Příprava na zimu a přímotop

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Pořiďte si přímotop a připravte se na chladné dny!

Chystáte se na chalupu, kde není vytápění? Nedokáže topení u vás doma dostatečně vytopit všechny místnosti? Potřebujete trochu víc přitopit jednom konkrétním místě? K tomu všemu se hodí přímotop a v některých případech může dokonce fungovat jako hlavní zdroj vytápění. Jak si vybrat ten nejlepší, aby vám sloužil dobře a dlouho, ohřál přesně ten prostor, který potřebujete, a jeho provozní náklady byly co nejmenší?

Obsah článku

TOP 5 konvektorů (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Konvektor Concept KS3018Concept KS3018
Konvektor Klarstein Bornholm CurvedKlarstein Bornholm Curved
Konvektor Sencor SCF 2003Sencor SCF 2003
Konvektor Olimpia Splendid Caleo TTOlimpia Splendid Caleo TT
Rohnson R 029 Wi FiRohnson R-029 Wi-Fi

TOP 5 teplovzdušných ventilátorů (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Stadler Form Anna LittleStadler Form Anna Little
Teplovzdušný ventilátor Olimpia Splendid CaldodesignOlimpia Splendid Caldodesign
Concept Vt 7010Concept VT-7010
Teplovzdušný ventilátor Sencor SFH 7017WHSencor SFH 7017WH
Tristar Ka 5065Tristar KA-5065

TOP 5 radiátorů (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Radiator Olimpia Splendid Caldorad 9ttOlimpia Splendid Caldorad 9TT
Radiator Concept Ro3309Concept RO3309
Radiator Sencor Soh 3209whSENCOR SOH 3209WH
Radiator Ardes 4r07sArdes 4R07S
Radiator Rowenta Bu2620f0 IntensiumRowenta BU2620F0 Intensium

TOP 3 topné panely (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Topny Panel Argo 191070184Argo 191070184
Topny Panel Domo Mica Do7317mDOMO Mica DO7317M
Topny Panel Hevolta TowelboyHEVOLTA TowelBoy

Co je přímotop a jak vybrat ten nejlepší?

Přímotopů existuje více druhů, které se liší způsobem umístění, zdrojem napájení, svou velikostí či výkonem. Právě zdroj napájení a výkon jsou u přímotopu nejdůležitější parametry, které by vás měly zajímat. Pořídit můžete plynové, nebo elektrické a jejich výkon vypovídá o tom, jak velkou místnost jsou schopny vyhřát. Nejčastěji se přímotop používá jako doplněk k hlavnímu topení v případě, kdy je místnost nedostatečně vytopená nebo když je potřeba silnější zdroj tepla v jednom určitém místě. Výkonnější přímotopy mohou sice sloužit také jako hlavní zdroj tepla, který je oproti běžnému topení méně prostorově náročný a který lze v případě potřeby snadno přemístit. Výrobci je však většinou konstruují jako doplňkové zdroje, jen málokdy se počítá s tím, že byste pro celoroční vytápění používali jen a pouze právě přímotopy. Jejich provozní náklady jsou v případě permanentního využití značné, nemají tak silný výkon a neposkytují rovnoměrné vytápění, což může vést k promrzání stěn.

Kam přímotop umístit?

Pořídit můžete závěsné i přenosné typy. Závěsný přímotop se trvale pověsí na zeď v místnosti, kterou potřebujete prohřát. Před jeho pořízením si pečlivě změřte rozměry prostoru a zkontrolujte dostupnost zdroje napájení. Plynové přímotopy musí být umístěny blízko přívodu plynu (případně propan-butanové láhve) a odvodu spalin (tím může být i okno). U elektrických přímotopů si zkontrolujte dostupnost elektrické zásuvky. Výhodou přenosných přímotopů je jejich mobilita a skladnost. Stejně jako plynové také elektrické přímotopy umisťujte ideálně poblíž okna. Přímotop bude ohřívat chladný vzduch proudící do místnosti a zlepší se tak jeho cirkulace po ní. Čím blíže k oknu přímotop bude, tím efektivněji se využije energie, kterou musí na vytápění místnosti vynaložit. Pokud pořizujete přímotop do koupelny, zjistěte si, zda je vhodný do vlhkého prostředí. Ne každý přímotop také může být v místnosti se zvýšenou prašností.

TIP: Chladné dny mají vliv také na naši pečlivě vypěstovanou úrodu. Jak ji před zimou ochránit se dozvíte v našem článku 15 tipů, jak připravit zahradu na podzim.

Rozměry a materiál přímotopu

Velikost a rozměry přímotopu jsou důležité nejen u závěsných modelů, ale také u těch přenosných. Je jasné, že čím větší přímotop je, tím větší má výkon a tím lépe, rychleji a více místnost vytopí. Pokud však víte, že s ním budete často pohybovat, volte rozměry a hmotnost takové, aby se vám s ním manipulovalo snadno. Rozměrnější přenosné přímotopy jsou vybaveny pojezdem, nebo kolečky pro snadnější přesun. Na hmotnosti přímotopu se podílí také materiál, z kterého je vyroben. A opět platí rovnice, že čím těžší přístroj je, tím z odolnějšího a pevnějšího materiálu je. Narazit můžete na opravdu malé a lehké přímotopy o váze 1 kg, ale i na velmi bytelné modely vážící až 20 kg. Povrch přímotopů je nejčastěji z keramiky, nebo kovu, ostatní části mohou být také z plastu. Co se týče designu, možnosti jsou velmi rozsáhlé a snadno pořídíte přímotop, který dokonale zapadne do vaší domácnosti.

Pokojový přímotop

Topný výkon a spotřeba energie

Topný výkon se v případě přímotopů označuje také jako výhřevnost a udává se ve wattech (W). Vhodný výkon volte především podle velikosti místnosti, kterou potřebujete vytopit, výše teploty, které chcete dosáhnout, a také dalším vlastnostem vytápěného objektu jako je jeho tepelná izolace apod. Je spočítáno, že na vytopení jednoho metru čtverečního je potřeba topný výkon přibližně 80 W. Výkon přímotopů se pohybuje mezi 500 a 3 000 W a doporučuje se zvolit výkon spíše vyšší než nižší. Je také dobré, pokud má přímotop možnost výkon regulovat. Spotřeba energie a především náklady na ni závisí na druhu napájení, velikosti a také výkonu. Na rozdíl od jiných spotřebičů u přímotopů neplatí, že by mezi jednotlivými typy byly výrazné rozdíly. Méně i více kvalitní přímotop spotřebují přibližně stejné množství energie. Výjimkou jsou pouze moderní karbonové přímotopy, které mají spotřebu energie minimální. Tato jejich energetická úspornost se ale samozřejmě promítá do vyšší pořizovací ceny.

Důležité příslušenství, funkce a ochrany

U přímotopů na moc vymožeností a speciálních funkcí nenarazíte, nejsou ani potřeba. Užitečná je regulace výkonu, pomocí které lze výkon (teplotu) nastavovat podle momentálních potřeb. Termostat zase slouží k udržování nastavené teploty a máte díky němu jistotu, že nebude docházet k výraznějším teplotním výkyvům. V současnosti jej má téměř každý přímotop. Funkce Anti-Freeze slouží pro minimální vytápění, které zabraňuje promrznutí objektu. Některé přímotopy mohou být také vybaveny časovačem, kterým si nastavíte ideální dobu zapnutí, či vypnutí, nebo je možné je nastavovat pomocí dálkového ovládání. Narazit můžete také na přímotop s tichým režimem či takový, který vypouští i studený vzduch. Neméně důležité jsou bezpečnostní ochrany, u přímotopů se nejčastěji setkáte s ochranou proti přehřátí či převržení (přímotop se v případě pádu automaticky vypne). U přímotopů, které budete umisťovat do koupelny, do místnosti s vyšší vlhkostí či do blízkosti zdroje vody, si také pohlídejte jejich vodě odolnost.

TIP: Chcete zůstat aktivní a nemuset začínat s pohybem zase až na jaře? Přečtěte si našich 12 tipů, jak na cvičení v zimě!

Typy přímotopů

Přímotopy rozdělujeme především podle zdroje napájení na plynové a elektrické. Elektrických přímotopů pak existuje několik typů, které se liší svou velikostí, výkonem, rychlostí nahřátí i dalšími parametry. Je dobré se ještě před nákupem přímotopu seznámit s jednotlivými typy, abyste si opravdu pořídili takový, jaký potřebujete. Ne každý typ se hodí pro vytápění větší místnosti a naopak, pokud potřebujete jen menší zdroj tepla např. k posteli nebo do svého čtenářského koutku, pořízení příliš výkonného přímotopu je zbytečné. Zde je tabulka se základními typy přímotopů a jejich základní popis. Dále v článku pak každý typ podrobně představíme.

Typ přímotopuPopis
Plynový přímotoppro vytápění celých místností
Konvektorpro vytápění menších místností
Radiátorpro vytápění menších a středně velkých místností
Teplovzdušný ventilátorpro lokální vytápění i vytápění menších místností
Topný panelpro lokální vytápění i vytápění celých místností
Infrazářičpro lokální vytápění
Krbpro lokální vytápění i vytápění celých místností
Moderní přímotop

Plynový přímotop

Plynové přímotopy se dají pořídit v závěsné i přenosné variantě. To, jak velkou místnost dokáží vytopit, záleží na jejich výkonu. Ty nejvýkonnější jsou schopné vytopit i velkou místnost. Závěsný plynový přímotop neboli vafka potřebuje zdroj plynu a je nutné jej umístit také poblíž odvodu spalin. Některé modely je navíc nutné připojit ještě ke zdroji elektrické energie, předem si proto zjistěte, co vámi vybraný model vyžaduje. Přenosné plynové přímotopy se napojují na propan-butanové láhve a používat je lze venku i ve vnitřních prostorách s dostatečným odvětráváním. Jejich výhodou je, že při zapojení nevíří prach, jsou lehké a poměrně tiché. Jejich pořizovací cena je však vyšší a nevýhodou může být také nutnost odvádění spalin. Ne každému pak připadá přímotop s propan-butanovou lahví dostatečně estetický.

Konvektor

Konvektor je napájen elektřinou a může posloužit jako doplněk k hlavnímu topení, nebo také jako samostatný zdroj vytápění v menších místnostech. Spodní částí přístroje je nasáván vzduch, který se ohřeje pomocí topného tělesa a ohřátý vzduch je vypuštěn zpět skrze průduchy v horní části. Konvektory bývají často vybaveny ventilátorem, který pomáhá teplý vzduch rychleji roznést po místnosti. Nevýhodou konvektorů je značné víření prachu a vysoušení vzduchu, nejsou tedy vhodné do domácností s alergiky. Doba nahřívání je oproti jiným modelům delší a topné těleso je po chvíli zahřáté na vysokou teplotu, kvůli čemuž dochází k přepalování vzduchu. Jejich výhodou je pak nízká pořizovací cena a hmotnost, mobilita, snadná manipulace a poměrně tichý chod.

TIP: Krátké dny, tma už brzy večer – to vše se může projevit na spotřebě energie za světlo. Ušetřit vám pomůže náš článek Nesvítíte zbytečně? Úspora světla snadno a rychle!

Radiátor

Radiátory se svým fungováním podobají klasickému topení. Jedná se o žebrované přístroje, jejichž žebra jsou vyplněna topným olejem. Jsou vhodné pro vytápění menších i středních místností, v závislosti na výkonu. U výkonu radiátorů platí, že čím větší počet žeber, tím vyšší výkon. Jejich velkou výhodou je schopnost akumulovat teplo, které vydávají ještě dlouho po svém vypnutí. Je však nutné počítat s delší dobou nahřátí a také s vyšší spotřebou elektrické energie. Při jejich používání nedochází k víření prachu ani vysoušení vzduchu a jsou tak vhodné i pro alergiky. Vyznačují se také velmi tichým chodem a snadnou údržbou. Jsou rozměrnější a těžší a manipulace s nimi je tedy obtížnější, většinou však bývají vybaveny kolečky usnadňujícími jejich přesun.

Krb je báječný přímotop

Teplovzdušný ventilátor

Teplovzdušný ventilátor je vybaven odporovými články, které přeměňují elektřinu na teplo, nasátý vzduch je ohříván a opět vypouštěn ven. Tento typ přímotopu se hodí pouze pro lokální vytápění, ty nejvýkonnější modely jsou schopné vytopit i menší místnost. Počítejte však s vysokou vířivostí. Teplovzdušný ventilátor ohřívá vzduch ihned po zapnutí, teplo ovšem neshromažďuje a vzduch se po jeho vypnutí nadále neohřívá. Pořídíte jej za opravdu nízkou cenu, jeho nevýhodou je však vysoká spotřeba energie. Je lehký, snadno se s ním manipuluje a jednoduše jej přemístíte na potřebné místo. Lepší modely jsou vybavené také oscilačním mechanismem, pomocí kterého rozvádějí teplo do více stran.

Topný panel

Tento přímotop využívá tzv. sálavý princip podobně jako krby či otevřený oheň. Topný panel zahřívá okolní předměty a stěny, z kterých je posléze teplo distribuováno do místnosti. Panely se hodí i pro vytápění větších místností a jsou také vhodné jako hlavní zdroj vytápění. Narazit můžete i na hybridní topné panely, které kromě sálavého principu využívají zahřívání panelu samotného. Ten bývá vyroben nejčastěji z keramiky, která má vynikající schopnost teplo udržovat a ohřívat vzduch i po vypnutí. Provoz topného panelu je zcela bez hluku a nedochází ani k víření prachu či přepalování vzduchu, mohou jej tedy využívat i alergici. Je lehký a snadno se s ním manipuluje a také jeho spotřeba energie je nízká. Jedinou jeho nevýhodou je vyšší pořizovací cena.

TIP: Některé přímotopy lze používat i pro ochlazení vzduchu. Na to je ale mnohem lepší klimatizace. Jak vybrat tu nejlepší vám poradí náš článek Klimatizace vám pomůže zvládnout i velmi teplé léto.

Infrazářič

Také infrazářiče pracují se sálavým principem, na rozdíl od topných panelů ale využívají krátkovlnného tepla. To je intenzivnější a prohřívá opravdu do hloubky, infrazářič navíc vysokou teplotu vydává ihned po zapnutí. Je ideální pro okamžité a krátkodobé vyhřátí menší místnosti, velmi často se používá např. v koupelně. Lze jej také využít venku, a to i v případě deštivého počasí. Vytopit s jeho pomocí větší místnost trvá velmi dlouho a pro dlouhodobé vytápění je z důvodů vysoké energetické náročnosti nevhodný. Infrazářič teplo akumuluje, takže vzduch v okolí ohřívá ještě chvíli po vypnutí, on sám je ale na dotek už chladný. Při jeho provozu nedochází k víření prachu a je také velmi tichý.

Krb

Narazit můžete na krby elektrické či využívající tuhá, nebo biopaliva. U kamen na tuhá paliva, nejčastěji dřevo, počítejte s nutností odvětrávat místnost a odsávat zplodiny, které při jeho hoření vznikají. U biopaliv tento problém odpadá, do vzduchu nejsou uvolňovány žádné škodlivé látky a provoz tohoto typu kamen je zcela ekologický. Stále se však pracuje s otevřeným ohněm a při manipulaci s krbem je nutné být opatrný. Elektrické krby jsou skvělou náhražkou a vyznačují se naprostou bezpečností. Díky moderním technologiím rozdíl umělého ohně od toho skutečného ani nepoznáte. Na první pohled i poslech je vše stejné, některé modely jsou navíc dodávány s umělými poleny. Krby mohou sloužit jako doplněk i jako hlavní zdroj vytápění, záleží na jejich výkonu. Elektrické krby mívají zabudovaný ventilátor, který lépe rozvádí teplo, dochází však také k víření vzduchu a tedy větší prašnosti. Krby se dále vyznačují vyššími pořizovacími náklady.


TOP 5 konvektorů

Konvektory jsou oblíbené zejména pro své nízké pořizovací i provozní náklady, nízkou hlučnost, kompaktnost a snadnou manipulaci. Využijete je jako doplnění k hlavnímu topení, zvládnou ale samostatně vytopit i menší místnost. Většina konvektorů na trhu disponuje ventilátory, které zajistí, že ohřátý vzduch není vypouštěn pouze svrchu, ale cirkuluje po místnosti.

Concept KS3018

Konvektor Concept KS3018
Zdroj: Vzdusin.cz

Konvektor Concept KS3018 je vybaven termostatem, s jehož pomocí si v místnosti nastavíte požadovanou teplotu. Speciální přepínač slouží k nastavení výkonu, a to ve třech stupních: 750 W, 1 250 W a 2 000 W. Konvektor je také vybavený TURBO funkcí, která zajistí, že dosáhnete požadované teploty výrazně rychleji. Konvektor Concept KS3018 dále disponuje funkcí topení, při které se střídavě zapíná a vypíná, aby byla neustále udržována nastavená teplota. Místnost se díky této funkci nepřetopí a konvektor neběží po celou dobu, což ušetří spotřebovávanou energii. Konvektor Concept KS3018 zaujme také svým elegantním vzhledem a bílým provedením, které je neutrální a zapadne tak do jakéhokoliv prostoru. Konvektor je vybavený držadly pro snadnější přenos.

Technické parametry produktu Concept KS3018

VlastnostSpecifikace

Typ topidla

konvektor

Příkon

2 000 W

Rozměry (v, š, h)

43 × 58,5 × 10,5 cm

Hmotnost

10 kg

Barva

bílá

Klady a zápory produktu Concept KS3018

Klady (+)Zápory (-)

+ 3 stupně výkonu

– bez displeje

+ držadla pro přenos

– bez dálkového ovladače

+ funkce TURBO

– nelze připevnit na stěnu

+ funkce topení

+ elegantní vzhled

Obchody, kde koupíte produkt Concept KS3018


Klarstein Bornholm Curved

Konvektor Klarstein Bornholm Curved vám dopřeje rovnoměrné vyhřátí a distribuci tepla po místnosti o velikosti až 40 m2. Na konvektoru si můžete nastavit výkon ve dvou stupních, nejvyšší dosažený výkon konvektoru je 2 000 W. Místnost můžete s tímto konvektorem vyhřát až na úžasných 45° C. Konvektor Klarstein Bornholm Curved je vybavený termostatem a časovačem, který konvektor zapne nebo vypne ve vámi navoleném čase. Disponuje ECO režimem, při kterém je spotřeba energie minimální. Konvektor Klarstein Bornholm Curved má konvexní skelný panel, který je chráněn před stříkající vodou, a konvektor lze díky němu použít i v místnostech s vyšší vlhkostí. Díky svému prohnutému tvaru vypadá tento konvektor velmi elegantně, hlavní účel tohoto designu je ale zajištění rovnoměrné distribuce tepla po místnosti. Konvektor Klarstein Bornholm Curved je vybavený dotykovým displejem, kde je zobrazena pokojová teplota a s jehož pomocí nastavujete požadované funkce. K dispozici je také dálkový ovladač a konvektor je nabízen v bílém a černém provedení.

Technické parametry produktu Klarstein Bornholm Curved

VlastnostSpecifikace

Typ topidla

konvektor

Příkon

2 000 W

Rozměry (v, š, h)

45 × 85 × 25 cm

Hmotnost

8 kg

Barva

bílá, černá

Klady a zápory produktu Klarstein Bornholm Curved

Klady (+)Zápory (-)

+ funkce ECO

– bez držadel

+ dálkový ovladač

– pouze 2 stupně výkonu

+ dotykový displej

– nelze připevnit na stěnu

+ prohnutý design

+ ochrana před stříkající vodou

Obchody, kde koupíte produkt Klarstein Bornholm Curved


Sencor SCF 2003

Konvektor Sencor SCF 2003
Zdroj: Alza.cz

Konvektor Sencor SCF 2003 je možné nastavit ve třech výkonnostních stupních: 750 W, 1 250 W a 2 000 W. Je vybavený plynule regulovatelným termostatem, který zajišťuje dokonalý přehled o teplotě uvnitř místnosti. Konvektor Sencor SCF 2003 má světelnou kontrolku, která signalizuje zapnutí, takže vždy víte, zda je konvektor v provozu, nebo jste jej vypnuli. Kromě toho disponuje přístroj také ochranou proti přehřátí, takže jste dokonale chráněni i během noci či v době, kdy jste mimo domov. Konvektor Sencor SCF 2003 se velmi jednoduše ovládá a také přemisťuje, a to díky zabudované rukojeti. Majitele také určitě potěší jeho moderní vzhled v bílém provedení s prvky v černé barvě.

Technické parametry produktu Sencor SCF 2003

VlastnostSpecifikace

Typ topidla

konvektor

Příkon

750 W, 1 250 W, 2 000 W

Rozměry (v, š, h)

44 × 63 × 14 cm

Barva

bílá/černá

Klady a zápory produktu Sencor SCF 2003

Klady (+)Zápory (-)

+ ochrana proti přehřátí

– obtížnější přidělání nožiček

+ plynule regulovatelný termostat

– ovládání na boku

+ 3 stupně výkonu

– bez displeje

+ signalizace zapnutí

– bez dálkového ovládání

+ zabudovaná rukojeť

– nelze připevnit na stěnu

Obchody, kde koupíte produkt Sencor SCF 2003


Olimpia Splendid Caleo TT

Konvektor Olimpia Splendid Caleo TT nabízí propracovaný systém společně s funkcí TURBO, která zapne přídavný ventilátor a zajistí tak maximální výkon a rychlost ohřevu. Disponuje manuálně nastavitelným termostatem pro bezproblémový přehled o teplotě v místnosti a také zabudovaným časovačem, který je možné nastavit až na 24 hodin. Konvektor Olimpia Splendid Caleo TT je možné umístit kdekoliv na podlahu nebo jej zavěsit na stěnu. Veškeré potřebné příslušenství pro jeho instalaci je součástí balení. Tento konvektor má velmi elegantní a moderní design s průhlednými nožičkami. Nechybí ani tepelná pojistka, která přístroj chrání proti přehřátí.

Technické parametry produktu Olimpia Splendid Caleo TT

VlastnostSpecifikace

Typ topidla

konvektor

Příkon

2 000 W

Rozměry (v, š, h)

47,5 × 63,8 × 12 cm

Hmotnost 

4,3 kg

Barva

bílá/průhledná

Klady a zápory produktu Olimpia Splendid Caleo TT

Klady (+)Zápory (-)

+ kompaktní

– bez displeje

+ lze zavěsit na stěnu

– bez držadla

+ přídavný ventilátor

+ tepelná pojistka

+ časovač

Obchody, kde koupíte produkt Olimpia Splendid Caleo TT


Rohnson R-029 Wi-Fi

Rohnson R 029 Wi Fi
Zdroj: Vzdusin.cz

Konvektor Rohnson R-029 Wi-Fi je vhodný k použití v domácnostech, kancelářích, na chalupě či v suterénu. Tři úrovně výkonu (1 000 W, 1 300 W a 2 300 W) nabízí mimořádný účinek, který můžete ještě podpořit zapnutím funkce Turbo, která spustí vestavěný ventilátor a prostor vyhřeje o poznání rychleji. Konvektor Rohnson R-029 Wi-Fi dále disponuje termostatem nastavitelným v rozmezí od 5 do 37 °C, systémem Anti-Frost, který přístroj chrání před zamrznutím, časovačem a bezpečnostní pojistkou proti přehřátí. Konvektor se také velmi jednoduše ovládá, a to buď prostřednictvím intuitivního LCD displeje, na kterém můžete sledovat veškeré nastavení konvektoru či aktuální teplotu v místnosti, nebo jej lze ovládat přes Wi-Fi a aplikaci v mobilním zařízení. Konvektor Rohnson R-029 Wi-Fi je kompaktní a lehký a je možné jej snadno přenášet mezi místnostmi. Jeho přenášení usnadňuje integrovaná ergonomická rukojeť.

Technické parametry produktu Rohnson R-029 Wi-Fi

VlastnostSpecifikace

Typ topidla

konvektor

Příkon

1 000 W, 1 300 W, 2 300 W

Rozměry (v, š, h)

41,4 × 67,9 × 18,1 cm

Hmotnost

4,45 kg

Barva

bílá

Klady a zápory produktu Rohnson R-029 Wi-Fi

Klady (+)Zápory (-)

+ 3 stupně výkonu

– nelze připevnit na stěnu

+ displej

– bez ECO funkce

+ zabudovaný ventilátor

+ funkce Anti-Frost

+ lze ovládat dálkově (mobilní aplikace)

Obchody, kde koupíte produkt Rohnson R-029 Wi-Fi


TOP 5 teplovzdušných ventilátorů

Teplovzdušné ventilátory nejčastěji slouží jako doplněk k hlavnímu topení, výkonnější modely jsou ale schopné samy vytopit i menší místnost. Jejich velkou výhodou je rychlost vytápění, teplovzdušný ventilátor začne ohřívat vzduch ihned po zapnutí a nemusíte tak čekat, než se přístroj pořádně rozběhne. Pořizovací náklady teplovzdušných ventilátorů jsou opravdu nízké a vzhledem k jejich kompaktním rozměrům a nízké hmotnosti se s nimi také snadno manipuluje. Lepší modely teplovzdušných ventilátorů jsou vybavené oscilačním mechanismem, díky kterému se ohřívaný vzduch rozvádí do více stran a lépe tak cirkuluje po místnosti. Některé teplovzdušné ventilátory lze navíc využít nejen k ohřátí vzduchu, ale také k jeho ochlazení.

Stadler Form Anna Little

Stadler Form Anna Little
Zdroj: Vzdusin.cz

Teplovzdušný ventilátor Stadler Form Anna Little je ideální do menších místností. Je vybavený keramickým výhřevným tělesem, díky kterému je ohřev plynulý a rovnoměrný, a nabízí dva výkonnostní stupně. Nasátý vzduch prochází omyvatelným filtrem, který jej zbaví nečistot, a vypouštěný vzduch není jen ohřátý, ale také čistší. Teplovzdušný ventilátor Stadler Form Anna Little disponuje ovládacím panelem v zadní části, LED diodou signalizující provoz a také několika bezpečnostními pojistkami. Materiál, ze kterého je teplovzdušný ventilátor Stadler Form Anna Little vyrobený, tedy keramika, je samo regulační a nikdy se nepřehřívá. Teplovzdušný ventilátor navíc disponuje senzorem převrhnutí, který v takovém případě přístroj okamžitě vypne. Teplovzdušný ventilátor Stadler Form Anna Little je velmi kompaktní a snadno jej přenesete, kam potřebujete. Je nabízen v různých barevných provedeních, takže si svůj model vybere každý, ať už má rád klasiku, nebo moderní design a exotiku.

Technické parametry produktu Stadler Form Anna Little

VlastnostSpecifikace

Typ topidla

teplovzdušný ventilátor

Příkon

700 W, 1 200 W

Hlučnost

47 dB

Rozměry (v, š, h)

23,7 × 18,3 × 15 cm

Hmotnost

1,5 kg

Barva

bílá, černá, červená, šedá

Klady a zápory produktu Stadler Form Anna Little

Klady (+)Zápory (-)

+ signalizace provozu

– bez časovače

+ samo regulační keramika

– bez termostatu

+ pojistka proti převrhnutí

– bez oscilace

+ omyvatelný filtr

– bez funkce studený vzduch

+ různá barevná provedení

– bez displeje

Obchody, kde koupíte produkt Stadler Form Anna Little


Olimpia Splendid Caldodesign

Teplovzdušný ventilátor Olimpia Splendid Caldodesign je vybaven keramickým topným článkem, který zaručuje okamžité prohřátí nasátého vzduchu. Výkon lze nastavit ve 3 stupních, přičemž jeden z nich je pouze ventilátor a další dva 1 000 W a 1 800 W. Kromě výkonu můžete díky výklopné hlavici nastavovat také úhel proudění teplého vzduchu a zajistit tak dokonalou distribuci tepla po celé místnosti. Teplovzdušný ventilátor Olimpia Splendid Caldodesign má funkci Anti-Frost, která zabraňuje zmrznutí, nechybí ani termostat pro dokonalou kontrolu teploty, LED dioda signalizující provoz a v neposlední řadě také pojistka proti přehřátí. Teplovzdušný ventilátor Olimpia Splendid Caldodesign je nabízen v elegantním bílém provedení a vyniká svými kompaktními rozměry a především nízkou hmotností.

Technické parametry produktu Olimpia Splendid Caldodesign

VlastnostSpecifikace

Typ topidla

teplovzdušný ventilátor

Příkon

1 000 W, 1 800 W

Rozměry (v, š, h)

24,8 × 24,5 × 21,6 cm

Hmotnost

1,8 kg

Barva

bílá

Klady a zápory produktu Olimpia Splendid Caldodesign

Klady (+)Zápory (-)

+ termostat

– bez pojistky proti převrhnutí

+ funkce Anti-Frost

– bez displeje

+ výklopná hlavice

– bez funkce studený vzduch

+ signalizace provozu

– bez časovače

+ keramické topné články

– bez filtru

Obchody, kde koupíte produkt Olimpia Splendid Caldodesign


Concept VT-7010

Concept Vt 7010
Zdroj: Alza.cz

Teplovzdušný ventilátor Concept VT-7010 slouží nejen jako ohřívač vzduchu, ale také jako ventilátor a s jeho pomocí je možné vzduch rovněž ochlazovat. Je vyroben z keramiky, která má samo regulační vlastnosti, což znamená, že se nikdy nepřehřeje a není proto možné se o povrch přístroje popálit. Teplovzdušný ventilátor Concept VT-7010 se velmi jednoduše ovládá s pomocí otočných knoflíků. Nastavit u něj lze jak stupeň výkonu, tak funkci. Tento teplovzdušný ventilátor nabízí dva stupně výkonu, z nichž nejvyšší dosahuje až 1 500 W. Teplovzdušný ventilátor Concept VT-7010 je opravdu kompaktní, nezabere proto mnoho místa a snadno jej přemístíte přesně tam, kam potřebujete. Je vybavený také pojistkou proti přehřátí i pojistkou proti převrhnutí, která přístroj okamžitě vypne, pokud by došlo k jeho překlopení.

Technické parametry produktu Concept VT-7010

VlastnostSpecifikace

Typ topidla

teplovzdušný ventilátor

Příkon

750 W, 1 500 W

Rozměry (v, š, h)

23 × 21 × 13 cm

Hmotnost

1 kg

Barva

bílá

Klady a zápory produktu Concept VT-7010

Klady (+)Zápory (-)

+ funkce ventilátor

– bez termostatu

+ funkce studený vzduch

– bez displeje

+ pojistka proti převrhnutí

– bez časovače

+ samo regulační keramický povrch

– bez filtru

+ kompaktní

– bez oscilace

Obchody, kde koupíte produkt Concept VT-7010


Sencor SFH 7017WH

Teplovzdušný ventilátor Sencor SFH 7017WH využijete v zimě, ale také v létě, kdy dokáže nasávaný vzduch ochladit a zpříjemnit vám tak horké dny. Použít jej navíc můžete také pouze jako větrák. Teplovzdušný ventilátor Sencor SFH 7017WH je vybavený plynule regulovatelným termostatem, který vám poskytne dokonalou kontrolu nad nastavenou teplotou, a je možné nastavit dva stupně výkonu: 1 200 W a 2 000 W. Nechybí ani světelná signalizace provozu, díky které víte, zda je přístroj zapnutý, nebo vypnutý, a bezpečnostní prvky jako je pojistka proti přehřátí či proti převrhnutí. Ta zajistí, že se teplovzdušný ventilátor Sencor SFH 7017WH v případě převržení okamžitě vypne. Tento teplovzdušný ventilátor je malý a lehký a snadnou manipulaci s ním ještě podtrhuje praktická rukojeť na přenášení.

Technické parametry produktu Sencor SFH 7017WH

VlastnostSpecifikace

Typ topidla

teplovzdušný ventilátor

Příkon

1 200 W, 2 000 W

Rozměry (v, š, h)

26,8 × 22,7 × 13,9 cm

Hmotnost

1,1 kg

Barva

bílá/šedá

Klady a zápory produktu Sencor SFH 7017WH

Klady (+)Zápory (-)

+ plynule regulovatelný termostat

– bez filtru

+ funkce studený vzduch i ventilátor

– bez displeje

+ pojistka proti převržení

– bez časovače

+ signalizace provozu

– bez oscilace

+ praktická rukojeť pro snadné přenášení

Obchody, kde koupíte produkt Sencor SFH 7017WH


Tristar KA-5065

Tristar Ka 5065
Zdroj: Alza.cz

Teplovzdušný ventilátor TRISTAR KA-5065 nabízí výkon až 1 500 W, který lze navíc nastavit hned ve třech stupních a vytopit si tak místnost přesně podle potřeby. Ventilátor disponuje samozřejmě také termostatem usnadňujícím regulaci vyhřívání. Pro lepší proudění tepla po místnosti je teplovzdušný ventilátor TRISTAR KA-5065 vybavený funkcí oscilace. Tu doplňuje ještě funkce fénu, která zajišťuje ventilátoru neustálý přísun čerstvého vzduchu, díky čemuž se teplovzdušný ventilátor nepřehřeje. Teplovzdušný ventilátor TRISTAR KA-5065 se velmi snadno ovládá a také se s ním jednoduše manipuluje. Zabudovaná rukojeť usnadňuje jeho přenášení a pro zvýšení bezpečnosti je přístroj vybavený ochranou proti převrhnutí a žáruvzdorným provedením.

Technické parametry produktu Tristar KA-5065

VlastnostSpecifikace

Typ topidla

teplovzdušný ventilátor

Příkon

750‒1 500 W

Rozměry (v, š, h)

24,3 × 11,4 × 16,6 cm

Hmotnost

2,9 kg

Barva

stříbrná/černá

Klady a zápory produktu Tristar KA-5065

Klady (+)Zápory (-)

+ termostat

– bez filtru

+ funkce fénu

– bez funkce studený vzduch

+ pojistka proti převrhnutí

– bez displeje

+ funkce oscilace

+ 3 stupně výkonu

Obchody, kde koupíte produkt Tristar KA-5065


TOP 5 radiátorů

Radiátory se hodí k vytápění menších i středně velkých místností. Jejich žebra jsou vyplněná topným olejem a čím větší počet žeber mají, tím vyšší teplo produkují a tím větší místnost dokáží vyhřát. Radiátory jsou oblíbené zejména díky své schopnosti akumulovat teplo, což jim umožňuje vytápět místnost i dlouho po svém vypnutí. Radiátory se ale také déle nahřívají při zapnutí a jejich spotřeba energie je poměrně vysoká. Jsou zpravidla velmi tiché a při jejich používání není vysušován vzduch či vířen prach, takže se hodí i do domácností alergiků.

Olimpia Splendid Caldorad 9TT

Radiator Olimpia Splendid Caldorad 9tt
Zdroj: MALL.cz

Radiátor Olimpia Splendid Caldorad 9TT má tělo navržené speciálně pro tvorbu rovnoměrného a také dlouhotrvajícího tepla. 9 topných článků (žeber) je schopných dobře vytopit i větší prostory, radiátor Olimpia Splendid Caldorad 9TT je vhodný do místností o velikosti až 60 m3. Disponuje výkonem až 2 400 W, který je regulovatelný ve třech úrovních, včetně ECO úrovně, kdy je spotřeba energie nejnižší. Samozřejmostí je také funkce termostatu. Radiátor Olimpia Splendid Caldorad 9TT je velmi tichý a hodí se proto například i do ložnice či dětského pokoje. Je také velmi kompaktní a lehký a díky kolečkům se opravdu snadno přemisťuje z místnosti do místnosti.

Technické parametry produktu Olimpia Splendid Caldorad 9TT

VlastnostSpecifikace

Typ topidla

radiátor

Příkon

2 400 W

Počet topných článků

9

Velikost místnosti 

60 m3

Rozměry (v, š, h)

62 × 23,5 × 42 cm

Hmotnost

11 kg

Barva

bílá

Klady a zápory produktu Olimpia Splendid Caldorad 9TT

Klady (+)Zápory (-)

+ termostat

– bez pojistky proti převrhnutí

+ velmi tichý chod

– bez pojistky proti zamrznutí

+ kolečka pro snadnou přepravu

+ 3 stupně výkonu

+ECO funkce

Obchody, kde koupíte produkt Olimpia Splendid Caldorad 9TT


Concept RO3309

Radiator Concept Ro3309
Zdroj: Vzdusin.cz

Radiátor Concept RO3309 s 9 topnými články disponuje výkonem až 2 000 W. Výkon je možné regulovat ve 3 stupních. Radiátor disponuje také režimem tichého provozu, takže jej můžete použít i v místnostech, ve kterých se spí. Jeho provoz je téměř bezúdržbový a velmi snadno se také ovládá. Přes intuitivní přepínač lze měnit nastavení výkonu a termostatu, s kterým si zvolíte přesnou teplotu, na kterou se má místnost vyhřát. Radiátor Concept RO3309 se zahřívá velmi rychle a dokáže teplo skvěle akumulovat, takže ve vyhřívání pokračuje i chvíli po vypnutí. Pro bezpečný provoz je vybavený pojistkou proti přehřátí, funkcí chránící radiátor Concept RO3309 před zamrznutím a pojistkou proti převrhnutí, která přístroj v takovém případě automaticky vypne. Snadnější manipulaci s radiátorem umožňují integrovaná kolečka a praktické madlo. Dlouhý přívodní kabel lze schovat do speciální přihrádky, kterou je radiátor Concept RO3309 vybavený.

Technické parametry produktu Concept RO3309

VlastnostSpecifikace

Typ topidla

radiátor

Příkon

2 000 W

Počet topných článků

9

Délka přívodního kabelu 

1,8 m

Rozměry (v, š, h)

40,8 × 28 × 64 cm

Hmotnost

9,5 kg

Barva

bílá

Klady a zápory produktu Concept RO3309

Klady (+)Zápory (-)

+ pojistka proti převrhnutí

– bez ECO funkce

+ přihrádka na přívodní kabel

+ termostat

+ intuitivní přepínač

+pojistka proti zamrznutí

Obchody, kde koupíte produkt Concept RO3309


SENCOR SOH 3209WH

Radiator Sencor Soh 3209wh
Zdroj: Alza.cz

Radiátor SENCOR SOH 3209WH se svými 9 topnými články nabízí výkon až 2 000 W. Je velmi tichý a je tedy ideální pro použití doma v ložnici či dětském pokoji, v kanceláři nebo na chalupě. Radiátor se ovládá prostřednictvím otočného kolečka, se kterým si nastavíte požadovanou teplotu. Olejová náplň v radiátoru dokáže akumulovat teplo a uvolňovat je do místnosti ještě nějakou dobu po vypnutí radiátoru. Náplň navíc vydrží po celou dobu životnosti radiátoru SENCOR SOH 3209WH. Radiátor je vybavený několika bezpečnostními pojistkami včetně pojistky proti přehřátí, automatického vypnutí v případě převrhnutí či funkce Anti-Freeze, která zamezuje zamrznutí přístroje. Radiátor SENCOR SOH 3209WH snadno přemístíte díky čtyřem pojezdovým kolečkům a zabudovanému madlu. Radiátor také disponuje světelnou signalizací provozu a praktickým úložným prostorem pro přívodní kabel, díky čemuž nezabere radiátor v místnosti tolik místa.

Technické parametry produktu SENCOR SOH 3209WH

VlastnostSpecifikace

Typ topidla

radiátor

Příkon

2 000 W

Počet topných článků

9

Rozměry (v, š, h)

44 × 24 × 64,2 cm

Hmotnost

11,5 kg

Barva

bílá

Klady a zápory produktu SENCOR SOH 3209WH

Klady (+)Zápory (-)

+ funkce Anti-Freeze

– bez ECO funkce

+ světelná signalizace provozu

+ pojistka proti převrhnutí

+ pojistka proti přehřátí

+termostat

Obchody, kde koupíte produkt SENCOR SOH 3209WH


Ardes 4R07S

Radiator Ardes 4r07s
Zdroj: MALL.cz

Radiátor Ardes 4R07S disponuje 7 topnými články, které nabízí tři stupně výkonu: 600 W, 900 W a 1 500 W. Hravě si poradí s vytápěním místnosti o velikosti až 45 m3. Nechybí ani termostat pro nastavení požadované teploty. Radiátor Ardes 4R07S má v těle speciální termické otvory zajišťující efektivnější vytápění a dokáže také skvěle akumulovat teplo a uvolňovat ho ještě dlouho po svém vypnutí. Provoz přístroje je bezhlučný, takže jej můžete využívat i v ložnici či dětském pokoji. Radiátor Ardes 4R07S je vybavený funkcí proti zamrznutí, pojistkou proti přehřátí a světelnou signalizací provozu. Velmi snadno jej přenesete z místnosti do místnosti díky integrovanému úchytu a čtyřem pojezdovým kolečkům. Praktickým doplňkem je také úložný prostor pro přívodní kabel.

Technické parametry produktu Ardes 4R07S

VlastnostSpecifikace

Typ topidla

radiátor

Příkon

600 W, 900 W, 1 500 W

Počet topných článků

7

Velikost místnosti 

45 m3

Rozměry (v, š, h)

33 × 24 × 62,5 cm

Hmotnost

6,2 kg

Barva

bílá

Klady a zápory produktu Ardes 4R07S

Klady (+)Zápory (-)

+ nízká hmotnost

– bez pojistky proti převrhnutí

+ termostat

– menší počet topných článků

+ integrovaný úchyt

– bez ECO funkce

+ speciální termické otvory

+ úložný prostor pro přívodní kabel

Obchody, kde koupíte produkt Ardes 4R07S


Rowenta BU2620F0 Intensium

Radiator Rowenta Bu2620f0 Intensium
Zdroj: Alza.cz

Radiátor Rowenta BU2620F0 je vybavený 9 topnými články a nabízí výkon regulovatelný ve třech stupních až do 2 000 W. Je ideální do menších místností o velikosti až 25 m2 a díky svému velmi tichému prostoru jej lze využívat i v místnostech, ve kterých se spí. Radiátor Rowenta BU2620F0 disponuje ECO funkcí, která šetří spotřebu energie, a nechybí ani termostat, se kterým si teplotu v místnosti nastavíte přesně podle svých představ. Radiátor se snadno přenáší díky zabudovanému madlu a pojezdovým kolečkům. Manipulaci s přístrojem usnadňuje také speciální přihrádka na přívodní kabel. Bezpečné používání radiátoru Rowenta BU2620F0 zajišťuje dvounásobný ochranný systém složený z ochrany proti přehřátí a také ochrany proti převrhnutí, která v případě jeho převržení přístroj automaticky vypne.

Technické parametry produktu Rowenta BU2620F0 Intensium

VlastnostSpecifikace

Typ topidla

radiátor

Příkon

2 000 W

Počet topných článků

9

Velikost místnosti 

25 m2

Hlučnost 

35 db

Délka přívodního kabelu 

1,8 m

Rozměry (v, š, h)

48 × 14,2 × 67,2 cm

Hmotnost

6,2 kg

Barva

šedá/bílá

Klady a zápory produktu Rowenta BU2620F0 Intensium

Klady (+)Zápory (-)

+ termostat

– bez pojistky proti zamrznutí

+ ECO funkce

+ integrované madlo a pojezdová kolečka

+ pojistka proti převrhnutí

+ úložný prostor pro přívodní kabel

Obchody, kde koupíte produkt Rowenta BU2620F0 Intensium


TOP 3 topné panely

Topný panel funguje na principu sálavého tepla, díky kterému zahřívá nejen vzduch, ale také předměty stojící v jeho okolí. Ty se tak rovněž podílí na distribuci tepla po místnosti a topné panely jsou z tohoto důvodu schopné vytopit i větší místnosti. Je navíc možné využívat je i jako hlavní zdroj vytápění. Některé keramické modely jsou schopné lépe akumulovat teplo a uvolňovat je do prostředí i chvíli po vypnutí přístroje. Topné panely se vyznačují zcela bezhlučným provozem a protože při jejich používání nedochází k víření prachu či vysušování vzduchu, jsou zcela vhodné i pro alergiky. Topné panely jsou navíc lehké, kompaktní, snadno se s nimi manipuluje a rovněž jejich energetická náročnost je velmi nízká.

Argo 191070184

Topny Panel Argo 191070184
Zdroj: MALL.cz

Topný panel ARGO 191070184 je vyrobený z keramiky, čelní panel je pak z odolného tvrzeného skla. Disponuje 3 režimy vytápění včetně ECO režimu a k dispozici je také režim ventilátoru s chladným vzduchem. Topný panel ARGO 191070184 je samozřejmě vybavený termostatem pro nastavení přesné teploty, časovačem s možností nastavení v rozmezí 1 až 12 hodin či týdenním časovačem. Panel se jednoduše ovládá a k dispozici je i dálkové ovládání. Bezpečnost provozu zajišťují ochrana proti přehřátí. Speciální senzor pro detekci otevřeného okna topný panel ARGO 191070184 automaticky vypne, aby šetřil energii. Přehledný LED displej informuje o nastavení i teplotě v místnosti a usnadňuje ovládání přístroje.

Technické parametry produktu Argo 191070184

VlastnostSpecifikace

Typ topidla

topný panel

Příkon

2 000 W

Velikost místnosti 

60 m3

Rozměry (v, š, h)

20,2 × 61,5 × 12,3 cm

Hmotnost

4,98 kg

Barva

bílá

Klady a zápory produktu Argo 191070184

Klady (+)Zápory (-)

+ LED displej

– pouze nástěnné umístění

+ ventilátor

+ časovač

+ dálkové ovládání

+ senzor detekující otevřené okno

Obchody, kde koupíte produkt Argo 191070184


DOMO Mica DO7317M

Topny Panel Domo Mica Do7317m
Zdroj: Vzdusin.cz

Topný panel DOMO Mica DO7317M je snadno přenosný kompaktní přístroj, který vyhřeje místnost od 16 do 38 °C. Lze jej umístit na zem díky integrovaným nožičkám, případně je možné topný panel instalovat také na zeď. Topný panel DOMO Mica DO7317M má stupeň krytí IP24, takže se skvěle hodí i pro použití v koupelně. Je vyrobený ze speciálních nehořlavých materiálů, které jej chrání před vznícením v případě zkratu. Bezpečnost přístroje ještě zvyšuje pojistka proti přehřátí. Výkon dosahující až 1 500 W je možné regulovat ve 3 stupních, topný panel DOMO Mica DO7317M lze navíc použít také jako ochranu před námrazou díky funkci udržování stálé teploty mezi 3 až 5 °C.

Technické parametry produktu DOMO Mica DO7317M

VlastnostSpecifikace

Typ topidla

topný panel

Příkon

1 500 W

Rozměry (v, š, h)

76,5 × 51 × 32,5 cm

Hmotnost

5,5 kg

Barva

bílá

Klady a zápory produktu DOMO Mica DO7317M

Klady (+)Zápory (-)

+ termostat

– bez funkce automatické vypnutí

+ stupeň krytí IP24

– bez dálkového ovládání

+ lze umístit i na zem

– bez LED displeje

+ z nehořlavých materiálů

– bez časovače

+ ochrana před námrazou

– bez ventilátoru

Obchody, kde koupíte produkt DOMO Mica DO7317M


HEVOLTA TowelBoy

Topny Panel Hevolta Towelboy
Zdroj: Alza.cz

Topný panel HEVOLTA TowelBoy je ideální do koupelen, kde pomůže nejen s rychlým usušením ručníků, ale také dokonalým vytopením celé místnosti. Je vybavený speciálními madly vyrobenými z broušeného hliníku, která jsou dostupná ve stříbrné či zlaté barvě. Topný panel HEVOLTA TowelBoy je vyrobený z lesklého tvrzeného skla a na první pohled vypadá velmi luxusně. Ovládání probíhá prostřednictvím dotykového barevného displeje, na kterém si můžete nastavit vše potřebné. Topný panel HEVOLTA TowelBoy je vybavený časovačem i termostatem a k ovládání můžete používat také speciální aplikaci, kterou lze propojit i s hlasovými asistenty. Speciální elektronická řídicí jednotka zajišťuje, že topný panel spotřebovává jen tolik energie, kolik doopravdy využije, a tím výrazně šetří spotřebu energie.

Technické parametry produktu HEVOLTA TowelBoy

VlastnostSpecifikace

Typ topidla

topný panel

Příkon

600 W

Rozměry (v, š)

110 × 55 cm

Hmotnost

5,5 kg

Barva

šedá/zlatá, šedá/stříbrná

Klady a zápory produktu HEVOLTA TowelBoy

Klady (+)Zápory (-)

+ časovač

– bez funkce automatické vypnutí

+ termostat

– bez ventilátoru

+ hlasové ovládání

– pouze nástěnné umístění

+ barevný dotykový displej

– nižší výkon

+ elektronická řídicí jednotka

Obchody, kde koupíte produkt HEVOLTA TowelBoy

5/5 - (3 votes)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..