Šatní skříně s posuvnými dveřmi

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.11 tipů, jak vybrat šatní skříň

Šatní skříň nechybí téměř v žádné domácnosti. Slouží nám především jako úložný prostor pro oblečení, lůžkoviny a další textil. Velký důraz klademe ale nejen na její velikost, zaměřujeme se také na její materiál, vnitřní vybavení a další doplňky. Vše vám v tomto článku představíme, abyste měli zcela jasno v tom, co od šatní skříně můžete očekávat.

Šatní skříně s posuvnými dveřmi

Umístění šatní skříně

Při výběru pokoje, do kterého šatní skříň umístíte, se řiďte především tím, jak velkou ji potřebujete a jaké prostory máte k dispozici. Ačkoliv šatní skříň je nejčastěji vybavením ložnice, nejde o pravidlo, které je nutné vždy dodržovat. Šatní skříň tedy můžete umístit do předsíně, dětského pokoje nebo i obýváku – kamkoliv potřebujete. A nezapomeňte, že problém s nedostatkem prostoru vám může pomoci vyřešit rohová skříň.

Rozměry šatní skříně

U rozměrů se samozřejmě musíme řídit především tím, jaké prostory máme k dispozici. Trh ale nabízí také velmi úzké skříně, které se vejdou téměř kamkoliv. Potřebujete-li úložný prostor navíc, ale nevíte, kam nový nábytek dát, tyto skříně jsou ideálním řešením – umístit je lze například i do koupelny. A v potaz berte také různou výšku šatních skříní. Ty opravdu vysoké mají sice úložný prostor navíc, vrchní prostory ale mohou být velmi obtížně dostupné.

TIP: Pokud máte málo místa, zkuste nahradit šatní skříň komodou. Více se o nich dočtete v našem článku Vybíráme ideální komodu.

Vnitřní uspořádání šatní skříně

Nejoblíbenějším a nejběžnějším typem je policová šatní skříň. Označení policová ale neznamená, že uvnitř šatní skříně se nachází jen a pouze police. Ty tvoří základní část, šatní skříň je ale také vybavena několika zásuvkami a prostorem pro visící oblečení. Vnitřní uspořádání záleží jen na vás a na tom, jakým způsobem si potřebujete všechen váš textil zorganizovat. Podle toho si vyberete počet polic, zásuvek a velikost dalšího prostoru.


Doporučujeme

designpropaganda.cz logo

V e-shopu Designpropaganda.cz pořídíte jedinečný designový nábytek. Pokud jste rádi originální, dáváte přednost vysoké kvalitě a nadčasovému vzhledu, jsou tyto neotřelé designové šatní skříně to pravé pro vás!


Otevírání šatní skříně

Šatní skříň je typicky vybavena dveřmi, které se otevírají běžným způsobem, tedy ven. Jenže v mnoha případech je šatní skříň umístěna v pokoji, který nemá pro tento způsob otevírání dostatek prostoru. Naštěstí si nemusíte vybírat, zda budete mít v ložnici buď postel, nebo šatní skříň, kterou lze otevřít. Poslední dobou se těší velké oblibě šatní skříň s posuvnými dveřmi. Taková šatní skříň totiž zabere pouze tolik místa, které odpovídá jejím rozměrům – nic navíc.

Stabilita šatní skříně

Pokud si chcete být opravdu jistí, že vám nová šatní skříň nespadne na hlavu, zvažte možnost připevnění ke zdi. Z materiálů je nejstabilnějším zcela jistě dřevo. Skříň z masivu je už na první pohled bytelná a nabízí opravdu jistotu, že s ní jen tak něco nehne. Pokud ale víte, že máte rovnou podlahu a o stabilitu šatní skříně se nemusíte obávat, poohlédněte se po lehčích materiálech. Šatní skříň z lamina se vám zase bude v případě potřeby snáze přenášet.

Materiál šatní skříně

Nejčastějšími materiály, z kterých se šatní skříně vyrábí, jsou dřevo a lamino. Na první pohled je od sebe nemusíte rozlišit, protože lamino je materiál, který má nepřeberné množství možných designů. Masiv je odolný, stabilní materiál s dlouhou životností, který však vyžaduje určitou péči a jeho pořizovací cena je poměrně vysoká. Šatní skříně z lamina jsou nejen levnější, ale jejich údržba je snadnější – zároveň jsou také velmi odolné a pevné.

Šatní skříně

Údržba šatní skříně

Šatní skříně bývají většinou celé zavřené, aby se dovnitř nedostal prach. Existují ale i typy s odkrytými částmi, u kterých pak musíte počítat s náročnější a častější údržbou. Jinak se snadnost údržby odvíjí zejména od materiálu šatní skříně. Většinu z nich stačí přetřít vlhkým hadříkem. U některých materiálů se nedoporučuje styk s jakýmikoliv chemikáliemi. Potřebné informace o možnostech údržby si vždy zjistěte od prodejce.

Šatní skříň se zrcadlem, nebo bez?

Zrcadlo na dveřích šatní skříně vám jistě ušetří čas, protože nebudete muset odbíhat do vedlejší místnosti se zrcadlem, abyste zkontrolovali svůj outfit. Menší pokoje může navíc zrcadlo na dveřích opticky rozšířit. Dejte si ale pozor, kam skříň se zrcadlem umístíte. Ne každému totiž vyhovuje velké zrcadlo v ložnici a někomu dokonce znemožňuje spánek. Rozhodně se nedoporučuje umisťovat zrcadlo přímo naproti čelu postele, nebo naproti dveřím.

TIP: V ložnici kromě šatní skříně nesmí chybět hlavně postel! Podívejte se, jak vybrat tu nej postel z masivu.

Šatní skříně a jejich variabilita

Některé šatní skříně nabízí možnost zvolit si počet a výšku polic podle potřeby. U zásuvek se zaměřte na pojezdy, ideální jsou kovové kuličkové, které se méně opotřebovávají. Nehrozí pak, že budou zásuvky vypadávat nebo že se budou zasekávat. Máte-li skříň umístěnou v ložnici, jistě oceníte tichý dojezd. Zásuvky s plným výsuvem jsou přehlednější, protože je možné je vysunout úplně a dosáhnout tak na věci až na jejich konci.

Luxusní šatní skříně

Šatní skříň v dětském pokoji

Na dětský pokoj a jeho vybavení máme samozřejmě trochu odlišné nároky. Více nám zde záleží na bezpečnosti. U šatních skříní se proto zaměřte na jejich stabilitu, ale také na zdravotní nezávadnosti materiálu. Dřevo by mělo být ošetřeno bezbarvým lakem, který navíc skříň chrání před mechanickým poškozením. I s tím je v dětském pokoji nutné počítat daleko více než v jiných místnostech. Dětské skříně mohou být také menší.

Šatní skříň v předsíni

V předsíni jistě oceníte šatní skříň vybavenou botníkem. Jelikož v tomto prostoru slouží především k odkládání svrchních oděvů, ideální je více volného prostoru k zavěšení oblečení. Police či zásuvky můžete zase využít pro různé doplňky jako jsou čepice, šály nebo rukavice. Do předsíně se nejvíce hodí skříň se zrcadlem, abyste měli těsně před odchodem jistotu, že vypadáte přesně tak, jak chcete.


Obchody, kde koupíte TOP šatní skříň

5/5 - (1 vote)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..