsou filtry potřeba. Ale proces vyčištění vzduchu, který se vrací zpět do místnosti, musí nutně probíhat s použitím filtru. K dispozici je několik druhů, nejčastější je uhlíkový, pořídit lze ale také tukový nebo kovový. Kovový filtr slouží k zachycování mechanických částí a také mastných nečistot. Pro ty je určen také tukový filtr a nejčastěji narazíte na tukový kovový. Životnost těchto filtrů je zhruba 2 měsíce, mírně ji můžete prodloužit jejich občasným vymýváním. Při nákupu recirkulační digestoře si pohlídejte, zda jsou tyto filtry jejich součástí, či zda je nutné je dokoupit. Uhlíkový filtr zbavuje nasátý vzduch nepříjemného zápachu a je proto nezbytnou součástí recirkulačních digestoří, ani on ale není vždy součástí balení. Jeho životnost je mnohem delší, pohybuje se kolem 6 měsíců. Většinu filtrů je možné umývat nejen ručně, ale také v myčce nádobí.

8) Doplňky a funkce

V případě, že máte odtahovou digestoř a potrubí je vedeno směrem nahoru, je vhodné pořídit si digestoř se zpětnou klapkou. Ta se otevírá pouze směrem od digestoře ven a zabraňuje především odkapávání vody ze sražené páry. Většina digestoří je vybavena osvětlením, buď jedním nebo několika menšími. V poslední době narazíte zejména na LED osvětlení, které snižuje provozní náklady digestoře. U většiny modelů lze také ovládat a měnit výkon odtahu, a to alespoň ve třech úrovních. Digestoře bývají vybaveny mechanickými posuvníky či tlačítky, můžete však narazit i na digestoře s displejem, které je možné ovládat dotykově, či s dálkovým ovladačem. Užitečnou funkcí je také automatické odsávání, kdy digestoř indikuje vypouštěné páry pomocí čidel a automaticky se spustí. Některé typy jsou navíc samy schopné určit vhodný výkon. Majitelé recirkulačních digestoří zajisté ocení indikátor znečištění filtru, který vás upozorní na nutnou výměnu či vyčištění filtrů.

9) Typy digestoří

Podle umístění a konstrukce rozdělujeme digestoře na několik základních typů:

  • vestavěné (podvěsné)
  • komínové
  • ostrůvkové
  • výsuvné

Tyto typy se liší svým výkonem, náročností na prostor, pořizovacími i provozními náklady a dalšími parametry. Pro usnadnění vašeho výběru se na jednotlivé typy teď podíváme podrobně.

Moderní kuchyně s digestoří

Vestavěné a podvěsné digestoře

Tyto typy digestoří patří k těm nejméně náročným na prostor. Zároveň nepůsobí nijak výrazně a nenarušují tak celkový dojem z kuchyně. Mohou být zabudovány jakou součást horních kuchyňských skříní, případně být umístěny ihned pod nimi tak, aby s nimi tvořily jeden celek. Toto umístění má vliv nejen na celkové sladění digestoře s okolím, ale také na její výkon. Vestavěné a podvěsné digestoře nabízí také různé možnosti zvětšení odsávací plochy. Vestavěné digestoře mají větší výkon než podvěsné a hodí se tak i do středních a velkých kuchyní. Jsou schopné odsávat více než 1000 m3 páry za hodinu. Výkon podvěsných digestoří se pohybuje okolo 600-700 m3, hodí se tedy spíše do malých kuchyní. Instalace vestavěných digestoří je poměrně náročná, zato podvěsné digestoře se instalují velmi snadno. Rozdíl mezi těmito podobnými typy je dále v ceně, vestavěnou digestoř pořídíte o něco dráž než digestoř podvěsnou.

Komínové digestoře

Komínové digestoře jsou v poslední době velmi oblíbené, zejména pro svůj originální design. Tyto digestoře jsou zcela přiznané, jak už jejich název napovídá, nevidíte pouze samotnou plochu odsávání páry, ale také celý komín, který z digestoře vede. Komín je nejčastěji z nerezu a může být umístěn na zdi nebo mezi dvě kuchyňské skříňky. Vzhled komínové digestoře lze upravit a přizpůsobit jej okolnímu nábytku či vybavení. Je možné vybírat z různých barev i provedení. Komínová digestoř tak může tvořit zajímavou součást vaší kuchyně. Nezapomeňte však na to, že je určena pouze pro odtah do komína a je prostorově náročnější. Navíc je také vysoce výkonná, vysaje až 1 100 m3 páry za hodinu. Příliš silný odtah může být u menších kuchyní spíše na škodu. Z těchto důvodů se proto komínové digestoře hodí do velkých kuchyní. Instalace komínových digestoří je také poměrně náročná, stejně jako její pořizovací náklady. A s vysokým výkonem souvisí také velká spotřeba elektrické energie.

TIP: Narazit můžete také na digestoře zabudované přímo ve varné desce. Páry jsou pak odsávány směrem dolů a pod kuchyňskou linku. Tyto digestoře vám výrazně ušetří místo a mají také nízkou spotřebu energie.

Ostrůvkové digestoře

Ostrůvkové digestoře tvoří speciální typ, který je určen pro kuchyňské ostrůvky. Pokud vaříte mimo kuchyňskou linku, jiný typ digestoře pro vás ani není vhodný. Ostrůvková digestoř se zachytí ke stropu přímo nad varnou desku na ostrůvku a tvoří tak velmi dominantní prvek. Tyto digestoře se často vyrábějí z nerezu, narazíte však i na ocelové nebo skleněné. U ostrůvkových digestoří máte na výběr z mnoha vzhledů a barevných provedení, což je užitečné vzhledem k tomu, jak viditelné jsou. Kuchyňský ostrůvek si můžou dovolit pouze majitelé větších kuchyní, tyto digestoře jsou proto uzpůsobeny pro velké prostory a jsou schopné odsát až 1 100 m3/hod. Pokud tedy uvažujete nad kuchyňským ostrůvkem, počítejte i s pořízením vhodné digestoře. Ta bude tak jako tak tvořit velmi nápadný prvek vaší kuchyně a je proto dobré si dopředu vše pečlivě promyslet a zvážit. Ostrůvková digestoř je prostorově náročná a počítejte s vyššími pořizovacími i provozními náklady a složitější instalací.

Výsuvné digestoře

Tento typ digestoří je ideální do malých kuchyní či do kuchyní vytvořených na míru, tedy tam, kde by digestoř mohla narušovat celkový design kuchyně. Výsuvné digestoře se totiž zabudují přímo do horní skříňky nad varnou deskou a v případě jejich nepoužívání nejsou téměř vidět, takže o nich ani nevíte. Jakmile je nutné odsávat páru, vysune se malý a tenký přední panel digestoře. Tyto digestoře nejsou tak výkonné jako jiné typy, jejich výkon se pohybuje okolo 300 m3, což ale do menších kuchyní stačí. V případě potřeby můžete narazit i na mnohem výkonnější modely nabízející výkon až 700 m3. S celkovým nižším výkonem pak souvisí menší provozní náklady a ani instalace tohoto typu digestoře není příliš náročná.


TOP 5 komínových digestoří (2019)

Digestoř neboli odsavač par je již po desítky let neodmyslitelnou součástí téměř každé kuchyně. Jejich obliba v posledních letech ještě roste, a to především díky vývoji nových technologií, díky nimž můžeme vybírat z mnoha typů digestoří s různými funkcemi. V tomto článku jsme se zaměřili na nejoblíbenější typ, kterým jsou digestoře komínové.

Gorenje WHC 623E14X

Komínová digestoř Gorenje WHC 623E14X
Zdroj: Mall.cz

Komínová digestoř Gorenje WHC 623E14X nabízí nejen „obyčejný“ odtah, ale také recirkulaci vzduchu. Nasává páru a vzduch, ty prochází speciálním filtrem a vrací se zpět do místnosti zcela bez zápachu. Tato digestoř je vybavena filtrem s dřevěným uhlím. Další filtry jsou navíc doplněny o polyuretanovou pěnu, která je schopna zachytit až 98 % tuků a dalších nečistot. Komínová digestoř Gorenje WHC 623E14X je vybavena LED osvětlením, které osvětlí nejen pracovní desku, ale také její okolí.

Technické parametry produktu Gorenje WHC 623E14X

VlastnostSpecifikace

Energetická třída

C

Hlučnost

65 dB

Výkon odsávání 

408 m³/h

Stupně výkonu

3

Rozměry (v, š, h)

25 x 60 x 50 cm

Hmotnost

11 kg

Barva

nerez

Klady a zápory produktu Gorenje WHC 623E14X

Klady (+)Zápory (-)

+ recirkulace vzduchu

– bez displeje

+ vynikající osvětlení pracovní plochy (LED)

– průměrné odsávání

+ zpětná klapka

– náročnější údržba

Obchody, kde koupíte produkt Gorenje WHC 623E14X

ObchodCena
Alza.cz1 899 Kč

Mall.cz

1 909 Kč

Mora OK 613 X

Komínová digestoř Mora OK 613 X
Zdroj: Kasa.cz

Komínová digestoř Mora OK 613 X je vyrobena z nerezu a je vybavena speciálním tukovým filtrem proti mastnotě a také halogenovým osvětlením. Výkon lze nastavovat ve 3 stupních, v tom nejvyšším dosahuje hodnoty až 368 m3/h. Filtr lze sejmout a umýt, ať už v ruce, nebo v myčce nádobí. Jeho pravidelnou údržbou zajistíte jeho výkon a prodloužíte životnost. Komínová digestoř Mora OK 613 X se ovládá pomocí tlačítek umístěných ve spodní části. Lze nastavit recirkulaci, k té je však nutné dokoupit speciální uhlíkový filtr. Digestoř je vybavena zpětnou klapkou.

Technické parametry produktu Mora OK 613 X

VlastnostSpecifikace

Energetická třída

E

Hlučnost

61 dB

Výkon odsávání 

368 m³/h

Stupně výkonu

3

Rozměry (v, š, h)

54 x 60 x 32 cm

Hmotnost

8 kg

Barva

nerez

Klady a zápory produktu Mora OK 613 X

Klady (+)Zápory (-)

+ možnost recirkulace vzduchu

– bez displeje

+ halogenové osvětlení

– nízká energetická třída

+ zpětná klapka

– méně kvalitní provedení

+ nízká hlučnost

– menší osvětlení pracovní plochy

Obchody, kde koupíte produkt Mora OK 613 X


Amica OKC 613RW

Komínová digestoř AMICA OKC 613RW
Zdroj: Okay.cz

Komínová digestoř AMICA OKC 613RW vás ohromí především vysokým výkonem, moderními filtry a LED osvětlením. Osvětlení je nejen diodové, ale také širokoúhlé, které dostatečně osvětlí pracovní plochu. Kromě toho je navíc také úsporné. Digestoř AMICA OKC 613RW nabízí možnost recirkulace vzduchu a díky tomu je z ní opravdu praktický pomocník. Výšku komínu digestoře lze nastavit podle potřeby.

Technické parametry produktu Amica OKC 613RW

VlastnostSpecifikace

Energetická třída

D

Hlučnost

64 dB

Výkon odsávání 

403 m³/h

Stupně výkonu

3

Rozměry (v, š, h)

76-104 x 60 x 50 cm

Hmotnost

11 kg

Barva

slonová kost

Klady a zápory produktu Amica OKC 613RW

Klady (+)Zápory (-)

+ recirkulace vzduchu

– bez displeje

+ LED osvětlení

– bez zpětné klapky

Obchody, kde koupíte produkt Amica OKC 613RW


Cata V 600

Komínová digestoř Cata V 600 nabízí výkon až 480 m3/h. Výkon lze nastavovat ve 3 úrovních. Tato digestoř je i při maximálním výkonu až překvapivě tichá. Hodí se proto i do panelákových domů či jiných domácností, které mají horší zvukovou izolaci. Se svou 60cm šířkou se hodí i do menších kuchyní. Komínová digestoř Cata V 600 se ovládá pomocí tlačítek, je také vybavena osvětlením a je možné k ní dokoupit zpětnou klapku.

Technické parametry produktu Cata V 600

VlastnostSpecifikace

Energetická třída

E

Hlučnost

55 dB

Výkon odsávání 

420 m³/h

Stupně výkonu

3

Rozměry (v, š, h)

104 x 60 x 50 cm

Hmotnost

13,5 kg

Barva

bílá

Klady a zápory produktu Cata V 600

Klady (+)Zápory (-)

+ recirkulace vzduchu

– bez displeje

+ lze dokoupit zpětnou klapku

– osvětlení pomocí žárovek

+ velmi nízká hlučnost

Obchody, kde koupíte produkt Cata V 600

ObchodCena
Euronics.cz4 131 Kč
Kasa.cz4 131 Kč

Klarstein Zola 90

Komínová digestoř Klarstein Zola 90 je určena do malých a středních kuchyní. Výkon může dosáhnout 635 m3/h, lze jej nastavit ve 3 úrovních. Je vyrobena z ušlechtilé oceli, má ergonomický design a díky skloněnému komínu máte nad pracovní plochou více místa. Tukové filtry jsou z hliníku, vyměnitelné a lze je umývat v myčce nádobí. Komínová digestoř Klarstein Zola 90 je dále vybavena úsporným LED osvětlením a sama se pyšní energetickou třídou B.

Technické parametry produktu Klarstein Zola 90

VlastnostSpecifikace

Energetická třída

B

Hlučnost

74 dB

Výkon odsávání 

635 m³/h

Stupně výkonu

3

Rozměry (v, š, h)

50 x 90 x 34 cm

Hmotnost

17 kg

Barva

černá

Klady a zápory produktu Klarstein Zola 90

Klady (+)Zápory (-)

+ vysoce energeticky úsporná

– vyšší hlučnost

+ recirkulace vzduchu

– bez displeje

+ vysoký výkon odsávání

– vyšší hmotnost

+ LED osvětlení

Obchody, kde koupíte produkt Klarstein Zola 90

ObchodCena
Electronic-star.cz4 699 Kč

TOP 5 vestavěných digestoří (2019)

Vestavěné digestoře jsou nejméně náročné na prostor, a proto patří k těm nejoblíbenějším. Je možné je zabudovat přímo do horních kuchyňských linek, takže nijak nenarušují celkový vzhled kuchyně. Vzhledem k menšímu výkonu oproti ostatním typům se vestavěné digestoře hodí spíše do menších kuchyní.

Gorenje BHP 623E10X

Vestavěná digestoř Gorenje BHP 623E10X má filtry z polyuretanové pěny, která je schopná zachytit až 98 % nečistot. Jejich třída účinnosti absorpce je A. Nerezový povrch digestoře je obalen speciálním filtrem, který brání zanechávání otisků prstů. Povrch této vestavěné digestoře je stále lesklý a jeho údržba je velmi jednoduchá. K osvětlení varné desky jsou na vestavěné digestoři Gorenje BHP 623E10X zabudována LED světla, jejichž barva je blízko přirozenému světlu. Tato světla jsou navíc vysoce úsporná a mají až 3x delší životnost než jiná světla.

Technické parametry produktu Gorenje BHP 623E10X

VlastnostSpecifikace

Energetická třída

C

Hlučnost

67 dB

Výkon odsávání 

328 m³/h

Stupně výkonu

3

Rozměry (v, š, h)

17 x 60 x 30,5 cm

Hmotnost

6,8 kg

Barva

nerez

Klady a zápory produktu Gorenje BHP 623E10X

Klady (+)Zápory (-)

+ recirkulace vzduchu

– bez displeje

+ zpětná klapka

– vyšší hlučnost

+ LED osvětlení

– horší kvalita zpracování

Obchody, kde koupíte produkt Gorenje BHP 623E10X


Faber 741 PB X A60

Vestavěnou digestoř Faber 741 PB X A60 lze zabudovat do horní kuchyňské skříňky (jedná se o podvěsný typ). Pro osvětlení varné desky a jejího okolí jsou v digestoři zabudované 2 halogenové žárovky. Digestoř je navíc vybavena kovovými kazetovými filtry, které lze snadno vyjmout a je možné je umývat také v myčce nádobí. Vestavěná digestoř Faber 741 PB X A60 má skleněné výklopné čelo, pomocí kterého lze zvětšit plochu odsávání. Tato vestavěná digestoř je ovládána pomocí tlačítek.

Technické parametry produktu Faber 741 PB X A60

VlastnostSpecifikace

Energetická třída

E

Hlučnost

51 dB

Výkon odsávání 

200 m³/h

Stupně výkonu

3

Rozměry (v, š, h)

15 x 60 x 48,7 cm

Hmotnost

5,2 kg

Barva

nerez

Klady a zápory produktu Faber 741 PB X A60

Klady (+)Zápory (-)

+ recirkulace vzduchu

– bez zpětné klapky (lze dokoupit)

+ halogenové osvětlení

– bez displeje

+ jednoduchá montáž

– horší ovládání

+ sklopné čelo

– ovládací tlačítka z černého plastu

+ zadní i horní vývod

– vyšší hlučnost

Obchody, kde koupíte produkt Faber 741 PB X A60


Mora OT 611 X

Vestavěná digestoř Mora OT 611 X je vybavena výsuvnou lištou a posuvným čelem, díky kterému ji lze dokonale sjednotit s kuchyňskou linkou. Motor s horním odtahem je zabudován uvnitř skříňky a tato vestavěná digestoř má také kovové filtry zachycují mastnotu, které je možné mýt v myčce nádobí. K digestoři lze dokoupit také uhlíkové filtry pro recirkulaci. Osvětlení vestavěné digestoře Mora OT 611 X zajištěno pomocí LED světel.

Technické parametry produktu Mora OT 611 X

VlastnostSpecifikace

Energetická třída

C

Hlučnost

56 dB

Výkon odsávání 

639 m³/h

Stupně výkonu

3

Rozměry (v, š, h)

22 x 60 x 37 cm

Hmotnost

10,4 kg

Barva

nerez

Klady a zápory produktu Mora OT 611 X

Klady (+)Zápory (-)

+ recirkulace vzduchu

– nízká energetická třída

+ zpětná klapka

– bez displeje

+ LED osvětlení

– vyšší hlučnost

+ český výrobek

– náročnější montáž (šrouby Torx)

Obchody, kde koupíte produkt Mora OT 611 X


Cata TF 5060

Vestavěná digestoř Cata TF 5060 se zadním odtahem ušetří místo v kuchyni a skvěle se tak hodí i do velmi malých prostor. Digestoř je vybavena speciálním tukovým filtrem, který lze mýt v myčce nádobí. Po osazení uhlíkovým pachovým filtrem lze využívat také recirkulaci. Osvětlení je zajištěno pomocí 40W žárovky. Povrch vestavěné digestoře Cata TF 5060 je z nerezu a je upraven proti zanechávání otisků prstů.

Technické parametry produktu Cata TF 5060

VlastnostSpecifikace

Energetická třída

E

Hlučnost

49 dB

Výkon odsávání 

350 m³/h

Stupně výkonu

3

Rozměry (v, š, h)

13,5 x 60 x 27,8 cm

Barva

nerez

Klady a zápory produktu Cata TF 5060

Klady (+)Zápory (-)

+ recirkulace vzduchu

– slabší osvětlení

+ zpětná klapka

– bez displeje

+ zadní odtah

+ jednoduchá údržba

Obchody, kde koupíte produkt Cata TF 5060


Bosch DFR 067A50

Vestavěná digestoř Bosch DFR 067A50 je výsuvná a je tedy možné ji zapustit do horní kuchyňské skříňky a zcela ji tak skrýt. Je vybavena 2 ventilátory, které zajišťují její dostatečný výkon, ten lze nastavit ve 3 stupních. Digestoř je možné po zakoupení speciálních filtrů používat také pro recirkulaci vzduchu. Osvětlení varné desky a jejího okolí zajišťuje LED osvětlení, které má dlouhou životnost a je velmi úsporné. Ačkoliv je vestavěná digestoř Bosch DFR 067A50 vysoce výkoná, pyšní se velmi tichým provozem (u nejnižšího výkonnostního stupně jde o 41 dB).

Technické parametry produktu Bosch DFR 067A50

VlastnostSpecifikace

Energetická třída

A

Hlučnost

55 dB

Výkon odsávání 

400 m³/h

Stupně výkonu

3

Rozměry (v, š, h)

42,6 x 60 x 29 cm

Barva

stříbrná

Klady a zápory produktu Bosch DFR 067A50

Klady (+)Zápory (-)

+ recirkulace vzduchu

– bez zpětné klapky

+ LED osvětlení

– bez displeje

+ úsporná (en. třída A)

– bez madla pro vysunutí (nutno dokoupit)

+ tichý provoz

Obchody, kde koupíte produkt Bosch DFR 067A50


TOP 5 ostrůvkových digestoří (2019)

Ostrůvkové digestoře jsou nezbytné v domácnostech s kuchyňským ostrůvkem. Zachycují se u stropu přímo nad varným místem a díky tomu tvoří velice výrazný prvek kuchyně. Právě u nich tedy nejvíce záleží také na vzhledu. Ostrůvkové digestoře jsou uzpůsobeny pro velké kuchyně a mají velký výkon vysávání. Jsou tedy nejen účinné, ale také krásné – a užitečné. Připravili jsme pro vás výběr TOP 5 nejlepších ostrůvkových digestoří, z kterých si určitě vybere každý.

Klarstein Kronleuchter L

Ostrůvková digestoř Klarstein Kronleuchter L je recirkulační, odfiltrovaný vzduch tedy neodsává ven, ale vrací zpět do místnosti. Ke stropu je připojena pomocí několika vysoce odolných dlouhých ocelových lan. Jejich délku lze nastavit, nejvyšší je pak 60 cm. Nabízí tři výkonnostní stupně a je schopná cirkulovat vzduch s průtokem až 590 m³/h. Ze vzduchu kolem varného prostoru neodsává pouze páru vznikající při vaření, ale také mastné částečky. Díky LED diodovému osvětlení na práci u kuchyňské linky krásně vidíte. Barevné diody vás zase informují, jaký výkonnostní stupeň je právě zapnutý. Ostrůvková digestoř Klarstein Kronleuchter L má velmi elegantní vzhled. Přední i zadní strany jsou opatřeny bezpečnostním sklem, boční strany jsou provedeny z kartáčované ušlechtilé oceli. Tato digestoř je dále vybavena omyvatelným hliníkovým tukovým filtrem a navíc volitelným filtrem s aktivním uhlím, který snižuje zápach. Ovládá se jednoduše pomocí dotykového LED panelu a je také vysoce energeticky úsporná.

Technické parametry produktu Klarstein Kronleuchter L

VlastnostSpecifikace

Energetická třída

A

Hlučnost

58 dB

Výkon odsávání 

590 m³/h

Stupně výkonu

3

Rozměry (v, š, h)

35 x 60 x 35 cm

Hmotnost

16,9 kg

Barva

černá, bílá

Klady a zápory produktu Klarstein Kronleuchter L

Klady (+)Zápory (-)

+ vysoká energetická úspornost

– náročnější montáž

+ nastavitelná výška

– nelze přestavět na odsávací provoz

+ omyvatelný hliníkový tukový filtr

– bez displeje

+ LED osvětlení

– uhlíkový filtr není součástí balení

+ dotykový displej

Obchody, kde koupíte produkt Klarstein Kronleuchter L

ObchodCena
Klarstein logo7 599 Kč
Electronic-star.cz7 599 Kč

Candy CMBI970LX

Ostrůvková digestoř Candy CMBI970LX odsává nejen páry, ale také mastnotu a zamezuje tak jejímu usazovaní v kuchyni. U této digestoře je možné zvolit jak montáž s odtahem, tak s recirkulací vzduchu. Hrdlo pro odtah má průměr 150 mm a je vybaven zpětnou klapkou. Pro recirkulační provoz je nutné dokoupit uhlíkový filtr, který nasává vzduch, čistí jej a vrací zpět do místnosti. Digestoř nabízí 3 výkonnostní stupně, v tom nejvyšším je schopná vysát až 572 m3/h. Ostrůvková digestoř Candy CMBI970LX je vybavena třemi hliníkovými filtry zachytávajícími tukové částice. Filtr je možné vyjmout a umýt, a to i v myčce na nádobí. V digestoři jsou zabudované čtyči LED žárovky s výkonem 1,5 W. Ovládání této digestoře je velmi jednoduchá a provádí se tlačítkově elektronicky. Digestoř je v nerezovém provedení, je tedy z vysoce odolného materiálu, který se snadno udržuje a čistí.

Technické parametry produktu Candy CMBI970LX

VlastnostSpecifikace

Energetická třída

D

Hlučnost

69 dB

Výkon odsávání 

572 m³/h

Stupně výkonu

3

Rozměry (v, š, h)

115 x 90 x 60 cm

Hmotnost

20 kg

Barva

nerez

Klady a zápory produktu Candy CMBI970LX

Klady (+)Zápory (-)

+ možnost odtahu i recirkulace

– vyšší hlučnost

+ tukový filtr

– menší energetická úspornost

+ LED osvětlení

– uhlíkový filtr není součástí balení

+ displej

Obchody, kde koupíte produkt Candy CMBI970LX


Guzzanti GZ ORW

Guzzanti GZ ORW
Zdroj: Patro.cz

Ostrůvková digestoř Guzzanti GZ ORW nabízí 4 výkonnostní stupně s maximální hodnotou až 767 m3/h. Tento výkon ocení zejména majitelé opravdu velkých kuchyňských místností. Digestoř je možné používat s odtahem či recirkulací vzduchu. Pokud se však rozhodnete používat recirkulaci, je nutné dokoupit vhodný filtr. Digestoř samotná je vybavena kovovým filtrem, který ze vzduchu účinně zachycuje drobné nečistoty a zamezuje usazování mastnoty. Je možné jej vyjmout a umýt jej lze také v myčce nádobí. Ostrůvková digestoř Guzzanti GZ ORW se ovládá jednoduše, a to pomocí dotykového ovládání Soft Touch, které je podsvícené modrými LED diodami. Digestoř je dále vybavena časovačem a dvěma 20W halogenovými žárovkami pro osvětlení pracovní plochy. I přes svůj vysoký výkon se tato ostrůvková digestoř řadí mezi energeticky úspornější. Díky elegantnímu kulatému provedení a nastavitelné výšce bude velmi nápomocným a estetickým prvkem každé kuchyně.

Technické parametry produktu Guzzanti GZ ORW

VlastnostSpecifikace

Energetická třída

B

Hlučnost

52 dB

Výkon odsávání 

767 m³/h

Stupně výkonu

4

Rozměry (v, š, h)

86,5-116,5 x průměr 39 cm

Hmotnost

25 kg

Barva

nerez

Klady a zápory produktu Guzzanti GZ ORW

Klady (+)Zápory (-)

+ časovač

– bez displeje

+ vysoký výkon

– náročnější instalace

+ možnost odtahu i recirkulace

– citlivá konstrukce (snadno se poškrábe)

+ nastavitelná výška

– uhlíkový filtr není součástí balení

+ kovový filtr

Obchody, kde koupíte produkt Guzzanti GZ ORW


Amica OWC IN 900 BI

Amica OWC IN 900 BI
Zdroj: Datart.cz

Ostrůvková digestoř Amica OWC IN 900 BI je nejen elegantním, ale také úsporným a moderním řešením odtahu vzduchu v kuchyni. Je vybavena zpětnou klapkou a je tedy možné ji připojit k odtahu. V případě dokoupení uhlíkového filtru je možné používat také pro recirkulaci vzduchu. Díky širokoúhlému systému diodového osvětlení budete mít dokonalý přehled o prostoru kolem varné desky. Tento systém je navíc vysoce energeticky šetrný. Ostrůvková digestoř Amica OWC IN 900 BI je vybavena časovačem, díky kterému si lze nastavit automatické vypnutí. Nabízí 4 výkonnostní stupně a dokáže vysát až 706 m3/h vzduchu. Výšku je možné nastavit, průměr odtahu je 150 mm. Digestoř se ovládá pomocí senzorového dotykového ovládání.

Technické parametry produktu Amica OWC IN 900 BI

VlastnostSpecifikace

Energetická třída

B

Hlučnost

68 dB

Výkon odsávání 

706 m³/h

Stupně výkonu

4

Rozměry (v, š, h)

85,2-105,2 x 90 x 59,5 cm

Hmotnost

27,1 kg

Barva

černá

Klady a zápory produktu Amica OWC IN 900 BI

Klady (+)Zápory (-)

+ širokoúhlý systém osvětlení

– vyšší hlučnost

+ možnost odtahu i recirkulace

– uhlíkový filtr není součástí balení

+ zpětná klapka

+ časovač

+ nastavitelná výška

Obchody, kde koupíte produkt Amica OWC IN 900 BI


AEG DIE5960HG

AEG DIE5960HG
Zdroj: Kasa.cz

Ostrůvková digestoř AEG DIE5960HG nabízí neuvěřitelný výkon odsávání (až 779 m3/h) a zároveň je vysoce energeticky úsporný (energetická třída A). Je možné použít jak odtah, tak recirkulaci. V případě recirkulace vzduchu je nutné dokoupit a instalovat vhodný uhlíkový filtr. Ze vzduchu jsou díky němu eliminovány částečky prachu i mastnoty. Digestoř je vybavena tukovým filtrem s indikací jeho znečištění a filtr lze vyjmout a umýt. Při zapnutí technologie Breeze se vzduch v okolí digestoře krásně pročistí a bude opět zcela svěží. Ostrůvková digestoř AEG DIE5960HG je vybavena energeticky úsporným LED osvětlením, které osvětlí nejen varnou plochu, ale i její široké okolí. Díky systému Hob2Hood je digestoř možné bezdrátově propojit s varnou deskou. Tato digestoř je díky použití inovativní technologie téměř bezhlučná a ovládá se pomocí skleněného dotykového panelu. Je také možné dokoupit dálkové ovládání.

Technické parametry produktu AEG DIE5960HG

VlastnostSpecifikace

Energetická třída

A

Hlučnost

54 dB

Výkon odsávání 

779 m³/h

Stupně výkonu

4

Rozměry (v, š, h)

75,2 x 89,8 x 60,9 cm

Barva

nerez

Klady a zápory produktu AEG DIE5960HG

Klady (+)Zápory (-)

+ možnost dálkového ovládaní (nutno dokoupit)

– bez zpětné klapky

+ možnost odtahu i recirkulace

– uhlíkový filtr není součástí balení

+ bezdrátové propojení s varnou deskou

+ vysoká energetická úspornost

+ skleněný dotykový panel

Obchody, kde koupíte produkt AEG DIE5960HG


TOP 5 výsuvných digestoří (2019)

Výsuvná digestoř se zabudovává přímo do horní desky nad varnou plochou a je z ní viditelný pouze malý okraj. Tím nijak nenarušuje celkový design kuchyně a je proto ideální do malé kuchyně, případně do kuchyně s rozměry vyrobenými na míru. Tento typ digestoří je celkově méně výkonný, do menších kuchyní to ale stačí. Díky menšímu výkonu navíc ušetříte také za spotřebu energie a další provozní náklady, navíc ani instalace výsuvných digestoří není nijak náročná.

Beko CTB 6407 X

Beko CTB 6407 X
Zdroj: Mall.cz

Výsuvná digestoř Beko CTB 6407 X disponuje 3 stupni výkonu. Výpary jsou nasávány a zachyceny do filtru uvnitř digestoře a následně odvedeny ven skrz ventilační kanál. Pokud však nemáte možnost odvádět vzduch ven, můžete využít recirkulaci, při které se pára a znečištěný vzduch nasají přímo do filtru, ten zachytí nežádoucí pachy a ven vypustí čistý a svěží vzduch. Výsuvná digestoř Beko CTB 6407 X je vybavena dvěma praktickými kovovými filtry, které usnadňují její údržbu a zajišťují dokonale čisté prostředí. Zachycují totiž také mastnotu z páry, navíc je lze snadno vyjmout a vyčistit. Dají se umýt také v myčce na nádobí. Pracovní plochu dostatečně osvětlují dvě 28W žárovky.

Technické parametry produktu Beko CTB 6407 X

VlastnostSpecifikace

Energetická třída

E

Hlučnost

65 dB

Výkon odsávání 

280 m³/h

Stupně výkonu

3

Rozměry (v, š, h)

17,5 × 59,8 × 28 cm

Barva

inox

Klady a zápory produktu Beko CTB 6407 X

Klady (+)Zápory (-)

+ dostatečně silné osvětlení

– kratší přívodní kabel

+ dobrý výkon

– uhlíkové filtry nutné pro recirkulaci nejsou součástí balení

+ jednoduchá instalace

– hlučnější

+ filtry lze umýt v myčce na nádobí

+ zpětnou klapku lze dokoupit

Obchody, kde koupíte produkt Beko CTB 6407 X


Electrolux LFP216S

Electrolux LFP216S
Zdroj: Datart.cz

Výsuvná digestoř Electrolux LFP216S je provedena ve stříbrné barvě a skvěle tak zapadne do většiny kuchyní. Velmi snadno se ovládá, odsávání páry je spuštěno automaticky po vytažení digestoře z jednotky. Výkon lze regulovat ve 3 stupních pomocí jednoho stisknutí tlačítka. Digestoř je vybavena plně omyvatelným kovovým filtrem, který stačí přetřít navlhčeným hadříkem s trochou mycího prostředku, nebo jej jednoduše umýt v myčce na nádobí. Výsuvná digestoř Electrolux LFP216S má regulovatelnou také intenzitu osvětlení, to je zajištěno LED žárovkami s nízkou spotřebou energie a výrazně dlouhou životností. Světlo je jasné, ale neoslňuje, a zajišťuje tak dokonalou viditelnost varné plochy.

Technické parametry produktu Electrolux LFP216S

VlastnostSpecifikace

Energetická třída

D

Hlučnost

61 dB

Výkon odsávání 

280 m³/h

Stupně výkonu

3

Rozměry (v, š, h)

17,9 × 60 × 28,4 cm

Barva

nerez

Klady a zápory produktu Electrolux LFP216S

Klady (+)Zápory (-)

+ dobrý výkon

– uhlíkové filtry nutné pro recirkulaci nejsou součástí balení

+ filtr lze umýt v myčce na nádobí

– náročnější ovládání

+ regulovatelné LED osvětlení

+ zpětnou klapku lze dokoupit

Obchody, kde koupíte produkt Electrolux LFP216S

ObchodCena
Datart logo2 290 Kč
Mall.cz2 290 Kč
Alza.cz2 290 Kč
Kasa.cz1 949 Kč (poškozený obal)
Euronics.cz2 290 Kč
Patro.cz logo2 190 Kč

Zanussi ZHP60260SA

Výsuvná digestoř Zanussi ZHP60260SA nabízí 3 stupně výkonu. Ovládání se nachází na přední straně, snadno se k němu dostanete a ovládání této digestoře je tak velmi jednoduché. Digestoř je vybavena kovovým filtrem, který se velmi snadno udržuje a je možné jej mýt i v myčce na nádobí. Výsuvná digestoř Zanussi ZHP60260SA nabízí také možnost nastavení na recirkulaci vzduchu a osvětlení je zajištěno dvěma LED žárovkami.

Technické parametry produktu Zanussi ZHP60260SA

VlastnostSpecifikace

Energetická třída

D

Hlučnost

62 dB

Výkon odsávání 

300 m³/h

Stupně výkonu

3

Rozměry (v, š, h)

17,9 × 60 × 28,4 cm

Barva

stříbrná

Klady a zápory produktu Zanussi ZHP60260SA

Klady (+)Zápory (-)

+ recirkulace

+ 2 LED žárovky

+ filtr lze umýt v myčce na nádobí

Obchody, kde koupíte produkt Zanussi ZHP60260SA


Bosch DFT 63AC50

Bosch DFT 63AC50
Zdroj: Kasa.cz

Výsuvná digestoř Bosch DFT 63AC50 se třemi výkonnostními stupni nabízí nejvyšší výkon až 360 m3/h. Lze ji použít s odvětráním i s recirkulací vzduchu a je určena pro vestavbu do 60 cm širokých horních skříněk. Kovový filtr zachycující částečky tuku ze vzduchu lze mýt v myčce na nádobí a samozřejmostí jsou dvě LED žárovky nabízející barevnou teplotou 3 000 K a intenzitu světla 78 lux.

Technické parametry produktu Bosch DFT 63AC50

VlastnostSpecifikace

Energetická třída

D

Hlučnost

68 dB

Výkon odsávání 

360 m³/h

Stupně výkonu

3

Rozměry (v, š, h)

18 × 60 × 28 cm

Barva

stříbrná

Klady a zápory produktu Bosch DFT 63AC50

Klady (+)Zápory (-)

+ zpětná klapka

+ vysoký výkon odsávání

+ filtr lze umýt v myčce na nádobí

+ recirkulace

Obchody, kde koupíte produkt Bosch DFT 63AC50


Whirlpool AKR 749/1 IX

Whirlpool AKR 749/1 IX
Zdroj: Patro.cz

Výsuvná digestoř Whirlpool AKR 749/1 IX je vybavena 3 stupni výkonu odsávání a 2 omyvatelnými kovovými filtry pro zachycení mastných částeček ze vzduchu. Lze ji připojit jak pro pro odsávání do komína, tak na recirkulaci skrz uhlíkový filtr (není součástí balení). Po zasunutí je z této výsuvné digestoře viditelná pouze dekorativní lišta z nerezu. Výsuvná digestoř Whirlpool AKR 749/1 IX se ovládá velmi jednoduše pomocí tlačítek, dostatečné osvětlení je zajištěno 2 LED žárovkami.

Technické parametry produktu Whirlpool AKR 749/1 IX

VlastnostSpecifikace

Energetická třída

D

Hlučnost

62 dB

Výkon odsávání 

304 m³/h

Stupně výkonu

3

Rozměry (v, š, h)

18 × 59,9 × 30 cm

Barva

nerez

Klady a zápory produktu Whirlpool AKR 749/1 IX

Klady (+)Zápory (-)

+ tichý chod

– uhlíkové filtry nutné pro recirkulaci nejsou součástí balení

+ dekorativní přední panel

+ zpětná klapka

Obchody, kde koupíte produkt Whirlpool AKR 749/1 IX

ObchodCena
Datart logo3 490 Kč
Mall.cz3 411 Kč
Alza.cz3 411 Kč
Kasa.cz3 490 Kč
Euronics.cz3 490 Kč
Patro.cz logo1 824 Kč (poškozený roh)
Přidat hodnocení


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..