Pracovna

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Jak zařídit pracovnu, abyste podpořili svou produktivitu?

Potřebujete pracovat z domova a nevíte, jak podpořit svoji produktivitu? Klíčem je vytvoření inspirativního a ničím nerušeného pracovního prostředí. Ať už si můžete dopřát luxus v podobě samostatné pracovny nebo si potřebujete zorganizovat svůj pracovní koutek třeba v ložnici, poradíme vám, jak na to!

Jak často budete pracovnu využívat?

Jako první si pečlivě rozmyslete, jak často chcete svůj pracovní prostor využívat. Pokud se jedná pouze o občasnou home-office práci, stačí oddělit část obývacího pokoje například zástěnou nebo policemi. Výborně poslouží i oboustranné knihovny, do kterých uložíte knihy i drobné dekorace nebo pomůcky. Jestliže ale budete v pracovně trávit několik hodin denně, vyplatí se do jejího designu a zařízení investovat o něco více.

Na nábytku nešetřete

Pokud budete pracovnu využívat pravidelně, rozhodně nešetřete na kvalitním stolu a židli. Práce na počítači s sebou často přináší nepříjemné bolesti zad a hlavy. S těmito neduhy vám pomůže zdravé držení těla podpořené kvalitní ergonomickou židlí.

Trendem posledních let je také práce ve stoje. Ta dokáže výborně změnit každodenní rutinu a poděkuje vám za ni i vaše tělo. K těmto účelům vybírejte polohovatelný stůl, který lze snadno zvýšit pro pohodlnou práci ve stoje. Pokud chcete své zdraví podpořit ještě o něco více, doplňte svoji výbavu o běžecký pás vhodný pro chůzi. Při práci tak můžete navíc i sportovat! 

Nezapomeňte na dostatečné osvětlení

Klíčem k příjemné pracovní atmosféře je i vhodné osvětlení. Během dne je ideální spoléhat se na přírodní světlo, takže stůl umístěte ideálně k oknu. Dejte si však pozor, aby vám slunce nesvítilo přímo do monitoru. Řešením mohou být také kvalitní žaluzie, které tlumí sluneční paprsky, ale zároveň ponechají dostatek denního světla.

Pro práci ve večerních hodinách zvolte příjemné stropní osvětlení ideálně v neutrální bílé barvě o síle 4 000 K. Teplejší varianty s hodnotami okolo 3 000 K jsou vhodné spíše do ložnice nebo obývacího pokoje. Stůl navíc doplňte nastavitelnou lampou, která poskytne zvýšené osvětlení pracovní plochy.

Jak na produktivní pracovní prostředí?

Abyste docílili dostatečného soustředění na práci, omezte množství dekorací a doplňků na minimum. Vaši produktivitu podpoří čistý uklizený stůl bez zbytečností. Desítky upomínkových předmětů z dovolené si tak raději vystavte někde jinde. Jedna drobnost nic nezkazí, ale snažte se mít stůl opravdu přehledný a prostorný.

Velký vliv na efektivitu vaší práce má i čistota vzduchu. Nemusíte si hned kupovat drahý přístroj, stačí pracovnu doplnit vhodnými květinami, které fungují zároveň jako čističky vzduchu. Je totiž vědecky dokázáno, že rostliny na pracovišti zvyšují výkonnost a zlepšují náladu. Skvěle působí aloe vera, tchýnin jazyk nebo například chryzantéma. A samozřejmě nezapomínejte pravidelně větrat! 

5/5 - (1 vote)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..