Jaké jsou nejlepší hračky pro děti?

Hračky pomáhají v rozvoji dítěte. Učí ho novým dovednostem, rozvíjí jeho schopnosti a slouží samozřejmě také k zábavě. Hračky nejen pro nejmenší musí být především bezpečné a uzpůsobeny potřebám každého dítěte. V tomto článku se podíváme na kritéria, která by měly hračky pro děti splňovat, a ukážeme si ty nejlepší pro děti všech věkových kategorií.

Medvěd na hraní

Obsah článku

TOP 7 hraček pro nejmenší (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Textilní knížka Krtek (Bino)Textilní knížka Krtek (Bino)
Pěnové kostky (Playgro)Pěnové kostky (Playgro)
Válec s rolničkou Moje první zvířátka (Teddies)Válec s rolničkou Moje první zvířátka (Teddies)
Světluška Freddie (Lamaze)Světluška Freddie (Lamaze)
Prostrkovací kyblík s 18 kostkami (Clementoni)Prostrkovací kyblík s 18 kostkami (Clementoni)
Žirafa Sophie (Vulli)Žirafa Sophie (Vulli)
Kolotoč motýlci (Mattel Fisher Price)Kolotoč motýlci (Mattel Fisher Price)

TOP 6 hraček do vody (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Nafukovací koš na basket (Intex)Nafukovací koš na basket (Intex)
Míčky pro potápění se stužkou (Intex)Míčky pro potápění se stužkou (Intex)
Potápěcí ryby s podběrákem (Alltoys)Potápěcí ryby s podběrákem (Alltoys)
Nafukovací volejbalová sada se sítí (Intex)Nafukovací volejbalová sada se sítí (Intex)
Vodní pistole Super Soaker Barracuda (Nerf)Vodní pistole Super Soaker Barracuda (Nerf)
Nafukovací ostrov Mega Plameňák (Intex)Nafukovací ostrov Mega Plameňák (Intex)

TOP 7 interaktivních hraček (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Můj první tablet 2v1 (Alltoys)Můj první tablet 2v1 (Alltoys)
Pejsek Floppy (EpLine)Pejsek Floppy (EpLine)
Mluvící pejsek (Fisher Price)Mluvící pejsek (Fisher Price)
Lezoucí medvídek (Vtech)Lezoucí medvídek (Vtech)
Létající koule Air Hogs Supernova (Spinmaster)Létající koule Air Hogs Supernova (Spinmaster)
Elektronická tužka Kouzelné čtení (Albi)Elektronická tužka Kouzelné čtení (Albi)
FurReal Blueberry medvěd (Hasbro)FurReal Blueberry medvěd (Hasbro)

Vybírejte hračku s ohledem na věk dítěte

Zejména v prvním roce se děťátko vyvíjí, rozvíjí a prochází mnoha změnami. Hračky, které jsou vhodné pro dítě do 3 měsíců života, starší děti neupotřebí. Na druhou stranu hračky, které jsou určené jednoročním dětem, mohou mladší děti ohrozit. Věk dítěte, pro které je hračka určená, je vždy uveden na jejím obalu. Tyto informace vám poslouží jako první vodítko, zda je hračka vhodná pro vaše dítě či ne. Dále vybírejte hračky takové, které vašemu dítěti v daném věku nejlépe poslouží. Je lepší mít doma pár šikovných kousků, které dítěti ulehčí rozvoj, než spoustu zbytečností, na které jen sedá prach. Podívejme se teď podrobně na to, jaké hračky jsou pro jakou věkovou kategorii dítěte nejvhodnější.

0-3 měsíce

Oko novorozence ještě není plně vyvinuto, miminko v prvním měsíci života dokáže zaostřit na objekty pouze do vzdálenosti 25 cm od jeho obličeje. Hračky by tedy měly být výrazné a pestré, ideální jsou plyšáci s velkýma očima a v kontrastních barvách. Děťátko do tří měsíců nesmí zaklánět hlavičku, proto mu hračky vždy dávejte vedle hlavy, nikoliv za ní. Je dobré miminku pokládat hračku střídavě z jedné strany na druhou, aby si tak procvičilo krční, ale také oční svaly. Dítě v tomto věku ještě neumí cíleně uchopovat věci. Pokud mu něco vložíte do dlaně, sevře ji, ale jedná se o reflex, který by se mělo postupně odnaučovat. Od třetího měsíce, kdy dítě vidí na větší vzdálenost, mu můžete pořídit hrazdičku s hračkami. Ta musí být umístěna nad hrudníkem, aby dítě nezaklánělo hlavu, a hračky by měly být velké. Je dobré, když do nich dítě bouchá a postupně se je snaží uchopit – cíleně, nikoliv už reflexivně.

TIP: Uvažujete nad koupí hracího kolotoče nad postýlku? Přečtěte si náš článek, ve kterém kromě tipů, jak vybrat ten nejlepší, najdete také 5 krásných kousků.

3-6 měsíců

V tomto věku se rozvíjejí rozeznávací schopnosti dítěte. Stále dávejte přednost výrazným hračkám a můžete přidat i zvuky. Závěsný kolotoč nad postýlku či zvukové a svítící hračky do kočárku pomáhají stimulovat zrak i sluch. Okolo 4. měsíce umí dítě uchopovat věci, protože je ale stále poměrně slabé, nedávejte mu nic těžkého. Ideální jsou různé plastové kroužky apod. V těchto měsících si dítě také procvičuje svaly jazyka a rty a většinu hraček bude zkoušet právě jimi. Pozor tedy na ostré hrany a rohy. Právě v tomto období můžete vytáhnout dětské knížky. Děti se postupně obrací na bok a nakonec i na bříško. Pomocí hraček či právě knížek můžete dítě stimulovat k tomu, aby v poloze na břiše zvedalo pomalu hlavičku. Pozor si dejte na hrací dětské knížky, ty by měly vydávat příjemné melodie a zvuky, kterých se dítě nepoleká. Tím nejpříjemnějším zvukem je ale pro ně lidský hlas, zejména rodičů.

Dítě si hraje na koberci

6-9 měsíců

Okolo 6. měsíce začínají batolata napodobovat zvuky z okolí, hrací hračky a knížky jim pomáhají stimulovat smysly a také soustředění. Asi nejdůležitější hračky pro děti i pro vás ale budou kousátka. Začínají se prořezávat první zoubky a právě tento typ hraček může děťátku v tomto náročnějším období alespoň trochu ulevit. Kousátka můžete pořídit i jako chrastítka, která na sobě mají různé hračky a mohou vydávat i zvuky a dítě se tím krásně zabaví. Miminka se také začínají obracet z bříška na záda a naopak. Abyste tento velmi důležitý pohyb podpořili, rozmístěte kolem ležícího miminka hračky tak, aby se muselo překulit a vzít si je – ale nikdy ne za hlavu děťátka. Dopřejte mu pohybující hračky, které ho budou nutit k lezení, a také hračky z různých materiálů a tvarů, které stimulují jeho rozpoznávací schopnosti. Pomocí polštářů můžete vytvořit menší překážkovou dráhu, která miminku pomůže zdokonalit stabilitu.

TIP: Velice šikovná je také hrací deka, které jsme věnovali článek Dětská hrací deka slouží k zábavě i rozvoji dítěte.

9-12 měsíců

V tomto období se rozvíjí jemná motorika dítěte, pro její podporu pořiďte hračky, s kterými lze nějak manipulovat – posouvat, tisknout, otevírat, stavět, skládat apod. Pomocí podobně interaktivních hraček se dítě naučí chápat vztahy mezi různými objekty. Děti se učí zaměřovat na detail a čím propracovanější jejich hračky budou, tím lépe. Velmi je také pobaví (a mnohé naučí) například hluboká nádoba s kostkami nebo jinými hračkami, které budou vytahovat a uklízet. Právě kostky jsou v tomto období velmi užitečné, dítě se je postupně naučí skládat na sebe a díky občasným nevydařeným pokusům začne chápat příčinu a následek. Začíná také lépe vnímat rytmus a gestikulaci, je to tedy nejlepší období pro předvádění různých říkanek a básniček. A na řadu mohou přijít také panenky, miminka v tomto věku rády předvádějí, co se děje s nimi samotnými. Panenky jsou proto velmi oblíbené, ale také užitečné (děti poznávají sami sebe) – jak pro holky, tak i pro kluky.

TIP: Děti do 1 roku můžete zabavit i „obyčejnými“ věcmi z domácnosti. Ty nesmí být ostré a křehké a nemělo by vám vadit, když je dítě poničí. Při hraní dítě vždy raději hlídejte.

12-36 měsíců

Okolo 15. měsíce začne dítě rozpoznávat bary a tvary. V tomto období je s nimi tedy můžete poznávat a pomalu je učit je pojmenovávat. Ideálními hračkami, které tuto schopnost rozvíjí, jsou různé skládačky, kde musí děti jednotlivé části srovnávat k sobě právě podle tvaru a barvy. V tomto období je ale dítě obzvláště zvídavé, učí se. A učí se především pozorováním svého okolí, hlavně tedy členů domácnosti. Velmi vhod přijdou hračky, které napodobují reálná prostředí. Sortiment podobných typů hraček je velmi bohatý a můžete tak svému dítěti pořídit miniaturní kuchyňku, obchod, úklidové prostředky, téměř cokoliv. Dítě se také učí všechny nové věci pojmenovat a chápat, k čemu slouží. Velmi důležité je v tomto období nechat dítě pozorovat, co děláte. A na řadu přichází také čtení, které je pro rozvoj dítěte nejdůležitější.

Dítě si hraje se stavebnicí

Zásady bezpečnosti u hraček

Nejvíce rizikové jsou hračky pro děti do 3 let. Ty nesmí obsahovat malé části, které by dítě mohlo spolknout či vdechnout a musí být také dostatečně pevné na to, aby se z nich žádné malé části neodlamovaly. Hračky, u jejichž částí spolknutí nebo vdechnutí hrozí, musí být označeny jako nevhodné pro děti do 3 let. Celkově hračky pro takto malé děti podléhají velmi přísným bezpečnostním normám, které jsou u nás pravidelně kontrolovány. Velmi důležitá je např. norma ČSN EN 71, která dohlíží také na zdravotní nezávadnost hraček, použitých materiálů apod. Shoda s touto normou bývá na hračkách označena značkou CE. Ta vám dává jistotu, že hračka byla vyrobena v souladu s technickými požadavky, platnými technickými normami či normami EU. Na hračkách, nejen těch pro nejmenší, se ale setkáte s celou řadou certifikátů. Ty mohou poukazovat na to, že výrobci hraček jde nejen o bezpečnost jejich uživatelů, ale také třeba o ochranu životního prostředí atd.

Nejlepší materiály pro hračky

Lepší jsou přírodní materiály, zejména dřevo. Jeho hlavní výhodou je především to, že je schopné absorbovat vlhkost. Takže zatímco plastové hračky dětem v ruce kloužou, ty dřevěné nikoliv. U dřevěných hraček si dejte pozor na úpravu dřeva. To by mělo být nebarvené a nelakované, ošetřené pouze nátěry ředitelnými vodou, ideálně přírodními oleji či vosky. Dřevo, které je zcela neošetřené, není vhodné pro děti do 3 let. Zejména pak měkká dřeva (jedle, smrk, borovice), která mohou mít póry ucpané špínou. Mezi nezávadné textilie patří vlna, biobavlna, konopí nebo bambus, při jejichž pěstování nebyly použité pesticidy či barviva. Plastové hračky vždy kupujte bez PVC, ftalátů a bisfenolu A (bývá označován jako BPA), tyto látky jsou toxické. Vyvarujte se také hračkám, které jsou slepované epoxidovými lepidly, ty totiž obsahují různé škodlivé látky. Zajímá-li vás také ekologická stránka, zajímavé jsou hračky například z kukuřičného škrobu, přírodní gumy a samozřejmě také z papíru.

TIP: Máte pocit, že se vám domácnost postupně začíná zavalovat hračkami a vy nevíte, co s nimi? Pořiďte si úložné boxy! Ideálně průhledné, abyste měli přehled, co v kterém boxu je.

Jak hračky čistit?

Údržba dětských hraček je důležitá nejen proto, aby dlouho vydržely. Zejména malé děti si rády strkají hračky do pusy a je tedy dobré udržovat je co nejčistší. Hračky bývají nejčastěji ze dřeva či z plastu a na očištění těchto materiálů stačí obyčejná voda. Pokud je hračka mastná, pak můžete do vody přidat pár kapek octa, ale pořádně hračku opláchněte vodou. Takto dostatečně umyjete většinu hraček, nesmí být samozřejmě na baterie či s jinými elektronickými součástkami. Je-li to možné, jednou za čas je vyvařte. Pokud sáhnete po čisticích prostředcích, dejte přednost ekologickým produktům bez škodlivých látek jako jsou saponáty a ftaláty. I když máte pocit, že jste hračku dostatečně opláchli, mohou na ní přesto zůstávat částečky těchto látek. O něco náročnější jsou plyšové hračky, které snadněji zachytávají prach a nečistoty. Pokud není na jejich štítku uvedeno jinak, mělo by stačit vyprat je na 40 °C, případně ručně v teplejší vodě.

Dítě a plyšový medvěd

Jaké jsou nejlepší hračky do vody nebo na zahradu?

Většina dětí si koupání užívá a hračky do vody jim slouží spíše k zabavení. Ale pro děti, které si s vodou nerozumí, mohou být hračky jakýmsi pomocníkem, díky kterému si na koupání zvyknou a nakonec je snad i začnou mít rády. Hračky do vody musí být pro tuto aktivitu určené, taková informace by vždy měla být vyznačena na obalu. Ideální jsou plastové nebo nafukovací hračky a mohou mít podobu téměř jakoukoliv. Nejen pro děti, ale také pro rodiče, je dobré pořídit kbelík nebo jinou nádobu, která v sobě má otvory, a do které lze hračky po koupání uskladnit. Zde po nějaké době samy uschnou a vy si tak usnadníte úklid. Na zahradě miluje většina malých dětí především pískoviště. Písek je fascinuje a dokáží si s ním hrát celé hodiny, samozřejmě za přispění různých báboviček, lopatek nebo kbelíků. Nejen chlapce pak jistě potěší různé bagry, s kterými se dá písek přenášet z místa na místo.

TIP: Co malé děti a mobilní telefony? Dětský mozek se teprve vyvíjí a dlouhodobé sezení u mobilu, tabletu nebo počítače mu nedělá dobře. Menším dětem proto raději pořiďte plastový mobil – hračku, která vypadá podobně, ale je mnohem bezpečnější.

Trend moderní doby – Montesorri hračky

Možná jste se již setkali s pojmem Montessori v souvislosti s výchovou a typem výuky na školách. Tento princip se ale přenáší také do oblasti hraček a Montesorri hračky se těší čím dál větší oblibě. V podstatě jde o způsob učení se pomocí poznávání a smyslů, děti si mají na nové věci přijít částečně i samy. Zároveň tento typ hraček rozvíjí dětskou tvořivost a nápaditost, jedná se často o různé skládačky apod. Tyto hračky jsou ve své podstatě velmi jednoduché, často ze dřeva či jiného přírodního materiálu a nebývají nijak zvlášť pestré nebo hlučné. Pozornost dítěte má být soustředěna nikoliv na hračku samotnou, ale spíše na to, co s ní dokáže vymyslet a jakým způsobem ji bude používat. V neposlední řadě vedou hračky typu Montesorri děti k samostatnosti a snaží se je také vést k zodpovědnému chování, respektování druhých a schopnosti spolupráce. Montesorri hračky jsou velmi užitečné, což se ale odráží i na jejich ceně.


TOP 7 hraček pro nejmenší (2019)

Schopností a dovedností, které se postupně rozvíjí u dětí, je mnoho a to se promítá také do množství typů a druhů hraček. Zkusili jsme pro vás sestavit seznam 7 základních hraček pro nejmenší děti, ve kterém má každá hračka svou specifickou funkci a zaměřuje se na jinou dovednost dítěte.

Textilní knížka Krtek (Bino)

 • textilní leporelo s pestrými obrázky známých postaviček
 • vyplněno hmotou, která šustí a chrastí
 • podporuje zvukové, hmatové i zrakové vjemy dítěte
 • pomocí klipu je možné zavěsit na postýlku, kočárek nebo autosedačku
 • rozměry: 13 x 13 cm
 • počet stran: 10 stran
 • vhodné pro děti od 1 roku
ObchodCena
Feedo logo159 Kč
Hracky-4kids logo119 Kč

Pěnové kostky (Playgro)

 • s jednoduchými a pestrými obrázky
 • pomáhá procvičit jemnou motoriku i zrakové vjemy
 • slouží také k procvičování prvních slov
 • vhodné i do vody
 • snadno omyvatelné
 • testováno dle norem EN-71
 • z kvalitního a zdravotně nezávadného pěnového materiálu
 • bez ostrých hran a spojů
 • rozměry: 29 x 15 x 8 cm
 • hmotnost: 0,08 kg
 • vhodné pro děti od 6 měsíců

Válec s rolničkou Moje první zvířátka (Teddies)

 • barevný nafukovací válec s rolničkou
 • podporuje zrakové i sluchové vjemy
 • pomáhá dětem lézt nebo se zvedat
 • může sloužit jako pomůcka k procvičování prvních slovíček
 • posiluje svaly
 • snadno omyvatelné
 • bez ftalátů
 • rozměry: 23 x 42 cm
 • vhodné pro děti od 6 měsíců

Světluška Freddie (Lamaze)

 • pestrobarevné provedení a kontrastní černobílé vzory
 • uvnitř je cinkající rolnička
 • křídla se třepotají a šustí
 • doplněno o pískátko a zrcátko
 • z měkkého sametového materiálu příjemného na dotek
 • tykadla či kousátko vhodná pro žvýkání
 • rozvíjí hmatové, sluchové i zrakové vjemy
 • rozvíjí také pozornost a koncentraci
 • usnadňuje období prvních zoubků
 • pomocí klipu lze zavěsit na postýlku, kočárek či autosedačku
 • vyrobeno z veluru a dvou a třívrstvých textilií
 • výplň z kvalitních polyesterových vláken
 • potisk je velmi odolný a barvy jsou trvanlivé
 • bez PVC
 • splňuje normy EN-71 a ASTM F963-96a
 • lze prát v pračce
 • rozměry: 25 cm
 • vhodné pro děti od 0 měsíců

Prostrkovací kyblík s 18 kostkami (Clementoni)

 • krabice s víkem a 15 barevnými kostkami
 • víko má otvory a další mechanické aktivity
 • podporuje koordinaci, jemnou motoriku a logiku
 • krabice je vyrobena z plastu, kostky z gumy (vše netoxické)
 • kostky lze používat i ve vodě
 • snadno omyvatelné
 • hmotnost: 1 kg
 • vhodné pro děti od 1 roku

Žirafa Sophie (Vulli)

Žirafa Sophie (Vulli)
Feedo.cz
 • hračka posilující všechny smysly
 • kontrastní skvrny posilují zrakové vjemy a rozvíjí poznávací schopnosti
 • pískátko posiluje sluchové vjemy a pomáhá rozpoznávat příčinu a následek
 • uzpůsobeno pro snadný úchop dítětem
 • pružný materiál usnadňuje prořezávání zoubků
 • vyrobeno z kaučuku (přírodní gumy) a potravinářských barviv
 • materiál je velmi hebký a příjemný na dotek
 • není vhodné do vody
 • není vhodné vyvařovat
ObchodCena
Feedo logo599 Kč

Kolotoč motýlci (Mattel Fisher Price)

Kolotoč motýlci (Mattel Fisher Price)
Prodeti.cz
 • hrací, pohybující se a svítící kolotoč nad postýlku
 • projektor na strop a zdi promítá hvězdnou oblohu
 • stimuluje představivost a zrakové, sluchové i hmatové vjemy
 • pomáhá dítě zklidnit a uspat
 • 30 minut ukolébavek, zvuků z přírody a bílého šumu
 • k dispozici je i dálkové ovládání s úchytem
 • lze připnout i na kočárek
 • barevní plyšoví medvídci pomáhají rozvíjet jemnou motoriku
 • 3 režimy osvětlení – kopule, noční lampička a kombinovaný
 • 4 stupně hlasitosti
 • vhodné pro děti od 0 měsíců

TOP 6 hraček do vody (2019)

Hračky do vody neboli vodní hračky využijete nejen v teplých letních dnech, kdy se spolu s dětmi cákáte v bazénu na zahradě nebo na veřejném koupališti. Některé můžete využít také k vodním radovánkám u sebe v koupelně. Jaká hračka do vody by u vás doma neměla chybět? Jaká vodní hračka okouzlí nejen děti, ale také jejich rodiče? Máme pro vás hned 6 tipů!

Nafukovací koš na basket (Intex)

Nafukovací koš na basket (Intex)
Zdroj: Bambule.cz
 • zabaví malé i větší děti, ale také dospělé
 • stěny koše jsou vyrobeny ze zdravotně nezávadného vinylu
 • tloušťka stěn koše je 0,25 mm
 • součástí balení je také nafukovací basketbalový míč
 • nafukovací míč je vyroben z vinylu o tloušťce 0,18 mm
 • v balení dostanete také opravnou sadu záplat
 • hračky splňují ty nejpřísnější bezpečnostní normy (na zpracování i na použité materiály)
 • rozměry: 67 x 55 cm
 • hmotnost: 3 kg
 • vhodné pro děti od od 3 let

Míčky pro potápění se stužkou (Intex)

Míčky pro potápění se stužkou (Intex)
Zdroj: Kasa.cz
 • míčky se po vhození do vody ponoří a děti si mohou procvičovat potápění
 • míčky jsou pestrobarevné
 • míčky jsou vyrobeny z měkkého plastu
 • stužky jsou vyrobeny ze silné textilie
 • v balení najdete 3 kusy míčků se stužkou
 • rozměry: délka 19 cm
 • vhodné pro děti od 6 let
 • ! doporučuje se používat pod dozorem dospělého !

Potápěcí ryby s podběrákem (Alltoys)

Potápěcí ryby s podběrákem (Alltoys)
Zdroj: Feedo.cz
 • hračka určená nejen pro zábavu, ale také rozvoj vizuálního vnímání
 • pomocí této hračky děti trénují také koordinaci pohybu a pozornost
 • set barevných rybiček a podběráku, pomocí kterého se rybičky loví
 • rybičky i podběrák jsou vyrobeny z plastu
 • délka prutu: 48 cm
 • vhodné pro děti od 3 let
ObchodCena
Feedo logo199 Kč
Alza.cz229 Kč

Nafukovací volejbalová sada se sítí (Intex)

Nafukovací volejbalová sada se sítí (Intex)
Zdroj: Feedo.cz
 • nafukovací sada pro vodní volejbal potěší malé i velké děti a také dospělé
 • sada obsahuje nafukovací síť a nafukovací volejbalový míč
 • pestrobarevné oranžovo/žluté provedení
 • stěny jsou silné 0,25 mm
 • součástí balení je také taška a opravná sada
 • všechny součásti nafukovací volejbalové sady splňují ty nejpřísnější bezpečnostní normy
 • v základně jsou otvory sloužící k ukotvení závaží
 • rozměry (v, š, d): 91 x 64 x 239 cm
 • hmotnost: 1,5 kg
 • vhodné pro děti od 6 let

Vodní pistole Super Soaker Barracuda (Nerf)

Vodní pistole Super Soaker Barracuda (Nerf)
Zdroj: Alza.cz
 • obouruční blaster se dvěma nádržemi
 • blaster pojme až 1 litr vody
 • blaster je vybaven rychlouzávěrem, díky kterému lze vodu rychle vypustit
 • pistole stříká dvojitý proud vody
 • vodní pistole je vyrobena z nezávadného plastu
 • rozměr: 46 x 24 x 6 cm
 • vhodné pro děti od 6 let

Nafukovací ostrov Mega Plameňák (Intex)

Nafukovací ostrov Mega Plameňák (Intex)
Zdroj: Kasa.cz
 • moderní a oblíbený vzor
 • velký růžový nafukovací plameňák udělá parádu kdekoliv u vody
 • nafukovací plameňák je dostatečně prostorný, aby se na něj vlezly i dvě děti
 • nafukovací matrace je stabilní a vybavena dvěma pevnými držadly
 • nafukovací matrace má dvě vzduchové komory
 • vodní hračka je vyrobena z vinylu neobsahujícího latex či ftaláty
 • nafukovací ostrov splňuje ty nejpřísnější bezpečnostní normy zpracování i materiálů
 • rozměr (v, š, h): 211 x 218 x 136 cm
 • maximální nosnost: 200 kg
 • vhodné pro děti od 3 let

TOP 7 interaktivních hraček (2019)

Interaktivní hračky jsou skvělé nejen pro zabavení, ale také pro učení a rozvoj schopností dětí. Najdete je pro děti všech věkových kategorií od těch nejmenších, až po ty téměř dospělé. Díky těmto hračkám se mohou učit a poznávat svět zábavnou formou. Hračky pomáhají rozvíjet dětské smysly, jemnou motoriku, nebo rozšiřují slovní zásobu, Vyberete si z našich 7 tipů?

Můj první tablet 2v1 (Alltoys)

Můj první tablet 2v1 (Alltoys)
Zdroj: Alza.cz
 • pomocí otázek a úkolů učí děti poznávat zvířata, barvy, čísla, písmena, tvary a další
 • dodatečné funkce jako čas, kalendář, počasí, e-mail, foťák, hudba, kniha
 • 4 herní režimy
 • lze použít samostatně i s klávesnicí
 • nastavitelná hlasitost
 • v češtině, nebo slovenštině
 • na 2 AAA baterie (jsou součástí balení)
 • pro děti od 2 let
 • výška: 30 cm

Obchody, kde koupíte produkt Můj první tablet 2v1 (Alltoys)


Pejsek Floppy (EpLine)

 • štěňátko chodí, běhá a poskakuje
 • simulace pohybu pomocí speciální technologie
 • bez baterií, pohybuje se tažením
 • díky zdrsněnému povrchu tlapek se pohybuje na jakémkoliv povrchu, uvnitř i venku

Obchody, kde koupíte produkt Pejsek Floppy (EpLine)


Mluvící pejsek (Fisher Price)

 • pomocí písniček a říkadel učí děti písmena, čísla, barvy, části těla a další
 • pomáhá rozvíjet smysl pro rytmus, jemnou motoriku a rozšiřuje slovní zásobu
 • podněcuje dítě k učení hrou, zpěvem a tancem
 • díky technologii Smart Stages se nabízené funkce mění s přibývajícím věkem dítěte
 • mluví česky a je s českými nápisy
 • pro děti od 6 měsíců
 • výška: 27 cm

Obchody, kde koupíte produkt Mluvící pejsek (Fisher Price)


Lezoucí medvídek (Vtech)

Lezoucí medvídek (Vtech)
Zdroj: Mall.cz
 • rozvíjí motorické schopnosti, smysly, přitahuje pozornost a poskytuje hmatovou stimulaci
 • učí poznávat barvy, čísla, tvary a celkově rozšiřuje slovní zásobu dítěte
 • medvídek dává pokyny a klade otázky (až 50 frází)
 • 10 melodií a 5 písniček
 • vysoká odolnost proti mechanickému poškození
 • v češtině
 • na 3 AA baterie (jsou součástí balení)
 • pro děti od 9 měsíců
 • materiál: plast
 • délka: 23 cm
 • výška: 32 cm

Obchody, kde koupíte produkt Lezoucí medvídek (Vtech)


Létající koule Air Hogs Supernova (Spinmaster)

Létající koule Air Hogs Supernova (Spinmaster)
Zdroj: Mall.cz
 • ovládání je bezdotykové a probíhá pomocí integrovaných senzorů reagujících na pohyby rukou
 • senzory dokáží rozeznat světlo a tmu, což jim pomáhá orientovat se v prostoru
 • 30 předdefinovaných pohybů + 9 dalších pozic
 • lze také vymyslet své vlastní pohyby
 • koule se aktivuje vyhozením do vzduchu
 • pouze pro domácí použití
 • pro děti od 8 let
 • výška: 13 cm

Obchody, kde koupíte produkt Létající koule Air Hogs Supernova (Spinmaster)


Elektronická tužka Kouzelné čtení (Albi)

Elektronická tužka Kouzelné čtení (Albi)
Zdroj: Alza.cz
 • jedinečný výukový systém, který dětem zprostředkovává informace zábavnou formou
 • základní sada obsahuje elektronickou tužku a interaktivního Průvodce kouzelným čtením
 • tužka je určena pro interaktivní čtení celé řady knih s logem Kouzelné čtení (Hravé učení, O perníkové chaloupce, Svět zvířat, Piano a buben, Hravá angličtina, Česká republika, Když roboti brebentí, Lidské tělo ad.)
 • tužkou se lze dotknout jakéhokoli obrázku, nebo textu a ozve se zvuk, hudba, nebo informace
 • k tužce lze připojit sluchátka a používat ji jako mp3 přehrávač
 • slot na paměťovou Micro SD kartu s kapacitou 16 GB
 • tužka dokáže zvuky také zaznamenávat
 • s pomocí speciálních samolepících štítků je možné namluvit si vlastní audio knihy
 • pro děti od 3 let

Obchody, kde koupíte produkt Elektronická tužka Kouzelné čtení (Albi)


FurReal Blueberry medvěd (Hasbro)

 • roztomilý plyšový medvídek, který je jako živý
 • pije z lahvičky a reaguje na dotek a pohyb
 • hýbe se a vydává více než 100 zvukových kombinací (hihňá se, podřimuje apod.)
 • součástí balení je také med, láhev na pití a hřeben
 • na 4 baterie 1,5V LR14 (nejsou součástí balení)
 • pro děti od 4 let
 • materiál: plast, plyš
 • výška v sedě: 37 cm

Obchody, kde koupíte produkt FurReal Blueberry medvěd (Hasbro)

ObchodCena
Alza.cz2 399 Kč
Hracky-4kids logo2 399 Kč
Bambule logo2 299 Kč


Categories

Related Posts

One thought on “Jaké jsou nejlepší hračky pro děti?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..