Nafukovací kruh do bazénu

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Horké letní dny se blíží! Jaké jsou nejlepší bazény?

Bazény na zahradu jsou kvůli stále teplejším létům velmi oblíbeným příslušenstvím na zahradu. Pokud máte dům s větší či menší zahradou, nebo samostatnou zahrádku a uvažujete nad koupí nadzemního bazénu, je tento článek právě pro vás! Pro ty, kteří již bazén mají, přinášíme informace o tom, jak o něj správně pečovat či jak jsou nejlepší filtrace, které můžete pořídit.

Nafukovací kruh do bazénu

Obsah článku

TOP 5 nafukovacích bazénů (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Marimex Tampa Ratan SmallMarimex Tampa RatanDo obchoduZobrazit nabídky
Marimex Tampa Oval SmallMarimex Tampa oválDo obchoduZobrazit nabídky
Marimex Tampa Plamenak SmallMarimex Tampa PlameňákDo obchoduZobrazit nabídky
Dětský bazén Tropický útesDětský bazén Tropický útesDo obchoduZobrazit nabídky
Skládací bazén pro psySkládací bazén pro psyDo obchoduZobrazit nabídky

TOP 5 nadzemních bazénů (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Intex Florida SmallIntex FloridaDo obchoduZobrazit nabídky
Marimex Orlando SmallMarimex OrlandoDo obchoduZobrazit nabídky
Intex Florida Premium SmallIntex Florida PremiumDo obchoduZobrazit nabídky
Marimex Orlando Premium SmallMarimex Orlando PremiumDo obchoduZobrazit nabídky
Intex Florida Premium Dakota SmallIntex Florida Premium DakotaDo obchoduZobrazit nabídky

TOP 4 zapuštěné bazény (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Bestway Hydrium SmallBestway HydriumZobrazit nabídky
Marimex Orlando SmallMarimex OrlandoDo obchoduZobrazit nabídky
Bestway Hydrium Oval SmallBestway Hydrium OvalZobrazit nabídky
Marimex Orlando Premium SmallMarimex Orlando PremiumDo obchoduZobrazit nabídky

Před nákupem si odpovězte na tyto základní otázky

  • kolik peněz chcete/můžete do bazénu investovat?
  • kam bazén umístíte?
  • jak velký bazén chcete/můžete mít?
  • chcete mít bazén zapuštěný v zemi, nebo postavený na zemi?
  • jaké požadavky na bazén máte a jaký materiál je splňuje?
  • kolik času a energie chcete/můžete investovat do údržby bazénu?
  • budete bazén využívat po celý rok, nebo jen přes letní sezónu?
  • jaké příslušenství a doplňky potřebujete/chcete?

Jak vybrat zahradní bazén

Při výběru zahradního bazénu záleží především na tom, kromě vašich finančních možností, jaký terén máte k dispozici. Zda je rovný či šikmý a samozřejmě také na tom, jak je velký, případně jak hluboko můžete kopat. Dále zvažte, jak často budete bazén používat, zda jej využijete i přes zimu, nebo jej budete muset zazimovávat, a zda jej budete chtít zastřešit. Při volbě materiálu bude záležet především na ceně, ale také na tom, jak dlouho by vám měl bazén vydržet či jak moc jej bude nutné udržovat. Velikost bazénu se odvíjí nejen od toho, jak velký je prostor, kam bazén umístíte, ale také od počtu lidí, kteří budou bazén používat. Souvisí ale také s tím, zda se budete v bazénu jen cachtat a chladit v horkých dnech, či zda si v něm chcete i pořádně zaplavat. V neposlední řadě zvažte, jak bezpečný a snadno přístupný musí váš bazén být.

TIP: Mnoho obchodů nabízí bazény v setech spolu s potřebným příslušenstvím, případně dalšími doplňky. Sety vám pomohou ušetřit a máte také jistotu, že k bazénu máte vše potřebné.

Kam bazén umístit

V případě, že máte k dispozici rovný terén, jsou vaše možnosti téměř neomezené. Naštěstí ale existují typy bazénů, které lze umístit i na svažitý terén. Místo vybírejte také s ohledem na to, jaké příslušenství k bazénu budete pořizovat a zajistěte pak dostatečný přístup např. k elektrickým rozvodům apod. S příslušenstvím souvisí také prostor, s kterým je nutné počítat navíc. Budete-li např. pořizovat skluzavku do bazénu, schůdky a další, musíte mít dostatečný prostor nejen pro bazén samotný, ale i v okolí těchto doplňků. Ideálním místem pro umístění bazénu je takové, na které z větší části svítí slunce, které ale zároveň nabízí trochu stínu. Sluneční paprsky vám pomohou s vyhříváním bazénu a můžete díky nim ušetřit peníze. Zejména v horkých dnech však nemusí být příjemné, když se nemáte v bazénu kam schovat před příliš pálicím sluncem. V neposlední řadě myslete také na to, jaké soukromí vámi vybrané místo nabízí – pro koupání i případné opalování.

Koupání v bazénu

Nadzemní, nebo zapuštěný?

Před koupí bazénu je nutné si rozmyslet, které z těchto dvou variant dáváte přednost. Mezi největší výhody zapuštěných bazénů patří především jeho velikost, tvar a vzhled. Velikost bazénu se bude samozřejmě odvíjet od vašich prostorových možností, ale u zapuštěných bazénů můžete vybírat z modelů až desítky metrů dlouhých nebo širokých. Takové možnosti nadzemní bazény nenabízí. Ty se navíc nejčastěji prodávají v kulaté, oválné nebo čtvercové formě, kdežto zapuštěný bazén může mít zcela libovolný tvar. Také nabídka materiálů, z kterých může být vyroben, je oproti nadzemnímu bazénu širší: beton, nerez, sklolaminát či plast. U nadzemních bazénů se nejčastěji setkáte právě s plastem. K zapuštěným bazénům lze zakoupit celou řadu zajímavých doplňků a příslušenství. Nevýhodou těchto bazénů je pak náročnější instalace a také vyšší cena. Oproti tomu u nadzemních bazénů nepotřebujete provádět žádné složitější terénní úpravy a navíc je většinou možné je dle potřeby přemisťovat. Jsou však méně stabilní a také vám vydrží kratší dobu.

TIP: Pořídit si můžete také polozapuštěný bazén. Ten je ideálním řešením pro svažité povrchy, má delší životnost než nadzemní bazén a snadnější přístup.

Typy nadzemních bazénů

K nadzemním bazénům řadíme sice také dětské nafukovací bazénky, věnovat se zde ale budeme dvěma základním typům bazénů pro více osob: nafukovacím a s pevnou konstrukcí. Nafukovací bazény se instalují velmi jednoduše – stačí je nafouknout a napustit do nich vodu. Terén pod nimi není nutné nijak speciálně upravovat, měl by být však vyrovnaný a dejte si také pozor, aby zde neležely žádné ostré předměty. Po sezóně lze bazén jednoduše vypustit, vyfouknout a schovat. Bazén s pevnou konstrukcí je o něco pevnější a stabilnější a také odolnější proti poškození i přelití vody. Jeho pořizovací náklady jsou však o něco vyšší a tento typ bazénu vyžaduje také náročnější úpravu terénu. Ten je nutné vyrovnat, posypat nezrnitým pískem a následně na něj položit geotextilní podložku, která ochrání dno bazénu nejen před poškozením, ale také před plísněmi. Nafukovací bazén bývá nejčastěji z měkkého gumového materiálu (PVC), konstrukce je většinou ocelová nebo polypropylenová.

Typy zapuštěných bazénů

Zapuštěné bazény vyžadují náročnější instalaci a na stavební práce i montáž bazénu je lepší přizvat odborníka. To se sice projeví na výši prvotních nákladů, ty jsou ale vyváženy dlouhou životností i odolností bazénu. Na výběr máte z několika základních materiálů. Betonový bazén je možné umístit i do těžko přístupných míst, protože je možné regulovat jeho dno. Beton je velmi odolný, vyžaduje však precizní práci, která vás bude stát hodně času i peněz. Bazén z nerezu se jednoduše udržuje a je pevný, i ten je možné instalovat do těžko přístupných míst. Nerez je velmi odolný, zejména vůči mrazům, kvůli jeho vlastnostem může ale bazén být napuštěn pouze sladkou vodou a i v tomto případě je nutné počítat s vyššími pořizovacími náklady. Rychlejší instalaci má bazén ze sklolaminátu, který však nelze umístit do těžko přístupných míst a na výběr máte jen z několika typů. Nejlevnějším typem s nejsnadnější instalací je plastový bazén.

Děti se koupou v bazénu

Jaké jsou ideální rozměry bazénu?

Velikost bazénu se samozřejmě odvíjí od finančních i prostorových možností a také od toho, kolik lidí a za jakým účelem bude bazén používat. V případě, že moc místa na bazén nemáte, ale rádi byste si v něm i zaplavali, nemusíte si zoufat. Stačí si pořídit tzv. protiproud, díky kterému můžete plavat i na daleko menším prostoru. U bazénu je velmi důležitá také jeho hloubka. Tu vybírejte s ohledem na to, zda jej budou využívat také malé děti či lidé s omezenou pohyblivostí. Standardní hloubky jsou 1,2 a 1,5 metru. Větší hloubku je lepší zvolit, pokud je pravděpodobné, že se do bazénu bude skákat. Je samozřejmě možné při navrhování bazénu zvolit rozdílnou hloubku na více místech. Hloubka má vliv také na údržbu bazénu. Čím hlubší je bazén, tím více obsahuje vody a tím více času bude potřeba pro její dostatečné ohřátí. U mělčích bazénů je navíc nutná pečlivější úprava vody.

Udržujte vodu v bazénu čistou a zdravotně nezávadnou

Údržba bazénu se skládá z několika částí, zejména z úpravy vody a odstraňování nečistot. Existují různá příslušenství, které vám údržbu bazénu ulehčí. S odstraňováním nečistot vám mohou pomoci různé síťky, ale také speciální bazénové vysavače. Pomocí nich odstraníte nečistoty nejen z vodní hladiny, ale také ze dna bazénu. Pořídit si můžete manuální vysavače, nebo automatické, které jednoduše hodíte do vody a ony odvedou práci za vás. Před nečistotami chraňte bazén plachtou. Úprava vody souvisí s udržováním ideálního pH a vytvořením takového prostředí, ve kterém nemají bakterie nebo plísně žádnou šanci. Z tohoto ohledu je velmi důležité filtrační zařízení, kterému se budeme podrobně věnovat níže. Ale také bazénová chemie. Existují přípravky na udržování vyrovnaného pH a také pro dezinfekci vody. Na výběr máte zejména z přípravků na bázi chloru nebo bezchlorových. Pokud se chcete vyhnout špinavé, zelené a zapáchající vodě v bazénu, pravidelně kontrolujte její pH.

Způsoby filtrace

Kvalitní filtrační systém je základ, pokud se chcete vyhnout častému vypouštění a napouštění bazénu. U zapuštěných bazénů se bez něj určitě neobejdete. Existují dva základní typy filtrací, a to písková a kartušová. Písková filtrace čistí vodu pomocí křemičitého písku, přes který voda prochází a ve kterém se zachytávají nečistoty. Hodí se zejména do větších bazénů (průměr větší než 3,7 metrů) a s pevnou konstrukcí. Tento typ pomáhá také s udržováním pH vody a často je k němu možné připojit poloautomatický vysavač, případně další doplňky. Ne vždy spolu s pískovou filtrací obdržíte také potřebné vložky či písek, ten je tedy nutné dokoupit. Kartušová filtrace je o něco levnější a hodí se do menších nebo méně používaných bazénů. Uvnitř se nachází kartušová filtrační vložka, která vypadá jako skládací harmonika a která zachytává veškeré nečistoty. Tuto vložku je ale nutné několikrát týdně oplachovat pod tekoucí vodou a za jednu sezónu jich spotřebujete několik.

Pes plave v bazénu

Příslušenství a doplňky pro ještě více zábavy

Budete-li si pořizovat nadzemní bazén s pevnou konstrukcí, budete potřebovat geotextilní podložku. Dále byste si měli pořídit filtrační zařízení a potřebnou bazénovou chemii, které vám usnadní údržbu vody v bazénu. Můžete narazit na automatické dávkovače bazénové chemie, které udělají vše za vás, tepelná čerpadla, solinátory (pro úpravu slané vody) či poloautomatické a automatické vysavače pro odstraňování nečistot. Pokud nemáte bazén zastřešený, doporučujeme také pořídit krycí plachtu, která nejen, že zabrání nečistotám v průniku do vody, ale také udrží vodu teplou. Zimní plachta zabrání množení řas ve vodě a je nezbytná pro zazimování bazénu. Příjemnější pobyt v bazénu vám zajistí např. masážní trysky, protiproud, chrliče či různé gejzíry. Nezapomínejte ani na zajištění bezpečnosti bazénu pomocí dostatečného osvětlení, schůdků apod. Mnoho lidí bohužel zcela mylně předpokládá, že před nechtěným pádem do bazénů je ochrání krycí plachta. Její nosnost je však omezená a případný pád do bazénu spolu s ní je daleko více nebezpečný.

TIP: Nejste si jistí, jaké osvětlení bazénu a jeho okolí zvolit, aby bylo estetické a zajistilo dostatečné bezpečí? Přečtěte si, jak si nejlépe posvítit na bazén!

Uvažujete nad zastřešením?

Zastřešení je jedním ze způsobů, jak zvýšit bezpečnost uvnitř, ale i vně bazénu. Zároveň vám pomůže udržet vodu v bazénu čistší a také teplejší a tím se prodlouží doba, kdy jej lze používat. Zastřešený můžete mít bazén celý nebo jen částečně a na výběr máte z široké škály materiálů, barevných provedení a typů. Jedním z nich je automatická roleta, která může mít také funkci solárního panelu. Tyto rolety slouží pouze pro zakrytí bazénu. Podobným řešením je také nadzemní posuvné zastřešení, které se zasadí do pojezdných lišt okolo bazénu. Toto zastřešení lze odsunout a užívat si přímého slunečního svitu. Zároveň si můžete vybrat i výšku tohoto zastřešení, která může být i podchozí a umožňovat užívání bazénu celoročně. Pokud však chcete zastřešený bazén používat, je nejvhodnější sáhnout po posuvné terase. Ta je složena z více segmentů, které se ovládají pomocí tlačítka a zakryje bazén i jeho okolí. Je však náročná na finance i na prostor okolo bazénu.

TIP: Pořiďte si ke svému bazénu to nejlepší příslušenství pro větší zábavu, bezpečnost i snadnější úpravu vody!

Víte, že si můžete vybrat mezi sladkou a slanou vodou?

Většina bazénů je napuštěná sladkou vodou a možná by vás ani nenapadlo, že to lze i jinak. Po slané vodě začali lidé sahat zejména pro její snadnější údržbu. Tato voda sice obsahuje sůl, která je do jisté míry dezinfekční, to ale automaticky neznamená, že slaná voda žádnou úpravu nepotřebuje. Proces čištění slané vody probíhá pomocí elektrolýzy, při které vzniká chlor. Ten je ale jiný než v přípravcích pro úpravu sladké vody, je totiž vhodný i pro velmi citlivou pokožku, zejména dětskou nebo lidí trpících alergiemi či ekzémy. Slaná voda má na naši pokožku příznivé účinky a je dokonce mírně antiseptická. Pokud toužíte po bazénu se slanou vodou, nemusíte hned bourat svůj stávající. Důležité však je, abyste měli k dispozici nějaké místo mimo bazén, ve kterém je uloženo filtrační zařízení, napojovací potrubí o průměru 50 nebo 63 mm a průtok vody musí být alespoň 6 m3/hod. Pak už stačí jen pořídit solinátor a speciální bazénovou sůl.


TOP 5 nafukovacích bazénů

Nafukovací bazény patří k nejlevnějším typům s nejjednodušší instalací. Nevyžadují ani příliš velký prostor a pokud nechcete do instalace a údržby bazénu investovat příliš peněz, energie a času, jsou právě ony tím nejlepším řešením pro vás. Nafukovací bazény jsou vhodné jak pro děti, tak i pro dospělé a využít je můžete dokonce i pro umytí či ochlazení vašich domácích mazlíčků.

Marimex Tampa Ratan

Marimex Tampa Ratan
Zdroj: Marimex.cz

Nafukovací bazén Marimex Tampa Ratan se snadno udržuje a je připraven k použití opravdu rychle. Bazén stačí pouze položit na bazénovou podložku na určeném místě, rozbalit, nafouknout horní límec a začít napouštět vodou. Bazén se postupně začne sám stavět, díky stoupající vodě. Do plného napuštění stačí přibližně 10 minut. Nafukovací bazén Marimex Tampa Ratan má boční stěny vyrobené z třívrstvého PVC, které je velmi pevné, ale zároveň pružné. Tento bazén navíc okouzlí svým originálním designem, vnitřní fólie je v motivu mozaiky a vnější v oblíbeném moderním designu ratan. Nafukovací bazén Marimex Tampa Ratan nemá žádné ostré hrany ani pevné prvky a jeho používání je tedy maximálně bezpečné. Bazén lze používat pouze v koupací sezóně, poté se doporučuje jej vypustit, vysušit a uložit na suché místo. Doporučuje se také chránit napuštěný bazén speciální krycí plachtou.

Technické parametry produktu Marimex Tampa Ratan

VlastnostSpecifikace

Typ bazénu

nafukovací

Umístění bazénu 

nadzemní

Tvar bazénu 

kruhový

Objem vody 

4 000 l

Materiál 

třívrstvé PVC

Rozměry 

3,05 × 0,76 m

Hloubka 

76 cm


Marimex Tampa ovál

Marimex Tampa Oval
Zdroj: Marimex.cz

Nafukovací bazén Marimex Tampa ovál má obdélníkový tvar, pevnou konstrukci s opěrným rámem a nafukovací lem. Tento bazén se i přes své větší rozměry snadno uvádí do provozu: stačí na určeném místě rozložit bazénovou podložku, položit na ni rozbalený bazén, nafouknout límec a napouštět vodou. Stoupající voda bazén postaví do přibližně 20 minut. Opěrná konstrukce je samonosná a opatřená antikorozní úpravou, podporuje stabilitu bočních stran a zvyšuje bezpečnost používání nafukovacího bazénu Marimex Tampa ovál. K bazénu lze také připojit kartušovou či pískovou filtraci. Pro jejich instalaci jsou ve stěnách bazénu již připravené speciální průchody. K bazénu je možné dokoupit i bohaté příslušenství jako podložku, krycí plachtu či schůdky. Krycí plachta slouží pro ochranu bazénu před spadanými nečistotami. Nafukovací bazén Marimex Tampa ovál doporučujeme po skončení koupací sezóny vypustit, vyčistit a uložit na suché místo. Vypouštění vody z bazénu usnadňuje speciální vypouštěcí otvor s víčkem.

Technické parametry produktu Marimex Tampa ovál

VlastnostSpecifikace

Typ bazénu

nafukovací

Umístění bazénu 

nadzemní

Tvar bazénu 

oválný

Objem vody 

10 900 l

Materiál 

třívrstvé PVC

Rozměry 

5,50 × 3,05 m

Hloubka 

107 cm


Marimex Tampa Plameňák

Marimex Tampa Plamenak
Zdroj: Marimex.cz

Nafukovací bazén Marimex Tampa Plameňák je nadzemní nafukovací bazén s velmi originálním a zajímavým designem. Je samonosný a velmi rychle se instaluje: na určené místo umístěte bazénovou podložku, položte na ni rozložený bazén, nafoukněte horní límec a začněte pomalu napouštět vodou. Stoupající voda zajistí, že se bazén do několika minut sám postaví – a je připravený k používání. Také vypouštění nafukovacího bazénu Marimex Tampa Plameňák je velmi jednoduché díky výpustnému ventilu. Nafukovací bazén Marimex Tampa Plameňák má boční stěny a dno vyrobené z třívrstvého PVC materiálu, který se skládá z polyesterové podkladové tkaniny s oboustranně laminovaným PVC. Díky tomu je zajištěna také vysoká pevnost a pružnost bazénu a s nimi i vysoká bezpečnost a pohodlnost jeho používání. V nafukovacím límci se nachází malá sprcha, kterou je po napojení na zahradní hadici možné používat k dodatečnému osvěžení a zábavě.

Technické parametry produktu Marimex Tampa Plameňák

VlastnostSpecifikace

Typ bazénu

nafukovací

Umístění bazénu 

nadzemní

Tvar bazénu 

kruhový

Materiál 

třívrstvé PVC

Rozměry 

1,83 × 0,51 m


Dětský bazén Tropický útes

Dětský bazén Tropický útes
Zdroj: Marimex.cz

Nafukovací bazén Tropický útes značky Intex je ideální pro dětské vodní radovánky. Díky svým drobnějším rozměrům je vhodný i pro malé děti a navíc pro jeho umístění nepotřebujete příliš prostoru. Má obdélníkový tvar a je vyveden v pestrých barvách a s mořskými motivy. Nafukovací bazén Tropický útes má průměr 3,05 m a jeho stěna je 37 cm vysoká. Jeho objem je přibližně 999 litrů vody a je vyroben z velmi odolného a pevného vinylu o tloušťce 0,32 mm. Součástí balení je kromě bazénu samotného také sada pro opravu. Bazén má 3 vzduchové komory s dvojitými ventily a napuštění bazénu je tak velmi jednoduché.

Technické parametry produktu Dětský bazén Tropický útes

VlastnostSpecifikace

Typ bazénu

nafukovací

Umístění bazénu 

nadzemní

Tvar bazénu 

obdélníkový

Rozměry 

3,05 × 1,83 × 0,56 m


Skládací bazén pro psy

Skládací bazén pro psy
Zdroj: Marimex.cz

Pálící slunce a vysoké denní teploty mohou být pro chlupaté mazlíčky velmi nepříjemné. Ochlazení a osvěžení jim můžete dopřát i díky tomuto nafukovacímu bazénu od firmy Marimex. Bazén je skládací a jeho instalace je velmi jednoduchá. Jeho průměr je 120 cm, vysoký je přibližně 30 cm a dno je zesílené a má protiskluzovou úpravu. Stěny tohoto bazénu jsou z PVC s pevnou výplní a bazén je také vybaven výpustním ventilem pro snadné vypouštění vody.

Technické parametry produktu Skládací bazén pro psy

VlastnostSpecifikace

Typ bazénu

nafukovací

Umístění bazénu 

nadzemní

Tvar bazénu 

kruhový

Materiál 

PVC s pevnou výplní

Výška 

30 cm

Průměr 

120 cm

Hmotnost 

5,25 kg


TOP 5 nadzemních bazénů

Ndzemní bazény jsou bazény s konstrukcí vybavené pevným kovovým, nebo ocelovým rámem. Jsou odolné, stabilní a dlouho vydrží. Některé modely navíc není nutné po koupací sezóně uklízet, při správném zazimování vám na zahradě vydrží i mnoho let. Bazény s konstrukcí se velmi snadno staví, nabízejí většinou mnohem větší kapacitu vody a také prostoru a oproti nafukovacím bazénům mají po celém obvodu stále stejnou šířku. Některé z nadzemních bazénů je možné také zapustit částečně či zcela do země.

Intex Florida

Intex Florida
Zdroj: Marimex.cz

Nadzemní bazén Intex Florida disponuje kovovým rámem. Pozinkovaná konstrukce s práškovým nástřikem je vysoce odolná a dostatečně robustní pro dlouhodobé používání. Bazén se velmi jednoduše instaluje, doba montáže je zhruba 30 minut. Boční stěny a dno nadzemního bazénu Intex Florida jsou vyrobené z třívrstvého materiálu SUPER-TOUGH®, který se skládá z polyesterové podkladové tkaniny se silným oboustranně laminovaným PVC. Tento pevný materiál zajišťuje bazénu vysokou stabilitu a bezpečnost. Nadzemní bazén Intex Florida je dodáván i s bazénovou podložkou a je možné k němu připojit filtraci (průchodky pro její instalaci a další potřebné součástky nejsou součástí balení). K bazénu je také možné dokoupit další příslušenství jako jsou schůdky apod. Po skončení koupací sezóny je nutné bazén vypustit, vyčistit a uschovat na suché místo.

Technické parametry produktu Intex Florida

VlastnostSpecifikace

Typ bazénu

s konstrukcí

Umístění bazénu 

nadzemní

Tvar bazénu 

kruhový

Objem vody 

4 485 l

Materiál 

třívrstvé PVC, ocel

Rozměry 

3,05 × 0,76 m

Průměr 

305 cm

Hloubka 

76 cm


Marimex Orlando

Marimex Orlando
Zdroj: Marimex.cz

Nadzemní bazén Marimex Orlando nabízí svým majitelům celoroční provoz. Po skončení koupací sezóny jej stačí řádně zazimovat. Instalace bazénu je velmi jednoduchá, stačí jej rozbalit na rozvinuté bazénové podložce a sestavit. Montáž zabere přibližně 2 hodiny a poté je možné bazén napustit vodou a začít používat. Nadzemní bazén Marimex Orlando má dno i boční stěny opatřené fólií z měkčeného PVC, která je napnutá na pevných ocelových plátech. Pevná a stabilní konstrukce bazénu a galvanizované bazénové stěny z ocelového plechu s antikorozní úpravou zajišťují bazénu dostatečnou odolnost vůči mrazu, dostatečnou stabilitu a také odolnost vůči mechanickému poškození. Díky tomu je možné bazén bez obav používat dlouhodobě. Nadzemní bazén Marimex Orlando je možné částečně či zcela zapustit do země a lze k němu připojit pískovou či kartušovou filtraci. Součástí balení je návod k montáži a také k zazimování.

Technické parametry produktu Marimex Orlando

VlastnostSpecifikace

Typ bazénu

s konstrukcí

Umístění bazénu 

nadzemní, zapuštěný

Tvar bazénu 

kruhový

Objem vody 

8 600 l

Materiál 

ocel, měkčené PVC

Rozměry 

3,66 × 0,91 m

Hloubka 

91 cm


Intex Florida Premium

Intex Florida Premium
Zdroj: Marimex.cz

Nadzemní bazén Intex Florida Premium má kovový rám, je určený k nadzemní instalaci a dodáván včetně kartušové filtrace a schůdků. Jednoduše se instaluje a přibližně za jednu hodinu už může být připraven k použití. Obvodová konstrukce a třívrstvý materiál dna a bočních stěn SUPER-TOUGH® zajišťují bazénu stabilitu, odolnost vůči mechanickému poškození či slunečnímu záření a také dlouhou životnost. Nadzemní bazén Intex Florida Premium je vybavený a kartušovou filtrací (2 006 l), která je dodávána spolu se všemi potřebnými přípojkami a propojovacími hadicemi. Díky bezpečnostním schůdkům máte zaručený bezpečný vstup i výstup z bazénu. Nadzemní bazén Intex Florida Premium je určen pro provoz pouze v koupací sezóně, po jejím skončení je nutné jej vypustit, vyčistit, složit a uložit na suché místo.

Technické parametry produktu Intex Florida Premium

VlastnostSpecifikace

Typ bazénu

s konstrukcí

Umístění bazénu 

nadzemní

Tvar bazénu 

obdélníkový

Objem vody 

8 400 l

Materiál 

PVC, ocel

Rozměry 

2 × 4 × 1 m

Průměr 

200 cm

Hloubka 

122 cm


Marimex Orlando Premium

Marimex Orlando Premium
Zdroj: Marimex.cz

Nadzemní bazén Marimex Orlando Premium lze umístit nad zem, či jej zcela nebo částečně zapustit do země. Tento bazén je také navíc možné používat celoročně a přes zimu není nutné jej uklízet, stačí pouze dostatečně a řádně zazimovat. Nadzemní bazén Marimex Orlando Premium se může pyšnit vysokou kvalitou použitých materiálů. Těleso bazénu je vyrobené z kvalitního hlubokotažného plechu, který je dvakrát silnější než u ostatních bazénů. Těleso je navíc povrchově upravené žárovým oboustranným zinkováním a také čtyřvrstvým vypalovaným lakem. Nadzemní bazén Marimex Orlando Premium dále disponuje speciální lištou s vlnolamem a jeho vnitřní stěny i dno jsou pokryté zesílenou folií. Díky elegantní šedé barvě se bude tento bazén skvěle vyjímat na vaší zahradě, pokud se rozhodnete pro nadzemní instalaci. Vysokou stabilitu a odolnost vůči mechanickému poškození zajišťuje kvalitní fólie napnutá na pevných ocelových plátech.

Technické parametry produktu Marimex Orlando Premium

VlastnostSpecifikace

Typ bazénu

s konstrukcí

Umístění bazénu 

nadzemní, zapuštěný

Tvar bazénu 

kruhový

Objem vody 

28 000 l

Materiál 

ocel

Rozměry 

5,48 × 1,22 m

Průměr 

550 cm

Hloubka 

108 cm


Intex Florida Premium Dakota

Intex Florida Premium Dakota
Zdroj: Marimex.cz

Nadzemní bazén Intex Florida Premium Dakota disponuje kovovou konstrukcí a šedým obkladem z PVC. Zpevněné boční stěny a třívrstvá stěna bazénu zaručují pevnost, trvanlivost a dlouhou životnost bazénu. Vnitřní rám je silnější než běžné rámy a jednoduše se sestavuje: jeho jednotlivé části snadno zapadají do sebe a na jejich montáž proto nemusíte používat žádné další nástroje. Bazén může být k použití připravený již do 30 minut. Nadzemní bazén Intex Florida Premium Dakota má třívrstvou laminovanou fólii vyztuženou polyesterovou tkaninou. Právě vysoce kvalitní zpracování zajišťuje dlouhodobé a bezproblémové používání bazénu. Spolu s konstrukcí je součástí balení také písková filtrace Sand 4 (4 m3/hod), která je dodávána včetně hadic, průchodek pro stěnu bazénu a potřebného spojovacího materiálu. Dále balení obsahuje bezpečnostní schůdky, bazénovou podložku a krycí plachta. Nadzemní bazén Intex Florida Premium Dakota je určený k nadzemní instalaci a po skončení koupací sezóny je nutné jej vypustit, vyčistit, složit a uložit na suché místo.

Technické parametry produktu Intex Florida Premium Dakota

VlastnostSpecifikace

Typ bazénu

s konstrukcí

Umístění bazénu 

nadzemní

Tvar bazénu 

kruhový

Objem vody 

16 800 l

Materiál 

ocel

Rozměry 

4,78 × 1,24 m

Průměr 

550 cm

Hloubka 

124 cm


TOP 4 zapuštěné bazény

Zapuštěné bazény jsou oproti nafukovacím vybavené kvalitním rámem a jsou proto mnohem stabilnější, odolnější a déle vydrží. Tyto bazény jsou náročnější na instalaci a jejich prvotní náklady jsou kvůli potřebným stavebním úpravám vyšší. Jejich dlouhá životnost a často také nenáročná úprava ale tuto prvotní investici vynahradí. Zapuštěné bazény navíc snadno splynou s okolím a ničím tak nenarušují celkový vzhled zahrady či terasy.

Bestway Hydrium

Bestway Hydrium
Zdroj: Heureka.cz

Zapuštěný bazén Bestway Hydrium disponuje pevnou konstrukcí a ačkoliv je poměrně robustní, velmi snadno se instaluje. Je možné jej zapustit do země zcela, či pouze částečně, ale také nechat jej úplně nad zemí. Vnější stěny bazénu jsou ocelové a vysoce odolné, zajišťují dostatečnou stabilitu bazénu a podporují také jeho dlouhou životnost. Zapuštěný bazén Bestway Hydrium je dále vybaven vnitřní PVC fólií s UV filtrem, která bazén chrání před poškozením od slunečního záření. Bazén má pevný kovový okraj, díky kterému je jeho používání bezpečnější a především pohodlnější, a také má zabudovaný dávkovač chemikálií. který usnadňuje údržbu bazénu. Součástí balení je písková filtrace a bezpečností schůdky. Zapuštěný bazén Bestway Hydrium není nutné po skončení koupací sezóny uskladňovat, je ale důležité jej řádně zazimovat.

Technické parametry produktu Bestway Hydrium

VlastnostSpecifikace

Typ bazénu

s konstrukcí

Umístění bazénu 

zapuštěný, nadzemní

Tvar bazénu 

kruhový

Objem vody 

10 990 l

Materiál 

PVC, ocel

Rozměry 

3,6 × 1,2 m

Průměr 

360 cm

Hloubka 

120 cm


Marimex Orlando

Marimex Orlando
Zdroj: Marimex.cz

Nadzemní bazén Marimex Orlando nabízí svým majitelům celoroční provoz. Po skončení koupací sezóny jej stačí řádně zazimovat. Instalace bazénu je velmi jednoduchá, stačí jej rozbalit na rozvinuté bazénové podložce a sestavit. Montáž zabere přibližně 2 hodiny a poté je možné bazén napustit vodou a začít používat. Nadzemní bazén Marimex Orlando má dno i boční stěny opatřené fólií z měkčeného PVC, která je napnutá na pevných ocelových plátech. Pevná a stabilní konstrukce bazénu a galvanizované bazénové stěny z ocelového plechu s antikorozní úpravou zajišťují bazénu dostatečnou odolnost vůči mrazu, dostatečnou stabilitu a také odolnost vůči mechanickému poškození. Díky tomu je možné bazén bez obav používat dlouhodobě. Nadzemní bazén Marimex Orlando je možné částečně či zcela zapustit do země a lze k němu připojit pískovou či kartušovou filtraci. Součástí balení je návod k montáži a také k zazimování.

Technické parametry produktu Marimex Orlando

VlastnostSpecifikace

Typ bazénu

s konstrukcí

Umístění bazénu 

nadzemní, zapuštěný

Tvar bazénu 

kruhový

Objem vody 

8 600 l

Materiál 

ocel, měkčené PVC

Rozměry 

3,66 × 0,91 m

Hloubka 

91 cm


Bestway Hydrium Oval

Bestway Hydrium Oval
Zdroj: Heureka.cz

Zapuštěný bazén Bestway Hydrium Oval je velmi stabilní, odolný a zaručuje spoustu zábavy po celý rok. Je určený především k zapuštění do země, a to buď úplně, nebo jen částečně. Můžete jej ale také instalovat kompletně nad zemí. Vnější stěny jsou ocelové a silné 0,4 mm, což poskytuje bazénu dostatečnou pevnost a pružnost. Vnitřní stěny jsou pokryté PVC fólií s UV filtrem. Díky tomu bazén odolá také slunečnímu záření. Zapuštěný bazén Bestway Hydrium Oval má vysokou odolnost i proti povětrnostním a klimatickým vlivům a díky kovovému rámu s antikorozní úpravou vydrží opravdu dlouho. Montáž, údržba i čištění bazénu jsou velmi jednoduché, zejména díky bohatému příslušenství. V sadě najdete pískovou filtraci, bazénovou podložku, krycí plachtu, dávkovač chemikálií i bezpečností schůdky. Provoz bazénu je celoroční, na zimu je však nutné jej důkladně zazimovat.

Technické parametry produktu Bestway Hydrium Oval

VlastnostSpecifikace

Typ bazénu

s konstrukcí

Umístění bazénu 

zapuštěný, nadzemní

Tvar bazénu 

oválný

Objem vody 

16 296 l

Materiál 

PVC, ocel

Rozměry 

5 × 3,6 × 1,2 m

Hloubka 

120 cm


Marimex Orlando Premium

Marimex Orlando Premium
Zdroj: Marimex.cz

Nadzemní bazén Marimex Orlando Premium lze umístit nad zem, či jej zcela nebo částečně zapustit do země. Tento bazén je také navíc možné používat celoročně a přes zimu není nutné jej uklízet, stačí pouze dostatečně a řádně zazimovat. Nadzemní bazén Marimex Orlando Premium se může pyšnit vysokou kvalitou použitých materiálů. Těleso bazénu je vyrobené z kvalitního hlubokotažného plechu, který je dvakrát silnější než u ostatních bazénů. Těleso je navíc povrchově upravené žárovým oboustranným zinkováním a také čtyřvrstvým vypalovaným lakem. Nadzemní bazén Marimex Orlando Premium dále disponuje speciální lištou s vlnolamem a jeho vnitřní stěny i dno jsou pokryté zesílenou folií. Díky elegantní šedé barvě se bude tento bazén skvěle vyjímat na vaší zahradě, pokud se rozhodnete pro nadzemní instalaci. Vysokou stabilitu a odolnost vůči mechanickému poškození zajišťuje kvalitní fólie napnutá na pevných ocelových plátech.

Technické parametry produktu Marimex Orlando Premium

VlastnostSpecifikace

Typ bazénu

s konstrukcí

Umístění bazénu 

nadzemní, zapuštěný

Tvar bazénu 

kruhový

Objem vody 

28 000 l

Materiál 

ocel

Rozměry 

5,48 × 1,22 m

Průměr 

550 cm

Hloubka 

108 cm

5/5 - (2 votes)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..