Příprava na zimu a přímotop

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.Pořiďte si přímotop a připravte se na chladné dny!

Chystáte se na chalupu, kde není vytápění? Nedokáže topení u vás doma dostatečně vytopit všechny místnosti? Potřebujete trochu víc přitopit jednom konkrétním místě? K tomu všemu se hodí přímotop a v některých případech může dokonce fungovat jako hlavní zdroj vytápění. Jak si vybrat ten nejlepší, aby vám sloužil dobře a dlouho, ohřál přesně ten prostor, který potřebujete, a jeho provozní náklady byly co nejmenší?

Příprava na zimu a přímotop

Obsah článku

TOP 5 konvektorů (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Konvektor Concept KS3018Concept KS3018
Konvektor Klarstein Bornholm CurvedKlarstein Bornholm Curved
Konvektor Sencor SCF 2003Sencor SCF 2003
Konvektor Rohnson R-030Rohnson R-030
Konvektor Olimpia Splendid Caleo TTOlimpia Splendid Caleo TT

TOP 5 teplovzdušných ventilátorů (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Teplovzdušný ventilátor Stadler Form Anna LittleStadler Form Anna Little
Teplovzdušný ventilátor Olimpia Splendid CaldodesignOlimpia Splendid Caldodesign
Teplovzdušný ventilátor Concept VT-7010Concept VT-7010
Teplovzdušný ventilátor Sencor SFH 7017WHSencor SFH 7017WH
Teplovzdušný ventilátor Rohnson R-8064 Genius Wi-FiRohnson R-8064 Genius Wi-Fi

Co je přímotop a jak vybrat ten nejlepší?

Přímotopů existuje více druhů, které se liší způsobem umístění, zdrojem napájení, svou velikostí či výkonem. Právě zdroj napájení a výkon jsou u přímotopu nejdůležitější parametry, které by vás měly zajímat. Pořídit můžete plynové, nebo elektrické a jejich výkon vypovídá o tom, jak velkou místnost jsou schopny vyhřát. Nejčastěji se přímotop používá jako doplněk k hlavnímu topení v případě, kdy je místnost nedostatečně vytopená nebo když je potřeba silnější zdroj tepla v jednom určitém místě. Výkonnější přímotopy mohou sice sloužit také jako hlavní zdroj tepla, který je oproti běžnému topení méně prostorově náročný a který lze v případě potřeby snadno přemístit. Výrobci je však většinou konstruují jako doplňkové zdroje, jen málokdy se počítá s tím, že byste pro celoroční vytápění používali jen a pouze právě přímotopy. Jejich provozní náklady jsou v případě permanentního využití značné, nemají tak silný výkon a neposkytují rovnoměrné vytápění, což může vést k promrzání stěn.

Kam přímotop umístit?

Pořídit můžete závěsné i přenosné typy. Závěsný přímotop se trvale pověsí na zeď v místnosti, kterou potřebujete prohřát. Před jeho pořízením si pečlivě změřte rozměry prostoru a zkontrolujte dostupnost zdroje napájení. Plynové přímotopy musí být umístěny blízko přívodu plynu (případně propan-butanové láhve) a odvodu spalin (tím může být i okno). U elektrických přímotopů si zkontrolujte dostupnost elektrické zásuvky. Výhodou přenosných přímotopů je jejich mobilita a skladnost. Stejně jako plynové také elektrické přímotopy umisťujte ideálně poblíž okna. Přímotop bude ohřívat chladný vzduch proudící do místnosti a zlepší se tak jeho cirkulace po ní. Čím blíže k oknu přímotop bude, tím efektivněji se využije energie, kterou musí na vytápění místnosti vynaložit. Pokud pořizujete přímotop do koupelny, zjistěte si, zda je vhodný do vlhkého prostředí. Ne každý přímotop také může být v místnosti se zvýšenou prašností.

TIP: Chladné dny mají vliv také na naši pečlivě vypěstovanou úrodu. Jak ji před zimou ochránit se dozvíte v našem článku 15 tipů, jak připravit zahradu na podzim.

Rozměry a materiál přímotopu

Velikost a rozměry přímotopu jsou důležité nejen u závěsných modelů, ale také u těch přenosných. Je jasné, že čím větší přímotop je, tím větší má výkon a tím lépe, rychleji a více místnost vytopí. Pokud však víte, že s ním budete často pohybovat, volte rozměry a hmotnost takové, aby se vám s ním manipulovalo snadno. Rozměrnější přenosné přímotopy jsou vybaveny pojezdem, nebo kolečky pro snadnější přesun. Na hmotnosti přímotopu se podílí také materiál, z kterého je vyroben. A opět platí rovnice, že čím těžší přístroj je, tím z odolnějšího a pevnějšího materiálu je. Narazit můžete na opravdu malé a lehké přímotopy o váze 1 kg, ale i na velmi bytelné modely vážící až 20 kg. Povrch přímotopů je nejčastěji z keramiky, nebo kovu, ostatní části mohou být také z plastu. Co se týče designu, možnosti jsou velmi rozsáhlé a snadno pořídíte přímotop, který dokonale zapadne do vaší domácnosti.

Pokojový přímotop

Topný výkon a spotřeba energie

Topný výkon se v případě přímotopů označuje také jako výhřevnost a udává se ve wattech (W). Vhodný výkon volte především podle velikosti místnosti, kterou potřebujete vytopit, výše teploty, které chcete dosáhnout, a také dalším vlastnostem vytápěného objektu jako je jeho tepelná izolace apod. Je spočítáno, že na vytopení jednoho metru čtverečního je potřeba topný výkon přibližně 80 W. Výkon přímotopů se pohybuje mezi 500 a 3 000 W a doporučuje se zvolit výkon spíše vyšší než nižší. Je také dobré, pokud má přímotop možnost výkon regulovat. Spotřeba energie a především náklady na ni závisí na druhu napájení, velikosti a také výkonu. Na rozdíl od jiných spotřebičů u přímotopů neplatí, že by mezi jednotlivými typy byly výrazné rozdíly. Méně i více kvalitní přímotop spotřebují přibližně stejné množství energie. Výjimkou jsou pouze moderní karbonové přímotopy, které mají spotřebu energie minimální. Tato jejich energetická úspornost se ale samozřejmě promítá do vyšší pořizovací ceny.

Důležité příslušenství, funkce a ochrany

U přímotopů na moc vymožeností a speciálních funkcí nenarazíte, nejsou ani potřeba. Užitečná je regulace výkonu, pomocí které lze výkon (teplotu) nastavovat podle momentálních potřeb. Termostat zase slouží k udržování nastavené teploty a máte díky němu jistotu, že nebude docházet k výraznějším teplotním výkyvům. V současnosti jej má téměř každý přímotop. Funkce Anti-Freeze slouží pro minimální vytápění, které zabraňuje promrznutí objektu. Některé přímotopy mohou být také vybaveny časovačem, kterým si nastavíte ideální dobu zapnutí, či vypnutí, nebo je možné je nastavovat pomocí dálkového ovládání. Narazit můžete také na přímotop s tichým režimem či takový, který vypouští i studený vzduch. Neméně důležité jsou bezpečnostní ochrany, u přímotopů se nejčastěji setkáte s ochranou proti přehřátí či převržení (přímotop se v případě pádu automaticky vypne). U přímotopů, které budete umisťovat do koupelny, do místnosti s vyšší vlhkostí či do blízkosti zdroje vody, si také pohlídejte jejich vodě odolnost.

TIP: Chcete zůstat aktivní a nemuset začínat s pohybem zase až na jaře? Přečtěte si našich 12 tipů, jak na cvičení v zimě!

Typy přímotopů

Přímotopy rozdělujeme především podle zdroje napájení na plynové a elektrické. Elektrických přímotopů pak existuje několik typů, které se liší svou velikostí, výkonem, rychlostí nahřátí i dalšími parametry. Je dobré se ještě před nákupem přímotopu seznámit s jednotlivými typy, abyste si opravdu pořídili takový, jaký potřebujete. Ne každý typ se hodí pro vytápění větší místnosti a naopak, pokud potřebujete jen menší zdroj tepla např. k posteli nebo do svého čtenářského koutku, pořízení příliš výkonného přímotopu je zbytečné. Zde je tabulka se základními typy přímotopů a jejich základní popis. Dále v článku pak každý typ podrobně představíme.

Typ přímotopuPopis
Plynový přímotoppro vytápění celých místností
Konvektorpro vytápění menších místností
Radiátorpro vytápění menších a středně velkých místností
Teplovzdušný ventilátorpro lokální vytápění i vytápění menších místností
Topný panelpro lokální vytápění i vytápění celých místností
Infrazářičpro lokální vytápění
Krbpro lokální vytápění i vytápění celých místností
Moderní přímotop

Plynový přímotop

Plynové přímotopy se dají pořídit v závěsné i přenosné variantě. To, jak velkou místnost dokáží vytopit, záleží na jejich výkonu. Ty nejvýkonnější jsou schopné vytopit i velkou místnost. Závěsný plynový přímotop neboli vafka potřebuje zdroj plynu a je nutné jej umístit také poblíž odvodu spalin. Některé modely je navíc nutné připojit ještě ke zdroji elektrické energie, předem si proto zjistěte, co vámi vybraný model vyžaduje. Přenosné plynové přímotopy se napojují na propan-butanové láhve a používat je lze venku i ve vnitřních prostorách s dostatečným odvětráváním. Jejich výhodou je, že při zapojení nevíří prach, jsou lehké a poměrně tiché. Jejich pořizovací cena je však vyšší a nevýhodou může být také nutnost odvádění spalin. Ne každému pak připadá přímotop s propan-butanovou lahví dostatečně estetický.

Konvektor

Konvektor je napájen elektřinou a může posloužit jako doplněk k hlavnímu topení, nebo také jako samostatný zdroj vytápění v menších místnostech. Spodní částí přístroje je nasáván vzduch, který se ohřeje pomocí topného tělesa a ohřátý vzduch je vypuštěn zpět skrze průduchy v horní části. Konvektory bývají často vybaveny ventilátorem, který pomáhá teplý vzduch rychleji roznést po místnosti. Nevýhodou konvektorů je značné víření prachu a vysoušení vzduchu, nejsou tedy vhodné do domácností s alergiky. Doba nahřívání je oproti jiným modelům delší a topné těleso je po chvíli zahřáté na vysokou teplotu, kvůli čemuž dochází k přepalování vzduchu. Jejich výhodou je pak nízká pořizovací cena a hmotnost, mobilita, snadná manipulace a poměrně tichý chod.

TIP: Krátké dny, tma už brzy večer – to vše se může projevit na spotřebě energie za světlo. Ušetřit vám pomůže náš článek Nesvítíte zbytečně? Úspora světla snadno a rychle!

Radiátor

Radiátory se svým fungováním podobají klasickému topení. Jedná se o žebrované přístroje, jejichž žebra jsou vyplněna topným olejem. Jsou vhodné pro vytápění menších i středních místností, v závislosti na výkonu. U výkonu radiátorů platí, že čím větší počet žeber, tím vyšší výkon. Jejich velkou výhodou je schopnost akumulovat teplo, které vydávají ještě dlouho po svém vypnutí. Je však nutné počítat s delší dobou nahřátí a také s vyšší spotřebou elektrické energie. Při jejich používání nedochází k víření prachu ani vysoušení vzduchu a jsou tak vhodné i pro alergiky. Vyznačují se také velmi tichým chodem a snadnou údržbou. Jsou rozměrnější a těžší a manipulace s nimi je tedy obtížnější, většinou však bývají vybaveny kolečky usnadňujícími jejich přesun.

Krb je báječný přímotop

Teplovzdušný ventilátor

Teplovzdušný ventilátor je vybaven odporovými články, které přeměňují elektřinu na teplo, nasátý vzduch je ohříván a opět vypouštěn ven. Tento typ přímotopu se hodí pouze pro lokální vytápění, ty nejvýkonnější modely jsou schopné vytopit i menší místnost. Počítejte však s vysokou vířivostí. Teplovzdušný ventilátor ohřívá vzduch ihned po zapnutí, teplo ovšem neshromažďuje a vzduch se po jeho vypnutí nadále neohřívá. Pořídíte jej za opravdu nízkou cenu, jeho nevýhodou je však vysoká spotřeba energie. Je lehký, snadno se s ním manipuluje a jednoduše jej přemístíte na potřebné místo. Lepší modely jsou vybavené také oscilačním mechanismem, pomocí kterého rozvádějí teplo do více stran.

Topný panel

Tento přímotop využívá tzv. sálavý princip podobně jako krby či otevřený oheň. Topný panel zahřívá okolní předměty a stěny, z kterých je posléze teplo distribuováno do místnosti. Panely se hodí i pro vytápění větších místností a jsou také vhodné jako hlavní zdroj vytápění. Narazit můžete i na hybridní topné panely, které kromě sálavého principu využívají zahřívání panelu samotného. Ten bývá vyroben nejčastěji z keramiky, která má vynikající schopnost teplo udržovat a ohřívat vzduch i po vypnutí. Provoz topného panelu je zcela bez hluku a nedochází ani k víření prachu či přepalování vzduchu, mohou jej tedy využívat i alergici. Je lehký a snadno se s ním manipuluje a také jeho spotřeba energie je nízká. Jedinou jeho nevýhodou je vyšší pořizovací cena.

TIP: Některé přímotopy lze používat i pro ochlazení vzduchu. Na to je ale mnohem lepší klimatizace. Jak vybrat tu nejlepší vám poradí náš článek Klimatizace vám pomůže zvládnout i velmi teplé léto.

Infrazářič

Také infrazářiče pracují se sálavým principem, na rozdíl od topných panelů ale využívají krátkovlnného tepla. To je intenzivnější a prohřívá opravdu do hloubky, infrazářič navíc vysokou teplotu vydává ihned po zapnutí. Je ideální pro okamžité a krátkodobé vyhřátí menší místnosti, velmi často se používá např. v koupelně. Lze jej také využít venku, a to i v případě deštivého počasí. Vytopit s jeho pomocí větší místnost trvá velmi dlouho a pro dlouhodobé vytápění je z důvodů vysoké energetické náročnosti nevhodný. Infrazářič teplo akumuluje, takže vzduch v okolí ohřívá ještě chvíli po vypnutí, on sám je ale na dotek už chladný. Při jeho provozu nedochází k víření prachu a je také velmi tichý.

Krb

Narazit můžete na krby elektrické či využívající tuhá, nebo biopaliva. U kamen na tuhá paliva, nejčastěji dřevo, počítejte s nutností odvětrávat místnost a odsávat zplodiny, které při jeho hoření vznikají. U biopaliv tento problém odpadá, do vzduchu nejsou uvolňovány žádné škodlivé látky a provoz tohoto typu kamen je zcela ekologický. Stále se však pracuje s otevřeným ohněm a při manipulaci s krbem je nutné být opatrný. Elektrické krby jsou skvělou náhražkou a vyznačují se naprostou bezpečností. Díky moderním technologiím rozdíl umělého ohně od toho skutečného ani nepoznáte. Na první pohled i poslech je vše stejné, některé modely jsou navíc dodávány s umělými poleny. Krby mohou sloužit jako doplněk i jako hlavní zdroj vytápění, záleží na jejich výkonu. Elektrické krby mívají zabudovaný ventilátor, který lépe rozvádí teplo, dochází však také k víření vzduchu a tedy větší prašnosti. Krby se dále vyznačují vyššími pořizovacími náklady.


TOP 5 konvektorů

Konvektory jsou oblíbené zejména pro své nízké pořizovací i provozní náklady, nízkou hlučnost, kompaktnost a snadnou manipulaci. Využijete je jako doplnění k hlavnímu topení, zvládnou ale samostatně vytopit i menší místnost. Většina konvektorů na trhu disponuje ventilátory, které zajistí, že ohřátý vzduch není vypouštěn pouze svrchu, ale cirkuluje po místnosti.

Concept KS3018

Konvektor Concept KS3018
Zdroj: Vzdusin.cz

Konvektor Concept KS3018 je vybaven termostatem, s jehož pomocí si v místnosti nastavíte požadovanou teplotu. Speciální přepínač slouží k nastavení výkonu, a to ve třech stupních: 750 W, 1 250 W a 2 000 W. Konvektor je také vybavený TURBO funkcí, která zajistí, že dosáhnete požadované teploty výrazně rychleji. Konvektor Concept KS3018 dále disponuje funkcí topení, při které se střídavě zapíná a vypíná, aby byla neustále udržována nastavená teplota. Místnost se díky této funkci nepřetopí a konvektor neběží po celou dobu, což ušetří spotřebovávanou energii. Konvektor Concept KS3018 zaujme také svým elegantním vzhledem a bílým provedením, které je neutrální a zapadne tak do jakéhokoliv prostoru. Konvektor je vybavený držadly pro snadnější přenos.

Technické parametry produktu Concept KS3018

VlastnostSpecifikace

Typ topidla

konvektor

Příkon

2 000 W

Rozměry (v, š, h)

43 × 58,5 × 10,5 cm

Hmotnost

10 kg

Barva

bílá

Klady a zápory produktu Concept KS3018

Klady (+)Zápory (-)

+ 3 stupně výkonu

– bez displeje

+ držadla pro přenos

– bez dálkového ovladače

+ funkce TURBO

– nelze připevnit na stěnu

+ funkce topení

+ elegantní vzhled

Obchody, kde koupíte produkt Concept KS3018


Klarstein Bornholm Curved

Konvektor Klarstein Bornholm Curved vám dopřeje rovnoměrné vyhřátí a distribuci tepla po místnosti o velikosti až 40 m2. Na konvektoru si můžete nastavit výkon ve dvou stupních, nejvyšší dosažený výkon konvektoru je 2 000 W. Místnost můžete s tímto konvektorem vyhřát až na úžasných 45° C. Konvektor Klarstein Bornholm Curved je vybavený termostatem a časovačem, který konvektor zapne nebo vypne ve vámi navoleném čase. Disponuje ECO režimem, při kterém je spotřeba energie minimální. Konvektor Klarstein Bornholm Curved má konvexní skelný panel, který je chráněn před stříkající vodou, a konvektor lze díky němu použít i v místnostech s vyšší vlhkostí. Díky svému prohnutému tvaru vypadá tento konvektor velmi elegantně, hlavní účel tohoto designu je ale zajištění rovnoměrné distribuce tepla po místnosti. Konvektor Klarstein Bornholm Curved je vybavený dotykovým displejem, kde je zobrazena pokojová teplota a s jehož pomocí nastavujete požadované funkce. K dispozici je také dálkový ovladač a konvektor je nabízen v bílém a černém provedení.

Technické parametry produktu Klarstein Bornholm Curved

VlastnostSpecifikace

Typ topidla

konvektor

Příkon

2 000 W

Rozměry (v, š, h)

45 × 85 × 25 cm

Hmotnost

8 kg

Barva

bílá, černá

Klady a zápory produktu Klarstein Bornholm Curved

Klady (+)Zápory (-)

+ funkce ECO

– bez držadel

+ dálkový ovladač

– pouze 2 stupně výkonu

+ dotykový displej

– nelze připevnit na stěnu

+ prohnutý design

+ ochrana před stříkající vodou

Obchody, kde koupíte produkt Klarstein Bornholm Curved


Sencor SCF 2003

Konvektor Sencor SCF 2003
Zdroj: Alza.cz

Konvektor Sencor SCF 2003 je možné nastavit ve třech výkonnostních stupních: 750 W, 1 250 W a 2 000 W. Je vybavený plynule regulovatelným termostatem, který zajišťuje dokonalý přehled o teplotě uvnitř místnosti. Konvektor Sencor SCF 2003 má světelnou kontrolku, která signalizuje zapnutí, takže vždy víte, zda je konvektor v provozu, nebo jste jej vypnuli. Kromě toho disponuje přístroj také ochranou proti přehřátí, takže jste dokonale chráněni i během noci či v době, kdy jste mimo domov. Konvektor Sencor SCF 2003 se velmi jednoduše ovládá a také přemisťuje, a to díky zabudované rukojeti. Majitele také určitě potěší jeho moderní vzhled v bílém provedení s prvky v černé barvě.

Technické parametry produktu Sencor SCF 2003

VlastnostSpecifikace

Typ topidla

konvektor

Příkon

750 W, 1 250 W, 2 000 W

Rozměry (v, š, h)

44 × 63 × 14 cm

Barva

bílá/černá

Klady a zápory produktu Sencor SCF 2003

Klady (+)Zápory (-)

+ ochrana proti přehřátí

– obtížnější přidělání nožiček

+ plynule regulovatelný termostat

– ovládání na boku

+ 3 stupně výkonu

– bez displeje

+ signalizace zapnutí

– bez dálkového ovládání

+ zabudovaná rukojeť

– nelze připevnit na stěnu

Obchody, kde koupíte produkt Sencor SCF 2003


Rohnson R-030

Konvektor Rohnson R-030 má panel z teplu-odolného tvrzeného skla a nabízí výkon ve dvou stupních: 1 000 W a 2 000 W. Díky krytí IP24 je možné používat ho i v místnostech s vyšší vlhkostí jako je například koupelna. Nastavitelný termostat, na kterém si můžete navolit teploty v rozmezí 5 – 45 °C nabízí dokonalý přehled a kontrolu nad teplotou. Konvektor Rohnson R-030 je vybavený systémem Anti-Frost, který jej chrání před zamrznutím, a nechybí ani časovač na 24 hodin. Díky topným článkům ve tvaru písmene X se konvektor rychle zahřeje a jeho provoz je úspornější. Konvektor je vybavený digitálním dotykovým LED displejem, který je intuitivní a s jehož pomocí jej lze nastavit. K tomu můžete využít také dálkové ovládání. Konvektor Rohnson R-030 je možné připevnit na stěnu, disponuje bezpečnostní pojistkou proti přehřání, pojistkou, která přístroj okamžitě vypne v případě převrhnutí a také ergonomicky tvarovaným držadlem pro snadné přenášení.

Technické parametry produktu Rohnson R-030

VlastnostSpecifikace

Typ topidla

konvektor

Příkon

1 000 W, 2 000 W

Rozměry (v, š, h)

40 × 83,2 × 83,2

Hmotnost 

8,8 kg

Barva

černá

Klady a zápory produktu Rohnson R-030

Klady (+)Zápory (-)

+ dálkové ovládání

– pouze 2 stupně výkonu

+ funkce Anti-Frost

+ lze připevnit na stěnu

+ ergonomicky tvarované držadlo

+ dotykový LED displej

Obchody, kde koupíte produkt Rohnson R-030


Olimpia Splendid Caleo TT

Konvektor Olimpia Splendid Caleo TT nabízí propracovaný systém společně s funkcí TURBO, která zapne přídavný ventilátor a zajistí tak maximální výkon a rychlost ohřevu. Disponuje manuálně nastavitelným termostatem pro bezproblémový přehled o teplotě v místnosti a také zabudovaným časovačem, který je možné nastavit až na 24 hodin. Konvektor Olimpia Splendid Caleo TT je možné umístit kdekoliv na podlahu nebo jej zavěsit na stěnu. Veškeré potřebné příslušenství pro jeho instalaci je součástí balení. Tento konvektor má velmi elegantní a moderní design s průhlednými nožičkami. Nechybí ani tepelná pojistka, která přístroj chrání proti přehřátí.

Technické parametry produktu Olimpia Splendid Caleo TT

VlastnostSpecifikace

Typ topidla

konvektor

Příkon

2 000 W

Rozměry (v, š, h)

47,5 × 63,8 × 12 cm

Hmotnost 

4,3 kg

Barva

bílá/průhledná

Klady a zápory produktu Olimpia Splendid Caleo TT

Klady (+)Zápory (-)

+ kompaktní

– bez displeje

+ lze zavěsit na stěnu

– bez držadla

+ přídavný ventilátor

+ tepelná pojistka

+ časovač

Obchody, kde koupíte produkt Olimpia Splendid Caleo TT


TOP 5 teplovzdušných ventilátorů

Teplovzdušné ventilátory nejčastěji slouží jako doplněk k hlavnímu topení, výkonnější modely jsou ale schopné samy vytopit i menší místnost. Jejich velkou výhodou je rychlost vytápění, teplovzdušný ventilátor začne ohřívat vzduch ihned po zapnutí a nemusíte tak čekat, než se přístroj pořádně rozběhne. Pořizovací náklady teplovzdušných ventilátorů jsou opravdu nízké a vzhledem k jejich kompaktním rozměrům a nízké hmotnosti se s nimi také snadno manipuluje. Lepší modely teplovzdušných ventilátorů jsou vybavené oscilačním mechanismem, díky kterému se ohřívaný vzduch rozvádí do více stran a lépe tak cirkuluje po místnosti. Některé teplovzdušné ventilátory lze navíc využít nejen k ohřátí vzduchu, ale také k jeho ochlazení.

Stadler Form Anna Little

Teplovzdušný ventilátor Stadler Form Anna Little je ideální do menších místností. Je vybavený keramickým výhřevným tělesem, díky kterému je ohřev plynulý a rovnoměrný, a nabízí dva výkonnostní stupně. Nasátý vzduch prochází omyvatelným filtrem, který jej zbaví nečistot, a vypouštěný vzduch není jen ohřátý, ale také čistší. Teplovzdušný ventilátor Stadler Form Anna Little disponuje ovládacím panelem v zadní části, LED diodou signalizující provoz a také několika bezpečnostními pojistkami. Materiál, ze kterého je teplovzdušný ventilátor Stadler Form Anna Little vyrobený, tedy keramika, je samo regulační a nikdy se nepřehřívá. Teplovzdušný ventilátor navíc disponuje senzorem převrhnutí, který v takovém případě přístroj okamžitě vypne. Teplovzdušný ventilátor Stadler Form Anna Little je velmi kompaktní a snadno jej přenesete, kam potřebujete. Je nabízen v různých barevných provedeních, takže si svůj model vybere každý, ať už má rád klasiku, nebo moderní design a exotiku.

Technické parametry produktu Stadler Form Anna Little

VlastnostSpecifikace

Typ topidla

teplovzdušný ventilátor

Příkon

700 W, 1 200 W

Hlučnost

47 dB

Rozměry (v, š, h)

23,7 × 18,3 × 15 cm

Hmotnost

1,5 kg

Barva

bílá, černá, červená, šedá

Klady a zápory produktu Stadler Form Anna Little

Klady (+)Zápory (-)

+ signalizace provozu

– bez časovače

+ samo regulační keramika

– bez termostatu

+ pojistka proti převrhnutí

– bez oscilace

+ omyvatelný filtr

– bez funkce studený vzduch

+ různá barevná provedení

– bez displeje

Obchody, kde koupíte produkt Stadler Form Anna Little


Olimpia Splendid Caldodesign

Teplovzdušný ventilátor Olimpia Splendid Caldodesign je vybaven keramickým topným článkem, který zaručuje okamžité prohřátí nasátého vzduchu. Výkon lze nastavit ve 3 stupních, přičemž jeden z nich je pouze ventilátor a další dva 1 000 W a 1 800 W. Kromě výkonu můžete díky výklopné hlavici nastavovat také úhel proudění teplého vzduchu a zajistit tak dokonalou distribuci tepla po celé místnosti. Teplovzdušný ventilátor Olimpia Splendid Caldodesign má funkci Anti-Frost, která zabraňuje zmrznutí, nechybí ani termostat pro dokonalou kontrolu teploty, LED dioda signalizující provoz a v neposlední řadě také pojistka proti přehřátí. Teplovzdušný ventilátor Olimpia Splendid Caldodesign je nabízen v elegantním bílém provedení a vyniká svými kompaktními rozměry a především nízkou hmotností.

Technické parametry produktu Olimpia Splendid Caldodesign

VlastnostSpecifikace

Typ topidla

teplovzdušný ventilátor

Příkon

1 000 W, 1 800 W

Rozměry (v, š, h)

24,8 × 24,5 × 21,6 cm

Hmotnost

1,8 kg

Barva

bílá

Klady a zápory produktu Olimpia Splendid Caldodesign

Klady (+)Zápory (-)

+ termostat

– bez pojistky proti převrhnutí

+ funkce Anti-Frost

– bez displeje

+ výklopná hlavice

– bez funkce studený vzduch

+ signalizace provozu

– bez časovače

+ keramické topné články

– bez filtru

Obchody, kde koupíte produkt Olimpia Splendid Caldodesign


Concept VT-7010

Teplovzdušný ventilátor Concept VT-7010 slouží nejen jako ohřívač vzduchu, ale také jako ventilátor a s jeho pomocí je možné vzduch rovněž ochlazovat. Je vyroben z keramiky, která má samo regulační vlastnosti, což znamená, že se nikdy nepřehřeje a není proto možné se o povrch přístroje popálit. Teplovzdušný ventilátor Concept VT-7010 se velmi jednoduše ovládá s pomocí otočných knoflíků. Nastavit u něj lze jak stupeň výkonu, tak funkci. Tento teplovzdušný ventilátor nabízí dva stupně výkonu, z nichž nejvyšší dosahuje až 1 500 W. Teplovzdušný ventilátor Concept VT-7010 je opravdu kompaktní, nezabere proto mnoho místa a snadno jej přemístíte přesně tam, kam potřebujete. Je vybavený také pojistkou proti přehřátí i pojistkou proti převrhnutí, která přístroj okamžitě vypne, pokud by došlo k jeho překlopení.

Technické parametry produktu Concept VT-7010

VlastnostSpecifikace

Typ topidla

teplovzdušný ventilátor

Příkon

750 W, 1 500 W

Rozměry (v, š, h)

23 × 21 × 13 cm

Hmotnost

1 kg

Barva

bílá

Klady a zápory produktu Concept VT-7010

Klady (+)Zápory (-)

+ funkce ventilátor

– bez termostatu

+ funkce studený vzduch

– bez displeje

+ pojistka proti převrhnutí

– bez časovače

+ samo regulační keramický povrch

– bez filtru

+ kompaktní

– bez oscilace

Obchody, kde koupíte produkt Concept VT-7010


Sencor SFH 7017WH

Teplovzdušný ventilátor Sencor SFH 7017WH využijete v zimě, ale také v létě, kdy dokáže nasávaný vzduch ochladit a zpříjemnit vám tak horké dny. Použít jej navíc můžete také pouze jako větrák. Teplovzdušný ventilátor Sencor SFH 7017WH je vybavený plynule regulovatelným termostatem, který vám poskytne dokonalou kontrolu nad nastavenou teplotou, a je možné nastavit dva stupně výkonu: 1 200 W a 2 000 W. Nechybí ani světelná signalizace provozu, díky které víte, zda je přístroj zapnutý, nebo vypnutý, a bezpečnostní prvky jako je pojistka proti přehřátí či proti převrhnutí. Ta zajistí, že se teplovzdušný ventilátor Sencor SFH 7017WH v případě převržení okamžitě vypne. Tento teplovzdušný ventilátor je malý a lehký a snadnou manipulaci s ním ještě podtrhuje praktická rukojeť na přenášení.

Technické parametry produktu Sencor SFH 7017WH

VlastnostSpecifikace

Typ topidla

teplovzdušný ventilátor

Příkon

1 200 W, 2 000 W

Rozměry (v, š, h)

26,8 × 22,7 × 13,9 cm

Hmotnost

1,1 kg

Barva

bílá/šedá

Klady a zápory produktu Sencor SFH 7017WH

Klady (+)Zápory (-)

+ plynule regulovatelný termostat

– bez filtru

+ funkce studený vzduch i ventilátor

– bez displeje

+ pojistka proti převržení

– bez časovače

+ signalizace provozu

– bez oscilace

+ praktická rukojeť pro snadné přenášení

Obchody, kde koupíte produkt Sencor SFH 7017WH


Rohnson R-8064 Genius Wi-Fi

Teplovzdušný ventilátor Rohnson R-8064 Genius Wi-Fi slouží k ohřátí i ochlazení vzduchu. Nastavit jej lze na studený vzduch a nebo dva výkonnostní stupně: 1 000 W a 2 000 W. Nastavitelná je také teplota vzduchu, a to v rozmezí 16 – 37 °C. Teplovzdušný ventilátor Rohnson R-8064 Genius Wi-Fi je velmi tichý, vybavený pojistkou proti přehřátí a převrhnutí, která jej automaticky vypne v případě pádu. S přístrojem se snadno manipuluje, protože je vybavený praktickou rukojetí. Také jeho ovládání je velmi snadné, zejména díky LED displeji a dálkovému ovladači. Na displeji je zobrazována také aktuální pokojová teplota. Teplovzdušný ventilátor Rohnson R-8064 Genius Wi-Fi lze navíc ovládat i prostřednictvím mobilního telefonu a speciální aplikace. PTC topné články jsou vysoce efektivní a opravdu rychle se zahřejí. Teplovzdušný ventilátor navíc disponuje 70° oscilací, která zajišťuje dokonale rovnoměrnou distribuci tepla po místnosti. Nechybí ani časovač, který je možné nastavit až na 24 hodin.

Technické parametry produktu Rohnson R-8064 Genius Wi-Fi

VlastnostSpecifikace

Typ topidla

teplovzdušný ventilátor

Příkon

1 000 W, 2 000 W

Rozměry (v, š, h)

25,5 × 17 × 17 cm

Hmotnost

2,1 kg

Barva

černá

Klady a zápory produktu Rohnson R-8064 Genius Wi-Fi

Klady (+)Zápory (-)

+ LED displej

– bez filtru

+ funkce studený vzduch

+ časovač

+ pojistka proti převrhnutí

+ ovládání i přes aplikaci

Obchody, kde koupíte produkt Rohnson R-8064 Genius Wi-Fi

5/5 - (2 votes)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..