Grilování v létě

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Poradíme vám, čím se řídit při výběru grilu

Především letní sezóna je časem, kdy se griluje ve velkém. V dnešní době si ale můžete pořídit také malý stolní gril na elektřinu, který lze bez problémů používat doma. Podívejte se spolu s námi, jaké existují typy grilů, z jakých materiálů či částí se skládají a na jaké další parametry byste při výběru ideálního grilu měli myslet. Na konci článku najdete také seznam nejlepších 5 elektrických grilů, s kterými zažijete to nejlepší (nejen) letní grilování!

Obsah článku

TOP 5 elektrických grilů (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Jata GR 559Jata GR 559
Sencor SBG 6650BKSencor SBG 6650BK
gril DeLonghi CGH 1030 DDeLonghi CGH 1030 D
Tefal Optigrill+ XL GC722D34Tefal Optigrill+ XL GC722D34
Elektrický Gril Weber Q 1400 Stand SmallWeber Q 1400 Stand

TOP 5 grilů na dřevěné uhlí (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
gril Fieldmann FZG 1004Fieldmann FZG 1004
Gril na dřevěné uhlí Activa Angulatus SmallActiva Angulatus
Weber Smokey Joe PremiumWeber Smokey Joe Premium
Outdoorchef KENSINGTON 570COutdoorchef KENSINGTON 570C
Gril na dřevěné uhlí Happy Green Gril Party SmallHappy Green Party

TOP 5 plynových grilů (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
gril G21 Oklahoma BBQ Premium LineG21 Oklahoma BBQ Premium Line
Plynový Gril Weber Q 1200 Stand SmallWeber Q 1200 Stand
Fieldmann FZG 3005Fieldmann FZG 3005
Plynový Gril La Proromance Barbeque Gb04 B SmallLa Proromance Barbeque GB04-B
Plynový Gril Campingaz Attitude 2go SmallCampingaz Attitude 2go

Z čeho se gril skládá?

Základem grilu je rošt (především u venkovních grilů) nebo grilovací deska (stolní grily). Rošt by měl být z nerezu nebo litiny a nabízí se často také smaltovaný, který se snadněji udržuje. Grilovací deska bývá pak z nepřilnavého povrchu, nejčastěji teflonu. Některé grily mívají také víko, které umožní rychlejší či kvalitnější úpravu jídla. Díky víku můžete grilovat nepřímo a v případě grilu na dřevěné uhlí můžete potraviny uvnitř také udit. Pro zdravější grilování vybírejte gril s výklopnými deskami a miskou nebo tácem, které slouží pro odvádění tuku, aby se nepřipaloval. Velmi užitečné také je, pokud má váš gril prostor určený pro odkládání, ať už pomůcek na grilování, přípravu potravin a nebo jídla samotného. U větších grilů bývá odkládací plocha často automaticky a narazit můžete také na grily se speciálním prostorem pro nakládání masa apod.

Dodatečné příslušenství pro ještě snadnější grilování

Ke grilům patří mnoho doplňků a pomůcek, které nejsou vždy v základní výbavě. Mezi ty nejdůležitější bychom zařadili termostat a teploměr. Pomocí termostatu si můžete nastavit požadovanou teplotu uvnitř grilu, ten je ale k dispozici pouze pro gril elektrický a plynový. Teploměr bývá často umístěn ve víku grilu, lze jej ale pořídit i samostatný. Díky němu budete mít neustále kontrolu nad ideální teplotou pro přípravu konkrétního pokrmu. Mnoho obchodů nabízí také různé sety pomůcek na grilování, ve kterých naleznete jehly na špíz, mašlovačky k potírání masa, obracečky nebo kleště apod. Pořídit si ale můžete také mnoho zajímavých kousků speciálního grilovacího nádobí jako jsou pánve na gril, podstavce na hrnce nebo grilovací desky. Máte-li gril umístěn po celý rok venku, je dobré pořídit si na něj ochranný kryt nebo plachtu.

TIP: Posviťte si na grilování! V tomto článku vám poradíme, jaké venkovní osvětlení zvolit.

Jak velký gril potřebujete?

Nejste si jistí, jakou velikost grilu zvolit? Konkrétní parametry a jejich vhodnost pro konkrétní počet strávníků vám pomohou určit dvě vodítka. Jedním z nich je výkon grilu, který se udává u plynových a elektrických typů. Pro občasné použití stolních grilů si vystačíte i se 2 kW, výkon od 2-5 kW je pro častější užívání malých stolních grilů. Grily s hodnotou do 5 kW jsou určené pro občasné použití či pro menší počet osob (1-5). Pro častější grilování a pro 5-10 lidí se hodí grily s výkonem 5–10 kW. Grily s výkonem nad 10 kW využijete v případě opravdu velkých grilovacích akcí. Dalším vodítkem je rozměr grilovací plochy. Plocha okolo 1 200 cm2 je vhodná pro max. 3 strávníky, pro čtyři už volte gril s plochou alespoň 1 500 cm2.

Grilování hamburgerů

Dbejte na bezpečnost grilu

Jedním z nejdůležitějších parametrů grilu je jeho pevnost a stabilita. To se týká i stolních grilů, zejména na to však dbejte u grilů venkovních. Pohlídejte si, aby všechny spoje grilu byly pořádně utažené, a mějte na paměti, že čím méně jich bude, tím stabilnější bude i váš gril. Každý nedotažený šroubek totiž konstrukci grilu oslabuje. Zejména u grilu na dřevěné uhlí je nestabilita obzvlášť nebezpečná, protože hrozí vysypání žhavých uhlíků a tedy i riziko vzniku požáru. Dále dbejte na materiály případných úchytů a držadel, ty musí být z nevodivého materiálu, abyste se při manipulaci s grilem nepopálili. U plynových grilů je vhodné volit takové typy, které mají zakryté hořáky a u kterých tedy nehrozí kontakt tuku přímo s hořákem. V případě, že máte plynový gril, jehož hořáky nic neodděluje, doporučujeme si pořídit ocelovou lištu, která tuto funkci hravě zvládne.

Údržba grilu nemusí být náročná

Nejvíce údržby vyžaduje rošt grilu, který je především nutné zbavit každého kousku připečeného pokrmu, a to ideálně ihned. Rošt se nejlépe čistí, je-li zahřátý, a k nejlepší údržbě doporučujeme použít speciální kartáče, které odstraní všechny připáleniny i jiné nečistoty. Existují také speciální přípravky na čištění grilů, které vám zajistí nejen dokonalou čistotu, ale také ochranu. Také grilovací desky v případě elektrického grilu je dobré po každém použití umýt. Většina grilů má tyto desky odnímatelné a velmi často je také možné je mýt v myčce nádobí. Pokud se vám údržbě grilu nechce věnovat příliš času, pohlídejte si materiál, z kterého grilovací plocha je. Ideální je v takovém případě nepřilnavý teflon, který vyžaduje výrazně méně údržby. U plynového grilu před prvním použitím v sezóně zkontrolujte hadice a těsnění. Potřete rozvody vodou se saponátem a pusťte plyn, tam, kde vznikají bublinky, dochází k úniku plynu a je potřeba tato místa utěsnit.

TIP: Dodejte svým grilovaným pokrmům tu nejlepší chuť s pomocí bylinek z vlastní zahrádky. Nevíte, jak na to? Přečtěte si náš článek Jak na domácí pěstování bylinek?

Jaký typ grilu vám bude nejvíce vyhovovat?

Grily se nejčastěji rozdělují podle zdroje tepla na tři druhy: plynové, elektrické, na dřevěné uhlí. Každý z těchto typů má rozdílné vlastnosti a hodí se do jiných prostorů, pro jiný počet lidí, k jiné přípravě pokrmů apod. Nejlevněji pořídíte grily na dřevěné uhlí, mezi nejdražší se zase řadí elektrické grily. Ty lze používat téměř ihned po zapnutí, ale pouze tam, kde je přístup k elektrické zásuvce. Na druhou stranu k jejich zapojení nic jiného nepotřebujete, kdežto k ostatním typům musíte pořídit buď propanbutanovou láhev, nebo dřevěné uhlí. U grilu na dřevěné uhlí také musíte čekat, až se uhlíky dostatečně zahřejí. Plynový a elektrický gril se oproti grilu na dřevěné uhlí snáze udržují a rovněž u nich můžete regulovat teplotu pomocí termostatu, což u grilu na dřevěné uhlí nelze. Každý z typů grilů má ještě několik podtypů a na ně, stejně jako na podrobnosti k jednotlivým typům, se podíváme teď podrobněji.

Nejlepší gril

Elektrický gril

Elektrické grily seženete jak velké určené pro venkovní použití, tak menší stolní, které lze používat i v uzavřené místnosti. Z toho vyplývá, že při grilování na elektrickém grilu není vypouštěn žádný kouř ani jiné zplodiny a nevzniká ani odpad v podobě popela. K zapojení elektrického grilu potřebujete pouze zdroj elektřiny, jejich ovládání je velmi jednoduché a často u nich lze regulovat teplotu. Rychle se nahřejí a grilovací plocha je velmi často z nepřilnavých materiálů, díky čemuž se také snadno udržují. Právě materiál grilovací plochy, stejně jako možnost termoregulace není ale samozřejmostí, takže si tyto parametry při výběru pohlídejte. Dále se zajímejte o to, zda je gril vybaven nádobou na přebytečný tuk a případně, jakým způsobem je indikovaná teplota grilovací desky. Příkon elektrických grilů bývá okolo 1200–2200 W a čím vyšší příkon, tím rychleji se gril zahřeje.

TIP: Někomu na elektrických grilech vadí absence typické „grilovací“ vůně. Dražší elektrické grily jsou proto vybaveny funkcí aromatizace dřevem. Dovnitř grilu umístíte kapsli s kousky dřeva, které po zahřátí uvolňují příjemnou vůni – nejen do vzduchu, ale i do grilovaných pokrmů.

Typy elektrických grilů

Elektrický grily si můžete pořídit zahradní, nebo stolní, které se liší zejména svou velikostí. Dalším rozdělením elektrických grilů je pak na otevřené a kontaktní. Kontaktní grily mají dvě poloviny, které se při grilování mohou položit na sebe a jídlo je tedy opékáno z obou stran. Některé modely kontaktních grilů mají grilovací plochy variabilní, takže je možné je rozložit na jednu větší desku, případně určit, v jaké výšce bude vrchní plocha – ta se tedy potravin uvnitř může, ale nemusí dotýkat. Otevřené grily se často označují také jako barbecue grily a jsou vybaveny roštem nebo grilovací plochou a jedná se o „klasický“ typ grilu. Specifickým typem elektrického grilu je tzv. raclette gril, který má ve spodní části umístěné malé pánvičky. V nich lze rozehřát směs ze sýru a jiných surovin, kterou se posléze polévají potraviny ugrilované na povrchu. Pánvičky ale využít nemusíte, v takovém případě gril slouží jako „klasický“.

Typy grilovacích ploch u elektrických grilů

Elektrické grily se prodávají buď s roštem, nebo s deskou – z hladkého, nebo žebrovaného povrchu. Některé grily mají dokonce více setů těchto grilovacích povrchů. Každý z nich je určen pro přípravu jiného typu pokrmu. Grilovací desky s hladkým povrchem jsou vhodné pro grilování menších jídel, například zeleniny, ryb či hub. Pro větší kusy masa nebo přípravu steaků je pak vhodná žebrovaná deska a rošt je ideální pro přípravu jakéhokoliv masa s tím, že tuk, který z něj odkapává, spadá mezerami dolů do speciální nádoby. Hladké desky bývají vyráběny z různých materiálů jako je litina, keramika, terakota nebo přírodní kámen. Ten se déle nahřívá, ale teplotu dlouho udrží, stejně jako litinová deska, jejíž nahřátí trvá pouze chvíli. Desku z terakoty je před zahřátím dobré natřít olejem a její výhodou je vysoká odolnost, takže lze pokrm upravovat (krájet) i přímo na ní. Deska z keramiky je nepřilnavá a lze na ní pokrmy připravovat i bez tuku, navíc se skvěle udržuje.

Jak vybrat gril

Plynový gril

Plynové grily jsou vybaveny 1-5 plynovými hořáky a je u nich poměrně důležitá jejich hmotnost, zejména, pokud s nimi chcete cestovat. Musíte totiž počítat i s tím, že s sebou budete muset tahat propanbutanovou láhev. Připojení k ní není vždy automatické, proto si zjistěte, že je váš gril má. Plynový gril se rychle rozehřívá a často je možné u něj regulovat teplotu. Hořáky by měly být rozmístěny tak, aby grilovací plochu zahřívaly rovnoměrně. Ideální je, pokud lze každý hořák zažehnout zvlášť a šikovná je také možnost piezo zapalování, které hořáky samo zažehne, nepotřebujete k tomu tedy žádný zdroj ohně. Některé plynové grily jsou vybaveny tzv. flavorizérem, což je speciální ocelový profil umístěný nad hořáky. Na něj pak odkapává tuk a šťáva, která se nedostane přímo na hořáky a gril je tak ochráněn před vzplanutím. Navíc je tímto způsobem zachována lepší chuť i vůně připravovaného pokrmu.

Typy plynových grilů

Plynové grily lze rozdělit na 3 typy – lávové, kontaktní a grily s technologií RBS. Hořáky lávových grilů jsou doplněny lávovými kameny, které se rychle ohřejí a absorbují teplo. Fungují především jako pomůcka pro zachytávání odkapávaného tuku, který při kontaktu s hořákem nejen, že může vzplanout, ale také uvolňuje škodliviny. Lávové kameny vydrží v průměru jednu sezónu a jsou samočisticí, stačí je po skončení grilování nahřát alespoň na 5 minut a všechny nečistoty se vypálí. Kontaktní grily mají rošt a plotnu, nejčastěji litinové, tedy takové, které ideálně vedou teplo. Hořáky jsou umístěny přímo pod roštem. Grily s RBS (Radiant Burner System) technologií mají hořáky umístěny nikoliv vespod, ale na bocích grilu. Tím je zcela zamezen jejich kontakt s tukem či šťávami z masa. Umístění na bocích vede také k dokonale rovnoměrnému rozprostření tepla při grilování.

TIP: Grilování a posezení na zahradě, terase či balkónu k létu prostě patří. Abyste si letní pohodu vychutnali co nejlépe, máme pro vás rady a tipy, jak vybrat kvalitní zahradní nábytek.

Gril na dřevěné uhlí

Grily na dřevěné uhlí patří stále mezi nejoblíbenější typ, protože se řadí k nejlevnějším modelům. K jejich používání je potřeba dřevěné uhlí nebo brikety, které se musí pořádně rozpálit. Z toho důvodu je grilování na tomto typu grilu náročnější nejen na čas, ale také na manipulaci. Chce to trochu cviku, jakmile se ale naučíte uhlíky či brikety nahřívat, vše půjde snadněji i rychleji. U grilů na dřevěné uhlí nelze regulovat teplotu, tu si tedy musí pohlídat majitel grilu sám. Teplotu lze do jisté míry regulovat pomocí vzduchových otvorů, je-li jimi gril v dostatečné míře vybaven. U grilu na dřevěné uhlí se navíc musí teplota uvnitř neustále udržovat, aby nedošlo k nechtěnému předčasnému vyhasnutí. Tuk a šťávy odkapávají na uhlí, takže je dobré tyto grily doplnit o speciální sběrné nádoby. Při hoření dřevěného uhlí či briket ale vzniká nezaměnitelné aroma, které také přispívá k velké oblibě tohoto typu grilu.

Stolní gril

TOP 5 elektrických grilů

Elektrický gril je velmi šikovný pomocník, kterého lze používat venku i doma. Hodí se pro přípravu různorodých pokrmů a grilování na elektrickém grilu je ze všech typů nejrychlejší a především nejzdravější. Vybrali jsme pro vás těchto 5 kousků, které jsou vybaveny různými funkcemi pro to nejsnadnější a nepříjemnější grilování – kdykoliv a kdekoliv.

Jata GR 559

Jata GR 559
Zdroj: Mall.cz

Elektrický gril Jata GR 559 je jedinečný především díky materiálu grilovací desky. Ta je totiž vyrobena z ryze přírodního materiálu – terakoty, díky kterému je zachována čistá chuť i vůně připravovaných pokrmů. Tento materiál je nepřilnavý, snadno se udržuje a je také velmi odolný, takže na něm můžete jídlo rovnou i krájet a neriskujete poškrábání. Používejte ale raději pomůcky ze dřeva nebo z plastu. Desky jsou ručně vyráběné ve Španělsku a jejich kvalita je zaručena. Elektrický gril Jata GR 559 má zabudované tepelně izolované držáky, díky kterým je manipulace s ním velmi jednoduchá. Hodí se k přípravě všech druhů masa, zeleniny i sendvičů a je možné jej používat venku i doma.

Technické parametry produktu Jata GR 559

VlastnostSpecifikace

Typ

elektrický, stolní, zahradní

Velikost grilovací plochy

46 × 28 cm (1288 cm2)

Materiál roštu

terakota

Příkon

1 600 W

Rozměry (v, š, h)

10 × 54 × 28 cm

Hmotnost

7 kg

Klady a zápory produktu Jata GR 559

Klady (+)Zápory (-)

+ termostat

– bez odkládací plochy

+ jednoduchá údržba

– bez misky na tuk

+ grilovací deska odolná proti poškrábání

– grilovací desku nelze vyjmout

+ lze grilovat bez tuku

– krátký přívodní kabel

+ zachování chutí i vůní pokrmů

– delší nahřívání

Obchody, kde koupíte produkt Jata GR 559


Sencor SBG 6650BK

Sencor SBG 6650BK
Zdroj: Mall.cz

Elektrický gril Sencor SBG 6650BK je vybaven automatickou regulací teploty a čitelným displejem. Topná spirála je integrovaná v grilovacích deskách, ty mají nepřilnavý povrch a jsou dvojí – hladké a vroubkované. Lze na nich pokrmy připravovat i bez přidaného tuku či oleje a jejich povrch je nepřilnavý, takže se snadno udržují. Je možné je odejmout a umýt také v myčce nádobí. Elektrický gril Sencor SBG 6650BK nabízí 3 grilovací polohy, je možné jej rozložit a grilovací plochu až zdvojnásobit. Díky paralelogramovému mechanismu se tlak při grilování rovnoměrně rozkládá. Součástí grilu je také miska na tuk a šťávu z masa, je odnímatelná a rovněž ji lze umýt v myčce nádobí. Gril má tepelně izolovanou rukojeť a protiskluzové nožky, je možné jej uložit ve vodorovné i svislé poloze a napájecí kabel lze schovat do zabudovaného úložného prostoru.

Technické parametry produktu Sencor SBG 6650BK

VlastnostSpecifikace

Typ

elektrický, kontaktní, stolní

Velikost grilovací plochy

47 × 31 cm (1457 cm2)

Materiál roštu

teflon

Příkon

2 000 W

Rozměry (v, š, h)

18 × 38 × 36,5 cm

Hmotnost

7,2 kg

Klady a zápory produktu Sencor SBG 6650BK

Klady (+)Zápory (-)

+ miska na tuk

– bez automatických programů

+ termostat

– vyšší hmotnost

+ lze grilovat na dvou plotýnkách

+ tepelně izolovaná rukojeť

+ desky s nepřilnavým povrchem

Obchody, kde koupíte produkt Sencor SBG 6650BK


DeLonghi CGH 1030 D

gril DeLonghi CGH 1030 D
Zdroj: Alza.cz

Elektrický gril DeLonghi CGH 1030 D je vlastně takovým multigrilem, protože může fungovat jako kontaktní gril, trouba a nebo gril na barbecue. Díky tomu je ideální pro přípravu jakéhokoliv masa, ryb a mořských plodů, zeleniny, vajíček, sendvičů, panini, hamburgerů a mnoha dalšího. Grilovací desky jsou žebrované, hladké a vaflové, jsou z nepřilnavého povrchu, díky kterému jsou pokrmy propečené, ale nepřipálené. Desky lze vyjmout a umýt v myčce nádobí a je také možné je rozložit a zvětšit tak grilovací plochu. Teplotu lze regulovat u každé grilovací desky zvlášť, každá má totiž své vlastní topné těleso. Elektrický gril DeLonghi CGH 1030 D má LCD displej, na kterém nastavené teploty uvidíte, a časovač, který gril automaticky po uplynutí nastavené doby vypne.

Technické parametry produktu DeLonghi CGH 1030 D

VlastnostSpecifikace

Typ

elektrický, kontaktní, stolní

Velikost grilovací plochy

37 × 23 cm (851 cm2)

Materiál roštu

teflon

Příkon

2 000 W

Rozměry (v, š, h)

18,5 × 46 × 34 cm

Hmotnost

6,9 kg

Klady a zápory produktu DeLonghi CGH 1030 D

Klady (+)Zápory (-)

+ multigril (3v1)

– horní víko bez držadla

+ regulace teploty pro každou desku zvlášť

– ve vyšší pozici víko nedrží

+ více typů grilovacích desek

– horší skladnost

+ časovač

– hlasitější zvukový signál

Obchody, kde koupíte produkt DeLonghi CGH 1030 D


Tefal Optigrill+ XL GC722D34

Tefal Optigrill+ XL GC722D34
Zdroj: Okay.cz

Elektrický gril Tefal Optigrill+ XL GC722D34 nabízí 9 automatických programů pro přípravu různých pokrmů, včetně červeného, drůbežího nebo vepřového masa, ryb, mořských plodů, sendvičů a hamburgerů, klobás či slaniny. Technologie „Automatického senzoru grilování“ sama nastaví potřebnou teplotu a čas podle typu a tloušťky jídla i počtu porcí. Světelný indikátor mění barvu podle teploty a stupně přípravy: fialová indikuje předehřev, modrá a zelená začátek grilování, žlutá přípravu krvavého masa, oranžová středně propečeného a červená dobře propečeného. Každá změna je ohlašována také zvukovým signálem. Grilovací desky jsou vyrobeny z litého hliníku, snadno se udržují a je možné je mýt i v myčce nádobí. Na elektrickém grilu Tefal Optigrill+ XL GC722D34 s grilovací plochou 800 cm² je možné připravit až 8 porcí.

Technické parametry produktu Tefal Optigrill+ XL GC722D34

VlastnostSpecifikace

Typ

elektrický, kontaktní, stolní

Velikost grilovací plochy

40 × 20 cm (800 cm2)

Materiál roštu

hliník

Příkon

2 000 W

Rozměry (v, š, h)

17,5 × 44,5 × 36,5 cm

Hmotnost

5,96 kg

Klady a zápory produktu Tefal Optigrill+ XL GC722D34

Klady (+)Zápory (-)

+ miska na tuk

– neoddělitelné grilovací desky

+ termostat

– kratší přívodní kabel (75 cm)

+ velká grilovací plocha

– bez držadel pro přenos

+ 9 automatických programů

Obchody, kde koupíte produkt Tefal Optigrill+ XL GC722D34


Weber Q 1400 Stand

Elektrický Gril Weber Q 1400 Stand
Zdroj: Alza.cz

Elektrický gril Weber Q 1400 Stand je malý, ale velmi stabilní a nabízí navíc neuvěřitelný výkon až 2200 W. Grilovací vana i poklop jsou vyrobené z lehké hliníkové slitiny a rám grilu je ze skelných vláken a nylonu, které mu dodávají odolnost vůči vysokým teplotám i povětrnostním vlivům. Díky smaltovanému litinovému grilovacímu roštu je zajištěný dokonalý rozvod tepla. Elektrický gril Weber Q 1400 Stand má navíc vyšší poklop, takže v něm snadno ugrilujete i větší kousky masa. Regulátor teploty je plynule nastavitelný a dokáže gril rozpálit dostatečně i na grilování steaků. Po stranách je gril vybaven dvěma odkládacími plochami, které je možné využít pro před přípravu pokrmů či krájení přílohy apod. Praktická výška a ergonomicky tvarované rukojeti práci s grilem ještě více usnadňují. Elektrický gril Weber Q 1400 Stand se také snadno udržuje a čistí, protože tuk či grilovací šťávy se zachycují ve speciální nádobě, kterou je možné vyjmout.

Technické parametry produktu Weber Q 1400 Stand

VlastnostSpecifikace

Typ

elektrický, zahradní, stojací

Velikost grilovací plochy

43 × 32 cm (1376 cm2)

Materiál roštu

litina

Příkon

2 200 W

Rozměry (v, š, h)

121,4 × 103,5 × 56,5 cm

Hmotnost

13 kg

Klady a zápory produktu Weber Q 1400 Stand

Klady (+)Zápory (-)

+ odkládací plocha

– bez automatických programů

+ vysoký výkon

– grilovací desku nelze vyjmout

+ pojízdný

– pouze jedna grilovací plocha

+ vysoce odolný rám

– vyšší hmotnost

+ vyjímatelná nádoba na tuk

Obchody, kde koupíte produkt Weber Q 1400 Stand


TOP 5 grilů na dřevěné uhlí

Gril na dřevěné uhlí je klasika, na kterou stále mnoho lidí nedá dopustit. Řadí se mezi nejlevnější typy grilů, na jejich použití jsou potřeba brikety nebo uhlí, což je sice časově náročnější, ale aroma při grilování je nezaměnitelné. U grilů na dřevěné uhlí je náročnější regulovat teplotu, to lze u většiny modelů alespoň pomocí vzduchových otvorů.

Fieldmann FZG 1004

gril Fieldmann FZG 1004
Zdroj: Alza.cz

Gril na dřevěné uhlí Fieldmann FZG 1004 je kulatý, má chromovou konstrukci a je vybaven praktickými kolečky pro snadnější manipulaci. Součástí grilu je odnímatelná nádoba na popel a rošt s průměrem 54 centimetrů nabízí dostatečně velkou plochu na grilování více pokrmů najednou. Teplota se uvnitř udržuje snadno i díky víku, s kterým se velmi snadno manipuluje. Gril na dřevěné uhlí Fieldmann FZG 1004 je doplněn také košem, do kterého lze ukládat nezbytné pomůcky, a velmi snadno se čistí.

Technické parametry produktu Fieldmann FZG 1004

VlastnostSpecifikace

Materiál roštu

chrom

Počet roštů

1

Rozměr grilovací plochy (průměr, výška)

54,5 × 68 cm

Rozměr (v, š, h)

68 × 57 × 57 cm

Hmotnost

7,5 kg

Barva

chrom, nerez

Klady a zápory produktu Fieldmann FZG 1004

Klady (+)Zápory (-)

+ velká grilovací plocha

– rošt má velké mezery

+ snadná manipulace

– bez teploměru

+ kvalitní provedení

Obchody, kde koupíte produkt Fieldmann FZG 1004


Activa Angulatus

Gril na dřevěné uhlí Activa Angulatus
Zdroj: Penzo.cz

Gril na dřevěné uhlí Activa Angulatus disponuje opravdu velkou grilovací plochou, na které můžete připravit pokrm až pro 14 lidí. Je vyroben z kovu ošetřeného ohnivzdornou práškovou barvou, grilovací rošt je z odolného smaltu a výklopný rošt je z chromu. Na grilu lze regulovat teplotu pomocí dvou ventilačních otvorů umístěných ve víku a dvou ventilů umístěných v těle grilu, nebo pomocí vany na uhlí s regulovatelnou výškou. Tělo grilu má v čele velká dvířka, která usnadňují manipulaci při přikládání. Nechybí ani odnímatelná nádoba na popel. Gril na dřevěné uhlí Activa Angulatus je také vybaven teploměrem, který je umístěn ve víku, a nesmí chybět ani dvě odkládací plochy, háčky, na které lze zavěsit grilovací náčiní, drátěná odkládací polička či otvírák na láhve. Čtyři pevné nohy zajišťují dostatečnou stabilitu grilu, dvě kolečka zase usnadňují případnou manipulaci.

Technické parametry produktu Activa Angulatus

VlastnostSpecifikace

Materiál roštu

smalt

Počet roštů

1

Rozměr grilovací plochy (š,h)

70 × 46 cm

Rozměr (v, š, h)

116,5 × 108 × 70 cm

Hmotnost

30 kg

Barva

smalt, nerez

Klady a zápory produktu Activa Angulatus

Klady (+)Zápory (-)

+ teploměr

– bez funkce uzení

+ regulace teploty

– nepřenosný

+ háky na příslušenství

Obchody, kde koupíte produkt Activa Angulatus


Weber Smokey Joe Premium

Gril na dřevěné uhlí Weber Smokey Joe Premium se může pyšnit extrémně dlouhou životností a vysokou kvalitou a odolností použitých materiálů. Rámová konstrukce včetně kotle a poklopu je vyrobena z porcelánem smaltované oceli s velmi silnými stěnami a s nízkým podílem uhlíku. Grilovací rošty jsou vyrobeny z masivní oceli a jsou poniklovány, větrací průduchy jsou z hliníku a nohy grilu jsou také vyrobeny z niklované oceli. Spoje jsou svařovány, díky čemuž lépe odolávají korozi a gril Weber Smokey Joe Premium se také snadněji montuje. Gril je možné přenášet s pomocí klipu. Nechybí ani dávkovač briket, díky kterému se gril jednoduše používá. V kotli grilu je mísa na odkapávání tuku a gril je vybaven také odklápěcím krytem. Gril na dřevěné uhlí Weber Smokey Joe Premium je nabízen hned v několika zajímavých barevných provedeních, která působí velmi originálně a elegantně.

​Technické parametry produktu Weber Smokey Joe Premium

VlastnostSpecifikace

Materiál roštu

poniklovaná ocel

Materiál rámu

porcelánem smaltovaná ocel

Materiál větracích průduchů

hliník

Rozměr grilovací plochy

1 075 cm2

Rozměr (v, š, h)

43 × 43 × 42 cm

Hmotnost

4,4 kg

Barva

černá, šedá, krémová, zelená, modrá

​Klady a zápory produktu Weber Smokey Joe Premium

Klady (+)Zápory (-)

+ odolné a kvalitní materiály

– bez teploměru

+ přenosný

– bez odkládací plochy

+ s odklápěcím krytem

– bez funkce uzení

+ mísa na odkapávání tuku

+ několik barevných provedení

​Obchody, kde koupíte produkt Weber Smokey Joe Premium


Outdoorchef KENSINGTON 570C

Gril na dřevěné uhlí Outdoorchef KENSINGTON 570C je vybavený systémem Easy Slide, díky kterému můžete průběžně rychle a jednoduše měnit nastavení grilování z přímého na nepřímé, a to i během grilování. Aromatizační trychtýř grilu je rozdělený, takže na jedné polovině mřížky je možné grilovat přímo v žáru uhlíků. V druhé části mřížky jsou odkapávající šťávy sváděny do nádoby s vodou, kde lze grilovat nepřímo. S víkem grilu na dřevěné uhlí Outdoorchef KENSINGTON 570C se velmi snadno manipuluje, protože je připojené speciálním kloubem. Tento gril je vybaven roštem na žhavé uhlíky, který zajišťuje vyšší odolnosti a lepší funkčnost grilu. Rošt má menší otvory a nedovoluje tak žhavým uhlíkům propadávat do popelníku. Uhlíky zůstávají na roštu až dokud se úplně nespálí, čímž se lépe využijí. Gril na dřevěné uhlí Outdoorchef KENSINGTON 570C je vybaven také uzavíratelnými průduchy ve víku i ve spodní části, díky kterým lze regulovat proudění vzduchu a intenzitu hoření.

​Technické parametry produktu Outdoorchef KENSINGTON 570C

VlastnostSpecifikace

Materiál roštu

nerez

Rozměr grilovací plochy (průměr)

54 cm (2 290 cm2)

Výška pracovní plochy 

83 cm

Rozměr (v, š, h)

101 × 69 × 75 cm

Hmotnost

4,4 kg

Barva

černá

​Klady a zápory produktu Outdoorchef KENSINGTON 570C

Klady (+)Zápory (-)

+ teploměr ve víku

– vyšší hmotnost

+ přímé i nepřímé grilování

– bez funkce uzení

+ regulace proudění vzduchu

+ odkládací plocha v podvozku

+ speciální rošt na žhavé uhlíky

​Obchody, kde koupíte produkt Outdoorchef KENSINGTON 570C


Happy Green Party

Gril na dřevěné uhlí Happy Green Gril Party
Zdroj: Alza.cz

Gril na dřevěné uhlí Happy Green Party je vybavený rozměrnou grilovací plochou doplněnou rovnou o tři odkládací plochy. Regulátor proudění vzduchu je umístěný ve víku a umožňuje tak snadnou změnu intenzity hoření. Gril na dřevěné uhlí Happy Green Party má plášť z kvalitní smaltované oceli, víko je navíc upravené práškovou barvou, která zvyšuje jeho odolnost a chrání je před korozí. Grilovací rošt poskytuje dostatek prostoru pro přípravu jídel i pro více lidí. Gril na dřevěné uhlí Happy Green Party se velmi jednoduše ovládá a lze jej navíc snadno a pohodlně přemisťovat s pomocí dvou koleček a odolného madla. Rošt je zhuštěný, což brání propadávání surovin do uhlíků. Tři odkládací plochy jsou prakticky umístěné v horní i spodní části a jsou vyrobené z kvalitního dřeva. Víko grilu na dřevěné uhlí Happy Green Party je nabízeno v elegantní a originální červené barvě, která dodá vašemu grilování ten správný šmrnc.

​Technické parametry produktu Happy Green Party

VlastnostSpecifikace

Materiál roštu

smalt

Počet roštů

1

Rozměr grilovací plochy (průměr)

2 025 cm2

Rozměr (v, š, h)

80 × 19 × 45 cm

Hmotnost

4,4 kg

Barva

černá/červená/dřevo

​Klady a zápory produktu Happy Green Party

Klady (+)Zápory (-)

+ zhuštěné rošty 

– bez teploměru

+ zahradní ohniště

– bez funkce uzení

+ snadná manipulace

– bez nastavitelné výšky

+ tři odkládací plochy

+ originální červené víko

​Obchody, kde koupíte produkt Happy Green Party


TOP 5 plynových grilů

Plynové grily jsou vybaveny různým počtem hořáků pro rychlé vzplanutí. Doba, než jsou připraveny k použití, je tak mnohem kratší než u grilů na dřevěné uhlí. Plynové grily jsou velmi oblíbené, ať už s lávovými kameny, kontaktní či s technologií RBS. K jejich použití je nutné dokoupit propanbutanovou láhev a také se ujistěte, že je gril automaticky vybaven jejím připojením. Kromě toho, že se plynový gril opravdu rychle rozehřívá, je u něj velmi často možné regulovat teplotu. Podívejte se na našich 5 tipů – je mezi nimi i ten pravý pro vás?

G21 Oklahoma BBQ Premium Line

gril G21 Oklahoma BBQ Premium Line
Zdroj: Alza.cz

Plynový gril G21 Oklahoma BBQ Premium Line má povrch z kvalitního nerezu a vyznačuje se pevností a odolností. Rošt z litiny je vybaven systémem Flame Tamer, tedy kovovým profilem umístěným nad hořáky, který prodlužuje jejich životnost. Zabraňuje také odkapávání tuku mezi plameny a odstraňuje tak riziko vzplanutí. Gril má tři hořáky z nerezu s elektrickým zapalováním a plynovou regulací. S tímto grilem se snadno manipuluje, zejména díky dvěma větším a dvěma menším kolečkům. Ve víku grilu je zabudovaný teploměr, takže máte vždy přehled o teplotě uvnitř. Plynový gril G21 Oklahoma BBQ Premium Line je také vybaven sklápěcím krytem grilovací plochy a na odkládací poličky můžete položit připravené pokrmy nebo důležité pomůcky, které chcete mít vždy po ruce.

Technické parametry produktu G21 Oklahoma BBQ Premium Line

VlastnostSpecifikace

Výkon

10,5 kW

Materiál roštu

litina

Velikost grilovací plochy

2 640 cm2

Rozměry grilu (v, š, h)

110 × 128 × 57 cm

Hmotnost

32 kg

Klady a zápory produktu G21 Oklahoma BBQ Premium Line

Klady (+)Zápory (-)

+ ochrana proti vzplanutí tuku

– malý prostor pod grilem

+ regulace teploty

+ miska na odkapávající tuk

+ litinové rošty

+ otočná grilovací jehla

Obchody, kde koupíte produkt G21 Oklahoma BBQ Premium Line


Weber Q 1200 Stand

Plynový Gril Weber Q 1200 Stand
Zdroj: Alza.cz

Plynový gril Weber Q 1200 Stand je sice malý, ale zato velmi výkonný. Moderní design zaujme na první pohled a jeho další výhodou je snadná obsluha i přenášení, takže jej můžete brát s sebou na cesty. Plynový gril Weber Q 1200 Stand má grilovací plášť a poklop vyrobené z odolné hliníkové litiny, která se snadno udržuje a dlouho vydrží. Rám grilu je z nylonu a skelných vláken, díky čemuž je lehký, stabilní a odolný vůči teplu i povětrnostním vlivům. Plynový gril Weber Q 1200 Stand je vybavený elektronickým zapalováním. Ve vyšším poklopu je navíc zabudovaný teploměr a po straně grilu nechybí ani dvě prostorné poličky s háčky na grilovací náčiní. Pracovní plocha grilu je z thermoplastu, hořák je nerezový. Plynový gril Weber Q 1200 Stand má rošt se zabudovanou ochranou proti odkapávání a integrovanými aroma kolejnicemi. Součástí je také plynule regulovatelný hořákový ventil, který zajišťuje dokonalou kontrolu nad grilovací teplotou.

​Technické parametry produktu Weber Q 1200 Stand

VlastnostSpecifikace

Výkon 

2,6 kW

Materiál roštu

litina

Rozměr grilovací plochy (průměr)

1 220 cm2 (43 × 32 cm)

Rozměr (v, š, h)

103 × 104 × 42 cm

Hmotnost

13 kg

Barva

černá

​Klady a zápory produktu Weber Q 1200 Stand

Klady (+)Zápory (-)

+ aroma kolejnice

+ ochrana před odkapáváním

+ regulovatelný hořákový ventil

+ piezo zapalování

+ zabudovaný teploměr

​Obchody, kde koupíte produkt Weber Q 1200 Stand


Fieldmann FZG 3005

Fieldmann FZG 3005
Zdroj: Alza.cz

Plynový gril Fieldmann FZG 3005 poskytuje velkou grilovací plochu, na které lze připravit pokrmy i pro větší skupinu lidí. Tři hlavní hořáky jsou vybavené vlastní regulací teploty a piezoelektrické zapalování zajišťuje snadnou přípravu, a to i několik pokrmů najednou. Plynový gril Fieldmann FZG 3005 je dále vybavený prostornými odkládacími plochami po stranách, ve víku grilu pak nesmí chybět teploměr pro okamžitou a jednoduchou kontrolu nad grilováním. Gril se nejen jednoduše obsluhuje, ale lze jej také snadno přenášet, a to díky čtyřem pojízdným kolečkům. Kolečka jsou navíc vybavená brzdou, která gril udržuje ve stabilní poloze na místě. Součástí balení jsou také propojovací hadice a redukční ventil. Plynový gril Fieldmann FZG 3005 má víko, dvířka a madlo z nerezu, deska a rošt jsou vyrobené z litiny. Gril je vysoce výkonný a jistě vás potěší i odkapávací nádoba či vyjímatelný rošt.

​Technické parametry produktu Fieldmann FZG 3005

VlastnostSpecifikace

Výkon 

9 kW

Materiál roštu

litina

Materiál víka 

nerez

Rozměr grilovací plochy (průměr)

2 520 cm2

Rozměr (v, š, h)

112 × 122 × 57 cm

Hmotnost

38 kg

​Klady a zápory produktu Fieldmann FZG 3005

Klady (+)Zápory (-)

+ vysoký výkon

– bez možnosti použít lávové kameny

+ teploměr ve víku

– vyšší hmotnost

+ prostorné odkládací plochy

+ kolečka s brzdou

+ piezoelektrické zapalování

​Obchody, kde koupíte produkt Fieldmann FZG 3005


La Proromance Barbeque GB04-B

Plynový Gril La Proromance Barbeque Gb04 B
Zdroj: Alza.cz

Plynový gril La Proromance Barbeque GB04-B s 4 hlavními a 1 bočním hořákem nabízí celkový výkon až 14 500 W. Jako palivo do něj lze použít LPG, butan či propan. Grilovací plocha je vybavená roštem, hořáky se ovládají snadno s pomocí otočných knoflíků. Nechybí ani piezo zapalování (zvlášť pro každý hořák) a druhý ohřívací rošt. Plynový gril La Proromance Barbeque GB04-B má grilovací plochu v optimální výšce (85 cm) pro zajištění co nejpohodlnějšího grilování. To je zpříjemněno také odkládacími plochami, z nichž jedna je vybavená vlastním hořákem, či úložným prostorem s dvířky umístěným pod grilem. Plynový gril La Proromance Barbeque GB04-B je vybavený poklopem s nerezovým madlem, na vnější straně poklopu je umístěný teploměr. Gril má velmi robustní stabilní konstrukci. I přesto se s ním ale snadno manipuluje, a to díky čtyřem kolečkům. Součástí balení grilu je také plynová hadice s regulátorem.

Technické parametry produktu La Proromance Barbeque GB04-B

VlastnostSpecifikace

Výkon 

14 500 W (5× 2 900 W)

Počet hořáků

5

Palivo 

LPG, butan, propan

Materiál grilovací plochy 

nerez

Materiál grilu 

ocel

Velikost grilovací plochy 

3 090 cm2

Rozměry grilovací plochy (v, š, h) 

85 × 60 × 51,5 cm

Rozměry grilu (v, š, h) 

109 × 132 × 55 cm

Hmotnost 

27,6 kg

Klady a zápory produktu La Proromance Barbeque GB04-B

Klady (+)Zápory (-)

+ celkem pět hořáků

+ piezo zapalování

+ odkládací plocha s vlastním hořákem

+ poklop s madlem a teploměrem

+ úložný prostor s dvířky

Obchody, kde koupíte produkt La Proromance Barbeque GB04-B


Campingaz Attitude 2go

Plynový Gril Campingaz Attitude 2go
Zdroj: Alza.cz

Plynový gril Campingaz Attitude 2go je vybavený speciálním hořákem Blue Flame, který je vyroben z aluminizované oceli a který šetří spotřebu plynu, zatímco výkon grilu a distribuce tepla po grilovací ploše nijak nekolísají. Litinové mřížky chrání hořák grilu a není proto nutné používat pod grilovací plochou dodatečnou ochrannou vrstvu. Díky tomu se ve vaně nehromadí tuk či šťáva z masa a je tím také výrazně sníženo riziko vzplanutí. Plynový gril Campingaz Attitude 2go je kompaktní a lehký a lze jej používat nejen na zahradách, ale také balkonech či terasách. Přitom je však dostatečně velký pro přípravu jídla až pro 6 osob. Gril se také snadno udržuje a čistí, díky integrovanému zásobníku na tuky, který lze vyjmout a umýt v myčce na nádobí. A starosti si nemusíte dělat ani s montáží, plynový gril Campingaz Attitude 2go se dodává již smontovaný. Regulátor a hadice jsou součástí balení.

Technické parametry produktu Campingaz Attitude 2go

VlastnostSpecifikace

Výkon 

2 500 W

Materiál roštu

litina

Velikost grilovací plochy 

1 200 cm2

Rozměry grilovací plochy (v, š, h) 

48 × 26 cm

Rozměry grilu (v, š, h) 

52 × 59 × 39 cm

Hmotnost 

13 kg

Klady a zápory produktu Campingaz Attitude 2go

Klady (+)Zápory (-)

+ piezo zapalování

– bez odkládací plochy

+ již smontovaný

– pouze jedna plotýnka

+ miska na tuk a šťávy z masa

– nepojízdný

+ misku lze vyjmout a umýt v myčce

+ speciální hořák Blue Flame

Obchody, kde koupíte produkt Campingaz Attitude 2go

5/5 - (3 votes)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..