hliníková okna

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Jak vybrat hliníková okna

hliníková okna
Zdroj: Pixabay.com

Ať jste právě uprostřed rekonstrukce, či stavíte dům úplně nový, nevyhnutelně přijde okamžik, kdy je třeba se rozhodnout, jaká zvolíte okna. Nabídka je opravdu široká, ale jelikož dřevěné rámy oken už nejsou zrovna v módě ani příliš nezaujmou izolačními vlastnostmi či životností, nejčastěji se rozhodujeme, zda zvolit plastová nebo hliníková okna. 

Plast versus hliník

Pokud se rozhodujete mezi těmito dvěma variantami, vězte, že hlavní předností plastových oken je jejich nízká cena a dobrá tepelná izolace. Často bohužel svým robustním umělohmotným vzhledem ruší celkový vzhled budovy.

Pokud tedy okna nevnímáte pouze z hlediska praktického, ale i toho estetického, správnou volbou budou hliníková okna. Ta se mohou chlubit řadou předností – hliníkové rámy jsou obecně pevnější a hodí se tedy i pro velkoformátová okna a prosklené fasády. Také mají nižší profil, díky čemuž mohou být zarovnané s fasádou. A v neposlední řadě je třeba zmínit velký výběr barev, díky kterému se vždy budou hodit k dané budově.

Na co myslet při výběru hliníkových oken?

Pokud jste se rozhodli, že hliníková okna budou pro vás tou pravou volbou, je čas přistoupit k jejich výběru. První z věcí, které je třeba brát v potaz, je výběr správného modelu. Jelikož mohou mít rámy z hliníku o něco menší izolační vlastnosti než okna plastová, je třeba zvolit model adekvátní budově, které bude součástí. V případě, že vlastníte pasivní dům, mohou mít okna nižší koeficient tepelného prostupu než v klasické budově. S výběrem vhodného modelu pro váš dům vám poradí kvalifikovaný výrobce oken

Jaká zvolit skla?

Dalším kritériem, které rovněž souvisí s tepelnou izolací, je volba mezi dvojsklem a trojsklem. Trojskla nabízí mnohem příznivější izolační vlastnosti, hodí se tedy zejména do budov či místností, ve kterých chcete udržet pokojovou teplotu. Dvojskla mají mírně nižní izolaci, ale na druhou stranu propouští více světla a tepla ze slunce. Hodí se tedy zejména do administrativních budov či místností, které jsou orientované na jih, a tedy celý den vystaveny slunci.

Doplňky 

Při výběru oken je třeba dbát na vhodné doplňky, jejichž pozdější nákup by se mohl prodražit z hlediska dodatečné instalace. Mezi ně patří například rolety, žaluzie či sítě proti komárům a mnoho dalších doplňků, které se můžete prohlédnou na stránkách aluprof.eu/cz, výrobce hliníkových oken. 

Barvy a dekory

Posledním kritériem, které je spíše příjemnou povinností, je výběr barvy a dekoru. Na rozdíl od plastových oken máte na výběr z opravdu široké nabídky barev a povrchů. Zvolit můžete například dekor s imitací struktury dřeva. Vždy je však vhodné navštívit showroom a barvy si prohlédnout osobně, jelikož obrazovka počítače či mobilu může barvy mírně zkreslovat.

Přidat hodnocení


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..