Jidelna

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Jak si doma vytvořit krásnou a útulnou jídelnu?

Jídelna není jen stůl a pár židlí. Je to místo, kde se scházíte se svou rodinou, mluvíte o svých zážitcích z celého dne a pochutnáváte si na domácím jídle. Uspořádat jídelnu tak, aby splňovala funkční i estetické vlastnosti není vždy jednoduché. Proto si musíte sednout, najít si inspiraci a hlavně si jasnit, co všechno chcete mít doma. Bez toho se v tomto případě neobejdete. Zapomenout nesmíte na:

  • kvalitní stůl a pohodlné židle,
  • koberec,
  • správná atmosféra (osvětlení, svíčky apod.),
  • úložné prostory (pokud je potřebujete).

Koberec se může zdát na první pohled na nevšední prvek jídelny, ale právě to je velmi důležité. Poradíme vám, jak ho můžete ve svém interiéru správně využít naplno. Když dáte všechny prvky dohromady, vaše jídelna bude naprosto dokonalá. Celá rodina se v ní bude s láskou scházet a užívat si společný čas. Nyní si řekneme, kde začít a jak pokračovat, dokud nebude přesně podle vašich představ.

Stůl je klíčový prvek

Hlavním prvkem a středem celé jídelny je pochopitelně stůl. Velmi populární je teď koupit nohy ke stolu a k tomu si zvlášť vybrat desku. Můžete si tak velmi jednoduše a zcela sami navrhnout jedinečný design stolu, který budete mít u sebe doma. Zaplatíte sice trochu vyšší cenu než v klasickém nábytku, ale získáte mnohem více. U návrhu na míru se můžete spolehnout na:

  • vyšší kvalitu produktu,
  • delší životnost všech částí stolu,
  • unikátní design podle svého vkusu,
  • velikost podle prostoru v interiéru.

Jídelní stůl nepodceňujte. Všichni ho uvidí jako první věc, když přijdou do vaší jídelny nebo obýváku (případně do kuchyně). Záleží na tom, kde budete mít jídelnu umístěnou. V každém případě jde o produkt, který musíte přizpůsobit potřebám své rodiny a zároveň designu celé místnosti. Může se trochu lišit, abyste jídelnu odlišili, ale nesmí být příliš jiný než zbytek stylu.

Vyberte si pohodlné židle

Hodně lidí si vybírá židle pouze podle jejich designu. Nedělejte to. Soustřeďte se i na kvalitu a zárukou kvality je ISO 9001. Podle toho poznáte, jestli investujete své peníze správně. Před koupí byste si je měli vyzkoušet naživo, abyste si ověřili jejich pohodlí. Budete na nich sedět každý den, i když jen chvilku během jídla. Proto musí být velmi pohodlné, jinak vám nebudou dlouhodobě vyhovovat.

Při výběru myslete také na praktickou stránku židlí. Snímatelné potahy můžete jednoduše vyprat nebo vyměnit. Každá z nich je také jinak velká, a proto se musíte zamyslet nad velikostí stolu a počtu židlí. Jestli máte doma malé děti, ideální budou omyvatelné povrchy a stabilní konstrukce. Skvělé budou klasické židle na čtyřech židlích povrchem, který můžete snadno otřít vlhkým hadrem.

Koberec zajistí netradiční prvek

S pomocí koberce můžete udělat jednu zásadní věc. Oddělíte jídelnu od zbytku místnosti v případě, že ji máte v obývacím pokoji nebo v kuchyni. Vyberte koberec tak velký, aby se na něj vešel celý stůl i všechny židle. Díky tomu se ke stolu pohodlně posadíte a stylový koberec (s krátkým chlupem) zajistí, že budete mít místnost efektivně rozdělenou na zóny bez stěny.

Jakou atmosféru chcete vytvořit?

Tohle je věc, na kterou hodně lidí zapomíná. Osvětlení, přítomnost svíček, čerstvých květin nebo prostírání je velmi důležitá. Jídelna by měla mít vlastní osvětlení a dekorace můžete přizpůsobit nejen svému stylu, ale také ročnímu období. Jídelní stůl je totiž skvělým místem pro sezónní zdobení a můžete zde pustit uzdu své fantazii a kreativitě.

Nezapomínejte na úložné prostory

Ne každý to potřebuje, ale má-li v jídelně prostor, pořiďte si komodu nebo příborník. Můžete tam mít lepší sklenice, talíře i příbory a nemusíte pro ně běhat do kuchyně. Stejně tak to bude skvělé místo pro všechny dekorace, svíčky, prostírání a ubrusy. Jednoduše pro všechno, co potřebujete při stolování s rodinou.

5/5 - (1 vote)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..