Outdoorova Obuv

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Poradenství: Nákup dámské trekové obuvi

Je to právě pohodlí vašich nohou, které může značně ovlivnit vaši náladu při delším treku. Naopak kvalitní a dokonale padnoucí turistické boty vám během cest dokáží poskytnout tolik důležitou oporu a stabilitu, abyste si daný výšlap mohla užít skutečně na maximum. Výběr vhodné trekové obuvi tak opravdu není dobré podceňovat.

Jaké vybrat trekové boty dámské?

Jaké trekové boty dámské byste si měla ideálně pořídit? Trekové boty dámské byste vždy měla volit podle náročnosti trasy, kterou se chystáte zdolat a povahy daného terénu. Jestliže již dopředu víte, že vaše trasa povede mokrým terénem, měla byste sáhnout po nepromokavé a vyšší obuvi. Suchý a nikterak náročná terén snese i klasičtější variantu trekových bot. Vždy by vám ale měly být trekové boty dámské co možná nejvíce pohodlné. Může to být totiž právě váš diskomfort spojený se špatným výběrem bot, který vám zcela znepříjemní celý trek a odradí vás od dalšího výšlapu. 

Typ bot, který na treking zvolíte, je závislý hlavně na terénu, ve kterém se budeme pohybovat. Zjednodušeně lze říct, že se terén dělí na lehký, středně náročný, těžký a vysokohorskou turistiku. S tímto souvisí hlavně typ podrážek (především jejich tuhost a vzorek). Obecně zde platí přímá úměra – čím těžší (tvrdší, kamenitější a nestabilnější) terén, tím je zapotřebí tužší podrážka s hrubší strukturou a celkově tedy pevnější bota především v kotníku. Právě na pevnosti kotníku velmi závisí pohodlnost a bezpečnost vaší chůze. Z tohoto tedy zcela logicky vyplývá, že na lehčí výšlap s menším nákladem není nutné si pořizovat kotníkové pohorky, ale stačí pevnější obuv.

Trekove Boty Damske

Velikost trekových dámských bot

Při výběru dámské trekové obuvi je zcela nejdůležitější zvolit správnou velikost. Proto myslete na to, že vám noha během šlapání lehce oteče, a tak boty, které vám jsou již dopředu těsné, vás během chůze budou skutečně velmi dřít a tlačit. Ideálně proto zkoušejte turistickou obuv během odpoledne, kdy už jste přes den něco nachodila, a nohy jsou tak již lehce oteklé. Nezapomínejte také na to, že během chůze z kopce by se vaše prsty neměly dotýkat přední části trekové obuvi, aby nedocházelo k otlačeninám na nehtech nebo poškození například goretexové membrány.

Ať už ovšem hledáte jakoukoliv velikost či zpracování dámské trekové obuvi, obchod CCC si pro vás připravil širokou a pestrou nabídku, ze které si jistě vyberou všechny ženy. Zakoupit si dámské trekové boty u prodejce CCC navíc můžete online i v kamenných prodejnách, aby si každý mohl vybrat způsob nákupu, který mu nejvíce vyhovuje. 

Ponožky do trekových bot

Správný výběr ponožek na trek je skoro stejně tak důležitý jako správný výběr samotných trekových bot. Zejména byste měla volit kvalitní ponožky, jenž jsou vyrobeny z vlny nebo z kombinace vlny a syntetické směsi. Do chladnějších horských podmínek můžete nosit dvoje ponožky. Tedy jednu ponožku těsnou a jednu ponožku tlustší, porézní. Asi nejhorší variantou jsou bavlněné ponožky, které nikterak neodvádějí vlhkost od ponožky, a navíc vám zcela určitě zajistí vznik bolestivých puchýřů. Někdy nemusí být zcela od věci použití návleků, jež zabrání padání nejrůznějších nežádoucích přírodních materiálů do trekových dámských bot.

5/5 - (1 vote)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..