Domácí wellness vám udělá dobře na těle i na duši

Chtěli byste se oddávat relaxaci v sauně či ve vířivce každý den, nebo kdykoliv, kdy se vám zachce? Domácí wellness je ideální řešení, které možná není tak nedostupné, jak si myslíte. V článku najdete tipy na to, jak si vybudovat vlastní relaxační centrum, a na co vše si dát pozor. Pokud jsou pro vás vlastní sauna, vířivka či swim spa přeci jen hůře dostupné, podíváme se také na to, jak si udělat báječný wellness den i bez nich.

Domácí wellness pro duševní i tělesnou pohodu

Obsah článku

TOP 17 produktů pro domácí wellness (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Antistresový nástroj pro masáž hlavyAntistresový nástroj pro masáž hlavy
Sada masážních olejů KneippSada masážních olejů Kneipp
5dílná lázeňská sada „Srdce“5dílná lázeňská sada „Srdce“
Relaxační koupelová sůl s bylinkamiRelaxační koupelová sůl s bylinkami
Bylinná vonná lahvička Ha-thaBylinná vonná lahvička Ha-tha
Solný nahřívací polštářekSolný nahřívací polštářek
Aroma sada BerlínAroma sada Berlín
Měsíčková koupel s bylinamiMěsíčková koupel s bylinami
Vonná svíčka Levandule LothantiqueVonná svíčka Levandule Lothantique
Masážní akupresurní podložka na nohyMasážní akupresurní podložka na nohy
Masážní vanička na nohy SENCOR SFM 3720GRMasážní vanička na nohy SENCOR SFM 3720GR
Aroma set přívěsku a směsi esenciálních olejů NadirahAroma set přívěsku a směsi esenciálních olejů Nadirah
Aroma difuzér ZEN LightAroma difuzér ZEN Light
Masážní podložka Medisana MC 810Masážní podložka Medisana MC 810
Infračervený masážní přístroj Beurer MG 100Infračervený masážní přístroj Beurer MG 100
Parafínová lázeňParafínová lázeň
Vířivý bazén Pure Spa - Bubble HWSVířivý bazén Pure Spa - Bubble HWS

Co přesně si pod pojmem domácí wellness představit?

Slovo wellness souvisí s pohodou, a to jak tělesnou, tak duševní. Do domácího wellness tak může spadat jakákoliv relaxační aktivita, která vám přinese uvolnění, uklidnění a dobrý pocit. Pojem domácí wellness se ale používá především v souvislosti s konkrétními zařízeními, která tvoří běžnou součást velkých komerčních wellness center. Všechny ty blahodárné procedury, které na vás čekají v lázních, si ale můžete vychutnat i v klidu svého domova. Navíc kdykoliv, kdy na to máte chuť, čas či energii. Pořídit si vlastní vířivku, vířivý bazén či saunu už totiž není tak finančně náročné, jako tomu bylo ještě donedávna. Pokud uvažujete, že si vlastní domácí wellness zřídíte, poradíme vám, jaké možnosti máte a na co všechno si dát při výběru jednotlivých zařízení pozor. Pokud o zřízení domácího wellness teprve uvažujete, ukážeme vám, jaké blahodárné účinky může mít na vaše fyzické i psychické zdraví a jak z něho vytěžit maximum.

Jaké výhody domácí wellness má?

Domácí wellness vám přináší stejné výhody jako každé komerční wellness centrum či lázně – a ještě pár navíc. Konkrétní výhody vašeho domácího wellness závisí především na tom, jaké prvky konkrétně obsahuje. Saunování pomáhá detoxikovat organismus a posiluje imunitu, koupel v horké vířivé lázni vás uklidní, zbaví stresu či úzkosti a pomůže vám lépe spát. Jak sauna tak vířivka mají navíc příznivé účinky na naši pokožku, unavené končetiny či ztuhlé kosti, klouby i svaly. Bazén s protiproudem neboli swim spa vám zase pomůže aktivně odpočívat a utužovat své zdraví pravidelným účinným pohybem. Všech těchto výhod si navíc můžete užívat kdykoliv chcete, nemusíte se objednávat ani na nic čekat. Máte své soukromí a kromě pozvaných hostů nebude saunu ani vířivku používat nikdo další. Domácí wellness není nejlevnější záležitostí, zvláště co se pořizovacích nákladů týče. Provozní náklady jsou oproti tomu v mnoha případech minimální. A investovat do kvality se rozhodně vyplatí.

Z čeho všeho se může domácí wellness skládat?

Opravdové domácí wellness lze rozdělit na tři zóny: vodní, tepelnou a odpočinkovou. Ve vodní zóně mohou být vířivka, bazén či swim spa, tedy menší bazén s protiproudem. Případně, pokud vás nijak neomezuje prostor, bazén i vířivka. Do tepelné zóny spadá především sauna, která tvoří její základ. Kromě ní zde ale může být také například parní lázeň, která je vhodnější pro ty, kterým nedělá dobře suchý vzduch při saunování. Velmi důležitá je ale také zóna relaxační, na kterou se bohužel často zapomíná. Ačkoliv je pro někoho pobyt ve vířivce či v sauně relaxace sama o sobě, pro tělo se jedná o náročný proces. Je tedy nutné po absolvování těchto procedur dát tělu alespoň několik minut na regeneraci a vstřebání všech těch příznivých účinků. V relaxační zóně by proto neměla chybět pohodlná, ideálně ergonomicky tvarovaná lehátka. K nim můžete přidat cokoliv, co vám s vaším odpočinkem pomůže, například rádio, televizi, aromalampu apod.

Domácí wellness si můžete vychutnat kdykoliv

Chci domácí wellness – jak začít?

Pokud jste se rozhodli zřídit si domácí wellness, pravděpodobně už jste si nějaké informace nastudovali. Domácí wellness je velmi prospěšné pro naši psychiku i fyzické zdraví a má celou řadu úžasných výhod. Je tedy pochopitelné, že jakmile se s nimi seznámíte, chtěli byste si novou vířivku či saunu pořídit ideálně hned teď. Pokud si ale pořídíte opravdu kvalitní produkty, jedná se o investici na mnoho let, v nejlepším případě i několik desítek let. Proto je dobré si vše důkladně promyslet a zvážit. Není kam spěchat, nenechte se unést prvními dojmy a prvotním nadšením. Dejte si na zařizování domácího wellness dost času. Podívejte se na různé realizované projekty a naplánujte si, jak by mělo vaše domácí wellness přesně vypadat. Klidně si sepište, co všechno od něj chcete. Bude pro vás pak jednodušší najít takové modely, které by splňovaly všechny vaše požadavky a plně odpovídaly vašim představám.

Nejdříve si vše pečlivě promyslete

Ještě než se pustíte do stavebních úprav potřebných pro vaše domácí wellness, doporučujeme vybrat si nejdříve konkrétní modely zařízení. Jakmile totiž budete mít v zemi vykopanou díru na vířivku či v místnosti udělaný prostor na saunu, zavedenou kabeláž apod., už jen těžko budete cokoliv z toho měnit. A může se vám snadno stát, že vířivka či sauna, které vám dokonale padnou do oka, se do vámi vybudovaného prostoru prostě nevejdou. Budete pak muset slevit z některých svých nároků, což vám může váš zážitek z domácího wellness pěkně znepříjemnit. Poohlédněte se tedy nejdříve po konkrétních modelech. Najděte si prodejce s pozitivními ohlasy, který vám zajistí nejen zařízení, ale také jeho servis a náhradní díly – a to do konce životnosti vašeho zařízení. A také takového, který nabízí možnost si vířivku či saunu v plném provozu vyzkoušet a který vám bude schopný odborně poradit a doporučit vám to nejlepší pro vaše možnosti.

Základní kritéria pro výběr zařízení pro domácí wellness

Ať už si pro své domácí wellness pořizujete vířivku, swim spa či saunu, je důležité dbát na několik obecných pravidel. Každé z těchto zařízení má svá specifika, jsou ale také věci, které mají společné. Ani jedno z těchto zařízení nepatří mezi nejlevnější vybavení domácnosti. Přesto se při jejich koupi nevyplatí šetřit a snažit se najít produkty s co nejlepší slevou. Spíše než na cenu se dívejte na výrobce a prodejce, jejich historii, zkušenosti v oboru a také recenze, a to z celého světa. Raději si na své domácí wellness počkejte a našetřete si více peněz, pokud si opravdu kvalitní produkt teď ještě nemůžete dovolit. U nekvalitních a podezřele levných výrobků totiž riskujete nedostupnost náhradních dílů a servisu, častou poruchovost, špatný způsob fungování a zvyšující se provozní náklady. Všechna zařízení doporučujeme si vyzkoušet, v plném provozu. Jen tak budete mít 100% jistotu, že se v nich budete cítit opravdu dobře.

Sauna velmi prospívá našemu zdraví

Jak vybrat saunu pro domácí wellness?

Saun existují více typů, každý pracuje jiným způsobem a má trochu rozdílný vliv na naše tělo. V našem článku vám můžeme, vzhledem k jeho délce, poskytnout pouze základní informace. Před koupí konkrétního modelu vám doporučujeme nastudovat si danou problematiku více a důkladněji. Díky tomu budete vědět, zda vás prodejce netahá za nos a v něčem vás neklame. Opravdu dobrý prodejce vám rád vše vysvětlí tak, abyste měli přehled o všech technických záležitostech, výhodách a nevýhodách a dalších vlastnostech. Ze všeho nejdříve se rozhodněte, zda chcete saunu klasickou (finskou, švédskou), která je vyhřívaná pomocí kamen, či infrasaunu s infrazářiči. Infrasauny se těší stále větší oblibě, infračervené teplo totiž proniká hlouběji do těla a nemusí se tak dlouho čekat, než se infrazářiče zahřejí. Současné sauny jsou ale velmi moderní zařízení, která si můžete nastavit přesně podle svých chutí a potřeb. Mohou být také vytvořeny na míru, aby do vaší místnosti dokonale padly.

Rozdíly mezi jednotlivými typy saun

Klasická sauna pracuje s kamny a teploty v ní se pohybují okolo 70 až 100 °C. Rozdíl mezi finskou a švédskou saunou je v tom, že v prvním typu se kamna polévají vodou, čímž se vytváří vodní pára. Tento typ sauny má vyšší vlhkost vzduchu, což může vyhovovat těm, kterým suchý vzduch nedělá dobře. Moderní modely klasických saun jsou nastavené tak, že si můžete jednoduše vybrat, zda z ní chcete mít finský, či švédský model. U infrasaun záleží především na materiálů infrazářičů, z čehož nejlépe vychází karbon-keramické. Teplota, kterou infrazářiče produkují, se pohybuje okolo 40 až 60 °C. Pobyt v této sauně tak může být o poznání příjemnější. U infrasaun si dále pohlídejte produkci EMF a ELF záření, která jsou pro lidský organismus škodlivá. U opravdu kvalitních infrasaun jsou však jejich hodnoty pod hranicí změřitelnosti. U infrasaun vám dále odpadá starost o odvětrávání, které je u klasické sauny nutné zajistit.

Jaká je ideální vířivka pro domácí wellness?

Vířivka (nebo také vířivá vana či whirlpool) v sobě kombinuje úžasné účinky horké vody a vzduchu proudícího z trysek. U vířivek se nenechte zmást počtem trysek, mnohem důležitější je průtok vody, která z nich proudí. Ten by neměl být příliš nízký, jinak hydromasáž ve vířivce skoro nepocítíte. Neměl by být ale ani příliš vysoký, aby vás silný tlak vody nebolel. Je opravdu nejlepší si vířivku na vlastní kůži vyzkoušet. Ujistěte se také, že jsou pro vás sedadla či lehátka dostatečně pohodlná. U vířivek nejvíce záleží na kvalitě použitých materiálů a ergonomii. Ve vířivce se musíte cítit dobře, aby vám mohla poskytnout ten správný relaxační zážitek. Doplňky jako aromaterapie, barevná světla, minitrysky a fontánky jsou jen třešničkami navíc. Jsou to ale také věci, na kterých lze případně ušetřit, pokud si chcete pořídit opravdu kvalitní vířivku. Vířivky si můžete pořídit z různých materiálů, venkovní i vnitřní a pro různý počet osob.

Domácí wellness se neobejde bez masáží a olejů

Jak na rychlé, snadné a levné domácí wellness?

Sauna i vířivka působí na naše tělo různě. Mají detoxikační účinky, uvolňují napětí svalů a celého těla, ale také vnitřní napětí, uvolňují dýchací cesty, posilují imunitu a kardiovaskulární systém. Vířivka či sauna vám mohou pomoci s usínáním a celkovou kvalitou spánku, zbaví vás úzkosti a stresu, přispějí k dlouhodobému zlepšení vašeho fyzického i psychického zdraví. Sauna vám dokonce může pomoci s hubnutím, saunování totiž přispívá k rychlejšímu spalování kalorií. Teplo navíc zjemňuje pokožku, čistí ji a regeneruje, zpomaluje proces stárnutí a může pomoci i s různými ekzémy. Ne každý si ale může vířivku či saunu, jejichž cena se často pohybuje v řádech desítek až stovek tisíc, dovolit. Všechny výše zmíněné blahodárné účinky vám ale nemusí poskytnout pouze ony. Domácí wellness si totiž můžete snadno udělat i s minimem nákladů, času i energie. Wellness znamená pohodu, a tu můžete svému tělu i mysli dopřát různými způsoby.

Relaxace je velmi důležitá, nezapomínejte na ni

Dnešní doba je poměrně hektická a uspěchaná, všichni lidé moc pracují a na pořádný odpočinek má jen málokdo čas. Dostatek odpočinku je ale stejně jako dostatek tekutin či spánku nesmírně důležitý pro naše zdraví. Zkuste si na relaxaci najít alespoň pár minut denně, případně si jednou za čas (ideálně jednou týdně, nebo alespoň jednou za měsíc) udělejte svůj domácí wellness den. Náhradou za vířivku vám může být koupel s bublinkami a koupelovou solí. Případně si pořiďte masážní podložku do vany, která vám pomůže relaxovat podobně jako masážní trysky ve vířivce. A pokud nemáte vanu, ani to nevadí. Blahodárné účinky vaší pokožce totiž dopřejí i kvalitní pleťové masky, které si navíc můžete sami vyrobit. Zainvestujte do jednoho dražšího oleje na pleť a jednou za čas jej aplikujte. Většinou ho stačí opravdu málo, ale vaše pleť jeho prospěšnost rychle pocítí. Jednoduše sebe a své tělo dostatečně opečovávejte. Oba si to totiž zasloužíte!

Jednoduché domácí wellness masky na obličej a vlasy

Domácí wellness pleťové či vlasové masky jsou nejrychlejší, nejsnadnější a dost možná také nejlepší způsob, jak si dopřát opravdovou relaxaci a péči. Na přípravu většiny z nich vám stačí běžné suroviny, které buď už máte doma, nebo je snadno seženete. Používejte domácí wellness masky alespoň jednou týdně a vaše vlasy i pleť vám za přísun živin a vitamínů poděkují zdravím, vitalitou a krásným vzhledem.

Dopřejte své pokožce tu nejlepší péči

Domácí maska pro problematickou pleť

 • suroviny: jedno balení jedlé sody, vlažná voda
 • postup: vsypte balení jedlé sody do misky a postupně přilévejte vlažnou vodu, dokud nevznikne tužší pasta, tu naneste na vyčištěnou pleť a nechte působit 10-15 minut

Domácí maska pro mastnou pleť

 • suroviny: menší jablko, smetana s obsahem alespoň 36 % tuku, polévková lžíce olivového oleje
 • postup: oloupané a nadrobno nastrouhané jablko smíchejte se smetanou a olivovým olejem, směs naneste na vyčištěnou pleť a nechte působit alespoň 20 minut

Domácí maska pro citlivou pleť

 • suroviny: avokádo
 • postup: vydlabejte jedno celé avokádo a rozmačkejte ho na tužší kaši, tu naneste na obličej a nechte alespoň 10 minut působit

Domácí maska pro normální a smíšenou pleť

 • suroviny: dvě lžičky medu, polévková lžíce tvarohu
 • postup: suroviny smíchejte, výsledná směs by měla vypadat jako řídká kaše, pokud je směs příliš tuhá, můžete přilít trochu mléka, hotovu směs pak naneste na obličej a nechte působit 20 minut

Domácí maska pro rozjasnění pleti

 • suroviny: polovina většího banánu nebo jeden menší banán, polévková lžíce medu, polévková lžíce šťávy z pomeranče
 • postup: banán rozmačkejte a smíchejte s ostatními surovinami, pořádně směs promíchejte a naneste na obličej, kde ji nechte působit přibližně 15 minut

Domácí maska pro vyhlazení pleti

 • suroviny: polovina většího banánu nebo jeden menší banán, polévková lžíce olivového oleje, polévková lžíce bílého jogurt
 • postup: rozmačkaný banán smíchejte s dalšími surovinami, vzniklou směs naneste na obličej a nechte alespoň 15 minut působit

Domácí maska pro suché a lámavé vlasy

 • suroviny: kiwi a šťáva z citronu
 • postup: kiwi rozmačkejte nebo rozmixujte a smíchejte se šťávou z jednoho citronu, naneste zábal na vlasy, zabalte je a po hodině zábal důkladně vypláchněte

Domácí maska pro mastné vlasy

 • suroviny: asi 10 kapek tea tree oleje, 3 polévkové lžíce olivového oleje, šťáva z citronu
 • postup: smíchejte ingredience, vzniklou masku vmasírujte krouživými pohyby polštářků prstů (nikoliv nehtů!) do kořínků a na pokožku hlavy, nechte působit alespoň 20 minut a poté důkladně smyjte

Domácí maska proti lupům

 • suroviny: 2 kávové lžičky kuchyňské soli, polévková lžíce olivového oleje
 • postup: suroviny smíchejte a vzniklý peeling nanášejte na pokožku hlavy pomocí vlasového tamponu, jemně jej do pokožky vmasírujte, nechte působit přibližně 15 minut a poté důkladně vymyjte

Domácí maska na zvýšení lesku vlasů

 • suroviny: bílý jogurt, kávová lžička medu
 • postup: suroviny smíchejte a vmasírujte po celé délce umytých a ručníkem vysušených vlasů, nechte působit 15 minut a důkladně z vlasů vymyjte

Domácí maska pro zvýšení objemu vlasů

 • suroviny: avokádo, 2 kávové lžičky medu, olivový olej
 • postup: vydlabané a rozmačkané avokádo smíchejte s medem a pár kapkami olivového oleje, vzniklou masku vmasírujte do vlasů a vlasové pokožky, nechte působit přibližně 30 minut a poté vypláchněte

Domácí maska pro rychlejší růst vlasů

 • suroviny: vejce, 3 polévkové lžíce olivového oleje
 • postup: před použitím olej trochu prohřejte, uvolní se tak všechny účinné látky, k vejci jej ale přidejte až poté, co vychladne, jinak by se mohly z vejce vytvořit hrudky, důkladně suroviny promíchejte a naneste na vlasy, zakryjte je a nechte masku působit alespoň 30 minut

TOP 17 produktů pro domácí wellness (2020)

Už víte, jak si užít u sebe doma tu nejlepší pohodu a relaxaci. Podívejte se na následující produkty, s jejichž pomocí si domácí wellness vytvoříte opravdu snadno a rychle. Přinesou vám všechny blahodárné účinky a při dlouhodobém používání se budete cítit v naprosté psychické i fyzické pohodě.

Antistresový nástroj pro masáž hlavy

Antistresový nástroj pro masáž hlavy
Zdroj: 4home.cz
 • velmi oblíbená masážní metlička
 • účinně pomáhá odbourávat stres, úzkost, podrážděnost či nespavost
 • okamžitá úleva a relaxace
 • pomalu masážní metličkou otáčejte na temeni hlavy ve všech směrech
 • pro dosažení maximálního efektu je nutné zajistit optimální kontakt metličky s pokožkou hlavy, nechte proto vlasy volné a rozpuštěné
 • metličky jsou dodávány v různých barevných variantách
 • délka: 24 cm

Obchody, kde koupíte produkt Antistresový nástroj pro masáž hlavy


Sada masážních olejů Kneipp

Sada masážních olejů Kneipp
Zdroj: Heureka.cz
 • masážní oleje pro péči o pokožku a relaxaci
 • oleje pokožku vyživují, hydratují a stimulují také krevní oběh
 • oleje nezanechávají na pokožce nepříjemný mastný film
 • masážní oleje jsou vhodné pro všechny typy pokožky
 • stačí nanést malé množství oleje na pokožku a krouživými pohyby vmasírovat
 • sada se skládá ze 3 masážních olejů
 • masážní olej Mandlové květy pokožku hydratuje a je vhodný pro suchou či citlivou pokožku
 • masážní olej Staré dobré časy s červeným mákem a konopím pomáhá zklidnit podrážděnou pokožku
 • masážní olej Ylang-ylang s kanangou vonnou pokožku intenzivně vyživuje

Obchody, kde koupíte produkt Sada masážních olejů Kneipp


5dílná lázeňská sada „Srdce“

 • základní sada pro domácí lázeň
 • dekorativní dřevěný obal ve tvaru srdce
 • sada obsahuje mycí a masážní houbu, kartáček na nehty a pemzu
 • rozměry: 18 × 17,5 × 5 cm
 • materiál: dřevo

Obchody, kde koupíte produkt 5dílná lázeňská sada „Srdce“


Relaxační koupelová sůl s bylinkami

Relaxační koupelová sůl s bylinkami
Zdroj: Baumax.cz
 • koupelová sůl s bylinkami pro uklidňující domácí lázeň
 • teplá voda v kombinaci s příjemnou vůní pomáhá stimulovat organismus
 • koupelová sůl má také ošetřující a čistící účinky
 • do filtračního sáčku (je součástí balení) přidejte sůl a nechte vylouhovat v teplé lázni, dokud se sůl zcela nerozpustí
 • filtrační sáček po každém použití vyčistěte a vyperte
 • po relaxační koupeli doporučujeme pokožku důkladně omýt
 • sůl obsahuje sušený ibiškový květ
 • hmotnost: 1,2 kg

Obchody, kde koupíte produkt Relaxační koupelová sůl s bylinkami


Bylinná vonná lahvička Ha-tha

Bylinná vonná lahvička Ha-tha
Zdroj: Alpik.cz
 • lahvička s tradiční asijskou směsí aromatických bylin
 • s lotosem, pomelem, arabským jasmínem, skořicí, mentolem a borneolem
 • směs je založena na 2 500 let starých léčebných ajurvédských tradicích
 • pro uvolnění, osvěžení, relaxaci a posílení koncentrace
 • lahvička je malá a skladná, lze ji nosit v kabelce či v kapse
 • použité byliny jsou z biologického pěstování
 • s certifikacemi přírodní kosmetiky NaTrue a Eco Control
 • bez obsahu syntetických barvicích a vonných látek, ropných derivátů či silikonů
 • rozměr lahvičky (v, p): 4 × 2 cm

Obchody, kde koupíte produkt Bylinná vonná lahvička Ha-tha


Solný nahřívací polštářek

Solný nahřívací polštářek
Zdroj: Econea.cz
 • bavlněný polštářek naplněný himálajskou koupelovou solí
 • prohřeje klouby, obratle, svaly i šlachy
 • uvolní napětí v celém těle
 • pomáhá také relaxovat a uklidní tělo i mysl
 • himálajská sůl Cereus pochází z pákistánské oblasti Paňdžáb, kde se ručně těží, přebírá, omývá a suší na slunci
 • tato sůl patří mezi nejkvalitnější na světě, je 100% přírodní a neobsahuje žádné chemikálie

Obchody, kde koupíte produkt Solný nahřívací polštářek


Aroma sada Berlín

Aroma sada Berlín
Zdroj: Biooo.cz
 • sada se skládá z éterického oleje a keramického odpařovače
 • keramický odpařovač se snadno používá
 • na nenaglazovaný vršek odpařovače nakapejte pár kapek éterického oleje
 • počet kapek závisí na velikosti místnosti (pro menší prostory stačí 2 kapky, ve větších použijte 5 kapek)
 • směs obsahuje pomeranč, grep a vanilku
 • lehce kořeněná a osvěžující citrusová vůně
 • směs má povzbuzující, uklidňující a relaxační účinky
 • 100% přírodní ingredience z obnovitelných zdrojů
 • s řadou certifikátů (BIO NACH EG-ÖKOVERORDNUNG, Demeter, Natrue, Cosmos Organic, BDIH)
 • éterické oleje lze přidat i do rostlinného oleje (25 kapek éterického oleje na 100 ml rostlinného oleje) a vytvořit si tak vonný a účinný masážní olej
 • POZOR! těhotné ženy mohou smě používat pouze v polovičním ředění (maximálně 1-2 kapky), od ukončeného třetího měsíce těhotenství a jen na 30 minut s přestávkami
 • POZOR! éterické oleje nikdy neaplikujte nezředěné přímo na pokožku
 • POZOR! lahvičku s oleji chraňte před dětmi, nevystavujte ji slunečnímu záření a dlouhodobě ani vzduchu a teplu
 • POZOR! může působit fototoxicky (reagovat na sluneční paprsky, například při kontaktu s nimi zabarvovat pokožku apod.)

Obchody, kde koupíte produkt Aroma sada Berlín


Měsíčková koupel s bylinami

Měsíčková koupel s bylinami
Zdroj: Grizly.cz
 • nepěnivá koupel s výtažky z léčivých rostlin
 • pro posílení přirozené ochranné funkce pokožky
 • s výtažkem z mateřídoušky, která podporuje zdraví dýchacích cest
 • s výtažkem z měsíčku lékařského, který pokožku zklidňuje a chrání ji před záněty
 • koupel také navozuje klidný spánek
 • s charakteristickou kořeněnou vůní
 • před použitím důkladně protřepejte, přidejte do již připravené koupele (asi 2-3 dávky) a promíchejte
 • vhodné také pro vegany a děti od 6 měsíců

Obchody, kde koupíte produkt Měsíčková koupel s bylinami


Vonná svíčka Levandule Lothantique

Vonná svíčka Levandule Lothantique
Zdroj: Homein.cz
 • aroma svíčka s jemnou levandulovou vůní
 • svíčka vyrobená podle starých receptů a postupů strýčka Nestora
 • s vysokým obsahem přírodních látek a výtažků z bavlny či lněných semínek
 • bez obsahu škodlivých látek jako jsou parabeny, PEG, phenoxyethanoly, silikony či minerální oleje
 • obaly jsou recyklovatelné
 • aroma svíčka ve skleněné nádobě může mít také funkci krásného a originálního bytového doplňku
 • doba hoření: až 30 hodin
 • hmotnost: 140 g

Obchody, kde koupíte produkt Vonná svíčka Levandule Lothantique


Masážní akupresurní podložka na nohy

 • pro zónovou terapii
 • díky masáži konkrétních bodů na chodidlech pomáhá zlepšovat stav různých částí či orgánů v těle
 • při pravidelném používání je efekt masáže dlouhodobý
 • chůze po podložce je velmi příjemná a uvolňující
 • na podložku je možné si také lehnout a stimulovat tak zádové akupresurní body
 • jednotlivé akupresurní body lze odnímat podle potřeby
 • materiál: plast, textil
 • rozměry: 175 × 35 cm

Obchody, kde koupíte produkt Masážní akupresurní podložka na nohy


Masážní vanička na nohy SENCOR SFM 3720GR

Masážní vanička na nohy SENCOR SFM 3720GR
Zdroj: Alza.cz
 • perličková masážní vanička
 • lze využít doma i v kanceláři
 • do vaničky můžete přidat i led a vytvořit tak osvěžující chladivou lázeň, ideální zejména v teplých letních dnech
 • masážní vanička nabízí 3 úrovně nastavení: vibrační masáž, teplou lázeň s bublinkovým efektem a jejich kombinaci
 • na dně vaničky je 482 stimulačních akupresurních bodů, které zvyšují efektivitu masáže
 • 20 vzduchových trysek na každé chodidlo
 • vanička stimuluje prokrvení pokožky, zlepšuje krevní oběh, uvolňuje napjaté svalstvo, regeneruje a revitalizuje a pomáhá také odbourávat stres či únavu
 • s vestavěným topným tělesem, které pomáhá eliminovat pokles teploty
 • s protiskluzovými nožičkami
 • příkon: 90 W
 • vnitřní délka pro chodidlo: max. 30 cm
 • délka přívodního kabelu: 1,5 m
 • rozměry (v, š, h): 24,5 × 34,3 × 42,3 cm
 • hmotnost: 2,2 kg
 • napětí: 230 V ~ 50 Hz

Obchody, kde koupíte produkt Masážní vanička na nohy SENCOR SFM 3720GR


Aroma set přívěsku a směsi esenciálních olejů Nadirah

Aroma set přívěsku a směsi esenciálních olejů Nadirah
Zdroj: LadyBio.cz
 • set se skládá z přívěsku ve tvaru andělských křídel a směsi vonných olejů
 • uvnitř přívěsku je plstěný polštářek, na který stačí kápnout jednu až čtyři kapky oblíbeného esenciálního oleje či parfému
 • polštářek lze vyndat a umístit místo něj do přívěsku například fotografii (součást balení jsou 2 silikonové nálepky pro uchycení fotografie)
 • barvu přívěsku lze měnit díky 5 plstěným polštářkům ve tvaru srdce v různých barvách (bílá, černá, modrá, červená, fialová), které jsou součástí balení
 • přívěsek má povrchovou úpravu z ródia, který udržuje šperk dlouhodobě lesklý a je vhodný pro alergiky
 • směs esenciálních olejů pro uklidnění těla i mysli, probuzení vnitřní harmonie a prohloubení relaxace
 • nádherná svěží květinová a jemně citrusová vůně
 • základ směsi tvoří kardamom s lehce kořeněnou vůní a výraznými uklidňujícími a relaxačními účinky
 • kardamom také podporuje emocionální rovnováhu
 • směs je možné použít i do aromalampy, aromadifuzéru či do koupele
 • esenciální oleje jsou vyrobeny z rostlinných materiálů a jejich výroba podléhá přísné kontrole kvality
 • POZOR! esenciální oleje nikdy nenanášejte přímo na pokožku, může dojít k jejímu podráždění, esenciální oleje jsou navíc často fotosenzitivní (reagují na sluneční paprsky) a mohly by pokožku zabarvit
 • obsah: 5 ml
 • rozměry přívěsku: 1,3 × 1,3 cm
 • délka řetízku: 45 cm
 • hmotnost přívěsku: 4,8 g

Obchody, kde koupíte produkt Aroma set přívěsku a směsi esenciálních olejů Nadirah


Aroma difuzér ZEN Light

 • výběrem esenciálního oleje měníte funkci aroma difuzéru
 • lze využít pro relaxaci, navození romantické nálady, pro probuzení či pro léčbu migrény, unavených svalů nebo ucpaného nosu
 • ultrazvuková technologie olej nezahřívá, ale rozkládá na mikročástice
 • funguje také jako zvlhčovač vzduchu, stačí nádobku naplnit studenou (ideálně destilovanou) vodou
 • po vyprázdnění zásobníku se difuzér automaticky vypne
 • s časovačem, který lze nastavit tak, aby vypouštěl vodní páru po 1, 3, nebo 6 hodinách, či byl neustále zapnutý
 • moderní design
 • jednoduchá obsluha
 • tichý chod
 • zcela bezpečný provoz
 • kapacita zásobníku na vodu: 300 ml
 • materiál: PP, ABS
 • barva: světlá dřevěná textura
 • rozměry: 16,9 × 12,1 cm
 • hmotnost: 570 g

Obchody, kde koupíte produkt Aroma difuzér ZEN Light


Masážní podložka Medisana MC 810

Masážní podložka Medisana MC 810
Zdroj: Mall.cz
 • vibrační
 • lze použít nejen doma, ale i v kanceláři či autě
 • cílená intenzivní masáž nohou a zad
 • uvolňuje napjaté svaly
 • 3 úrovně vibrací
 • 9 přednastavených masážních programů
 • 4 masážní zóny (oblast sedadla, dolní část zad, horní část zad, krk)
 • zóny lze zvolit samostatně, nebo je různě kombinovat
 • s funkcí intenzivního tepla (lze použít i bez masáže)
 • v oblasti zad a sedadla se nachází 5 vibračních motorů
 • skladná, lehká, s jednoduchým ovládáním a údržbou
 • kabelový ovladač a síťové napájení
 • masážní podložka se po 15 minutách nečinnosti automaticky vypne
 • délka přívodního kabelu: 1,8 m

Obchody, kde koupíte produkt Masážní podložka Medisana MC 810


Infračervený masážní přístroj Beurer MG 100

Infračervený masážní přístroj Beurer MG 100
Zdroj: K24.cz
 • pro účinnou a intenzivní masáž jednotlivých částí těla
 • infračervené teplo proniká hlouběji do těla
 • 3 masážní programy
 • program Relax pro plynulou a uklidňující masáž
 • program Vital pro pulzující a intenzivní masáž
 • program Active pro hloubkovou pulzující masáž
 • nastavitelná intenzita masáže
 • displej se zobrazením rychlosti masáže
 • vyměnitelné masážní nástavce
 • protiskluzové držadlo
 • rozměry (v, š, d): 15 × 16 × 45 cm
 • hmotnost: 1,7 kg
 • výkon: 25 W
 • napětí: 220-240 V ~ 50 Hz

Obchody, kde koupíte produkt Infračervený masážní přístroj Beurer MG 100


Parafínová lázeň

Parafínová lázeň
Zdroj: Astoreo.cz
 • ošetření rukou nebo nohou
 • ideální pro namáhanou, popraskanou či vysušenou pokožku
 • pokožku hydratuje, detoxikuje a zjemňuje
 • okamžitý i dlouhodobý kosmetický efekt
 • hloubkové teplo zvyšuje prokrvení a zlepšuje obnovu tkání
 • pomáhá také ulevit od bolestí při artritidě, zánětech, ztuhlosti či poranění kloubů i svalů
 • vhodná i při rehabilitaci po úrazech či zlomeninách
 • lze využít pro uvolnění svalů a kloubů před sportovním výkonem
 • do rozehřátého parafínu vložte ruce, lokty či nohy, rozehřátý kapalný parafín se při kontaktu s tělem promění na vosk, ten nechte na těle působit přibližně 20 minut, poté jej stáhněte
 • pro zvýšení léčebného a relaxačního účinku si navlečte na ruce s voskem z parafínu rukavice (součástí balení)
 • displej
 • možnost nastavení teploty
 • parafínová lázeň je napájena ze sítě (230 V)
 • výrobek je z kvalitního, odolného a zdravotně nezávadného plastu
 • rozměry: 33 × 23 × 18,5 cm
 • balení obsahuje dvě 450g balení parafínu a 30 sáčků rukavic

Obchody, kde koupíte produkt Parafínová lázeň


Vířivý bazén Pure Spa – Bubble HWS

Vířivý bazén Pure Spa - Bubble HWS
Zdroj: Marimex.cz
 • až pro 4 dospělé osoby
 • perličková terapie s nezávislým ohřevem pro dokonalé uvolnění
 • se samoinstalačním mechanismem pro co nejjednodušší instalaci
 • stačí zapojit do zásuvky, vířivý bazén se sám nafoukne
 • s intuitivním ovládáním a jednoduchou a rychlou údržbou
 • 120 vysoce výkonných bublinkových trysek
 • integrovaný topný systém s individuálním nastavením teploty podle potřeby
 • unikátní systém Hard Water Treatment změkčuje vodu, která je díky tomu šetrnější k pokožce
 • elektronická jednotka vytváří střídavé magnetické pole, které zabraňuje vzniku vodního kamene
 • příkon: 2 200 W
 • objem: 795 l
 • vnitřní průměr: 145 cm
 • vnější průměr: 196 cm
 • výška: 71 cm
 • hmotnost prázdného bazénu: 40 kg
 • hmotnost napuštěného bazénu: 835 kg
 • napájení: 220-240V / 50Hz
 • materiál: vysoce kvalitní laminované PVC
 • součástí balení je také termoizolační kryt, ohřev/filtrační systém, dvě filtrační vložky, izolační podložka, hadice pro nafukování, taška pro snadné přenášení, chemický plovák, tester na volný chlor, pH a celkovou zásaditost

Obchody, kde koupíte produkt Vířivý bazén Pure Spa – Bubble HWS

ObchodCena
Marimex logo10 990 Kč


Categories

Related Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..