Regály do každé kutilské dílny

Dilna

Asi není na světě kutila, který by se občas nepotýkal s problémem, jak najít ten či onen šroubek, správnou matičku nebo třeba kleště. Každý je také schopen potvrdit to, že se jedná o nesmírně frustrující okamžiky a zbytečnou ztrátu času i energie, kterou lze věnovat bohulibějším činnostem než je hledání šroubků. Řešením je samozřejmě pořádek a dobrá organizace veškerého vybavení.

Regály jako základ dobré organizace

Pro každou dílnu, garáž nebo sklad je regál věcí, která tvoří základ systému ukládání a organizace všech věcí. Jeho hlavní síla tkví v tom, že při poměrně malé podlahové ploše, kterou regály zabírají (ty závěsné jí nemusí zabírat vůbec) nabízí díky využití třetího rozměru velkou skladovací plochu.

Regály jsou na trhu dostupné v nespočtu různých typů a variant. Volit mezi nimi je třeba podle konkrétních potřeba a požadavků. Je-li potřeba opravdu velká nosnost, bude třeba volit regály kovové, jindy si vystačíme s lépe vypadajícími dřevěnými.

Jak regály vybírat

Délka, šířka, počet polic a jejich hloubka… to jsou ty nejdůležitější z mnoha parametrů, podle kterých lze regál vybírat. Nejsou ale ani zdaleka jediné. Pokud potřebujete regály často přestavovat a přizpůsobovat aktuálním potřebám, oceníte regálové systémy se snadnou montáží, ideálně bezšroubovou.

Je také skvělé, pokud si vyberete regály, které se maximálně přizpůsobí prostoru, ve kterém jsou umístěné. To je případ řešení jako je rohový regál od Majster Regal. Díky němu je prostor v dílně či garáži využit s opravdu maximální efektivitou. A protože prostoru není nikdy dost, práci v dílně to dost usnadní.

Volba regálového systému bude zkrátka záviset na celé řadě parametrů daných konkrétním použitím. Je proto na místě držet se osvědčeného rčení „dvakrát měř, jednou řež“ a k výběru přistoupit s maximální odpovědností. Ujasněte si, jaké jsou ve skutečnosti vaše potřeby a podle toho si nastavte parametry pro výběr. 

5/5 - (3 votes)

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..