Fotbal na zahradě baví malé i velké

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Hrajte fotbal jako profesionálové! Co vše potřebujete?

Máte doma malého fotbalistu či malou fotbalistku a chcete jim na zahradě připravit pořádné tréninkové hřiště? Poradíme vám, jak vybrat kvalitní a vhodné vybavení, aby byla hra nejen zábavná, ale především bezpečná.

Fotbal na zahradě baví malé i velké

Fotbal jako zábava versus opravdová příprava

Chcete-li, aby byl domácí fotbalový trénink dokonalý, myslete na všechno. Pořiďte nejen kvalitní míč a branky, ale také pořádný dres, kopačky a pro brankáře nezapomeňte ani na kvalitní brankářské rukavice. Čím lépe budete připravení vy, tím lepší pomoc můžete svému sportovci či sportovkyni poskytnout. Zajděte se podívat na trénink nebo si promluvte s trenérem, jak připravit zahradu co nejlépe. Zapřemýšlejte také, jak moc se vám vyplatí investovat do nákupu pomůcek, které využívají při svém tréninku. Ne vše si určitě musíte kupovat, něco byste si mohli podle potřeby jen vypůjčit.

Kvalitní kopačky (a rukavice) jsou základ

U kopaček i rukavic je ze všeho nejdůležitější dobře vybraná velikost. Dalším kritériem pro výběr dobrých kopaček je typ terénu, na kterém se budou používat. Jiné kopačky využijete na umělé, jiné na přírodní trávě a úplně jiné na škváře. Nevyplatí se pořídit pouze jedny kopačky na všechny terény, výrazně se tím sníží jejich životnost a je také riziko zranění. Kopačky se liší i tvarem špuntů (kolíků), jejich rozmístěním či použitými technologiemi. Brankářům a brankářkám nezapomeňte pořídit kvalitní brankářské rukavice. Je samozřejmé, že čím lepší rukavice, tím vyšší bude jejich cena. Ale levné a nekvalitní rukavice neposkytnou dostatečnou ochranu rukou, dlaní a prstů a při jejich používání je větší riziko bolestivého zranění.

Brankářské rukavice musí skvěle sednout

U míče na fotbal si pohlídejte vhodnou velikost a hmotnost

Při výběru fotbalového míče je ze všeho nejdůležitější znát vhodnou velikost. Ty jsou čtyři a liší se podle věku hráčů. Fotbalový míč MINI je menší než běžné fotbalové míče a nehodí se ke hře samotné, jedná se spíše o hračku. Dále začínají fotbalové velikosti od čísla 3. Velikost 3 je vhodná pro děti do 8 let, velikost čtyři slouží pro děti ve věku od 9 do 12 a nakonec fotbalový míč velikosti 5 se používá pro všechny starší děti a dospělé. Mladým žákům a začátečníkům můžete pořídit také speciální odlehčené míče, které při hře tolik nezatěžují klouby.

Branka na fotbal musí být především bezpečná

Při nákupu zahradní fotbalové branky se ujistěte, že splňuje veškeré bezpečnostní normy. Branka musí být stabilní, musí být pevně ukotvená a nesmí hrozit, že přepadne. Podle věku uživatelů volte také materiál branky – čím mladší děti, tím lehčímu a měkčímu materiálu dejte přednost. Nejmenším můžete pořídit dokonce nafukovací branky. Z hlediska bezpečnosti je důležité také uchycení sítě. Úchyty by neměly být z kovu a nesmí nikde vyčnívat, nejlepším řešením jsou integrované úchyty. Bezpečí je při hře vždy na první místě.

5/5 - (1 vote)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..