Klimatizace dokáže ochladit, ale i topit

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Klimatizace vám pomůže zvládnout i velmi teplé léto

Klimatizace se v posledních letech stala nedílnou součástí mnoha obchodů, kanceláří a také domácností. Díky ní si můžete teplotu uvnitř nastavit přesně tak, jak potřebujete. Klimatizace bude tuto teplotu stále udržovat a vy se tak u sebe doma můžete cítit příjemně bez ohledu na teploty panující venku. Klimatizace může mít ale i spoustu dalších úžasných funkcí. Jaké to jsou a na jaké další parametry si dát pozor, abyste si vybrali tu nejlepší klimatizaci pro svou domácnost?

Klimatizace dokáže ochladit, ale i topit

Obsah článku

TOP 5 mobilních klimatizací (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Tristar AC-5529Tristar AC-5529
Olimpia Splendid Compact 8POlimpia Splendid Compact 8P
Gorenje KAM26PGorenje KAM26P
Sencor SAC MT9020CSencor SAC MT9020C
Klarstein Metrobreeze RomKlarstein Metrobreeze Rom

TOP 5 nástěnných klimatizací (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
LG Standard S12EQLG Standard S12EQ
Midea/Comfee MSAF5-12HRDN8-QEMidea/Comfee MSAF5-12HRDN8-QE
Olimpia Splendid Nexya S4E Inverter 18Olimpia Splendid Nexya S4E Inverter 18
Samsung Maldives AR09RXFPEWQNEU + AR09RXFPEWQXEUSamsung Maldives AR09RXFPEWQNEU + AR09RXFPEWQXEU
Samsung Maldives AR09RXFPEWQNEU + AR09RXFPEWQXEUDaikin Comfora FTXP25M9 + RXP25M

TOP 5 ochlazovačů vzduchu (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
TRISTAR AT-5464Tristar AT-5464
ECG ACR 5570ECG ACR 5570
Klarstein WhirlwindKlarstein Whirlwind
ETA Frost 2568 90000ETA Frost 2568 90000
Sencor SFN 9011SLSencor SFN 9011SL

Co je to klimatizace?

Klimatizace je zařízení, které nám pomáhá udržovat v místnosti optimální teplotu, a to pomocí ochlazování či ohřívání vzduchu. Optimální teplota v místnosti by se měla pohybovat mezi 18 a 22 °C, konkrétní stupeň samozřejmě závisí na vašich osobních preferencích. Rozdíl mezi venkovní a vnitřní teplotou by ale nikdy rozhodně neměl překročit 6 °C, abyste při přechodu z místnosti ven neutrpěli tepelný šok. Na trhu narazíte na spoustu typů klimatizací. Nejčastěji se dělí podle způsobu umístění. Základní dva typy jsou mobilní (pohyblivé) a stacionární (pevné) klimatizace. Stacionární klimatizace jsou nejčastěji splitové, to znamená, že mají dvě vzájemně propojené jednotky – venkovní a vnitřní. Pozor si dejte na ochlazovače vzduchu, které se od na první pohled příliš neliší od mobilních klimatizací, je však mezi nimi hned několik zásadní rozdílů (viz níže). Klimatizace dokáže nejen změnit teplotu vzduchu, ale také z něj odvést vlhkost, zabránit tím vzniku a šíření plísní a udržovat vzduch čistší.

TIP: K letnímu osvěžení může přispět i bazén. Jak si pořídit ten nejlepší vám prozradí tento náš článek.

Z čeho se klimatizace skládá?

Splitová klimatizace se skládá ze dvou částí, tedy vnitřní a venkovní jednotky. Tyto jednotky jsou mezi sebou propojeny kabely zajišťujícími jejich komunikaci a také potrubím, kterým proudí chladivo. K venkovní jednotce může být připojeno i více vnitřních jednotek, v takovém případě se jedná o tzv. multisplit. Vnitřní jednotky je nejlepší instalovat co nejblíže stropu, aby byl vzduch distribuován po místnosti od shora a tedy rovnoměrněji. Venkovní jednotka se nejčastěji umisťuje přímo na stěnu budovy, na balkón či na střechu, lze ji ale umístit i dovnitř, ideálně do nebytového prostoru. V případě mobilní klimatizace je k dispozici pouze jedna jednotka, a to ta vnitřní. Tu lze umístit do otevřeného okna, do speciálně vytvořeného otvoru nebo ji položit na zem kamkoliv v místnosti, kde je zrovna potřeba. Při výběru vhodného místa jste však omezeni délkou vývodní hadice, která musí vést z místnosti ven, a to buď otevřeným oknem či opět speciálním otvorem.

Jak na odvod horkého vzduchu a kondenzátu?

Klimatizace přivádí vzduch zvenčí, upravuje jej na nastavenou teplotu, upravený vzduch přivádí do místnosti a zároveň jej poté odvádí spolu s odpadním teplem ven z budovy. Horký vzduch je u stacionární klimatizace odváděn skrz mřížku ve venkovní jednotce, u mobilní klimatizace skrz vývod hadice umístěný ven z místnosti. Během úpravy teploty vzduchu ale dochází ještě k tvorbě kondenzátu, který je rovněž třeba odvádět. U stacionární klimatizace se nejčastěji odvádí speciální hadičkou, jejíž vývod může být napojen na odpadní systém či svod dešťové vody apod. U mobilních klimatizací je kondenzát nejčastěji shromažďován ve speciální nádržce, kterou je potřeba pravidelně vylévat. Existují však také modely s automatickým výparníkem, které kondenzát promění v páru a odvádí ji ven spolu s horkým vzduchem skrz hadici.

TIP: Okolí vývodní hadice u mobilních klimatizací je nutné dostatečně utěsnit, aby do místnosti neproudil neupravený vzduch zvenčí. Součástí balení mobilních klimatizací je proto často také speciální textilní těsnění.

Klimatizace vás v létě dokonalé ochladí

Nepleťte si klimatizaci s ochlazovačem vzduchu!

Mobilní klimatizace jsou od ochlazovače vzduchu často na první pohled nerozeznatelné. Oba přístroje vypadají totiž velmi podobně, ačkoliv způsob jejich fungování je zcela odlišný. Na rozdíl od klimatizace ochlazovač vzduchu nevyužívá chladivo. To je velmi důležitá část klimatizací a typ použitého chladiva by měl výrobce vždy uvádět. Pokud jej u přístroje nenajdete, jedná se s velkou pravděpodobností právě o ochlazovač vzduchu. Ten místo chladiva používá vodu, případně led, které je nutné pravidelně doplňovat. Ochlazovač má nižší výkon a chladí tedy vzduch o něco méně než klimatizace, zároveň je ale také schopen jej ohřívat. Ochlazovač je levnější, má nižší spotřebu, je tišší, kompaktnější a především není nutné odvádět horký vzduch. Zásadním rozdílem mezi klimatizací a ochlazovačem také je, že zatímco klimatizace ze vzduchu vlhkost odvádí, ochlazovač vzduch zároveň zvlhčuje. Příliš suchý vzduch nemusí být každému příjemný a může způsobovat i menší zdravotní problémy. Pro někoho proto může být ochlazovač vzduchu vhodnější.

Lze využít klimatizaci i k vytápění?

Klimatizace se po dlouhou dobu používala pouze k ochlazování vzduchu, ten však zvládne také ohřát. Klimatizace je navíc v mnoha případech mnohem účinější a především úspornější variantou než některá topení. Její spotřeba energie je dokonce při ohřívání mnohem nižší než při ochlazování vzduchu. V mnoha porovnáních vychází klimatizace jako dodatečný zdroj tepla mnohem lépe než například plynový kotel nebo přímotop. Oproti plynovému kotli má klimatizace výrazně nižší pořizovací náklady, místnost zvládne vytopit mnohem rychleji i než přímotop a teplo vydává téměř ihned po zapnutí. Kromě ohřátí vzduch také trochu pročistí a odvlhčí, takže i v zimě se můžete těšit ze stejných výhod jako v létě. Díky celoročnímu provozu za velmi nízké spotřeby energií je klimatizace stále oblíbenějším zařízením, které si nachází své pevné místo téměř v každé domácnosti. Pozor si dejte pouze na provozní teploty. V případě, že je venku chladněji, klimatizace může být méně účinná nebo přestat fungovat úplně.

TIP: Nejste si jistí, zda je klimatizace pro vytopení vaší domácnosti to pravé? Přečtěte si náš článek o přímotopech a výsledky si sami porovnejte!

Základní kritéria pro výběr klimatizace

Výběr konkrétního typu a modelu klimatizace závisí na mnoha kritériích. Ještě než se podíváte na nabídku v obchodech, zkuste si načrtnout základní představu, co od klimatizace vyžadujete. Budete ji používat jen na ochlazování vzduchu, či chcete, aby měla také funkci topení, odvlhčování vzduchu či ventilátor, s jehož pomocí je v místnosti vytvořen osvěžující proud vzduchu? Jak velkou místnost, popřípadě kolik místností budete s pomocí klimatizace ochlazovat? Je možné ve vaší domácnosti provádět stavební úpravy, nebo ne? Nepostačí vám ochlazovač vzduchu? Při výběru klimatizace se zajímejte také o použité chladivo. Ta se liší svým chladícím výkonem a také dopadem na životní prostředí. Mezi nejpoužívanější typy patří R410A, které má vysokou chladivost, ale je nejméně ekologické, o něco ekologičtější, ale méně účinné varianty pak jsou chladiva R407c a R32. Některé klimatizace jako chladivo využívají alternativy, které jsou nejekologičtější: CO2 či propan, na který narazíte pod označením R290.

Jaká jsou důležitá kritéria při výběru klimatizace?

Dělení klimatizací

Klimatizací existuje celá řada a abyste si mohli být jistí, že jste si vybrali přesně tu, která splňuje všechny vaše požadavky, pojďme si teď jednotlivé typy představit blíže:

Mobilní klimatizace

Jedná se o malé, kompaktní přístroje, s kterými lze snadno manipulovat a umístit je přesně tam, kde potřebujete. Mobilní klimatizace sice nejsou tak výkonné jako stacionární, modely s vyšším výkonem ale bez problémů zvládnou ochladit či vyhřát i menší místnost. Velkou výhodou mobilní klimatizace je, že pro její instalaci není nutné provádět žádné stavební úpravy a lze ji použít ve všech místnostech. Je však nutné zajistit odvod horkého vzduchu, případně kondenzátu. Vývodní hadice není většinou příliš dlouhá, proto výrobci doporučují umístit mobilní klimatizaci co nejblíže k oknu či otvoru ve zdi, kterým ji budete chtít vést. Prodloužení hadice se nedoporučuje z důvodu snížení výkonu klimatizace. Mobilní klimatizace patří k nejlevnějším typům klimatizací.

Nástěnné klimatizace

Jedná se o nejběžnější typ stacionárních klimatizací, který disponuje dvěma jednotkami. Oproti mobilním klimatizacím mají vyšší pořizovací náklady, ale také výkon, jsou spolehlivější, úspornější a šetrnější k životnímu prostředí. Vnitřní jednotka je navíc ve většině případů mnohem tišší než mobilní klimatizace. U nástěnné klimatizace je však náročnější instalace, při které se neobejdete bez stavebních úprav. Předem si proto zjistěte své možnosti, určete si, kam přesně chcete venkovní a vnitřní jednotku umístit a pohlídejte si všechny odpovídající parametry, zejména pak rozměry a hmotnost. Venkovní jednotku lze umístit na zeď, ale také na zem.

Kazetové klimatizace

Kazetové klimatizace jsou speciální typ splitových klimatizací, který se zabudovává do stropního podhledu – do tzv. kazety. Díky tomu dokonale splynou s okolím a nijak výrazně nenarušují celkový vzhled místnosti. Kazetové klimatizace by se měly nainstalovat co nejblíže středu místnosti, aby vyfukovaný vzduch proudil rovnoměrně na všechny strany. Také kazetové klimatizace dokáží vzduch ochladit i ohřát a disponují často i mnoha dalšími užitečnými funkcemi.

Kanálové klimatizace

Kanálová klimatizace jsou nejčastěji nabízeny v multisplitové variantě, slouží totiž zejména k úpravě vzduchu ve více místnostech. Vnitřní jednotka klimatizace je umístěna mimo obytný prostor, například na půdě či je vestavěna do sádrokartonového podhledu. Na zdi či na stropu je z klimatizace vidět pouze mřížka pro nasávání a vyfoukávání upraveného vzduchu. Tento typ je téměř neviditelný a pořizují si jej většinou majitelé již zařízených domácností, kde by jiný typ klimatizace výrazně narušil vzhled místností. Je však nutné mít vyhrazený speciální prostor, kam lze kanálovou klimatizaci umístit, případně počítat s náročnějšími stavebními úpravami. Těm se nevyhnete tak jako tak kvůli nutnosti vytvoření rozvodu potrubí, které bude spojovat venkovní jednotku s vnitřními.

Okenní klimatizace

Tento typ klimatizace je poměrně vzácný a jedná se o alternativu k nástěnné klimatizaci, kdy je do otvoru ve zdi umístěna pouze jedna jednotka složená z venkovní a vnitřní části. Instalace okenních klimatizací je proto o něco jednodušší, ani při ní se však neobejdete bez stavebních úprav. Venkovní jednotky jsou obecně velmi hlučná zařízení, proto se nejčastěji instalují na tu část budovy, kde vyšší hluk tolik nevadí. V případě okenní klimatizace je ale venkovní část na stejném místě jako vnitřní, což může být velmi nepohodlné zejména v případě použití v ložnici či dětském pokoji.

Parapetní klimatizace

Klimatizační jednotka se u tohoto typu instaluje blíže k podlaze a na první pohled může připomínat radiátor. Parapetní klimatizace vypouští upravený vzduch spodními průduchy. V případě ohřívání vzduchu je tak teplý vzduch veden směrem od podlahy, díky čemuž může parapetní klimatizace simulovat podlahové vytápění.

Klimatizace jako lepší varianta pro ochlazení

Nejdůležitějším parametrem klimatizace je její výkon

Stejně jako u většiny jiných spotřebičů, také u klimatizací velmi záleží na jejich výkonu. Ten totiž vypovídá o tom, jak efektivní přístroj bude – čím vyšší výkon, tím rychleji a také účinněji dokáže klimatizace místnost ochladit/vytopit. Výkon se u klimatizací udává ve dvou jednotkách: BTU/hod (British Thermal Unit za hodinu) nebo W/kW (watt, případně kilowatt). 1 BTU/hod odpovídá zhruba 0,29 W. U mobilních klimatizací je průměrný výkon okolo 10 000 BTU/hod. U nástěnných klimatizací se běžný výkon pohybuje v rozmezí 10 000 až 20 000 BTU/hod. Výkon klimatizace je ale nutné přizpůsobit velikosti místnosti. A v potaz berte také to, jak moc je místnost vyhřívána přirozeně, protože čím vyšší přirozené teplo v místnosti, tím vyšší výkon je k jejímu ochlazení zapotřebí. Záleží také na počtu oken v místnosti, kterými dovnitř proniká vzduch, případně na počtu spotřebičů a dalších zařízení vyzařujících teplo. Většina výrobců udává také doporučenou rozlohu či objem místnosti.

Jak je na tom klimatizace se spotřebou energie a účinností?

U klimatizací se setkáte s energetickými třídami A (potažmo A+ či A++) až G. Klimatizace s energetickou třídou B a C mají sice poměrně nízké pořizovací náklady, ty se však vyrovnají náklady vydanými kvůli velmi vysoké spotřebě energií. Doporučujeme proto pořizovat klimatizace s energetickou třídou alespoň A, ideálně však A+ či ještě lépe A++. Vyšší pořizovací náklady se vám díky úspoře na energiích brzy vrátí. U všech typů klimatizací se dále uvádí také EER, tedy účinnost chlazení. Čím vyšší tato hodnota je, tím efektivněji klimatizace chladí. Dostačující EER se pohybuje od 2,0 do 4,0. U klimatizací s funkcí topení se uvádí také hodnota COP, tedy účinnost topení, která by se měla pohybovat od 3,2 do 3,6. U splitových klimatizací můžete narazit také na SEER, což je energetická účinnost při celoročním provozu, která by měla mít hodnotu minimálně 5,6. Existují však také velmi účinné klimatizace se SEER okolo 10 a více.

Všímejte si i rozměrů a hmotnosti klimatizace

Mobilní klimatizace jsou sice oproti splitovým menší a především lehčí, i u nich si však na hmotnost a rozměry dejte pozor. Zejména tehdy, pokud budete s klimatizací často manipulovat a přenášet ji. Některé modely mají až 50 kg, pro snadnější manipulaci jsou ale většinou vybavené posuvnými kolečky, případně také držadly. U splitových klimatizací záleží na rozměrech hned z několika důvodů. Předem si promyslete, kde budou venkovní i vnitřní jednotka umístěny a vybraný prostor si pečlivě přeměřte. Budete tak mít jistotu, že se vám sem klimatizace opravdu vejde. Jelikož se venkovní i vnitřní jednotka většinou instalují na zeď, zaměřte se také na jejich hmotnost. Musíte si být jistí, že se na stěně udrží a případně pořídit podložky či závěsná zařízení a příslušenství, které vám s jejich uchycením pomohou. Kolem venkovní jednotky je také důležité nechat část prostoru volného, vyfoukávaný vzduch, případně pára z kondenzátu mohou být totiž opravdu horké.

Trápí vás horko? Klimatizace ho za vás vyřeší!

Další důležité parametry, které stojí za pozornost

Kromě výše zmíněných údajů uvádí výrobci velmi často také objem průtoku vzduchu. Ten se udává v m3 za hodinu a souvisí rovněž s účinností klimatizace. Čím vyšší objem je, tím více za daný čas projde klimatizační jednotkou vzduchu, tím více vzduchu se ochladí/ohřeje a tím účinněji a rychleji se ochladí/ohřeje celá místnost. U klimatizací s funkcí ventilátoru může tento údaj vypovídat také o kvalitě vyfoukávaného vzduchu. Čím vyšší průtok vzduchu, tím lépe klimatizace vzduch pročistí. U klimatizací si dále také pohlídejte jejich hlučnost. Jedná se o přístroj, který bývá zapojen delší dobu v kuse a vyšší hlasitost může být problematická zejména v noci. Poohlédněte se proto po modelu, který disponuje nočním režimem, který ve vámi navolený čas sníží výkon a tedy i hlučnost klimatizace. Ta se běžně pohybuje mezi 60 až 70 dB, čím dál častěji se ale objevují modely klimatizací s extrémně nízkou hlučností kolem 40 dB i méně.

Šikovné funkce pro ještě větší komfort užívání

Některé modely klimatizací jsou schopné vzduch prohřívat, pokud disponují funkcí topení. Pokud vámi vybraný model klimatizace tuto funkci nemá, zjistěte si, jaké teploty lze na klimatizaci nastavit. Může se totiž stát, že nejvyšší možné teploty vám budou pro vyhřátí bohatě stačit. Klimatizace mají často funkci odvlhčování, s jejíž pomocí snižují vlhkost vzduchu a brání tak tvorbě a šíření plísní či roztočů. Další častou a oblíbenou funkcí je ventilace a filtrace vzduchu. Klimatizace vytváří svěží proud vzduchu, který prochází přes speciální filtr, takže je očištěn od prachu a dalších nečistot. Záleží však také na typu použitého filtru. Velmi šikovný je časovač, pomocí kterého si můžete nastavit dobu, po kterou má být klimatizace zapnutá, případně přesný čas zapnutí a vypnutí. Funkce Auto Restart zajistí, že si klimatizace zapamatuje nastavení i při výpadku proudu, nastavitelné lamely vám umožní směrovat vyfukovaný vzduch tam, kam potřebujete, a funkce Sleep (noční režim) sníží spotřebu i hlučnost.

Jak klimatizaci udržovat, aby vám vydržela co nejdéle?

Jako každý spotřebič i klimatizace vyžaduje dostatečnou a pravidelnou údržbu, abyste co nejvíce prodloužili její životnost a zajistili její nejlepší fungování. V případě, že se kondenzát shromažďuje v k tomu určené nádobě, nezapomeňte jej pravidelně vylévat. Má-li klimatizace filtry, je nutné je jednou za čas očistit. Ideální jsou proto klimatizace s vyjímatelnými a omývatelnými filtry. Zanesené filtry snižují efektivnost klimatizace a mohou mít také vliv na vyšší spotřebě. Zjistěte si také, zda je filtr určen pro vícenásobné použití, ty jednorázové by se měly vyměňovat zhruba co půl roku. U splitových klimatizací je doporučováno jednou za rok provést odborný servis, který obnáší zejména kontrolu elektroinstalace a celkové funkčnosti, chemické vyčištění potrubí, výparníku a kondenzátoru a kontrolu, případně i doplnění chladiva. Jedná se o velmi specializované výkony, do kterých se rozhodně nepouštějte sami. Náklady na servisního technika jsou rozhodně menší než náklady na opravdu škod napáchaných neodborným prováděním těchto úkonů.


TOP 5 mobilních klimatizací

Mobilní klimatizace jsou přenosná, kompaktní zařízení, která odvádí horko z místnosti ven. Většina modelů ale kromě ochlazování disponuje i dalšími režimy jako je ventilátor či odvlhčování. S mobilní klimatizací se snadno manipuluje, také její zapojení je velmi jednoduché a je okamžitě připravena k provozu. Na rozdíl od větších nástěnných klimatizací není při instalaci mobilní klimatizace nutné provádět jakékoliv stavební úpravy. Mobilní klimatizace jsou ideální do bytů či pronajatých pokojů, kde není možné instalovat nástěnnou klimatizaci. Další výhodou tohoto zařízení je možnost jej snadno přesunout tam, kde je zrovna potřeba.

Tristar AC-5529

Mobilní klimatizace Tristar AC-5529 je vhodná do místnosti o velikosti až do 80 m3, její chladicí kapacita je 9 000 BTU a 2,63 kW a díky své nízké spotřebě energií se může pyšnit energetickou třídou A. Nastavit si můžete teploty od 16 do 31 °C a na výběr je rovnou ze tří režimů: chlazení, odvlhčování a ventilátor. Ventilátor má dvě rychlosti a objem průtoku vzduchu je max. 320 m3/hod. Při odvlhčování nebo sušení je k dispozici kapacita až 1,2 l/hod. Mobilní klimatizace Tristar AC-5529 disponuje nádrží na vodu o objemu 0,5 l, nádrž je vybavena indikátorem, který vás upozorní na její naplnění a nutnost vyprázdnění. K ovládání této mobilní klimatizace lze využít ovládací panel, nebo dálkové ovládání, které je součástí balení. Nechybí ani časovač, na kterém si můžete nastavit přesný čas zapnutí, případně požadovanou délku provozu, po které se přístroj automaticky vypne. Mobilní klimatizace Tristar AC-5529 má také kolečka, díky kterým se velmi snadno přemisťuje.

Technické parametry produktu Tristar AC-5529

VlastnostSpecifikace

Typ klimatizace

mobilní

Energetická třída

A

Příkon

980 W

Velikost místnosti

80 m³

Výkon chlazení

9 000 BTU / 2,63 kW

Objem průtoku vzduchu

320 m³/hod

Objem nádrže na vodu

0,5 l

Chladivo

R410A

Hlučnost

65 dB

Rozměry (v, š, h)

84 × 34 × 30 cm

Hmotnost

19 kg

Barva

bílá

Klady a zápory produktu Tristar AC-5529

Klady (+)Zápory (-)

+ funkce odvlhčování

– bez funkce čištění vzduchu

+ dálkové ovládání

– bez funkce topení

+ časovač

– vyšší hlučnost

+ kolečka pro snadný přesun

+ indikátor naplnění nádrže na vodu

Obchody, kde koupíte produkt Tristar AC-5529


Olimpia Splendid Compact 8P

Olimpia Splendid Compact 8P
Zdroj: Vzdusin.cz

Mobilní klimatizace Olimpia Splendid Compact 8P disponuje termostatem a třemi režimy, včetně odvlhčování. Je velmi kompaktní a díky lamelám směrovaným nahoru se chladný vzduch po místnosti lépe rozptyluje. Vývodní trubice má průměr 15 cm a délku 1,5 m a tuto mobilní klimatizaci je možné instalovat také do otvoru ve zdi či ve skle, případně do přivřeného okna. Všechny komponenty potřebné pro její instalaci (záklopka pro instalaci do zdi nebo skla, lišta do výsuvného okna) jsou součástí balení spolu s dálkovým ovladačem (s LCD displejem) a trubicí pro odvod horkého vzduchu. Mobilní klimatizace Olimpia Splendid Compact 8P je menší než většina mobilních klimatizací na trhu a disponuje také relativně nízkou hmotností. Díky funkci Auto Restart se po výpadku proudu opět zapne a zapamatuje si původní nastavení. Kompresor má speciální ochrannou fázi, která jej nechává po každém zapojení vypnutý po dobu 3 minut, takže lze tuto mobilní klimatizaci bez obav spouštět a vypínat pomocí automatizovaného připojení/odpojení.

Technické parametry produktu Olimpia Splendid Compact 8P

VlastnostSpecifikace

Typ klimatizace

mobilní

Energetická třída

A

Příkon

1 000 W

Velikost místnosti

60 m³

Účinnost chlazení (EER)

2,6

Výkon chlazení

8 000 BTU / 2,1 kW

Objem průtoku vzduchu

300 m³/hod

Chladivo

R290

Hlučnost

63 dB

Rozměry (v, š, h)

70,3 × 34,5 × 35,5 cm

Délka vývodní trubice

1,5 m

Průměr vývodní trubice

15 cm

Hmotnost

28 kg

Barva

bílá

Klady a zápory produktu Olimpia Splendid Compact 8P

Klady (+)Zápory (-)

+ ochranná fáze kompresoru

– bez funkce topení

+ Auto Restart

– bez funkce čištění vzduchu

+ digitální termostat

+ funkce odvlhčování

+ dálkové ovládání

Obchody, kde koupíte produkt Olimpia Splendid Compact 8P


Gorenje KAM26P

Gorenje KAM26P
Zdroj: Patro.cz

Mobilní klimatizace Gorenje KAM26P je přenosná, jednoduše se instaluje a nevyžaduje žádné stavební úpravy. Umístíte ji přesně tam, kde potřebujete, a díky dálkovému ovladači, který je součástí balení, ji můžete pohodlně ovládat téměř odkudkoliv. Tato klimatizace spadá do energetické třídy A, disponuje chladícím výkonem až 9 000 BTU (2,1 kW) a využívá chladivo R410A, které je 100% ekologické. Chladivo absorbuje teplo z nasávaného vzduchu a pomocí flexibilní hadice jej odvádí pryč. Objem proudícího vzduchu je až 370 m3 za hodinu. Mobilní klimatizace Gorenje KAM26P disponuje mnoha funkcemi jako je nezávislá ventilace, odvlhčování nebo noční režim. Díky automatické činnosti je určen provozní režim pro optimální pohodlí a mobilní klimatizace také hlídá teplotu, kterou nastavíte. Funkce odvlhčování udržuje vlhkost i pokojovou teplotu tak, aby bylo zaručeno maximální pohodlí. Kapacita odvlhčování je až 1 litr za hodinu. Noční režim zaručí, že ve vámi nastavené době bude z klimatizace proudit vzduch jen mírně, což přispívá k tiššímu chodu.

Technické parametry produktu Gorenje KAM26P

VlastnostSpecifikace

Typ klimatizace

mobilní

Energetická třída

A

Příkon

955 W

Velikost místnosti

90 m³

Účinnost chlazení (EER)

2,6

Výkon chlazení

9 000 BTU / 2,1 kW

Objem průtoku vzduchu

370 m³/hod

Chladivo

R410A

Hlučnost

64 dB

Rozměry (v, š, h)

69 × 43 × 32,5 cm

Hmotnost

30 kg

Barva

bílá

Klady a zápory produktu Gorenje KAM26P

Klady (+)Zápory (-)

+ funkce automatická činnost

– bez funkce čištění vzduchu

+ noční režim

– bez funkce topení

+ funkce odvlhčování

+ dálkové ovládání

+ Auto Restart

Obchody, kde koupíte produkt Gorenje KAM26P


Sencor SAC MT9020C

Sencor SAC MT9020C
Zdroj: Alza.cz

Mobilní klimatizace Sencor SAC MT9020C je ideální zejména díky svému vysoce efektivnímu a také ekologickému provozu. Pro chlazení využívá účinné a zcela přírodní chladivo R290, které je nanejvýše šetrné k životnímu prostředí. Tato mobilní klimatizace se navíc řadí do energetické třídy A. I přes svou ekologičnost a ekonomičnost disponuje chladícím výkonem až 9 000 BTU a zvládne vychladit místnost velikou až 31 m2. Mobilní klimatizace Sencor SAC MT9020C má k dispozici 3 provozní režimy: chlazení, odvlhčování a větrání. Větrání je navíc možné nastavovat hned v několika stupních. Rozsah teplot je 18 až 32 °C a díky režimu odvlhčování je v místnosti zajištěn lehký a svěží vzduch. Mobilní klimatizace Sencor SAC MT9020C se ovládá pomocí ovládacího panelu, či dálkovým ovladačem a disponuje hned několika funkcemi. Časovač pro automatické zapnutí i vypnutí nebo nastavení doby provozu; funkce Sleep pro tišší chod; automatický režim, který dokáže sám upravit intenzitu chladného vzduchu podle zvolené teploty; funkce Auto Restart, díky které si mobilní klimatizace pamatuje nastavení i po výpadku proudu; funkce samoodpařování kondenzátu, díky které je zajištěna ideální vlhkost v místnosti a díky které nemusíte tak často vylévat nádržku na vodu. Mobilní klimatizace Sencor SAC MT9020C má okenní těsnění, které zajišťuje její vyšší účinek. Těsnění je vhodné na všechny typy oken a velmi jednoduše se instaluje – pomocí lepících pásek se suchým zipem. Mobilní klimatizace je navíc vybavena pojezdovými kolečky pro snadný přesun.

Technické parametry produktu Sencor SAC MT9020C

VlastnostSpecifikace

Typ klimatizace

mobilní

Energetická třída

A

Příkon

1 000 W

Velikost místnosti

31 m2

Účinnost chlazení (EER)

2,6

Výkon chlazení

9 000 BTU / 2,1 kW

Objem průtoku vzduchu

290 m³/hod

Objem nádrže na vodu

0,4 l

Chladivo

R290

Hlučnost

65 dB

Rozměry (v, š, h)

69,5 × 44 × 32,5 cm

Hmotnost

29 kg

Barva

bílá, černá

Klady a zápory produktu Sencor SAC MT9020C

Klady (+)Zápory (-)

+ časovač

– vyšší hlučnost i v nočním režimu

+ funkce Sleep

– náročnější zavírání oken kvůli těsnění

+ nastavitelný úhel sklonu

– bez funkce topení

+ automatické vypnutí

+ úsporná a ekologická

Obchody, kde koupíte produkt Sencor SAC MT9020C


Klarstein Metrobreeze Rom

Mobilní klimatizace Klarstein Metrobreeze Rom nabízí jedinečný výkon až 10 000 BTU / 3,0 kW a zároveň energetickou třídu A+. Teplotu lze nastavovat po jednotlivých stupních v rozmezí od 18 do 30 °C. Na výběr je ze 3 režimů provozu: chlazení, sušení a ventilátor. Zabudovaný 3stupňový ventilátor zajistí lepší cirkulaci vzduchu, lze jej navíc nechat puštěný samotný, užívat si jen silnějšího proudění vzduchu a přitom šetřit za energii. V režimu sušení je odstraňována kondenzovaná voda z klimatizace. Mobilní klimatizace Klarstein Metrobreeze Rom disponuje také časovačem, díky kterému se automaticky podle navolených hodnot zapne či vypne, nebo režimem spánku, ve kterém se pomalu postupně snižuje do režimu chlazení. Tato klimatizace používá chladivo R290, které má nižší potenciál skleníkového efektu. Další skvělou vlastností mobilní klimatizace Klarstein Metrobreeze Rom je její účinnost chlazení EER, která dosahuje hodnoty 3,1. Mobilní klimatizace Klarstein Metrobreeze Rom se ovládá buď pomocí dotykového panelu, nebo s pomocí dálkového ovladače, který je součástí balení. Chybět nesmí ani pohyblivá kolečka pro snadné přesouvání, úložný prostor na přívodní kabel v zadní části či indikátor provozu. Součástí balení je i sada těsnění.

Technické parametry produktu Klarstein Metrobreeze Rom

VlastnostSpecifikace

Typ klimatizace

mobilní

Energetická třída

A+

Účinnost chlazení (EER)

3,1

Výkon chlazení

10 000 BTU / 3,0 kW

Objem průtoku vzduchu

290 m³/hod

Chladivo

R290

Hlučnost

63 dB

Rozměry (v, š, h)

63 × 33 × 48 cm

Hmotnost

30 kg

Barva

bílá, černá

Klady a zápory produktu Klarstein Metrobreeze Rom

Klady (+)Zápory (-)

+ LCD dotykový displej

– bez funkce topení

+ energetická třída A+

+ vysoká účinnost chlazení

+ prostor pro uložení přívodního kabelu

+ režim sušení

Obchody, kde koupíte produkt Klarstein Metrobreeze Rom


TOP 5 nástěnných klimatizací

Nástěnné klimatizace jsou oproti mobilním typům sice dražší, jsou ale také mnohem výkonnější a šetrnější – k vaší peněžence i životnímu prostředí. Jedná se o splitové klimatizace, které se skládají ze dvou jednotek, vnitřní a vnější. U moderních nástěnných klimatizací je vnitřní jednotka velmi tichá, lze ji ovládat i dálkově a často také disponuje mnoha šikovnými funkcemi. Instalace nástěnné klimatizace je o něco náročnější, vnější jednotku je totiž potřeba instalovat z vnější části domu či bytu a propojit ji s vnitřní jednotkou, což se neobejde bez stavebních úprav. Kvůli použitému chladicímu palivu, které může být hořlavé, je navíc v mnoha případech nutné přenechat instalaci odborníkům, aby byla provedena podle bezpečnostních norem a předpisů.

LG Standard S12EQ

LG Standard S12EQ
Zdroj: Mall.cz

Nástěnná klimatizace LG Standard S12EQ s aktivní regulací energie, která pomáhá snížit spotřebu energetické energie a zároveň regulovat chladicí výkon. Spotřebu energie je navíc možné pohodlně sledovat na displeji. Klimatizace je dále vybavená ochranným filtrem zachycujícím prachové částice větší než 10 μm. Vnitřek klimatizační jednotky je automaticky čištěn, výměník tepla usušen a následně je celý vnitřní prostor opět sterilizován. Antikorozní úprava Gold Fin chrání plochu tepelného výměníku a prodlužuje tak jeho životnost. Nástěnná klimatizace LG Standard S12EQ s optimalizovaným proudem vzduchu o vysoké rychlosti dokáže výrazně rychleji ochladit vzduch v místnosti. Ten je navíc rovnoměrně distribuován do více směrů, především díky možnosti natáčet lamely obousměrně. Tato klimatizace je také určena k vytápění. Její další skvělou vlastností je opravdu nízká hlučnost vnitřní jednotky, kterou lze ještě snížit o několik stupňů použitím tichého režimu. Nástěnná klimatizace LG Standard S12EQ se ovládá i prostřednictvím dálkového ovládání, případně přes Wi-Fi a mobilní zařízení. Kromě ochlazování a topení disponuje rovněž funkcí odvlhčování vzduchu.

Technické parametry produktu LG Standard S12EQ

VlastnostSpecifikace

Typ klimatizace

nástěnná

Energetická třída chlazení

A++

Energetická třída topení

A+

Příkon

1 800 W

Velikost místnosti

90 m³ / 40 m2

Výkon chlazení

12 000 BTU / 3,5 kW

Výkon topení

4 kW

Chladivo

R32

Hlučnost vnitřního dílu

19 dB

Rozměry vnitřního dílu (v, š, h)

30,8 × 83,7 × 18,9 cm

Rozměry vnějšího dílu (v, š, h)

48,3 × 71,7 × 23 cm

Barva

lesklá bílá

Klady a zápory produktu LG Standard S12EQ

Klady (+)Zápory (-)

+ funkce odvlhčování

– Wi-Fi modul nutné dokoupit

+ tichý chod

+ antikorozní úprava

+ samočištění

+ lamely lze natáčet

Obchody, kde koupíte produkt LG Standard S12EQ


Midea/Comfee MSAF5-12HRDN8-QE

Midea/Comfee MSAF5-12HRDN8-QE
Zdroj: Patro.cz

Nástěnná klimatizace Midea/Comfee MSAF5-12HRDN8-QE slouží k ohřívání, ochlazování a také k odvlhčování vzduchu v místnostech o velikosti až 103 m3 (41 m2). Klimatizaci je možné ovládat i s pomocí dálkového ovládání či chytrého telefonu díky vlastní mobilní aplikaci. Je navíc možné využít také hlasové ovládání (Alexa). Tato klimatizace je šetrná k vašim financím i životnímu prostředí, a to díky využití ekologického chladiva R32. Nástěnná klimatizace Midea/Comfee MSAF5-12HRDN8-QE disponuje několika šikovnými funkcemi včetně režimu ventilace, časováním, automatickým odmražováním, automatickým restartem a pamětí, která si zapamatuje nastavení lamel po výpadku elektřiny. Kromě toho je vybavená také biologickým a antibakteriálním filtrem a ionizátorem. Nastavené hodnoty lze sledovat na přehledném LED displeji.

Technické parametry produktu Midea/Comfee MSAF5-12HRDN8-QE

VlastnostSpecifikace

Typ klimatizace

nástěnná

Energetická třída chlazení

A++

Energetická třída topení

A+

Příkon

1 865 W

Velikost místnosti

103 m³ / 41 m2

Výkon chlazení

11 000 BTU / 3,2 kW

Výkon topení

12 280 BTU / 3,6 kW

Objem průtoku vzduchu

545 m³/hod

Chladivo

R32

Hlučnost vnitřního dílu

53 dB

Hlučnost vnějšího dílu

62 dB

Rozměry vnitřního dílu (v, š, h)

28,5 × 80,5 × 19,4 cm

Rozměry vnějšího dílu (v, š, h)

55,5 × 77 × 30 cm

Hmotnost vnitřního dílu

7,8 kg

Hmotnost vnějšího dílu

25,7 kg

Barva

bílá

Klady a zápory produktu Midea/Comfee MSAF5-12HRDN8-QE

Klady (+)Zápory (-)

+ ovládání hlasem

– nižší výkon chlazení

+ automatické odmražování

+ antibakteriální filtr

+ paměť nastavení lamel

+ LED displej

Obchody, kde koupíte produkt Midea/Comfee MSAF5-12HRDN8-QE


Olimpia Splendid Nexya S4E Inverter 18

Olimpia Splendid Nexya S4E Inverter 18
Zdroj: Vzdusin.cz

Nástěnná klimatizace Olimpia Splendid Nexya S4E Inverter 18 je velmi kompaktní. Ve venkovní jednotce je umístěn kompresor, vnitřní jednotka je velmi tichá a vzájemně jsou propojeny chladivovým vedením. Invertor využívá speciální technologii, díky které je výrazně úspornější. Úsporu energií slibují také jedny z nejlepších energetických tříd (A++ pro chlazení a A+ pro topení). Nástěnná klimatizace Olimpia Splendid Nexya S4E Inverter 18 se velmi jednoduše ovládá, pro vnitřní jednotku je k dispozici dálkové ovládání. Klimatizaci je možné ovládat také přes Wi-Fi a mobilní zařízení (modul je součástí balení). Tepelné čerpadlo umožňuje vytopit místnost na předem nastavenou teplotu. Tato klimatizace disponuje celou řadou funkcí. Nechybí funkce ventilátoru či funkce odvlhčování, zajímavý je také Automatický mód, který mění parametry podle přednastavených hodnot teploty místnosti. Díky funkci SLEEP ochlazuje klimatizace vzduch v místnosti pozvolně, čímž je snížena její hlučnost. Nástěnná klimatizace Olimpia Splendid Nexya S4E Inverter 18 využívá ekologické chladivo R32, které je šetrné k životnímu prostředí a pomůže vám ještě více ušetřit.

Technické parametry produktu Olimpia Splendid Nexya S4E Inverter 18

VlastnostSpecifikace

Typ klimatizace

nástěnná

Energetická třída chlazení

A++

Energetická třída topení

A+

Příkon

1 920 W

Velikost místnosti

151 m³

Výkon chlazení

18 000 BTU / 5,3 kW

Objem průtoku vzduchu

840 m³/hod

Chladivo

R32

Hlučnost vnitřního dílu

25-44 dB

Hlučnost vnějšího dílu

58-65 dB

Rozměry vnitřního dílu (v, š, h)

30,2 × 95,7 × 21,3 cm

Rozměry vnějšího dílu (v, š, h)

55,4 × 80 × 33,3 cm

Hmotnost vnitřního dílu

10 kg

Hmotnost vnějšího dílu

34 kg

Barva

bílá

Klady a zápory produktu Olimpia Splendid Nexya S4E Inverter 18

Klady (+)Zápory (-)

+ termostat

– vyšší hlučnost

+ dálkové ovládání

+ Wi-Fi modul je součástí balení

+ ekologické chladivo

+ funkce ventilátoru a odvlhčování

Obchody, kde koupíte produkt Olimpia Splendid Nexya S4E Inverter 18


Samsung Maldives AR09RXFPEWQNEU + AR09RXFPEWQXEU

Samsung Maldives AR09RXFPEWQNEU + AR09RXFPEWQXEU
Zdroj: Alza.cz

Nástěnná klimatizace Samsung Maldives AR09RXFPEWQNEU + AR09RXFPEWQXEU je velmi šetrná k životnímu prostředí a pomáhá ušetřit také na spotřebě energií. Ke snížení spotřeby energií přispívá rovněž funkce Single User Mode. Pokud je v místnosti s klimatizací pouze jedna osoba, díky této funkci dojde k využití menší kapacity kompresoru a snížení spotřeby. Klimatizace disponuje funkcí Rychlé chlazení, díky které ochladíte i oteplíte vzduch v místnosti během opravdu krátké doby. Funkce Sleep Good zajistí tichý režim v době nočního klidu. Klimatizace je také vybavená automatickou kontrolou teploty, která si sama dokáže nastavit potřebný provozní režim. Nástěnná klimatizace Samsung Maldives AR09RXFPEWQNEU + AR09RXFPEWQXEU se jednoduše udržuje, zejména díky funkci Auto Clean, která z výměníku tepla automaticky odstraňuje prach a vlhkost. Další skvělou vychytávkou je Easy Filter, filtr, který dokáže zachytit nejen prachové částice o vyšší hustotě, ale také bakterie. Filtr lze navíc jednoduše vyjmout a omýt pod tekoucí vodou. Vnější klimatizační jednotka je vybavena rozmrazováním a ohřevem kompresoru, takže je schopná pracovat i při nižších provozních teplotách.

Technické parametry produktu Samsung Maldives AR09RXFPEWQNEU + AR09RXFPEWQXEU

VlastnostSpecifikace

Typ klimatizace

nástěnná

Energetická třída

A++

Příkon

1 000 W

Velikost místnosti

25 m2

Výkon chlazení

2,75 kW

Výkon topení 

3,2 kW

Objem průtoku vzduchu

840 m³/hod

Chladivo

R410A

Hlučnost vnitřního dílu

38 dB

Rozměry vnitřního dílu (v, š, h)

28,5 × 82 × 21,5 cm

Rozměry vnějšího dílu (v, š, h)

47,5 × 66 × 24,2 cm

Klady a zápory produktu Samsung Maldives AR09RXFPEWQNEU + AR09RXFPEWQXEU

Klady (+)Zápory (-)

+ funkce Rychlé chlazení

– méně ekologické chladivo

+ funkce Sleep Good

+ úspora energií s funkcí Single User Mode

+ automatické čištění

+ vyměnitelný filtr

Obchody, kde koupíte produkt Samsung Maldives AR09RXFPEWQNEU + AR09RXFPEWQXEU


Daikin Comfora FTXP25M9 + RXP25M

Nástěnná klimatizace Daikin Comfora FTXP25M9 + RXP25M disponuje ekonomickým režimem, který snižuje spotřebu energie a režimem komfortního proudění, který automaticky nastaví automaticky směr vzduchu proudícího ven tak, aby nefoukal přímo na lidi v místnosti, ale aby byla teplota v místnosti co nejpohodlnější. Jestliže potřebujete zvýšit výkon, s pomocí jednoho jediného tlačítka můžete okamžitě dosáhnout maximálního proudění vzduchu. S ním oteplíte nebo ochladíte vzduch v místnosti během krátké chvíle. Klimatizace v tomto režimu funguje pouze 20 minut, poté se sama vypne. Nástěnná klimatizace Daikin Comfora FTXP25M9 + RXP25M je velmi tichá (19 dBA) a všechny jednotky je možné ovládat dálkově a odkudkoliv s pomocí aplikace. Klimatizace dále disponuje vzduchovým filtrem pro účinné čištění vzduchu, energeticky úsporným provozem, který při detekování nepřítomnosti osob v místnosti sníží spotřebu energie, nočním režimem, který brání přehřátí či přechlazení vzduchu v noci, Iba ventilátorem, automatickou regulací ventilátoru, automatický restartem nebo 3D prouděním vzduchu pro ještě lepší distribuci vzduchu po místnosti. Nechybí ani časovač či autodiagnostika. Venkovní jednotka je multisplitová a lze k ní připojit až 5 vnitřních jednotek (v případě systému Super-Multi-Plus až 9).

Technické parametry produktu Daikin Comfora FTXP25M9 + RXP25M

VlastnostSpecifikace

Typ klimatizace

nástěnná

Energetická třída chlazení

A++

Velikost místnosti

25 m²

Výkon chlazení

2,5 kW

Výkon topení

3 kW

Chladivo

R32

Hlučnost

19 - 46 dBA

Rozměry vnitřního dílu (v, š, h)

28,6 × 77 × 22,5 cm

Rozměry vnějšího dílu (v, š, h)

55 × 65,8 × 27,5 cm

Barva

bílá

Klady a zápory produktu Daikin Comfora FTXP25M9 + RXP25M

Klady (+)Zápory (-)

+ časovač

– Wi-Fi adaptér nutno dokoupit

+ 3D proudění vzduchu

– menší výkon

+ velmi nízká hlučnost

+ automatické režimy

+ multisplitová venkovní jednotka


Obchody, kde koupíte produkt Daikin Comfora FTXP25M9 + RXP25M


​TOP 5 ochlazovačů vzduchu

Ačkoliv ochlazovač vzduchu vypadá často na první pohled stejně jako mobilní klimatizace, jedná se o různá zařízení s odlišným způsobem fungování. Ochlazovač vzduchu pro svůj provoz nevyužívá žádné chladivo – jeho absence je tedy základním rozpoznávacím rysem, který vám pomůže zjistit, co kupujete. Ochlazovač vzduchu používá k ochlazování vodu či led a oproti klimatizaci má většinou nižší výkon. Je proto ale levnější a má menší spotřebu energie, většinou je také tišší a snadněji se s ním manipuluje. Pro instalaci ochlazovače vzduchu není nutné provádět žádné stavební úpravy a většina modelů je schopná vzduch také ohřívat a během ochlazování jej navíc rovnou i zvlhčuje.

Tristar AT-5464

TRISTAR AT-5464
Zdroj: Alza.cz

Ochlazovač vzduchu Tristar AT-5464 je velmi kompaktní a snadno jej přemístíte tam, kam potřebujete. Díky speciální technologii ochlazování pomocí vody je jednoduché i jeho používání. Instalace zařízení nevyžaduje žádné stavební úpravy, stačí je jen připojit k zásuvce. Ochlazovač vzduchu Tristar AT-5464 chladí vzduch v místnosti rozprašováním vodní páry. Ovládat jej můžete buď přes dotykový ovládací panel přímo na zařízení, nebo s pomocí dálkového ovládání. U tohoto ochlazovače vzduchu si můžete nastavit časovač až na 7 hodin. Ochlazovač vzduchu Tristar AT-5464 disponuje ventilátorem se třemi režimy a kontrolkou pro funkci oscilace. Nádoba na vodu má objem 9 litrů a ochlazovač je rovněž vybaven pohodlným madlem pro jednoduchou manipulaci. Tu usnadňují také kolečka s brzdou, která brání nechtěnému pohybu.

​Technické parametry produktu Tristar AT-5464

VlastnostSpecifikace

Typ klimatizace

ochlazovač vzduchu

Příkon

60 W

Kapacita zásobníku na vodu

9 l

Hlučnost

61 dB

Rozměry (v, š, h)

66 × 28 × 24 cm

Hmotnost

5,5 kg

​Klady a zápory produktu Tristar AT-5464

Klady (+)Zápory (-)

+ dálkové ovládání

– bez ionizátoru

+ 3 režimy ventilátoru

– menší příkon

+ kolečka s brzdou

+ časovač

+ pohodlné madlo

​Obchody, kde koupíte produkt Tristar AT-5464


ECG ACR 5570

ECG ACR 5570
Zdroj: Expert.cz

Ochlazovač vzduchu ECG ACR 5570 funguje také jako zvlhčovač a ionizátor. Velkou výhodou jsou dva typy oscilace (vertikální a horizontální) a tři rychlosti proudění vypouštěného vzduchu. Ionizace je automatická, nemusíte nikde nic nastavovat. Ochlazovač vzduchu ECG ACR 5570 používá vodní čerpadlo, zásobník na vodu nebo led má objem 5,5 litrů. Pro chlazení můžete kromě vody a ledu používat také speciální chladící vložky. Nastavitelná mřížka Swing zajišťuje rovnoměrné proudění vzduchu a přístroj si automaticky ukládá do paměti poslední nastavení. Po opětovném zapnutí tedy nemusíte nic znovu pracně nastavovat. Ochlazovač vzduchu ECG ACR 5570 je možné ovládat s pomocí dálkového ovladače. Na ochlazovači je navíc přihrádka, do které se ovladač ukládá, abyste jej nemuseli nikdy hledat. Ochlazovač disponuje také časovačem, na kterém si lze nastavit automatické vypnutí zařízení po 1, 2, 4 nebo 8 hodinách. Přístroj se navíc sám automaticky vypne, pokud dojde k vyprázdnění zásobníku na chladící médium. Ochlazovač vzduchu ECG ACR 5570 je vybaven vyjímatelným a omývatelným vzduchovým filtrem, přístroj vás sám upozorní na nutnost jeho vyčištění. Ochlazovač se snadno přemisťuje díky kolečkům vybaveným brzdami a také ergonomicky tvarovanému madlu. Na zadním panelu má ochlazovač integrovaný držák na přívodní kabel.

​Technické parametry produktu ECG ACR 5570

VlastnostSpecifikace

Typ klimatizace

ochlazovač vzduchu

Příkon

70 W

Chladící výkon

0,07 kW

Počet rychlostí

3

Kapacita zásobníku na vodu

5,5 l

Hlučnost

61,6 dB

Rozměry (v, š, h)

70 × 33 × 25 cm

Hmotnost

6,5 kg

​Klady a zápory produktu ECG ACR 5570

Klady (+)Zápory (-)

+ ergonomické madlo

+ ionizátor

+ rovnoměrné proudění vzduchu

+ indikátor nutnosti vyčištění filtru

+ integrovaný držák na přívodní kabel

​Obchody, kde koupíte produkt ECG ACR 5570


Klarstein Whirlwind

Ochlazovač vzduchu Klarstein Whirlwind nabízí 3 režimy větrání, tři stupně výkonu a funkci otáčení destiček. I při vysokém chladícím výkonu si zachovává nízkou spotřebu energie a skvěle se hodí do malých až středně velkých místností. Ochlazovač je také vybaven funkcí zajišťující optimální cirkulaci vzduchu a nechybí samozřejmě ani časovač nastavitelný po půl hodině až do 7,5 hodin. Ochlazovač vzduchu Klarstein Whirlwind je možné přepnout do nočního režimu, kdy se rychlost proudění vzduchu postupně zpomaluje až se přístroj sám vypne. Jako chladící médium využívá tento ochlazovač vzduchu vodu nebo led, nádrž na vodu má objem 5,5 litru. Ochlazovač vzduchu Klarstein Whirlwind se ovládá buď prostřednictvím LED displeje s intuitivním ovládáním, nebo s pomocí dálkového ovládání. Nastavit lze také větrací lamely. Ochlazovač je vybaven vzduchovým filtrem, který lze odejmout a omýt. Ochlazovač se navíc velmi snadno přesouvá, a to díky čtyřem kolečkům, která jsou schopná otočit se až o 360 °, a také pohodlné rukojeti, kterou je možné složit. Na přední straně má ochlazovač vzduchu Klarstein Whirlwind indikátor a součástí balení jsou také dva balíčky s ledem.

​Technické parametry produktu Klarstein Whirlwind

VlastnostSpecifikace

Typ klimatizace

ochlazovač vzduchu

Příkon

110 W

Počet rychlostí

3

Kapacita zásobníku na vodu

5,5 l

Hlučnost

65 dB
Délka přívodního kabelu2,10 m

Rozměry (v, š, h)

90 × 41 × 27 cm

Hmotnost

9 kg

​Klady a zápory produktu Klarstein Whirlwind

Klady (+)Zápory (-)

+ optimální cirkulace vzduchu

– bez ionizátoru

+ nastavitelné větrací lamely

– vyšší hmotnost

+ intuitivní LED displej

+ odnímatelný vzduchový filtr

+ noční režim

​Obchody, kde koupíte produkt Klarstein Whirlwind


ETA Frost 2568 90000

ETA Frost 2568 90000
Zdroj: MALL.cz

Ochlazovač vzduchu ETA Frost 2568 90000 funguje nejen jako ochlazovač, ale také i zvlhčovač vzduchu a zároveň jako klasický ventilátor. Sami si můžete nastavit, zda chcete zapnout jenom ventilátor či zvlhčovat vzduch bez ochlazování. Funguje na principu odpařování chladícího média ze zásobníku. Ten má objem 3,5 litru, je průhledný a vybavený ukazatelem hladiny vody, takže máte vždy přehled o tom, kdy je potřeba médium doplnit. Jako chladící médium lze použít jak vodu, tak led či speciální chladicí boxy. Na jedno naplnění vydrží zařízení ochlazovat vzduch nepřetržitě až 6 hodin. Ochlazovač vzduchu ETA Frost 2568 90000 disponuje třemi režimy proudění vzduchu a třemi rychlostmi ventilátoru. Nastavitelné lamely umožňují nasměrovat proudění vzduchu tam, kam potřebujete. I při nejvyšším výkonu je ochlazovač velmi tichý (63 dB) a v případě spánkového režimu o něm téměř nebudete vědět. Ochlazovač je vybaven vyjímatelným a omyvatelným filtrem, který zachycuje prach a další nečistoty. Ovládat jej lze i s pomocí dálkového ovládání, k dispozici je také časovač nastavitelný až na 7 hodin. Ochlazovač vzduchu ETA Frost 2568 90000 se snadno přemisťuje díky 4 kolečkům s brzdou, která zajistí, že zůstane na svém místě.

​Technické parametry produktu ETA Frost 2568 90000

VlastnostSpecifikace

Typ klimatizace

ochlazovač vzduchu

Příkon

65 W

Velikost místnosti

20 m2

Počet rychlostí

3

Kapacita zásobníku na vodu

3,5 l

Hlučnost

63 dB

Rozměry (v, š, h)

60 × 24,5 × 24,5 cm

Hmotnost

4,2 kg

​Klady a zápory produktu ETA Frost 2568 90000

Klady (+)Zápory (-)

+ kompaktní rozměry

– menší zásobník na vodu

+ velmi tichý

– bez ionizátoru

+ 3 režimy

+ nastavitelné lamely

+ průhledný zásobník s ukazatelem

​Obchody, kde koupíte produkt ETA Frost 2568 90000


Sencor SFN 9011SL

Sencor SFN 9011SL
Zdroj: Patro.cz

Ochlazovač vzduchu Sencor SFN 9011SL disponuje hned několika funkcemi, díky kterým jej lze využít jako ochlazovač, zvlhčovač či praktický ventilátor. Je vybaven hned třemi rychlostmi a také třemi režimy, nechybí ani časovač s automatickým vypnutím. Ochlazovač vzduchu Sencor SFN 9011SL zajišťuje díky chytrému režimu Sleep optimální teplotu vzduchu v noci, kdy se sám automaticky přepne z vyšší rychlosti na nižší. Zásobník na vodu má objem 5,5 litru a je vybaven ukazatelem hladiny, takže vždy víte, kolik přesně vody ještě zbývá a kdy je nutné ji doplnit. Ochlazovač ale disponuje bezpečnostní funkcí, která při indikování prázdného zásobníku přístroj automaticky vypne. Ochlazovač vzduchu Sencor SFN 9011SL je možné ovládat s pomocí podsvíceného LED displeje, nebo s pomocí dálkového ovládání. Čelní mřížka je nastavitelná a dokáže se otáčet až o 360 °. Díky tomu si proudění vzduchu uzpůsobíte přesně svým potřebám. Nechybí ani prachový filtr, který je možné jednoduše vyjmout a umýt. Pro snadnější manipulaci a přesouvání je ochlazovač vzduchu Sencor SFN 9011SL vybavený nejen kolečky, ale také pohodlnými madly umístěnými prakticky po stranách. Velmi užitečné jsou také držáky pro přívodní kabel, který se vám díky nim nebude nikde plést.

​Technické parametry produktu Sencor SFN 9011SL

VlastnostSpecifikace

Typ klimatizace

ochlazovač vzduchu

Příkon

110 W

Chladící výkon

0,11 kW

Počet rychlostí

3

Průtok vzduchu

799,8 m3/h

Kapacita zásobníku na vodu

5,5 l

Hlučnost

66 dB

Rozměry (v, š, h)

88,9 × 40,8 × 28,2 cm

Hmotnost

7,2 kg

​Klady a zápory produktu Sencor SFN 9011SL

Klady (+)Zápory (-)

+ nastavitelné lamely o 360 °

– vyšší hlučnost

+ držáky pro přívodní kabel

– bez ionizátoru

+ automatické vypnutí

+ chytrý režim Sleep

+ postranní madla

​Obchody, kde koupíte produkt Sencor SFN 9011SL

5/5 - (5 votes)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..