Industialni Styl

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Industriální styl: Několik klíčových znaků, které můžete mít i u vás doma

Pokud jste i vy milovníkem kovu a dřeva a chystáte se rekonstruovat své bydlení či se stěhujete do nového, industriální styl je přesně to, co by vás v interiéru bavilo, oslovilo, ale také to, co specifikuje vaši osobnost? Nemusíte žádat designéry – praktikovat tento styl ve vaší domácnosti nebude nic složitého. Prozradíme vám několik znaků, které tento poválečný styl s nádechem průmyslových budov a moderních prvků, zařadit i do vaší domácnosti. 

Kov a dřevo hraje prim

Jedná se o dva materiály, které přímo určují tento styl. A proč se vlastně zmiňuje jako průmyslový styl? Protože pokud vystěhujete nábytek z průmyslového prostoru, zůstanou vám právě tyto dva materiály. Avšak kovu je zde větší množství, proto jej nelze zaměnit s art deco ani s glamour stylem. A pokud jde o industriální nábytek, vyznačuje se především využitím kovových prvků v kombinaci s masivním dřevem, které je opracováno tak, aby vynikla jeho přírodní struktura, tedy letokruhy.

Beton, ale i cihle určují styl

Mezi další klíčové znaky patří betonové sloupky, cihlové zdi a betonové podlahy s kusovými koberci. Co se týče cihel, nejčastěji se používá pálená cihla. Má dokonalou texturu a na pohled dokáže zútulnit prostor plný kovu. Nemusíte nutně bourat zdi a stavět je z cihel, protože dnešní trh je tak bohatý, že můžete vybrat obklady s cihlou, k nimž se bezesporu hodí trojsedačka Loungrre a luxusní konferenční stolky ze dřeva kombinované s kovem, například Steele Craft. Nabídku si můžete prohlédnout na estila-nabytek.cz.

Kdybychom měli shrnout barevnou kombinaci prostoru, převládá černá, hnědá, měděná, bílá a cihlová. A jako poslední bychom chtěli zmínit, jaké tvary do tohoto stylu aplikovat. Nejlépe však hranaté a pravoúhlé, nikoli kulaté. Hrany dodají celku na dynamičnosti a správném charakteru.  

5/5 - (3 votes)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..