Horké letní dny se blíží! Pořiďte si na zahradu bazén!

Pokud máte dům s větší či menší zahradou, nebo samostatnou zahrádku a uvažujete nad koupí nadzemního bazénu, je tento článek právě pro vás! Pro ty, kteří již bazén mají, přinášíme informace o tom, jak o něj správně pečovat či jak jsou nejlepší filtrace, které můžete pořídit. A podíváme se také na zajímavé příslušenství a hračky pro vodní hrátky.

Nafukovací kruh do bazénu

TOP 5 nafukovacích bazénů (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Easy Set (Intex)Intex Easy Set
Nafukovací bazén Bestway OctoPoolBestway OctoPool
Tampa (Marimex)Marimex Tampa
Dětský bazén Tropický útes (Intex)Marimex Dětský bazén Tropický útes
Bazén pro psy (Marimex)Marimex Bazén pro psy

TOP 5 nadzemních bazénů s konstrukcí (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Marimex FloridaMarimex Florida
Bestway Steel Pro MaxBestway Steel Pro Max
Marimex OrlandoMarimex Orlando
Bestway Power Steel Deluxe SeriesBestway Power Steel Deluxe Series
Etnica PromoEtnica Promo

Před nákupem si odpovězte na tyto základní otázky

  • kolik peněz chcete/můžete do bazénu investovat?
  • kam bazén umístíte?
  • jak velký bazén chcete/můžete mít?
  • chcete mít bazén zapuštěný v zemi, nebo postavený na zemi?
  • jaké požadavky na bazén máte a jaký materiál je splňuje?
  • kolik času a energie chcete/můžete investovat do údržby bazénu?
  • budete bazén využívat po celý rok, nebo jen přes letní sezónu?
  • jaké příslušenství a doplňky potřebujete/chcete?

Jak vybrat zahradní bazén

Při výběru zahradního bazénu záleží především na tom, kromě vašich finančních možností, jaký terén máte k dispozici. Zda je rovný či šikmý a samozřejmě také na tom, jak je velký, případně jak hluboko můžete kopat. Dále zvažte, jak často budete bazén používat, zda jej využijete i přes zimu, nebo jej budete muset zazimovávat, a zda jej budete chtít zastřešit. Při volbě materiálu bude záležet především na ceně, ale také na tom, jak dlouho by vám měl bazén vydržet či jak moc jej bude nutné udržovat. Velikost bazénu se odvíjí nejen od toho, jak velký je prostor, kam bazén umístíte, ale také od počtu lidí, kteří budou bazén používat. Souvisí ale také s tím, zda se budete v bazénu jen cachtat a chladit v horkých dnech, či zda si v něm chcete i pořádně zaplavat. V neposlední řadě zvažte, jak bezpečný a snadno přístupný musí váš bazén být.

TIP: Mnoho obchodů nabízí bazény v setech spolu s potřebným příslušenstvím, případně dalšími doplňky. Sety vám pomohou ušetřit a máte také jistotu, že k bazénu máte vše potřebné.

Kam bazén umístit

V případě, že máte k dispozici rovný terén, jsou vaše možnosti téměř neomezené. Naštěstí ale existují typy bazénů, které lze umístit i na svažitý terén. Místo vybírejte také s ohledem na to, jaké příslušenství k bazénu budete pořizovat a zajistěte pak dostatečný přístup např. k elektrickým rozvodům apod. S příslušenstvím souvisí také prostor, s kterým je nutné počítat navíc. Budete-li např. pořizovat skluzavku do bazénu, schůdky a další, musíte mít dostatečný prostor nejen pro bazén samotný, ale i v okolí těchto doplňků. Ideálním místem pro umístění bazénu je takové, na které z větší části svítí slunce, které ale zároveň nabízí trochu stínu. Sluneční paprsky vám pomohou s vyhříváním bazénu a můžete díky nim ušetřit peníze. Zejména v horkých dnech však nemusí být příjemné, když se nemáte v bazénu kam schovat před příliš pálicím sluncem. V neposlední řadě myslete také na to, jaké soukromí vámi vybrané místo nabízí – pro koupání i případné opalování.

Koupání v bazénu

Nadzemní, nebo zapuštěný?

Před koupí bazénu je nutné si rozmyslet, které z těchto dvou variant dáváte přednost. Mezi největší výhody zapuštěných bazénů patří především jeho velikost, tvar a vzhled. Velikost bazénu se bude samozřejmě odvíjet od vašich prostorových možností, ale u zapuštěných bazénů můžete vybírat z modelů až desítky metrů dlouhých nebo širokých. Takové možnosti nadzemní bazény nenabízí. Ty se navíc nejčastěji prodávají v kulaté, oválné nebo čtvercové formě, kdežto zapuštěný bazén může mít zcela libovolný tvar. Také nabídka materiálů, z kterých může být vyroben, je oproti nadzemnímu bazénu širší: beton, nerez, sklolaminát či plast. U nadzemních bazénů se nejčastěji setkáte právě s plastem. K zapuštěným bazénům lze zakoupit celou řadu zajímavých doplňků a příslušenství. Nevýhodou těchto bazénů je pak náročnější instalace a také vyšší cena. Oproti tomu u nadzemních bazénů nepotřebujete provádět žádné složitější terénní úpravy a navíc je většinou možné je dle potřeby přemisťovat. Jsou však méně stabilní a také vám vydrží kratší dobu.

TIP: Pořídit si můžete také polozapuštěný bazén. Ten je ideálním řešením pro svažité povrchy, má delší životnost než nadzemní bazén a snadnější přístup.

Typy nadzemních bazénů

K nadzemním bazénům řadíme sice také dětské nafukovací bazénky, věnovat se zde ale budeme dvěma základním typům bazénů pro více osob: nafukovacím a s pevnou konstrukcí. Nafukovací bazény se instalují velmi jednoduše – stačí je nafouknout a napustit do nich vodu. Terén pod nimi není nutné nijak speciálně upravovat, měl by být však vyrovnaný a dejte si také pozor, aby zde neležely žádné ostré předměty. Po sezóně lze bazén jednoduše vypustit, vyfouknout a schovat. Bazén s pevnou konstrukcí je o něco pevnější a stabilnější a také odolnější proti poškození i přelití vody. Jeho pořizovací náklady jsou však o něco vyšší a tento typ bazénu vyžaduje také náročnější úpravu terénu. Ten je nutné vyrovnat, posypat nezrnitým pískem a následně na něj položit geotextilní podložku, která ochrání dno bazénu nejen před poškozením, ale také před plísněmi. Nafukovací bazén bývá nejčastěji z měkkého gumového materiálu (PVC), konstrukce je většinou ocelová nebo polypropylenová.

Typy zapuštěných bazénů

Zapuštěné bazény vyžadují náročnější instalaci a na stavební práce i montáž bazénu je lepší přizvat odborníka. To se sice projeví na výši prvotních nákladů, ty jsou ale vyváženy dlouhou životností i odolností bazénu. Na výběr máte z několika základních materiálů. Betonový bazén je možné umístit i do těžko přístupných míst, protože je možné regulovat jeho dno. Beton je velmi odolný, vyžaduje však precizní práci, která vás bude stát hodně času i peněz. Bazén z nerezu se jednoduše udržuje a je pevný, i ten je možné instalovat do těžko přístupných míst. Nerez je velmi odolný, zejména vůči mrazům, kvůli jeho vlastnostem může ale bazén být napuštěn pouze sladkou vodou a i v tomto případě je nutné počítat s vyššími pořizovacími náklady. Rychlejší instalaci má bazén ze sklolaminátu, který však nelze umístit do těžko přístupných míst a na výběr máte jen z několika typů. Nejlevnějším typem s nejsnadnější instalací je plastový bazén.

Děti se koupou v bazénu

Jaké jsou ideální rozměry bazénu?

Velikost bazénu se samozřejmě odvíjí od finančních i prostorových možností a také od toho, kolik lidí a za jakým účelem bude bazén používat. V případě, že moc místa na bazén nemáte, ale rádi byste si v něm i zaplavali, nemusíte si zoufat. Stačí si pořídit tzv. protiproud, díky kterému můžete plavat i na daleko menším prostoru. U bazénu je velmi důležitá také jeho hloubka. Tu vybírejte s ohledem na to, zda jej budou využívat také malé děti či lidé s omezenou pohyblivostí. Standardní hloubky jsou 1,2 a 1,5 metru. Větší hloubku je lepší zvolit, pokud je pravděpodobné, že se do bazénu bude skákat. Je samozřejmě možné při navrhování bazénu zvolit rozdílnou hloubku na více místech. Hloubka má vliv také na údržbu bazénu. Čím hlubší je bazén, tím více obsahuje vody a tím více času bude potřeba pro její dostatečné ohřátí. U mělčích bazénů je navíc nutná pečlivější úprava vody.

Udržujte vodu v bazénu čistou a zdravotně nezávadnou

Údržba bazénu se skládá z několika částí, zejména z úpravy vody a odstraňování nečistot. Existují různá příslušenství, které vám údržbu bazénu ulehčí. S odstraňováním nečistot vám mohou pomoci různé síťky, ale také speciální bazénové vysavače. Pomocí nich odstraníte nečistoty nejen z vodní hladiny, ale také ze dna bazénu. Pořídit si můžete manuální vysavače, nebo automatické, které jednoduše hodíte do vody a ony odvedou práci za vás. Před nečistotami chraňte bazén plachtou. Úprava vody souvisí s udržováním ideálního pH a vytvořením takového prostředí, ve kterém nemají bakterie nebo plísně žádnou šanci. Z tohoto ohledu je velmi důležité filtrační zařízení, kterému se budeme podrobně věnovat níže. Ale také bazénová chemie. Existují přípravky na udržování vyrovnaného pH a také pro dezinfekci vody. Na výběr máte zejména z přípravků na bázi chloru nebo bezchlorových. Pokud se chcete vyhnout špinavé, zelené a zapáchající vodě v bazénu, pravidelně kontrolujte její pH.

Způsoby filtrace

Kvalitní filtrační systém je základ, pokud se chcete vyhnout častému vypouštění a napouštění bazénu. U zapuštěných bazénů se bez něj určitě neobejdete. Existují dva základní typy filtrací, a to písková a kartušová. Písková filtrace čistí vodu pomocí křemičitého písku, přes který voda prochází a ve kterém se zachytávají nečistoty. Hodí se zejména do větších bazénů (průměr větší než 3,7 metrů) a s pevnou konstrukcí. Tento typ pomáhá také s udržováním pH vody a často je k němu možné připojit poloautomatický vysavač, případně další doplňky. Ne vždy spolu s pískovou filtrací obdržíte také potřebné vložky či písek, ten je tedy nutné dokoupit. Kartušová filtrace je o něco levnější a hodí se do menších nebo méně používaných bazénů. Uvnitř se nachází kartušová filtrační vložka, která vypadá jako skládací harmonika a která zachytává veškeré nečistoty. Tuto vložku je ale nutné několikrát týdně oplachovat pod tekoucí vodou a za jednu sezónu jich spotřebujete několik.

Pes plave v bazénu

Příslušenství a doplňky pro ještě více zábavy

Budete-li si pořizovat nadzemní bazén s pevnou konstrukcí, budete potřebovat geotextilní podložku. Dále byste si měli pořídit filtrační zařízení a potřebnou bazénovou chemii, které vám usnadní údržbu vody v bazénu. Můžete narazit na automatické dávkovače chemie, které udělají vše za vás, tepelná čerpadla, solinátory (pro úpravu slané vody) či poloautomatické a automatické vysavače pro odstraňování nečistot. Pokud nemáte bazén zastřešený, doporučujeme také pořídit krycí plachtu, která nejen, že zabrání nečistotám v průniku do vody, ale také udrží vodu teplou. Zimní plachta zabrání množení řas ve vodě a je nezbytná pro zazimování bazénu. Příjemnější pobyt v bazénu vám zajistí např. masážní trysky, protiproud, chrliče či různé gejzíry. Nezapomínejte ani na zajištění bezpečnosti bazénu pomocí dostatečného osvětlení, schůdků apod. Mnoho lidí bohužel zcela mylně předpokládá, že před nechtěným pádem do bazénů je ochrání krycí plachta. Její nosnost je však omezená a případný pád do bazénu spolu s ní je daleko více nebezpečný.

TIP: Nejste si jistí, jaké osvětlení bazénu a jeho okolí zvolit, aby bylo estetické a zajistilo dostatečné bezpečí? Přečtěte si, jak si nejlépe posvítit na bazén!

Uvažujete nad zastřešením?

Zastřešení je jedním ze způsobů, jak zvýšit bezpečnost uvnitř, ale i vně bazénu. Zároveň vám pomůže udržet vodu v bazénu čistší a také teplejší a tím se prodlouží doba, kdy jej lze používat. Zastřešený můžete mít bazén celý nebo jen částečně a na výběr máte z široké škály materiálů, barevných provedení a typů. Jedním z nich je automatická roleta, která může mít také funkci solárního panelu. Tyto rolety slouží pouze pro zakrytí bazénu. Podobným řešením je také nadzemní posuvné zastřešení, které se zasadí do pojezdných lišt okolo bazénu. Toto zastřešení lze odsunout a užívat si přímého slunečního svitu. Zároveň si můžete vybrat i výšku tohoto zastřešení, která může být i podchozí a umožňovat užívání bazénu celoročně. Pokud však chcete zastřešený bazén používat, je nejvhodnější sáhnout po posuvné terase. Ta je složena z více segmentů, které se ovládají pomocí tlačítka a zakryje bazén i jeho okolí. Je však náročná na finance i na prostor okolo bazénu.

TIP: Pořiďte si ke svému bazénu to nejlepší příslušenství pro větší zábavu, bezpečnost i snadnější úpravu vody!

Víte, že si můžete vybrat mezi sladkou a slanou vodou?

Většina bazénů je napuštěná sladkou vodou a možná by vás ani nenapadlo, že to lze i jinak. Po slané vodě začali lidé sahat zejména pro její snadnější údržbu. Tato voda sice obsahuje sůl, která je do jisté míry dezinfekční, to ale automaticky neznamená, že slaná voda žádnou úpravu nepotřebuje. Proces čištění slané vody probíhá pomocí elektrolýzy, při které vzniká chlor. Ten je ale jiný než v přípravcích pro úpravu sladké vody, je totiž vhodný i pro velmi citlivou pokožku, zejména dětskou nebo lidí trpících alergiemi či ekzémy. Slaná voda má na naši pokožku příznivé účinky a je dokonce mírně antiseptická. Pokud toužíte po bazénu se slanou vodou, nemusíte hned bourat svůj stávající. Důležité však je, abyste měli k dispozici nějaké místo mimo bazén, ve kterém je uloženo filtrační zařízení, napojovací potrubí o průměru 50 nebo 63 mm a průtok vody musí být alespoň 6 m3/hod. Pak už stačí jen pořídit solinátor a speciální bazénovou sůl.


TOP 5 nadzemních nafukovacích bazénů (2019)

Nadzemní nafukovací bazény patří k nejlevnějším typům s nejjednodušší instalací. Nevyžadují ani příliš velký prostor a pokud nechcete do instalace a údržby bazénu investovat příliš peněz, energie a času, jsou právě ony tím nejlepším řešením pro vás. Nadzemní nafukovací bazény jsou vhodné jak pro děti, tak i pro dospělé a využít je můžete dokonce i pro umytí či ochlazení vašich domácích mazlíčků.

Intex Easy Set

Nafukovací bazén Easy Set je samonosný a s horním prstencem, na který si lze během lenošení ve vodě pohodlně položit hlavu. Instalace je velmi jednoduchá a zabere vám přibližně 15 minut. Stačí nafouknout prstenec a napustit bazén vodou. Ta sama zajistí postavení bazénu a jeho vytvarování. Vypouštění bazénu je stejně jednoduché a provádí se pomocí výpustného ventilu. Nafukovací bazén Easy Set je vyroben z trojvrstvého PVC a jeho konstrukce je velmi pružná a odolná, bazén je tak vhodný i pro náročnější používání, např. skotačení malých dětí. Dětem je bazén uzpůsoben i menší hloubkou a také tím, že neobsahuje žádné kovové části. Má kruhový tvar a jeho rozměry jsou 3,05 x 0,76 m, při naplnění z 80 % se do něj vejde přibližně 3 853 l vody.


Bestway OctoPool

Nafukovací bazén Bestway OctoPool
Zdroj: eFitness.cz

Nafukovací bazén OctoPool značky Bestway zaujme již na první pohled svým excentrickým vzhledem – připomíná totiž chobotnici a její chapadla. Tato „chapadla“ ale nemají pouze estetický účel, fungují zároveň jako fontány. Stačí k nim připojit zahradní hadici a vychutnávat si to pravé letní osvěžení. Boční stěny má nafukovací bazén OctoPool z vysoce odolného třívrstvého PVC. Bazén se velmi jednoduše uvádí do provozu, stačí nafouknout horní prstenec a do bazénu napustit vodu. Nafukovací bazén OctoPool je se svou hloubkou 0,76 metrů určen především dětem, na své si v něm ale určitě přijdou také dospělí. Průměr bazénu je 2,74 m.


Marimex Tampa

Tampa (Marimex)
Patro.cz

Nafukovací bazén Tampa patří mezi nejoblíbenější u nás. Do provozu jej uvedete velmi snadno a jednoduchá je také jeho údržba. Nejdříve je nutné nafouknout horní prstenec a poté již můžete napouštět vodu. Bazén se bude postupně sám stavět a tvarovat a celý tento proces zabere zhruba 10 minut. Bazén je kvalitně zpracovaný tak, aby byl co nejpevnější a nejodolnější. Je pokryt laminovou trojvrstvou fólií, která je navíc vyztužená tkaninou z polyesteru. Horní prstenec a podlaha mají tloušťku 0,32 mm a stěny bazénu jsou silné dokonce 0,55 mm. Nafukovací bazén Tampa je vybaven průchody pro připojení kartušové nebo pískové filtrace značky Marimex, průměr průchodů je 32 mm. Spolu s bazénem najdete v balení záplaty pro případ, že by došlo k poškození stěny bazénu, a samozřejmě také návod. Bazén má průměr 3,66 a je hluboký 0,91 m, je vhodný i pro děti.


Intex Dětský bazén Tropický útes

Nafukovací bazén Tropický útes značky Intex je ideální pro dětské vodní radovánky. Díky svým drobnějším rozměrům je vhodný i pro malé děti a navíc pro jeho umístění nepotřebujete příliš prostoru. Má obdélníkový tvar a je vyveden v pestrých barvách a s mořskými motivy. Nafukovací bazén Tropický útes má průměr 3,05 m a jeho stěna je 37 cm vysoká. Jeho objem je přibližně 999 litrů vody a je vyroben z velmi odolného a pevného vinylu o tloušťce 0,32 mm. Součástí balení je kromě bazénu samotného také sada pro opravu. Bazén má 3 vzduchové komory s dvojitými ventily a napuštění bazénu je tak velmi jednoduché.


Marimex Bazén pro psy

Pálící slunce a vysoké denní teploty mohou být pro chlupaté mazlíčky velmi nepříjemné. Ochlazení a osvěžení jim můžete dopřát i díky tomuto nafukovacímu bazénu od firmy Marimex. Bazén je skládací a jeho instalace je velmi jednoduchá. Jeho průměr je 80 cm, vysoký je přibližně 20 cm a dno je zesílené a má protiskluzovou úpravu. Stěny tohoto bazénu jsou z PVC s pevnou výplní a bazén je také vybaven výpustním ventilem pro snadné vypouštění vody.


TOP 5 nadzemních bazénů s konstrukcí (2020)

Nadzemní bazény s konstrukcí jsou velmi odolné, vybavené pevným kovovým, nebo ocelovým rámem, stabilní a dlouho vydrží. Některé modely navíc není nutné po koupací sezóně uklízet, při správném zazimování vám na zahradě vydrží i mnoho let. Bazény s konstrukcí se velmi snadno staví, nabízejí většinou mnohem větší kapacitu vody a také prostoru a oproti nafukovacím bazénům mají po celém obvodu stále stejnou šířku.

Marimex Florida

Nadzemní bazén s konstrukcí Florida značky Marimex nabízí se svými rozměry 3,05 × 0,76 metrů dostatečný prostor na koupání a vodní radovánky pro celou rodinu. Jeho kovová konstrukce je vysoce kvalitní, odolná a stabilní. Laminovaná fólie má tři vrstvy a pro ještě větší odolnost je vyztužena polyesterovou tkaninou. Nadzemní bazén s konstrukcí Florida značky Marimex se velmi jednoduše skládá – připraven k provozu může být už půl hodiny po vybalení. Stačí připravit vhodné místo, položit podložku, rozvinout na ní bazén, sestrojit kovovou konstrukci a na ni navléci bazénovou fólii. Pak už jen stačí bazén napustit. Jeho objem je až 4 500 litrů, hloubka vody 0,6 metrů. Součástí balení je také návod k použití a záslepky průchodů stěn bazénu. K nadzemní bazénu s konstrukcí Florida značky Marimex je možné připojit jakoukoliv kartušovou či pískovou filtraci značky Marimex. V bazénu jsou již připraveny průchody pro její napojení, a to ve stěně bazénu.


Bestway Steel Pro Max

Bestway Steel Pro Max
Zdroj: Baumax.cz

Nadzemní bazén s konstrukcí Steel Pro Max od firmy Bestway nabízí zábavu pro celou rodinu. Patentovaný antikorozní rám z oceli je doplněn o stabilizační pásy, které zajišťují jeho pevnost a stabilitu. Vnitřek bazénu je vyložen vysoce kvalitním patentovaným materiálem Tritech, který má protiskluzovou úpravu. Nadzemní bazén s konstrukcí Steel Pro Max od firmy Bestway má velmi jednoduchou a rychlou montáž, ke které nepotřebujete žádné nářadí či nástroje. Rámové trubky se připojují velice snadno pomocí systému Seal & Lock. Také vypouštění bazénu je velmi jednoduché díky speciálnímu ventilu. Součástí balení je také filtrační čerpadlo (kartušová filtrace), filtrační vložka a opravná látka. Nadzemní bazén s konstrukcí Steel Pro Max od firmy Bestway je vysoký 0,76 metrů, jeho průměr je 3,05 metrů a kapacita 4 678 litrů.


Marimex Orlando

Marimex Orlando
Zdroj: Marimex.cz

Nadzemní bazén s konstrukcí Orlando (Marimex) není nutné po skončení sezóny rozebírat a uklízet. Pokud je dostatečně zazimujete, lze jej používat celoročně. Tento bazén disponuje stabilní a pevnou konstrukcí, galvanizovanou bazénovou stěnou, širokou hladinou vody i snadným zprovozněním. Stačí na vyhrazeném a připraveném místě rozmístit bazénovou podložku, rozbalit bazén a sestavit. Nadzemní bazén s konstrukcí Orlando (Marimex) má stěny z ocelového plechu s antikorozní úpravou a bazénová folie z měkčeného PVC je odolná proti mrazu. K bazénu lze připojit pískovou i kartušovou filtraci, bazén má pro její připojení před připravené průchody ve stěnách. Nadzemní bazén s konstrukcí Orlando (Marimex) je možné celkově nebo částěčně zapustit do země. Rozměry tohoto bazénu jsou 3,66 × 0,91 metrů, jeho kapacita je 8 600 litrů.


Bestway Power Steel Deluxe Series

Bestway Power Steel Deluxe Series
Zdroj: Baumax.cz

Nadzemní bazén s konstrukcí Power Steel Deluxe Series značky Bestway nadchne každého milovníka vody a koupání. Díky svým rozměrům 4,27 × 1,07 metrů a kapacitou až 13 030 litrů je dokonalým společníkem pro celou rodinu. Ocelový rám bazénu byl speciálně navržen tak, aby zajišťoval maximální odolnost a pevnost. Rámy jsou navíc odolné vůči korozi. Nadzemní bazén s konstrukcí Power Steel Deluxe Series značky Bestway je vyroben z patentovaného materiálu Tritech™, který má na vnější straně ratanový potisk a na dně realistický dlaždicovitý potisk. Bazén je také vybaven regulačním ventilem pro snadné vypouštění vody a rovněž jeho montáž je velice snadná; potrubí k sobě připojíte pomocí systému Seal & Lock™. Nadzemní bazén s konstrukcí Power Steel Deluxe Series značky Bestway je dodáván s filtračním čerpadlem Flowclear Skimatic™, žebříkem, krytem bazénu a ochrannou podložkou.


Etnica Promo

Nadzemní bazén s konstrukcí Etnica Promo je opravdu prostorný a ideální pro vodní radovánky s rodinou či přáteli. Je vyroben z vysoce kvalitní oceli a plastu a jeho montáž je opravdu jednoduchá. Mezi jeho přednosti patří zejména vysoká odolnost, hospodárnost a především bezpečnost. V nadzemním bazénu s konstrukcí Etnica Promo si tedy mohou bez obav užívat i děti. Se svými rozměry 3,5 × 0,9 metrů a kapacitou až 8 150 litrů bude jistě patřit k oblíbené ozdobě každé zahrady. Nadzemní bazén s konstrukcí Etnica Promo je dodáván spolu se žebříkem a také filtračním zařízením.

5/5 - (1 vote)

Categories

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..