Zombie Koktejl

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Jak si namíchat skvělé Tiki koktejly?

Není koktejl jako koktejl. Opravdu. Klasické koktejly jako je Mochito, Cuba Libre či Pina colada zná každý, ale pili jste už někdy koktejly, které jsou inspirované polynéskou kulturou zvanou Tiki? Tyto drinky jsou specifické nejenom svým vzhledem, ale i chutí. Připravte si tyto výtečné koktejly i u Vás doma a oslňte své přátelé při domácí párty.

Exoticky Ostrov
Zdroj: Envanto Elements

Co si představit pod pojmem „Tiki“?

Koktejly s přízviskem „Tiki“ vycházejí ze stejnojmenné kultury, která je typická pro celou oblast Polynésie, Melanésie, Mikronésie, ale také Havaje a dalších karibských ostrovů. Za rozšíření tohoto pojmu mohou především dobrodruzi, kteří cestovali oblastí jižního Pacifiku již před druhou světovou válku.

Mezi ně se také řadí Donn Beach, americký dobrodruh a cestovatel, který procestoval oblast jižního Pacifiku „skrz na skrz“ a ve 30. letech 20. století založil první „prototyp“ Tiki baru. Jednalo se o bar s názvem „Don the Beachcomber,“ který se nacházel v samotném srdci Kalifornie, a to přímo v Hollywoodu. Postupně se z tohoto konceptu stala celá síť barů.

Další boom zažila Tiki kultura po konci druhé světové války. Američtí váleční veteráni, kteří měli oblast Pacifiku dobře procestovanou, přivezly zpět na půdu USA mnoha poznatků o tamní kultuře a zvycích, jež ovlivnily mnoho lidí včetně Victora Bergerona. Ten založil síť restaurací a barů zvanou Trader Vic’s. Ta byla hlavním konkurentem výše zmíněného Dona.

Tiki Vesnice
Zdroj: Envanto Elements

Čím jsou typické Tiki koktejly?

Můžeme říci, že všechny koktejly jsou tropické, ale ne všechny jsou Tiki. Mezi klasické poznávací znamení, které je vlastní pro většinu Tiki koktejů je použití jednoho či více druhů rumu. Dále je to využití tropického ovoce; většinou se jedná o pomeranč, ananas, guavu nebo mučenku. Sladká chuť tropického ovoce pomáhá mírnit sílu alkoholu.

Dalším znakem je využívání koření, můžete se setkat například s muškátovým oříškem, skořicí, ale neobvyklé nejsou ani speciálně kořeněné rumy či sirupy.

Tiky koktejly nejsou jenom slastí pro chuťové pohárky, ale jsou také pastvou pro naše oči. Díky využití rozmanitých ingrediencí jako je tropického ovoce, barevné sirupy a různé druhy alkoholu, tak vypadají tyto koktejly opravdu kouzelně. Tiki koktejly se podávají v speciálních nádobách zvaných tiki mug, které mají podobu pohanských bohů a vyřezávaných totemů.

Namíchejte si osvěžující Tiki koktejly u Vás doma

Nyní se podíváme na nejznámější Tiki koktejly a řekneme Vám, jak si je můžete připravit i u Vás doma.

Zombie – klasika z Don the Beachcomber

Tento drink je naprostou klasikou a patří mezi drinky, které se podávali již ve 30. letech 20. století v prvním Tiki baru v Kalifornii.

Zombie Koktejl
Zdroj: Envanto Elements

Budete potřebovat:

 • 2 cl světlého rumu
 • 2 cl tmavého rumu
 • 3 cl kvalitního rumu typu Bacardi 151°
 • 1 cl sirupu Grenadina
 • 3 cl ananasového džusu
 • šťávu z jedné velké limetky
 • mátu na ozdobení
 • shaker na promíchání

Do shakeru odměříme všechny tři rumy, sirup, džus a šťávu z limetky. Přidáme led a vše důkladně promícháme. Výsledný mix přelijeme i s ledem do předem vychlazené koktejlové skleničky. Můžeme ozdobit pomocí máty, pomeranče či limetky.

Mai Tai – poznejte tento famózní long drink

Dalším klasickým Tiki drinkem je Mai Tai, kterým má opět na svědomí Don Beach.

Koktejl Mai Tai
Zdroj: Envanto Elements

Budete potřebovat:

 • 4 cl tmavého rumu
 • 2 cl světlého rumu
 • 1,5 cl likéru Curaçao
 • 1,5 cl mandlového sirupu
 • 1 cl čerstvé limetkové šťávy
 • shaker na promíchání

Do shakeru přidáme všechny ingredience kromě tmavého rumu a přidáme led. Dobře promícháme a nalijeme do vysoké sklenice. Poté přilijte tmavý rum, výsledný drink můžete ozdobit plátkem ananasu a limetky.

5/5 - (2 votes)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..