Koberec do ložnice

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Jak vybrat nejlepší koberec do každé místnosti?

Každá místnost v naší domácnosti má svá specifika, na která bychom měli myslet i při výběru koberce. Jiný koberec se hodí do ložnice, jiný do pracovny a úplně jiný do dětského pokoje. V článku se dozvíte, jaké vlastnosti by měly mít koberce do jednotlivých místností a na co si dát nejvíce pozor.

Jaké materiály koberce jsou obecně nejlepší?

Bez ohledu na specifika jednotlivých místností, dá se říci, že koberce z přírodních materiálů mají obecně ty nejlepší vlastnosti. Dobře izolují hluk i teplo, udržují si svůj tvar i barvu, jsou navíc velice příjemné na dotek a jako bonus skvěle odpuzují tekutiny, takže míra jejich případného znečištění je výrazně menší.

Vše si předem promyslete

Je určitě lepší věnovat volbě koberce více času, než být s výsledkem nespokojení. Předem si proto promyslete, jaké vlastnosti koberce jsou pro vás v dané místnosti nejdůležitější. Záleží vám nejvíce na tom, jak koberec vypadá, nebo jak snadno se udržuje či jakou má strukturu? Koberce nejsou pouze estetickou záležitostí, pomáhají také změkčit podlahu a chrání nás před chladem.

TIP: Koberce vám příliš nesedí a dáváte přednost „čisté“ podlaze? Pak byste se měli zamyslet, jaká podlaha s jakými vlastnostmi se do které místnosti hodí. Více tipů na vás čeká v našem článku Najděte si ideální podlahu do každé místnosti.

Celoplošný koberec, nebo kusový?

Kusové koberce jsou velmi praktické, protože se snadno pokládají a v případě nespokojenosti s nimi se jich také snadno zbavíte. Ovšem v některých místnostech je mnohem lepší pokrýt kobercem celou podlahu. Kusové koberce se vyrábí v různých velikostech, a pokud se vám ty celoplošné nelíbí, můžete pořídit opravdu velký kusový koberec, který nepokryje celou místnost, ale její větší část. V některých pokojích může vypadat velmi hezky, pokud si pořídíte několik různorodých kusových koberců a umně je rozmístíte.

Koberec na terasu

Koberec je nutné pravidelně udržovat

Před pořízením koberce si uvědomte, že jeho pravidelná údržba je velmi důležitá. V chlupech koberce se snadno zachytává prach a další drobné nečistoty, a pokud nebudete koberec pravidelně vysávat a čistit, značně tím ohrozíte své zdraví. Pravidelná údržba koberce může být časově i energeticky náročná, a je proto velmi důležité předem zvážit, zda se k ní dostanete tak často, jak je potřeba. Některé materiály jsou méně náročné na údržbu a jejich čištění vám tolik času nezabere.

Koberec v ložnici ovlivní vaši náladu hned po ránu

Koberec z přírodního materiálu díky jeho vlastnostem oceníte zejména v ložnici. Právě zde udělá velkou službu jeho příjemný povrch a tepelně izolační vlastnosti. Koberec v ložnici má své pevné místo, chrání nás před chladem od podlahy a jeho příjemná měkkost nám zvedne náladu hned po prvním šlápnutí. Koberec do ložnice vybírejte především s ohledem na barevné provedení místnosti, aby se skvěle hodil k dalšímu vybavení a ložnice působila sladěně a útulně.

TIP: Koberce mají spoustu skvělých vlastností, díky kterým jsou stále velmi oblíbené. Vyznáte se ale v jejich materiálech? A víte, jak zvolit vhodnou velikost koberce? Odpovědi na tyto otázky a spoustu dalších užitečných informací o kobercích najdete v našem článku Koberce zahřejí a zútulní domov.

Dětský pokoj dokáže koberec zútulnit a rozveselit

U koberce do dětského pokoje byste měli dát přednost takovému, který je odolný vůči znečištění, je měkký a příjemný a dlouho vydrží. Koberec by v dětském pokoji chybět určitě neměl, protože zejména menší děti rády tráví čas na podlaze a mohly by snadno nastydnout. Díky koberci je podlaha nejen teplejší, ale také měkčí a pohodlnější. U koberce do dětského pokoje je důležitý také jeho vzhled. Můžete si zde dovolit trochu experimentovat a zvolit koberec hrající všemi barvami či přímo s dětskými motivy.

Koberec v obývacím pokoji má více funkcí

V obývacím pokoji trávíme hodně času, a proto bychom výběr koberce do tohoto pokoje neměli podcenit. Koberec v obývacím pokoji by měl být příjemný na dotek, ale také odolnější vůči znečištění. Máte-li chlupaté domácí mazlíčky, dejte přednost koberci s nízkým vlasem, který se snadněji udržuje a čistí od zvířecích chlupů. Koberec v obývacím pokoji by měl dokonale ladit s ostatním vybavením a spolu s ním dotvářet celkový estetický dojem.

Koberec do ložnice

Koberec v předsíni: ano, nebo ne?

Zvažujete pořízení koberce do předsíně? Nebo máte naopak pocit, že v této místnosti nemá koberec co dělat? Vybavit předsíň kobercem je samozřejmě možné a může to být také velmi praktické, je ovšem potřeba zvolit správný materiál. Protože je předsíň místností, do které zvenčí vstupujeme jako první, měl by koberec zde být snadno udržovatelný a čistitelný, zejména od drobných nečistot nanesených zvenku. Existují speciální zátěžové koberce, které se jen tak nezašpiní a pokud už ano, velmi snadno se čistí. S pomocí koberce můžete předsíň krásně oživit a také zútulnit a svou návštěvu přivítat originálně a příjemně.

Koberec před vchod usnadní úklid

Řeč je o klasické rohožce, která je velmi praktická a neměla by chybět před žádným vstupem. Rohožka je určená především k očištění obuvi od nečistot zvenku a brání jejich nanesení dovnitř, což může výrazně usnadnit úklid doma. Rohožka může být ale také estetická a vítat nás i naše návštěvy doma. Pořídit si můžete rohožku s vtipným i milým nápisem a mnoho obchodů s koberci dokonce nabízí možnost vytvořit si vlastní rohožku například se jmény členů domácnosti nebo s jejich karikaturami.

TIP: Nejen koberce, ale také světla bychom měli vybírat podle specifik dané místnosti. Jak správně osvětlit ložnici, obývací pokoj, pracovnu či kuchyni vám poradí náš článek Jak vybrat nejlepší osvětlení do každé místnosti?

Exteriérový koberec na balkón či terasu

Stále větší oblibě se těší tzv. travní koberce, tedy koberce imitující trávník. Jedná se v podstatě o umělý trávník, který nejen dobře vypadá, ale má i celou řadu šikovných vlastností. Kvalitní travní koberce odolávají UV záření, takže si svou barvu i vzhled udrží po opravdu dlouhou dobu, a tento typ koberce se navíc velmi snadno pokládá. Na výběr máte z více druhů umělých trávníků: pořídit si můžete travní koberec s nízkým vlasem, který se snadno udržuje, koberec s vyšším vlasem, který je velmi příjemný na dotyk, a nebo hustší travní koberec, který nezadržuje vodu a zabraňuje vnášení nečistot dovnitř.

5/5 - (1 vote)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..