Saténové povlečení

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Saténové povlečení: luxus, který si můžete dovolit

Saténové povlečení

Jelikož spánkem v posteli trávíme podle statistik až třetinu svého života, měla by být tato doba strávená v pohodlí a komfortu. Přece jen kvalita našeho spánku výrazně ovlivňuje kvalitu našeho života během dne. Kromě matrace a polštáře se nevyplácí šetřit ani na ložním prádle, jež by mělo být nejen příjemné na dotek, ale také šetrné k naší pokožce a pleti. Saténové povlečení tyto požadavky splňuje a co víc – jedná se o luxusní prvek ložnice, do kterého se zamilujete na první pohled i omak. 

Saténové povlečení z přírodních materiálů

Jelikož se dnes upíná pozornost lidí více a více na ekologii, možná do svého příbytku pořizujete pouze přírodní kousky, které jdou ruku v ruce s životním prostředí. Vyhýbáte se umělým látkám, zelenou má bavlna a len. Jenže ani jeden ze zmíněných materiálů nevypadá na první pohled luxusně a noblesně. Ale satén – to je, panečku, jiná podívaná!

Mluvíme o kvalitní látce vyrobené z přírodních materiálů pyšnící se několika vlastnostmi, a to:

  • Je příjemný na kůži. 
  • Je jemný. 
  • Je antialergický. 
  • Pyšní se dlouhou životností. 
  • Dokonale absorbuje pot. 

A navíc je prodyšný, což oceníte nejen v době, kdy bude venku kralovat horké letní počasí a teploty budou dosahovat svých rekordních maxim. 

Ta správná volba v každém ročním období

Zmiňované vlastnosti se zdají být jakýmsi startem seznamu benefitů, kterým se satén pyšní. Tím jsme však jenom nakousli pozitiva tohoto ložního prádla. Výhod je mnohem více. Ať už se rozhodnete pro saténová prostěradla nebo dáte přednost povlečení, mluvíme o té správné volbě v každém ročním období. 

Mezi lidmi bohužel koluje domněnka, že se člověk pod saténovým povlečením zpotí natolik, že z něj nebude chtít ani sklouznout. Ve skutečnosti je satén tím, co vyslyší naše touhy a přání. Zatímco v létě nás bude příjemně chladit, díky čemuž se horké letní noci budou snášet daleko lépe, i když vaše ložnice sídlí v podkroví, v zimě vás spolehlivě zahřeje. 

Za tuto opravdu majestátní dovednost mohou jeho termoizolační vlastnosti. Má zkrátka z hůry dáno, že účinně zabraňuje přehřívání pokožky při vyšších teplotách a slibuje také opačný efekt v případě, že venku kraluje tuhá zima. 

Snadná údržba jako další benefit

Saténové povlečení není nijak náročné na údržbu, i když se tomu nechce věřit. Na první pohled přece vypadá tak luxusně! Určitě bude vyžadovat speciální zacházení, říkáte si. Jenže ve skutečnosti stačí, abyste se drželi několika pravidel, a to:

  • Perte v ruce nebo v pračce při teplotě 40 stupňů Celsia. 
  • Neperte na program obsahující ždímání. 
  • Dejte si pozor, aby se v pračce nenacházeli žádné drobné předměty. 
  • Při žehlení nepoužívejte napařování. 

Mimochodem, pokud se chcete vyhnout poslednímu bodu, na trhu sídlí i varianta, která se žehlit nemusí. 

5/5 - (2 votes)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..