Generalni Uklid

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Jak efektivně provést generální úklid

Každodenní udržování čistoty obytného prostoru nezabírá mnoho času. Ale i ta nejpečlivější hospodyňka má někdy prach v těžko přístupných místech. Proto je třeba občas provést komplexní proklízení. Generální úklid domácnosti lze také objednat od mnoha firem v Praze a okolí. Ceny začínají průměrně od 2 500 Kč, ale stojí to za to.

Jedná se o tzv. důkladnější úklid. Optimální interval jeho provedení se určuje individuálně. Ve většině případů postačí ho provést jednou za šest měsíců. Pokud jsou však v domácnosti malé děti nebo někdo trpí alergií, je třeba obytné prostory uklízet častěji. 

Provedení generálního úklidu bytu pomáhá nejen zajistit čistotu v obydlí, ale také uspořádat věci. Je pro nás běžné, že si každý měsíc pořídíme několik nových předmětů do domácnosti, takže mytí lze úspěšně spojit s vyklízením a zbavením se nepotřebných věcí. 

Zde však přichází ta nejnepříjemnější otázka – jak dlouho to bude trvat. Pokud si myslíte, že zabere vám 2-3 dny, máte pravděpodobně pravdu. Obvykle tomu tak je. Ale díky radám profesionálů můžete mít svůj dům důkladně uklizený během pouhého jednoho dne. Podívejme se, jak na to. 

Profesionální tipy pro zrychlení prace

Kvalitní profesionální úklid tedy zahrnuje celou řadu činností, včetně mytí oken a stěn, čištění nábytku a spotřebičů. Nezkušené hospodyňky se často ztrácejí a nevědí, kde s ním začít, a proto jím to trvá velmi dlouho. Nejdůležitější je jít postupně a nesnažit se odstranit všechny nečistoty najednou. Abyste mohli uklidit dům v průběhu jednoho dne, je třeba provést několik dalších kroků:

Začněte s plánem činnosti

Pečlivě si připravte plán činnosti, v jakém pořadí budete vše provádět, kdo co bude dělat a jak dlouho bude trvat každá fáze generálního úklidu jakekoliv domácnosti. Pro začátek je vhodné vyhradit každé místnosti cca dvě hodiny. 

Promyslete si, co konkrétně potřebujete dát do pořádku. Jak to můžete udělat lépe? Musíte se zamyslet nad tím, kam se při běžném úklidu ani nedosahujete. Nezapomeňte také na přesouvání nábytku a mytí pod ním. Domníváme se, že k přemístění těžké pohovky budete potřebovat mužskou sílu.

Do plánu se vyplatí zahrnout také mytí oken. Tento proces obvykle trvá přibližně 2-3 hodiny. Pořiďte si speciální mopy, stěrky, měkké utěrky z mikrovlákna a kvalitní čističe skla. Pokud je budete mít připravené předem a víte, jak okna správně umýt, zvládnete to mnohem rychleji. Jednotlivé procesy je také možné rozdělit mezi členy rodiny. Když například ukládáte věci do skříně, může někdo vyčistit veškerý nábytek v bytě. 

Přípravná část

Každé uklízení se provádí až po pečlivé přípravě. Před zahájením vlhkého čištění byste měli:

  • Sundat záclony, přehozy, ložní prádlo, ručníky a další bytový textil. Vložte je do pračky a vyperte.
  • Pečlivě zkontrolujte strop, protože v rozích se často hromadí pavučiny, které je třeba vymést kartáčem s dlouhou rukojetí. Stojí za to také otřít lustry, aby se udržel jejich lesk.
  • Zjistit, zda nejsou na kobercích nebo pohovkách nějaké skvrny. Pokud ano, měli byste použít odstraňovač skvrn a nechat ho chvíli působit. Během této doby můžete například projít šatník a uložit věci do skříně. Pokud si nejste jisti, že odstranění skvrn zvládnete, můžete využít profesionální úklidové služby.

Pusťte se do odstranění prachu

Žádný úklid se neobejde bez utírání prachu. Připomínáme, že vždy je třeba začít s horními plochami. Tím se zajistí, aby zbylý prach dopadal na dosud nevyčištěné povrchy. 

Odstraňte ho ze zrcadel, říms, dveří a lišt, všech dvířek skříní, ze spotřebičů a rostlin. Pro utírání prachu je nejlepší koupit utěrku z mikrovlákna, protože čistí lépe než bavlněná. Čalouněný nábytek by se měl také vysávat, protože se na něm také usazuje velké množství prachu. 

Malé doporučení: Aby se prach neroznesl po celé místnosti, vyplatí se hadřík mírně navlhčit. Tímto způsobem zůstanou nečistoty pouze na látce a vy je nebudete vdechovat. 

Toto doporučení však neplatí pro úklid po rekonstrukci. Tam se často neobejde bez průmyslových vysavačů, které má skoro každá úklidová firma. Je to dáno tím, že po celém domě je opravdu velká vrstva prachu i po malé renovaci. Tuto službu je vhodné svěřit úklidovým firmám, které ušetří váš čas a dobře znají technologii úklidu (Bližší informace o této službě naleznete zde).

Uklidova Sluzba
Zdroj: Depositphotos.com

Přesuňte se do kuchyně

Časově nejnáročnější je úklid kuchyně. Opravdu zabírá velkou část celého procesu. Zde je třeba umýt nádobí, které se předem nechá odmočit, vyčistit kuchyňský nábytek, skříňky, lednici a digestoř včetně filtrů. K mytí varné desky použijte speciální mycí prostředek, který odstraní odolnou mastnotu z vaření. 

Vzhledem ke složitosti práce nechce mnoho lidí ztrácet čas a obrací se na úklidové firmy. To platí zejména v případě, že bydlíte v rodinném domě s velkou kuchyní, kde pobývá více lidí. Mnoho firem poskytuje tuto službu jako samostatnou,ale také jako doplňkovou. Více informací o podmínkách poskytování služeb vám sdělí manažer každé společnosti. 

Totální úklid koupelny

Předposledním krokem je mytí koupelny. Abyste neztráceli čas, doporučujeme před zahájením prací v kuchyni nastříkat mycí prostředek na vanu, sprchový kout, toaletu a umyvadlo. Během úklidu kuchyně chemikálie rozpustí nebo změkčí nečistoty a poté je stačí opláchnout čistou vodou.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat také čištění ventilace v koupelně. V této místnosti obvykle nejsou okna, proto je nezbytné udržovat ji v čistotě a suchu pro zachování svěžího vzduchu.

Poslední fáze 

Nyní můžete začít s umýváním podlah ve všech místnostech. Nejdříve je třeba vysát celý byt, včetně prostor pod pohovkami a stoly. Poté vezměte mop a podlahu důkladně vydrhněte. K tomu se hodí také speciální čistič podlah. Nejenže příjemně voní, ale také odstraňuje bakterie. Vybírejte pouze ekologické výrobky, aby neškodily vašim dětem nebo domácím mazlíčkům. 

Důležité: Nepoužívejte stejné hadry na mytí pokojů a sanitárních zařízení. Hlavně z bezpečnostních důvodů. 

A to je vše. Důkladné uklízení máte za sebou. Díky těmto návodům vám to zabere mnohem méně času. Ale ještě více času můžete ušetřit, když si ho objednáte od agentury.

5/5 - (1 vote)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..