Venkovni Zaluzie

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.7 výhod venkovních žaluzií, které vás překvapí

Venkovni Zaluzie

Důvody pro pořízení předokenních žaluzií jsou obvykle dost podobné: v létě příjemně stíní a ochlazují, navíc dobře vypadají. Mladá rodina, která má za sebou první měsíce s žaluziemi na francouzských oknech, nám prozradila 7 dalších výhod, které ji mile překvapily. Proč jsou žaluzie dobré, když máte doma malé dítě nebo když bydlíte blízko přírodě?

Michaela a David rekonstruovali byt o dispozici 2+kk ve vesnici na jižní Moravě. Z obývacího pokoje s kuchyní vede na balkon velké francouzské okno orientované na jih s výhledem do přírody. Od začátku věděli, že tímto oknem se místnost rychle prohřeje, a tak řešili, jak ji zastínit. 

Nejprve instalovali vnitřní bambusové rolety, protože se to zdálo jako levné a efektivní řešení. Brzy se ale ukázalo, že místnost se stále přehřívá a přes léto museli často otevírat okna do průvanu nebo používat klimatizaci. Rozhodli se tedy pro investici do venkovních žaluzií. Po několika měsících se s námi teď podělili, co je na žaluziích příjemně překvapilo.

1. Snížila se potřeba zapínat klimatizaci

Teplota v místnosti (v létě) po pořízení žaluzií citelně klesla. Dříve měli přes léto puštěnou klimatizaci několik hodin denně, dnes už ji zapnou jen občas nebo vůbec. Jelikož mají malé miminko, pro které není pobyt v klimatizované místnosti příliš zdravý, jsou rádi, že se jim příjemné klima v místnosti daří udržet především pasivně pomocí žaluzií.

2. Snadná regulace větrání v létě i v zimě

Michaela si chválí, že může otevřít okno a naklopením lamel určit intenzitu větrání a přísun světla, které se do místnosti dostane. Překvapilo ji, že i v zimě žaluzie poměrně dobře izolují a neuniká teplo.

3. Žaluzie místnost perfektně zastíní

Když si chtějí Michaela s Davidem pustit film, třeba i ve dne, neruší je odrazy v televizi (která je na stěně naproti oknu). Tma ve dne se hodí také pro spánek miminka.

Venkovni Zaluzie 2

4. Nemusí mít záclony 

K venkovním žaluziím už není potřeba přidávat žádné vnitřní stínění. Podle Davida jsou proto skvělou alternativou pro minimalisty. Kromě všech praktických funkcí splňují i tu estetickou. Světlo v místnosti je díky žaluziím příjemné, a místnost působí překvapivě útulně i bez dodatečných záclon a závěsů.

5. Pohodlné ovládání a rychlá odezva

Michaela s Davidem si na byt instalovali motorizované venkovní žaluzie s ovládacím tlačítkem na stěně. Oproti předchozí vnitřní roletě ovládané manuálním řetízkem byli v prvních týdnech ohromeni tím, jak snadné je zatáhnout žaluzie i na tak velkém okně. I když mají plné ruce, stačí tlačítko podržet jen vteřinu a nemusí u okna stát a stahovat stínění dolů.

6. Snadná údržba oken i žaluzií

Umývání oken je jednodušší, protože na oknech nepřekáží vodicí profily či šňůry jako u vnitřních žaluzií. Když teď vytáhnou venkovní žaluzie do kastlíku, celá plocha okna je přístupná a pohodlně ho vyčistí. Údržba samotných žaluzií je taky jednoduchá, stačí je vytáhnout, sklopit a umýt hadříkem. Rodina má tak jistotu, že se jim v místnosti nedrží prach a mastnota, která dělá problémy u vnitřního stínění zejména v kuchyni.

7. Žaluzie chrání ptáky před nárazy do skla

Do velkého okna blízko přírodě často nalétávali ptáci a čas od času některý tímto způsobem i zemřel. Jelikož teď předokenní žaluzie na oknech vytváří bariéru, ptáci a velký hmyz do oken přestali narážet. A při větrání se staženými žaluziemi ani nehrozí, že by nějaký pták vletěl dovnitř do místnosti.

Přidat hodnocení


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..