Loznice 1

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Pohodlný spánek vám zaručí ta správná matrace. Víte, jak ji poznat?

V čem tkví tajemství spokojeného, pohodlného a ničím nerušeného spánku? Asi vás nepřekvapí, že ve výběru té správné matrace. Právě ta je totiž klíčem k pohodlí a předchází bolestem zad, svalů a kloubů. Jak poznat, který typ matrace je pro vás ten pravý?

Jak tuhou matraci potřebujete?

Důležitým bodem při výběru matrace je její správná tuhost. Přestože existuje řada tabulek a doporučení o tom, jak tvrdá či měkká matrace je pro vás podle věku, postavy, hmotnosti a pohlaví nejvhodnější, nejlepší je orientovat se svými vlastními požadavky. Ne všechny ženy mají rády měkké matrace, a ne všichni jsou spokojení s línou pěnou. Například lidé, kteří usínají na břiše, preferují tvrdší matrace, protože jim poskytují větší oporu.

Z jakého materiálu je matrace vyrobena?

Kromě vlastností, které matrace má, se zaměřte také na materiál, z kterého je vyrobena. V nabídce jsou matrace:

  1. pěnové,
  2. latexové,
  3. pružinové.

Nosnost a rozměry matrace

Abyste neusínali se strachem, že se během spánku propadnete do postele, zkontrolujte si také hmotnost matrace a nechte si i nějakou rezervu. Propadnutí do postele zabráníte také nákupem vhodného rozměru – velikost matrace vždy musí odpovídat velikosti roštu. Na kvalitu matrace se zaměřte i tehdy, když se chystáte na nákup rozkládací pohovky a plánujete, že na ni budete spát vy nebo vaši hosté.

Dopřejte si pohodlí během spánku a probouzejte se bez nepříjemných bolestí zad, svalů a kloubů. S vhodně zvolenou matrací je to možné. Zamyslete se nad tím, jaká tuhost matrace vám vyhovuje nejvíce, jaký materiál odpovídá vaší představě a nepodceňte ani její velikost a správný rozměr. Na vlastnosti matrace se zaměřte i tehdy, když si kupujete rozkládací pohovku a víte, že ji čas od času budete využívat na spaní.

5/5 - (1 vote)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..