Mikrovlnná trouba

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.



Mikrovlnná trouba je všestranným pomocníkem v kuchyni

Mikrovlnná trouba už dávno neplní funkci pouhého ohřívače pokrmů, ale daleko častěji nám může pomoci s jeho přípravou. Vývoj technologií jde opravdu dopředu, a tak se dnešní mikrovlnné trouby výrazně liší od svých předchůdců. Jaké vlastnosti či funkce mohou mít? A jak jsou na tom s bezpečností? Na konci článku také najdete 5 krásných mikrovlnných trub pro ještě snadnější vaření.

Mikrovlnná trouba

Obsah článku

TOP 5 mikrovlnných trub (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Sencor SMW 1817BK
Beko MOC 20100 S
Electrolux EMS 21400 SElectrolux EMS 21400 S
Samsung MC 28H5015AW/EOSamsung MC 28H5015AW EO
Mora MT 120 WMora MT 120 W

Základní princip fungování mikrovlnné trouby

Uvnitř mikrovlnné trouby dochází k vyzařování elektromagnetického záření. Toto záření má vliv na částice, zejména pak na molekuly vody, které rozkmitává. Při tomto pohybu dochází ke zvýšení teploty a mikrovlny zároveň pronikají také dovnitř pokrmu a tím jej rychle ohřívají. Elektromagnetické záření v mikrovlnné troubě má frekvenci přibližně 2,45 GHz a vlnovou délku něco málo přes 12 centimetrů. Pro zajištění, aby toto záření neuniklo mimo vyhrazený prostor, je mikrovlnná trouba vyrobena z kovu, kterým záření neproniká. Dvířka jsou navíc vybavena kovovou mřížkou, jejíž oka jsou menší než je vlnová délka mikrovlnného záření a to jimi tedy nemůže projít. Ohřev uvnitř mikrovlnné trouby je nerovnoměrný, tento nedostatek však řeší otočný talíř. Právě s nerovnoměrností ohřevu se ale pojí jistá rizika používání mikrovlnné trouby, kterým se podrobněji věnujeme níže. Mikrovlny nemají na jídlo jiné než tepelné účinky, jelikož se jedná o neionizující záření, jak prokázalo mnoho odborných studií.

Mikrovlnné trouby mají všestranné využití

V současnosti narazíte na trhu na 3 základní typy mikrovlnný trub, které se liší množstvím funkcí, které nabízí. Monofunkční mikrovlnné trouby slouží především k ohřevu jídla a jsou nejlevnějším typem. Často ale i tyto mikrovlnné trouby zvládnou ještě něco navíc. Druhým typem jsou bifunkční mikrovlnné trouby, které kromě klasického ohřevu nabízí ještě funkci grilu. Multifunkční mikrovlnné trouby, které se řadí k nejdražším modelům, nabízí celou řadu funkcí jako je horkovzdušná trouba, vaření v páře a mnoho dalšího. Funkcím se budeme více věnovat níže. Pro rozhodnutí, který typ mikrovlnné trouby zvolit, je důležité zhodnotit, jaké jiné spotřebiče máte k dispozici a co dokážou. Už samotný základní ohřev nám ale dokáže přípravu pokrmů výrazně usnadnit. Rychle zde rozmrazíte zamrazené potraviny nebo ohřejete zbytky jídla. Existují navíc také speciální polštářky či plyšáci pro děti, které se ohřejí v mikrovlnné troubě a jsou schopné toto teplo v sobě po nějakou dobu uchovat.

TIP: Váháte mezi pořízením mikrovlnné trouby s grilem a samostatným grilem? Podívejte se na náš článek o grilech a třeba se inspirujete!

Vestavnou, nebo volně stojící?

Stejně jako u většiny kuchyňských spotřebičů, také u mikrovlnné trouby se můžete rozhodnout, zda zvolíte volně stojící nebo vestavnou variantu. Vestavná mikrovlnná trouba je velkým hitem poslední doby a v moderních kuchyních často narazíme na zabudovanou „normální“ troubu a nad ní umístěnou mikrovlnku. Vestavná mikrovlnná trouba dokonale zapadá do celkového vzhledu kuchyně a je také výrazně méně náročná na údržbu, jelikož stačí otírat pouze viditelnou část, tedy přední dvířka. Je však nutné naplánovat pro ni předem prostor a počítat také s dostatečným odvětráváním. Vestavný typ je navíc výrazně dražší. Volně stojící mikrovlnou troubu pořídíte už za pár stovek korun a můžete ji umístit téměř kamkoliv. Nedoporučuje se však pokládat ji na ledničku, která do svého okolí vysílá chladnější vzduch, zatímco mikrovlnná trouba okolní vzduch ohřívá. Umístěním těchto spotřebičů blízko sebe může dojít k výraznému nárůstu spotřeby energie u obou. U volně stojící mikrovlnné trouby počítejte také s náročnější údržbou.

Zabudovaná mikrovlnná trouba

Objem mikrovlnné trouby a průměr otočného talíře

S umístěním mikrovlnné trouby souvisí také její rozměr. Ten se udává jako objem a pohybuje se v rozmezí 14 až 45 litrů. To, jak velkou mikrovlnnou troubu pořídit, závisí nejen na tom, jak velký pro ni máte vymezený prostor, ale také na počtu lidí, pro které v ní budete pokrmy ohřívat/připravovat či jak velké tyto pokrmy budou. Pro větší počet strávníků jsou vhodné mikrovlnné trouby okolo 20 litrů. Menší mikrovlnné trouby mohou mít navíc problém dostatečně ohřát větší porce, například celé kuře apod. S velikostí ohřívaných pokrmů souvisí také další rozměr, kterým je průměr otočného talíře. Otočným talířem je vybavena každá mikrovlnná trouba a jeho průměr může být 24 až 40 cm. I na ty nejmenší talíře se vám bez problémů vejde klasické nádobí, na ty prostornější pak můžete pokládat i větší tácy s větším množstvím pokrmů.

TIP: Otočný talíř je základním prvkem mikrovlnné trouby, bez něj byste riskovali, že jídlo nebude rovnoměrně propečené. Zjistěte si tedy raději předem, jak je na tom výrobce vaší trouby s nabídkou náhradních otočných talířů.

Jak vybrat co nejúčinější mikrovlnnou troubu?

U mikrovlnných trub často narazíte jak na informaci o výkonu, tak i příkonu. Výkon určuje, jak rychle se pokrmy uvnitř mikrovlnné trouby ohřejí. Pohybuje se přibližně v rozmezí od 600 W do 2000 W a čím vyšší výkon trouba má, tím rychleji potraviny ohřeje. Pro běžné používání se za dostačující považuje výkon od 700 W, vyšší výkon je pak vhodný při grilování a dalších náročnějších funkcích. Většina mikrovlnných trub navíc disponuje regulátorem výkonu, kdy si můžete sami nastavit, jak vysoký výkon zrovna potřebujete. Čím vyšší výkon, tím vyšší je také příkon mikrovlnné trouby, který souvisí se spotřebou elektrické energie. Příkon u mikrovlnných trub se pohybuje od 1 000 W do 3 000 W a roste s přibývajícím počtem funkcí. Z poměru příkonu a výkonu lze vypočítat účinnost. Nejlepší (nejúčinnější) mikrovlnné trouby jsou takové, které mají co největší výkon, ale zároveň co nejnižší příkon.

Dbejte na dost místa pro otevírání dvířek

Základní tělo mikrovlnné trouby je vždy z kovu kvůli nepropustnosti mikrovln. Plášť trouby však může být z kovu, nerezu či plastu. Plastovým pláštěm jsou vybaveny nejlevnější modely mikrovlnných trub, tento materiál má ale značnou výhodu v jednodušší údržbě a také v tom, že jeho povrch je matný a nejde na něm vidět každý otisk prstu. Oproti tomu u lesklých povrchů kovu a nerezu počítejte s náročnější údržbou a také vyšší cenou. Za tu však dostanete rovněž vyšší odolnost, delší životnost a celkově vyšší kvalitu. Nejčastěji jsou mikrovlnné trouby bílé, narazit však už můžete také na černé či kovové (nerezové) provedení a výjimkou nejsou ani barevné a vzhledově zajímavé modely. Mikrovlnné trouby mají nejčastěji dvířka s otevíráním z jedné strany. Je dobré si předem ujasnit, na kterou stranu chcete dvířka otevírat. Pořídit si však můžete také mikrovlnnou troubu s výklopnými dvířky, těmi bývají většinou vybaveny vestavné mikrovlnné trouby.

Kuchyně s mikrovlnnou troubou

Mechanické, nebo dotykové ovládání?

Mikrovlnné trouby se zpravidla ovládají mechanicky pomocí otočných koleček nebo tlačítek. Kolečka jsou většinou dvě, jedno slouží k nastavení výkonu a druhé k navolení času. Tlačítka mohou být mechanická a nebo dotyková, ta jsou často u mikrovlnných trub s displejem. U dotykových tlačítek však můžete narazit v případě, že budete mít během vaření špinavé nebo mokré prsty a tlačítka na váš dotek nebudou reagovat. Displej je častou, leč ne samozřejmou výbavou mikrovlnných trub. Je to ale šikovný doplněk, na kterém vidíte zejména dobu zbývající do ukončení ohřevu, případně zde máte přehled o navoleném výkonu nebo programu. Některé mikrovlnné trouby mají displej dotykový a vše potřebné navolíte na něm. To se samozřejmě odráží nejen v jednoduchosti ovládání, ale také designu trouby, který je hladší a sjednocenější. S ovládáním souvisí také otevírání trouby, které je buď mechanické pomocí madla, nebo dotykové pomocí tlačítka.

Udržujte mikrovlnnou troubu v čistotě

Zaschlé a zejména zapečené nečistoty se čistí opravdu špatně, proto se údržbě mikrovlnné trouby raději věnujte pravidelně. K mikrovlnné troubě ve většině případů dostanete také plastový poklop, který jednak slouží k urychlení ohřevu, k zadržení vůní poblíž pokrmu, ale především k zamezení většího znečištění, např. bublajícím pokrmem. K čištění vnitřku mikrovlnné trouby používejte jemný hadřík, který stačí lehce navlhčit obyčejnou vodou, případně s kapkou octa či mycího prostředku. Nikdy nepoužívejte drátěné houbičky, které by zničily kovové tělo a tím mikrovlnnou troubu nenávratně poškodily. Existují také speciální přípravky určené pro mikrovlnné trouby, které vám pomohou s odstraněním zaschlých nebo připečených nečistot a které jsou zároveň dostatečně jemné a ohleduplné k citlivému vnitřku trouby. Pravidelně také umývejte troubu z vnější strany, opět používejte raději měkčí hadříky a na mastné nečistoty buď vodu s octem, nebo speciální přípravek proti mastnotě.

TIP: Trápí vás nepříjemný zápach linoucí se z mikrovlnné trouby? Vložte dovnitř nádobku s vodou a vymačkaným citrónem a ohřívejte ji alespoň 5 minut. Voda s citrónem vám může pomoci také s uvolněním mastnoty a nečistot.

Mikrovlnná trouba zvládne ohřívání, grilování i pečení v páře

Jak už jsme zmínili výše, mikrovlnné trouby se liší zejména počtem svých funkcí. To se samozřejmě odráží také na jejich pořizovací ceně a čím více funkcí mikrovlnná trouba má, tím vás vyjde dráž. Je dobré dopředu pečlivě zvážit, jaké funkce opravdu budete využívat a zda je náhodou už nezvládne jiný váš spotřebič. Rozdíl mezi nejlevnějšími a nejdražšími modely mikrovlnných trub může být i několik tisíc korun, nejedná se tedy o zanedbatelnou investici. Výrobci by měli všechny funkce, které má daná mikrovlnná trouba k dispozici, uvádět, a tady přinášíme seznam těch nejčastějších s jejich podrobnějším popisem.

Nejčastější funkce mikrovlnných trub

  • gril mikrovlnná trouba je vybavená topnou spirálou pro grilování, pečení a zapékání
  • crisp – pokrm bude upečený křupavý, a to ze všech stran a výrazně rychleji než v běžné troubě; je však nutné použít speciální talíř
  • rozmrazování – rychlé ohřátí zmražených potravin, těchto funkcí je několik (Jet Defrost, Jet Menu) a liší se rychlostí i výkonem rozmrazování
  • horký vzduch rychlejší ohřev pokrmů a promíchání všech vůní uvnitř mikrovlnné trouby
  • vaření v páře – pára pomáhá udržet zdravé látky uvnitř pokrmů
  • Quick Heat – funkce, pomocí které předehřejete mikrovlnnou troubu na požadovanou teplotu
  • Auto Reheat – automatický ohřev, který se využívá především pro hotová jídla nebo mléko
  • Jet Start – funkce pro rychlé ohřátí pokrmů s vysokým obsahem vody
  • šestý smysl – mikrovlnná trouba je pomocí senzorů schopna zaznamenat různé vlastnosti pokrmů a přizpůsobit jim výkon i délku ohřevu
Vestavná mikrovlnná trouba

Jsou mikrovlnné trouby škodlivé?

Jelikož dochází v souvislosti s provozem mikrovlnné trouby k uvolňování elektromagnetického záření, je otázka její škodlivosti zcela opodstatněná. Jak už jsme ale vysvětlovali výše, mikrovlnná trouba je vyrobena tak, aby toto záření udržovala vevnitř. Jeho část však přesto prosakuje ven. Během posledních let se provádělo několik měření, při kterých bylo zjištěno, že ve vzdálenosti 5 cm od mikrovlnné trouby lze naměřit hodnoty elektromagnetického záření, ty jsou však pod emisním limitem. Mikrovlnné trouby do svého okolí nevysílají více elektromagnetického záření než jiné spotřebiče či elektronika. Pravdou však je, že s přibývajícím počtem těchto přístrojů v domácnosti dochází k nárůstu tzv. elektrosmogu. Jeho výrazně škodlivý vliv na naše zdraví však zatím nebyl dostatečně prokázán a dá se říct, že vystavení elektromagnetického záření se v dnešní moderní a přetechnizované době nelze vyhnout.

Vliv mikrovln na ohřívané pokrmy

Elektromagnetické vlny se udržují uvnitř mikrovlnné trouby, jak ale působí na pokrmy, které v ní ohříváme? Existuje mnoho výzkumů, které se této problematice věnují. Z jejich výsledků vyplývá, že elektromagnetické vlny mají na pokrmy pouze tepelný vliv. Záření, které může mít negativní vliv, musí být totiž ionizované a elektromagnetické záření takové není. Bylo několikrát prokázáno, že pokrmy připravené pomocí mikrovlnné trouby neobsahovaly žádné škodlivé látky. Zároveň také nebyly nijak výrazně chudší na výživné látky oproti běžné přípravě na sporáku. Mluví se často o úbytku vitamínu C, ke kterému však dochází při jakékoliv tepelné úpravě potravin na něj bohatých. Například květák ztratí až 16 % vitamínu C při přípravě na elektrickém sporáku, v mikrovlnné troubě pak přijde o 23 %. Oproti tomu ale mrkev ztratí v mikrovlnné troubě 32 % vitamínu C a na elektrickém sporáku až 35 %. V některých případech je tedy příprava pokrmů v mikrovlnné troubě dokonce lepší.

Bezpečné a zdravé používání

Škodlivost mikrovlnných trub se však může projevit v souvislosti s nerovnoměrným ohřevem pokrmů uvnitř. Nebezpečné je to zejména při ohřevu láhve s mlékem pro malé děti. Sklo totiž elektromagnetické vlny odráží a uvnitř mikrovlnné trouby se neohřeje. Proto je láhev po vyndání často studená nebo vlažná, zatímco mléko uvnitř může být vařící. Nerovnoměrný ohřev může být nebezpečný také při přípravě drůbeže, která obsahuje původce salmonelózy. Pro jejich zničení je potřeba teplota alespoň 70 °C, které však nemusí být dosaženo ve všech částech pokrmu. Tento jev se ale odstraní používáním otočného talíře – ten je proto opravdu nezbytný. Se škodlivostí mikrovlnné trouby souvisí také to, jakým způsobem ji používáte, respektive z jakých materiálů do ní vkládáte nádobí. Jsou totiž materiály, které při zahřívání uvolňují škodlivé látky a ty se tak mohou dostat dovnitř pokrmů. Zde je seznam různých materiálů a jejich vhodnosti pro použití v mikrovlnné troubě.

Materiály a na co si u nich dát pozor

Dřevo – dřevo je materiálem zcela nevhodným pro použití v mikrovlnné troubě

Hliník – hliníkové nádoby musí být vysoké max. 2-3 cm a nesmí se dotýkat stěn trouby, v případě hliníkového obalu je nutné odstranit nebo alespoň propíchat horní vrstvu („poklici“)

Keramika– u glazurovaných nebo popraskaných keramických nádob hrozí jejich zničení

Kov – při ohřívání kovu se uvolňují škodlivé látky a může také dojít k poškození mikrovlnné trouby, dejte si pozor také na kovové části či zdobení u jinak nekovového nádobí

Papír – papír by neměl být vystaven vysokým teplotám po delší dobu, jinak může začít hořet

Porcelán– porcelánové nádobí je pro používání v mikrovlnné troubě nejvhodnější

Plast – u nádobí z umělé hmoty je důležité si pohlídat, do jakých teplot je vhodné

Sklo– používejte varné sklo nebo takové, které zvládne i vyšší teploty

Ostatní – v mikrovlnné troubě můžete bez obav použít také kameninové nebo silikonové nádoby, ubrousky či mikrotenové sáčky; zcela se vyhněte použití tenkých fólií, zejména alobalu, a také polystyrenovým nádobám (při ohřevu dochází k uvolnění karcinogenních látek)

TIP: Pokud si u některých nádob nejste jistí, zda jsou do mikrovlnné trouby vhodné, sáhněte raději po jiných, kde tuto jistotu máte. Nádoby z problematičtějších materiálů musí být navíc vždy označeny symbolem, že je možné je v mikrovlnné troubě používat.


TOP 5 mikrovlnných trub

Mikrovlnná trouba je ideálním pomocníkem, když potřebujete rychle ohřát jídlo. Ty lepší vám ale mohou pomoci také s jeho přípravou, vařením nebo rozmrazováním. Podívejte se na náš výběr 5 nejlepších mikrovlnných trub, který jsme pro vás připravili. Kromě přehledného seznamu najdete u každého produktu také jeho klady a zápory, abyste věděli, co od něj očekávat. Snad budete mít při výběru té své šťastnou ruku!

Sencor SMW 1817BK

Mikrovlnná trouba Sencor SMW 1817BK
Zdroj: Mall.cz

Mikrovlnou troubu Sencor SMW 1817BK můžete využít pro ohřívaní i rozmrazování potravin. Má objem 17 litrů a výkon 700 W. Nabízí možnost výběru z pěti úrovní výkonu a samozřejmostí je zabudovaný časovač až na 30 minut. Otevírání dvířek probíhá pomocí tlačítka, ovladače výkonu a času jsou otočné. Mikrovlnná trouba Sencor SMW 1817BK je také vybavena zvukovou signalizací, která vás upozorní na skončení ohřevu.

Technické parametry produktu Sencor SMW 1817BK

VlastnostSpecifikace

Objem

17 l

Průměr talíře

24,5 cm

Příkon

1200 W

Výkon

700 W

Hlučnost

58 dB

Rozměry (v, š, h)

26,2 × 45,2 × 34 cm

Hmotnost

10,5 kg

Barva

černá

Klady a zápory produktu Sencor SMW 1817BK

Klady (+)Zápory (-)

+ jednoduchá obsluha a údržba

bez regulace teploty

+ elegantní a moderní design

– kratší přívodní kabel

+ automatické vypnutí při varu

– vyšší hlučnost

+ ochrana proti přehřátí

– filtr při otevírání vypadává

+ bezpečnostní pojistka

– horší řešení odvodu páry (riziko opaření)

Obchody, ve kterých koupíte produkt Sencor SMW 1817BK


Beko MOC 20100 S

Mikrovlnná trouba BEKO MOC 20100 S
Zdroj: Okay.cz

20litrový objem a 700wattový výkon dělají z mikrovlnné trouby Beko MOC 20100 S výrobek prvotřídní kvality. Ovládání i otevírání probíhá pomocí tlačítek a díky nerezovému a rovnému povrchu se snadno udržuje. Mikrovlnná trouba Beko MOC 20100 S je vybavena funkcí rozmrazování i vaření.

Technické parametry produktu Beko MOC 20100 S

VlastnostSpecifikace

Objem

20 l

Průměr talíře

24,5 cm

Příkon

1200 W

Výkon

700 W

Rozměry (v, š, h)

26,2 × 45,2 × 32,5 cm

Hmotnost

11,3 kg

Barva

nerez

Klady a zápory produktu Beko MOC 20100 S

Klady (+)Zápory (-)

+ rozmrazování

– bez grilu a horkého vzduchu

+ jednoduché ovládání

– bez displeje

+ jednoduché čištění

– bez hodin

+ nízká cena

– méně stabilní konstrukce

Obchody, kde koupíte produkt Beko MOC 20100 S


Electrolux EMS 21400 S

Díky LED displeji a tlačítkům je ovládání mikrovlnné trouby Electrolux EMS 21400 S opravdu jednoduché a přehledné. Její výkon 800 W lze rozdělit do 11 úrovní, její objem je 18,5 litru. Mikrovlnná trouba Electrolux EMS 21400 S je vybavena funkcí rozmrazování, k dispozici je také gril. Talíř lze vyjmout a zvětšit tak vnitřní prostor trouby, který je navíc osvětlený.

Technické parametry produktu Electrolux EMS 21400 S

VlastnostSpecifikace

Objem

18,5 l

Průměr talíře

27 cm

Příkon

1250 W

Výkon

800 W

Hlučnost

60 dB

Rozměry (v, š, h)

28,7 × 48,5 × 42,2 cm

Hmotnost

15 kg

Barva

stříbrná

Klady a zápory produktu Electrolux EMS 21400 S

Klady (+)Zápory (-)

+ LED displej

– bez horkého vzduchu

+ hodiny

– bez dětského zámku

+ gril

– vnitřní světlo nelze manuálně vypnout

+ zvukový signál

– nižší rychlost ohřevu

Obchody, kde koupíte produkt Electrolux EMS 21400 S


Samsung MC 28H5015AW EO

Samsung MC 28H5015AW/EO
Zdroj: Patro.cz

Mikrovlnná trouba Samsung MC 28H5015AW/EO je horkovzdušná a vybavena 15 režimy vaření, včetně programu pro kynutí těsta či přípravu jogurtu. Její objem je 28 l a vnitřek je z keramického povrchu, který je odolný a snadno se čistí. Je možné vypnout otočný talíř, díky čemuž se do mikrovlnné trouby Samsung MC 28H5015AW/EO vejdou i rozměrnější nádoby. Mikrovlnná trouba má také k dispozici funkci odstranění zápachu či ekologický režim pro úsporu spotřeby energie.

Technické parametry produktu Samsung MC 28H5015AW/EO

VlastnostSpecifikace

Objem

28 l

Průměr talíře

32,5 cm

Příkon

1400 W

Výkon

900 W

Hlučnost

49 dB

Rozměry (v, š, h)

31 × 51,7 × 47,5 cm

Hmotnost

17,5 kg

Barva

černá

Klady a zápory produktu Samsung MC 28H5015AW/EO

Klady (+)Zápory (-)

+ LED displej

– hlasitá zvuková signalizace

+ rozmrazování, horký vzduch, gril

– nevýrazná tlačítka

+ vnitřek z keramického smaltu

– složitější ovládání

+ pohlcovač pachů

– nastavení času po 10 vteřinách

+ dětská pojistka, hodiny

– jídlo je někdy nedodělané

Obchody, kde koupíte produkt Samsung MC 28H5015AW/EO


Mora MT 120 W

Mora MT 120 W
Zdroj: MALL.cz

Volně stojící mikrovlnná trouba Mora MT 120 W je dostatečně objemná a velmi jednoduše se ovládá pomocí mechanických knoflíků. Nabízí až 5 stupňů ohřevu včetně klasického mikrovlnného ohřevu. Disponuje také funkcí rozmrazování a nechybí ani časovač nastavitelný až na 35 minut. Mikrovlnná trouba Mora MT 120 W je vybavená také praktickou signalizací ukončení ohřevu, díky které víte, že je váš pokrm připraven. Trouba je velmi kompaktní a zapadne tak téměř do každé kuchyně, i té menší. Potěší jistě i nadčasový vzhled a elegantní bílá barva. Mikrovlnná trouba Mora MT 120 W se vejde jak na kuchyňskou linku, tak na polici. Díky svým nízkým pořizovacím i provozním nákladům je ideální například na chalupu, do kuchyňky v práci či na studentskou kolej. Mikrovlnná trouba Mora MT 120 W se také velmi snadno čistí a udržuje, zejména díky speciální úpravě proti otiskům prstů.

​Technické parametry produktu Mora MT 120 W

VlastnostSpecifikace

Objem

20 l

Průměr talíře

25,5 cm

Výkon

700 W

Hlučnost

58 dB

Rozměry (v, š, h)

25,7 × 43,9 × 33,5 cm

Hmotnost

10,2 kg

Barva

bílá

​Klady a zápory produktu Mora MT 120 W

Klady (+)Zápory (-)

+ rozmrazování

– bez displeje

+ časovač

– bez funkce gril

+ kompaktní rozměry

– bez hodin

+ lehká

– bez dětského zámku

+ úprava proti otiskům prstů

​Obchody, kde koupíte produkt Mora MT 120 W

5/5 - (2 votes)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..