Postel z masivu

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Postel z masivu – jaké dřevo je nejlepší?

Základem každé ložnice je postel – právě na ni nám totiž většinou padne zrak jako první. Je tedy logické, že na výběru postele velmi záleží. Často nám jde především o její vzhled. Postel musí do ložnice „zapadnout“. Musí se hodit k nábytku, musí ladit se stěnami i s podlahou. Po tak namáhavém výběru – koho by bavilo kupovat si každý rok novou postel? Při koupi postele proto myslete především na její odolnost a životnost.

Postel z masivu

Dřevo – kousek přírody u vás doma

Postel z masivu vám krásně provoní celou ložnici. Její povrch odpuzuje nečistoty a špínu. A dřevo je naprosto zdravotně nezávadné. Je také schopné absorbovat a uvolňovat vlhkost. V místnosti tím vytváří příjemné a zdraví prospěšné klima. Brzy poznáte, že se vám dýchá daleko lépe. Navíc si můžete být jistí, že nikdo nebude mít stejnou postel jako vy. Dřevo má totiž specifickou a neopakovatelnou strukturu. Každý kousek je originální. Jednotlivé dřeviny se vyznačují také typickým zbarvením. Mořením se dá ale barevné provedení dřeva změnit. Můžete tak využívat výhody určitého druhu dřeva a zároveň mít postel v barvě, která vám vyhovuje.

TIP: Na co si dát pozor při výběru roštu a matrace postele vám poradíme v tomto článku.

Postel z masivu vám vydrží celý život

Dřevo je poměrně náročné na zpracování. Jedná se totiž o přírodní materiál, který neustále dýchá. Kvalitní zpracování dřeva je proto základ. Jen tak máte jistotu, že vám vydrží opravdu dlouho. Masivní dřevo je velmi odolné. V případě mechanického poškození je ale možné ho – na rozdíl od jiných materiálů – snadno a rychle opravit. K dlouhověkosti můžete své posteli pomáhat ošetřováním pomocí speciálních olejů a vosků. Dobře zpracované dřevo si vyžádá vyšší počáteční náklady. Tato investice se vám ale brzy vrátí. Nenechte se tedy vysokou cenou odradit.

Není dřevo jako dřevo

Druhů dřevin je opravdu mnoho, pro usnadnění je můžeme rozdělit na domácí a exotické. Exotické dřeviny se od těch domácích liší hlavně cenou. Například takový mahagon je už téměř považován za luxusní zboží. Kromě ceny se jednotlivé dřeviny liší svým vzhledem a pak také mírou odolnosti či životností. Ačkoliv tyto rozdíly nejsou nijak zvlášť výrazné, každý dáváme přednost něčemu jinému a proto bude každému vyhovovat jiné dřevo. Postele z masivu jsou nejběžněji dostupné ze dřeva smrku, borovice, buku a dubu. A právě těmto dřevinám se teď budeme věnovat podrobněji.

TIP: Základem dobrého spánku je především matrace! Jak vybrat tu nejlepší se dozvíte v tomto našem článku.

Borovice

Borovicové dřevo je pevné a pružné. Postele z masivní borovice se cenově pohybují různě, můžeme najít velmi levné nebo i velmi drahé modely. Protože toto dřevo obsahuje velké množství pryskyřice, je obtížně mořitelné a proto je nejčastěji k dostání ve své přirozené podobě. Světlá barva, někdy mírně do modra nebo do šeda, se dá ale upravit lakováním nebo voskováním. Pryskyřice navíc způsobuje vysokou odolnost proti vlhkosti. Borovicové dřevo se také vyznačuje velkou sukovitostí, což se samozřejmě nemusí líbit každému. Posteli to však dodává velmi originální vzhled, s nádechem rustikálnosti.

Doporučujeme

Crosta.Cz Logo

Nejlepší postele z masivu na vás čekají na Crosta.cz. Porovnejte nabídky nejvyhlášenějších obchodů u nás a vyberte si PRODUKT za nejlepší cenu na trhu!

Dub

Dubové dřevo je velmi tuhé a houževnaté, což se promítá i do jeho ceny. I přes to, že jsou dražší, jsou ale postele z dubového masivu velmi oblíbené. Dubové dřevo má výraznou texturu, která se někdy vyznačuje barevnou rozdílností. Jistými „nekvalitami“ tohoto dřeva jsou také běžné otevřené póry. Kvalitě materiálu to ale nijak nevadí a pro některé nejde ani o vady na kráse. Barva dubu je medová, díky lakování však seženete postel v mnoha různých barevných provedeních.

Buk

Buk je velmi tvrdý a pevný, což zaručuje dlouhou životnost a stabilitu postelí. Zároveň jde ale o snadno zpracovatelné dřevo. Narazíte-li na postel s originálním řešením roštu, bude pravděpodobně z buku. A právě tyto vlastnosti dělají z postelí z bukového masivu v našich končinách ty nejoblíbenější. Struktura dřeva je velmi jemná, skoro až nevýrazná. Přírodní barva je světlá, nabízí se však nepřeberné množství možností lakování nebo moření. Bukové dřevo může být také upraveno pařením, což mu dodává mírně narůžovělý odstín. Cenově patří postele z buku k těm dostupnějším.

Smrk

V lese je smrk nejrozšířenější dřevinou, mezi postelemi už tak běžný ale není. Postele ze smrkového masivu patří k těm levnějším. Stejně jako borovice se i smrkové dřevo řadí mezi tzv. měkká dřeva. Je tedy výrazně lehčí než třeba buk nebo dub, které se naopak řadí k tvrdým dřevům. I smrkové dřevo je ale velmi pevné. Na rozdíl od borovice neobsahuje tolik pryskyřice a umožňuje jakékoliv úpravy. Přírodní světlou barvu je tedy možné pomocí lakování nebo moření přeměnit téměř na jakoukoliv jinou. Smrkové dřevo není také tolik sukovité a oproti borovicovému si svou přirozenou barvu uchovává dlouhodobě. Je sice méně odolné proti vlhkosti, zato v suchu je velmi trvanlivé a nesesychá.

TIP: Co vše nesmí posteli chybět? Přečtěte si náš článek Vybíráme postel část 2: konstrukce, čelo a doplňky.

Dejte posteli z masivu šanci

Přírodní materiály jsou dnes velmi trendy. Dají se kombinovat se syntetickými materiály, je také možné kombinovat různé druhy přírodnin mezi sebou. Dřevo je zdravotně nezávadné, naopak našemu zdraví velmi prospívá. Krásně voní a krásně vypadá. I v rušném moderním městě díky němu můžete cítit propojení s přírodou. Každé dřevo je jiné a tak záleží jen na vašem vkusu, finančních možnostech a dalších požadavcích, jakému dáte přednost. Ať už si ale vyberete postel z masivu z jakéhokoliv dřeva, určitě nešlápnete vedle.


Obchody, kde koupíte TOP postele z masivu

5/5 - (2 votes)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..