Fototapeta do obýváku

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.9 triků, jak si originálně ozdobit stěnu v obýváku

Dekórování stěn nemusí být vždy zábavnou aktivitou – často nás dokáže pěkně potrápit. A zvláště pak v obývacím pokoji. Typický obývací pokoj má jednu stranu s dveřmi, druhou s okny a na třetí bývá běžně televize. Co ale se čtvrtou stěnou? Nechat ji holou nebo ji za každou cenu nějak ozvláštnit? Přehnaná snaha může být někdy na škodu, a tak jsme pro vás připravili 9 triků, jak tuto stěnu ozdobit a udělat z ní opravdu osobitou část vašeho pokoje.

Obývák dekorace

Pár tipů na začátek

Možností, jak ozdobit stěnu v obývacím pokoji, je mnoho. Můžete je vymalovat, přidat originální dekorace nebo zvolit zajímavou tapetu. Vše závisí na vašem vkusu a na vašich možnostech. Ideální je, pokud si vyberete jednu stěnu a na tu se zaměříte. Pokud byste měli všechny stěny nazdobené, obývací pokoj by působil přeplácaně a chaoticky. I v případě, že máte k dispozici hned tři prázdné stěny, ozdobte výrazněji pouze jednu z nich. Další dvě díky tomu také získají jiný ráz, stejně jako celý pokoj.

Jiná barva

Velmi originálním a čím dál více oblíbeným způsobem dekorace je vymalovat jednu stěnu jinou barvou než ostatní. Pokud máte rádi extravaganci, zvolte kontrastní barvu, pokud jste ale spíše příznivci decentního stylu, zvolte jen mírně odlišný odstín. I to způsobí, že jinak vymalovaná stěna bude působit zajímavě a nápaditě. Místnost celkově ozvláštníte také obarvením stropu. Ten je často bílý a na jeho vzhledu nám nezáleží, pokud jej však barevně sladíte se stěnami, uvidíte, jak celý obývací pokoj prohlédne.

TIP: Usnadněte si práci a přečtěte si náš článek Jak na malování stěn? Máme pro vás 16 šikovných rad a triků!

Tapeta

Dáváte-li přednost tapetám před malbou, buďte opatrní. Výrazné vzory a barvy se totiž nehodí ke všemu a musíte si proto dát při výběru větší pozor, aby celek nepůsobil příliš rušivě. Zvolíte-li výraznou tapetu, stěna bude vypadat zajímavě i v případě, že ji necháte celou holou. Naopak by byla velká škoda ji zakrývat různými předměty nebo nábytkem. Originálním způsobem dekorace obývacího pokoje je také kombinace malby na třech stěnách s tapetou pouze na čtvrté.

Fototapeta

Zvláštním druhem tapety je tzv. fototapeta. Jedná se o fotografii zvětšenou natolik, aby zakryla celou jednu stěnu. To působí samozřejmě daleko výrazněji než jakékoliv jiné vzorované tapety a nehodí se to proto do každého interiéru. Sortiment je ale opravdu široký a vybírat můžete od křiklavějších po jemnější fototapety. Díky nim může být z vaší stěny cihlová, mramorová nebo antuková zeď. Nebo si pořiďte fototapetu s motivem ranního lesa a každý den si užívejte ten nádherný pohled.

Samolepky

Samolepky na zeď se těší velké oblibě. Jejich instalace je velmi snadná a bát se nemusíte ani při jejich odstraňování – na stěnách po nich nezůstávají žádné stopy. Mezi ty nejoblíbenější samolepky na zeď patří různé citáty a krasopisem psané nápisy. Nebo si můžete na stěnu v obývacím pokoji vylepit obrovský strom – krásně vypadá zejména v kombinaci například s fotografiemi. A co takhle samolepicí 3D motýlci, kteří vypadají jako živí? Opravdu je z čeho vybírat!

Fototapeta do obýváku

Fotografie

Fotografie zachycující ty nejkrásnější momenty z vašeho života jistě stojí za vystavení! A obývací pokoj je pro to ideální. Zaplňte prázdnou stěnu velkou rodinnou fotografií nebo několika menšími. Každý den si tak budete připomínat, za co jste vděční, každý pohled vás potěší. Sehnat se dají také speciální fotorámečky pro více fotografií, které už jsou sestavené. Nemusíte si tak lámat hlavu, jak fotky rozmístit, a máte jistotu, že vaše hezké vzpomínky budou vystaveny přesně tak, jak si zaslouží.

Doporučujeme

Houseland.cz logo

Nejlepší dekorace na stěnu najdete na Houseland.cz. Opravdu široká nabídka originálních produktů, které lahodí oku a díky kterým bude i vaše bydlení zcela jedinečné!

Obrazy

Máte v rodině šikovného umělce? Nebo sami malujete? Nemusíte si zoufat, pokud zní vaše odpovědi ne. Na trhu naleznete pestrou škálu různých obrazů na zeď. Vybírat můžete mezi černobílými nebo barevnými, v jednom kuse nebo složenými z více dílů. A také motivů je celá řada. Ať už máte rádi cokoliv, zaručeně si to své najdete. Pohled na takový obraz vám pokaždé udělá radost. A pokud zvolíte něco opravdu originálního, případně obraz necháte originálně zarámovat, překvapíte tím i každého návštěvníka.

Netradiční dekorace

Prázdný prostor krásně zaplní obrovské staré hodiny. Budou působit velmi elegantně a zároveň originálně – každý vám je bude závidět. A navíc budete vždy přesně vědět, jaký je čas. Stejně dobře vám jako praktická dekorace mohou posloužit zrcadla. Ta se stávají velmi oblíbeným dekoračním prvkem a často se využívají v místnostech, kde by vás jejich užití ani nenapadlo. Holou stěnu můžete zaplnit jedním velkým zrcadlem či několika drobnými. A díky nim budete neustále vědět, kdo je v zemi zdejší nejkrásnější.

Obraz do obýváku

Originální výzdoba

Nebojte se a nechte se klidně unést vlastní fantazií. Prázdná stěna v obývacím pokoji vám může posloužit jako zeď plná vzpomínek a zajímavých drobností. Naskládejte si přesně podle svého vkusu, tedy bez ladu a skladu nebo naopak organizovaně, vše, co máte rádi. Pohlednice z dovolených, ať už vašich vlastních nebo vašich blízkých. Oblíbené fotografie nebo obrázky. Inspirativní plakáty a citáty. Výstřižky z novin, účtenky, jízdenky. Vyrazte na nákupy a pořiďte si zajímavé dekorace – cokoliv vás napadne!

TIP: Hledáte inspiraci? Podívejte se na Dekorace, pomocí kterých bude vaše domácnost neodolatelná!

Improvizujte

Občas se stane, že nejde všechno přesně podle našich představ. Nebojte se improvizovat a z jakkoliv velké katastrofy udělejte umělecké dílo. Počmárala vám ratolest stěnu? Nevadí, vezměte rámeček na fotografie a výtvor svého drobátka vystavte na odiv. Spadlo vám zrcadlo na zem a je na něm prasklina? Nevadí, takové zrcadlo bude působit starodávně a romanticky. Rozbily se vám nástěnné hodiny? Ani to nevadí, udělejte z toho záměr. Nebojte se toho a buďte nápadití.


Obchody, kde koupíte TOP dekorace na stěnu v obýváku

5/5 - (3 votes)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..