Jak na smart domácnost

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.



Smart domácnost – co to je a jak na ni?

Smart domácnost (SmartHome či chytrá domácnost) je velmi moderní a stále oblíbenější řešení řízení domácnosti. Pomocí jednoho či více smart zařízení si můžete nastavit šikovné parametry a zjednodušit si tak život. Ve smart domácnosti se skrývá budoucnost bydlení. Podívejte se, jak si takovou vytvořit, co k tomu potřebujete a co vše se pod pojmem smart domácnost skrývá.

Jak na smart domácnost

TOP 4 centrální jednotky pro smart domácnost (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
EZVIZ Internet Alarm Hup A1EZVIZ Internet Alarm Hup A1
Honeywell EvoTouch Wi-Fi ATC928G3026Honeywell EvoTouch Wi-Fi ATC928G3026
Athom Homey Pro 2.0Athom Homey Pro 2.0
Fibaro Home Center 2Fibaro Home Center 2

Co znamená smart domácnost a je pro vás vhodná?

Slovo „smart“ pochází z angličtiny a v překladu znamená „chytrý“. Zatímco smart domácnost je poměrně novým trendem, v jiných oblastech se s podobným pojmem setkáváme poměrně běžně. Klasické mobilní telefony postupně nahrazují smartphony neboli chytré telefony. A možná jste narazili i na smart spotřebiče či smart osvětlení. Všechna tato zařízení, a mnoho dalších, mají ve smart domácnosti své místo. Nabídka smart zařízení je velmi bohatá a záleží jen na vás, které ve své domácnosti chcete využít. Smart domácnost je taková, ve které máte lepší přehled o různých parametrech bydlení jako je spotřeba energie či tepla, a ve které lze různá zařízení ovládat jednodušeji a rychleji, než jak jste doteď byli zvyklí. V naší zemi zatím není trend smart domácnosti tolik rozšířen, takže mnoho lidí ani nezná jeho výhody a necítí potřebu svou domácnost předělávat na tento způsob. Smart domácnost vám ale může život výrazně zpříjemnit.

Co vše smart domácnost dokáže?

Pojďme se tedy podívat na to, s čím vším vám může smart domácnost pomoci. Jak už jsme psali, způsobů na její vytvoření je mnoho. Ve smart domácnosti lze jednoduše a často také dálkově ovládat zatemnění oken, teplotu v místnostech, větrání, osvětlení, zalévání a zavlažování, teplotu vody či zakrytí bazénu a mnoho dalšího. Smart zařízení vám také pomohou mít přehled o spotřebách, nastavovat různé typy zabezpečení domácnosti, a to vše i vzdáleně. Můžete si nastavit, aby vám na váš mobil přišlo upozornění v případě vypuknutí požáru, vloupání, při změně teploty v místnostech a mnoho dalšího. Pomocí smart zařízení můžete snížit spotřebu své domácnosti, zlepšit její vnitřní klima, zabezpečení a celkový komfort. Smart domácnost vám může mnoho věcí usnadnit a pomoci vám cítit se doma mnohem lépe. Také její zařízení je velmi jednoduché a na následujících řádcích vám vysvětlíme, jak na to.

Co byste měli vědět, než se do toho pustíte?

Smart domácnosti se nemusíte bát. Zpočátku se její zařizování může jevit jako velmi komplikované. Zejména pro laiky, kteří mají problém s ovládáním svého chytrého mobilního telefonu či počítače. Jakmile ale nastavíte vše potřebné, uvidíte, že i s minimem znalostí pro vás bude ovládání a nastavování vaší smart domácnosti velmi jednoduché. Prvotní nastavení také není nijak složité. Pokud máte ve svém okolí někoho, kdo se v moderních technologiích aspoň trochu vyzná, požádejte ho o pomoc. Jestliže takovou možnost nemáte, ke každému zařízení dostanete podrobný návod a na internetu najdete spoustu dalších rad, zkušeností a tipů. Nastavení smart domácnosti je individuální, protože musí odpovídat jejím obyvatelům a jejich konkrétním představám. V tomto případě univerzální návody nejsou. Jakmile ale pochopíte základní principy, bude to pro vás opravdu hračka.

TIP: Smart domácnost je zcela bezpečná! Využívá zabezpečené technologie, se kterými máte jistotu, že ovládání a nastavování budete mít jen ve svých rukou.

Smart domácnost vám zjednoduší život

Dva způsoby zařízení smart domácnosti

Smart domácnost si můžete vytvořit jednoduše tím, že si pořídíte smart vybavení. Tím může být v dnešní době téměř cokoliv od osvětlení přes elektrické zásuvky, meteostanice, termostaty, elektroniku až po alarmy, kamery či zámky dveří. Případně si můžete pořídit i tzv. jednoúčelové sady, což je celý set ovladače, hlavní jednotky a senzorů. Je ale důležité vědět, že každé zařízení funguje trochu jinak. Může se vám tak stát, že pro všechna zařízení ve své smart domácnosti budete potřebovat několik ovladačů či aplikací v chytrém telefonu. A bude těžké do již zapojené sady připojit i další zařízení tak, aby spolu vzájemně komunikovala. Tento problém částečně řeší bezplatná aplikace IFTTT, pomocí které lze alespoň některá zařízení donutit na sebe reagovat. Výhodou samostatných smart zařízení či jednoúčelových sad je jednoduchá instalace, nižší pořizovací náklady a také fakt, že fungují téměř okamžitě. Druhým způsobem, jak vytvořit smart domácnost, je pořízení centrální jednotky a propojených zařízení.

Propojená smart domácnost

Pokud si pořídíte centrální jednotku někdy také označovanou jako řídící jednotka, můžete s její pomocí vytvořit provázanou smart domácnost. Po zakoupení centrální jednotky je nutné ji připojit kabelem k routeru. Poté si do svého chytrého telefonu stáhnete potřebnou aplikaci, případně můžete navštívit příslušnou stránku v prohlížeči. Pomocí aplikace či webu nastavíte vše potřebné. K ovládání centrální jednotky a k ní připojených zařízení potřebujete internet. Doma je ideální využívat svou vlastní Wi-Fi síť, některé centrální jednotky ale umožňují také dálkové připojení, takže se k nim připojíte odkudkoliv. Připojování dalších zařízení k centrální jednotce je velmi jednoduché a intuitivní, takže si s ním poradíte i bez hlubších technických znalostí. Jednotlivá zařízení s centrální jednotkou a také mezi sebou komunikují prostřednictvím komunikačních protokolů. Těch je více typů a je důležité vědět, jaký protokol používá právě vaše centrální jednotka. Více informací najdete níže.

TIP: Centrální jednotku lze ovládat také hlasem, kdy komunikujete prostřednictvím tzv. hlasového asistenta. Mezi ty nejznámější patří Siri (u Apple HomeKit), Alexa (u Amazon Echo) či Google Asistent.

Drátově, nebo bezdrátově?

Propojit různá zařízení v domácnosti lze také s pomocí kabelů, tedy drátově. Nejčastěji je toto řešení využíváno v komerčních objektech, kde se tímto způsobem propojují různé kamerové systémy apod. Nevýhodou drátového systému je však to, že je potřeba jej promyslet dopředu, ideálně ještě před stavbou domu či bytu. Po umístění kabelů a drátů do zdí jsou místa pro jednotlivá zařízení přesně daná. A jakmile budete chtít nějaké zařízení přesunout, budete muset provést určité stavební práce a kabeláž předělat. Drátový způsob propojení zařízení je bezpečný, rychlý a stabilní, a to i na velmi dlouhé vzdálenosti. Současné bezdrátové systémy se ale svou stabilitou a bezpečností těm drátovým zcela vyrovnají. Jejich instalace je velmi jednoduchá, s jednotlivými zařízeními můžete bez problémů pohybovat podle potřeby a pořizovací i provozovací náklady jsou o poznání nižší. Pro zařizování vaši vlastní smart domácnosti je bezdrátový systém jednoznačně lepší.

Smart senzory a ovladače

Komunikační protokoly

Pod pojmem komunikační protokol si představte jazyk, kterým komunikuje centrální jednotka s jednotlivými zařízeními i zařízení mezi sebou. Jakmile si pořídíte centrální jednotku využívající některý z komunikačních protokolů, budete s ní moci propojit pouze ta zařízení, která používají stejný protokol. Proto věnujte informaci o tomto parametru zvýšenou pozornost. Je také dobré si ještě před tím, než si centrální jednotku pořídíte, projít nabídku obchodů se zařízeními pro smart domácnost. Podívejte se, jaká zařízení byste si chtěli do budoucna pořídit a jaký komunikační protokol využívají (některá zařízení jsou schopná využívat i dva či více). Díky tomu pro vás bude jednodušší určit, jaký protokol by měla používat vaše nová centrální jednotka. Zde je seznam nejčastějších komunikačních protokolů pro smart domácnost:

Apple HomeKit

Tento protokol vyvinula společnost Apple a komunikují jím spolu pouze zařízení od tohoto výrobce, případně další, která mají certifikát Works with Apple HomeKit („funguje s Apple HomeKit“). K ovládání se využívá aplikace Home (Domácnost), kterou je možné nainstalovat pouze na zařízení se systémem iOS 10 a vyšší. K aplikaci lze připojit různé typy senzorů, světel či termostaty a můžete s její pomocí vytvářet také přednastavené scénáře a různá automatická pravidla.

Bluetooth

Pomocí tohoto komunikačního protokolu lze propojit smart zařízení s chytrým mobilním telefonem či tabletem, z kterých je poté můžete ovládat. Bluetooth má ale omezený dosah (přibližně 10 metrů), může se vyznačovat menší stabilitou a je poměrně náchylný k rušení. Jeho používání je ale velmi jednoduché a bezpečné.

EnOcean

Velmi unikátní technologie, která se vyznačuje vysokou bezpečností a krátkou dobou přenosu. Její unikátnost spočívá ve způsobu, kterým se jednotlivá zařízení nabíjejí. Ta totiž sbírají energii ze svého okolí, například ze světla, rozdílu teploty, vibrací či pohybu. Detektory a senzory tedy nemusíte nijak nabíjet či jim vyměňovat baterii. Zařízení používající komunikační protokol EnOcean jsou tak ideální, pokud si chcete vytvořit zcela bezúdržbovou smart domácnost.

GSM

Tento komunikační protokol využívají zařízení, která vám posílají upozornění v podobě SMS, volání, e-mailu či notifikací na mobilní telefon.

Thread

Jeden z nejnovějších komunikačních protokolů, který využívají zařízení s velmi nízkou spotřebou energie. Tato technologie umožňuje propojení velkého množství zařízení.

Wi-Fi

Také jednotlivá zařízení a centrální jednotka mohou ke své komunikaci využívat Wi-Fi síť. Ačkoliv se toto řešení může zdát nejjednodušší, je problematické hned z několika důvodů. Na domácí Wi-Fi síť je běžně připojeno větší množství zařízení (mobilní telefony, počítače, notebooky, tablety a další). A čím více zařízení tuto síť používá, tím méně je stabilní a spolehlivá. Může tedy docházet k výpadkům v připojení. Zařízení, která spolu komunikují prostřednictvím Wi-Fi, mají navíc vysokou spotřebu energie a je proto nutné u nich často vyměňovat baterii.

Z-Wave a ZigBee

Jedná se o dva komunikační protokoly, které jsou nejběžnější a nejoblíbenější a fungují velmi podobně. Signál ze zařízení do centrální jednotky putuje nepřímo přes ostatní zařízení. To zlepšuje celkovou stabilitu a sílu komunikace a umožňuje komunikaci i mezi velmi vzdálenými zařízeními. Obě tyto technologii používají zařízení, která je nutné napájet síťově, nebo pomocí baterie, mají však poměrně vysokou výdrž. Ačkoliv jsou si tyto technologie v mnohém podobné, nejsou spolu kompatibilní. Zařízení používající komunikační protokol Z-Wave se nebude schopné připojit k centrální jednotce využívající ZigBee a naopak.

Philips Hue je velmi oblíbené řešení pro smart domácnost

Hlavní prvky smart domácnosti

Rozhodli jste se zařídit si smart domácnost – jak začít? S využitím informací uvedených výše si vyberte centrální jednotku. Nejčastěji se jedná o malou krabičku, která se propojí s routerem pomocí kabelu. Centrální jednotka je mozkem celé smart domácnosti. Pomocí aplikace či přes webovou stránku v ní nastavíte požadované parametry. Podle toho, jaká zařízení k ní připojíte a jaké úkoly mají plnit. Dalšími prvky jsou senzory či detektory a tzv. akční prvky. Senzor nebo detektor snímá své okolí a kontroluje jeho parametry, zda odpovídají těm, které jste nastavili. V případě, že dojde ke změně těchto parametrů nebo k situaci, kterou jste nastavili (např. změna teploty či intenzity světla, případně konkrétní čas), vyšlou informaci k centrální jednotce. Ta, opět podle vašeho nastavení, vás buď o změně informuje, nebo vyšle signál k akčnímu prvku, který provede nějakou činnost, např. vypne světla, zvýší teplotu apod.

Senzory, detektory a akční prvky

Senzory či detektory mohou mít různé podoby. Může se jednat o detektory kouře, pohybu, přítomnosti, úniku vody, senzory intenzity osvětlení, teploty, vlhkosti či množství oxidu uhelnatého. Akční prvky mívají podobu relé (spínací, stmívací pro osvětlení či určené k ovládání různých prvků jako jsou žaluzie apod.), případně zásuvek, s jejichž pomocí jsou ovládány domácí spotřebiče. Díky tomuto provázanému systému můžete jednoduše nastavit mnoho parametrů, jak se má vaše smart domácnost chovat. Jakých situací si mají senzory a detektory všímat a jak se v těchto situacích mají zachovat akční prvky. Instalace senzorů, detektorů i akčních prvků je velmi jednoduchá a stejně tak jejich propojení s centrální jednotkou. Především si však dejte pozor na to, aby všechna zařízení používala stejný komunikační protokol (viz výše). Předem si tedy zkuste rozmyslet, co vše ve své smart domácnosti chcete a jakým způsobem by vaše smart domácnost měla fungovat.

Ovládání smart domácnosti

K ovládání se nejčastěji používá chytrý mobilní telefon s konkrétní aplikací. Informaci o tom, jakou aplikaci si máte stáhnout, dostanete vždy spolu s vaší centrální jednotkou. K jejímu ovládání lze většinou používat také webovou stránku, chytré hodinky či televizi a u některých centrálních jednotek dokonce i hlas. Mobilní aplikace je ale většinou tím nejjednodušším způsobem. Co všechno přes ní lze nastavit záleží na vlastnostech centrální jednotky a dalších zařízení. Předem si tedy zjistěte, co vše centrální jednotka umí, jaké parametry je schopná sledovat a jaké pokyny dále vydává. V některých aplikacích si můžete vytvářet i různá pravidla či scénáře. Díky tomu se některé akční prvky samy spustí v určitou hodinu, takže se např. v osm ráno zapne smart podlahové topení, roztáhnou se smart žaluzie, zapne se smart budík s příjemnou melodií, smart vytápění v koupelně se nastaví na ideální teplotu a v kuchyni začne smart kávovar připravovat ranní lahodnou kávu.

Smart žárovka je často součástí smart domácnosti

Co všechno může smart domácnost zahrnovat?

Smart zařízení, která můžete připojit k centrální jednotce a vytvořit tak smart domácnost, je celá řada. Pojďme se teď blíže podívat na ta nejběžnější a s čím konkrétně vám mohou pomoci.

Smart osvětlení

Chytré osvětlení je jedním z nejpoužívanějších prvků smart domácnosti. V této kategorii dnes najdete smart nástěnné či stolní lampy, smart LED pásky či smart žárovky. U chytrého osvětlení je možné nastavovat intenzitu světla, teplotu, ale také barvu. Můžete si rovněž nastavit, která světla se mají kdy zhasnout nebo rozsvítit, případně, zda se tyto procesy mají provádět postupně či najednou. Smart osvětlení je také dobrým řešením pro zajištění bezpečnosti vaší domácnosti. Můžete si u něj totiž nastavit opakované a nepravidelné rozsvěcení během vaší nepřítomnosti. Na výběr je z opravdu široké nabídky, proto jsme se smart osvětlení věnovali zvlášť v tomto článku.

Smart bezpečnostní systémy

Pomocí různých smart kamer, detektorů a senzorů můžete výrazně zvýšit bezpečnost své smart domácnosti. Chytré kamery zachytávají pohyb a díky velmi silným senzorům zachytí i ten nejnenápadnější. Zároveň jsou schopné rozpoznat členy domácnosti, stejně jako domácí mazlíčky. Můžete si tedy nastavit, aby reagovaly jen v případě detekování přítomnosti někoho dalšího. Díky smart zabezpečovacím systémům máte kdykoliv a kdekoliv přehled o tom, co se u vás doma děje. Jakmile dojde k narušení, smart systém vás o tom okamžitě informuje. Součástí mohou být také chytré zámky, které lze odemknout pouze pomocí otisku prstu či konkrétního chytrého telefonu. Možností smart bezpečnostních systémů je opravdu hodně a proto jsme i tomuto tématu věnovali samostatný článek.

Smart detektory a senzory

Detektory a senzory mohou být součástí smart bezpečnostních systémů. Detekují pohyb či zvuk, ale také kouř, teplotu, oxid uhelnatý, vodu a lze je použít i k mnoha dalším účelům. Díky smart detektorům a senzorům máte o své smart domácnosti vždy přehled. Je možné nastavit, aby vydaly pokyn akčním prvkům a díky tomu např. rozsvítit světla jakmile intenzita osvětlení v místnosti klesne pod nastavenou hladinu, případně zapnout topení pokud klesne teplota apod.

Smart termostaty

Chytrý termostat vám pomůže nejen vytápět smart domácnost přesně podle vašich potřeb a zvyků, jeho pořízením můžete také výrazně ušetřit na spotřebě. Smart termostat lze nastavit přesně tak, jak potřebujete, nebo zapnout automatické programy. Ty detekují vaši přítomnost v domácnosti a přizpůsobí jí výkon vytápění. Některé smart termostaty se dokonce dokáží naučit váš způsob života a vaše preference v jednotlivých částech dne či roku. Podle toho se pak samy regulují. Smart termostat bývá často vybaven senzorem pro detekci kouře či oxidu uhelnatého.

Smart meteostanice

Díky těmto smart zařízením budete mít dokonalý přehled o stavu vnitřního klima domácnosti, ale také o počasí a dalších důležitých parametrech venku. Chytrá meteostanice vám může poskytnout předpověď počasí, měřit teplotu, vlhkost i tlak vzduchu, kvalitu ovzduší, rychlost či směr větru nebo množství srážek. Můžete si nastavit upozornění na určité situace, takže budete například zavčasu informováni o blížící se bouřce apod. Smart stanice nabízí uživatelům také různé grafy, tabulky a statistiky a i ony mohou být vybaveny senzorem pro měření přítomnosti oxidu uhelnatého.

Další smart zařízení

Mezi velmi oblíbená smart zařízení patří také smart spotřebiče jako ledničky, myčky na nádobí, pračky, sušičky, kávovary, vysavače a další. Smart spotřebiče lze na dálku nastavovat, zapínat či vypínat a případně vás také upozorní na nastavené situace (doprání, domytí nádobí, docházení mycího prostředku či některých potravin apod.). Dále si můžete pořídit také smart hračky (drony, robotické hračky), elektroniku (TV, audio či video), smart vybavení kanceláře či auta (autodiagnostika, navigace), smart potřeby pro vašeho mazlíčka (obojky, vodítka, GPS lokátory, hračky) či smart pomůcky pro krásu a zdraví (váhy, různá měřící a monitorovací zařízení, kartáčky na zuby). Pořídit si můžete dokonce i smart dekorace a doplňky jako je například smart květináč s automatickým zavlažováním či vyživováním. Možností je opravdu mnoho a rozhodně je z čeho vybírat. Všechna smart zařízení jsou zcela bezpečná a jejich ovládání a nastavování je co nejjednodušší.


TOP 4 centrální jednotky pro smart domácnost (2020)

Pořízení centrální jednotky je většinou prvním krokem při zřízení smart domácnosti. Z vlastností centrální jednotky vyplývá, jaké možnosti vám vaše smart domácnost může nabídnout, co vše v ní můžete mít a co pro vás může udělat. U centrálních jednotek je nejdůležitější vlastností komunikační protokol, který musí být shodný s komunikačním protokolem všech připojených zařízení.

EZVIZ Internet Alarm Hup A1

EZVIZ Internet Alarm Hup A1
Zdroj: Datart.cz
  • centrální jednotka určená pro připojení až 32 různých detektorů a dalších bezpečnostních zařízení
  • lze připojit bezpečnostní kamery, alarmy, sirény, detektory oken, dveří či pohybu, senzory úniku vody nebo kouře atd.
  • ovládání pomocí aplikace EZVIZ, nebo dálkového ovládání
  • dálkový ovladač s tlačítkem pro alarm, výběr režimu centrální jednotky či ztišení
  • režimy: At-Home (Doma), Sleeping (Spánek) a Leaving-Home (Odchod z domu)
  • při detekci nežádoucího pohybu se spustí siréna a kamery začnou nahrávat
  • záznam vám centrální jednotka pošle na váš telefon
  • v době pohotovosti posílá na váš telefon hlasové zprávy
  • komunikační protokol: WiFi

Obchody, kde koupíte produkt EZVIZ Internet Alarm Hup A1

ObchodCena
Datart logo3 099 Kč
Euronics.cz3 099 Kč

Honeywell EvoTouch Wi-Fi ATC928G3026

  • centrální jednotka pro připojení až 12 na sobě nezávislých zón + zásobníku TUV
  • lze připojit zejména topná tělesa, podlahové vytápění, zónové nebo směšovací ventily a jiné typy vytápění
  • pomáhá také s úsporou energie
  • každé zóně lze nastavit vlastní týdenní časový program
  • s možností vzdáleného přístupu s pomocí chytrého telefonu (operační systém Android nebo iOS)
  • součástí je také regulátor pro bezdrátovou komunikaci (frekvenční pásmo 868 MHz)
  • intuitivní ovládání
  • přehledný a srozumitelný návod nastavování
  • velký, vysoce kvalitní, barevný dotykový displej
  • displej zobrazuje informace o zónách a teplotách
  • moderní design
  • vyměnitelný přední kryt v různých barvách (bílá, černá, broušená ocel)
  • využívá bezdrátové komunikace
  • řízení vytápění se přizpůsobuje aktuálnímu klimatu a tepelné zátěži
  • funkce optimalizace, která vypočítává čas zahřátí a vychladnutí
  • součástí balení je 2× baterie AA 1,2V NiMH, síťové napájení je nutné dokoupit
  • komunikační protokol: Wi-Fi
  • jazyk aplikace i centrální jednotky lze nastavit na český

Obchody, kde koupíte produkt Honeywell EvoTouch Wi-Fi ATC928G3026

ObchodCena
Datart logo5 990 Kč
Euronics.cz5 990 Kč

Athom Homey Pro 2.0

Athom Homey Pro 2.0
Zdroj: Alza.cz

  • pro ovládání osvětlení, elektroniky, spotřebičů, detektorů, senzorů, kamer a mnoho dalšího
  • 8 různých komunikačních protokolů
  • infračervený přijímač a vysílač (6x)
  • ovládání prostřednictvím bezplatné aplikace Homey Athom (pro operační systémy Android a iOS)
  • aplikace posílá upozornění na mobil, ať už jste kdekoliv
  • editor scén (Flows Editor) pro vytváření automatických pravidel
  • komunikační protokoly: Wi-Fi (2,4 GHz), Bluetooth (4.0), ZigBee (2,4 GHz), Z-Wave Plus (433 MHz a 868 MHz)
  • procesor: Dual Core 1 GHz CPU
  • paměť: 1 GB RAM
  • audio výstupy: interní reproduktor, 3,5 mm stereo jack, Bluetooth A2DP
  • napájecí kabel: USB A do Mini-USB B

Obchody, kde koupíte produkt Athom Homey Pro 2.0

ObchodCena
Datart logo10 489 Kč
Alza.cz10 489 Kč
Euronics.cz10 489 Kč

Fibaro Home Center 2

Fibaro Home Center 2
Zdroj: Datart.cz
  • pro připojení různých typů zařízení
  • chytrá asistentka Lili
  • podpora VoIP komunikace a programovacího jazyka Lua
  • pro přístup k ovládání stačí do webového prohlížeče zadat IP adresu jednotky
  • aplikace Fibaro (pro Android a iOS)
  • intuitivní uživatelské rozhraní pro ovládání zařízení provádějících pravidelně stejnou činnost
  • panely zařízení pro plánování činností pro skupiny zařízení podle času či dne v týdnu
  • funkce geolokalizace, s jejíž pomocí naleznete členy domácnosti
  • funkce Linked Devices pro spojení více zařízení v jedno virtuální
  • disk se zálohou pro rychlou a jednoduchou obnovu nastavení
  • přísná ochrana proti vniknutí do systému
  • vysoce kvalitní zpracování, plášť je vyroben z čistého hliníku
  • kompatibilní s Google Assistant a Amazon Alexa
  • síťové napájení
  • procesor: Intel Atom 1,6 GHz
  • paměť: 1 GB RAM
  • disk: 2GB SLC HDD
  • komunikační protokol: Z-Wave
  • aplikace je dostupná v češtině

Obchody, kde koupíte produkt Fibaro Home Center 2

ObchodCena
Datart logo15 990 Kč
Alza.cz12 499 Kč
Euronics.cz15 990 Kč
Přidat hodnocení


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..