Finep Uvodni

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


Sunextra.cz solární panely

Kupujete nemovitost? Poradíme vám, na co se zaměřit při předání

Nedoplácejte na vady a chyby, které objevíte po předání nemovitosti. Všechny problémy zaznamenejte včas do předávacího protokolu a trvejte na nápravě. Přečtěte si náš článek a dozvíte se, na koho se v případě nejasností můžete obrátit.

Aktuální stav zjišťujte už na první prohlídce

Seriózní makléř nebo majitel nemovitosti odhalí její stav během prvního setkání. Doptávejte se na detaily a chtějte konkrétní informace. I zdánlivá banalita může časem přerůst do nepříjemného problému. Nenechte se odbýt zlehčováním případných závad a domluvte se na dalším postupu ohledně nápravy.

Vycházejte z dokumentace

Trvejte na písemné podobě, do níž zaznamenáte případné nedostatky bytu či domu. Především starší stavby trpí větším množstvím neduhů. Mějte proto před podpisem smlouvy vše sepsané v předávacím protokolu, včetně dalšího postupu ohledně napravení závad. Vyžádejte si veškerou dostupnou dokumentaci, plány a revizní zprávy.

U novostaveb dopředu víte, jak bude nemovitost vypadat díky projektové dokumentaci. Obsahuje informace o použitých materiálech, barvách, rozměrech místností a další podstatné údaje. Během předání porovnejte, jestli reálný stav odpovídá plánům.

Zajímejte se také o fasádu a střechu

Nezapomeňte také na vnější stav budovy. Preferujte zateplené stavby, výrazně ušetříte za topení. Finanční úsporu přinesou také termoizolační okna a balkonové dveře, díky kterým unikne méně tepla. Velkou výhodu přináší novostavby, protože jsou z hlediska energetické náročnosti velmi dobře zařízené.

Jestli se váš vysněný byt nachází v posledním patře, zaměřte se na stav střechy, především na její izolační vlastnosti, aby k vám během silnějšího deště nezatékalo.

Finep 01
Zdroj: Shutterstock.com

Odborníci vám pomohou

Využijte služeb nezávislých stavebních specialistů nebo developerských společností a získejte veškeré informace o nemovitosti co nejdřív. Vyzkoušejte například Finep zabývající se nejen prodejem bytů v Praze. Obdržíte kompletní dokumentaci, díky které budete mít všechny potřebné údaje na jednom místě. Samozřejmostí je také předávací protokol pro potvrzení aktuálního stavu bytu.

5/5 - (2 votes)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..