Medvěd na hraní

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Jaké jsou nejlepší hračky pro děti?

Hračky pomáhají v rozvoji dítěte. Učí ho novým dovednostem, rozvíjí jeho schopnosti a slouží samozřejmě také k zábavě. Hračky nejen pro nejmenší musí být především bezpečné a uzpůsobeny potřebám každého dítěte. V tomto článku se podíváme na kritéria, která by měly hračky pro děti splňovat, a ukážeme si ty nejlepší pro děti všech věkových kategorií.

Obsah článku

TOP 5 hraček pro nejmenší (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Válec s rolničkou Moje první zvířátka (Teddies)Teddies válec s rolničkou Moje první zvířátka
Světluška Freddie (Lamaze)Lamaze Světluška Freddie
Prostrkovací kyblík s 18 kostkami (Clementoni)Clementoni Clemmy Baby prostrkovací kyblík s kostkami
Vulli žirafa SophieVulli žirafa Sophie
Fisher Price kolotoč nad postýlkuFisher Price kolotoč nad postýlku

TOP 5 hraček do vody (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Nafukovací koš na basket (Intex)Intex nafukovací koš na basket
Intex míčky pro potápěníIntex míčky pro potápění
Intex nafukovací volejbalová sada se sítíIntex nafukovací volejbalová sada se sítí
Nerf vodní pistole Super Soaker BarracudaNerf vodní pistole Super Soaker Barracuda
Bestway nafukovací plovadlo LamaBestway nafukovací plovadlo Lama

TOP 5 interaktivních hraček (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Alltoys Můj první dvojjazyčný tablet
Mluvící pejsek (Fisher Price)Fisher Price mluvící pejsek
Lezoucí medvídek (Vtech)Vtech lezoucí medvídek
Létající koule Air Hogs Supernova (Spinmaster)Air Hogs létající koule Supernova Spinmaster
Albi Kouzelné čtení Atlas světa + elektronická tužka

TOP 5 hraček na ven a zahradu (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Smoby Domeček na pilířích se skluzavkouSmoby Domeček na pilířích se skluzavkou
R/C Go Go BirdR/C Go Go Bird
Ecoiffier Zahradní vozík s kyblíčkem a příslušenstvímEcoiffier Zahradní vozík s kyblíčkem a příslušenstvím
Woody Házení kroužkůWoody Házení kroužků
Teddies odrážedlo FUNNY WHEELS Rider SuperSport 2v1Teddies odrážedlo FUNNY WHEELS Rider SuperSport 2v1

Vybírejte hračku s ohledem na věk dítěte

Zejména v prvním roce se děťátko vyvíjí, rozvíjí a prochází mnoha změnami. Hračky, které jsou vhodné pro dítě do 3 měsíců života, starší děti neupotřebí. Na druhou stranu hračky, které jsou určené jednoročním dětem, mohou mladší děti ohrozit. Věk dítěte, pro které je hračka určená, je vždy uveden na jejím obalu. Tyto informace vám poslouží jako první vodítko, zda je hračka vhodná pro vaše dítě či ne. Dále vybírejte hračky takové, které vašemu dítěti v daném věku nejlépe poslouží. Je lepší mít doma pár šikovných kousků, které dítěti ulehčí rozvoj, než spoustu zbytečností, na které jen sedá prach. Podívejme se teď podrobně na to, jaké hračky jsou pro jakou věkovou kategorii dítěte nejvhodnější.

0-3 měsíce

Oko novorozence ještě není plně vyvinuto, miminko v prvním měsíci života dokáže zaostřit na objekty pouze do vzdálenosti 25 cm od jeho obličeje. Hračky by tedy měly být výrazné a pestré, ideální jsou plyšáci s velkýma očima a v kontrastních barvách. Děťátko do tří měsíců nesmí zaklánět hlavičku, proto mu hračky vždy dávejte vedle hlavy, nikoliv za ní. Je dobré miminku pokládat hračku střídavě z jedné strany na druhou, aby si tak procvičilo krční, ale také oční svaly. Dítě v tomto věku ještě neumí cíleně uchopovat věci. Pokud mu něco vložíte do dlaně, sevře ji, ale jedná se o reflex, který by se mělo postupně odnaučovat. Od třetího měsíce, kdy dítě vidí na větší vzdálenost, mu můžete pořídit hrazdičku s hračkami. Ta musí být umístěna nad hrudníkem, aby dítě nezaklánělo hlavu, a hračky by měly být velké. Je dobré, když do nich dítě bouchá a postupně se je snaží uchopit – cíleně, nikoliv už reflexivně.

TIP: Uvažujete nad koupí hracího kolotoče nad postýlku? Přečtěte si náš článek, ve kterém kromě tipů, jak vybrat ten nejlepší, najdete také 5 krásných kousků.

3-6 měsíců

V tomto věku se rozvíjejí rozeznávací schopnosti dítěte. Stále dávejte přednost výrazným hračkám a můžete přidat i zvuky. Závěsný kolotoč nad postýlku či zvukové a svítící hračky do kočárku pomáhají stimulovat zrak i sluch. Okolo 4. měsíce umí dítě uchopovat věci, protože je ale stále poměrně slabé, nedávejte mu nic těžkého. Ideální jsou různé plastové kroužky apod. V těchto měsících si dítě také procvičuje svaly jazyka a rty a většinu hraček bude zkoušet právě jimi. Pozor tedy na ostré hrany a rohy. Právě v tomto období můžete vytáhnout dětské knížky. Děti se postupně obrací na bok a nakonec i na bříško. Pomocí hraček či právě knížek můžete dítě stimulovat k tomu, aby v poloze na břiše zvedalo pomalu hlavičku. Pozor si dejte na hrací dětské knížky, ty by měly vydávat příjemné melodie a zvuky, kterých se dítě nepoleká. Tím nejpříjemnějším zvukem je ale pro ně lidský hlas, zejména rodičů.

Dítě si hraje na koberci

6-9 měsíců

Okolo 6. měsíce začínají batolata napodobovat zvuky z okolí, hrací hračky a knížky jim pomáhají stimulovat smysly a také soustředění. Asi nejdůležitější hračky pro děti i pro vás ale budou kousátka. Začínají se prořezávat první zoubky a právě tento typ hraček může děťátku v tomto náročnějším období alespoň trochu ulevit. Kousátka můžete pořídit i jako chrastítka, která na sobě mají různé hračky a mohou vydávat i zvuky a dítě se tím krásně zabaví. Miminka se také začínají obracet z bříška na záda a naopak. Abyste tento velmi důležitý pohyb podpořili, rozmístěte kolem ležícího miminka hračky tak, aby se muselo překulit a vzít si je – ale nikdy ne za hlavu děťátka. Dopřejte mu pohybující hračky, které ho budou nutit k lezení, a také hračky z různých materiálů a tvarů, které stimulují jeho rozpoznávací schopnosti. Pomocí polštářů můžete vytvořit menší překážkovou dráhu, která miminku pomůže zdokonalit stabilitu.

TIP: Velice šikovná je také hrací deka, které jsme věnovali článek Dětská hrací deka slouží k zábavě i rozvoji dítěte.

9-12 měsíců

V tomto období se rozvíjí jemná motorika dítěte, pro její podporu pořiďte hračky, s kterými lze nějak manipulovat – posouvat, tisknout, otevírat, stavět, skládat apod. Pomocí podobně interaktivních hraček se dítě naučí chápat vztahy mezi různými objekty. Děti se učí zaměřovat na detail a čím propracovanější jejich hračky budou, tím lépe. Velmi je také pobaví (a mnohé naučí) například hluboká nádoba s kostkami nebo jinými hračkami, které budou vytahovat a uklízet. Právě kostky jsou v tomto období velmi užitečné, dítě se je postupně naučí skládat na sebe a díky občasným nevydařeným pokusům začne chápat příčinu a následek. Začíná také lépe vnímat rytmus a gestikulaci, je to tedy nejlepší období pro předvádění různých říkanek a básniček. A na řadu mohou přijít také panenky, miminka v tomto věku rády předvádějí, co se děje s nimi samotnými. Panenky jsou proto velmi oblíbené, ale také užitečné (děti poznávají sami sebe) – jak pro holky, tak i pro kluky.

TIP: Děti do 1 roku můžete zabavit i „obyčejnými“ věcmi z domácnosti. Ty nesmí být ostré a křehké a nemělo by vám vadit, když je dítě poničí. Při hraní dítě vždy raději hlídejte.

12-36 měsíců

Okolo 15. měsíce začne dítě rozpoznávat bary a tvary. V tomto období je s nimi tedy můžete poznávat a pomalu je učit je pojmenovávat. Ideálními hračkami, které tuto schopnost rozvíjí, jsou různé skládačky, kde musí děti jednotlivé části srovnávat k sobě právě podle tvaru a barvy. V tomto období je ale dítě obzvláště zvídavé, učí se. A učí se především pozorováním svého okolí, hlavně tedy členů domácnosti. Velmi vhod přijdou hračky, které napodobují reálná prostředí. Sortiment podobných typů hraček je velmi bohatý a můžete tak svému dítěti pořídit miniaturní kuchyňku, obchod, úklidové prostředky, téměř cokoliv. Dítě se také učí všechny nové věci pojmenovat a chápat, k čemu slouží. Velmi důležité je v tomto období nechat dítě pozorovat, co děláte. A na řadu přichází také čtení, které je pro rozvoj dítěte nejdůležitější.

Dítě si hraje se stavebnicí

Zásady bezpečnosti u hraček

Nejvíce rizikové jsou hračky pro děti do 3 let. Ty nesmí obsahovat malé části, které by dítě mohlo spolknout či vdechnout a musí být také dostatečně pevné na to, aby se z nich žádné malé části neodlamovaly. Hračky, u jejichž částí spolknutí nebo vdechnutí hrozí, musí být označeny jako nevhodné pro děti do 3 let. Celkově hračky pro takto malé děti podléhají velmi přísným bezpečnostním normám, které jsou u nás pravidelně kontrolovány. Velmi důležitá je např. norma ČSN EN 71, která dohlíží také na zdravotní nezávadnost hraček, použitých materiálů apod. Shoda s touto normou bývá na hračkách označena značkou CE. Ta vám dává jistotu, že hračka byla vyrobena v souladu s technickými požadavky, platnými technickými normami či normami EU. Na hračkách, nejen těch pro nejmenší, se ale setkáte s celou řadou certifikátů. Ty mohou poukazovat na to, že výrobci hraček jde nejen o bezpečnost jejich uživatelů, ale také třeba o ochranu životního prostředí atd.

Nejlepší materiály pro hračky

Lepší jsou přírodní materiály, zejména dřevo. Jeho hlavní výhodou je především to, že je schopné absorbovat vlhkost. Takže zatímco plastové hračky dětem v ruce kloužou, ty dřevěné nikoliv. U dřevěných hraček si dejte pozor na úpravu dřeva. To by mělo být nebarvené a nelakované, ošetřené pouze nátěry ředitelnými vodou, ideálně přírodními oleji či vosky. Dřevo, které je zcela neošetřené, není vhodné pro děti do 3 let. Zejména pak měkká dřeva (jedle, smrk, borovice), která mohou mít póry ucpané špínou. Mezi nezávadné textilie patří vlna, biobavlna, konopí nebo bambus, při jejichž pěstování nebyly použité pesticidy či barviva. Plastové hračky vždy kupujte bez PVC, ftalátů a bisfenolu A (bývá označován jako BPA), tyto látky jsou toxické. Vyvarujte se také hračkám, které jsou slepované epoxidovými lepidly, ty totiž obsahují různé škodlivé látky. Zajímá-li vás také ekologická stránka, zajímavé jsou hračky například z kukuřičného škrobu, přírodní gumy a samozřejmě také z papíru.

TIP: Máte pocit, že se vám domácnost postupně začíná zavalovat hračkami a vy nevíte, co s nimi? Pořiďte si úložné boxy! Ideálně průhledné, abyste měli přehled, co v kterém boxu je.

Jak hračky čistit?

Údržba dětských hraček je důležitá nejen proto, aby dlouho vydržely. Zejména malé děti si rády strkají hračky do pusy a je tedy dobré udržovat je co nejčistší. Hračky bývají nejčastěji ze dřeva či z plastu a na očištění těchto materiálů stačí obyčejná voda. Pokud je hračka mastná, pak můžete do vody přidat pár kapek octa, ale pořádně hračku opláchněte vodou. Takto dostatečně umyjete většinu hraček, nesmí být samozřejmě na baterie či s jinými elektronickými součástkami. Je-li to možné, jednou za čas je vyvařte. Pokud sáhnete po čisticích prostředcích, dejte přednost ekologickým produktům bez škodlivých látek jako jsou saponáty a ftaláty. I když máte pocit, že jste hračku dostatečně opláchli, mohou na ní přesto zůstávat částečky těchto látek. O něco náročnější jsou plyšové hračky, které snadněji zachytávají prach a nečistoty. Pokud není na jejich štítku uvedeno jinak, mělo by stačit vyprat je na 40 °C, případně ručně v teplejší vodě.

Dítě a plyšový medvěd

Jaké jsou nejlepší hračky do vody nebo na zahradu?

Většina dětí si koupání užívá a hračky do vody jim slouží spíše k zabavení. Ale pro děti, které si s vodou nerozumí, mohou být hračky jakýmsi pomocníkem, díky kterému si na koupání zvyknou a nakonec je snad i začnou mít rády. Hračky do vody musí být pro tuto aktivitu určené, taková informace by vždy měla být vyznačena na obalu. Ideální jsou plastové nebo nafukovací hračky a mohou mít podobu téměř jakoukoliv. Nejen pro děti, ale také pro rodiče, je dobré pořídit kbelík nebo jinou nádobu, která v sobě má otvory, a do které lze hračky po koupání uskladnit. Zde po nějaké době samy uschnou a vy si tak usnadníte úklid. Na zahradě miluje většina malých dětí především pískoviště. Písek je fascinuje a dokáží si s ním hrát celé hodiny, samozřejmě za přispění různých báboviček, lopatek nebo kbelíků. Nejen chlapce pak jistě potěší různé bagry, s kterými se dá písek přenášet z místa na místo.

TIP: Co malé děti a mobilní telefony? Dětský mozek se teprve vyvíjí a dlouhodobé sezení u mobilu, tabletu nebo počítače mu nedělá dobře. Menším dětem proto raději pořiďte plastový mobil – hračku, která vypadá podobně, ale je mnohem bezpečnější.

Trend moderní doby – Montesorri hračky

Možná jste se již setkali s pojmem Montessori v souvislosti s výchovou a typem výuky na školách. Tento princip se ale přenáší také do oblasti hraček a Montesorri hračky se těší čím dál větší oblibě. V podstatě jde o způsob učení se pomocí poznávání a smyslů, děti si mají na nové věci přijít částečně i samy. Zároveň tento typ hraček rozvíjí dětskou tvořivost a nápaditost, jedná se často o různé skládačky apod. Tyto hračky jsou ve své podstatě velmi jednoduché, často ze dřeva či jiného přírodního materiálu a nebývají nijak zvlášť pestré nebo hlučné. Pozornost dítěte má být soustředěna nikoliv na hračku samotnou, ale spíše na to, co s ní dokáže vymyslet a jakým způsobem ji bude používat. V neposlední řadě vedou hračky typu Montesorri děti k samostatnosti a snaží se je také vést k zodpovědnému chování, respektování druhých a schopnosti spolupráce. Montesorri hračky jsou velmi užitečné, což se ale odráží i na jejich ceně.

TIP: Pokud dostane vaše dítko jako dárek možnost uplatnit dárkové poukazy, pak určitě zvažte, jaké věci pro něj pořídíte. I když se jedná o dar, vždy je vhodné se rozhodovat s rozvahou, co je pro dítě vhodné a co se mu může v dětském pokoji hodit.


TOP 5 hraček pro nejmenší

Schopností a dovedností, které se postupně rozvíjí u dětí, je mnoho a to se promítá také do množství typů a druhů hraček. Zkusili jsme pro vás sestavit seznam základních hraček pro nejmenší děti, ve kterém má každá hračka svou specifickou funkci a zaměřuje se na jinou dovednost dítěte.

Teddies válec s rolničkou Moje první zvířátka

 • barevný nafukovací válec s rolničkou
 • podporuje zrakové i sluchové vjemy
 • pomáhá dětem lézt nebo se zvedat
 • může sloužit jako pomůcka k procvičování prvních slovíček
 • posiluje svaly
 • snadno omyvatelné
 • bez ftalátů
 • rozměry: 23 x 42 cm
 • vhodné pro děti od 6 měsíců

Obchody, kde koupíte produkt Teddies válec s rolničkou Moje první zvířátka


Lamaze Světluška Freddie

 • pestrobarevné provedení a kontrastní černobílé vzory
 • uvnitř je cinkající rolnička
 • křídla se třepotají a šustí
 • doplněno o pískátko a zrcátko
 • z měkkého sametového materiálu příjemného na dotek
 • tykadla či kousátko vhodná pro žvýkání
 • rozvíjí hmatové, sluchové i zrakové vjemy
 • rozvíjí také pozornost a koncentraci
 • usnadňuje období prvních zoubků
 • pomocí klipu lze zavěsit na postýlku, kočárek či autosedačku
 • vyrobeno z veluru a dvou a třívrstvých textilií
 • výplň z kvalitních polyesterových vláken
 • potisk je velmi odolný a barvy jsou trvanlivé
 • bez PVC
 • splňuje normy EN-71 a ASTM F963-96a
 • lze prát v pračce
 • rozměry: 25 cm
 • vhodné pro děti od 0 měsíců

Obchody, kde koupíte produkt Lamaze Světluška Freddie


Clementoni Clemmy Baby prostrkovací kyblík s kostkami

 • krabice s víkem a 15 barevnými kostkami
 • víko má otvory a další mechanické aktivity
 • podporuje koordinaci, jemnou motoriku a logiku
 • krabice je vyrobena z plastu, kostky z gumy (vše netoxické)
 • kostky lze používat i ve vodě
 • snadno omyvatelné
 • hmotnost: 1 kg
 • vhodné pro děti od 1 roku

Obchody, kde koupíte produkt Clementoni Clemmy Baby prostrkovací kyblík s kostkami


Vulli žirafa Sophie

 • hračka posilující všechny smysly
 • kontrastní skvrny posilují zrakové vjemy a rozvíjí poznávací schopnosti
 • pískátko posiluje sluchové vjemy a pomáhá rozpoznávat příčinu a následek
 • uzpůsobeno pro snadný úchop dítětem
 • pružný materiál usnadňuje prořezávání zoubků
 • vyrobeno z kaučuku (přírodní gumy) a potravinářských barviv
 • materiál je velmi hebký a příjemný na dotek
 • není vhodné do vody
 • není vhodné vyvařovat

Obchody, kde koupíte produkt Vulli žirafa Sophie


Fisher Price kolotoč nad postýlku

 • hrací, pohybující se a svítící kolotoč nad postýlku
 • projektor na strop a zdi promítá hvězdnou oblohu
 • stimuluje představivost a zrakové, sluchové i hmatové vjemy
 • pomáhá dítě zklidnit a uspat
 • 30 minut ukolébavek, zvuků z přírody a bílého šumu
 • k dispozici je i dálkové ovládání s úchytem
 • lze připnout i na kočárek
 • barevní plyšoví medvídci pomáhají rozvíjet jemnou motoriku
 • 3 režimy osvětlení – kopule, noční lampička a kombinovaný
 • 4 stupně hlasitosti
 • vhodné pro děti od 0 měsíců

Obchody, kde koupíte produkt Fisher Price kolotoč nad postýlku


TOP 5 hraček do vody

Hračky do vody neboli vodní hračky využijete nejen v teplých letních dnech, kdy se spolu s dětmi cákáte v bazénu na zahradě nebo na veřejném koupališti. Některé můžete využít také k vodním radovánkám u sebe v koupelně. Jaká hračka do vody by u vás doma neměla chybět? Jaká vodní hračka okouzlí nejen děti, ale také jejich rodiče? Máme pro vás hned několik tipů!

Intex nafukovací koš na basket

Nafukovací koš na basket (Intex)
Zdroj: Bambule.cz
 • zabaví malé i větší děti, ale také dospělé
 • stěny koše jsou vyrobeny ze zdravotně nezávadného vinylu
 • tloušťka stěn koše je 0,25 mm
 • součástí balení je také nafukovací basketbalový míč
 • nafukovací míč je vyroben z vinylu o tloušťce 0,18 mm
 • v balení dostanete také opravnou sadu záplat
 • hračky splňují ty nejpřísnější bezpečnostní normy (na zpracování i na použité materiály)
 • rozměry: 67 x 55 cm
 • hmotnost: 3 kg
 • vhodné pro děti od od 3 let

Obchody, kde koupíte produkt Intex nafukovací koš na basket


Intex míčky pro potápění

Intex míčky pro potápění
Zdroj: MALL.cz
 • míčky se po vhození do vody ponoří a děti si mohou procvičovat potápění
 • míčky jsou pestrobarevné
 • míčky jsou vyrobeny z měkkého plastu
 • stužky jsou vyrobeny ze silné textilie
 • v balení najdete 3 kusy míčků se stužkou
 • rozměry: délka 19 cm
 • vhodné pro děti od 6 let
 • ! doporučuje se používat pod dozorem dospělého !

Obchody, kde koupíte produkt Intex míčky pro potápění


Intex nafukovací volejbalová sada se sítí

Intex nafukovací volejbalová sada se sítí
Zdroj: 4kids.cz
 • nafukovací sada pro vodní volejbal potěší malé i velké děti a také dospělé
 • sada obsahuje nafukovací síť a nafukovací volejbalový míč
 • pestrobarevné oranžovo/žluté provedení
 • stěny jsou silné 0,25 mm
 • součástí balení je také taška a opravná sada
 • všechny součásti nafukovací volejbalové sady splňují ty nejpřísnější bezpečnostní normy
 • v základně jsou otvory sloužící k ukotvení závaží
 • rozměry (v, š, d): 91 x 64 x 239 cm
 • hmotnost: 1,5 kg
 • vhodné pro děti od 6 let

Obchody, kde koupíte produkt Intex nafukovací volejbalová sada se sítí


Nerf vodní pistole Super Soaker Barracuda

Nerf vodní pistole Super Soaker Barracuda
Zdroj: Pompo.cz
 • obouruční blaster se dvěma nádržemi
 • blaster pojme až 1 litr vody
 • blaster je vybaven rychlouzávěrem, díky kterému lze vodu rychle vypustit
 • pistole stříká dvojitý proud vody
 • vodní pistole je vyrobena z nezávadného plastu
 • rozměr: 46 x 24 x 6 cm
 • vhodné pro děti od 6 let

Obchody, kde koupíte produkt Nerf vodní pistole Super Soaker Barracuda


Bestway nafukovací plovadlo Lama

 • zajímavé pestrobarevné provedení
 • s praktickými madly z plastu pro větší stabilitu
 • tři vzduchové komory pro větší bezpečnost
 • s bezpečnostním ventilem
 • z kvalitního odolného vinylu (tloušťka 0,32 mm)
 • součástí balení je také opravná sada
 • vhodné pro děti od 3 let
 • rozměry: 193 × 151 cm
 • nosnost: 90 kg

Obchody, kde koupíte produkt Bestway nafukovací plovadlo Lama


TOP 5 interaktivních hraček

Interaktivní hračky jsou skvělé nejen pro zabavení, ale také pro učení a rozvoj schopností dětí. Najdete je pro děti všech věkových kategorií od těch nejmenších, až po ty téměř dospělé. Díky těmto hračkám se mohou učit a poznávat svět zábavnou formou. Hračky pomáhají rozvíjet dětské smysly, jemnou motoriku, nebo rozšiřují slovní zásobu, Vyberete si z našich tipů?

Alltoys Můj první dvojjazyčný tablet

Alltoys Můj první dvojjazyčný tablet
Zdroj: Alza.cz
 • výuková interaktivní hračka
 • pomáhá rozeznávat barvy, učit se první písmena a slova či hláskovat
 • program je v češtině i angličtině a pomáhá tak procvičovat druhý jazyk
 • obsahuje šest her se zajímavými zvukovými efekty
 • umožňuje také poslech hudby
 • pro děti od 3 let
 • na 2 baterie AA (jsou součástí balení)

Obchody, kde koupíte produkt Alltoys Můj první dvojjazyčný tablet


Fisher Price mluvící pejsek

 • pomocí písniček a říkadel učí děti písmena, čísla, barvy, části těla a další
 • pomáhá rozvíjet smysl pro rytmus, jemnou motoriku a rozšiřuje slovní zásobu
 • podněcuje dítě k učení hrou, zpěvem a tancem
 • díky technologii Smart Stages se nabízené funkce mění s přibývajícím věkem dítěte
 • mluví česky a je s českými nápisy
 • pro děti od 6 měsíců
 • výška: 27 cm

Obchody, kde koupíte produkt Fisher Price Mluvící pejsek


Vtech lezoucí medvídek

Lezoucí medvídek (Vtech)
Zdroj: Mall.cz
 • rozvíjí motorické schopnosti, smysly, přitahuje pozornost a poskytuje hmatovou stimulaci
 • učí poznávat barvy, čísla, tvary a celkově rozšiřuje slovní zásobu dítěte
 • medvídek dává pokyny a klade otázky (až 50 frází)
 • 10 melodií a 5 písniček
 • vysoká odolnost proti mechanickému poškození
 • v češtině
 • na 3 AA baterie (jsou součástí balení)
 • pro děti od 9 měsíců
 • materiál: plast
 • délka: 23 cm
 • výška: 32 cm

Obchody, kde koupíte produkt Vtech lezoucí medvídek


Air Hogs létající koule Supernova Spinmaster

Létající koule Air Hogs Supernova (Spinmaster)
Zdroj: Mall.cz
 • ovládání je bezdotykové a probíhá pomocí integrovaných senzorů reagujících na pohyby rukou
 • senzory dokáží rozeznat světlo a tmu, což jim pomáhá orientovat se v prostoru
 • 30 předdefinovaných pohybů + 9 dalších pozic
 • lze také vymyslet své vlastní pohyby
 • koule se aktivuje vyhozením do vzduchu
 • pouze pro domácí použití
 • pro děti od 8 let
 • výška: 13 cm

Obchody, kde koupíte produkt Air Hogs létající koule Supernova Spinmaster


Albi Kouzelné čtení Atlas světa + elektronická tužka

Albi Kouzelné čtení Atlas světa + elektronická tužka
Zdroj: Alza.cz
 • zábavná forma vzdělávání
 • učebnice s interaktivní elektronickou tužkou
 • více než 1 800 zvuků a textů
 • osm různých map
 • všechny státy světa s důležitými informacemi
 • oceány, moře, velké řeky a také velká pohoří
 • zábavné kvízy pro ověření znalostí
 • namluveno Otakarem Brouskem mladším
 • elektronickou tužkou se dotkněte obrázku či textu a ozve se příslušná informace nebo zvuk
 • elektronická tužka má paměť 8 GB
 • elektronická tužka je vybavena slotem na MicroSD kartu (USB 2.0)
 • elektronická tužka má také zdířku na sluchátka (nejsou součástí balení)
 • elektronická tužka je dobíjecí
 • s elektronickou tužkou Albi lze využívat všechny produkty s logem Kouzelné čtení
 • v edici jsou k dispozici i další zajímavé knihy (pohádky, jazyky a mnoho dalších)
 • součástí balení je nabíječka elektronické tužky, návod a samolepky
 • pro děti od 6 let

Obchody, kde koupíte produkt Albi Kouzelné čtení Atlas světa + elektronická tužka


TOP 5 hraček na ven a zahradu

Ať už máte vlastní zahradu, nebo chcete vyrazit někam do přírody, do parku či do lesa, s těmito hračkami si vaše děti užijí plno zábavy. Naučí se s nimi také nové dovednosti a lépe si vychutnají pobyt na čerstvém vzduchu. Jsou báječným způsobem, jak dostat děti ven a ukázat jim, že i venku se mohou úžasně bavit.

Smoby Domeček na pilířích se skluzavkou

Smoby Domeček na pilířích se skluzavkou
Zdroj: Alza.cz
 • domeček na pilířích
 • se skluzavkou, žebříkem a s verandou
 • je možné dokoupit další příslušenství (elektronický zvonek apod.)
 • vstupní dvířka do pasu
 • každá stěna má odlišné okno
 • některá okna mají pohyblivou okenici
 • vyrobeno z vysoce kvalitních a pevných materiálů
 • ochrana proti UV záření zajišťuje stálost a také odolnost použitých barev
 • vhodné pro děti od 2 let
 • výška pilířů: 70 cm
 • rozměry: 98 × 110 × 127 cm
 • nosnost: 50 kg

Obchody, kde koupíte produkt Smoby Domeček na pilířích se skluzavkou


R/C Go Go Bird

 • bionický pták s mávajícími křídly
 • pták je vybavený LED osvětlením se sedmi barevnými variantami
 • infračervené senzory chrání před nárazem
 • pták se automaticky vyhýbá překážkám
 • na dálkové ovládání
 • lze pouštět venku i uvnitř
 • dálkové ovládání má dosah až 80 metrů
 • ovladač na 2 AAA baterie (nejsou součástí balení)
 • pták se nabíjí přes USB nabíječku (je součástí balení)
 • vhodné pro děti od 8 let
 • doba nabíjení: asi 20 min
 • provozní doba: asi 10 min
 • doporučená výška letu: 30 m
 • rozměry: 28 × 19 cm

Obchody, kde koupíte produkt R/C Go Go Bird


Ecoiffier Zahradní vozík s kyblíčkem a příslušenstvím

Ecoiffier Zahradní vozík s kyblíčkem a příslušenstvím
Zdroj: MALL.cz
 • set zahradnických pomůcek pro malou zahradnici či zahradníka
 • pojízdný vozík s kyblíčkem, hrabičkami, lopatkou a konvičkou
 • pohodlné madlo pro snadné přesouvání
 • vhodné pro děti od 18 měsíců
 • rozměry: 40 × 21 × 27 cm
 • hmotnost: 0,75 kg

Obchody, kde koupíte produkt Ecoiffier Zahradní vozík s kyblíčkem a příslušenstvím


Woody Házení kroužků

Woody Házení kroužků
Zdroj: 4kids.cz
 • zábava pro celou rodinu
 • trefte se kroužkem na osten s nejvyšším počtem bodů
 • na procvičení přesnosti, obratnosti a také matematických dovedností
 • menší děti rozvíjí své pohybové dovednosti, učí se rozeznávat barvy a procvičují základní počty
 • stojan ve tvaru kříže s 9 různobarevnými ostny označenými čísly
 • provazové kroužky se pohodlně drží
 • pro venkovní i vnitřní použití
 • vyrobeno z přírodních materiálů
 • hračka splňuje evropské směrnice o bezpečnosti hraček a všechny normy české legislativy
 • pro všechny od 3 let
 • velikost: 49 cm

Obchody, kde koupíte produkt Woody Házení kroužků


Teddies odrážedlo FUNNY WHEELS Rider SuperSport 2v1

 • odrážedlo, které roste spolu s vaším dítětem
 • z tříkolového odrážedla lze snadno předělat na dvoukolové bezšlapkové kolo
 • dva imbusové klíče a kratší osa na zadní kolo pro úpravu odrážedla jsou součástí balení
 • ideální způsob, jak připravit vaše dítě na jízdu na velkém kole
 • trénování rovnováhy, řízení a vnímání rychlosti
 • vybaveno praktickým popruhem pro snadnou manipulaci a přenášení
 • řídítka s aretací a měkkými rukojeťmi
 • 2 možnosti výškového nastavení sedadlo i řídítek
 • měkké pneumatiky jsou během jízdy velmi tiché
 • zajímavý design a více barevných provedení
 • vyrobeno z odolného a nezávadného plastu
 • vyráběno v České Republice
 • vhodné pro děti od 18 měsíců
 • nosnost: 25 kg
 • výška sedadla: 27 a 30 cm
 • šířka řídítek: 30 cm
 • rozteč zadních kol: 20 cm
 • průměr kola: 19 cm
 • šířka pneumatiky: 4 cm
 • délka popruhu: 130 cm
 • hmotnost: 1,9 kg
 • barvy: bílá, zelená, tyrkysová, růžová

Obchody, kde koupíte produkt Teddies odrážedlo FUNNY WHEELS Rider SuperSport 2v1

5/5 - (3 votes)


Podobné příspěvky

2 Komentáře

 1. Já a můj manžel kupujeme opravdu praktické dárky, spíše kvalita než kvantita a opravdu skvělé věci mají v obchodě montessorihracky.cz, sortiment je obrovský. Děti mají nejradši puzzle se zvířaty. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..