Smart osvětlení je běžnou součástí smart domácnosti

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Smart osvětlení pomáhá se spánkem i zabezpečením domácnosti

Smart neboli chytré osvětlení je jedním z běžných prvků smart domácnosti. S pomocí dálkového ovladače, spínače chytrého mobilního zařízení či dokonce svého hlasu můžete smart osvětlení ovládat a nastavovat u něj různé parametry jako dobu vypnutí/zapnutí, barvu či intenzitu světla a mnoho dalšího. Co vše vám může smart osvětlení poskytnout, co obnáší jeho instalace a jaký typ je nejlepší?

Smart osvětlení je běžnou součástí smart domácnosti

Obsah článku

TOP 4 systémy smart osvětlení (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Immax NEO sada 2x LED filamentová žárovka + ovladačImmax NEO
systém smart osvětlení Cololight Modular Smart Light KitCololight Modular Smart Light Kit
Philips Hue White Ambiance sada 3x LED žárovka + ovladač + bridgePhilips Hue White Ambiance
systém smart osvětlení Nanoleaf Light Panels Rhythm Smarter KitNanoleaf Light Panels Rhythm Smarter Kit

TOP 5 smart žárovek (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Solight LED SMART E14 5WSolight LED SMART E14 5W
WOOX Light Bulb E14 4,5 WWOOX Light Bulb E14 4,5 W
Immax Neo SMART LED E27 8,5WImmax Neo SMART LED E27 8,5W
Philips Hue White Ambiance E14 6WPhilips Hue White Ambiance E14 6W
RGB LED žárovka s reproduktoremRGB LED žárovka s reproduktorem

Proč si smart osvětlení pořizovat?

Nejčastějším důvodem, proč si lidé smart osvětlení pořizují, je možnost nastavovat různé parametry světla jako je jeho barva, intenzita, čas zapnutí a vypnutí a mnoho dalšího. Ovládání smart světla je navíc o poznání pohodlnější, protože je možné ovládat je i na dálku. Chytré osvětlení může být také důležitým bezpečnostním prvkem, kdy vás pomocí např. blikání upozorní na unikající plyn či kouř nebo na pohyb někde v domácnosti. Smart světlo může upozornit také na zvonek u domovních dveří, což ocení zejména lidé se slabším sluchem. Pokud některý člen domácnosti často zapomíná zhasínat světlo, může vám smart osvětlení díky nastavení jeho reakce na pohyb (zapne se až při detekování pohybu a po odchodu osoby z místnosti se automaticky zhasne) výrazně ušetřit náklady na elektřinu. Tento efekt lze využít také v noci, kdy může chytré osvětlení sloužit jako orientační světlo. A v neposlední řadě vám může pomoci zlepšit spánek a vytvořit příjemnější atmosféru.

Jak světlo ovlivňuje náš spánek?

Naše tělo, respektive vnitřní biologické hodiny, na množství i intenzitu přirozeného světla výrazně reagují. Za přirozených podmínek bychom se měli po západu slunce začít cítit unavení, kdežto po východu slunce bychom měli být plní energie. Tyto procesy způsobuje hormon melatonin, který vysílá tělu signály, kdy se má připravovat na klidný režim a spánek. Tvorbu melatoninu ovlivňuje tzv. modré světlo, jedna ze složek přirozeného denního světla. Množství modrého světla v denním světle ubývá či přibývá podle toho, kde zrovna slunce na obloze je. Jakmile se blíží západ slunce, modrého světla je méně a méně. Asi hodinu po západu slunce se v těle začíná vytvářet melatonin, my se cítíme unavení a připravujeme se jít spát. Nejvíce modrého světla obsahuje denní světlo naopak po rozednění, kdy je tvorba melatoninu zastavena a naše tělo se probouzí. Bohužel, moderní doba a její výdobytky tento přirozený rytmus často narušují.

Modré světlo nám může i škodit

Na lidské tělo bohužel nepůsobí pouze přirozené modré světlo, ale také umělé, které vychází z obrazovek, monitorů či displejů. A pokud se umělému modrému světlu vystavujete i po západu slunce, tvorba melatoninu se naruší a vy se nebudete cítit tak unavení, jak byste měli. Vaše biologické hodiny se tím zcela rozhodí, což může mít za následek i vážnější problémy se spánkem či další přidružené zdravotní komplikace. Proto se nedoporučuje vystavovat se umělému modrému světlu méně než hodinu před tím, než půjdete spát. Ti, kteří těsně před odchodem do postele sledují televizi nebo ještě hůř přímo v posteli používají mobilní telefon, mají často velké problémy s usínáním a celkovou kvalitou spánku. A to kvůli melatoninu a umělému modrému světlu, které zastavilo jeho tvorbu. Ne vždy nám ale přirozený průběh dne vyhovuje, každý si samozřejmě nemůže dovolit jít spát hodinu poté, co zapadlo slunce. Jako řešení se nabízí právě smart osvětlení.

Smart osvětlení může tvořit jenom smart žárovka

U smart osvětlení můžete nastavit barvu i intenzitu světla

Díky změně barvy smart osvětlení si můžete doma vytvořit podmínky podobné těm venkovním. Můžete si tak naprogramovat svůj vlastní západ slunce a připravit tělo na spánek podle toho, jak sami potřebujete. Přes den můžete využívat studenou bílou barvu, která dodává energii a aktivizuje, a na noc zvolit teplejší bílou, která uklidňuje a připravuje na spánek. Pořídit si můžete také barevné chytré osvětlení, které vám pomůže navodit potřebnou atmosféru. Zároveň je u většiny systémů smart osvětlení možné měnit i intenzitu osvětlení. Intenzivní světlo využijete při práci, učení či čtení, pro odpočinek a přípravu na spánek se hodí spíše světlo tlumené, s nižší intenzitou. Dále je možné u chytrého osvětlení nastavit také čas, kdy se má vypnout či zapnout. Případně, zda se má vypnout najednou či se má zatmívat postupně. Můžete tak usínat při tlumeném a postupně se stmívajícím světle bez obav, že by po vašem usnutí zůstalo světlo rozsvícené.

Smart osvětlení zpříjemní i vaše vstávání

Výhody chytrého osvětlení lze využít také ráno. Místo nepříjemného zvuku budíku vás může probouzet pomalu se rozsvěcující intenzivní světlo připomínající ranní sluneční paprsky. Někteří lidé jsou z různých důvodů nucení spát se zataženými roletami či žaluziemi a ráno mají velké problémy vstávat do tmy. U smart osvětlení si nastavíte dobu, kdy se má rozsvítit, a vhodnou intenzitu i barvu světla tak, aby vaše probuzení bylo co nejpříjemnější. V některých aplikacích určených pro ovládání chytrého osvětlení si můžete dokonce vytvářet profily s nastavenými vlastnostmi jako je Ráno, Noc apod. Po nastavení už se nemusíte o nic starat, vaše smart osvětlení vše samo zařídí. Ovládat a kontrolovat ho navíc často můžete i vzdáleně přes svůj mobilní telefon. Snadno si tak kdykoliv, když jste mimo svou domácnost, můžete zjistit, zda se v některé místnosti nesvítí. Případně během své nepřítomnosti světla doma občas rozsvěcet a vytvářet tím dojem přítomnosti majitelů, což odradí případné zloděje.

Způsoby ovládání smart osvětlení

Smart osvětlení existuje více typů, které se liší i způsobem, jak se ovládají. Některé typy vyžadují speciální ovladač, s jehož pomocí osvětlení nejen ovládáte, ale také nastavujete jeho vlastnosti, vytváříte profily apod. Většina chytrých osvětlení nabízí možnost ovládání přes aplikace v chytrých mobilních zařízeních, případně přes webovou stránku. Díky tomu se ke svému smart osvětlení můžete připojit opravdu odkudkoliv. Různé typy osvětlení pracují s různými technologiemi. Některé jsou schopné komunikovat i s dalšími prvky, ovladači nebo spínači a dokonce také s hlasovými asistenty (Alexa, Siri, Google Asisstant). Takové chytré osvětlení pak můžete ovládat nejen přes vyžadovanou aplikaci či ovladač, ale také hlasem. Ovládání i nastavování všech typů chytrého osvětlení je velmi jednoduché a rychlé a zvládnete je i bez hlubších technologických znalostí. Stejně jednoduché je i jeho připojení, bez ohledu na to, zda kupujete samostatné smart osvětlení, smart žárovku či smart osvětlení jako součást celého systému pro řízení smart domácnosti.

Smart neboli chytré osvětlení

Jaký typ smart osvětlení si pořídit?

V současné době je možné pořídit si ve smart podobě téměř jakékoliv osvětlení – vnitřní i venkovní. Při výběru vhodného chytrého osvětlení si nejdříve ujasněte, k čemu všemu jej chcete používat. Pokud je pro vás důležitá pouze změna barvy či intenzity světla, vystačíte si se smart žárovkou, případně smart diodovým páskem. Můžete dokonce ještě více ušetřit a pořídit si pouze stmívací žárovku či stmívač. Smart svítidla mají oproti smart žárovkám tu výhodu, že kupujete již celý hotový produkt, u kterého si můžete vybrat konkrétní design a přizpůsobit jej ostatnímu příslušenství v domácnosti. Dále si můžete pořídit celý set smart osvětlení sestávající z jedné či více smart žárovek (nebo diodových pásků či světelných bloků) a ovladače, případně i dalšího příslušenství (stmívač apod.). Tyto sety mají sice vyšší pořizovací cenu, zároveň máte vše potřebné pro ovládání i nastavování svého chytrého osvětlení. Další možností je pořídit si smart osvětlení jako součást systému řízení domácnosti.

Je lepší samostatné smart osvětlení, nebo celý systém?

Na našem webu najdete článek o smart domácnosti, ve kterém jsme se věnovali centrálnímu řízení všech místností. Systémy pro řízení smart domácnosti zahrnují mnoho prvků a jedním z nich může být i smart osvětlení. Pokud si svá smart svítidla pořídíte jako součást tohoto systému, můžete kromě světel ovládat i další připojené prvky jako například topení, zabezpečení, spotřebiče a mnoho dalších. Smart osvětlení pak bude reagovat i na tyto prvky a nabídne vám mnohem více možností. Je ale také možné pořídit si systém určený jenom pro smart osvětlení, do kterého lze připojit pouze smart světla a který je mnohem levnější. Pokud byste však v budoucnu chtěli využívat více smart prvků, museli byste si pořídit další systémy. A čím více systémů pro řízení domácnosti, tím náročnější pro vás bude jejich ovládání, protože každý systém se ovládá zvlášť pomocí jiného ovladače, spínače či aplikace. A s počtem systémů rostou také jejich pořizovací náklady.

TIP: Více informací o smart domácnosti najdete v tomto našem článku.

Systém pro řízení smart domácnosti

V případě, že vám nestačí pouze měnit barvu a intenzitu světla či nastavovat dobu rozsvícení a zhasnutí, je nutné si pořídit chytré osvětlení jako součást širšího systému. V něm je totiž smart osvětlení propojeno s dalšími prvky, s jejichž pomocí může přijímat signály a reagovat na ně. Samotné chytré osvětlení vás na kouř, unikající plyn či pohyb osob neupozorní. To dokáže pouze tehdy, pokud je propojeno s detektory, čidly pohybu či dalšími senzory. Se smart osvětlením můžete dále propojit také audio přehrávač. Díky tomu si můžete užít opravdu romantický večer nebo naopak divoký večírek, na kterém bude světlo měnit barvy či blikat přesně do rytmu hudby. Propojení audio přehrávače se světlem může fungovat také jako bezpečnostní prvek, kdy rozsvícené světlo spolu s puštěnou hudbou vyvolává mnohem výraznější dojem vaší přítomnosti. Co všechno smart osvětlení dokáže záleží na tom, jaký typ si pořídíte a s jakými dalšími prvky ho lze propojit.


TOP 4 systémy smart osvětlení (2020)

Podívejte se na tyto 4 úžasné sady smart osvětlení, které vám poskytnou vše, co pro začátek potřebujete. Každý systém nabízí širokou paletu barev světla, umožňuje nastavovat i jeho intenzitu a mnoho dalších vlastností. Tyto systémy smart osvětlení můžete využít nejen jako zdroje světla, ale také jako zajímavé a zcela jedinečné dekorativní prvky.

Immax NEO sada 2x LED filamentová žárovka + ovladač

Immax NEO sada 2x LED filamentová žárovka + ovladač
Zdroj: MALL.cz

Tento systém smart osvětlení od Immax NEO obsahuje 2 LED filamentové žárovky. Ty v sobě spojují všechny výhody LED technologií jako je vysoká úspornost, dlouhá životnost a šetrnost k životnímu prostředí spolu s originálním designem filamentů. Filamentové žárovky zaujmou na první pohled a svým vzhledem připomínají retro žárovky. V sadě smart osvětlení lze žárovky plynule stmívat (úhel paprsku je 320°) pomocí ovladače, který je rovněž součástí balení. Sada smart osvětlení Immax NEO využívá technologii ZigBee 3.0, která je schopná propojitvíce zařízení. K ovládání lze použít také aplikaci IMMAX NEO, která je k dostání pro systémy Android i iOS. LED filamentové žárovky lze ovládat také pomocí hlasu a dalších asistentů (Google Assistant, Amazon Alexa, Apple Siri, Philips HUE).

Technické parametry produktu Immax NEO sada

VlastnostSpecifikace

Energetická třída

A++

Příkon

6,3 W

Závit žárovek

E27

Barva světla

teplá bílá

Teplota chromatičnosti

2 700 K

Světelný tok

806 lm

Úhel světelného paprsku

320°

 Stupeň krytí

IP20

Klady a zápory produktu Immax NEO sada

Klady (+)Zápory (-)

+ ovládání dálkově i hlasem

– pouze bílé světlo

+ kompatibilní s Philips HUE

+ využívá technologii ZigBee

+ stmívatelné LED žárovky

Obchody, kde koupíte produkt Immax NEO sada


Cololight Modular Smart Light Kit

systém smart osvětlení Cololight Modular Smart Light Kit
Zdroj: Alza.cz

Systém smart osvětlení Cololight Modular tvoří 6 světelných bloků ve tvaru šestihranu a kamenná základna. Nabízí originální osvětlení a slouží především jako krásný dekorativní prvek. Jeden světelný blok tvoří 19 LED diod, které vytváří až 16 milionů barevných kombinací. Celý systém se velmi jednoduše instaluje. Jednotlivé panely se spojují pomocí svorek, lze je libovolně skládat a umístit nejen na základnu, ale také na zeď či strop. Kalibrace zařízení se provádí s pomocí tlačítka umístěného na zadní straně základny a stačí jej jenom připojit k Wi-Fi síti a propojit s aplikací. Systém smart osvětlení Cololight Modular se také jednoduše ovládá a nastavuje, a to přes aplikaci dostupnou pro mobilní chytrá zařízení se systémem Android či iOS, s pomocí dálkového ovládání, dotykového tlačítka či hlasem (systém podporuje komunikaci prostřednictvím hlasových asistentů Alexa, Google Assistant i Siri). Světlo reaguje i na zvuk, takže lze systém smart osvětlení Cololight Modular použít také jako vizualizátor reprodukované hudby. K základně je možné připojit celkem 10 bloků, se systémem je ale možné propojit i další bloky umístěné mimo základnu.

Technické parametry produktu Cololight Modular Smart Light Kit

VlastnostSpecifikace

Energetická třída

A+

Barva světla

16 milionů barev

Klady a zápory produktu Cololight Modular Smart Light Kit

Klady (+)Zápory (-)

+ ovládání dálkové, dotykové i hlasové

– uzavřený systém

+ lze nastavit barvu i jas světla

+ až 16 milionů barevných kombinací

+ je možné využít i jako vizualizátor hudby

+ originální dekorativní prvek

Obchody, kde koupíte produkt Cololight Modular Smart Light Kit


Philips Hue White Ambiance sada 3xLED žárovka + ovladač + bridge

Philips Hue White Ambiance sada 3x LED žárovka + ovladač + bridge
Zdroj: Patro.cz

Tato sada/systém smart osvětlení Philips Hue White Ambiance obsahuje 3 LED žárovky, propojovací zařízení Hue Bridge a dálkový ovladač. V nabídce jsou žárovky se závitem E27 a s různými hodnotami příkonu (8,5 W, 9 W a 9,5 W). Vybírat také můžet mezi sadou s čistě bílými žárovkami, či s variantou s žárovkami barevnými. Díky propojovacímu zařízení lze tento systém smart osvětlení propojit i s dalšími smart zařízeními či světelnými zdroji. Systém smart osvětlení Philips Hue White Ambiance je dále možné ovládat s pomocí Bluetooth a je také kompatibilní se systémy Google Home, Amazon Alexa či Apple Homekit. Zařízení používá technologii ZigBee.

Technické parametry produktu Philips Hue White Ambiance sada

VlastnostSpecifikace

Energetická třída

A+

Příkon

8 W; 8,5 W; 9 W

Závit žárovek

E27

Barva světla

teplá bílá, denní bílá, studená bílá, vícebarevná

Teplota chromatičnosti

2 200–6 500 K, RGB

Světelný tok

806 lm

Klady a zápory produktu Philips Hue White Ambiance sada

Klady (+)Zápory (-)

+ lze ovládat s pomocí Bluetooth

+ hlasové ovládání

+ ZigBee technologie

+ mnoho odstínů

+ sada obsahuje vše potřebné

Obchody, kde koupíte produkt Philips Hue White Ambiance sada


Nanoleaf Light Panels Rhythm Smarter Kit

systém smart osvětlení Nanoleaf Light Panels Rhythm Smarter Kit
Zdroj: MALL.cz

Systém smart osvětlení Nanoleaf Light Panels Rhythm se skládá z 9 světelných panelů ve tvaru trojúhelníku, které nabízí až 16,7 milionů barev. Součástí balení je také modul Ryhtm, díky kterému mohou světelné panely reagovat na hudbu a fungovat tak jako vizualizátor. Systém smart osvětlení Nanoleaf Light Panels Rhythm je možné propojit i se systémy pro smart domácnost Amazon, Google Home či Apple HomeKit, a to včetně jejich hlasových asistentů. Systém lze ovládat tedy jak pomocí hlasu, tak pomocí aplikace určené pro mobilní chytrá zařízení se systémem Android či iOS. K modulu je možné připojit až 30 panelů a ze světla vytvářet také různé animace, přechody barev apod. Jednotlivé panely jsou navíc modulární a lze je libovolně skládat. Systém smart osvětlení Nanoleaf Light Panels Rhythm můžete využít také jako jedinečný designový prvek či jako noční osvětlení. Součástí balení je kromě panelů a modulu Rhytm také řídící jednotka, zdroj, propojovací konektor a 28 lepicích pásek.

Technické parametry produktu Nanoleaf Light Panels Rhythm Smarter Kit

VlastnostSpecifikace

Příkon

2 W

Světelný tok

100 lm

Barva světla

16,7 milionů barev

Klady a zápory produktu Nanoleaf Light Panels Rhythm Smarter Kit

Klady (+)Zápory (-)

+ lze připojit až 30 panelů

– lze umístit pouze na stěnu

+ zajímavý dekorativní prvek

+ může sloužit i jako vizualizátor hudby

+ až 16,7 milionů barev

+ ovládání hlasem i dálkově

Obchody, kde koupíte produkt Nanoleaf Light Panels Rhythm Smarter KitTOP 5 smart žárovek (2020)

Smart žárovky jsou velmi jednoduchá zařízení, která se snadno instalují i ovládají. Jsou tedy ideální pro každého, kdo chce se smart osvětlením začít a bojí se větších a náročnějších sad. Smart žárovky fungují stejně jako klasické žárovky, jsou nabízeny se stejnými paticemi i s LED technologií. Rozdíl je pouze v tom, že smart žárovku můžete ovládat (buď s pomocí chytrého telefonu, tabletu, dálkového ovladače či hlasu) a můžete měnit barvu světla, intenzitu, stmívatelnost či nastavovat různé časové režimy a plány.

Solight LED SMART E14 5W

Smart žárovka Solight LED SMART se ovládá prostřednictvím chytrého telefonu. Aplikace je dostupná pro systémy Android i iOs a je k dispozici také v českém jazyce. U této smart žárovky je možné měnit barvu světla, na výběr jsou nejen různé barvy, ale také různé odstíny bílé a měnit lze rovněž intenzitu osvětlení. Kromě chytrého telefonu je možné smart žárovku zapínat i vypínat prostřednictvím klasického vypínače.

Technické parametry produktu Solight LED SMART E14 5W

VlastnostSpecifikace

Energetická třída

A+

Příkon

5 W

Závit žárovek

E14

Barva světla

teplá bílá, studená bílá, vícebarevná

Teplota chromatičnosti

3 000-6 500 K, RGB

Světelný tok

400 lm

Úhel světelného paprsku

120°

Klady a zápory produktu Solight LED SMART E14 5W

Klady (+)Zápory (-)

+ vícebarevná

– nelze ovládat hlasem

+ aplikace v českém jazyce

+ lze ovládat i klasickým vypínačem

Obchody, kde koupíte produkt Solight LED SMART E14 5W


WOOX Light Bulb E14 4,5 W

WOOX Light Bulb E14 4,5 W
Zdroj: Alza.cz

Smart žárovka WOOX Light Bulb můžete ovládat i na dálku, a to aniž byste si museli pořizovat jakékoliv další zařízení. Stačí se k ní jednoduše připojit pomocí WiFi sítě a svého mobilního chytrého telefonu či tabletu. Aplikace WOOX Home se velmi jednoduše ovládá a jejím prostřednictvím můžete měnit barvu a intenzitu světla či nastavovat různé časové plány. Tato smart žárovka je stmívatelná a na výběr je celá škála barev – od různých odstínů bílé až po všechny barvy RGB. Žárovka je také kompatibilní s aplikacemi Amazon Alexa, Google Assistant a IFTTT.

Technické parametry produktu WOOX Light Bulb E14 4,5 W

VlastnostSpecifikace

Příkon

4,5 W

Závit žárovek

E14

Teplota chromatičnosti

2 700 K

Světelný tok

350 lm

Klady a zápory produktu WOOX Light Bulb E14 4,5 W

Klady (+)Zápory (-)

+ lze ovládat hlasem

+ možnost nastavit intenzitu i barvu světla

+ připojení pomocí WiFi sítě

+ různé časové plány

+ celá škála barev (RGB)

Obchody, kde koupíte produkt WOOX Light Bulb E14 4,5 W


Immax Neo SMART LED E27 8,5W

Immax Neo SMART LED E27 8,5W
Zdroj: Riteli.cz

Smart žárovka Immax Neo SMART LED disponuje technologií ZigBee, lze ji ovládat s pomocí aplikace IMMAX NEO, nebo ovladače. Aplikace je kompatibilní se systémy iOS i Android, žárovka dokáže komunikovat i s Amazon Alexa, Apple Siri, Google Assistant či Philips HUE. Smart žárovku je možné plynule stmívat a nastavit si barevnou teplotu teplé bílé barvy.

Technické parametry produktu Immax Neo SMART LED E27 8,5W

VlastnostSpecifikace
Energetická třídaA+

Příkon

8,5 W

Závit žárovek

E27

Barva světla

teplá bílá

Teplota chromatičnosti

2 700-3 000 K

Úhel světelného paprsku

180°

Světelný tok

806 lm

Klady a zápory produktu Immax Neo SMART LED E27 8,5W

Klady (+)Zápory (-)

+ vysoká kompatibilita

– pouze bílá barva

+ lze propojit s dalšími smart zařízeními Immax Neo

+ stmívatelná

+ nastavitelná teplota bílé barvy

+ technologie ZigBee

Obchody, kde koupíte produkt Immax Neo SMART LED E27 8,5W


Philips Hue White Ambiance E14 6W

Philips Hue White Ambiance E14 6W
Zdroj: Alza.cz

Smart žárovka Philips Hue White Ambiance se ovládá pomocí chytré aplikace s podporou systémů Android i iOS, je ale také kompatibilní se systémy Google Assistant, Amazon Alexa a Apple HomeKit. Pokud je připojena k propojovacímu zařízení Philips Hue Bridge, je možné ji ovládat odkudkoliv, případně použít dálkový ovladač Dimmer Switch. Lze nastavit nejen barvu světla, ale také jeho intenzitu, případně stmívatelnost. K dispozici jsou barvy bílé – od teplé až po chladnou.

Technické parametry produktu Philips Hue White Ambiance E14 6W

VlastnostSpecifikace
Energetická třídaA+

Příkon

6 W

Závit žárovek

E14

Barva světla

teplá bílá, studená bílá

Teplota chromatičnosti

2 200-6 500 K

Světelný tok

470 lm

Klady a zápory produktu Philips Hue White Ambiance E14 6W

Klady (+)Zápory (-)

+ lze ovládat i hlasem

– pouze bílá barva

+ kompatibilní s ostatními smart zařízeními Philips Hue

+ nastavitelná intenzita světla

+ nastavitelná teplota bílé barvy

+ stmívatelná

Obchody, kde koupíte produkt Philips Hue White Ambiance E14 6W


RGB LED žárovka s reproduktorem

Smart LED žárovka je stmívatelná, lze u ní měnit barvu a navíc je možné ji propojit s Bluetooth a používat ji také jako reproduktor. Součástí balení je příručka, která obsahuje QR kód, s jehož pomocí si nainstalujete příslušnou aplikaci. Instalace i ovládání je velmi jednoduché. Bluetooth v této smart žárovce má dosah přibližně 5 až 10 metrů. Přes aplikaci lze nastavovat různé režimy osvětlení jako je alarm, duha či blikání v rytmu hudby.

Technické parametry produktu RGB LED žárovka s reproduktorem

VlastnostSpecifikace
Energetická třídaA+

Příkon

8 W

Závit žárovek

E27

Barva světla

teplá bílá, vícebarevná

Teplota chromatičnosti

2 700 K

Světelný tok

370 lm

Úhel světelného paprsku

160°

Klady a zápory produktu RGB LED žárovka s reproduktorem

Klady (+)Zápory (-)

+ lze použít i jako reproduktor

+ jednoduchá instalace

+ různé režimy osvětlení

+ Bluetooth

Obchody, kde koupíte produkt RGB LED žárovka s reproduktorem

5/5 - (3 votes)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..