Jak na úložné prostory

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.13 tipů, jak vyzrát na úložné prostory

Kam uložit věci v bytě je otázka, která občas potrápí každého z nás. Zvolit vhodné úložné řešení není totiž vždycky tak snadné. Naše tipy vám ale pomohou vybrat si ty nejlepší úložné prostory a s jejich pomocí si domácnost hezky zorganizovat a zútulnit.

1. Zvolte správnou velikost úložných prostorů

Změřit si prostor, kam budete úložný prostor pokládat, je první věc, kterou musíte udělat. Zvažte ale také, co do úložného prostoru budete dávat. To je důležité hlavně u šatních skříní, jejichž hloubka vám napoví, co se do nich bez problémů vejde. Nezapomeňte od hloubky uváděné výrobcem odečíst několik centimetrů pro hloubku zadní stěny skříně.

2. Vnitřní prostor šatní skříně přizpůsobte svým potřebám

Skříně pro ukládání textilií mohou mít různé vnitřní uspořádání. Dobře zvažte, jaký typ oblečení máte, a zda ho potřebujete uložit složený v komínku na poličku, nebo pověsit na ramínko. Ideální jsou úložné prostory s nastavitelným vnitřkem, které si můžete různě přenastavovat podle potřeby. Praktický je také výsuvný věšák nebo sklopná tyč.

3. Úložné prostory až ke stropu usnadní úklid

Jestliže vám to prostor dovolí, zvolte úložný prostor s výškou dosahující těsně pod strop. Tím si totiž nejvíce usnadníte stírání prachu z vrchu skříní. Velké úložné prostory až ke stropu mohou působit mohutně, proto je vhodné dát přednost spíše světlejším tónům. Skříně v ložnici vybavte zrcadlovými stěnami z vnější strany pro optické zvětšení prostoru.

4. Pořízení polic či regálů dobře zvažte

Police, poličky či různé policové úložné prostory působí otevřeným dojmem a prostor kolem sebe opticky rozjasňují. Jsou ale ovšem také velmi nepraktické co se týče úklidu. A protože jsou hned na očích, je nutné z věcí na nich vystavených utírat prach téměř neustále. Pamatujte, že čím více věcí budete na poličkách mít, tím horší a delší bude jejich úklid.

Úložné prostory mohou mít mnoho podob

5. Závěsné úložné prostory příliš nezatěžujte

Bezpečnost by měla být vždy na prvním místě. Pokud chcete mít doma i závěsné úložné prostory umisťované na stěnu, vždy se ujistěte, že si kupujete nábytek určený právě k tomuto účelu. Jestliže výrobce doporučuje úložný prostor upevnit ke stěně nebo k podlaze, vždy se jeho pokyny řiďte, bez ohledu na to, jak se vám takové řešení esteticky líbí. Bezpečí je důležitější.

6. Na vzhledu úložných prostorů záleží

To, jak úložné prostory vypadají, je důležité především v dětském pokoji. Dospělí lidé možná design tolik neřeší, ale děti mají rády, když se jim jejich okolí líbí. V krásně vybaveném dětském pokojíčku, kde jsou úložné prostory s dětskými motivy, se jim bude lépe hrát, spát i plnit povinnosti. Čím hezčí bude dětský pokoj, tím radostněji se budou jeho obyvatelé podílet na jeho úklidu.

7. Praktické úložné prostory pro rychlý úklid

Šikovnými pomocníky jsou kontejnery či boxy na hračky, do který snadno uložíte rozházené předměty a děti si z nich své oblíbené hračky mohou kdykoliv zase brát. Kontejner na hračky na kolečkách navíc snadno přemístíte, kam zrovna potřebujete. V neposlední řadě myslete na to, že úložné prostory pro hračky musí být zvolené vhodně k výšce dětí, aby se k nim snadno dostaly.

8. Krabice a boxy jsou velmi praktické

Krabice, krabičky, boxy a dózičky – to je velký hit v bydlení. Tyto úložné prostory jsou totiž nejen krásné, ale především praktické. Uložíte do nich vše, co se vám nechce vyhodit, ale na co není dostatek prostoru jinde. Pomohou vám také s organizací věcí v domácnosti. Můžete je vybavit štítky, na které napíšete, co se v které krabici skrývá. Usnadníte si tak úklid a ušetříte si čas při hledání.

Jak na úložné prostory

9. Úložné prostory jako designový prvek

S pomocí krabic a boxů můžete také barevně sladit pokoj, nebo je naopak použít jako zvýrazňující prvek. Velmi zajímavé dekorační prvky jsou i různé koše, košíky či nůše, dřevěné, proutěné, ale i látkové. Využijete je jako úložné prostory a zároveň jimi celý prostor zkrášlíte. V kuchyni by neměly chybět krásné dózičky, ideálně se štítky s nápisy, co se v nich ukrývá.

10. Látkový koš pomůže schovat špinavé prádlo

Prádlo, které čeká na vyprání, občas nehezky vypadá a ještě hůře zavání. Jak a kam ho schovat je proto otázka, která zajímá nejednu hospodyňku. Pořiďte si velký látkový koš, který nevzhledný obsah ukryje, a který navíc krásně vypadá. Praktický je koš, který se dá uzavřít, aby se nevoňavý a nehezký obsah uvnitř ještě lépe skryl před nechtěnými zraky návštěvníků.

11. Využijte pro uskladnění také dveře

Zejména v koupelně, která bývá nejmenší místností v domácnosti a která neposkytuje příliš místa, využijete závěsné úložné prostory. Pořídit můžete různé typy kapes a kapsářů, které mohou sloužit k ukládání šperků, vlasových doplňků ale i malých koupelnových spotřebičů. Jen si předem zjistěte, na kterou stranu se dveře otevírají a na kterou tedy budete moci závěsné úložné prostory umístit.

12. Je dobré využít volný prostor pod postelí?

Máte-li menší ložnici, je postel s úložným prostorem skvělým řešením, jak schovat povlečení, deky či polštáře. Protože by ale měla matrace větrat i zespodu, doporučuje se nechat úložné prostory pod postelí aspoň trochu volné. Ideální je, pokud má postel pojízdné šuplíky, které pod ní zasahují jen částečně. A pod postel s volným prostorem schovejte látkové boxy či pojízdné kontejnery.

13. Úložné prostory v koupelně musí odolávat vlhku

Vždy volte úložné prostory podle potřeb a požadavků dané místnosti. Pokud v koupelně bojujete s vyšší vlhkostí, některé materiály mohou začít velmi rychle plesnivět. A to se netýká jen skříní a poliček, ale také různých krabiček, krabic, boxů a dalších malých úložných prostorů na drobnosti. Dejte přednost dřevu, keramice, sklu či plastu, které plíseň neohrozí.

5/5 - (2 votes)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..