Garsonka

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Jak správně využít prostor při zařizování garsonky?

Garsonka

Ceny nemovitostí neustále stoupají, hypotéky jsou čím dál méně dosažitelné, a proto stále více lidí investuje do garsonek. U těchto bytů je potřeba prakticky využít každý centimetr a to si často říká o netradiční řešení a kreativní myšlení. Jste jedním z lidí, kteří zvolili malý rozměr bytu? Nezoufejte, protože pokud se budete řídit několika jednoduchými radami, které vám představíme v tomto článku, dokážete proměnit několik desítek metrů čtverečních ve váš domov snů.

Klíčovou roli hrají barvy a dostatek světla

Při pobývání v místnosti na nás nejvíce působí celková atmosféra prostoru kolem nás. A právě tu z největší části ovlivňuje osvětlení a zvolená barevná paleta. Proto je podstatné využít co nejvíce přírodního světla, i kdybyste měli oželet žaluzie či mohutné záclony, a v jeho nepřítomnosti zvolit stropní zrcadlo s bezbarvou žárovkou a prostor doplnit i o několik doplňkových zdrojů světla. Doporučujeme volit světlé odstíny barev – vhodná je bílá či jemné tóny neutrálních barev, které stejně jako zrcadla prostor opticky zvětší a provzdušní. 

Nepodceňujte důležitost prostoru pro spánek

Při zařizování garsonky je dobré vyhradit si místo pouze pro spaní, tedy pro vaši postel. Pokud pro ni opravdu nemáte dostatek prostoru, vždycky je tu varianta volby rozkládací sedačky. Abyste dosáhli vytouženého komfortu, budete muset zainvestovat do těch, jejichž součástí je matrace určená přímo ke spaní, jinak byste mohli ohrozit své zdraví a kvalitu spánku.

Za předpokladu, že máte místo určené ke spánku, ale není ho dostatek pro klasický rozměr postele, zvažte pořízení si lůžka menších rozměrů (např. 160 x 200 centimetrů).

Dosáhněte optické čistoty místnosti

Ačkoli dekorace vdechnou vašemu bytu trochu života, útulnosti a také jeho osobní kouzlo, je třeba se řídit příslovím všeho s mírou. Nejprve se soustřeďte na výběr a umístění klíčových částí nábytku, tedy postele pohovky a jídelního stolu. Poté začněte prostor doplňovat o skříně, komody a podobně. Skvělým řešením, jak získat co nejvíce úložného prostoru, je pořídit si na míru vyrobenou vestavěnou skříň.

Abyste si mohli dovolit kvalitní nábytek, který vám pomůže udělat z garsonky váš vysněný domov, může vám pomoci půjčka ihned

Důležitým krokem je zbavit se všech nadbytečností. Ujistěte se, že všechny věci kolem vás jsou funkční, potřebné a esteticky příjemné. Doporučujeme také volit raději úložné prostory s plnými dvířky, které zakryjí všechny věci, které nedotvářejí charakter místnosti. Tímto nejen provzdušníte váš prostor, ale také se vám v něm bude mnohem lépe fungovat. Garsonka má tedy kromě útulnosti i další světlé stránky.

Přidat hodnocení


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..