Novostavba

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.4 výhody bydlení v novostavbě

Novostavba
Zdroj: Pixabay.com

Pokud právě zvažujete pořízení vlastního bydlení, pravděpodobně dříve či později narazíte na otázku, zda je vhodným řešením byt před rekonstrukcí, nebo spíše novostavba. Přestože si novostavby, ať už v případě domu, či bytu, spojujeme především s vyšší pořizovací cenou, ne vždy je to pravidlem.

Pro konkrétní příklad nemusíme chodit daleko – vzhledem k velkému množství nejrůznějších developerských projektů je velice žádanou oblastí na prodej bytů i jejich pronájem Praha, kde se bydlení v novostavbách na periferii stalo výrazně levnější alternativou bydlení v centru a přilehlých čtvrtích. Cena tak jako argument pro pořízení staršího bytu výrazně ztrácí na přesvědčivosti. Naopak existuje celá řada důvodu, proč vsadit spíše na novostavbu. Právě na 4 hlavní výhody bydlení v novostavbě se zaměříme v následujících řádcích.

Možnost podílet se na podobě bytu

Pokud byt pořídíte v době, kdy stále probíhá stavba, můžete nejen výrazně ušetřit, ale také získáte možnost podílet se na jeho konečném vzhledu. Ovlivnit můžete například uspořádání pokojů, rozmístění a počet elektrických zásuvek, podobu podlah, koupelnového obložení, sanity či například vybavení a vzhled kuchyně. Nové bydlení tak bude vypadat přesně podle vašich představ.

Novostavba
Zdroj: Pixabay.com

Možnost reklamace

Zatímco u starších bytů se zpravidla musíme s nejrůznějšími nedodělky, špatně řešenou dispozicí či nekvalitním provedením smířit či je zaplatit z vlastní kapsy, v případě novostavby lze většinu podobných nedostatků reklamovat. 

Přestože záleží mimo jiné také na vaší ochotě trávit čas vyjednáváním s prodávajícím o případných opravách, dle zákona máme i v případě nemovitosti podobná práva jako u spotřebního zboží. Pokud narazíte na něco, s čím nejste spokojeni (a jste schopni tento nedostatek prokázat), můžete novostavbu do dvou let od nákupu, respektive zápisu vlastnictví do katastru, prodávajícímu reklamovat. 

Moderní postupy, materiály a technologie

Tento bod oceníte zejména při prvním vyúčtováním energií, kdy vás možná překvapí poměrně nízká spotřeba. Důvodem je fakt, že při stavbě bytových domů se dnes používají moderní materiály, které mají výborné vlastnosti, ať už se jedná o zateplení či izolaci. Mimo jiné mnoho majitelů novostaveb sází na nejrůznější moderní technologie v podobě solárních panelů, kolektorů či využití dešťové vody v domácnosti, díky čemuž lze dosáhnout dodatečných úspor.

Snadný odhad ceny nemovitosti

Odhad nemovitosti je zásadní zejména pro všechny, kteří zvažují pořízení bytu na hypotéku. U starších bytů bohužel není výjimkou, že odhadce stanoví odhadní cenu nemovitosti výrazně níže, než je následně cena kupní. Problém spočívá v tom, že banky poskytují úvěry maximálně do 100 % odhadní ceny nemovitosti (mnohdy ještě méně) – snadno se tak může stát, že vám budou chybět finanční prostředky, a se tak budete muset spolehnout na vlastní úspory či další půjčku. V případě novostaveb je odhad ceny výrazně přesnější a konečná cena se tak příliš neliší od té kupní.

Přidat hodnocení


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..