Vyskove Nastavitelny Stul

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Jak vybrat polohovací stůl?

Současný sedavý způsob života, kterému je spoustu lidí věrných, nepředstavuje pro tělo nic dobrého. Často je mnohahodinové sezení v kuse každý den spojeno se zaměstnáním, a tak je problém se sezení vyhnout. Nemožné to však rozhodně není – řešením jsou polohovací stoly, díky kterým si lze desku stolu zvednout do takové výšky, abyste se při práci u stolu, typicky na počítači, mohli postavit.

Proč si pořídit polohovací stůl

Dlouhé sezení je spojeno s řadou negativních zdravotních následků. Nejčastěji způsobuje bolest zad a krku, ale dlouhé sezení má špatný vliv prakticky na celý pohybový aparát, neprospívá svalům ani kloubům. Studie, zaměřující se na pozitivní efekt stání, prokázaly, že stání při práci díky polohovacímu stolu má nepopiratelné benefity, jako je zlepšení nálady, podpora funkce metabolismu, snížení hladiny cholesterolu nebo poměrně výrazné zvýšení energetického výdeje, což snižuje náchylnost na vznik nadváhy, nebo dokonce obezity. Podle výzkumů navíc práce vestoje prakticky nijak nesnižuje komfort při práci, naopak se při ní projevuje větší míra zapojení do úkolu (větší pracovní nadšení a vyšší míra pozornosti).

Polohovaci Stul
Zdroj: depositphotos.com

Výběr polohovacího stolu

Pokud chcete pocítit výhody, které polohovací stůl při využívání jeho potenciálu přináší, na vlastním těle, bude se vám hodit následující průvodce výběrem, v němž se dozvíte, jak vybrat polohovací stůl v závislosti na vašich přáních a potřebách.

Kam a pro koho je stůl určen

Nejběžnějším typem polohovacích stolů jsou stoly do kanceláře. Kancelářské stoly přitom ocení i děti–studenti. Hodí se tak nejen do práce, ale rovněž do domácí pracovny nebo dětského pokoje. Vedle kancelářských stolů dále narazíte na dílenské stoly s možností výškového nastavení pro kutily, herní polohovací stoly pro nadšené hráče či dětské polohovací neboli rostoucí stoly.

Mechanické, nebo elektrické zvedání?

Levnější modely polohovacích stolů jsou vybaveny mechanickým ústrojím pro změnu výšky stolu – pro pohyb pracovní desky je třeba otáčet klikou umístěnou pod ní. Vyšší uživatelský komfort přináší stoly s jedním, případně více elektromotory. Typ a počet elektromotorů ovlivňuje rychlost pohybu desky. Elektrické polohovací stoly se mohou ovládat buď prostřednictvím jednoduchého dvoutlačítkového ovladače (tlačítka pro pohyb nahoru a dolů), nebo disponují pokročilejším ovladačem s pamětí, který si dokáže zapamatovat vámi preferovanou výšku stolu při práci vsedě a vestoje.

Rozsah nastavení výšky

Standardní rozsah výškového nastavení desky stolu je přibližně 70–120 cm. Takový rozsah by měl vystačit lidem s výškou od 165 do 195 cm. Pokud však máte nižší, či vyšší postavu, je vhodné si vybrat stůl pokrývající širší rozmezí. I několik centimetrů, o které lze desku stolu zvednout výše, nebo níže, je opravdu znát.

Nastavitelny Stul
Zdroj: depositphotos.com

Nosnost

Nosnost stolu je závislá na typu nohou, zvedacím mechanismu a pevnosti stolové desky. U kancelářských stolů pro dospělé často začíná někde okolo hranice 70 kg, bytelnější stoly pak nabízí nosnost i přes 120 kg. Nejvyšší nosností se mohou pochlubit robustní dílenské stoly, které mají nosnost přes 200 kg. Díky pevné ocelové konstrukci a masivní desce se nebudou třást nebo prohýbat, ani když vytáhnete kladivo a budete na nich zatloukat hřebíky do svého výtvoru.

Rozměry pracovní desky a vzhled stolu

Rozměry pracovní desky, jež může být buď z dřevotřísky, nebo z masivu, si pochopitelně musíte zvolit tak, aby se vám na stůl s rezervou vešlo všechno, co potřebujete. Kromě šířky a hloubky desky si někdy můžete vybrat i její tloušťku. Další volitelnou vlastností pak je dekor desky – širší nabídka dekorů náleží deskám z dřevotřísky, u nichž se kromě dekorů imitujících dřevo setkáte také s jednobarevnými provedeními, nejčastěji s oblíbenou bílou deskou. Pro počítačové hráče jsou určeny speciální herní stoly, které se od těch do kanceláře odlišují výraznějším designem, například speciálním tvarem desky stolu.

Příslušenství

Práci u stolu dokáže výrazně usnadnit a zpříjemnit praktické příslušenství. Někteří výrobci proto nabízejí příslušenství kompatibilní s jejich modely stolů po stránce připevnění a vzhledu. Mezi užitečné příslušenství, jehož přikoupení stojí při pořizování polohovacího stolu za zvážení, patří šuplíky, zásuvkové kontejnery, držáky stolního počítače připevňující se zespodu k desce stolu, držáky monitorů a organizéry kabelů. V případě stolů do dílny se pak vyplatí pořídit stojan na nářadí v podobě odolné děrované desky upevněné v zadní části stolu.

5/5 - (1 vote)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..