jak vybrat kuchyň

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.10 praktických rad pro výběr kvalitní kuchyně

jak vybrat kuchyň

Řešíte, jak udělat vaši kuchyni praktickou, a přitom elegantní a pěknou? Pak je tento článek právě pro vás. Pojďme se podívat na deset rad pro výběr kvalitní kuchyně.

Kuchyně je místem, ve kterém se více než kde jinde klade důraz na praktičnost a využitelnost. Ideální kuchyně je taková, ve které má vše dostatek prostoru a vy tak můžete kouzlit a vytvářet jídla bez narážení do nábytku a stěhování hrnců a kuchyňských přístrojů zleva doprava. Na co si ale dát při výběru kuchyně pozor?

Kvalita nad cenou

kuchyně

Nemusíte-li se nezbytně rozhodovat mezi kvalitou a cenou, nedělejte to. Vaše kuchyně vám bude sloužit mnoho let a bude se denně používat, takže zátěž, kterou ponese bude celkem vysoká. Kvalitní kuchyně jsou sice dražší, ale zbavíte se nesedících zásuvek, viklajících se dvířek nebo nekvalitního materiálu kuchyně jako takové.

Výrobce, kterému věříte

Kvalitu vám zajistí také výrobce, který se na kuchyně jako takové zaměřuje. Má mnohem lepší servis, záruční podmínky a tradici, díky které disponuje zkušenostmi. A i když vám může připadat, že kuchyňské skříňky jsou jedna jako druhá, není tomu tak. Kvalita se prověří léty používání.

Velikost kuchyně rozhoduje

Každý byt si zaslouží tu správnou kuchyni. Pokud máte velký byt, nemusíte se omezovat, ale v případě garsonky je každý decimetr znát. Není na škodu se u menších bytů poohlédnout po malých velikostech. I do malého bytu se pohodlně vejde kuchyně 200 cm dlouhá, která má dostatek úložného prostoru pro vše, co potřebujete.

kuchyně 200 cm

Barvy, které ladí

I kuchyně je kus nábytku, který by měl sedět ke zbytku vaší domácnosti. Jste-li na pochybách, volte raději neutrální nebo světlé odstíny, které také opticky zvětší prostor.

Kuchyňský trojúhelník

Svatá kuchyňská trojice se skládá ze tří zón, které budete v kuchyni potřebovat. Varná zóna, skladovací a mycí. Neopomeňte ani jednu, jinak pro vás bude vaření nepraktickou záležitostí. Nejmenší velikost každé zóny by měla být v ideálním případě 90 cm.

dolní kuchyňská skřínka

Pracovní deska

Pracovní deska je základem, která ponese všechnu zátěž vašeho vaření. Měla by být dostatečně kvalitní a snadno udržovatelná, aby na ní nebyl znát každý otisk a šmouha.

Praktické prodloužení linky

Prodloužením kuchyňské linky může být jak kuchyňský ostrůvek, tak i stůl na kolečkách nebo výklopný pultík, který vám zajistí na přechodnou dobu více prostoru, když se při vaření rozvášníte. A zvlášť v kuchyni platí, že každý centimetr se počítá.

Kuchyňské spotřebiče

Kuchyňské spotřebiče můžete volit buď vestavěné nebo volně stojící. Každé má své výhody i nevýhody. Vestavěné vypadají elegantně, s volně stojícími se zase lépe manipuluje a je jednodušší je vyměnit.

Nezapomeňte na podlahu

I když plovoucí podlaha vypadá hezky, není příliš praktická, když vám z ruky vypadne těžký hrnec nebo na ni spadne nůž. Nicméně musí být voděodolná a musí se dát dobře udržovat. Ideální do kuchyně je dlažba nebo speciální tvrdá plovoucí podlaha.

Kuchyňské sestavy

Koupit si kuchyňskou sestavu je asi nejjednodušším řešením vaší kuchyně. Jsou už sestaveny tak, aby poskytovaly dostatečný komfort při vaření a zároveň i dost úložného prostoru. Je pak jen na vás, jestli vás osloví rohové kuchyně, nebo jestli dáte přednost kompaktnějším variantám. Hlavní je ale vždy to, abyste se ve své vlastní kuchyni cítili jako doma.

rohová kuchyně
5/5 - (1 vote)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..