Jak na smart zabezpečení domácnosti

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Smart zabezpečení domácnosti vám dodá pocit klidu a bezpečí!

Smart domácnost nám život nejen ulehčí, ale také výrazně vylepší. S pomocí nejrůznějších zařízení můžeme ve své domácnosti ovládat téměř vše od osvětlení přes spotřebiče až po prvky zabezpečení. Co konkrétně smart zabezpečení znamená, z čeho se může skládat, s čím vším vám může pomoci a na co se při jeho výběru zaměřit?

Jak na smart zabezpečení domácnosti

TOP 7 smart alarmů (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Security Alarm System Smanos L020
Ecolite HF-GSM02
iGET SECURITY M2B
Ezviz Alarm Hub Kit BS-113A
ABUS Smart Security World FUAA35001A
Yale Smartphone Alarm SR-3800
Ajax Alarm StarterKit 2

Smart zabezpečení vás ochrání před zloději i požárem

Asi každý majitel domácnosti, ať už se jedná o dům či byt, si přeje zajištění maximální bezpečnosti pro svůj majetek i všechny jeho obyvatele. Možností ochrany je mnoho stejně jako je mnoho nebezpečí, které vaší domácnosti hrozí. Smart zabezpečení označuje různé detektory a senzory, které jsou každý zaměřený na jiný druh ochrany. Je tedy jen na vás, co konkrétně chcete zabezpečit a jaký způsob ochrany vám nejvíce vyhovuje. Smart zabezpečení může být také součástí celého systému smart domácnosti. Je možné některé jeho prvky propojit i s dalšími, například se smart osvětlením, a tím bezpečnost své domácnosti ještě zvýšit. Rozsvícené či blikající světlo vás tak může díky tomuto propojení upozornit na pohyb venku, otevření dveří či kouř v kuchyni. To je ideální řešení pro lidi s oslabenými smysly.

TIP: Jak vybrat to nejchytřejší osvětlení a jaké jsou jeho výhody? Dozvíte se v článku Smart osvětlení pomáhá se spánkem i zabezpečením domácnosti.

Jak se smart zabezpečení ovládá?

Stejně jako u jiných zařízení pro smart domácnost, máte i u smart zabezpečení na výběr z několika způsobů ovládání. Záleží především na tom, zda si pořídíte celou sadu či pouze jeden zabezpečovací prvek. Ovládání, tedy nastavování potřebných parametrů, vypínání a zapínání senzorů a detektorů či alarmu a spoustu dalšího, může probíhat prostřednictvím ovladače a nebo také chytrého mobilního zařízení. Ovladače pro smart zabezpečení jsou vždy součástí balení spolu s návodem, ze kterého se dozvíte, zda je zakoupený produkt možné ovládat také přes aplikaci nebo webovou stránku. Zařízení, která tento způsob ovládání umožňují, je možné nastavovat a ovládat i dálkově, bez ohledu na to, jak daleko se od své domácnosti nacházíte. Nemusíte se proto ničeho bát ani když jste na dovolené. Stačí se přihlásit do aplikace a ihned vidíte stav všech detektorů a senzorů, můžete si prohlédnout změřené hodnoty, případně upravit nastavení svého smart zabezpečení. Jeho ovládání je opravdu jednoduché.

Jaké smart zabezpečení si pořídit?

Můžete si koupit celou sadu obsahující více různorodých prvků, případně jen konkrétní jednotlivé prvky. To záleží samozřejmě na tom, co všechno chcete zabezpečit, případně co už zabezpečené nějakým způsobem máte. Největší výhodou smart zabezpečení je především jeho jednoduchá obsluha, možnost ovládat jej i dálkově z jakékoliv vzdálenosti a kontrola a přehled nad celou domácností. Pořídit si smart zabezpečení ale rozhodně nemusí znamenat, že se musíte vzdát všech svých předchozích způsobů ochrany domácnosti. Níže se podrobně podíváme na jednotlivé prvky smart zabezpečení, abyste měli dostatek informací pro rozhodnutí, které z nich jsou pro vás vhodné a které tolik nepotřebujete. Pokud si nejste jistí, můžete si pořídit sadu standardního zabezpečení, která vaší domácnosti poskytne alespoň základní ochranu. Vždy si ale pohlídejte určité parametry ovladače i připojených senzorů a detektorů, zejména v případě, že byste k sadě chtěli připojovat i další později koupené prvky. O jaké parametry se jedná?

Smart kamera je základní součástí smart zabezpečení

Na co si dát při výběru smart zabezpečení pozor?

Než si pořídíte smart zabezpečení, seznamte se se všemi jeho vlastnostmi. Ze všeho nejdříve si ale ujasněte, co vše potřebujete nebo chcete zabezpečit, a zda si budete pořizovat všechny bezpečnostní prvky najednou. Pokud byste si chtěli na zkoušku pořídit jen základní sadu a případně ji později doplnit i o další prvky, bude vás zajímat komunikační protokol. To je jazyk, kterým spolu komunikuje řídící jednotka, ovladač a jednotlivé detektory a senzory. Ty mohou používat pouze jeden komunikační protokol a nelze k nim připojit takový prvek, který využívá jiný. Tento parametr je tedy velmi důležitý. Dále si také zjistěte, jakým způsobem se smart zabezpečení ovládá. V případě, že je k dispozici také aplikace, podívejte se, v jakých jazycích je dostupná. Protože přes ni budete vše ovládat i nastavovat, je důležité, abyste dobře rozuměli.

TIP: Více se o komunikačních protokolech dozvíte v našem článku Smart domácnost – co to je a jak na ni?

Jak smart zabezpečení přesně funguje?

Konkrétní způsob práce závisí na konkrétním modelu. Sady smart zabezpečení obsahují většinou řídící jednotku (základnu), senzory a detektory, ovladač a případně také akční prvky. Přes ovladač (či aplikaci nebo webovou stránku) nastavíte parametry, které budou senzory a detektory hlídat. Jakmile bude nějaká z hodnot překročena nebo dojde k určité situaci, detektor či senzor o události informují řídící jednotku. Ta pak buď pošle informaci k akčnímu prvku, nebo o události informuje vás. V praxi to může znamenat, že v případě detekování kouře se automaticky spustí hasicí systém, v případě detekování pohybu mimo nastavený čas či na nepatřičném místě se automaticky spustí alarm a přijde vám upozornění na mobilní telefon. Smart zabezpečení nabízí opravdu mnoho možností, díky kterým se budete ve své domácnosti cítit bezpečněji a klidněji. Ať už jste kdykoliv, vždy víte, co se u vás doma děje, případně máte jistotu, že jakýkoliv problém za vás bude vyřešen.

Co vše spadá pod smart zabezpečení?

Jak už jsme psali výše, pod pojmem smart zabezpečení se skrývá celá řada zařízení. Každé z nich má na starosti jinou oblast zabezpečení. Můžete si koupit celý set smart zabezpečení, ve kterém najdete hned několik z následujících prvků a který vám poskytne komplexní zabezpečení. Nebo si pořiďte jen ty prvky, které opravdu potřebujete. Při případném kombinování si určitě pohlídejte kompatibilitu jednotlivých zařízení, především pak komunikační protokol. Některé prvky je možné vzájemně propojit s jinými a nastavit si, aby na sebe vzájemně reagovaly. Je jen a pouze na vás, jak chcete, aby se smart zabezpečení chovalo. Jen vy sami rozhodujete o tom, co má který prvek hlídat a jak se má v případě mimořádné události zachovat. Instalace i nastavení jsou velmi jednoduché a hravě je zvládnete i bez hlubších technických znalostí. Při instalaci se dokonce často obejdete i bez jakéhokoliv nářadí.

Smart detektory a senzory ochrání vás i váš majetek

Smart alarm

Smart alarm je většinou sada několika zařízení. Velmi často se instaluje bezdrátově, takže se nemusíte bát náročného montování ani překážejících kabelů. Smart alarmy většinou zahrnují smart zámky, čidla pohybu a senzory neoprávněného vniknutí. Jedná se o komplexnější systém zabezpečení, který obsáhne více událostí. Při výběru smart alarmu si pohlídejte také dosah signálu, podle kterého poznáte, zda alarm pokrývá všechny místnosti, případně zda dokáže pohlídat i část pozemku před domem nebo vaši zahradu. Dále se zajímejte o možnosti připojení dalších zařízení, zda k původnímu smart alarmu můžete připojit také smart kamery, různé další detektory a senzory, světla, vypínače a další. Většina smart alarmů se dá ovládat přes chytré mobilní zařízení, na které vám také přijde upozornění v případě detekování nebezpečí. Některé smart alarmy jsou kompatibilní i s hlasovými asistenty a lze je ovládat hlasem. Díky smart alarmu máte v reálném čase dokonalý přehled o tom, co se u vás doma děje.

Smart kamera

Toto zařízení patří k jednomu z nejoblíbenějších a nejčastěji využívaných prvků smart zabezpečení. Díky kamerám víte, co se děje v okolí vaší domácnosti, což vám pomůže předcházet nebezpečí, případně vám usnadní řešení různých problémů. Smart kamery lze instalovat jak ven, tak dovnitř, pro ještě lepší ochranu vašeho bydlení. Většinou k jejich ovládání postačí chytrý telefon, na kterém můžete v reálném čase sledovat, co kamery zaznamenávají. Smart kamera poslouží nejen jako ochrana před zloději. Díky ní můžete na dálku hlídat své domácí mazlíčky, kontrolovat menší děti a mnoho dalšího. Většina smart kamer navíc disponuje nočním viděním či rozpoznáváním osob nebo aut a v případě detekování pohybu během vaší nepřítomnosti či jiné události vám přijde upozornění. Záznamy se ukládají, takže si je můžete prohlédnout i zpětně. Na trhu lze narazit také na termokamery a velmi šikovnými pomocníky jsou chytré zvonky s kamerou, díky kterým víte, kdo se objevil před vašimi dveřmi.

Smart zámek

Na toto zařízení můžete narazit také pod názvy chytrý zámek nebo Smart Lock. Jedná se o další velmi oblíbený prvek smart zabezpečení, který kromě bezpečnosti zvyšuje i pohodlnost užívání vaší domácnosti. Pro zamykání či odemykání vašich dveří už totiž nebudete potřebovat žádný klíč – postačí vám váš chytrý telefon. Pomocí toho si navíc můžete nastavit, kdo všechno bude mít do vaší domácnosti přístup a získáte navíc přehled o příchodu a odchodu všech členů domácnosti. Na odemykání zámku někým jiným než vámi vám může přijít upozornění. Dále si u smart zámku můžete nastavit automatické odemčení dveří v případě detekování vaší přítomnosti. Díky automatickému zamykání dveří v nastavený čas můžete jít v noci klidně spát, aniž byste se museli chodit ujišťovat, zda jste zamkli. Některé modely smart zámků lze ovládat nejen pomocí chytrého mobilu, ale také chytrých hodinek. V podobě smart zámku lze navíc pořídit také visací zámek na kolo, skříně či brány.

Smart zámek vás ochrání před zloději

Smart detektor pohybu

Smart detektory pohybu slouží v první řadě jako ochrana před nevítanými hosty, ať už se jedná o zloděje či toulavé divoké zvíře. Jelikož dokáže smart detektor pohybu fungovat i s dalšími prvky smart zabezpečení či smart domácnosti, může se při zaznamenání pohybu rozsvítit světlo. Tím je zlepšena viditelnost a tedy také bezpečnost přístupových cest kolem domu. Vy sami si můžete nastavit, jakých aktivit si má smart detektor pohybu všímat, a jak chcete, aby se při jejich zaznamenání zachoval. Většina smart detektorů pohybu disponuje také nouzovým alarmem, který při detekování nežádoucího pohybu upozorní bezpečností agenturu nebo rovnou policii. Chytré detektory pohybu toho ale zvládnou mnohem více. Kromě pohybu totiž často dokáží zaznamenávat i případnou změnu osvětlení nebo dokonce teploty ve svém okolí. Tím vás mohou upozornit a ochránit i před dalšími nebezpečími jako je požár a mnoho dalších. V případě události vás smart detektor pohybu upozorní na váš chytrý telefon.

Smart detektor kouře, teploty nebo plynů

Smart detektory a hlásiče kouře jsou velmi užitečnými pomocníky v kuchyni, ale nejen tam. Většina modelů je bezdrátových a komunikace s nimi probíhá přes chytrý telefon. Na ten vám přijde upozornění na případné nebezpečí a navíc si díky němu můžete zkontrolovat aktuální situaci u vás doma. Některé smart detektory kouře jsou opravdu chytré a postupně se učí vašemu běžnému chování a rozpoznávání míry nebezpečí. Kromě upozornění na chytrý telefon vydává smart detektor kouře také zvukový, případně i světelný signál. Vyspělejší modely mají navíc zabudované noční světlo. Některé smart detektory dokáží kromě oxidu uhelnatého detekovat také nebezpečně zvýšenou teplotu a opět vás v případě, že dojde k výrazné změně teploty v místnosti, upozorní i na váš chytrý telefon. Smart detektory plynů se liší druhem plynu, který jsou schopné detekovat, a také svým dosahem. Slouží k detekování zvýšeného množství zemního plynu, svítiplynu, uhelného plynu, dřevěného plynu, propan butanu či ropných látek.

Smart detektor vody

Detekovat vodu může být důležité z mnoha důvodů. Smart detektor vody lze umístit venku, což je užitečné zejména v záplavových oblastech. Vnitřní použití se pak hodí pro případy, že by vám v domácnosti vytekla myčka na nádobí či pračka. Smart detektor vody vám v případě takových událostí zašle upozornění na váš chytrý telefon. Kromě toho může být napojen také na další prvky smart zabezpečení, čímž se jeho možnosti použití ještě rozšíří. Smart detektor vody je často schopný detekovat také námrazu. V takovém případě pak můžete nastavit automatické spuštění vyhřívání přístupových cest, příjezdové cesty či vašeho skleníku. Některé smart detektory vody je také možné propojit s podlahovým topením, u kterého kontroluje a případně reguluje teplotu. Tyto smart detektory často neupozorňují pouze na přítomnost vody, dokáží zaznamenat také změnu teploty. Smart detektor vody je šikovná ochrana před vytopením, ať už vodou zvenku, od vás z domácnosti nebo od sousedů.

Detektory a hlásiče pro smart zabezpečení

Smart detektor vibrací

Detektor vibrací bývá často nabízen jako dodatečné příslušenství k alarmu, u některých je dokonce součástí balení. Lze jej umístit jak na stěnu, tak na okno či dveře, jeho instalace je jednoduchá a většinou se jedná o bezdrátové zařízení bez překážejících kabelů. Smart detektor vibrací často disponuje hned několika úrovněmi citlivosti a vše potřebné si nastavíte přes aplikaci ve svém chytrém telefonu. Na něj vám také přichází upozornění v případě překročení nastavených hodnot. V aplikaci si můžete rovněž prohlížet staré záznamy a kontrolovat stav otřesů, zda nedošlo k výrazným změnám. Některé smart detektory vibrací zaznamenávají také naklonění, a to ve všech směrech a v 360 °. Před zakoupením si vždy zkontrolujte především dosah signálu a pokud si pořizujete smart detektor vibrací jako doplněk ke svému smart alarmu, zjistěte si jejich kompatibilitu, tedy zda používají stejný komunikační protokol. Chytrý detektor vibrací je užitečným doplňkem k ostatním prvkům vašeho smart zabezpečení.

Smart senzory na okna a dveře

Tyto malé, ale velmi šikovné prvky smart zabezpečení mají mnoho způsobů využití. Umisťují se na okno a dveře, případně další vstupní otvory do domácnosti. Většinou se jedná o opravdu drobná zařízení, která se instalují bezdrátově, narazit ale můžete i na kabelové či dokonce magnetické verze. Tyto smart senzory zaznamenávají rozsah otevření místa, u kterého jsou umístěny. Vše potřebné si opět můžete nastavit přes aplikaci ve svém chytrém telefonu. Případně přes webovou stránku, pokud to dané zařízení umožňuje. Smart senzory vás upozorní na otevření okna či dveří, ať už z důvodu neoprávněného vniknutí do domácnosti či průvanu. Mohou být navíc propojené i s dalšími prvky smart zabezpečení a po zaznamenání nastavené události, mohou těmto prvkům vydat signál. V případě více otevřeného okna se tak automaticky může vypnout topení, spustit se alarm a nebo se při otevření dveří může rozsvítit vaše smart osvětlení. Smart senzory na okna a dveře nabízí spoustu možností.

Smart zásuvka

Smart zásuvka není sama o sobě bezpečnostní prvek, slouží spíše k tomu, abyste se ve své domácnosti cítili ještě pohodlněji. Díky smart zásuvce totiž můžete ovládat přístroje, elektroniku či spotřebiče, které do ní zapojíte. Přes svůj chytrý mobilní telefon tak můžete z obývacího pokoje zapnout kávovar v kuchyni či rádio v ložnici a mnoho dalšího. Smart zásuvka ale zároveň slouží také jako bezpečnostní pojistka a navíc vás dokáže informovat o spotřebě elektrického proudu a tím vám pomůže ušetřit na nákladech za energie. Vše si tak můžete kdykoliv zkontrolovat v aplikaci na svém mobilním chytrém zařízení. Většina smart zásuvek je také vybavena LED diodami, které nepřetržitě svítí. I díky tomu se dá smart zásuvka zařadit mezi prvky smart zabezpečení, protože zvyšuje bezpečnost pohybu po domácnosti ve tmě. Případně můžete smart zásuvku umístit do dětského pokoje a používat ji zde mimo jiné i jako noční světlo.


TOP 7 smart alarmů (2020)

Smart alarmy jsou sady různých prvků pro smart zabezpečení. Skládají se nejčastěji ze smart detektoru pohybu, smart senzorů na okna či dveře, případně smart kamer a dalších zařízení. Jejich instalace je velmi snadná a také rychlá. K ovládání lze pak většinou používat i aplikaci pro chytrá mobilní zařízení. Ty jsou velmi intuitivní a také se snadno ovládají. Smart alarmy jsou dobrým řešením pro zajištění základní bezpečnosti vaší domácnosti. A můžete k nim připojit až desítky dalších kompatibilních zařízení.

Security Alarm System Smanos L020

Security Alarm System Smanos L020
Zdroj: Datart.cz
 • aktivuje se ihned po připojení k vaší síti LAN
 • bezdrátové senzory a další příslušenství se do systému přidává z chytrého telefonu
 • aplikace pro chytrý telefon s jednoduchých a intuitivním ovládáním
 • v případě zaznamenání nebezpečí zasílá push oznámení
 • siréna s hlasitostí 105 dB
 • alarm vás také upozorní na vybítí baterie
 • záložní zdroj vydrží až 10 hodin v pohotovostním režimu
 • frekvence: 868 MHz
 • součástí balení je hlavní modul, dva senzory na okna či dveře, dálkový ovladač a napájecí adaptér

Obchody, kde koupíte produkt Security Alarm System Smanos L020


Ecolite HF-GSM02

 • bezdrátový
 • jednoduchá montáž a instalace
 • aktivace a deaktivace probíhá dálkovým ovladačem, mobilní aplikací nebo klíčenkou
 • na narušení upozorní SMS zprávou (až na 3 čísla) a hlasovým voláním (až na 6 čísel)
 • lze přidělat až 2 drátová a 99 bezdrátových externích čidel (značky Ecolite HF)
 • alarm a čidla jsou určena pro vnitřní použití
 • centrální jednotka řídí čidla, spouští alarm či sirény a zasílá upozornění,
 • centrální jednotka je napájena ze sítě, v případě výpadku proudu vydrží na záložní zdroj asi 4,5 h
 • PIR snímač hlídá pohyb v okolí, lze použít v teplotách –10 až +50 °C, na baterie (jsou součástí balení)
 • bezdrátový magnetický senzor na okno či dveře hlídá jejich otevření, na baterie (jsou součástí balení)
 • vnitřní mini siréna s hlasitostí 120 dB
 • LCD displej
 • frekvence: 433 MHz
 • rozměry (v, š, h): 135 × 180 × 26 mm
 • součástí balení jsou dále dvě dálková ovládání (klíčenka), napájecí zdroj pro centrální jednotku a podrobný uživatelský návod

Obchody, kde koupíte produkt Ecolite HF-GSM02


iGET SECURITY M2B

iGET SECURITY M2B
Zdroj: Alza.cz
 • pro vnitřní použití
 • jednoduchá instalace bez vrtání a vedení drátů
 • hlavní řídící jednotka (informuje o stavu, zasílá upozornění SMS a voláním)
 • bezdrátový PIR snímač pohybu
 • magnetický bezdrátový detektor otevření dveří nebo oken
 • siréna s hlasitostí 110 dB
 • tři dálková ovládání (klíčenky)
 • lze rozšířit o další detektory, senzory a čidla (7 drátových a 99 bezdrátových)
 • čidla se k centrální jednotce připojují pomocí kódování, které si alarm nastaví sám
 • spárování čidel s alarmem je snadné a rychlé
 • komunikace čidel a dálkového ovládání je kódována a zcela bezpečná
 • modře podsvícený LCD displej
 • možnost nastavení až 3 časových skupin aktivace a deaktivace
 • možnost nastavení až 6 čísel pro upozornění voláním a až 3 čísel pro upozornění formou SMS
 • součástí alarmu je také reproduktor a mikrofon, lze telefonovat přímo z něj
 • možnost nastavení různých parametrů alarmů přes SMS zprávy
 • několik typů poplachů (SOS, Dveře, Okno, Pokoj 1, Pokoj 2, Hala, Požár, Únik plynu)
 • poplachové zóny lze také nastavovat
 • hlavní řídící jednotka je vybavena záložní baterii (až 4 h provozu)
 • součástí balení je také napájecí adaptér pro hlavní řídící jednotku a uživatelský manuál v češtině
 • rozměry (v, š, h): 14 × 18 × 2,8 cm

Obchody, kde koupíte produkt iGET SECURITY M2B


Ezviz Alarm Hub Kit BS-113A

Ezviz Alarm Hub Kit BS-113A
Zdroj: K24.cz
 • sada obsahuje alarm, PIR detektor pohybu, bezdrátový detektor na dveře a okna a dálkové ovládání
 • lze připojit Wi-Fi kameru značky Ezviz a až 32 dalších senzorů
 • různé režimy (Doma, Mimo domov, Spánek)
 • alarm je také vybavený nouzovým tlačítkem
 • PIR detektor pohybu zaznamenává infračervené vlnové délky pohybujících se osob i domácích mazlíčků
 • senzory na okna a dveře se spustí při otevření v úhlu větším než 3 °
 • k ovládání lze využít také aplikaci pro chytrá mobilní zařízení (mobil, tablet)
 • siréna s hlasitostí 85 dB
 • frekvence: 868 MHz

Obchody, kde koupíte produkt Ezviz Alarm Hub Kit BS-113A


ABUS Smart Security World FUAA35001A

ABUS Smart Security World FUAA35001A
Zdroj: Conrad.cz
 • centrální jednotka s záložním napájecím zdrojem pro případ výpadku proudu
 • hlásič otevření dveří či oken
 • PIR detektor pohybu
 • dálkové ovládání (replay)
 • siréna s hlasitostí 90 dB
 • možnost připojení až 32 dalších senzorů a 4 IP kamer
 • v případě nebezpečí zasílá alarm push oznámení přes aplikaci a také na nastavený e-mail
 • možnost uložit až 1000 událostí a záznamů z kamery
 • možnost nastavit až 32 různých scénářů
 • integrovaný vlhkoměr zobrazuje pokojovou teplotu a vlhkost vzduchu
 • instalace typu „Plug & Play“ je velmi jednoduchá a rychlá
 • bezdrátový přenos Replay-Geschutzte
 • lze ovládat i prostřednictvím aplikace pro chytrá mobilní zařízení Smartvest (iOS, Android)
 • aplikace s intuitivním ovládáním, živým kamerovým náhledem a funkcí snapshot
 • pomocí aplikace je možné také zapnout či vypnout smart osvětlení nebo další zařízení připojené do smart zásuvky
 • dosah signálu: max. 100 m
 • frekvence: 868 MHz
 • součástí balení jsou baterie pro senzory, síťový kabel, napájecí adaptér (vč. EU, UK a AU adaptéru) a uživatelská příručka

Obchody, kde koupíte produkt ABUS Smart Security World FUAA35001A


Yale Smartphone Alarm SR-3800

Yale Smartphone Alarm SR-3800
Zdroj: Baumax.cz

 • PIR detektor pohybu
 • PIR kamera
 • dva senzory na okna a dveře
 • siréna s hlasitostí 104 dB
 • lze připojit až 40 dalších jednotek
 • připojení přes internet, prostřednictvím SIM karty, nebo vzdáleně přes GSM signál
 • k ovládání je možné použít také aplikaci Yale Home
 • aplikace je v češtině a má intuitivní a jednoduché ovládání
 • přenos plovoucím kódem a bezpečné šifrování
 • dvouzónové střežení prostoru
 • frekvence: 868 MHz

Obchody, kde koupíte produkt Yale Smartphone Alarm SR-3800


Ajax Alarm StarterKit 2

Ajax Alarm StarterKit 2
Zdroj: Mall.cz
 • velmi jednoduchá a rychlá instalace díky držáku SmartBracket
 • inteligentní ovládací panel Ajax Hub 2
 • centrální jednotka komunikuje s ostatními komponenty prostřednictvím bezpečnostního protokolu Jeweller
 • bezdrátový senzor otevření oken a dveří Ajax DoorProtect
 • bezdrátový PIR detektor pohybu Ajax MotionCam s foto verifikací poplachu
 • ovladač (klíčenka) Ajax SpaceControl s tísňovým tlačítkem
 • všechny komponenty mají 2. stupeň zabezpečení (dle ČSN EN 50131)
 • automatická regulace výkonu rádiového signálu pro prodloužení výdrže baterií
 • k ovládání lže využít také aplikaci Ajax pro chytrá mobilní zařízení se systémem Android i iOS v českém jazyce
 • aplikace umožňuje okamžité notifikace, videoverifikaci IP kamerami, vzdálené testování a konfiguraci, detailní informace o stavu systému
 • pravidelné aktualizace zdarma
 • alarm je nabízen v bílé a černé barvě
 • dosah signálu: max. 2 000 m

Obchody, kde koupíte produkt Ajax Alarm StarterKit 2

Přidat hodnocení


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..