úklid

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Jarní reorganizace domácnosti: Změny, které vám udělají radost a usnadní život

úklid
Photographee.eu / Shutterstock.com

Blíží se doba tradičního jarního úklidu. Proč ho tedy nespojit s menší reorganizací domácnosti? Udělejte si doma pořádek, vyhoďte věci, které nepoužíváte a již vám dávno nedělají radost a odměňte se třeba novou skříňkou nebo dekorací.

Začněte s reorganizací již u vchodu

Předsíň bývá často nejvíce zaneřáděnou místností většiny domácností. Jakmile přijdete domů, odložíte v ní klíče, bundu, boty a jdete dál. Jenomže vstupní chodba je něco jako oči pro člověka – je oknem do duše. Ne do vaší, ale do duše vašeho bytu. Podle předsíně máme tendenci hodnotit majitele bytu, proto by měla být uklizená a uspořádaná.  Nábytek do předsíně by měl být funkční, disponovat dostatečným počtem zásuvek a být praktický. Tak se do něj schová vše potřebné a vchod do bytu nebude působit chaotickým dojmem.

Majestátní a přehledný obývací pokoj

Pořádek bude nutné nastolit i v dalších místnostech. Celkový dojem z obývacího pokoje umocní perfektně uklizený gauč, který by měl celému pokoji dominovat a přiměřený počet věcí na poličkách. Samozřejmě je pochopitelné, že si své oblíbené kousky chcete vystavit a mít je neustále na očích, ale všeho moc škodí. Zamyslete se nad tím, zda nejsou vaše poličky zohýbané pod obrovským množstvím věcí. Pokud ano, tyto věci proberte. Praktický je konferenční stolek do obýváku, který má odkládací plochu, kterou můžete využívat na odkládání ovladačů a dalších nezbytností, které nemají své jasně dané místo.

úklid domácnosti
LightField Studios / Shutterstock.com

Nezbytný úklid kuchyně

Další místností, které se jarní úklid a reorganizace rozhodně nevyhne, je kuchyň. Obětujte jejímu úklidu některé volné odpoledne a dejte si práci s tříděním potravin. Ty, které již mají prošlou lhůtu vyhoďte a důkladně si ukliďte celou skříň na potraviny. V rámci jarního úklidu také odmrazte lednici, proberte nádobí a udělejte v celé kuchyni pořádný úklidový vítr. Odměnou vám bude krásně vyklizená skříň s potravinami a kuchyně, která se bude lesknout čistotou a bude přehledná.

Reorganizace ložnice pro lepší spánek

Také ložnice si zaslouží jarní svěží vítr, který bude mít za následek ložnici, ve které bude radost usínat. Ústředním bodem ložnice je postel. To je pravidlo, které je jasně dané a o kterém není nutné dlouze diskutovat. Zároveň by ale neměla být umístěna přímo naproti vstupním dveřím ani zrcadlu. Splňujete to vaše postel? Výborně. Pak postačí pouze uklidit veškeré povrchy, na noční stolky umístit nějaké jarní dekorace a probrat svou skříň s oblečením.

Efektivně, pravidelně a bez milosti

Pro většinu z nás je pravidelný úklid šatní skříně noční můrou. Ale vězte, že pokud se jejímu probírání budete věnovat pravidelně, například každý rok na jaře, ušetříte si spoustu práce. Jak si s úklidem šatníku poradit? Veškeré oblečení, které jste na sobě v posledních dvou letech neměli, vyhoďte, věnujte známým nebo na charitu. Pravděpodobnost, že si takový kousek ještě někdy oblečete, je totiž opravdu nízká.

Koupelna a nezbytné

Poslední místností, které se vaše jarní řádění dotkne, bude koupelna. Protože to je jedna z místností, kterou během dne navštívíme nesčetněkrát, zaslouží si, aby v ní panoval jasně daný řád a byla minimalisticky zařízena. Čím větší počet věcí, které se v ní nachází, tím více úklidu, a hlavně potenciálních věcí, které mohou navlhnout. Vlhkost je totiž pro koupelnu typická, a i přesto, že máte v koupelně okno či účinné odvětrávání, může se v ní vlhkost držet a zničit vám některé věci. Na umyvadle si například ponechte pouze zubní kartáčky, pastu a mýdlo. Zbytek věcí schovejte do skříněk.

Jarní úklid projasní vaši domácnost, odlehčí ji a pozitivně se odrazí i na vaší náladě. Čím dříve se do jarní reorganizace bytu pustíte, tím dříve ji budete mít úspěšně za sebou.

5/5 - (1 vote)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..