Finep Uvodni

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Kupujete nemovitost? Poradíme vám, na co se zaměřit při předání

Nedoplácejte na vady a chyby, které objevíte po předání nemovitosti. Všechny problémy zaznamenejte včas do předávacího protokolu a trvejte na nápravě. Přečtěte si náš článek a dozvíte se, na koho se v případě nejasností můžete obrátit.

Aktuální stav zjišťujte už na první prohlídce

Seriózní makléř nebo majitel nemovitosti odhalí její stav během prvního setkání. Doptávejte se na detaily a chtějte konkrétní informace. I zdánlivá banalita může časem přerůst do nepříjemného problému. Nenechte se odbýt zlehčováním případných závad a domluvte se na dalším postupu ohledně nápravy.

Vycházejte z dokumentace

Trvejte na písemné podobě, do níž zaznamenáte případné nedostatky bytu či domu. Především starší stavby trpí větším množstvím neduhů. Mějte proto před podpisem smlouvy vše sepsané v předávacím protokolu, včetně dalšího postupu ohledně napravení závad. Vyžádejte si veškerou dostupnou dokumentaci, plány a revizní zprávy.

U novostaveb dopředu víte, jak bude nemovitost vypadat díky projektové dokumentaci. Obsahuje informace o použitých materiálech, barvách, rozměrech místností a další podstatné údaje. Během předání porovnejte, jestli reálný stav odpovídá plánům.

Zajímejte se také o fasádu a střechu

Nezapomeňte také na vnější stav budovy. Preferujte zateplené stavby, výrazně ušetříte za topení. Finanční úsporu přinesou také termoizolační okna a balkonové dveře, díky kterým unikne méně tepla. Velkou výhodu přináší novostavby, protože jsou z hlediska energetické náročnosti velmi dobře zařízené.

Jestli se váš vysněný byt nachází v posledním patře, zaměřte se na stav střechy, především na její izolační vlastnosti, aby k vám během silnějšího deště nezatékalo.

Finep 01
Zdroj: Shutterstock.com

Odborníci vám pomohou

Využijte služeb nezávislých stavebních specialistů nebo developerských společností a získejte veškeré informace o nemovitosti co nejdřív. Vyzkoušejte například Finep zabývající se nejen prodejem bytů v Praze. Obdržíte kompletní dokumentaci, díky které budete mít všechny potřebné údaje na jednom místě. Samozřejmostí je také předávací protokol pro potvrzení aktuálního stavu bytu.

5/5 - (2 votes)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..