Nejšikovnější pomocník v kuchyni je mixér

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Mixér – jednoznačně nejšikovnější pomocník v kuchyni!

Mixér je multifunkční zařízení, které vám pomůže s mnoha pracemi v kuchyni. Umí míchat, rozmixovávat, drtit, sekat, hníst, šlehat a mnoho dalšího. Záleží ale na tom, jaký typ a s jakými vlastnostmi si zvolíte. Pokud si nejste jistí, co přesně je pro vás to pravé, v tomto článku vás s mixéry podrobně seznámíme a vysvětlíme také jejich základní technické parametry a dodatečné funkce a příslušenství. V neposlední řadě se v článku podíváme na to, jak mixér obsluhovat a udržovat, aby vám sloužil co nejlépe a nejdéle.

Nejšikovnější pomocník v kuchyni je mixér

TOP 5 stolních mixérů (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Braun JB 5160Braun JB 5160
Sencor SBU 7878BKSencor SBU 7878BK
G21 Perfect smoothieG21 Perfect Smoothie
ETA Vital Blend 3100 90000ETA Vital Blend 3100 90000
Tefal Ultrablend Cook BL962B38Tefal Ultrablend Cook BL962B38

Jak vybrat mixér?

Ze všeho nejdůležitější je rozmyslet si, na co přesně budete svůj nový mixér používat. Jejich druhů je na trhu opravdu mnoho, liší se svou výbavou, funkcemi, velikostí a samozřejmě také cenou. Při nedostatku informací se může snadno stát, že si pořídíte zcela nedostačující přístroj. Nebo naopak takový, který vás přišel velmi draho, zabírá hodně místa a jehož funkce ani všechny nevyužijete. Stanovte si cenovou hranici, kolik jste do mixéru ochotni investovat. A ujasněte si, kolik máte na mixér místa, zda jej umístíte permanentně na kuchyňskou linku, či jej budete po každém použití schovávat. Rozhodnout se, jaké práce budu s mixérem vykonávat a jaké druhy potravin s ním budu zpracovávat, může být na začátku těžké. Proto se níže dozvíte, jaké vlastnosti různé typy mají a co všechno dokáží. Snadno si pak vyberete takový mixér, který bude přesně odpovídat vašim požadavkům a představám.

Jaký příkon by měl mixér mít?

Příkon je nejdůležitější vlastností mixéru, protože vypovídá o tom, jaký výkon je mixér schopný podat. Čím vyšší je příkon, tím tvrdší suroviny zvládne zpracovat. Příkon mixérů se pohybuje od několik desítek wattů až po přibližně 2 200 W. Právě při výběru přístroje s vhodným příkonem záleží nejvíce na tom, k jakým činnostem jej budete používat. Na sekání zeleniny, ovoce či uvařených brambor je dostačující výkon okolo 100-150 W. K přípravě těst jsou ideální přístroje o výkonu 250-500 W, ovocné či zeleninové nápoje, pyré, polévky apod. nejlépe připravíte s přístrojem s výkonem alespoň 300-350 W. Na sekání ledu a jiných tvrdých ingrediencí jako jsou třeba ořechy je nutné minimum 900 W. Mixéry s mnoha nástavci sloužící k rozdílným činnostem mívají příkon okolo 1 5000 W.

TIP: Potřebujete jeden multifunkční a výkonný přístroj? Kuchyňský robot toho zvládne opravdu hodně! Jak vybrat ten nejlepší vám poradíme v tomto článku.

Jaký počet otáček je ideální?

Dalším důležitým parametrem je počet otáček. Čím větší je, tím rychleji a kvalitněji dokáže mixér suroviny zpracovat. Počet otáček souvisí také s typem surovin, na zpracování tvrdých surovin (led, ořechy) je nutné mít dostačující nejen příkon, ale také právě počet otáček. Ke šlehání stačí 1 000 otáček za minut, 10 000 je dostačujících pro míchání a běžné mixování, pro sekání tvrdých surovin je už potřeba alespoň 20 000 ot/min. Jelikož je občas nutné zpracovávat suroviny různě rychle, mají mixéry většinou několik rychlostí. Mezi nimi se lze přepínat skokově po několika stupních, nebo plynule pomocí otočného kolečka. Ne každý přístroj ale plynulou regulaci nabízí. Některé modely jsou navíc vybaveny pulzním spínačem, po jehož stisknutí běží mixér s maximálním počtem otáček, do opětovného uvolnění tlačítka. Tato funkce (často označována jako „turbo“ nebo „pulse“) je velmi šikovná, pokud něco potřebujete narychlo či nahrubo namixovat.

Mixér a příprava těsta

Z jakých materiálů se mixéry vyrábí?

Mixéry se běžně skládají ze tří základních částí: těla, nádoby, případně víka, a nožů. Tělo mixéru je nejčastěji z plastu, nebo nerezu. Plast je lehčí, levnější, ale také méně odolný. O něco důležitější je materiál nádoby, kterým může být buď sklo, plast či nerezová ocel. Skleněné nádoby mají výhodu, že při styku s potravinami nijak nenasávají jejich vůni, chuť ani barvu, jsou ale nejtěžší. Plast musí být opravdu kvalitní a zdravotně nezávadný. U nádoby je navíc důležitá informace o intervalu teplot, při kterých je možné nádobu používat. U skla je to běžně okolo 90 °C, plast se může při vyšších teplotách od potravin zabarvovat. Ujistěte se také, že víčko nádoby má gumové, nebo silikonové těsnění. Ze všeho nejdůležitější je ale materiál nožů. Ty by měly být z kvalitní nerezové oceli. Některé modely mixérů mají nože pokryté ještě vrstvou z titanu, která pomáhá zachovat všechny výživné látky z mixovaných potravin.

Na velikosti a objemu nádoby záleží

Mixéry mívají nádoby s objemem 0,4 l – 8 l. Čím vyšší objem, tím více surovin se vám do nádoby vejde. Záleží ale především na počtu osob, pro které budete v mixéru zpracovávat suroviny. Je lepší vždy sáhnout po nádobě s vyšším objemem. K některým modelům mixérů dostanete i více nádob, případně je možné další dokoupit. Velikost mixéru se odvíjí zejména od jeho typu, mezi největší se řadí stolní mixéry, tyčové mixéry zase patří k těm menším. Na velikosti záleží zejména s ohledem na možnosti uskladnění mixéru. Předem si tedy rozmyslete, kde jej budete mít umístěný, a pro jistotu si rozměry vybraného prostoru změřte, abyste měli jistotu, že se vám tam mixér opravdu vejde. Co se týče hmotnosti, ta může být 300 g až 8 kilogramů. Pokud bude mixér stát na kuchyňské lince, vyšší hmotnost vás nemusí nijak trápit. Budete-li ale mixér po každém použití schovávat, jeho hmotnost si raději pohlídejte.

Dejte si pozor na hlučnost mixéru

Mixér patří spíše k hlučnějším spotřebičům a je nutné s vyšší hlučností počítat. Zejména pokud bydlíte v panelovém domě, kde se hluk opravdu snadno rozléhá. Případně pokud plánujete používat mixér v nočních, klidnějších hodinách. Hlučnost mixéru se nejčastěji pohybuje mezi 80 a 90 dB. Čím výkonnější motor mixér má, tím více hlučný bude. Na druhou stranu jen málokdo používá mixér několik hodin denně, takže i ta nejvyšší hlasitost se dá na chvilku snést. Hluk mixéru je navíc způsoben nejen samotným motorem, ale také surovinami, které jsou v mixéru zpracovávány. Je tedy dobré počítat s tím, že během drcení ledu či oříšků bude mixér vydávat hlasitější zvuk než například během míchání těsta nebo šlehání vaječných bílků. Vyšší hlučnost mixéru může být v některých případech problém, kterého jsou si vědomi i sami výrobci. Díky tomu v současnosti narazíte na tzv. „silent“ mixéry, které nabízí nižší hlučnost okolo 70 dB.

Mixér využijete při mnoha příležitostech

Jaký typ mixéru je pro vás nejlepší?

Na trhu narazíte na několik typů mixérů. Každý zvládne jiné činnosti a záleží tedy na tom, k čemu mixér budete nejčastěji používat. Seznamte se nejdříve s každým jednotlivým typem, abyste si udělali jasnou představu, co od nich můžete očekávat. Bude pak pro vás jednodušší se rozhodnout, jaké vlastnosti jsou pro vás nejdůležitější a jaké schopnosti mixéru využijete a bez kterých se naopak obejdete.

Stolní mixér

Stolní mixér je šikovný pomocník, který zvládne mnoho činností. Můžete v něm připravovat polévky, smoothie koktejly nebo omáčky a zvládne také přípravu litého těsta. Modely s opravdu vysokým výkonem pak zvládnou i sekání tvrdých surovin. Stolní mixéry mají obecně vyšší výkon a nevadí jim ani dlouhé mixování. Pro plynulý chod není navíc nutné držet po celou dobu bezpečnostní spínač. Nádoby mívají dostatečný objem, je ale nutné počítat s větší velikostí i hmotností celého přístroje. Čím robustnější ale přístroj je, tím stabilnější bude při práci. Většina modelů je také vybavena protiskluzovými nožkami, které zajistí, že se přístroj po kuchyňské lince nepohybuje ani během náročnějších prací. Stolní mixér je složen z více částí, složitěji se proto skládá a také umývá.

Tyčový mixér

Tento přístroj je velmi jednoduchý, tvoří jej rukojeť s ovládacími tlačítky a hlavice. S tyčovým mixérem připravíte polévky či omáčky, ale také dětskou výživu. Během mixování je nutné držet bezpečnostní spínač, jinak mixér nebude fungovat. I z tohoto důvodu, ale také kvůli celkově menšímu výkonu, je tyčový mixér vhodný jen pro krátkodobější činnost. Pokud byste jej používali příliš dlouho, mohlo by dojít k přetížení a následnému poškození motoru. Některé modely jsou nabízeny samostatně, jiné obdržíte i s dalším příslušenstvím včetně dalších hlavic či nádob. Tyčový mixér bývá snadno rozložitelný a jednotlivé části se dají jednoduše omýt. Díky svým menším rozměrům je navíc velmi skladný a lehký, takže se s ním dobře manipuluje.

Ruční šlehač

Ruční šlehač nebo také ruční mixér se používá zejména ke šlehání a hnětení, využijete jej tedy především při přípravě těst. V základní sestavě jsou nejčastěji šlehací metly, i tento přístroj může být ale nabízen s dalším příslušenstvím jako jsou mixovací hlavice a samozřejmě také nádobou. Některé ruční šlehače jsou dodávány se stojanem, který slouží k propojení nádoby a přístroje. Takový ruční šlehač pak nemusíte během práce s ním držet. Tento mixér se velmi snadno udržuje a také jeho obsluha je lehká. Jeho nevýhodou může být nižší výkon a omezený počet činností, ke kterým je určen. Ten se ale dá navýšit pořízením dalšího příslušenství, pokud jej výrobce nabízí.

Pečení s mixérem

Smoothie mixér

Tento typ mixéru je speciálně vytvořen pro přípravu chutných a zdravých koktejlů. Bývá menší a nádoba je často uzpůsobena k okamžitému použití. Hotový koktejl tedy nemusíte nikam přelévat, stačí nádobu vyjmout, vybavit těsnicím víkem a můžete ji nosit kamkoliv s sebou. Objem nádoby může být ale i větší vhodný pro více osob. Taková nádoba pak většinou disponuje speciálním zobáčkem, s jehož pomocí se koktejl z přístroje snadno vylévá. Smoothie mixér se velmi jednoduše obsluhuje i čistí, je kompaktní a lehký. Kromě smoothie koktejlů jej lze využít také pro přípravu polévek či dětské výživy. Podle toho, jaké suroviny v něm budete chtít zpracovávat, vybírejte odpovídající výkon. Některé modely zvládnou zpracovat pouze menší a měkčí kousky, jiné si poradí i s velkými a tvrdými kusy či dokonce s ořechy a jádry.

TIP: Jak si vybrat ten nejlepší smoothie mixér? Všechny potřebné informace jsme pro vás zpracovali v tomto našem článku.

Nutriční mixér

Nutriční mixér je speciálním typem smoothie mixéru a je stejně jako on určen zejména k přípravě koktejlů z ovoce a zeleniny. Je upraven tak, aby během zpracovávání surovin nebyly zničeny tělu prospěšné látky, takže si koktejly připravené v nutričním mixéru zachovávají všechny důležité nutrienty. Nutriční mixér má navíc obvykle vyšší výkon než běžný smoothie mixér, takže v něm snadno namixujete také ořechy, jádra, semínka či různé obiloviny. Je však také hlučnější a dražší. I nutriční mixér může být dodáván s nádobou, kterou je možné odejmout a vzít kamkoliv s sebou.

Drtiče a sekáčky

Tyto přístroje slouží zejména k sekání surovin. K této činnosti mají speciálně upravené sekací nože a disponují rovněž vyšším výkonem. Zvládnou nasekat ořechy a jiné tvrdé plody, drtiče si poradí i s ledem a můžete s nimi připravit ledové tříště. Kromě nasekání tvrdých surovin je ale lze využít také k drobnému nasekání zeleniny či ovoce. Tyto přístroje bývají menší a vzhledem k typu činnosti je u nich nutné počítat s opravdu vysokou hlučností. Snadno se však ovládají i umývají a jejich pořizovací cena také není nijak závratná.

Jak vybrat mixér

Užitečné funkce a příslušenství

Už z pohledu na funkce, které má mixér k dispozici, vám může být jasné, k čemu všemu jej můžete použít. Je dobré se řídit informacemi uvedenými od výrobce. Nepoužívejte mixér pro drcení ledu, pokud na něm není vyloženě uvedeno, že tuto činnost zvládne. Jinak riskujete nevratné poškození nožů či celého přístroje. Velmi oblíbená funkce je plynulá regulace rychlosti. Je-li mixér vybaven automatickým vypnutím, po nějaké době nečinnosti se přístroj sám vypne. Moderní mixéry mohou být vybaveny indukčním ohřevem nebo funkcí mixování ve vakuu, kdy se během mixování odsaje vzduch z nádoby a zpracovávané suroviny si zachovají svou barvu, chuť i svěžest. Důležité jsou také bezpečnostní funkce jako je pojistka proti přehřátí či pojistka proti zapnutí při nesprávném sestavení přístroje. Jako příslušenství k mixéru pořídíte zejména různé nástavce. Užitečné je také pěchovadlo, které posouvá potraviny z okrajů nádoby k nožům.

Obsluha mixéru je opravdu jednoduchá!

Ať už si pořídí ruční šlehač nebo stolní mixér, jeho obsluha bude vždy velmi snadná. Před samotným mixováním musíte některé typy nejdříve složit a po práci opět rozložit a jednotlivé části umýt. Podívejte se tedy, z kolika částí se přístroj skládá, a zajímejte se o způsob jeho sestavování. Dále si všímejte otvoru v nádobě určeného pro přidávání surovin. Měl by být dostatečně velký, aby se vám do něj suroviny přidávaly co nejpohodlněji. O tom, jak snadno se vám bude mixér obsluhovat, se přesvědčíte také z pohledu na jeho ovládání. Vyznáte se ve všech tlačítkách? Pokud je to možné, vyzkoušejte si, jak se vám mačkají. Vyzkoušet byste si měli také tyčový mixér, který vám musí padnou tak akorát do ruky. V neposlední řadě se zajímejte také o délku přívodního kabelu. Změřte si vzdálenost od zásuvky k místu, kde budete mixér používat. Kabel by také neměl být příliš dlouhý, aby vám nepřekážel.

Jak o mixér správně a bezpečně pečovat?

Nikdy nepoužívejte mixér k činnostem, ke kterým není určený. Vždy se řiďte instrukcemi od výrobce a nezpracovávejte suroviny, které by mohly mixér či jeho nože poškodit. Po každém použití mixér rozeberte a jednotlivé části důkladně umyjte. Při odnímání a mytí nožů buďte ale velmi opatrní. Součásti některých modelů je možné mít i v myčce na nádobí. Důležité je také nechat všechny součástky pečlivě oschnout před tím, než je opět sestavíte a mixér zapnete. To platí zejména u všech kovových částí. Pečlivě si zkontrolujte všechny odnímatelné části mixéru, abyste měli jistotu, že jste umyly opravdu vše a nikde se vám nezanáší špína. Samotné tělo mixéru můžete otřít navlhčeným hadříkem. Správná a pravidelná údržba může prodloužit životnost i funkčnost mixéru. Nikdy s ním nemanipulujte, pokud je v provozu. Pokud váš mixér nemá pojistku proti zapnutí při špatném sestavení, pečlivě si zkontrolujte, že je vše na svém místě, než se do mixování pustíte.


TOP 5 stolních mixérů (2020)

Stolní mixéry jsou multifunkční zařízení, s kterými toho zvládnete opravdu hodně. Často je lze použít pro přípravu studených i horkých pokrmů, k mixování, míchání, sekání i drcení. Mají bohaté funkce a příslušenství. Bývají robustnější, takže jsou během provozu velmi stabilní. Některé modely lze využít také pro přípravu smoothie koktejlů či RAW potravin.

Braun JB 5160

Braun JB 5160
Zdroj: Patro.cz

Stolní mixér Braun JB 5160 má velmi robustní konstrukci a nabízí vysoký výkon až 1 000 W, díky kterému si poradí i s tvrdými nebo hustými surovinami. Mixovat je možné v 11 rychlostech a mixér disponuje také pulzním spínačem. Díky přednastaveným inteligentním programům, mezi kterými je i drcení ledu či příprava polévek nebo smoothie koktejlů, zvládnete připravit opravdu cokoliv. Stolní mixér Braun JB 5160 má skleněnou nádobu o objemu 1,6 litru, která odolá i vyšším teplotám. Nádoba má navíc speciální tvar, který zvyšuje efektivitu mixování. Ovládací panel mixéru je z nerezové oceli, stejně jako mixovací nůž, který je navíc vyjímatelný a snadno se tak udržuje v čistotě. Tělo mixéru má protiskluzovou základnu, díky které je opravdu stabilní. Chybět nesmí ani prostor pro uložení přívodního kabelu a součástí balení je také mini odměrka.

Technické parametry produktu Braun JB 5160

VlastnostSpecifikace

Příkon

1 000 W

Počet rychlostí

11

Objem nádoby

1,6 l

Materiál nádoby

sklo

Hmotnost

4,1 kg

Barva

bílá

Klady a zápory produktu Braun JB 5160

Klady (+)Zápory (-)

+ přednastavené inteligentní programy

+ drcení ledu i příprava smoothie koktejlů

+ pulzní spínač

+ teplotně odolná skleněná nádoba

+ prostor pro uložení přívodního kabelu

Obchody, kde koupíte produkt Braun JB 5160

ObchodCena
Mall.cz1 889 Kč
Patro.cz logo1 999 Kč

Sencor SBU 7878BK

Sencor SBU 7878BK
Zdroj: Mall.cz

Stolní mixér Sencor SBU 7878BK nabízí výkon až 1 500 W a disponuje hned 7 přednastavenými programy. Velice šikovnou funkcí je mixování ve vakuu. Přístroj pracuje s technologií Sencor Nutri Smart Blending, která zajistí efektivní mixování. Chybět nesmí ani pulzní spínač a mixér si poradí i s tvrdšími surovinami. Zvládne také drcení ledu, sekání ořechů či přípravu smoothie koktejlů. Stolní mixér Sencor SBU 7878BK má důmyslně konstruované nádoby s drážkami a odolnou nožovou jednotku. V sadě jsou malá a velká nádoba o objemech 0,7 litrů a 1,5 litrů. Obě nádoby jsou vyrobeny z vysoce kvalitního plastu Tritan, který je velmi odolný, neobsahuje nebezpečné BPA a z potravin neabsorbuje pach. Stolní mixér Sencor SBU 7878BK je dále vybaven 8 noži z nerezové oceli a titanovým povrchem, který eliminuje ztrátu důležitých látek a živin.

Technické parametry produktu Sencor SBU 7878BK

VlastnostSpecifikace

Příkon

1 500 W

Počet rychlostí

7

Počet otáček

28 000

Objem nádob

0,7 l a 1,5 l

Materiál nádoby

Tritan

Hlučnost

85 dB

Délka přívodového kabelu

1,1 m

Barva

černá

Klady a zápory produktu Sencor SBU 7878BK

Klady (+)Zápory (-)

+ pulzní spínač

– bez prostoru pro uložení přívodního kabelu

+ drcení ledu

– vyšší hlučnost

+ příprava smoothie koktejlů

– bez pěchovadla

+ nože s titanovým povrchem

+ mixování ve vakuu

Obchody, kde koupíte produkt Sencor SBU 7878BK


G21 Perfect Smoothie

G21 Perfect smoothie
Zdroj: Dilego.cz

Stolní mixér G21 Perfect Smoothie zvládne mixování, míchání, sekání, drcení a je určen také pro výrobu dětských výživ, smoothie koktejlů, pomazánek, zmrzliny či sorbetu. Ostré čepele si poradí i se zmrzlými surovinami, které namixují tak rychle, že nedokáží roztát. Výkon 1 500 W a počet otáček 35 000 spolu s ostrými mixovacími noži zvládnou připravit také RAW pokrmy. Nádoba má objem 2,5 litru a vejdou se do ní i objemnější suroviny a větší kousky. Nádobu je navíc možné využít pro zpracování studených i horkých surovin. Materiál, z kterého je nádoba vyrobena, nepohlcuje vůni, chuť ani barvu.

Technické parametry produktu G21 Perfect Smoothie

VlastnostSpecifikace

Příkon

1 500 W

Počet rychlostí

3

Počet otáček

35 000

Objem nádoby

2,5 l

Materiál nádoby

kvalitní plast

Hlučnost

80 dB

Hmotnost

5 kg

Barva

bílá, černá, červená, zelená, hnědá, cappuccino

Klady a zápory produktu G21 Perfect Smoothie

Klady (+)Zápory (-)

+ nádoba z tepelně odolného skla

– bez pěchovadla

+ příprava smoothie i zmrzliny

– bez přednastavených programů

+ vysoký výkon

– občasné stříkání tekutiny otvorem ve víčku

+ vysoký počet otáček

+ nádoba s velkým objemem

Obchody, kde koupíte produkt G21 Perfect Smoothie


ETA Vital Blend 3100 90000

Stolní mixér ETA Vital Blend 3100 90000 mixuje, míchá, drtí a seká a je skvělý pro přípravu nápojů, smoothie koktejlů, zmrzlin či dětské výživy. Využijete jej také pro přípravu RAW potravin. 6 přednastavených programů vám zpracování surovin a přípravu jídel ještě více usnadní. Plynulá regulace rychlosti nabízí rozsah 15 000 až 26 000 otáček za minutu, samozřejmostí je pulzní spínač. Stolní mixér ETA Vital Blend 3100 90000 nabízí 9 rychlostí a je vybaven také časovačem, pomocí kterého si můžete přesně nastavit dobu mixování. Šestiramenný nůž má vroubkované ostří a je vyroben z nerezu. Nádoba má objem 2 litry a je z vysoce kvalitního a odolného plastu Tritan, který neabsorbuje pachy ani chutě a neobsahuje závadné BPA. Nádoba se navíc velmi snadno odnímá. Víko má odnímatelnou krytku, skrze kterou můžete přidávat další suroviny. Stolní mixér ETA Vital Blend 3100 90000 má také pěchovadlo, které suroviny posouvá směrem k noži. Mixér disponuje také ochranou proti přehřátí a protiskluzovými nožkami.

Technické parametry produktu ETA Vital Blend 3100 90000

VlastnostSpecifikace

Příkon

1 800 W

Počet rychlostí

9

Počet otáček

26 000

Objem nádoby

2 l

Materiál nádoby

Tritan

Hlučnost

85 dB

Hmotnost

4,7 kg

Barva

bílá/šedá

Klady a zápory produktu ETA Vital Blend 3100 90000

Klady (+)Zápory (-)

+ pěchovadlo

– náplně s vyšší hustotou se hůře vyndávají

+ plynulá regulace rychlosti

– nádoba jen do 80 °C

+ ochrana proti přehřátí

+ drcení ledu i příprava smoothie koktejlů

+ protiskluzové nožky

Obchody, kde koupíte produkt ETA Vital Blend 3100 90000


Tefal Ultrablend Cook BL962B38

Tefal Ultrablend Cook BL962B38
Zdroj: Datart.cz

Stolní mixér Tefal Ultrablend Cook BL962B38 disponuje 8 automatickými programy, s kterými připravíte omáčky, pyré, polévky, mléčné i smoothie koktejly, rostlinná mléka, kompoty či ledovou tříšť. Motor má výkon 1 300 W a počet otáček tohoto mixéru je až 45 000. S tímto mixérem připravíte studené i teplé pokrmy, jeho velkou výhodou je také regulace teploty. Stolní mixér Tefal Ultrablend Cook BL962B38 využívá revoluční technologii Tripl’Ax Pro s šesti noži z nerezové oceli umístěnými ve třech úrovních, což zajišťuje opravdu dokonalé rozmixování. Nádoba je ze skla a odolá i vysokým teplotám. Je navíc vybavena bezpečným víčkem s pojistkou proti zapnutí při nesprávném sestavení. Ve víčku je také otvor, s jehož pomocí se dá regulovat pára nebo přidávat další suroviny. Stolní mixér Tefal Ultrablend Cook BL962B38 se velmi jednoduše ovládá i díky intuitivnímu digitálnímu displeji, na kterém se zobrazují informace jako aktuální počet otáček či čas zbývající do konce automatického programu.

Technické parametry produktu Tefal Ultrablend Cook BL962B38

VlastnostSpecifikace

Příkon

1 300 W

Počet rychlostí

10

Počet otáček

45 000

Objem nádoby

1,75 l

Materiál nádoby

sklo

Hmotnost

6,2 kg

Barva

stříbrná, černá

Klady a zápory produktu Tefal Ultrablend Cook BL962B38

Klady (+)Zápory (-)

+ automatické vypnutí

– bez pulzního spínače

+ speciální technologie čepelí

– bez pěchovadla

+ pojistka proti zapnutí při nesprávném sestavení

+ digitální displej

+ regulace teploty

Obchody, kde koupíte produkt Tefal Ultrablend Cook BL962B38

Přidat hodnocení


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..