Sekačka na trávu

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Sekačka na trávu vám usnadní péči o trávník

Sekání trávy je důležitou součástí péče o trávník, ať už se jedná o malé, či větší sečné plochy. Sekačka na trávu je proto pro mnoho majitelů trávníků nezbytným pomocníkem. Existuje jich celá řada a v článku se proto podíváme na jejich základní rozdělení podle typu pohonu a žacího ústrojí a také na základní kritéria, podle kterých byste si sekačku na trávu měli vybírat především.

Sekačka na trávu

TOP 5 elektrických sekaček na trávu (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Fieldmann FZR 2014Fieldmann FZR 2014
AL-KO Classic 3.85 EAL-KO Classic 3.85 E
Riwall REM 4218Riwall REM 4218
PowerPlus POWXG6281PowerPlus POWXG6281
BOSCH UniversalRotak 550BOSCH UniversalRotak 550

Jak velký trávník budete sekat?

Velikost plochy určené pro sekání je základním parametrem výběru sekačky na trávu. Pro trávníky zhruba do 750 m2 jsou plně dostačující elektrické sekačky, které se jednoduše obsluhují i udržují, jsou lehké a levné. Pro větší plochy se doporučují benzínové sekačky, které mají větší výkon a nejste při jejich obsluze omezováni kabelem. Pro opravdu velké plochy (od 1 600 m2) je už lepší zvolit zahradní traktory. Důležitým faktorem je také záběr sekačky. Se sekačkami s užším záběrem sice posečete užší část trávníku, snáze se s nimi však manipuluje a čím menší záběr, tím lepší kopírování terénu. Všímejte si také prostoru mezi jednotlivými překážkami na zahradě, zda se tam sekačka s vámi vybranou šířkou záběru vejde. Šířky záběru se pohybují od 30 do 50 cm s tím, že sekačky se záběrem do 40 cm jsou ideální pro zahrady do 200 m2, pro zahrady nad 500 m2 volte šířky záběru od 45 cm.

Členitost a svažitost trávníku

Elektrické sekačky je nutné zapojit do přívodu elektrické energie a jste při jejich obsluze omezováni kabelem. To v případě menších rovných ploch, na kterých se nenachází příliš stromů, keřů, zahrádek, záhonů a dalších překážek není problém. Pokud je ale vaše zahrada členitější, zvolte raději benzínový typ. Benzínová sekačka na trávu není ve svém pohybu ničím omezena a vy tak neriskujete ani její poškození, které by u elektrických přístrojů mohlo nastat v případě přejetí kabelu a jeho přeseknutí. Podívejte se také, jaký prostor mezi jednotlivými překážkami je, a podle toho volte šíři záběru. Jinak byste mohli mít problém se dostat všude tam, kam potřebujete. Manipulaci se sekačkou na trávu na členitějším povrchu výrazně usnadňuje také pojezd. Ten je také vhodný pro svažité plochy, na kterých může být velmi obtížné se sekačkou manipulovat. S pojezdem pořídíte elektrické i benzínové sekačky. Plochy se sklonem více než 35 ° sekejte pomocí křovinořezu či vyžínače.

Jak často budete trávník sekat?

Také na četnosti sekání záleží. Čím častěji trávník sečete, tím menší tráva je a tím menší výkon pro její posečení potřebujete. Pokud se však péči o trávník nemůžete věnovat pravidelně a tráva vám často přerůstá, dejte raději přednost výkonným spíše benzínovým sekačkám. Ty zvládnou nejen vyšší, ale také hustší trávu. Pro plochy, které sečete jen opravdu výjimečně a které jsou plné plevele, zvolte lištovou sekačku. Ta má opravdu velký záběr, takže ani sečení zvláště velké plochy s ní není problematické, a navíc zvládne posekat i stonky silné až 8 mm. Sekačka na trávu může být také vybavena různými funkcemi a příslušenstvím, které vám sekání s ní usnadní. Pro ty, kteří chtějí svému trávníku věnovat opravdu pořádnou péči, je zajímavá funkce mulčování. Při něm se posekaná tráva vrací zpět na trávník, kde funguje jako hnojivo.

TIP: Jakou péči věnovat trávníku či celé zahradě na podzim? Přečtěte si tento náš článek plný zajímavých rad a tipů.

Sekání trávníku

Typ pohonu

Sekačka na trávu se nejčastěji rozlišuje podle typu pohonu na elektrickou a benzínovou, narazit však můžete také na akumulátorové či ruční typy. Každý model má své klady i zápory a každý typ pohonu je vhodný na jiný druh trávníku.

Elektrické sekačky

Elektrické sekačky na trávu patří k nejlevnějším typům, levnější je také jejich provoz. Vyznačují se nízkou hmotností a díky tomu se snadno obsluhují. Tyto sekačky jsou vhodné i na svažité plochy a oproti benzínovému typu jsou také méně hlučné. Nevýhodou elektrických sekaček na trávu je ale nutnost připojení ke zdroji elektřiny pomocí kabelu. Ten při sekání omezuje v pohybu, neboť hrozí nebezpečí jeho nechtěného přeseknutí a také jeho délka je limitována. Nedostatečně dlouhý přívodní kabel se však dá vyřešit pomocí prodlužovačky. I přesto je elektrická sekačka na trávu vhodnější spíše na malé až střední zahrady velké přibližně do 700 m2.

Benzínové sekačky

K tomu, aby fungovala, nepotřebuje benzínová sekačka na trávu vedlejší zdroj energie, je tedy mobilnější a nejste při jejím používání nijak omezeni v pohybu. Benzínové sekačky se obtížněji obsluhují v kopcovitém terénu, kdy při sklonu vyšším než 15 ° hrozí, že se benzín nedostane do motoru a sekačka jednoduše nepojede. Některé modely jsou ale vybaveny pojistkou proti převrácení, která tento problém hravě vyřeší. Benzínová sekačka na trávu je poměrně těžká, ale manipulaci s ní vám výrazně usnadní pojezd. Tyto sekačky jsou hlučnější, poměrně velké, náročněji se obsluhují i udržují a zaplatíte také o něco víc za jejich pořízení i provoz. Pro větší zahrady nad 700 m2 jsou ale ideální, protože mají dostačující výkon.

Akumulátorové sekačky

Tento typ sekačky na trávu je poháněn pomocí akumulátoru, takže k jeho provozu nepotřebujete vnější zdroj elektřiny. Jste však limitováni kratší dobou provozu a také kvůli nižšímu výkonu jsou tyto sekačky vhodné na opravdu malé sečné plochy (do 500 m2). Předem se informujte o přibližné době provozu a také době nabíjení. Akumulátorová sekačka na trávu je velmi lehká, levná i tichá.

TIP: Na trhu jsou k dostání také hybridní sekačky na trávu, u kterých si můžete vybrat, zda využijete napájení pomocí akumulátorů, nebo pomocí síťového kabelu.

Ruční sekačky

Nejlevnějším typem sekaček na trávu jsou bezesporu ty ruční. K jejich provozu potřebujete pouze svou vlastní energii, jsou navíc naprosto tiché a jejich údržba je zcela minimální. Práce s nimi je ale samozřejmě o něco náročnější než u výše zmíněných typů a jsou proto vhodné na opravdu malé a především rovné travnaté plochy.

Sekání trávy se sekačkou

Typ žacího ústrojí

Kromě typu pohonu by vás u sekačky na trávu měl zajímat také způsob sekání, tedy typ žacího ústrojí. Každý má opět své výhody a zápory a opět je nutné při jejich výběru brát v potaz vlastnosti vašeho trávníku. Většinu žacích ústrojí najdete jak u elektrických, tak benzínových sekaček.

Rotační sekačky

Nejběžnějším typem je právě rotační sekačka na trávu, která je vhodná pro všechny druhy trávníků. Sekací nože jsou uložené pod tělem sekačky a vodorovně rotují kolem vlastní osy. Vzhledem k tomu ale není možné posekat trávník těsně u jakékoliv překážky, např. hned u chodníku. Rotační sekačka na trávu je vhodná i na vyšší trávníky a u modernějších modelů si můžete zvolit požadovanou výšku sečení.

Vřetenové sekačky

Vřetenová sekačka na trávu je vybavena vřetenem vodorovně umístěným pod tělo sekačky, na kterém je několik spirálovitých nožů. Tyto nože rotují a trávu spíše stříhají, takže trávník po posečení vypadá lépe a úhledněji. Vřeteno je nejčastěji vybaveno od 4 do 14 nožů s tím, že čím více nožů, tím kvalitnější střih. Vřetenové sekačky se hodí na trávník o maximální výšce 3 cm, takže spíše pro pravidelně udržovanou plochu, zejména okrasné či speciální (fotbalové, golfové) trávníky. Údržba tohoto typu sekačky na trávu je náročnější, nože je potřeba pravidelně brousit.

Bubnové sekačky

Tato sekačka na trávu má sekací nože umístěny na otáčecím bubnu vespod těla. Hodí se pro sekání vysoké trávy, ideální je na louky či plochy, které se neudržují pravidelně. Je těžší, dražší i náročnější na údržbu a na trávníky, které budete sekat pravidelně, není vhodná. Bubnové sekačky na trávu zvládnou jak rovný, tak svažitý terén a nevadí jim ani plocha plná náletových dřevin.

Lištové sekačky

Lištové sekačky jsou vybavené lištou se sekacími noži umístěnými proti sobě. Nabízí opravdu široký záběr a jsou tak vhodné pro velké plochy. Používají se nejčastěji na neudržované terény, protože zvládnou trávu vysokou až 150 cm.

Strunové sekačky

Šikovným doplňkem k rotační sekačce je strunová sekačka, neboli vyžínač. Jedná se o ruční přístroj, který je velmi lehký a snadno se s ním manipuluje. Sekání obstarává velmi rychle rotující struna a tato sekačka se hodí pro hůře dostupná místa a trávu s ní posečete i těsně u překážek. Trávu neseká nijak rychle a neporadí si s příliš hustým či vysokým trávníkem, hodí se pouze pro dokončení zahradních úprav a pro opravdu malé plochy.

Robotické sekačky

Nejmodernějším pomocníkem, který se těší stále větší oblibě, je robotická sekačka na trávu. Ta obstará péči o váš trávník zcela samostatně. Je nutné ji dobíjet, takže si opět pohlídejte informaci o době provozu i nabíjení. Robotické sekačky jsou vhodné pro sekání rovných ploch bez výrazných překážek a s trávníkem vysokým nanejvýše 10 cm.

Robotická sekačka na trávu

Základní parametry

U sekačky na trávu by vás měl zajímat její výkon. Ten volte s ohledem na velikost i svažitost terénu. Na posekání rovné plochy je potřeba méně výkonu než na kopcovitý terén. Vyšší výkon je také potřeba pro širší záběry či pro sekačky vybavené pojezdem. Výkon elektrických sekaček se vyjadřuje ve watech (W) a narazíte na hodnoty od 1 000 do 2 000 W. U benzínových sekaček se výkon vyjadřuje v kilowattech (kW) a pohybuje se mezi 3-10 kW. Dalším důležitým parametrem je kroutící moment, který se udává v newtonmetrech (Nm) a který vypovídá o výšce trávníku, jakou je sekačka schopná posekat. Ta se vypočítá vynásobením hodnoty kroutícího momentu dvěma. U benzínových sekaček si pohlídejte kapacitu nádrže na benzín, aby byla dostatečná pro velikost trávníku. Některé modely sekaček mohou být vybaveny také převodovku, kterou je možné regulovat rychlost pojezdu. Užitečný je také variátor, díky kterému můžete ovládat rychlost pouhým pootočením madla.

Konstrukce a materiál

Nejdůležitější součástí konstrukce sekačky na trávu je šasi, tedy spodní část s motorem nebo akumulátorem a se sekacími noži. Nejčastěji bývá vyrobena z plastu, kovu, nebo slitiny. Sekačky s plastovou konstrukcí jsou nejlevnější, ale také nejméně odolné. Kovové sekačky mohou být z hliníku, který je vysoce odolný proti korozi, nebo oceli, která zvládne i těžší zacházení a nepoškodí se ani při kontaktu s tvrdou překážkou. Nejvíce odolné, ale také nejdražší, jsou pak sekačky na trávu ze slitiny, ty se navíc pyšní nejdelší životností. Je-li sekačka na trávu vybavena sběrným košem, ten může být buď z plastu, nebo tkaniny, případně kombinace obou. Právě kombinované sběrné koše mají ty nejlepší vlastnosti, jsou prodyšné a odolné vůči nečistotám i prachu. Materiál si pohlídejte také u koleček a volte jej s ohledem na náročnost sekaného terénu. Čím odolnější kolečka sekačky na trávu jsou, tím více překážek zvládnou překonat a tím déle vám vydrží.

Sekačka na trávu a její důležité části

Většina současných modelů sekaček bývá vybavena sběrným košem na posekanou trávu. Jeho objem se pohybuje od 20 do 70 litrů a jeho ideální kapacitu volte s ohledem na velikost plochy určené k posekání. Čím menší objem sběrný koš bude mít, tím častěji jej budete muset vysypávat. U objemnějších košů ale počítejte s vyšší hmotností při jejich úplném naplnění. Důležitou částí sekačky na trávu jsou také její kolečka. Větší kolečka si snadněji poradí se svažitou a kopcovitou plochou. Narazit můžete na kolečka s plastovými pouzdry, která jsou levnější, lehčí, ale méně odolná, a na kolečka s kuličkovým ložiskem, které jsou sice nákladnější, ale vhodnější do náročného terénu. V neposlední řadě věnujte pozornost také madlu, které může být z plastu, nebo kovu. Plast je méně odolný, ale levnější a snadněji se udržuje. Kovové madlo je pohodlnější, protože tlumí vibrace při sekání, zato v zimě může nepříjemně studit.

Snadná péče o trávník

Šikovné funkce pro snadnější sekání

Užitečnou funkcí sekačky na trávu je pojezd. Sekačka díky němu jede sama a vy pouze určujete směr. Touto funkcí jsou vybaveny spíše benzínové sekačky, protože je potřeba vysoký výkon. Neobejdete se bez ní zejména tehdy, pokud sekáte kopcovitý terén, do kterého byste nemuseli být schopni sekačku sami vytlačit. Některé modely sekaček jsou vybaveny funkcí mulčování, která seká trávu na ještě menší kousky a ty pak rozhazuje opět na trávník. Mulčování je proces, který se doporučuje provádět pravidelně, zhruba jednou za tři posekání trávy. Funkce mulčování je vhodná zejména pro sekání kratší trávy, větší kousky by se totiž tak snadno neposekaly a trávník by s nimi vypadal nevzhledně. Většina sekaček disponuje zadním výhozem, kdy je posekaná tráva vyhazována za sekačku. Můžete ale narazit také na boční výhoz. U elektrických sekaček se můžete setkat s elektrickým startováním, kdy sekačku neuvádíte do provozu trháním startovacího lanka, ale zmáčknutím tlačítka, nebo otočením startovacího kolečka.

Obsluha

Pro ujištění, že se vám bude sekačka snadno obsluhovat, je nejlepší si ji ještě před koupí vyzkoušet. Pokud to není možné, zaměřte se na tyto vlastnosti, které vám o snadnosti její obsluhy mnohé napoví. U sekačky s nastavitelným madlem si můžete výšku madla přizpůsobit své postavě. Průměrná výška madla bývá určena pro osoby vysoké zhruba 170 až 185 cm. Neodpovídají-li tyto průměrné hodnoty vaší výšce, bez možnosti nastavit výšku madla by pro vás sekání trávy mohlo být velmi nepříjemné. Výhodou také je, pokud je možné madlo složit, což vede k vyšší skladnosti sekačky. Užitečnou funkcí usnadňující sekání je nastavitelná výška sečení pomocí páky. Výšku sečení je možné změnit u většiny sekaček na trávu, nejčastěji manuálně úpravou výšky kol jejich odšroubováním a následným přišroubováním na zvolenou pozici. Pákové nastavení výšky je ale velmi jednoduché a vyžaduje méně času i energie. Pohodlnost obsluhy dále ovlivňuje také hlučnost sekačky.

Údržba

Sekačka na trávu se všeobecně udržuje velmi snadno. K opotřebení dochází nejčastěji na nožích, jejich výměna či broušení není ale nic náročného. Nejsnadněji se brousí nože rotační sekačky, u vřetenových sekaček je broušení trochu náročnější. Také výměna struny u strunových sekaček je snadná. Při manipulaci se žacím ústrojím se vždy chraňte a používejte pracovní rukavice. Pokud nechcete riskovat poškození sebe či sekačky, svěřte ji raději do rukou odborníků. Na konci sezóny vypusťte u benzínových sekaček veškerý benzín a pravidelně, alespoň jednou ročně vyměňujte olej. Ten se doporučuje vyměnit také po úplně prvním použití. Všechny typy sekaček na trávu očistěte po každém posekání od usazené trávy, pozornost věnujte zejména vnitřní části konstrukce. Údržbu dále vyžaduje také sběrný koš, pokud jím sekačka disponuje. Zaschlá tráva může totiž začít zahnívat. Koš po každém posekání opláchněte, plastové koše můžete celé vystříkat hadicí. Důležité je ale nechat koš důkladně oschnout, než jej znovu použijete.


TOP 5 elektrických sekaček na trávu (2019)

Elektrické sekačky na trávu patří u majitelů malých trávníků k nejoblíbenějším. Jsou totiž nejlevnější, nejlehčí, snadno se s nimi manipuluje a snadno se také udržují. Nejsou tolik hlučné jako jiné typy a jedinou jejich nevýhodou je nutnost zapojení ke zdroji elektrické energie přes přívodní kabel. Na druhou stranu pak nejste nijak omezeni časově a elektrickou sekačku můžete používat tak dlouho, jak jen budete potřebovat.

Fieldmann FZR 2014

Fieldmann FZR 2014
Zdroj: Pepi.cz

Elektrická rotační sekačka na trávu Fieldmann FZR 2014 nabízí výkon až 1 000 W a záběr sečení 32 cm. Výšku sečení je možné nastavit ve 3 polohách mezi 25 a 60 mm. Tato elektrická sekačka na trávu je vhodná pro trávník o rozloze max. 250 m2. Sekačka je vybavena sběrným košem na trávu z kombinace textilu a plastu, který se snadno obsluhuje i udržuje. Koš má objem 25 l a díky ukazateli naplnění víte, kdy je pravý čas jej vysypat. Elektrická rotační sekačka na trávu Fieldmann FZR 2014 se jednoduše ovládá, a to i díky sklopnému madlu, které zároveň usnadňuje její uskladnění.

Technické parametry produktu Fieldmann FZR 2014

VlastnostSpecifikace

Typ sečení

rotační

Výkon

1 000 W

Šířka záběru

32 cm

Výška sečení

25-60 mm

Objem koše

25 l

Materiál šasi

plast

Hmotnost

9,92 kg

Klady a zápory produktu Fieldmann FZR 2014

Klady (+)Zápory (-)

+ sběrný koš na trávu

– bez pojezdu

+ nastavitelná výška sečení

– bez funkce mulčování

+ ukazatel naplnění sběrného koše

Obchody, kde koupíte produkt Fieldmann FZR 2014


AL-KO Classic 3.85 E

AL-KO Classic 3.85 E
Zdroj: Datart.cz

Elektrická rotační sekačka na trávu AL-KO Classic 3.85 E s výkonem 1 300 W a šířkou záběru 38 cm je vhodná pro sečné plochy až do 500 m2. Výšku sečení je možné nastavit pomocí kolového šroubu do 3 poloh na 20 až 60 mm. Tělo sekačky je vyrobeno z vysoce kvalitního plastu a je aerodynamicky tvarované, což zajišťuje lepší ovládání a také ideální výsledek sečení. Sekačka také disponuje elektrickým startováním a speciálně vyoseným žacím bubnem, který umožňuje posekání okrajů trávníku. Elektrická rotační sekačka na trávu AL-KO Classic 3.85 E má ergonomicky tvarované madlo, které lze sklopit. Samozřejmostí je sběrný koš na trávu o objemu 40 l a disponující dostatečně velkým otvorem pro jednoduché vysypávání.

Technické parametry produktu AL-KO Classic 3.85 E

VlastnostSpecifikace

Typ sečení

rotační

Výkon

1 300 W

Šířka záběru

38 cm

Výška sečení

20-60 mm

Objem koše

40 l

Materiál šasi

plast

Hmotnost

12 kg

Klady a zápory produktu AL-KO Classic 3.85 E

Klady (+)Zápory (-)

+ nastavitelná výška sečení

– bez funkce mulčování

+ sběrný koš na trávu

– bez pojezdu

+ ukazatel naplnění sběrného koše

– hlučnější

+ seká až k okrajům trávníku

Obchody, kde koupíte produkt AL-KO Classic 3.85 E


Riwall REM 4218

Elektrická rotační sekačka na trávu Riwall REM 4218 disponuje šířkou záběru 42 cm a je vhodná jak pro rovný, tak pro svažitý a členitější terén s výskytem většího množství překážek. Silný motor o výkonu 1 800 W si hravě poradí i se středně velkými plochami (do 800 m2). Díky převodu otáček pomocí klínového řemene dochází k výraznému zvýšení točivého momentu, sekačka má více síly a zvládá i hustší trávu, motor je navíc chráněn před spálením v případě nárazu nože na překážku. Elektrická rotační sekačka na trávu Riwall REM 4218 má šasi z vysoce odolného plastu, ergonomické a skládací madlo a velký sběrný koš na trávu o objemu 50 l a s indikátorem naplnění. Výšku sečení je možné nastavit do 11 poloh v rozmezí od 25 do 85 cm. Sekačka disponuje funkcí sběr trávy a zadním výhozem a k dispozici je také elektrické startování.

Technické parametry produktu Riwall REM 4218

VlastnostSpecifikace

Typ sečení

rotační

Výkon

1 800 W

Šířka záběru

42 cm

Výška sečení

25-85 mm

Objem koše

50 l

Materiál šasi

plast

Hmotnost

12,5 kg

Klady a zápory produktu Riwall REM 4218

Klady (+)Zápory (-)

+ nastavení výšky sečení do 11 poloh

– bez pojezdu

+ objemný sběrný koš na trávu

– bez funkce mulčování

+ ukazatel naplnění sběrného koše

– hlučnější

+ ergonomické skládací madlo

+ ochrana motoru před spálením

Obchody, kde koupíte produkt Riwall REM 4218


PowerPlus POWXG6281

PowerPlus POWXG6281
Zdroj: Kasa.cz

Elektrická rotační sekačka na trávu PowerPlus POWXG6281 disponuje neuvěřitelně silným motorem o výkonu 2 000 W, díky kterému dokáže posekat pozemky o rozloze až 800 m2. Dokonalý výsledek sečení zajišťují speciální žací nože SHARPP a záběr sečení je 42 cm. Tato sekačka nabízí také funkci mulčování, která pomáhá k lepší péči o trávník. Výšku sečení lze nastavit v 5 polohách od 25 do 65 cm. Elektrická rotační sekačka na trávu PowerPlus POWXG6281 je také vybavena sběrným košem na trávu, který má objem 40 l a o jeho naplnění vás informuje ukazatel. Sekačka má dále sklopné a měkčené madlo, u kterého je možné nastavit výšku podle potřeby, a její pohodlnější ovládání usnadňuje také držák na elektrický kabel.

Technické parametry produktu PowerPlus POWXG6281

VlastnostSpecifikace

Typ sečení

rotační

Výkon

2 000 W

Šířka záběru

42 cm

Výška sečení

25-65 mm

Objem koše

40 l

Materiál šasi

plast

Hmotnost

13,5 kg

Klady a zápory produktu PowerPlus POWXG6281

Klady (+)Zápory (-)

+ funkce mulčování

– bez pojezdu

+ speciální žací nože SHARPP

+ nastavitelná výška madla

+ držák na elektrický kabel

+ ukazatel naplnění sběrného koše

Obchody, kde koupíte produkt PowerPlus POWXG6281


BOSCH UniversalRotak 550

BOSCH UniversalRotak 550
Zdroj: Patro.cz

Elektrická rotační sekačka na trávu BOSCH UniversalRotak 550 nabízí výkon 1 300 W a šířku záběru 37 cm. Díky funkci Powerdrive lze provádět sečení trávy i její sběr v jednom provozním režimu. K lepšímu výkonu sekání i přesnému zachycení posečené trávy přispívají vysoký konzistentní krouticí moment a inovativní technologie proudění vzduchu. Dokonalé posekání zajišťuje také žací nůž z kalené oceli. Výšku sečení lze nastavit do 6 poloh od 20 do 70 cm, a to pomocí jednoho stisknutí tlačítka. Elektrická rotační sekačka na trávu BOSCH UniversalRotak 550 se dá použít také ke sběru spadaného listí. Speciální nůž LeafCollect dokonale nadrtí vše, co sekačka posbírá. To se poté ukládá do sběrného vaku o objemu 40 l, který se snadno vysypává a je také skladný. Snadné ovládání sekačky zaručuje speciální rukojeť Bosch Ergoflex, která pomáhá zachovat při sekání správné držení těla a snižuje tak zátěž zad i ramenou. Sekačka disponuje také bočními hřebeny na trávu, zabudovaným držadlem pro snadné přenášení, ochranou proti přetížení motoru a chybět nesmí ani ukazatel naplnění zásobníku sběrného koše.

Technické parametry produktu BOSCH UniversalRotak 550

VlastnostSpecifikace

Typ sečení

rotační

Výkon

1 300 W

Šířka záběru

37 cm

Výška sečení

20-70 mm

Objem koše

40 l

Materiál šasi

plast

Hmotnost

15 kg

Klady a zápory produktu BOSCH UniversalRotak 550

Klady (+)Zápory (-)

+ žací nůž z kalené oceli

– bez pojezdu

+ funkce sběr listí

– bez funkce mulčování (lze dokoupit nástavec)

+ ochrana proti přetížení motoru

+ speciální rukojeť Bosch Ergoflex

+ ukazatel naplnění sběrného koše

Obchody, kde koupíte produkt BOSCH UniversalRotak 550

Přidat hodnocení


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..