Postrek

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.



Připravte svou zahradu na novou sezónu. S postřiky proti škůdcům vás nic nepřekvapí

Postrek
Zdroj: Svitlana Hulko / Shutterstock.com

Máloco dokáže majiteli zahrady zkazit náladu, jako to, když ji navštíví škůdci. Naneštěstí, mšice a další škůdci a choroby mohou navštívit i vaši zahradu. Kdyby k tomu náhodou došlo, buďte na jejich návštěvu připraveni. Podělíme se s vámi o přípravky, které jsou v boji proti škůdcům a nemocem účinné. Společně s dalšími tipy pro přípravu zahrady na novou sezónu.

Nejčastější nevítané návštěvnice? Mšice

Mšice jsou malé, což z nich činí okem těžko postřehnutelná stvoření. Kvůli své malé velikosti si jejich přítomnosti nemusíte často všimnout a zjistit, že se s vašimi rostlinami něco děje, až když je pozdě. Jak ale rozpoznat, že se u vás v zahradě mšice vyskytují a zbavit se jich co nejdříve? 

Jsou-li vaše rostliny napadeny mšicemi, můžete pozorovat následující symptomy:

  • pokroucené listy,
  • lepkavou tekutinu na listech i stoncích,
  • v zahradě se vyskytuje hodně mravenců,
  • rostliny vypadají nezdravě.

Jakmile některý z těchto příznaků zpozorujete, navlečte si ochranné rukavice, popadněte postřik na mšice a zkontrolujte, zda se na spodní straně listů nevyskytují.

Mšice
Zdroj: Galina Savina / Shutterstock.com

Vydejte se do boje a použijte postřik na mšice

Jelikož je více než pravděpodobné, že na rostlině spatříte jak mšice, tak i jejich nakladená vajíčka, neváhejte okamžitě jednat. Aplikujte postřik na mšice podle návodu a v případě potřeby po pár dnech zopakujte. Na mšice existuje také celá řada babských rad. Jejich aplikaci se ale věnujte po použití speciálních postřiků a využívejte je spíše jako prevenci. Mšice nemají rády výrazné vůně. Účinkují na ně proto postřiky z aromatických rostlin a bylinek.

Houbové choroby a jak na ně vyzrát s pomocí postřiků

Další nepříjemností, která může vaši zahradu potkat, jsou houbové choroby. Ty se vyskytují nejčastěji v prostředí s větší vzdušnou vlhkostí a špatným prouděním vzduchu. Z toho vyplývá, že na houbové choroby narazíme nejčastěji ve špatně větraných sklenících, ale také v zahradách, které leží na vlhkém podloží. Přítomnost těchto chorob snadno zjistíte pouhým okem. Na rostlinách se utvoří černé skvrny. Jakmile takové fleky najdete, účinně se jich zbavíte postřiky proti houbovým chorobám.

Aby se houbová choroba nevrátila

Kromě aplikace postřiku se ještě musíte postarat o to, aby se choroba nerozšířila na ostatní rostliny. Houbové choroby se totiž roznáší výtrusy, takže veškeré části rostliny, které jsou opadané, seberte a spalte. To se týká keřů, stromů a rostlin, které přirozeně opadají a ztrácí listy.

Vybavte svůj zahradní arzenál postřikem proti plevelům

Kromě postřiků na mšice a proti houbovým chorobám dozajista ve svém zahradním arzenálu oceníte také přítomnost přípravků proti plevelům. Právě ty totiž mohou vaši zahrádku po zimě změnit k nepoznání. Aby vaše zahradní sestava nemusela být umístěna na mechem porostlém podkladu, zbavte se veškerého nechtěného plevelu s pomocí postřiků na plevely.

Péče o půdu, trávník, rostliny i stromy

Jakmile vaše zahrada projde kontrolou, během které aplikujete veškeré nezbytné postřiky a další přípravky proti škůdcům, bude na čase nachystat ji na novou sezónu. Půdu v záhoncích nezapomeňte zkypřit, trávník posekat a samozřejmě využít hnojiv. Nezáleží na tom, zda používáte hnojiva organická či minerální. Hlavní je dodat rostlinám a stromům dostatek minerálů, aby měla po zimě sílu znovu vyrůst.

Čím více péče své zahradě po zimě věnujete, tím více se vám během nadcházejících měsíců odvděčí. Buďte při péči o ni důkladní a neponechávejte nic náhodě. Skvělými pomocníky vám budou postřiky proti škůdcům a nemocem a také hnojiva, díky nimž budou rostliny po zimě prosperovat.

Přidat hodnocení


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..