Ochranné brýle namísto dioptrických v práci? Najděte kompromis a využijte oboje

ochranní brýle
Zdroj: New Africa / Shutterstock.com

Vzhledem k různým vadám očí mnoho z nás nosí dioptrické brýle. Problém však může nastat, pokud pracujete v odvětví, kde je nezbytná ochrana očí. Dioptrické brýle totiž rozhodně nejsou spolehlivou ochranou, co však dělat, pokud se bez nich při práci neobejdete?

Dioptrické brýle

Dioptrické brýle korigují oční vadu, bohužel však neslouží jako vhodná ochrana zraku při práci. Pokud vás však zraková vada omezuje při práci, bez těchto brýlí se neobejdete. Ochrana očí je přitom velmi důležitá, jenže pracovní brýle mnohdy nesedí na obroučky a jejich nošení je celkově nepohodlné. Nastává tak problém, kdy je třeba rozhodovat se mezi brýlemi dioptrickými a ochrannými. Tento problém má však relativně jednoduché řešení – v nabídce totiž najdete i dioptrické bezpečností brýle.

Ochrana očí

Hlavní výhoda dioptrických ochranných brýlí spočívá v kombinaci dvou funkcí – ochranné i dioptrické. Díky tomu se tak jedná o komfortní, a hlavně bezpečné řešení pro ochranu očí při práci. Oproti nošení dvojích brýlí, dioptrických a ochranných, mizí problémy se zamlžováním skel a také rizika vznikající v důsledku zrcadlení. V každém případě se tak jedná o lepší volbu, než na pracoviště vyrazit bez ochrany či ve dvojích brýlích.

Různé modely

V e-shopu Hoffmann Group najdete rozmanitou nabídku ochranných brýlích. Pokud hledáte pouze krátkodobé řešení, nabízí se možnost k běžným dioptrickým brýlím nosit takzvané krycí brýle, tedy uzavřené ochranné brýle. Jejich nošení však není pohodlné, a proto je dobré volit jiné řešení. Dioptrické ochranné brýle jsou dostupné v různém provedení, vybírat tak můžete dle typu pracoviště a míry rizika. Kromě brýlí jsou dostupné také dioptrické vložky, které se připevňují přímo do brýlí.

Dioptrické brýle rozhodně nejsou důvodem, proč byste nemohli nosit ty ochranné. Stačí vybrat vhodný model, který vám při práci poskytne ochranu i skvělý výhled.

Přidat hodnocení

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..